aan welke levensbelangen naar voren treden en maakte aanmerking op de in Nederland gevoerde handelspolitiek. Met voorbeelden toonde spr. tenslotte aan, dat een afdeeling van den Chr. Boeren- en TuinderBbond ook op dit eiland noodzakelijk is. Noodzakelijk, omdat een sterke organisatie invloed kan uitoefenen op bestuur en wetgeving des lands en met onze Christelijke be- langon meer gerekend zal worden noodzakelijk voor het Chr. Land- en Tuinbouwonderwijs, terwijl het steeds sterker worden van de arbeidersorgani saties, eveneens het zioh orgamseeren Tan land- en tuinbouw noodzakelijk maakt. Spr. eindigde met het uitspreken van de hoop, dat de plannen van het comité mogen slagen en hier op dit eiland een afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbond zal worden opgericht, om met alle geoorloofde en gewenschte middelen op te trekken voor de agrari sche belangen van ons land en opdat zal worden aangekweekt en versterkt, ook op dit eiland, het besef dat alles ons zal overkomen door den wil van God. (Applaus). De voorzitter dankte den heer van den Heuvel voor zgn mooie rede, waarin deze duidelijk vertolkte, wal bij het comité leeft ten aanzien van de Christe lijke belangen van de land- en tuin bouwers, waarmede zij wenschen dat rekening zal worden gehouden. Yan de gelegenheid vragen te stellen, maakten gebruik de heeren W. A de Yrieze, M K. Krepel en J. D. Kloet Mz., van welke sprekers de beide eersten het bejammerden, dat een dergelijke bond zal worden opgerioht, omdat zij bang zijn dat zulks ten aanzien van de Z.L.M. verbrokkeling zal brengen. De heer Krepel uitte veel waardeering voor den arbeid van dhr. v d. Heuvel in de Tweede Kamer, dooh betreurde het, dat hij nu op dit eiland een adder onder het gras kwam zaaien. De heer van den Heuvel beantwoordde daarna de vragenstellers, er op wijzend, dat méér organisatie noodig is, niet om de ZL.M. tegen te werken, maar om naast en met de 2 L.M te kunnen op trekken voor de belangen van land- en tuinbouw. Wg ondervinden thans de gevolgen yan de slechte organisatie en is het nu méér dan tijd, dat allen zich vereenigen. Wij hebben het Ned. Landbouw-Comité, de Chr. 'Boeren- en Tuindersbond en de R.-K. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, en deze drie organisaties onderhandelen en bespreken samen, wat aan de regeering dient te worden ge vraagd ten behoeve van den land- en tuinbouw in het algemeen. Hoe sterker deze organisaties nu zijn des te méér zal met de wenschen reke- ning morden gehouden yan het platteland. De heer Yan den Heuvel wees er op, dat geen verbrokkeling wordt beoogd, wanneer een afdeeling opgericht kan worden, doch dat het te doen is om samenwerkingvoor zoover dit noodig en mogelijk ie. De voorzitter dankte den spr. daarop nogmaals voor zgn duidelijke uiteen zetting, verzocht allen, die met het plan, een afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbond op te richten, symphatie- seerden, te willen blijven en sloot de vergadering, terwijl de heer Yan den Heuvel eindigde met dankgebed De bespreking, die daarna gehouden werd, leverde tot resultaat dat een afd. werd opgericht met aanvankelijk 20 leden. Binnenkort zal wederom een ver gadering plaats vinden, om een definitief bestuur te vormen. DE TEELT VAN SUIKERBIETEN. Het Kon. Ned. Landbouw-Comité, de Chr Boeren- en Tuindersbond