ADVERTENTIÊN. de steenen en werd bewusteloos opge nomen. Aan het achterhoofd had ze een bloedende wond. Geneeskunige hulp werd ingeroepen. In de vergadering van den Dijk- raad der Waterkeering van den Calami- teuzen Suzanna Polder op Maandag 20 dezer alhier gehouden werd behandeld en met algemeene stemmen vastgesteld de rekening over den dienst 1930-'31, bedra gende in ontv. f4.751 en in uitg. f8.728. In het te kort f3.976 was bijgedragen door het Rijk f2.960 en door de Prov. f 1.480, samen f4.440. Het goed slot be draagt alzoo f463. Gelezen werd een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat aan het verzoek van den Dijkraad, |om tengevolge der heerschende malaise op landbouwgebied, over te gaan tot een nieuwe schatting van de onzuivere op brengst der gronden in den Calamiteuzen polder of tot vermindering der laatst vastgestelde pachtwaarde, gevolg zal worden gegeven en een daartoe streK- kend voorstel tot Reglementswijziging aan de Provinciale Staten wordt gedaan. Woensdagavond Werd door Ac celerando" een gecombineerde vergade ring gehouden van leden, Commissarissen en begunstigers, ter nadere bespreking van het op 27 Aug. te houden festival. Medegedeeld werd, dat reeds 8 vereeni- gingen hun medewerking toezegden. Be sloten werd, dat de vereeniging zelf voor het muzikale gedeelte van den dag zal zorgen, terwijl een apart huldigings comité zal worden gevormd, dat voor versiering enz. zal zorgdragen. De dag- verdeeling zal weer zijn als bij het 45- Jarig bestaan. Wij twijfelen er niet aan, of St.-Annaland zal Weer een wijd in den omtrek bekend feest (geven. THOLEN. Wegens vacantie van den burgemeester van 23 dezer tot 15 Aug. zal als loco-burgemeester optreden weth. H. Goossen. KOSTEN KRANKZINNIGENVERPLEGING IN ZEELAND. Voor rekening van gemeente- en arm besturen in Zeeland werden op 1 Jan. 1930 in gestichten of inrichtingen ver pleegd 211 mannen en 208 vrouwen, to taal 419 personen, op 31 December 1930 was dit gestegen tot 224 mannen en 220 vrouwen, totaal 444 personen, er waren opgenomen 35 mannen en 41 vrouwen, ontslagen 13 mannen en 18 vrouwen en overleden 9 mannen en 11 vrouwen. De kosten der verpleging waren totaal f 295.528,21, waarvan f75.246.11 voor Te kening der provincie kwam. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. Mej. M. Constandse alhier is benoemd tot onderwijzeres te Oister- wijk (N.-Br.) Te Breda slaagde voor het diploma A, R.-K. M.U.L.O., o.a. L. C. M. den Boer te Zierikzee. HAAMSTEDE. Tot tijdelijk hoofd der bewaarschool is benoemd mej. P.. T. Lem- som te Burgh. LANDBOUW EN VEETEELT. GOED PLUIMVEEMATERIAAL. III. De nog jonge „Vereeniging van Broe- derijen in Nederland" heeft het besluit genomen om op die manier krachtig mede te werken. Zij legt haar leden daartoe eischen op, terwijl scherp zal worden gecontroleerd, of die eischen inderdaad ook worden nagekomen. Die controle moet, op verzoek van de bij die Ver eeniging aangesloten leden zelf, zoo streng mogelijk zijn. Daar door kan het ook niet anders of die leden zullen ook een normalen prijs voor hun kuikens moeten hebben en geen „goedkoopen". opdat er geen lieden zullen zijn, die van die betere prijzen mee gaan profi teered door hun niet geselecteerd mate riaal eveneens tegen hoogere prijzen af te zetten, waarmede het doel zou iwor- den voorbij geschoten (immers de afne mers moeten worden geholpen, door ze beter materiaal te geven) zullen de le den dier vereeniging het recht krijgen in hun aanbiedingen het merk der ver eeniging op te nemen. De afnemers zal op de beteekenis van dat merk Worden gewezen en van nu af aan tot aan het volgende 'broedseizoen