B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provlnole. behoorenda Dl] da aan Vrijdag 31 Juli 1931, »o. 12188. ZIERIKZEE. Met ingang van 1 Sept. a.s. is benoemd tot adj.-commies der Dir. bel. enz. te Hoek van Holland, de heer A. Grootjans, thans werkzaam ter in spectie der Dir. 'bel. enz. alhier. Bij de vertegenwoordiger der K. L. M. te Zierikzee kwam Woensdagmid dag telefonisch bericht in van Waalha ven, dat Z.E. den Minister van Financiën een bezoek zou brengen aan het vlieg veld West-Schouwen. Tegen 5 uur des namiddags arriveerde Z.E. in een drie- motorig Fokkervliegtuig, bestuurd door den piloot Aler. De Minister was verge zeld van zijn echtgenoote en kinderen, benevens den heer Plesman. Z.E., die evenals zijn ambtgenoot, Min. Reijmer, den luchtdoop ontving, was enthousiast over de reis. In „de Schouwsche Beer" werden ververschingen aangeboden. Tegenwoordig waren de directie der N.V. „Nieuw-Haamstede", de voorzitter van 't Luchtvaartcomité, den heer Cock, burgemeester Bannink en de heer van den Broek. Deze hernieuwde belangstelling van- wede de regeering zal zeer zeker ten goede komen aan de ontwikkeling der verdere plannen. Eind Augustus zal een luchtfeest geor ganiseerd worden, waarbij verschillende hooge autoriteiten aanwezig zullen zijn. De voorloopige besprekingen hebben reeds plaats gehad. De heer R. P. Hogerheijde ,alhier, heeft in zijn etalage voor zijn winkel pand aan de Mol een schilderij geplaatst, dat hij aankocht van den ook hier be kenden kunstschilder H. Heuff. Het schil derij stelt een diepzee-beeld voor, waar op verschillende waterbewoners met kunstvaardige hand zijn weergegeven en waardoor de vischliefhebbers reeds door het zien herinnerd worden aan de bizon- dere smaak der bewoners van de zee. En om die gedachten aan een fijnen vischschotel meer te verwezenlijken heeft de heer Hogerheijde voor de schilderij, die zeer waard is bekeken te worden, een aparte etalage gemaakt voor zalm, kreeft, krab en andere vischsoorten. Kunst en reclame vullen hier elkaar aan. Bij resolutie van den Minister van Financiën zijn de ontvangers der accijn zen gemachtigd om te beschikken pp verzoeken om teruggave van de accijns- waarde van overtollige aanvullingszegels c.q. om vermindering van het wegens aanvragen van die zegels nog verschul digde bedrag. Daartoe kunnen belangd hebbenden zich met een schriftelijk ver zoek tot hunnen ontvanger wenden, onder overlegging van een lijst, vermeldende voor elke accijnswaarde het aantal. Na 10 Augustus a.s. kunnen geen zegels meer ter verrekening worden aangenomen. ZWEEFVLIEGEN OP SCHOUWEN? De December 1930 te Haarlem opge richte Alg. Ned. Zweefver. (A.N.Z.V.) ten doel hebbende de zweefsport te beoefe nen, heeft reeds lang uitgezien naar een geschikt oefenterrein, waar gedurende den vacantietijd een aantal jongelui tot zeil- vlieger kan worden opgeleid. Het oog is daarbij gevallen op het duin- en strand- terrein van het eiland Schouwen, dat door zijn ligging daarvoor bij uitstek ge schikt is, aangezien aldaar bij practisch elke windrichting kan worden gezweefd. Behoudens goedkeuring van de betrokken autoriteiten, met wie onderhandelingen dienaangaande worden gevoerd, bestaat thans het voornemen om in de tweede helft van Augustus aldaar een opleidings kamp voor zweefvliegers te houden, waar bij o.m. de heer van Tijen pis instruc teur zal optreden, terwijl Ir. J. E. de Vries, leeraar aan de Middelbare Tech nisch School te Haarlem, zijn gewaar- deerden steun heeft toegezegd- bij de al- gemeene kampleiding. Aan dit kamp kan door alle leden der E.N.Z.C. en der A.N.Z.V. worden deelgenomen, terwijl voor niet-leden eveneens de gelegenheid tot deelname openstaat. De kosten aan de deelneming van 'het kamp verbonden zijn zoo laag mogelijk gesteld en bepaald op f 17.50 p. week, alles inbegrepen, ook voeding. Reiskos ten naar en van de kampeerplaats ko men voor rekening van de deelnemers, De duur van het kamp zal ten hoogste 3 weken, tenminste 14 dagen bedragen, terwijl in verband met een behoorlijke instructie de minimum-deelneming op een week is gesteld ST.