in Neder land en de Kath. Ned. Boeren- en Tuin dersbond hebben o.a. aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geschreven: Wij veroorloven ons uw aandacht te vestigen op het dezer dagen door de directie van den landbouw gepubliceer de overzicht van de met onderscheiden gewassen in 1931 beteelde oppervlakte. Hieruit blijkt o. m., dat in 1931 slechts 36.917 H.A. met suikerbieten zijn be zaaid, tegen 57.544 H.A. in 1930 en tegen een tienjarig gemiddelde (1921—1930) van 64 649 H.A. De oppervlakte suikerbieten ging dus met bijna 36 pCt. achteruit en bedraagt thans ongeveer 62 pCt. van de oppervlakte suikerbieten gemiddeld in de laatste drie jaren. Ons verwondert deze sterke achter- uitgang van de bietenteelt niet, omdat wij van den beginne af aan hebben voor zien, dat de al te schrale regeling, ge troffen bij de wet tot wijziging van Hoofdstuk V der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1931 (uitkeeringen ten be- hoeve van verbouwers van suikerbieten) niet het door de regeering gewenschte en blijkbaar ook verwachte resultaat zou hebben: behoud ter wille van de werk gelegenheid ten plattelande van de bieten teelt tot 80 pCt. van den omvang, dien zij de laatste drie jaren had. Dit standpunt van de regeering heeft klaarblijkelijk het van de zijde van den landbouw voorspelde gevolg gehad, dat nu ook zelfs het uiterst beperkte doel, dat de regeering heeft gesteld, niet is bereikt. De boeren hebben slechts 62 pCt. van de oppervlakte, die de vorige drie jaren met bieten zijn bezaaid, in 1931 met dit gewas beteeld en velen hebben er blijkbaar de voorkeur aan ge geven, hun geluk te beproeven in andere gewassen, als tarwe, peulvruchten, som mige handelsgewassen, consumptie-aard appelen, enz., terwijl ook de oppervlakte, ingenomen door kunstweiden, aanmerke lijk is uitgebreid. Het is om verschillende redenen te be treuren, dat de thans getroffen regeling ten aanzien van de uitkeeringen ten be hoeve van verbouwers van suikerbieten niet tot het door de regeering gewenschte resultaat geleid heeft. Ook voor de regeering zelf zal au stellig een teleurstelling zijn. Wij vertrouwen dan ook bij de regee- ring een gewillig oor te zullen vinden, indien wij haar verzoeken, maatregelen te willen nemen, welke tot gevolg zul len hebben, dat de verbouwers van sui kerbieten, zij het dan eerst het volgende jaar, bieten kunnen verbouwen in ieder geval zonder verlies. Wij zijn ervan over tuigd, dat dan de thans zoo sterk inge krompen bietenteelt zich weer zal uit breiden, zoodat dan ook het door de regeering zoozeer gewenschte gevolg: be houd van de werkgelegenheid ten plat- tenlande, zal worden bereikt. GEVOLGEN VAN TE ZUINIG GEER™1 OF NALATEN DER KALIBEMESTING. Meer en meer doen de gevolgen van de ernstige wereldcrisis zich gevoelen in den landbouw en is bezuiniging een eerste eisch. Maar hoe te bezuinigen in zijn bedrijf, zal men zich afvragen. Moet ik bezuinigen op zaai- en pootgoed, om dat goedkooper te koopen of van min dere kwaliteit? Neen, dat Zou zeker ver keerd zijn. Daar kan men niet op bezui nigen. Op de bemesting, door veel min der kunstmest te gebruiken? Neen, dan heeft men ook geen opbrengst. Dat kan men nu al zien, wanneer men langs de akkers rijdt, waar minder kunstmest is gebruikt als vorige jaren. Daar apt de vruchten ook minder. Een jaar eens minder