toe, zal daar -krachtig aan worden gewerkt. Tegelijk zullen binnenkort middelen worden be raamd, om den afnemers te leeren, hoe men kuikens behoort op te fokken. Deze vereeniging verdient daarom den steun van allen die het met de Nederlandcsbe pluimveeteelt goed meenen, verdient de toetreding van alle goed willende Broede- rijen in ons land omdat zijn allen zonder één uitzondering ook recht- streeksch gebaat zijn bij een Betere Ne- derlandsche Pluimveeteelt en üoor het algemeen belang te dienen, hun eigen be lang tenslotte nog het best dienen. VERKOOPINDEN, EN& BROUWERSHAVEN, 22 Juli. Ten over staan van den notaris H. J. van Nou- huijs en ten verzoeke van de erfgena men van den heer C. van Schelven wer den heden alhier openbaar verkocht: bouw- en weilanden; allen verhuurd tot in 1935; gemeente Brouwershaven, in den Zuider Nieuwland en Groote St.-Jacobs- polder: 3 h.a. 61 are 45 c.a. bouwland, voor f961, aan den heer H. J. Gast. Gemeente Bommenede, in Borrenbrood- polder: 1 h.a. 83 are 50 c.a. bouwland, voor f795, aan den heer J. A. van der Bijl Johz.; gemeente Duivendijke: 1 h.a. 97 are 73 c.a. weiland, aan fSchenders- weg, voor f833, aan den heer H. J. Gast;. 2 h.a. 81 are 80 c.a. bouwland, aan den Zuidweg, voor f680; aan den heer C. Gaanderse; 1 h.a. 76 are 'bouwland (aan den Heerenweg, voor f759; aan den heer A. van Sluis Lz.; 4 h.a. 26 are 30 c.a. bouw- en weiland aan Dirksweg en Landsweg, voor f604, aan den heer jM. A. Mol; alles per Schouwsch gem.; voorts gemeente Brouwershaven: woonhuis met tuin aan de Noordstraat, groot 13 are 55 c.a., aan den heer J. G. Jonker, voor f1431; genoemde personen kochten voor zich of voor anderen. SIRJANSLAND, 22 Juli. Heden werden alhier, ten verzoeke van de Erven L. Hanse-Verstraate, ten overstaan van no taris Biermasz, publiek verkocht de vol gende onroerende goederen: eene hof stede met bouwland, bij het dorp, de „Achterste weide" en het weiland, aan den Peutweg, samen groot 5 H.A. 60 A. 40 c.A., f 318. Toebeding f 260. Hoo per werd de heer D. Vijverberg te Oos- terland. Aan den Blindenweg: ongeveer 29 A. 30 c.A. bouwland, a f650. Kooper werd de heer C. W. van der Have te Sirjansland; ongeveer 29 A. 40 c.A. bouw land, f675. Kooper werd de heer J. Stuik, aldaar; ongeveer 35 A. 40 c.A|. bouwland, a f650. Toebeding f 15. Koo per werd de heer L. Matthijsse te Ba- rendregt; 1 H.A. 8 A. 20 c.A. bouwland, a f785. Kooper werd de heer M. van de Velde te Sirjansland; 91 A. 20 c.A. bouwland, a f785. Kooper werd de heer J. Stuik, voornoemd; 77 Aren weiland, bouwland en put, f350, toebeding f 40. Kooper werd de heer J. C. Hanse té Sirjansland; 1 H.A. 60 A. 70 c.A. wel land, a f280. Toebeding f150. Kooper werd de heer J.b de Rijke Fz. te} Ooster- land; 88 A. 90 c.A. weiland, f275; toebeding f50. Kooper wierd de heer J. C. Hanse voornoemd; 73 A. 70 c.A. wei land, a f100. Toebeding f100. Kooper werd de heer J. C. Hanse, voornoemd; 1 H.A. 75 A. 90 c.A. bouwland, f8611., Toebeding f 10. Kooper werd de heer J. A. de Rijke te Sirjansland. Alles per 40 A. 33 c.A. THOLEN. Door notaris van de Velde alhier werd Woensdag geveild voor de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel te Middelburg, het pakhuis met houten loods genaamd „De Zoutkeet", staande aan de Eendracht te Tholen. Hoogste bod f3000. Niet gegund. AANBESTEDINGEN. ZONNEMAIRE. Door de landbouwver. alhier is aanbesteed het bouwen van een betonnen aardappelkiemplaats. Aannemers van timmer- en metselwerk werden P. Boot en L. v. d. Werf, samen voor f2330. Voor het maken van 5000 kiembakjes wa ren laagste inschrijvers P. v. d. Berg, Rotterdam en Jumelet te Bruinisse, sa men voor f1200. POST EN TELEDRAPHIE. THOLEN. Mej. J. H. Odink, thans werk zaam aan het postkantoor alhier, is be noemd tot schrijfster bij den postchèque- en girodienst te Den Haag. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. ST.-PHILIPSLAND. Dhr. J. Boogert al hier heeft bedankt als diaken. PREDIKBEURTEN» Zondag 26 Juli Iirkwirvi. 3 ure, ds. Drost. Sereeskerk*. 9.30 ure, ds. Kentie (Orgel- collecte)* ■argk. 9.30 ure, ds. Boogaard. RaaafM. 3 ure, ds. Rujjach v, Dugteren. Geen dienst. ■aansftaia. 3 nre, ds« Kentie (Bed. H. Doop en Coll. Chr. doeleinden). Geief. Kerk 10-30 en 4 ure, Leesdienst. Oad-Gevef. Kerk 10.30 en 3 nre, Leeskerk. ■lkarnaa. 9.30 nre, ds. Koopmans. Geref. Kerk. 9.30 en 2 30 nre, dsi Vogelaar. ■raawarakavaa. 10.30 nre, ds. Drost. Geief. Kerk. 10.30 en 3 nre, ds. v. d. Ende van Kamperland. laaaaMlrt* Geen opgaaf ontvangen, ■aarigaawa* 10.30 ure, ds. v. Griethuijsen. •ralsahar, 10.30 nre, ds. v. d. Griend, •awarkark, 10 30 ure, ds. v. Dam. Hieawarkerk* 9.30, ds. Gerritsen (Voorber H.Av. en Orgelcoll) en 6 ure, idem (Bed H. Av.) Geref. Kerk, 9.30, 2 en 6 nre, dhr M. Henseveldt, cand. te Rotterdam. Gere*. Gem. 9, 2 en 5.30 are, Leesdienst. •eiterlanl, 9.30 en 2 nre, dr. Weeda. Geref. Kerk* 9.30, ds. Nieborg van Baren- drecht (Bed. H. Av.) en 2 ure, idem (Nabetr Geref, Gem* 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remgn. Slrlaaalani. 2 nre, ds. Barnouw (Orgel collecte). Bralalaaa. 9.30 en 2 ure, ds, Waarden burg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, ds. Unger Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugden- hil. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. A«-J.-Paltfar. Geref. Kerk. 9.30 en 2 nre. ds. Spoelstra. St.-PIIlpalani* 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Moerman (DoopsbedJ Ond-Geref. Fori 10, 3 en 6.30 nre, Leeskerk. Tkalaa* 10, ds Wolfenberger en 2 30 ure, ds de Gidts (Coll. kerkfonds). Geref. Kerk. 10 en 6 ure, dr. Veltenaar. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 nre, Leeskerk. Vryo Geref. Gem 10, 2.30 en 6.30 nre, de heer Baajj. ft.-H«artaii4Qk. 10.30, Leesdienst en 3 nre, ds. de Bres. Ond-Geref, Gem. 10.30, 3 en 6.30 nre, Leesdienst. •■i-Vaiaamaar. 10.30, ds. de Gidts en 3 nre, Leesdienst. Geref. Kerk. 10.30 en 3 nre, Leesdienst. Ond-Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 nre, Leesdienst. Paartvllat, 10.80, Leeskerk en 3 nre, ds v. Rootselaar. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, dhr. de Vries; 7 nre, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 nre, Leeskerk, kafearpeatsea. 10.30, ds. v. Rootselaar (Bed, H. Av.) en 3 nre, Leesdienst Geref Gem. 10.30, 3 en 6 30 nre, Leeskerk. ftavaalaaa* Geen opgaaf ontvangen. St.-Aaaalaatf* 10.30, ds. de Bres en 3 nre, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ore Leeskerk. VOOR DE HUISVROUW. Onze linnen zomerschoenen. Er wordt wel eens geklaagd, dat onze witte linnen schoenen op den duur niet mooi wit meer zijn te krijgen; in de meeste gevallen is een zekere slordigheid daarvan de oorzaak. Want we moeten wel bedenken, dat de linnen schoenen vddr men ze met krijt wit maakt, eerst goed uitgeborsteld moeten worden, zoo- dat alle losse vuil er uit is. Het wit- maken der schoenen is heelemaal geen kostbare geschiedenis, men maakt een voudig een papje van wit krijtof pijpaarde met water en smeert de schoen daarmee in. Zijn er zulke donkere, vuile vlekken op de schoenen gekomen, dat die door het witte krijtlaagje heen zichtbaar blij ven, dan moet men de schoenen met een borsteltje met zeep onderhanden nemen. Als men ze op die manier