De volgende vraagpunten zullen op dit congres woclern ingeleid: 1. Kunnen de 'belangen van het Ncder- landsche pootgoed worden gediend door de toepassing van de Land'bouwuitvoer- wet? Inleider: dr. ir. J. C. Dorst, consu lent voor de plantenveredeling van de Friesche Mij. van Landoouw te Leeu warden. 2. Is er in dezen crisistijd behoefte aan een vorm crediet, waarin het be staande landbouwcredietwezen niet kan voorzien? Inleider: dr. W. Droesen, land- bouwconsulent venden Limburgschen Land- en Tuinbouwbond te Roermond. 3. Internationale financeering van we reldvoorraden van belangrijke landbouw producten als middel tot vermindering van de hevigheid van conjunctuurschom melingen. Inleider: ir. M. D. Dyt te Texel. 4. Verdient het aanbeveling om na voltooiing van den afsluitdijk met de droogmaking van de Zuiderzee door te gaan? Inleider: de heer J. Bs. Wester- dijk, lid van de Eerste Kamer, te Uit- huizermeeden. 5. Wat kan geschieden in het belang van de z.g. tertiaire wegen? Inleider: ir. C. G. P. van Goor, Secretaris-inge nieur van de wegencommissie A.N.W.B.- K.N.A.C. te 's-Gravennhage. KEIUOTEUm Geref. Kerk. Beroepen: Te Nieuwerkerk, M. Heuse- veldt, cand. te Rotterdam. n- Beroepen: Te Ierseke U. Elgersma te Haamstede. boeonnieuws. „Tweelingzusters". Pamela Wynne Holkema Warendorf, A'dam. In de pas verschenen nieuwe roman van P. Wynne, gaat het over een mooie jonge weduwe, mad. Metcalfe, met 2 nog mooier dochters. Voor het vertrek naar Eng. Indië verlooft de moeder zich op romantische wijze en in de tropen komen de meisjes tot een gelukkig huwe lijk, maar dan nadat een Indische konin gin, moeder van een ondoorgrondelijken prins, die op het eene meisje verliefd is, voor allerlei onaangename aange naam te lezen verwikkelingen gezorgd heeft. Het thema van R. Kipling „East is cast and West is West", heeft de schrijf ster spannend en boeiend verwerkt. verschillende berichten» LEVEND VERBRAND. De 63-jarige mej. H. van den Parallelweg te Hillegersberg, heeft een ongeluk gehad met een petro leumstel, met het gevolg, dat haar klee- ren vlam vatten. De vrouw, die alleen thuis was, is levend verbrand. MOORDAANSLAG. Te Ëmmercompas- cuum is H. Scheve zwaar gewond door den landbouwer J. v. K. Het betrof een loonkwestie tusschen de dochter van Scheve, die bij v. KL in dienstbetrekking is en van KI. Deze, die naast Scheve woont, heeft op laatstgenoemde voor zijn woning een revolverschot gelost, waar door hij ernstig aan het hoofd werd gewond. G. is naar het Academisch Zie kenhuis te Groningen gebracht. ST. BUREAUCRATIUS. Een inwoner van Schagen had een telefoon, welke dezer dagen is opgeheven. Van den directeur van de rijkstelefoon ontving hij een laatste nota van 5 leent voor ge houden en nog te betalen locale ge sprekken. Maar.... tevens was er nog een aftrekpost op de nota voor korting op locale gesprekkosten van 5 cent, zegge vijf cent. De man was dus, de nota wees het duidelijk uit, nul cent, zegge nul cent schuldig. Niettemin werd den ex- abonné op de ommezijde der nota mede gedeeld, dat hij dit berag van nul cent per postcheque- en girodienst moest stor ten vóór 10 Aug. '31 ten postkantore te Schagen. Wanneer dit bedrag vóór dien dag niet was betaald, zou de betrokkene 10 cent inningskosten verschuldigd zijn. Invordering zou geschieden ten huize door aanbieding van een stortingsformu lier. Bij niet-tetaling bestond uitsluitend den eersten werkdag volgende op dien van aanbieding nog gelegenheid voor storting ten postkanlore. Daarna zou een bedrag van f0 35 inningskosten verschuldigd zijn en een tweede en laat ste aanbieding aan huis volgen. De aangeschrevene achtte het maar 't best, om naar het