Transpireerende abonnement; Maandag 27 Juli 1931. zierikzeesche courant. !s advertentien Inzending Advertentiën IHEVEA buitenland. feuilleton. Liefds Int zicb niet binnenland. Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten Pot 90 ct. Tube 50 ct. Zeep 60 ct. lilt Stad en Provinole. Kampeerders in Uw tent PUROL Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post 1.80. Voor het buiten], per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uiterlijk 10 aar op daa dag f. aitgaaf FIETSBANDEN! licht loopend yzersterk DE SPAANSCHE REPUBLIEK. De toestand in Spanje is nog steeds onduidelijk. Van de onlangs bijeengeko men Cortes, het resultast van de eerste parlementaire verkiezingen, die sedert den staatsgreep van Primo de Rivera weer in Spanje werden gehoduen, ver neemt men niets meer na de mededee- lingen over de openingszitting. Maar wat men wel uit Spanje ver neemt zijn berichten over oproer en on lusten. De monarchie is wel uit Spanje ver dreven, maar met een eenvoudige wijzi ging van het politieke regime zijn de nooden, waarin Spanje verkeerde en dis zoovelen van de deze nooden verwaar- loozende monarchie zich deden afwenden en naar het kamp der republikeinen de den overloopen, niet opgeheven. Noodi* is dat met Krachtige hand het zoo drin gend noodzakelijke hervormingswerk in het ook sociaal gebied zoo achterlijke Spanje, waar vooral ten plattenlande ern stige misstanden bestaan, wordt ter hand genomen. Maar de republikeinsche regee ring, die na den val der monarchie het bewind in handen nam is innerlijk Ver deeld en een krachtige leiding ontbreekt. Het gevaar voor Spanje ligt op 'toogen- blik niet in de monarchistische reactie, doch in de sociaal-revolutionnaire be weging, welker leiders thans na de re publikeinsche omwenteling hun kans schooner meenen te zien. Voorloopig kan die beweging nog wel worden onderdrukt met geweld, maar de rust zal in Spanje toch eerst duurzaam verzekerd kunnen worden als men de oorzaken, welke tot deze sociale onrust leiden, zooveel mogelijk wegneemt. En dat zal alleen kunnen geschieden als het mogelijk zal blijken in 'het thans zoo hopeloos verdeelde Spanje een krach tig bewind in te stellen. NOODLOTTIGE BRAND. Een vreeselijke ramp heeft te Pitts burg (V.S.) aan 50 personen het leven gekost. In een tehuis voor ouden van dagen brak brand uit. Het vuur greep in het gebouw, dat vier verdiepingen hoog was, snel om zich heen. Een aantal in- wonenden vluchtte in paniek in een ter zijde van het gebouw gelegen kapel, waar zij naar zij dachten veilig waren. Doordat in het tehuis alle voorzorgsmaatregelen voor brand waren getroffen en verschil lende reddingsmiddelen aanwezig waren, konden de bewoners, zij het ook met veel moeite en allen min of meer door het vuur gewond gered worden. OoK de kapel was in brand gevlogen en hier ont braken alle hulpmiddelen, zoodat alle ge vluchte 50 personen jammerlijk in de vlammen om het leven kwamen, zonder dat redding mogelijk was. Van de ge redde ouden van dagen liepen ongeveer 400 personen brandwonden op. Alle zie kenhuizen in Pittsburg zijn overvol. Het gebouw is door het vuur volkomen ver nield. De ramp heeft in de stad groote verslagenheid gewekt. De geestelijken, zusters en broeders, hielpen brandweer en politie bij het blus- schingswerk en trotseeren den geweldi gen vuurgloed, om hun beschermelingen te redden, van welke er vele in vertwij feling uit de ramen sprongen. Het red dingswerk werd ten zeerste bemoeilijkt door den dichten rook, welke op het terrein der ramp bleef hangen. Over de ramp zelf worden nog tra- gische bijzonderheden gemeld. Ooggetui gen verklaren, dat men in de felle vuur zee verscheiden oude menschen kon zien, van wie er sommige blind waren, die op hun 5s*nieën vielen en begonnen te bidden, terwijl de vlammen reeds hun nachtkleeding aantastten. Anderen vojnden in hun radeloosheid nog kracht genoeg om ondanks hun vergevorderden leeftijd van de bovenste verdiepingen naar lager gelegen étages te springen, die snel een prooi der vlammen werden. De geheele parterre van het gebouw was verwoest vóór de brandweer was gearriveerd. Uit het Engeïsch van L. G. MOBERLY. 