-PHILIPSLAND. Slot raadsverslag). 16. De gemeentewerkman J. Verhage te A.-J.-Polder, adresseert voor verhoo ging van zijn jaarwedde, daar hij) door het aanbrengen van meer verlaatputten steeds meer werk krijgt. Hij vraagt een verhooging van f 25 per jaar. Met alg. stemmen wordt besloten hem f 5 per put toe te kennen. 17. De geloofsbrieven der nieuwgekozen raadsleden worden in orde bevonden en tot toelating besloten. (Dhr. van Dijke verlaat daarna wegens dringende bezigheden de vergadering). 18. Het burg. armbest. begroot de noo- dige subsidie voor 1932 op f1650. Hier mee wordt accoord gegaan. 19. De plaat selijke afdeeling van den bijz. vrijw. Landstorm ziet zich f25 subsidie toege lukkig zoontje. Dit adres wordt voor kennisgeving aangenomen, daar zulks niet behoort tot bevoegdheid van den Raad. 21. Naar aanleiding van een verzoek tot wijziging en aanvulling van het ambte narenreglement, wordt besloten dit aan te houden, daar van hoogerhand een uniforme regeling verwacht wordt. 22. L. E. Roozemond vraagt vergunning om voor zijn smederij karren enz. te mogen laten staan, wanneer de bespanning daar van zijn smederij bezoekt om beslagen te wordenDe voorzitter merkt op, dat adressant bekeurd is wegens het plaat sen van voorwerpen voor zijn smederij, echter niet, omdat hij in strijd handelde met een plaatselijke verordening, maar met het wetboek van strafrecht, 't Adres behoort niet bij den Raad >en wordt voor kennisgeving aangenomen. Dhr. Neele zegt dat vorigen Zaterdagavond de smid Ver linden in de Voorstraat aangezegd is door de veldwachters om materiaal voor zijn zaak op te ruimen. Hij gaat daarmee accoord, doch vindt het vreemd, dat bij Rijstenbil Zaterdag en Zondag geregeld een collectie nieuwe landbouwwerktui gen dan wel mogen staan. Hij vraagt of deze daarvoor vergunning heeft? De voor zitter zegt, dat Rijstenbil geen vergunning heeft en dat hij 'de politze er op attent zal maken. 23. Ingekomen is verder een schrijven van C. Wagemaker, school- schoonhouder. Deze is djoor B. en W. ge wezen op een klacht van het hoofd der school, dhr. Wage, inhoudende, dat, in strijd met de instructie niet iedere week een schoollokaal Wordt geschuurd., Wa gemaker meent, dat de instructie hem daartoe niet verplicht. Hij was al enKele jaren met het schoonhouden belast, toen deze instructie opgesteld werd, omdat het ionderhoud te A.-J.-Polder niet in orde was. Het toenmalige college van B. en W. 'zond hem afschrift, met de mededeeling, aldus Wagemaker, dat hij door kon gaan, zooals hij gewoon was. Wordt adressant verplicht zich aan de instructie te houden, dan vraagt hij f25 per jaar meer. De voorzitter zegt, dat het aanvankelijk de bedoeling van Wa gemaker was veel meer te vragen. Hij is het eens met het hoofd der school, dat éénmaal schuren in de 6 weken geen: overbodige weelde is. Wagemaker echter is niet iemand om gemakkelijk iets te regelen, daar hij niet gauw tevreden is. Nu heeft hij o. a. ook weer een slang aangevraagd om W.C.'s enz. door te spoelen. Dhr. Neele informeert of deze regelmatige schrobbing der lokalen noo- dig is. Zoo ja, gaat hij er mee accoord. De voorzitter zegt, dat zulks hard noo- dig is en het lokaal, dat gebruikt wordt voor repetities der vereenigingen, zeker nog wel eens een extra-beurt mag heb ben. Dhr. A. A. v. Nieuwenhuizen merkt op, dat de gemeente dus eigenlijk onkos ten krijgt door deze repetities. Weth. L. NieuwenhuizZen is het met den voorzitter eens. Hij stond aanvankelijk op het standpunt, dat zonder verhooging de instructie moest worden nageleefdl Gezien echter de gevolgde sleur in dezen, wil hij de f25 toestaan, in het belang der school, waarna en waardoor B. en W. kracht kunnen en zullen bij zetten aan hun eischen. Hij stelt voor, deze verhooging 1 Juli te doen ingaan. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 24. Na eenige discussie wordt besloten over te gaan tot rioleering van af K. v. Dijke, 'via J. J. v. Nieuwen huizen naar de Platte -Kreek. De kosten worden begroot op f802,30. 25. De voor zitter zegt, dat B. en W. hebben aan gekocht voor lagen prijs een hoeveel heid, niet volgens het vereischte model, basaltine-tegels. B<. en W. zouden deze willen gebruiken voor het Schooldreefje en de vrijkomende klinkers voor andere doeleinden. Dhr. Neele wijst op de mo gelijkheid om het Schooldreefje, al was het maar van één kant, open te stellen voor het verkeer. Hierover is reeds meer gesproken. Gebeurde dit, dan zouden die tegels daar niet op hun plaats zijn. Na nog eenige discussie wordt dit punt aangehouden. 26. De door de P.Z.E.Mv ingediende rekening voor de straatver lichting bedraagt f 1157,89. 27. Een schrij ven van het Gemeentebestuur te Steen bergen, inzake regeling vergoeding voor kinderen, die te Steenbergen thuis be- hooren, doch onze school bezoeken, wordt aangehouden. Daarna volgt de rondvraag. Dhr. A. A. v. Nieuwenhuizen vraagt, of het in verband met den nieuwen oprit aan de haven, niet gewenscht is een deel der beschoeiing te verbeteren. De voorzitter zegt, dat dit de aandacht heeft van B. en W. Reeds is een deel ver nieuwd. Dhr. Neele wijst er op, dat nu, in de gemeente geen enkele waterplaats meer is. De voorzitter zegt, dat er weer een bij de Oude School zal geplaatst worden. Dhr. Neele wijst er vervolgens op, dat de nieuwe woningen aan den Sluisblok niet betrokken kunnen worden, omdat de eigenaars niet aan kunnen slui ten bij de waterleiding. Deze aanleg wordt tegengehouden, doordat de buizen over particulier terrein moeten en men hiervoor geen vergunning wil verleeneu. Bovendien is er eenigen tijd door P. C. Smits een woning betrokken, waaraan noch regenbak, noch waterleiding is. Ook Smits kan door dezelfde oorzaak geen leiding laten leggen. Hij bejammert het, dat B. en W. vergunning hebben gegeven, deze woning te betrekken. Bovendien meent hij, dat het in strijd is met de bouwverordening. Was de vergunning ge weigerd, dan had men de waterleiding moeten laten aanleggen. De voorzitter zegt, dat B. en W. in dezen te soepel zijn geweest en dat daarvan misbruik is gemaakt. Ook van den kooper Smits is het onbedacht geweest. Maatregelen kun PROV. STATEN VAN ZEELAND. In de Woensdagmorgen voortgezette vergadering Kwam aan de orde het voor stel van Ged. Staten tot wijziging der bijdrage aan de gemeenten inzaKc de kosten van de verpleging van armlastige krankzinnigen. Dit voorstel hield in om.i u bijdrage te verminderen van 1/4 op <1 l| 511 dan de kosten van voor- en na-I ifi wezen ter tegemoetkoming in de kosten H voor schietoefeningen. 20. L. H. M. Geen- j nen nje^ genomen worden, daar het hier se verzoekt aanschaffing van een kunst- j particulier terrein betreft, been op gemeentekosten voor zijn onge- j Daarna sluiting. e'l en dan de kosten van voor- en na- g geheel voor rekening van de pro-; vincie te laten. Dit voorstel had heel wat beroering gebracht bij de gemeenten en daardoor waren verschillende adressen ingekomen om dit voorstel niet aan te nemen. De heer Moelker (v.b.) wijst er op, dat de druk op de gemeenten weer zwaarder zal worden, wat vele kleine gemeenten niet kunnen dragen. De pro vincie is wel niet verplicht in deze te helpen, maar kan niet plotseling daar mede ophouden; de gemeenten reKenen op dit bedrag. De heer Staverman (v.d.) juicht het voorstel zeer toe, omdat het principieel is. De zorg behoort bij de gemeenten. Alleen wanneer de gemeenten een be paald onderdeel der gezondheidszorg niet kunnen beheerschen, komt de taak aan de provincie. Spr. hoopt, dat de steun voor deze materie nog eens geheel op houdt en het geld, dat vrij komt, zal worden besteed voor geneeskundig schooltoezicht. Spr. wil echter vooral ge-1 meenten, die naar