schoon heeft geboendlaat men de schoenen eerst drogen. Daarna smeert men ze weer met krijt in. Zwarte schoenen in den zomer. Er zijn wellicht zwarte lak schoentjes, enz., die gedurende den zomer in de kast blijven staan, omdat men er de voorkeur aan geeft, om lichte, luchtige zomerschoentjes te dragen. Maar als we teleurstellingen willen voorkomen tegen den tijd, dat we die mooie zwarte lakpumps weer op gaan zoeken, is het verstandig ze niet heele maal te vergeten, anders kan het wel gebeuren, dat we ze terug vinden met leelijke barsten er in, terwijl het leer hard en onhandelbaar is geworden. We moeten dan ook voor gewoonte houden, om lakschoenen, of we ze dragen of niet, eens in de week met een zachte doek af te wrijven en met een beetje slaolie in te wrijven. In plaats van slaolie gebruikt men ook wel zwarte was omdat deze mooier glans geeft. Maar slaolie is goedkooper en houdt bovendien het leer veel mooier en soepeler. VERSCHILLENDE BERICHTEN* ONGEREGELDHEDEN. Als vervolg op relletjes, welke in de Tuinderstraat te Rotterdam zijn geweest, naar aanleiding van een „huurdersstaking" en het uitzet ten van een van de bewoners, waren Woensdagavond in de omstreken van die straat Wel eenige ongeregeldheden te ver wachten. Op relletjes belaste jongens en een ,op sensatie speculeerend publiek ple gen op dergelijke gebeurtenissen van heinde en verre af te komen en zij geven de politie handen vol werk. De drukte concentreerde zich voornamelijk in en om de Aert van Nesstraat. Omstreeks 8 uur stond het aan de zijde van den Coolsingel zwart van de mensohen, die vol belangstelling de Aert van Nesstraat in tuurden. Naarmate het donkerder werd, werd het opdringen hardnekkiger en te gen half elf 'begon men met steehen naar de politie te gooien. Agenten te paard en te voet hebben toen .met den gummistok eenige keeren een Charge ge maakt. Tegen elven werd er van de da ken in de Mauritsstraat een paar keer met pannen naar de politie gegooid. £)e bewoners van deze straat werden daarop gesommeerd de ramen te sluiten. Met re volverschoten in de lucht is aan 'deze sommatie de noodige kracht bijgezet. Des nachts om een uur zijn de relletjes op eens Weer wat heviger geworden. Op nieuw werd met steenen gegooid en de politie heeft daarop weer een charge door de Mauritsstraat gemaakt. Daarbij zijn ter schrikaanjaging revolverschoten gelost. Een van de menschen in die straat de 52-jarige variété-artist L. Groeneveld, heeft een revolverkogel in het hoofd gekregen. Hij was op slag dood. VAN HEINDE EN VER. De Spaansche sectie van de Derde Internationale roept alle arbeiders op, benevens het Spaansche leger, om de burgerlijke republiek tmet geweld ten val te brengen (en de dictatuur van 't pro letariaat te vestigen. Tegen 1 Augustus zal in Spanje de algemeene staking wor den afgekondigd. Dertien oud-officierien van 't Duit* sche leger en nat. soc. leiders zijn naar de communisten overgeloopen. De „Rote Fahne" roept de nieuwe makkers het welkom toe. Te Sevilla (Spanje) is Woensdag nacht de staat van beleg geproclameerd. Huizen, waaruit op troepen en de politie wordt geschoten, zullen door artillerie vuur worden vernield. De straatgevechten duurden drie uur, er vielen talrijke ge wonden. De opstandelingen die over een grqot aantal pistolen en een rijke hoe veelheid munitie bleken te beschikken, hebben gedurende den afgeloopen nacht verscheidene daken in het midden van de stad bezet. Ongeveer vijfhonderd per sonen zijn in hechtenis genomen. De Fransche vischtreiler van zeer groote afmeting, de „Quentin Roosevelt", die uit Frankrijk naar Gothenberg is ver trokken en op 18 