7 Nadruk verboden. „Ja", zei ze eindelijk, met een doods bleek gezicht, „ik zou zeggen dat dit de kleeren van mijn nicht zijn. Ik heb haar niet zien weggaan, itoen ze naar het station ging, dus ik weet niet wat ze aan had... maar ze bezat een donker blauw mantelpak en een blauwzijden blouse. Maar haar hoed had ze geen hoed?" „Een hoed is niet gevonden mevrouw, maar die kan wel vernield zijn. Deze koffer lag op de bank naast haar". Hij haalde een koffer te voorschijn waarop den naam „Eva Hartwood" schilderd was". „Die is van mijn nicht", verklaarde Mevrouw Davidson onmiddellijk. En daarin ook geen adres gevonden?"' „Neen, alleen een paar brieven zonder enveloppe, maar geen enkel adres". „Er kan geen twijfel aan bestaan of OUD-MINISTER TREUB. t Vrijdag is te 's-Gravenhage, in den ouderdom van 72 jaar overleden, prof. mr. M. W. F. Treub. Marie Willem FrederiK Treub, werd 30 Nov. 1860 te Voorschoten geboren, waar zijn vader burgemeester was en waar bij met de later eveneens ,tot groote bekendheid gekomen broers Melchior en Hector zijn jeugd doorbracht. In 1880 deed Treub examen voor cand.-notaris, werd in dat jaar bij de posterijen ge plaatst, slaagde in 1881 voor het staats examen, promoveerde in 1885 in Utrecht tot doctor in de beide rechten, en ves tigde zich als advocaat en privaat-do cent voor notariaat te Amsterdam. Hier werd hij lid van den gemeenteraad, van 1893—'96 "wethouder. In laatsggenoemd jaar aanvaardde Treub het hoogleeraarsambt aan de Am- sterdamsche Universiteit. Een jaar te voren in 1904 werd hij tot lid der Tweede Kamer gekozen en 29 Aug. 1913 trad hij in het Kabinet Cort van der Linden op als minister van L., H. en N. ,en van 24 Oct. 1914 als minister van financiën. In Febr. 1916 trad hij als zoodanig af tengevolge van een -conflict met de Twee de Kamer. Hij werd opgevolgd door prof. dr. A. van Gijn. Na diens aftreden als gevolg van een verschil met den minis terraad over zijn verantwoordelijkheid in verband met de crisisuitgaven, trad prof. Treub weer in zijn plaats. Van 22 Febr. 1917 tot 9 September 1918 bleef hij in het 'kabinet. Als minister van landbouw, nijverh. en handel heeft hij zich zeer ver dienstelijk gemaakt door belangrijke maatregelen in oorlogstijd. Op zijn initia tief kwam het Nationaal Steuncomité tot stand. De begrafenis van het stoffelijk over schot van prof. mr. M. W. F. Treub is vastgesteld op Dinsdagochtend 28 Juli op de begraafplaats te Voorschoten. DE TABAKSBELASTING. Het Tweede Kamerlid, de heer Boon. heeft aan den Minister van Financiën de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat vele fabrikanten van sigaretten de be lastingbanderolles niet meer >op het pakje of doosje Zelf doen plakken, doch op een omhulsel, genaamd cellophane? 2. Is het den minister bekend, dat daardoor de banderolles onbeschadigd van :de pakjes of doosjes kunnen worden verwijderd, dat zulks veelvuldig geschiedt en dat een vrij omvangrijke handel tegen ongeveer halven 'prijs in dergelijke ban derolles plaats vindt, teneinde Ze zoo een tweede maal te gebruiken? 