verhouding veel krank zinnigen hebben te verzorgen helpen en stelt een amendement voor om boven een bepaald gemiddelde in plaats van f 100, hoogstens f 200 per patiënt te geven. De heer van 'tHof (a.r.) kan zich wel de gedachtengang van Ged. Staten be grijpen, maar meent, dat de provincie het goede standpunt niet zoo maar moet verlaten. De heer Dominicus (a.r.): Waar de pro vincie de voor- en nazorg voor haar re kening neemt, is z.i. het voorstel aan neembaar. De heer v. d. Wart (c.h.) wijst er 'bo vendien op, dat de kosten van nazorg steeds zullen stijgen. De heer Paap (v.b.) wil beslist hooren, dat de begrooting zonder dit voorstel niet sluitend is te maken. De heer Kodde (s.g.p.) wil er vooraf op wijzen, dat hier een taak voor de kerkelijke 'instellingen is weggelegd. De heer de Baare (s.d.a.p.) ziet in dit voorstel een verschuiving van lasten en zegt dat Zeeland onder aan zal 'komen op het lijstje der provincies in deze kwestie- Het is een gemeenschapsplicht, want deze patiënten zijn gevaarlijk voor de om geving. De heer den Boer (a.r.) meent, dat de heer Kodde volkomen gelijk 'heeft. Na dat Ged. Staten gedurende een 3 kwar tier vergaderd hadden en de verg. zoo lang geschorst was geweest, deelde de heer v. d. Putte namens het college mede, dat het zich niet met het amendement- Slaverman kon vereenigen, evenmin met het amendement-de Baare om de zaak te laten zooals zij nu is. Het amendement-de Baare werd ver- worpen met 34 tegen 5 stemmen, doch| het amendement-Staverman aangenomen! met 21 tegen 18 en daarna het alzooj gewijzigde voorstel met 25—14 stemmen.| Aan de orde kwam vervolgens het' voorstel van Ged. Staten om aan den Rijkslandbouwconsulent in Zeeland f1000 per jaar toe te kennen als subsidie voor het aanleggen van proefvelden. De heer Dominicus (a.r.) heeft zeer veel sympathie voor den landbouw, maar meent toch, dat voorloopig met f500 per jaar kan worden volstaan. De heer van Bommel van Vloten (Ged. St.) zegt, dat men juist in dezen crisis tijd den landbouw op peil moet traenten te houden. Het rijk geeft behalve f1100 subsidie, ook zijn ambtenaren en zijn ma chines, voor de proeven. Het geld wordt niet aan den heer Stevens als persoon, maar als ambtenaar gegeven en hij moet een afschrift overleggen van zijn reise- ning aan het rijk. Hij legt het proefveld aan in overleg met zijn collega's in an dere provincies. Tot nu toe geeft de provincie voor den akkerbouw geen sub sidies, alleen voor andere takken van den landbouw en veeteelt. Het amendement-Dominicus om f500 toe te kennen wordt aangenomen met 21 te gen 15 stemmen en het zoo geamendeer de voorstel z.h.st. In de middagvergadering kwam aan de orde het voorstel van Ged. Staten om "de veeren Kortgene, WolphaartsdijK en Veere Kamperland in provinciale ex ploitatie te brengen. Hierbij veridaarde de 'heer van Dusseldorp namens het col lege, dat dit eigenlijk tot dit voorstel kwam, doordat er meermalen in de Staten op is aangedrongen, doch gezien de aanneming van hel amendement-Sta verman en het feit, dat deze overname f 7-VOO zal kosten, stelt het college nu prijs erop, dat de Staten nog eens uit maken of men wel provinciale exploitatie wil. De 'heer Sonke (a.r.) ziet 'het voorstel als een sluitsteen van de verbeteringen, die den laatsten tijd zijn aangebraht aan dit veer. De heer Kodde (s.g.p.) meent, dat het nu zeker niet de geschikte tijd is voor overname bij de provincie. De heer Óverhoff (s.d.a.p.) had hulde aan Ged. Staten willen brengen, maar nu niet na de woorden van den heer van Dusseldorp. Eerst komen Ged. Staten met een voor stel. Zij verdedigen het in de afdeelingen. En nu slachten zij hun eigen kind. De tijdsomstandigheden worden gebruikt om principieele tegenstand -te maskeeren. Er zijn geen f7400 verlies, doch f 7400 min der winst. Nu komt de winst ten deele uit het lage loon van 't personeel voort. DE BEGRAFENIS VAN WIJLEN PROF. M. W. F. TREUB heeft te