postkantoor te gaan en zijn verschuldigd bedrag van nul cent te storten. Hij werd heel serieus ont vangen, stortte het bewuste bedrag van nul cent en ontving daarvoor een deftig bewijs van storting. Als curiositeit toonde men de redactie van de „Schager Crt." dit bewijs voor f0.00. HONDENTROUW. Dezer dagen ver kocht een bewoner van Randwijk een Iersche Setter aan een inwoner van Alk maar. Het dier werd per auto naar zijn nieuwen baas vervoerd en bleef daar ruim een week. Dinsdagmorgen in de vroegte was het dier bij zijn ouden eigenaar teruggekeerd; hij werd in uitge- putten toestand in een schuurtje achter het huis gevonden. auto TEGEN EEN huis De heer Baukes te Lutjebroek (N.Hschrok in den afgeloopen nacht door een hevigen slag uit den slaap op. Het bleek, dat een groote auto, waarin drie heeren uit Enkhuizen zaten, die zeer snel moet hebben gereden, tegen zijn woning was aangekomen en daarvan een groot stuk van voor- en zijgevel had weggeslagen, terwijl twee zijner kinderen, die aldaar in een bedstede lagen, met bed en al in de bleek waren gerold De inzittenden van de auto hadden zoo goed als geen letsel bekomen, de auto was slechts weinig beschadigd. TWEE BOERENHOFSTEDEN AF GEBRAND. In de omgeving van Oud- Beijerland zijn twee I kapitale boeren hofsteden in vlammen opgegaan. Aan den Maasweg te Mijnsheerenland was het de boerenbehuiziug van K., die tot den grond toe afbrandde, zonder dat iets gered kon worden. Ook een paard en wat klein vee kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is oubekend. Assurantie dekt de schade. Te Numansdorp is de boerenhofstede van Q. tot den grond toe afgebrand; ook hier viel weinig te redden, hoewel de brandspuit- spoedig ter plaatse was Door den sterken wmd was ook een groote landbouw?chuur niet te behouden. Men vermoedt dat hier kwaadwilligheid in bet spel is. ZEILBOOT OMGESLAGEN. Maan dagavond waren op de Rottemeren twee jonge mannen uit Zevenbuizen, de 25-jarige Marinus Knoop en zijn 17-jarige broer Gerrifc, aan het zeilen. Zij werden door bet slechte weer overvallen en naar het schijnt waren zij niet in staat de boot te houden. Het vaartuig is in den loop van den avond omgeslagen en de beide zeilers zijn verdronken Gedurende een groot deel van den nacht werd naar hen gezocht Dinsdagmorgen hebben de jachtopziener en de vi*scher J. Schenk op ongeveer een half uur afstand van Zevenhuizen de lijken van de beide slachtoffers opgehaald. UIT YROEGER DAGEN. Naar Reuter seint, heeft het bergingsvaartuig Yantlet van het Londensch havenbestuur nabij het Nore-lichtschip, aan den mond van de Theems, een wrak ontdekt, waar van men gelooft, dat het is van het Nederlandscbe oorlogsschip „Admiraal Tromp", dat daar in 1667 is gezonken Duikers hebben vastgesteld, dat de bal ken voor een groot deel nog in uitste kenden toestand verkeeren. Anker en kabel zijn echter geheel door roest ver teerd. Het schip zal worden opgeblazen. door vallende mast ge troffen. De 33-jarige schipper A. Oostinga uit Rotterdam, die met zijn schip voor een scheepswerf in de Hijmans wetering bij Alfen a. d. Rijn lag, is gedood door het omvallen van den mast van zijn vaartuig als gevolg van het breken van een staaldraad. De man laat een vroüw met vier jeugdige kinderen achter. van heinde en ter. Bij Leoben, de fabrieksstad in Stiermarken, geraakte bij een spoorweg ongeluk een tankwagen lek, die met chloorgas gevuld was. De bewoners van de huizen uit den omtrek namen ras de vluoht, doch een achttal hunner kreeg toch vergiftigingsverschijnselen. De overheid nam dadelijk uitgebreide maatregelen ter voorkoming van onge lukken en heeft o a. het verkeer langs de plaats van het ongeluk verscheidene