bemesten, dat kan nog eenigs- zins. Maar voor de volgenden oogst zal men wel degelijk weer voldoende moe ten bemesten, en piet alleen stikstof maar kalibemesting is ook wel degelijk noodzakelijk. De proefvelden hebben dit al dikwijls bewezen, vooral bij aardappels, suiker bieten, uien en erwten, enz. en niet te vergeten de granen, die door voldoende bemesting met kali ook veel steviger stroo te zien geven. Dat kaligebruik van zeer groot belang is, schrijft ook o.a. Prof. Ir. J. Hudig in verschillende Neder- landsche dagbladen; hij schrijft daar o.m. „Het gebruik van kali moet gedoseerd „worden naar de behoefte, en deze wordt „bepaald door de hoeveelheid, die het „gewas aan den bodem onttrekt en door „de hoeveelheid, die door den regen uit spoelt. Over het Piet gebruiken van kali „kan naar mijne meening niet eens het „feit beslissen, dat in vroegere jaren „ruim met kali bemest werd. Het laatste „onderzoek toont aan, dat sommige grom- „den zeer gemakkelijk kali door t regen- „water afstaan aan den ondergrond en „andere het vasthouden. Voor zoover „wij thans weten, zijn grondonderzoek „met behulp van een der bekende metho.- „den en proefveldenonderzoek de eem- „ee richtingaanwijzers in deze kwestie. „Wanneer men om een ©economische „reden geen kali aanwenden kan, is dit „een reden buiten de wetenschap om Prof. Hudig beveelt dus terdege aan, ieder jaar ook een kaligift toe te passen, wil men een volledigen oogst binnen willen halen. Ook dhr. Langenüorst (Directeur der R.K. Landbouwschool te Hulst) wijst er op in „het Kringblad" van 16 Juli 1-L W) schrijft daar o.a. In: „Men heeft langen tijd gedacht, dat „twee bemestingsfouten ,op kleigrond on bestraft kanden gepleegd -aarden, ik „bedoel deze twee: le. het voortdurend „bemesten van groote hoeveelheden zwa velzure ammoniak; 2e. het weglaten der „kalibemesting. Beide fouten begln"e" „zich meer en meer te wreken. Het „is niet moeilijk pereeelen aan te wijzen „die daar aan lijden. Iir niet weinige ge vallen dat een of ander gewas niet voor- Vit wil, zooals de landbouwer zegt, geen „schik heeft, zegt weer een ander, heb „ik voor mij zelf de overtuiging g „gen en ook geuit, dat kaligebrek de „oorzaak was". De aandacht kan er dus niet genoeg op gevest igd worden, pm in de bemesting zoo weinig mogelijk te bezuinigen en vooral ook kali niet te vergeten, want „kali gelift kwantiteit en kwaliteit en om van den Zeeuwschen bodem zooveel en zoo gjoed mogelijk producten te kwee- ken. BLOEMBOLLEN. Onder groote belang- stelling van de zijde der kooPjustl?elJ1(^ de van. 'oudsher bekende bloembollen streken »uit Noord- en Zuidholland, de Leveranciers ,uit 'den Westhoek van Noord-Brabant en St.-Filipsland en veie anderen, Heeft te Dinteloord de eerste bloembollenveiling plaats gehad. Gelet op de bedongen landpachten, die vlak v,oor de crisis variëerdexi van f 100 tot 1 per H.A., kwamen de telers tot de con- clusie, dat de teelt op de basis der gemaakte prijzen vcyor deze streken rendabel is. i t VIERKOOPINGEN, ENZ. OUD-V'OSSEME'ER. 