Voorschoten plaats gehad. Een overzicht tijdens de plechtigheid aan de groeve. Mr. Tak, de eenige spreker aan het graf, dankt namens de familie voor de belangstelling. De heer v. d. Wart (c.h.) is voor het J oorspronkelijk voorstel. De heer Schippers (c.h.) zegt, dat de veeren er niet mogen zijn om winst te maken, maar in het belang van ihet pu bliek, en daarom provinciaal moeten worden. De heer Vogelaar (a.r.) meent, dat als er winst is, men de tarieven moet ver lagen en de heer Goossens (r.k.) zou niet voor het amendement-Staverman heb ben gestemd als hij dit gevolg er van had kunnen voorzien. De heer van Dusseldorp zet nog ieens in den breede uiteen, dat Ged. Staten gedwongen zijn hun voorstel feitelijn in te trekken en na nog eenige discussie wordt het voorstel tenslotte met. 26 tegen 10 st. verworpen, waarbij de 5 aanwezige leden van Ged. St. ook tegen stemmen. Aan de orde kwam nu het voorstel van Ged. Staten om ook in het vervolg voor 3 extradiensten op weekdagen en een op Zondagen aan de Rotterdamsche Tramwegmpij. voor den bootdienst Zijpe- Anna-Jacobapolder een bijdrage te geven, zulks in afwachting van de geheele ver betering van het veer volgens het rap port der z.g. commissie-Van Rijckevorsel. De heer Catshoek merkt op, dat de sinds 1 Juni door de R.T.M. ingevoerde verbetering van het verkeer zeer ge wenscht is. Als Ged. Staten op hun stand punt blijven staan, zal deze verbetering van den veerdienst worden stopgezet. Land- en tuinbouw profiteeren van de ingevoerde verbetering en hij hoopt, dat Ged. Staten zullen medewerken om de ingelegde meerdere diensten te behouden. De heer Joziasse dient een voorstel in, om de subsidie voor den derden Zon- dagdienst te schrappen. De heer v. d. Zande sluit zich aan bij de woorden van den heer Catshoek. Door het voorstel van Ged. Staten dreigt de oude toestand weer te worden ingevoerd. Spr. acht de boot „Zijpe" ten eenen- male onvoldoende, en vraagt aan Gedep, Staten bet voorstel van de commissie- Rijckevorsel over te nemen. De heer van Rompu zegt dat eerst al les in orde moet zijn. De boot voldoet niet meer aan de eischen. Ged. Staten kunnen niet voldoen aan den eisch van 'beperking van den dienst op Zondag. Zij staan niet alleen, maar moeten ook rekening houden met die van Noord- Brabant, en Zuid-Holland en den minis ter van Waterstaat. Pogingen om den derden dienst op Zondag in te treiiken zal niets uithalen. Ged. St. willen Schou wen even goed helpen als de overige deelen der provincie. Zij hebben een open oog ook voor Schouwen. De heer Catshoek merkt op, dat de Schouwenaars bij aanneming van 'net voorstel van Ged. Staten tot 1932 van een beteren dienst aldaar verstoken zul len blijven. Spr. dient een amendement in tot verbetering van den dienst met terugwerkende kracht tot 1 Juni j.l. De heer v. d. Zande wil het eiland Schouwen uit zijn isolement halen en bepalen, dat de subsidie niet zal wor den uitbetaald als de R.T.M. voor 1 April 1932 niet alle verbeteringen volgens het rapport-Rijckevorsel invoert. De heer van Rompu zegt, dat het ver standig is het voorstel van Ged. Staten aan te nemen. Het amendement-v. d. Zande willen Ged. Staten overnemen, want het is onschuldig, doch er moet geen datum worden genoemd. De heer v. d. Zande wil alleen den derden dienst behouden en eveneens ver beteringen krijgen. De heer Kodde vraagt of het niet mo gelijk is de voorstellen Kodde en v. d. Zande aan te houden tot de najaars vergadering. Het voorstel is nu niet te overzien. De heer van Rompu steunt dit volko men, maar het voorstel van Ged. Staten moet worden aangenomen, anders wordt de dienst op 1 Augustus stil gelegd. De heer den Boer zegt dat in het voor- stel-v. d. Zande teveel met. den stok achter de deur wordt gewerkt en waar schuwt daartegen. De heer Catshoek trekt zijn amende ment in om aan het amendement van den heer v. d. Zande meer kans van aan neming te bezorgen. Het amendement-van de Zande wordt verworpen met 18 tegen 15 en het amen dement-Joziasse met 22 tegen 10 stem men. Het voorstel van Ged. Staten werd aangenomen z.h.st. doch de drie aan wezige St.