3. Zoo ja, is de minister dan niet van oordeel, dat door deze ontduiking de belangen van den bonafide handel worden geschaad, terwijl daarvan een belangrijk verlies voor den Staat het ge volg is? 4. Is de minister bereid te bevorderen, dat zoo spoedig mogelijk een regeling Worde getroffen, waarbij verplicht wordt gesteld de banderolles gelijk zulks vroeger was voorgeschreven op het pakje of op het doosje zelf te doen aanbrengen op zoodanige wijze, dat zon der beschadiging van de banderolles het pakje of doosje niet kan worden ge opend, hetgeen voor den fabrikant geen enkel bezwaar behoeft mede te brengen? REORGANISATIE LANDBOUWDIENST. Reeds verschillende malen heeft men vanuit landbouwkringen, zoowel als uit de Tweede Kamer, aangedrongen op een reorganisatie van de directie van den landbouw aan het departement van Bin- nenl. Zaken en Landbouw. De voorstan ders van een reorganisatie waren in 2 kampen verdeeld: er waren er die vurig de wederinstelling van een directeur- generaal bepleitten, terwijl anderen on derwijs en voorlichting, en ook wel zui vel- en akkerbouw wilden combineeren. De regeering had reeds blijk gegeven de voorkeur te schenken aan 't tweede plan, idat, als de voorteekenen niet be driegen, spoedig in een minjisteriëele be schikking zal worden neergelegd. Zoolang deze beschikking nog niet is afgekomen, staat de juiste omvang van deze reor ganisatie in haar onderdeelen uiteraard echter nog niet vast. Bedoelde beschik king schijnt eerstdaags te zullen afko men. DE A.V.R.O. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht werd Zaterdagmiddag de algemeene ver gadering gehouden van de Algemeene Vereeniging Radio Omroep. Het afgeloo- pen jaar gaf alleszins reden tot tevreden heid over de inwendige positie van de A.V.R.O. aldus de voorzitter dr. Mol- huijzen maar niet is dit het geval met de erkenning, die haar van de zijde Lder overheid ten deel is gevallen. Spr. re leveerde het in werking treden van het zendtijdbesluit op 1 Juli 1930, waardoor de zendtijd van de A.V.R.O. gehalveerd werd. Direct werd de actie tegen dit besluit ingezet en deze actie bereiKte haar toppunt in de grootsche demonstra tie op 6 September 1930 op het Hout- rustterrein in Den Haag, waar 140.000 luistervinken uit alle deelen van het land demonstreerden. In het geheele land wer den na 1 Juli 1930 actiecomité's opgericht en in totaal 94 protestverga deringen ge houden, terwijl nog 27 bijeenKomsten plaats vonden, waar het A.V.R.O.-öritest of -octet hun medewerking verleenden. Spr. protesteert ernstig tegen de be wering, dat de totstandkoming van rede lijke omroeptoestanden in Nederland door de A.V.R.O. verhinderd wordt. De A.V. R.O. is onrecht gedaan en de beslissing van 15 Mei 1930 liet haar geen andere keus dan te vechten. Samenwerking met andere omroepvereenigingen wordt door de A.V.R.O. niet of gewezen, ja, zelfs be geerd, maar zulk een samenwerking kan niet tot basis hebben het zendtijdbesluit van 15 Mei 1930. Het besluit dient door aanvulling zoodanig verbreed te worden en van karakter te veranderen, dat de A.V.R.O. er wél een grondslag voor sa menwerking in zou kunnen vinden. De regeering kan dat doen door aan de A.V.R.O. de centrale plaats in den Neder- landschen omroep toe te wijzen, die haar krachtens haar algemeen karakter en haaf pioniersarbeid toekomt. Deze mogelijkheid ligt besloten in de A.V.R.O.-leuze: „Een eigen zender gedurende de geheele week" Uitvoerig toont spr. aan, dat de ver wezenlijking vau deze leus z.i. mogelijk moet zijn, o.a. door het Gleichwellen- systeem, dat ook bij het huidige ge brek aan golflengten toegepast zou kun nen worden. Sprekende over de verhouding tussohen de A.V.R.O. en de Regeering betreurt dr, dit is het stoffelijk overschot van mijn nichtje", besliste Mevrouw Davidson. Het kon immers niet anders: ofschoon het gezicht onkenbaar was, wees alles erop, de gestalte, de koffer, het kaartje in den mantelzak, de kleeren, dat het plot seling verdwenen meisje hier een droevig en vroegtijdig