'Men deelt ons mede dat bij jden verkioop der landerijen van den heer Ampt lie Oud-Vossemeer, deze niet voo;r het hoogste tod ad'f 735 per BI. gemf;t werden' gegynd, maar dat (de hoogste bieder bij onderlinge overeen komst voor f 800 eigenaar werd. ZONNEMAIRE, 7 Aug. Heden werden alhier ten verzoeke van den heer N. W. van Putte, en ten overstaan van notaris Van 't Haaff, publiek verkocht: paarden voor f300, f376, f402, f471 en f312. LUCHTVAART. HET GROOTSTE LUCHTSCHIP TER WERELD. In aanwezigheid van talrijke autoritei ten en een (menigte van meer dan 100.000 personen is de „Akron", het grootste luchtschip ter wereld, dat voor de Ame- rikaansche regeering is bestemd, gedoopt. Mevrouw Hoover, de echtgenoote van den president, verrichtte de doop. Commandant van de „Akron" wordt luitenant-ter-zee Charles E. Rosendahl, een der overlevenden van de „Shenan- doah"-catastrofe van 1925. Er zullen thans vier of vijf proeftochten met het lucht schip gemaakt worden, alvorens het aan de Stille Zuidzee-vloot wordt toegevoegd en te Sunny Vale bij San Francisco wordt gestationneerd. Zooals men weet, zal door de Goodyear Zeppelin Corpo ration nog een tweede luchtschip van dezelfde afmetingen voor de Amerikaan- sche marine worden geconstrueerd. De „Akron" is 785 voet lang, dat is slechts iets langer dan de „Graf Zeppelin", doch haar inhoud is tweemaal zoo groot als die van het Duitsche luchtschip. De snelheid van de „Akron" bedraagt meer dan 130 K-M. per uur; het gevaarte zal 17.000 K.M. kunnen afleggen, zonder dat er brandstof Wiordt bijgevuld. RADIONIEUWS. EEN RADIO-LOCARNO. Het Tejecho-Slowaaksche ministerie van Posterijen heeft tot alle postdirecties in Europa een rondBohrijven gericht, waarin een verandering van het zooge naamde plan van Praag wordt voorgesteld. In 1929 tooh werd de verdeeling van zenders en golflengten van alle broad casting-stations geregeld. Destijds echter kon men nog geen rekening houden met de enorme zenders, die in den tusschentijd zgn gebouwd. Thans is in de practijk gebleken, dat het genoemde onderscheid van negen khz bij groote zenders te klein is. Groote stations kan men niet meer ontvangen Het Tsjeoho-Slowaaksche ministerie van Posterijen stelt thans voor, dat het minimum onderscheid zal bedragen 12 khz. Een conferentie, die deze quaestie zal bespreken, zal 20 October in Locarno samenkomen. De meeste betrokken staten hebben zich met het Tejecho-Slowaaksche voorstel accoord verklaard. In geval van algemeene aanneming zullen de zenders van Europa nieuwe golflengten krijgen en eenige groote staten zullen afstand moeten doen van een tot twee golflengten en kleinere zenders laten werken met gelijke golf lengte. HEROPENING NED. PAVILJOEN TE YINCENNES. Alle plechtigheden ter gelegenheid van de heropening van het Nederlandsche paviljoen op de Koloniale tentoonstelling te Parijs, zullen op 18 Augustus a.s worden uitgezonden door den Katholieken Radio Omroep. Aanvang des middags te half drie Ook een rondgang langs de verschillende exposities zal door de microfoon worden weergegeven. BOEKENNIEUWS. „Jimmy en ik" H. Randers. Gebr. Kluitman, Alkmaar. „Jimmy" is de hoofdpersoon uit het zeer aardige boek voor ongeveer dertien jarige meisjes, die zullen genieten wat verteld wordt door het meisje, de „ik" uit het verhaal, over haar zwerftochten door Europa en Indië. „Jimmy" is een bizonder leuk beest, een zeer geciviliseer de hond, die de kinderen aangenaam zal bezig houden. „Lonnie Bard". L. Huisinga-Scaf. Op hooger plan staat „Lonnie Bard", een boeiend verhaal van echt kindeiv leyen, dat begint met de sfeer te ver tellen van het weeshuisleven, waar Lon nie haar beknotte