Juli te Gothenburg zou arriveeren, is daar nog niet aangekomen. Ook heeft men geen teeken van leven meer van het schip ontvangen. Het heeft een bemanning van 50 koppen. Het Fran sche gezantschap te Kopenhagen deelt mee, dat men ook draadloos geen enkel bericht van het schip heeft ontvangen. De communisten hebben, waarschijn lijk als vooroefening voor hun plannen op 1 Augustus, in verschillende Bulgaar- sche steden betoogingen op touw gezet, die hier en daar bloedig zijn verloopen. Voor het Renaissance-theater te Sofia trachtten zij een openluchtbijeenkomst te beleggen, die echter door de politie werd ontbonden. Daarbij werden 200 communis ten, onder wie 2 afgevaardigden, in hech tenis genomen. In Jam'boli trok een volks massa na een vergadering naar de po- litiegevangenis om daar vastgehouden communisten te bevrijden. Er werd ge schoten en met steenen geworpen. Een leider werd gedood, twee gewond. NOODLOTTIGE BRAND. HEENVLIET (V.D.). In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft in de pol der Heenvliet, onder deze gemeente, een brand gewioed, die een noodlottig verloop heeft gehad. Omstreeks een uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van de weduwe C. den Bakker aan den Drieëndijk. Deze Woning is een betrekke lijk klein huis met aangebouwde land- bouwschuur. Omstreeks half 12 was de 27-jarige zoon I. den Bakker thuis ge komen en op dat oogenbiik was alles in orde. Het vuur greep onmiddellijk na het uitbreken van den brand zoo snel om' zich heen, dat 3 kinderen van ide weduwe, die op de bovenverdieping slie pen, tniet meer uit het brandende huis konden komen. De weduwe en haar oud ste zoon, die in bet benedengedeelte van het huis hun nachtverblijf hadden, kon- zich redden. Het schijnt, dat de 18-jarige zoon Maarten van de kinderen die boven sliepen, den brand het eerst heeft be merkt. Volgens mededeelingen van oog getuigen heeft hij nog getracht het raam te openen en daardoor te vluchten. Dit is echter niet gelukt en hij met 'zijn beide zusjes, de 12-jarige Hugorina en de 7-jarige Willy, zijn op vreeselijke wïjze in de vlammen omgekomen. De ver koolde lijken van ide 3 slachtoffers zijn later ,uit de puinhoopen van het huis, dat geheel is afgebrand, te voorschijn gehaald. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. ZWOLLE (V.D.). Donderdagavond om streeks 8 uur, heeft bij' het dorpje Win- desheim! leen ernstig auto-ongeval plaats gehad, dat aan '2 personen het leven heeft gekost. De heer J. Thiebout uit Zwolle was met 'zijn nieuwe auto aan het proefrijden op den straatweg Zwolle- Deventer en werd vergezeld daor zijn vriend, de heer G. van Dijk uit Santpoort. In de flauwe bocht bij Windesheim reed de heer Thiebout met een snelheid van meer dan 100 K.M., vermoedelijk door dat hij zijn stuur niet meester kon blij ven, tegen een boom aan de linkerzijde van den weg. De auto werd nagenoeg geheel versplinterd en de beide inzitten den werden, zeer ernstig gewond, naar het Sophia Ziekenhuis te Zwolle 'over gebracht. In den afgeloopen nacht zijn beiden aan de opgeloopen verwondingen overleden. DE „GRAF ZEPPELIN" GESTART. FRIEDRICHSHAFEN (V.D.). Het lucht schip „Graf Zeppelin" is Vrijdagmorgen te 9 uur voor de vlucht naar de) Noord pool gestart. In den vroegen morgen verzamelden zich honderden belangstel lenden bij de Zeppelinwerf. Te half 9 arriveerden Ide eerste passagiers en leden der bemanning met familieleden. Dr. Eckener Was vergezeld door zijn echt- genoote 'en dochter. Te kWart vóór 9 werden (de 'motoren aangezet. M het kan toor van kapitein Lehmann had het per soneel nog een korte conferentie met de luchtschepenleiders