einde gevonden had. Meneer en Mevrouw Davidson gingen daarop naar het kleine hotel om thee te drinken en de maatregelen te be spreken, die verder moesten worden ge troffen. Vergeefs pleitte de goede man om de begrafenis in Londen te doen plaats hebben, maar zijn echtgenoote was niet te vermurwen. „Dat is toch geld weggooien", hield ze hardnekkig vol", tenzij het van Eva's eigen geld betaald wordt. Hoe zou dat arme lieve kind ,over haar geld beschikt hebben?" Eva die zich nooit in de bijzondere sympathie van haar tante had mogen verheugen en voor wiens begrafenis vooral niet te veel geld mocht worden uitgegeven was nu opeens dat arme lieve kind" geworden en in de dagen die volgden sprak Mevrouw Davidson op een manier pver haar nichtje die het meisje verbaasd zou hebben doen staan als ze had kunnen hooren. „Er is een ding dat me verbaast;?, opperde Mevrouw Davidsontoen ze met haar man en Olive op den avond vóór de begrafenis, waar bet jonge meisj oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit ia het meest afdoende middel daarvoor. Het koet 45 en 65 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth, en Drogisten met alle geweld bij tegenwoordig had willen zijn, in de eetzaal van het kleine hotel in Transfield zat, „Nigel Bannister's naam stond bij de gewonden. Ik begrijp niet, dat hij in denzelfden trein kwam als Eva". Misschien was hij er op een of andere manier achter gekomen dat ze met dien trein ging, en wilde hij haar bespion- neeren", veronderstelde Olive, „net iets voor die akeligen vent!" „Olive!" riep mevrouw Davidson boos, maar haar dochter vervolgde met een minachtend lachje: „Ja, moeder, dat is hij ik vertrouw die man voor geen penny; ia voel bij intuïtie dat hij onbetrouwbaar is. En Eva moet dat ook gevoeld hebben, Eva, die zelf zoo oprecht en eerlijk was. Geen wonder dat ze een afkeer had van zoo'n slang." „Olive!" protesteerde haar moeder weer, „houd je tong toch in bedwang. Meneer Bannister is een algemeen ge acht en „Moeder, ik kan me niet voorstellen, dat iemand werkelijk achting voor dien man kan hebben, dèarvoor ziet hij er veel te sluw en te cynisch uit". Olive Keek uit het raam over het Kleine schilder achtige marktplein en sprak op ernstigen toon: „Misschien doen de menschen als óf, omdat hij rijk is en invloed heeft maar echt aChting O neen, vast niet...." „Hij zal hier wel in het ziekenhuis lig- Molhuijsen, dat deze verhouding niet be ter is. Nimmer heeft de A.V.R.O. de be doeling gehad den Min. van Waterstaat persoonlijk te dienen. Wat de stoffelijke offers betreft, die de luistervinken voor hun omroep hebben gebracht, Kan spr. mededeelen, dat in het eerste halfjaar van 1930 een bedrag van f351.500 ter beschikking van de A.V.R.O. werd ge steld, en in het eerste halfjaar van 1931 f385.400 of f34.000 meer. ZIERIKZEE. In ons nummer van j.l. Vrijdag kwam een advertentie voor van de afdeeling Zierikzee van het „Groene Kruis", die de moeders van zuigelingen uitnoodigt om haar babies onder leiding van zuster Potappel geregeld te doen wegen, opdat zij weten of haar kinderen voldoende aankomen. Eiken Woensdag middag van 2 3 uur is het Wijkgebouw op de Oude Haven daartoe geopend en kan de mooie zui gelingen weegschaal gratis worden ge bruikt, terwijl de zuster een lijst van gewichtstoename zal bijhouden. Een nuttige zaak, waarop wij gaarne de aandacht vestigen. Tevens vernemen wij dat zich een pro- paganda-commissie heeft gevormd, die bezoeken gaat afleggen om alle gezins hoofden te vragen om lid te worden van het Groene Kruis, dat zich tot taak stelt in dagen van ziekte ieder te helpen, die behoefte heeft aan de hulp van de zus ter of aan verplegingsmiddelen. - Het Comité voor Schouwen en Dui- veland van de Nederl. Christelijke Radio Vreemiging (N. C. R. V.) vergaderde Don derdag 23 Juli j.l. in het „Hu,is van! Nas sau. Na opening der vergadering zette de voorzitter, de heer W. J. van Schel ven, uiteen, pp welke wijze het comité dit najaar propagandistisch werk kan verrichten. Met algemeene instemming werd een voorstel aangenomen, om in November van dit jaar, de nieuwe N. C. R. V.