vrijheid voelt. Moeilijk is voor haar de overgang naar het leven bulten het weeshuis, waar het levens lustige kind haar plaatsje inneemt. „Op den achtergrond. Ems van Soest". Verdienstelijk is het verhaal van dit minder kinderlijk boek, waarin een „half was" roman doorheen is geweven. Het stille jonge meisje, met minder .uiterlijke bekoorlijkheden bedeeld, dan haar zor geloos, geestige zuster, baant voor deze met opoffering van eigen gevoel, de weg naar het geluk, zonder dat de zor- gelooze beseft wie haar dat geluk be zorgde. VOOR DE HUISVROUW. Bloemen in huis. Natuurlijk, iedere huis vrouw, die er op uit is, in 'huis een vroolijke, gezellige atmosfeer te bren gen, zal vooral in den zomer, isteeds zor gen dat de noodige bloemen op ver schillende plaatsen in huis het oog van huisgenoot en bezoeker begroeten. Maar er is nog veel verschil in de manier waarop men de bloemen neerzet. Bloe men schikken is een werkje, dat smaak en handigheid vereischt. Er zijn fo.v. ook bloemen, die niet te dicht opeen in een stijve bos in een vaas gezet moeten worden. Want op die manier krijgen ze te weinig lucht en water en gaan al heel gauw hangen. Zooals bijvoorbeeld bij Lathyrus en Margrieten en zoo. Om nu het gemakkelijk en ruim uiteenzetten van bloemen mogelijk te maken heeft men. verschillende hulpmiddelen bedacht. Men heeft voor bloemen met harde dikke stelen in wijde kommen een rond steenen tloemenhouder gelegd, waarin gaatjes zitten, waarin men de uiteinden van de stelen kan steken. Voor teerder bloemen heeft men een gazen - of traliedeksel op een glazen bowl gelegd, zoodat men de stelen door de gaatjes van het raster kan steken en zoo de noodige steun verleenen. Iets nieuws is, dat men een bloemenstandaard heeft gefabriceerd met metalen buigzame stelen, van boven met een oogje, waarop men de bloem kan steken. De „stelen" zijn van on gelijke lengte, en toestaan uit een stukje gegalvaniseerd ijzerdraad, dat men in een rond voetstuk van verzwaard hout of steen heeft bevestigd. Dit voetstuk met de eruit „groeiende" ijzerdraadjes van verschillende lengte en van boven met een oogje, zet men in een wijde kom met water. Op deze manier kan men teere bloemen op net zoo mooie en ruime wijze schikken, als men maar wil. Dingen.... die U niet moet doen! Aan gebrande pannen zijn moeilijk schoon te krijgen. Maar daarom moet u ze nog niet met soda gaan uitkoken, zooals soms wel eens wordt aangeraden. Want daar door brandt de boel den volgenden keer nog sneller uit. Kook ze uit met zout. Kook nooit vruchten enz. in aluminium-pannen. Maar gebruik een alu- miniumpan of -melkkoker voor het koken van melk. Die brandt niet aan. Groenten moet men in ijzeren pannen koken, vruch ten en vleeseh in geëmailleerde. U moet nooit soda gebruiken om alumi nium pannen schoon te maken en u mag ze ook nooit krabben. Wasch 'ze met heet sop en spoel ze goed na. Stevig af drogen. HUISVROUW. YAN HEINDE EN TER. Nabij Bialystoch (Polen), reed een sneltrein met volle vaart tegen een stilstaanden personentrein. De hotsing was zoo hevig dat de achterste wagon van laatstgenoemden trein geheel in elkaar werd gedrukt. De locomotief van den sneltrein ontspoorde en stortte van den spoordijk naar beneden. Tot nu toe zijn van onder de puinhoopen vijf lijken en vele zwaar gewonden geborgen Onder de dooden bevinden zioh twee