uren gestremd. De Spaansche ex-koning Alfonso is met het stoomschip Viceroy of India te Kopenhagen aangekomen. Hoewel hij hier absoluut incognito reiBt, onder den titel van hertog van Toledo, hebben de couranten al dagen van te voren over zijn komst geschreven. Vele belang stellenden waren bij de aankomst aan wezig. Naar het "Weensche blad „Der Abend" wil weten, zou aartshertog Otto von Habsburg voornemens zijn, zich op 18 Augustus te verloven met prinses Maria, de jongste dochter van het Ita liaansche koningspaar. Voor de verloving heeft men volgens genoemd blad den datum van den 18 Augustus gekozen, omdat dit de verjaardag van wijlen keizer Franz Joseph is. Hetgeen China van de voort durende burgeroorlogen te lijden heeft, verdwijnt in het niet in vergelijking met de verwoestingen, die sedert een maand de overstroomingen in het lieele land aanrichten. De toestand in de vallei van de Jangtse is tragisch. In eenige dagen heeft het water 18.000 vierkante mijl van deze vruchtbare vallei onder water gezet, heeft 4 miljoen woningen vernield en 24 miljoenen mensohen tot de diepste ellende gebracht. In honderd jaren heeft de overstrooming zijnB gelijke niet. Het is nog niet mogelijk het aan tal slachtoffers te begrooten. Te Bakoe (KaukaBUs) staan reeds sedert 12 dagen een aantal petroleum- bronnen in brand Men schat, dat het vuur dagelijks 800 ton petroleum ver teert. Alle pogingen tot blussching bleven vergeefach. Er zouden 3 menschen zijn omgekomen en verscheidene gewond zijn. Bij een schietpartij, die Zondag avond te Berlijn ;op het Biilowplein heeft plaats gehad, werden twee politie-officie- ren gedood en een opperwachtmeester ernstig gewond. Volgens het politie-pre- sidlum bewijst het gebeurde op 't Biilow plein niet alleen, dat de moord van te voren in elkaar gezet was, maar ook, reeds eerder voorgekomen moorden op politie-beambten in aanmerking genomen, dat de onwettige roode frontstrijders- bond een deel van zijn leden met schiet wapens op militair systematische wijze heeft uitgerust om politie-beambten neer te schieten. Een gezelschap van zeven menschen uit Montreal (Canada), dat een uitstapje maakte, vond in een keet bij Joliette een doos, waarvan het niet kon nalaten den inhoud te onderzoeken. Helaas was het dynamiet. Er kwam een ontploffing, die de vijf vrouwen het ooglicht kostte; ook de beide mannen zijn gewond. De politie onderzoekt, waar de doos van daan komt. Uit Oslo wordt gemeld, dat men tot inog toe vergeefs naar den Ameri- kaanschen Oceaanvlieger Cramer heeft gezocht. Zondagmiddag te 12.45 uur had men de laatste radioverbinding met hem. Sedert dien heeft men niet van hem ge hoord en koestert men zoowel te Oslo als te Kopenhagen groote vrees, dat hem Iets overkomen is. aanbestedingen. Namens Ged, Sfaten van Zeeland is heden (Woensdag) in de Abdij te Mid delburg aanbesteed, het uitvoeren van werken tot inrichting van een drijvende aanlegplaats te Zierikzee, ten behoeve van den Provincialen Stoombootdienst op de Ooster-Schelde, en bijbehoorende wer ken. Raming f 55.600. Ingeschreven werd door N.V. T. Smulders' Aannemersbedrijf, R'dam, f57172; A. v. d. Straaten te Hans- weert, f56800; A. P, Corstanje, Wemel- dinge f56420; Visser Smit Aannemers- mpij., Papendrecht, f55610; N.V. voori. C. Kastelijn, te Dordrecht, f54980; Fa. A. Verhagen, te Made, f54540; J. Kloot wijk Gz., Papendrecht, f 54180; N.V. „Mawe" te Middelburg, f54200; J. J. A. van Velthoven, Zierikzee, f53420; P. B. v. Velthoven, f53000; N. v. d. Linde, Scharendijke, f 53000; N.V. Splunder's Aannemers en Handelsmpij., te Dor drecht, f52730; A. J. Verjaai, Dreischor, en J. de Oude, Zierikzee, f52670; J. J. Jansen, Amsterdam, f49790; S. Bax, Zie