-film te vertoonen. Getracht zal voorts worden, het ledental en het aan tal abonné's op de Omroepgids belang rijk te vergroioten, waartoe propaganda- lectuur zal worden verspreid. Vervol gens werd met algemeene stemmen een voorstel aangenomen, om in Augustus een autotocht te organiseeren voorleden op het eiland woonachtig, ter bezichti ging van den zender te Huizen en van de Studio der N.C.R.V. te Hilversumk Besloten Werd de reis op 19 Augustus te ondernemen. De leden en hunne da mes kunnen zich voor deelname opge ven bij' den secretaris van 't Comité, den heer B. C. de Mul. Gehoopt wordt, dat |een voldoend aantal auto's ter be schikking van het Comité zal worden gesteld, Idoor autobezitters die met bo venvermeld plan sympathiseeren. Bij de rondvraag werd ten slotte nog betoogd, dat [voor het Platteland, de persberichten des avonds iets te laat worden gegeven, met welk feit het algemeen bestuur der N.C.R.V. in kennis zal worden gesteld. Daarna sloot de voorzitter, met dank voor Ide flinke opkomst, deze vergade ring. ROTTERDAM—HAAMSTEDE v.v. Gezien de gunstige resultaten, welke tot dusverre met de exploitatie van deze luchtlijn werden bereikt, heeft de K.L.M, besloten, dezen dienst ook gedurende de maand Augustus uit te voeren en wel op de Maandagen 3, 10, 17, 24 en 31 en op de Zaterdagen 1, 8, 15, 22 en 29. Evenals dat in Juli het geval was, zul len ook in Augustus de diensten ,op de bovengenoemde data in beide richtingen worden uitgevoerd. De dienstregeling en de tarieven voor deze luchtverbinding blijven volkomen ge lijk. De vertrektijd van het Passagekan toor Coolsingel te Rotterdam op Zater dagen wordt gewijzigd van 15.30 in 15.45. BURGH. Dezer dagen brachten eenige leden der vereeniging van huisvrouwen afd. Westelijk Schouwen, een bezoek aan de stoomwasscherij te Zierikzee. Door de welwillendheid van den directeur werden de dames in de gelegenheid gesteld de geheele en interessante behandeling der wasch aan deze aanbevelenswaardige in richting te volgen. NIEUWERKERK. In de op Vrijdag 1.1. gehouden vergadering van Ingelanden van den polder de Vier Bannen van Duive- land, welke slechts matig was bezocht, werd, na mededeeling van enkele inge komen stukken, vastgesteld de rekening over het dienstjaar 1930/31, in ontvang op f 96766,441/2, in uitgaaf op f97522,54, sluitende alzoo met een nadeelig slot zan f 756,091/2\ Tot plaatsverv. lid der commissie tot onderzoek der rekening werd benoemd de heer Jac. Romeijn Jz. te Ouwerkerk. Bij loting Werden aangewezen ter aflos sing op 30 April 1932 de schuldbewijzen Nos. 1, 13, 15 en 29, ieder ad f500, der geldleening 1917. Ter aflossing op 1 Jan. 1932 de schuldbewijzen Nos. 2 en 21, ieder ad f500, der geldleening 1918. ST.-ANNALAND. Momenteel zijn hier in dit seizoen reeds 18000 H.L. aardap pelen verscheept via de veiling. Ook buiten de veiling om spreekt men van dezelfde hoeveelheid, zoodat reeds in 't geheel 36.000 H.L. zouden geleverd zijn. SCHERPENISSE. In de gehouden alge meene vergadering van O.V.T. werd op het ingekomen verzoek van L. Vermaas en 10 anderen om dhr. Vermaas te Sta- venisse toe te laten als verloskundige en icastreur, gunstig beschikt. Uit het kas overzicht blijkt, dat het afgeloopen half jaar de rubriek paarden een tekort aan wijst. De voorzitter deelt mede dat bij de teraardebestelling van dhr. J. Snij ders, als mede-oprichter der