soldaten en twee vrouwen Ongeveer dertig personen liepen lichtere verwon dingen op. Naar Wolff uit Rome meldt, heeft Mussolini de nitnoodiging van Brüning om een tegenbezoek te brengen aan Berlijn aangenomen, onder voorbe houd, dat het tijdstip van dit bezoek later zal worden vastgesteld. In Le Touquet, een badplaats aan de Fransohe kust, is brand uitgebroken in het Royal Picardy Hotel, een der weelderigste hotels van Europa. Het hotel was bezet door ruim 100 gasten, w.o. vele Engelechen en Amerikanen. Bij het uitbreken van den brand vluchtten vele gasten in nachtgewaad uit hun kamers, juweelen en andere kostbaar heden meenemende De bovenste ver diepingen van het hotel zgn geheel uitgebrand. TELEGRAMMEN. AANSLAG OP D.-TREIN. BERLIJN (V.D.) Zaterdag is op den D.-trein Frankfurt am Main-Berlijn een dynamiet-aanslag gepleegd, welke ge lukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. Enkele wagons kantelden van den spoorwegdijk en sleohts enkele passagiers werden gewond. Bij onderzoek is gebleken, dat versoheidene personen bij dezen aanslag betrokken zgn. Men vermoedt, dat de daders een wacht hebben geplaatst, die hun op het goede oogenblik een teeken moest geven om de lading te ontsteken. Vermoedelijk hadden zij de bedoeling de ontploffing vlak onder de locomotief te doen plaats vinden, maar blijkbaar heeft hun schild- waoht het signaal eenige oogenblikken te laat gegeven, althans de ontploffing vond plaats onder een koppeling bg de 6e wagon van den trein, zoodat de uit werking zioh meer op zij heeft doen gevoelen. Zoo verklaart men ook het ontbreken van ongeveer 4 meter rail, waarvan men thans bij zorgvuldig zeeken splinters heeft gevonden Men acht het vermoeden dat de aan slag de uit Rome terugkeerende pujtsohe ministers gold, weinig geloofwaardig, omdat via radio en dagbladen algemeen bekend was gemaakt dat de ministers Rome reeds Zaterdagavond om 9 uur 40 hadden verlaten. De Rijksspoorwegen hebben op alle trajecten de spoorweg bewaking verscherpt JACHT OMGESLAGEN CUXHAVEN. (V.D.) In de nabijheid yan het Dorumer,diep, nabij de monding van de Elbe, is Zondag het Nederlandsche jaoht „Parcifal", uit Rotterdam, om geslagen en gezonken. Van de drie inzittenden is een verdronken. De beide andere opvarenden konden in de roeiboot komen en zgn later door een visschers- boot opgepikt en aan land gebraoht. NOODWEER BOVEN DE MIDDEL- LANDSCHE ZEE. PARIJS (V.D.) Boven de omgeving van Toulon en boven de Middellandsche zee heeft Zondag een hevig noodweer gewoed, waardoor op zee verschillende bootjes zgn omgeslagen Eenige direot uitgeloopen stoom- en motorbooten slaagden er in een groot aantal tegen de golven worstelende drenkelingen te redden Helaas heeft men echter ook 6 lijken opgevischt Men vermoedt dat het aantal slachtoffers van den storm nog belangrijk grooter zal zijn, aange zien men verscheidene omgeslagen booten heeft gezien, van welker inzittenden men geen spoor meer heeft gevonden. DE VOLKSSTEMMING IN PRUISEN. BERLIJN (V D.) Volgens do voor- loopige ofïicieele uitslagen van de ttem ming over het „Volkpentacheid", hebben van de in totaal 26 553 837 stemge rechtigden, aan de stemming deelgenomen 10 426 198 kiezers. Uitgebracht zgn 9 793 603 „ja"-stemmen, 389 266 „neen- stemmen en 243 329 ongeldige stemmen. MUNCHEN (V.D) De leiding der Nat. Soo. partij publiceert