rikzee, f 48950. DOODGEREDEN. ROTTERDAM (V.D.) Woensdagmor gen is de 30-jarige A Broos uit Zetten- Andelst óp den Dordtschen Straatweg door den stoomtram gegrepen. Bdie de plaatselijke situatie niet kende, reed tusschen de tramrails op het smalle paadje. De machinist van den tram zag toen 2 fietsers, die naast B. fietsten, op zij gaan, dacht dat B. dit ook zou doen en reed door. B. werd tegen de straat geslingerd en met een ernstige schedel breuk opgenomen, waaraan hij later is overleden. C. JOH. KIEVIET. WASSENAAR (V D.) In den ouder dom van 73 jaar is Woensdagmorgen alhier overleden de bekende schrijver van vele kinderboeken, de heer C. Joh. Kieviet FELLE BRAND. WEERT (VD.) Dinsdagmiddag ont stond brand in de boerderij van den landbouwer P. T. In enkele oogenblik- ken stond de boerderij in lichter laaie en waren de vlammen overgeslagen naar de naast de boerderij gelegen woning en schuur van de Weduwe H. en de woning van den arbeider W. F. Aan gezien er geen water in de buurt was viel aan blusschen niet te denken en brandden de 3 huizen geheel af. Er kon slechts weinig worden gered. De in de schuur ondergebrachte rogge-oogst en voorraad hooi en een aantal land bouwgereedschappen gingen verloren. De oorzaak van den brand is onbekend ARME KLEINE. HENGELO (V.D Dinsdagavond had het 10-jarig meisje B. alhier, het ODgeluk van een ladder af te vallen. Zij kwam op den wringer van een waech machine terecht, waardoor zij levensgevaarlijk werd gewond. In zorgwekkenden toe stand is het meisje naar het R -K. Ziekenhuis vervoerd, waar direct opera tief moest worden ingegrepen. HET HOOVERPLAN. LONDEN. (V D.) De conferentie van deskundigen der departementen van financiën, die te Londen vergadert, is tot volle overeenstemming gekomen, betreffende de technische bizonderheden inzake de toepassing van het plan-Hoover. Het protoool werd door de vertegen woordigers van alle betrokken regeeriügen behalve die van Joego-Slavië, onder teekend. Het practi8che resultaat der overeenkomst zal een verlichting van Duitschland's lasten gedurende het Hooverjaar met 1 593 676276 Rijksmark beteekenen De betaling van dit bedrag zal tot 31 Juli 1932 renteloos worden uitgesteld en van dit tijdstip af in 10 gelijke jaarlijksche termijnen tegen een rente van 3 °/0 terugbetaald. In aansluiting op de publicatie van de besluiten der deskundigen voor de uitvoering van het Hooverplan, weet de Washingtonsohe correspondent van de Times mede te deelen, dat waar schijnlijk bij het bijeenkomen van het Amerikaanscke congres President Hoover zich openlijker zal bezig houden met het vraagstuk der herstel- eu oorlogs schulden, dan men tot nog toe ooit mogelijk had geacht. Wanneer op het oogenblik werkelijk nog een verschil in opvatting bestaat tusschen Washington en New York, dan bestaat dit verschil in hoofdzaak hierin, dat men in finan- oieele kringen een grootere bespoediging van de behandeling van deze kwestie noodig acht, dan in politieke kringen. Er is geen mensch, die een verant woordelijke positie in Amerika bekleedt die nog gelooft, dat de betaling der herstel- en oorlogsschulden ooit zal wor den hervat in den ouden omvang, zooals wordt voorzien door de thans bestaande overeenkomsten. Deze opvatting leeft zoowel bij de bankiers als bij de politici, slechts met dit verschil, dat de eersten hun meening openlijk uitspreken, waar de laatsten nog moeten zwijgen. De Amerikaan8che bankiers zien bo vendien in, dat het herstel van het Duitsche erediet slechts duurzaam kan zijn, wanneer de lasten der herstelbeta lingen en oorlogsschulden niet weer opnieuw op Duitschland drukken, doch door internationale overeenkomsten, hetzij