O.V.T., door de Directeur een bloemstuk is gelegd. Tot bestuursleden worden herbenoemd m. a.st. de heeren D. W. Klompe en C. M. A. Steendijk. - Wederom zijn er een achttal Kabels voor het electrisch licht vanwege de P.Z.E.M. hier aangekomen. Het werk is nu zoover gevorderd dat ze reeds met de kabel halverwege de Poortvlietsche dijk zijn. Ook het transforms torenhuijje is bijna gereed. Alle huisaansluitingen die vanwege de Coöp. Electr. Centrale hier zijn aangelegd "worden veibouwd, terwijl nieuwe gebruikers nog worden aangesloten. Uw huid en voeten eischen gedurende het kampleven een bijzonder goede ver zorging, want zonnebrand, smetten, doorzitten en stukke voeten, kunnen U veel pijn en last veroorzaken Daarom altijd In doozen van 30-60-90 ct. Tube 80 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten ONDERWIJS. Voor het staatsdiploma baker slaagden vorige week te Middelburg de dames 'mej. A. Slager te Haamstede; mej. T. Potap pel te Zierikzee; mej. M. de Oude—van Sluis te Brouwershaven. Bij Kon. besluit van 20 Juli zijn be noemd tot Ieeraar pan de R.H.B.S. te Zie rikzee J. Elema en W. J. K. Labout, bei gen", kwam meneer Davidson bedeesd tusschen om een eind te maken aan de onverkwikkelijke discussie. De gewonden zijn allemaal daarheen gebracht". „Arme stakkerd; ik ga hem opzoeken, dat zal hem wel goed doen", verklaarde mevrouw. „Wat zal hij schrikken als hij hoort, dat die arme Eva gedood is". „Ben je niet bang dat hij het in deze omstandigheden heelemaal niet prettig zal vinden om een van Eva's familieleden op bezoek te krijgen?", waagde meneer Davidson in het midden te brengen. „Wat een onzin!" klonk het laatdun kend", hij zal veel te blij zijn om over dat arme lieve kind te kunnen praten". Al twijfelde meneer Davidson ook ern stig of Nigel Bannister wel zoo verheugd zou zijn met het bezoek van zijn vrouw, als deze meende, hij bezat tact genoeg om die meening voor zich te houden en ook Olive bewaarde een voorzichtig stil zwijgen tot haar moeder het eetzaaltje verlaten had. Toen keerde zij zich op gewonden tot haar vader. „Hoe kan moeder dat mispunt gaan opzoeken?" riep ze onstuiming. „Moeder is toch soms gewoon onmogelijk". „O, kindje, stil toch, stil toch". Meneer Davidson deed een poging om verant- waardigd te schijnen, maar die mislukte jammerlijk en het meisje sloeg haar ar men om zijn hals en zei sussend: „Goed hoor, lieve schat, ik zal niets meer van moeder zeggen als je het niet prettig vindt, maar enfin, wij begrij pen elkaar, jij en ik, hé?" Ze trok haar hoofd terug en keek met oogen vol liefde in bet gerimpelde ge zicht van haar vader. ,„Jij en ik hebben elkaar altijd begrepen, hé vadertje?" „Natuurlijk meisje, natuurlijk begrijpen wij elkaar". Meneer Davidson streelde lieikoozend den krullebol van zijn doch ter, „en ikzou niet weten wat ik zon der jou moest beginnen". Als antwoord gaf Olive haar vader een hartelijken kus maar op hetzelfde oogen- blik hoorde ze haar moeders voetstap pen naderen. Ijlings nam ze haar plaats bij het raam weer in. „Ik heb van de vrouw van den hotel- hoouder gehoord", begon mevrouw Da vidson opgewonden toen ze weer was gaan zitten, „waar het ziekenhuis is. Ze weet zeker dat Bannister er is. Haar dochter is bevriend met een van de ver pleegsters en die heeft het over hem gehad, omdat hét zoo'n opmerkelijk ge val was. Hij heeft bij het ongeluK een slagaderbreuK gekregen en zou vast en zeker doodgebloed zijn als niet iemand te hulp was gekomen, die, tot de dokter kwam, zijn arm opgehouden en het bloed gestuit heeft. Het was een 'kunstschilder of zoo iets hier uit de buurt. Voor we naar Londen teruggaan, zal ik in elk geval dien armen Nigel gaan opzoeken". (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1