een uitvoerige verklaring, naar aanleiding van den uitslag van het „Volksentscheid". In de verklaring wordt gezegd dat, hoewel het aantal uitgebrachte stemmen niet voldoende was om de Pruisische landdag te ontbinden, ruim 10 millioen kiezers uitdrukking hebben gegeven aan hun scherpste wantrouwen tegen de rood zwarte heersohappij. Als zoodanig kan dit resultaat worde* besohouwd als een overwinning der Nationaal Socialisten, omdat deze partg toch het voornaamste deel heeft bijgedragen aan het tot stand komen van dezen uitslag en alle andere deelnemende partijen min of meer hebben versaagd. Uitvoerig betoogt de verklaring verder waarom de Nationaal Socialisten speciaal er in konden slagen de kiezers wakker te maken en naar de stembus te krijgen en als verheugend feit wordt de con clusie getrokken, dat dit referendum heeft doen zien, dat de Nationaal Socia listische partij bij de volgende verkie zingen de grootste zal zijn. PARIJS (V.DMet groote vol doening begroeten de Parijsche ochtend bladen h$t resultaat van het „Volks* entscheid" in Pruisen Sommige bladen echter, die in de laatste weken herhaal delijk hebben gewezen op de groote gevaren voor de internationale politiek van een overwinning der voorstanders van het volksentscheid, verklaren thans dat ook de overwinning van de Prui sische regeering niet van zoodanigen aard is dat zij voldoende waarborgen biedt, om van de tot nog toe door de regeering-Laval gevolgde weg van een politiek van garantie en veiligheid af te wijken. LONDEN (V.DOok de Engelsche pers spreekt haar voldoening uit over den uitslag van het „Volksentsoheid" in Duitsohland De meeste Londensche bla den beschouwen den uitslag in Pruisen als een feit, dat men had kunnen verwaohten. Wel wijdt men zgn aandacht aan de 10 millioen stemmen die tegen de re geering zgn uitgebraoht, als een merk waardig feit. BURGERLIJKE STANDEN© Over de maand Juli. KERKWERVE. Geboren: 21, Willem, z. van J. C. Linders en M. den Bleijker. ELKERZEE. Gehuwd: 1, Abraham Jo hannes Zoeter, 25 j. jm., (van Bruinisse) en Adriana van der Linde, 28 j. jd. Overleden: 22, Leendert van den Bout, 88 j., ongehuwd, z. van Adriaan v. d. Bout en van Maria Bogaart. PREISCHOR. Geboren: 11, Cornelis, z. van Iman Zorge en Leunt je Willemina Menheeere; 20, Krina Pieternella, d. van Johannes Willem Doeleman en Pieter nella Cornelia van den Hoek. Overleden: 4, Jacob van der Weijde, 49 j., echtg. van Maria van de Zande; 20, Johannes Jan van Bloois, 67 j., echt genoot van Thona Doeleman. BRU1NISSE. Geboren: 3, Jan Jacobu* z. van L. van den Berg en M. H. Ju- melet (van Rotterdam); 4, Jacoba Ma rina Cornelia, d. van L. J. Hoogerheide en K. M. Stols; 20, Wilhelmina Pieter nella, d. van J. de Waal en E. Krijger; 22, Maria Johanna, d. van W. R. Roe- lofs en J- N. van Noorloos (van Rot terdam); 24, Cornelis, z. van M. Pad mos en F. M. van Dijl; 24, Cornelis Marinus, z. van G. F. Padmos en M. L. de Graaff. Overleden: 6, Dingena de Ronde, 57 j., echtg. van M. Timmerman; 7, Jan Johannes Wemmers, 63 j., echtgen. van H. Hoogerheide, (overl. te Noordgouwe). STAVEN1SSE. Geboren: Wouter, z.van Marinus Vermaas en Elizabeth Quist. Gehuwd: Jan Mathijs Weekers, 20 j. jm., en Cornelia Wesdorp, 18 j. jd.; Johannis Oosdijk, 26 j. jm., en Marina Lena Potappel, 25 j. jd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1