-Geref. stemden tegen, althans verzochten aanteekening daarvan. Goedgekeurd werd de rekening der Provincie over 1929, aanwijzend in ontv. f8.655.379.27 en in uitg. f9.295.038.87, al- zoo een kwaad slot van f549.659.60. Aangenomen werd een voorstel om tot eventueele wijziging op de grondbelasting het maximum-aantal opcenten, dus 50 te heffen omdat het desbetreffend besluit niet ieder jaar behoeft te worden ge nomen. POST EN TELLGRAPHIE. Aangesteld met ingang van 1 Aug. a.s. tot leerling kantoorbediende bij den post-, telegraaf- en telefoondienst op voet van kantoorbediende, de leerling kantoorbe diende A. J. Roos, van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor te ZIERIK ZEE. VERSCHILLENDE BERICHTEN. FABRIEKSBRAND. Woensdagavond i3 brand uitgebroken in de stoomconserven- fabriek van de firma Kooy en Trompet ter te Médemblik. Het vuur greep ont zaglijk snel om zich heen. Binnen enkele oogenblikken sloegen de vlammen hoog uit het dak. De in de fabriek geplaatste stoomketels barstten met donderende knallen uit elkaar, zonder ongelukken te veroorzaken. De plaatselijke brandweer was spoedig met twee spuiten, waaronder een motorbrandspuit, ter plaatse, doch moest zich hoofdzakelijk beperken tot het nat houden van de aangrenzende perceelen, waaronder het oude kasteel Radboud, waarin het kantongerecht is gevestigd, en het gemeentelijke museum. Dank zij de gunstige windrichting en het krachtige optreden van de brand weer, kon bet historische kasteel worden behouden. Ook de brandweer uit het naburige Wervershoof was spoedig ter plaatse. De f abrieksgebouwen zijn geheel afgebrand. Er kon niets worden gered. BROODPRIJS EN DE TARWEWET. De op Zuid-Beveland woonachtige brood bakkers hebben, zoo meldt „Het Volk", dezer dagen door middel van adverten ties in diverse plaatselijke bladen bekend laten maken, „dat zij, wegens uitvoering van de Tarwewet, genoodzaakt zijn den broodprijs niet 1 -cent per 8 ons te ver- hoogen". De regeeringscommissaris, be last met de uitvoering van de Tarwewet, heeft thans -aan de burgemeesters van de gemeenten op Zuid-Beveland bericht, dat de bloem, welke de bakkers, op een enkele uitzondering na, thans nog voor de broodbereiding bezigen, dezelfde is, welke tot nu toe steeds door hen werd gebruikt. Bloem, waarin ingevolge de Tarwewet 20 pCt. bloem van inheemsche tarwe is verwerkt, werd aan deze bakkers nog niet verstrekt, zaoda, er van een brood- prijsverhooging als gevolg van de in werking getreden Tarwewet hier geen sprake is en er vandaar ook geen enkele aanleiding bestond om tot broodprijs- verhooging over te gaan. ONGELUKKEN Te Hengelo (O.) is op de Enschedeschestraat een jongeman werkzaam bij de „Heemaf", door een vrachtauto van de firma Reiman Stocs en Kersnen gegrepen en tegen de straat geslingerd, waardoor hij met het hoofd onder den wagen terecht Kwam. Hij was op slag dood. De 52-jarige Koopman J. de Jong uit Rucphen, vader van zes kinderen, viel in de kom van het dorp Princenhage van zijn fiets en kwam juist onder een passeerenden wagen, geladen met steenen. Een der wielen ging over het lichaam. De man overleed een nalf uur later. Woensdagochtend vloog te Drachtstercampagnie (Fr.) een autobus in brand, waarin 25 meisjes uit Driesum wa ren gezeten, die op weg waren naar Appelscha. Onder het rijden nog wilde de chauffeur het portier openen; daar door geraakte hij bet stuur kwijt en sloeg de autobus over den kop en. kwam in een vaart terecht. De gebroeders Bron hebben de inzittenden gered. Allen wa ren min of meer gewond door snij- en brandwonden. Een meisje kreeg een her senschudding. Nadat twee geneesheeren uit Drachten hulp hadden verleend, Keer den de meisjes naar huis terug.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1