verminderd, hetzij opgeheven kunnen worden. De Morning Post schrijft, dat men nergens beter dan in de Londen- sche city de rampzalige invloed der herstel- en oorlogsschuldbetalingen op de stabiliteit van de markt erkent, zoo wel in politieken als in finanoieelen zin. overstroomingen. LONDEN (V D.) Tengevolge van de de dit jaar met ongewone hevigheid ingetreden natte moeson, zijn Dinsdag 11 steden en dorpen, in het laag gelegen Malvandistrict, ten Zuiden van Bombay, door het water overstroomd. Hoe groot het aantal slachtoffers is, staat nog niet vast, doch er zouden honderden menschen zijn verdronken. Duizenden bewoners van deze streek zijn dakloos, De Times meldt uit Nanking, dat de overstroomingen van de Yang- Tae den waterstand van 1870 heeft overtroffen en nog steeds blijft het water wassen. Te Hankow is het aantal slachtoffers dat is verdronken tot over de 8000 gestegen. Naar schatting der Nankingregeering bedraagt de tot nog toé in 4 provincies aangeriohte schade meer dan 200 millioen dollars Er zijn meer dan 4 millioen huizen door het water vernield en 23 millioen menschen zijn dakloos. Ruim 12 °/0 der in cultuur gebrachte oppervlakte van het land staat onder water en de najaarsoogst wordt als verloren beschouwd. Men verwacht voor den komenden winter een vreeselijke hongersnood. AARDBEVING OP NIEUW-GUINEA. LONDEN (V.D.) Eerst thans is be richt ontvangen van den districts-com* miesaris van Eitape op Nieuw-Guinea, dat daar op 7 Augustus j 1. een hevige aardbeving heeft plaats gehad. De aard beving duurde 40 seconden, de natril lingen ervan waren den volgenden morgen nog merkbaar. Hoewel groote materieele schade is veroorzaakt, zijn er geen menschenlevens te betreuren. Het seis- mografi8ch laboratorium te West-Brom- wich bij Londen had op 7 Augustus te 3 uur 32 een krachtige aardbeving ge registreerd. die volgens berekeningen tusschen Borneo en de Fidzji eilanden moest liggen DE OPSTAND OP CUBA BREIDT ZICH UIT NEW YORK (VD.) Uit de ver schillende van Cuba ontvangen beriohten blijkt, dat de onlusten zioh thans van Havanna hebben uitgebreid tot over het geheele land, Gewapende en goed ge organiseerde troepen opstandelingen vallen de regeeringstroepen op ver schillende plaateen aan en men beschouwt den toestand als zeer critiek. De stad Santa Clara werd door een troep van 300 opstandelingen aangevallen. Bij de verdediging werden van de zijde der regeeeringstroepen 30 man gedood en 5 gevangen genomen. De revolutionnaire beweging, die onder leiding staat van den oud-president Generaal Menooal, terwijl 2 andere der voornaamste leiders zijn Kolonel Meditta en Dr. Mendez Penate, is voornamelijk ontstaan door de dictatoriale maatregelen der regeering. PANBORN EN HARNDON VASTGEHOUDEN. TOKIO (V.D.) De Japansche regee- ling is er thans toe overgegaan, de beide Amerikaansohe vliegers, Panborn en Harndon, die voorloopig werden vast gehouden, omdat zij zonder vergunning over Japansch gebied hadden gevlogen en bovendien boven een verboden zone foto's hadden gemaakt, definitief in arrest te stellen. Reeds bij hun aankomst was de opwinding van de Japansohe bevol king tegenover de vliegers zeer groot Sindsdien stonden zij in hun hotel onder bewakiDg der Japansche politie en hadden zij zioh aan een zekere beperking hunner bewegingsvrijheid te onderwerpen. sport. Programma van den S.D.VJB. (vanaf den aanvang der eerstvolgende competitie onderafdeeling van den Z.V.B.), voor Zondag 16 Augustus 1931. Ie klasse. B.V.V. I-G.V.V. I, 41/2 uur N.T. Voorwaarts I—Dosko I, 3 uur N.T. S.R.V. I-Z.V.V. I, 3 uur N.T. 2e klasse. B.V.V. II—G.V.V. II, 21/2 uur N.T. Zwaluwen I—Z.V.V. II, 3 uur N.T. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 11 Augustus. f20.000: 6291. f2.000: 9450. f400: 9620, 12849. f200: 8456, 14002. f 100: 1151, 4159, 4976, 10289, 10594, 16804. j Trekking van 12 Augustus. f5000: 645. f1500: 17051. f1500: 170051. f1000: 6241, 6870. f400 2077. f200: 17114. f 100: 9356, 10592. zeetijdingen. ZIERIKZEE. Aangekomen: Motorschip „Prowes", kapt. G. Douglas, Eng. vlag, met melasse van Yarmouth. Tijd *1* hoogwatar ai via liagwitar, over de maand Augustas. Hoogwater: Laagwater: D. 13 v.m. 2,10 n.m. 14,31 v.m. 7,41 n.m. 20,13 V. 14 3,00 15.18 8,23 20,52 Z. 15 3 48 15,58 9,02 21,29 Z. 16 4 31 16,43 9,39 22,12 M.17 11 5 09 17,21 10,18 22,52 D. 18 >1 5,46 17,58 10,59 23,32 W.19 6,27 18,40 11,43 - Tgd van H.W. te Dordrecht 3,15 nar later L.W. 5,80 Met bet oog op den ingevoerden zomertijd, gelieve men bg bovenstaande cijfers één nar bg te tellen. Sff A URM UMT ftyfiL BEUR80VERZICHT VAN 11 AUG.; 5 N.W.8. 1919 f100, f500, f1000, 102!S, 102», 102J; 4£ N.W.S. 1916 f100, f500, f1000, 102 f6g, 102J, 102f; 4} N.W.8.1917, f 100, f 500, f 1000, 100 t 1021 102|; 4 N.W.S. 1916, f100, f 500, f 1000,101}, 1011,10111. Ned. Handels-Maatsohappij A. 115 j Kon Petr.A. 190}; H.V.A. A. 276 Java Cultuur A. 199Deli-Batavia A. 166; Senembah A. 225; Amsterdam Rubber A 65; Nederl. Scheepvaart- Unie A. 104£ Kon. Nederl. Stoomboot- Maatsch. A. 32}; Philips G.B.v. A. 74J; Unilever 142; Ford A. 230; Anaconda 48}; Bethlehem Steels 38j>. AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM. Markt overzicht der vorige week, door Jac. Knoop, makelaar in aardappelen enz. Nassaukade 158, telef. 81431, Amsterdam. De afgeloopen week was de handel in aardappelen zeer kalm, daar duizenden Amsterdammers op reis zijn. Hierdoor gaat de verkoop zeer slecht. Wanneer men eenige dagen aardappelen aan de markt heeft staan, vertoonen zich zieke aardappelen en dan moeten deze tegen elk hod opgeruimd worden. De maand Augustus 'blijft voor aardappelen de ge vaarlijkste maand. 10 Augustus werden de volgende prij zen gemaakt per 100 k.g.: Zeeuwsche bonte, in kisten, f5—6; id. blauwe, id., f5—6; id. eigenh. id. f3.60—4; id. id. in balen, f3.30—3.50; id. poters, in kis ten, f3—3.20; id. poters, in balen, f2; id. blauwe eigenh. in kisten, f3.60—4; id. id. in balen, f3.50. ROTTERDAM, 11 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 218 paarden, 23 veulens, 1 ezel, 708 magere runderen, 715 vette runderen, 220 vette kalveren, 329 nuchtere kalveren, 216 graskalveren, 321 schapen of lammeren, 53 biggen, 22 bokken of geiten. De prijzen waren: koei en 25—32, 38—421/2, 46—48 ct., stieren 31 —32, 34—36, 371/2—40 ct., kalveren 40- 471/2, 521/2—56, 60—65 ct., graskalveren 271/2—30 en 34 ct.-, alles per i/2 K.G.melk koeien f 200-360, stieren f 120-490, graskal- veren f 30-90, paarden f 195-320, slacht- paarden f 140-230, hitten f 85-175, veulens f60—135, kalfkoeien f190—350, pinken f120—170, vaarzen f180—210, biggen f10 —15, fok nuchtere kalveren f 20—30, slacht nuchtere kalveren f12—16, alles per stuk, biggen f 1,50—2 per week. Eieren. Rotterdamsche veiling War- moezierstraat. Kippeneieren f 34,95, een deneieren f3,60—4,50 de 1000 stuks. Aan voer 180.000 stuks. GOES, 11 Aug. Opgaaf van de Landb.- commissie: Boter 65 ct. per 1/2 K.G. Eieren f3,50 de 100 stuks. Veiling V.PiZ, Aanvoer 22.194 eieren, prijs f3,70. Hoogste barometerst. 771.8 te Brest. Laagste 757.4 te Jan Mayen. Verwacht tot den avond van 13 Aug.; Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen, meest gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Fietsers licht op Van 12—13 Augustus van 9.02 a. 5.09 m. 13-14 9 ai 5.11 m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1