en met den leider der expeditie Samoilowitsj. Aan boord van de „Graf Zeppelin" bevinden zich 30 leden der bemanning onder wie Dr. Eckener met de luchtschepenkapiteins Lehmann, Flemming, Schiller en Pruss en 16 passagiers. Ondanks den straffen Westelijken wind geschiedde de start van het luchtschip vlot en zette het weldra koers in de richting van Stuttgart, onder het daverend gejuich van een reusachtige menschenmenigte, die Dr. Eckener en zijn mannen vo,or het vertrek naar de Pool uitgeleide Waren komen doen. Voor het vertrek heeft de Russische Poolgeleerde en Poolonderzoeker Samoilowitsj nog ge sproken, daar hij het niet uitgesloten achtte, dat op deze vlucht nieuw land wordt ontdekt. Men hoopt tegen 5 uur Vrijdagmidhdag een tusschenlanding te Berlijn te kunnen maken. DE TOESTAND IN SPANJE. MADRID (V.D.) Uit Sevilla wordt ge meld, dat Donderdagavond het hoofd kwartier der communisten aldaar, de z.g. „Taverne de Cornelia" door artillerie vuur volkomen is vernield. Het gebouw was door de opstandelingen in een soort vesting veranderd. In 't geheele land heeft de regeering troepen gemobiliseerd om het overslaan van de onlusten naar andere steden te voorkomen. De regee ring werkt aan de wet ter 'bescherming van de Republiek. Te Sevilla zijn zoo veel militairen geconcentreerd, dat men in de straten haast evenveel uniformen als 'burgerkleeding ziet. Op het dak van het gebouw van de Spaansche banK staan machinegeweren opgesteld, evenals bij 't stadhuis, dat tevens is bezet door militai ren. De gebouwen der dagbladen staan onder sterke politiebewaking. Den ge- heelen dag en nacht door werden groote aantallen gewonden naar de hospitalen en ziekenhuizen overgebracht, terwijl de stroom van lichtere gewonden, die zieh zelf komen aanmelden, zoo groot is, dat de doctoren met het ter hunner beschi«- king staande personeel het werk niet afkunnen en een groot deel van den nacht doorwerken. Het geweervuur hield den geheelen namiddag tot diep in den avond aan, terwijl militaire vliegtuigen voortdurend 'boven de stad cirkelden. De Nationale federatie van den arbeid is onwettig verklaard, evenals de commu nistische vakvereenigingen, wier bureaux door de overheid zijn gesloten. SPORT. VOETBAL. SCHERPENISSE. D.E.V.O.-H.D.S.: 3-2. KORFBAL. 22 Jufi. 3e klasse S.D.K.B. OUWERKERK. H.DS. II-Excelsior III: 1-3. Vriendschappelijk. ZIERIKZEE. Olympia III—Rust Roest III: 2-2. 23 Juli. Ie klasse S.D.K.B. ZIERIKZEE. Olympia I—Excelsior I: 1-2 Burgerlijke Stand Tan ZIerlkaee. Ge boren 21 Juli. Daniël Herman, z. v. E. Saman en J. G. de Witte. Gehnwdi 17 Juli. Th. L. A. Nouwens, 28 j jm. en M. J. H. Peute, 27 j. jd. 17 M. C. Nolet, 28 j. jm. en C. Peute, 28 j. jd. Oveiledeai 19 Juli. Maria Speelman, 71 j., echtg. van A. van der Maas. 20 Een levenloos aangegeven kind van K. Boot en H. Boot. 20 Johannes Jan van Blooia, 67 j., echtg. van Th. Doeleman. MARKTBERICHTEN. BEURSOVERZICHT VAN 23 JULI 5 N/W.S. 1919 f 100, f500, f 1000 101J, loog, 102; 4J N.W.8. 1916 f 100, f 600, f 1000, 101A, 100, 1034; 41 N.W.8.1917, f 100,f600, f 1000, 101,9S103, 103 A; 4*/, N.W.S. 1916, flOO, 1600, f 1000,1021, 102f, 103. Ned. Handels-Maatschappij A. 125} Kon. Petr. A. 205}H. V. A. A. 323^ Java Cultuur A. 242Deli-Batavia A. 199; Senembah A. 272; Amsterdam Bnbber A. 80}; Nederl. Scheepvaart- Unie A. 116£; Kon. Nederl. Stoomboot- Maatsoh. A. 40$Philips G.B.v. A. 101$; Unilever 154; Ford A. 272; Anaoonda 51$; Bethlehem Steels 45$. ST.-ANNALAND. Aardappel veiling van Dinsdagavond. Aanvoer 38500 K.G. Blau we eigenh. f 3,10-f 3,20-f 3,30; witte idem f 3,30-f 3,40-f 3,50. Alles per 100 K.G. ST.-ANNALAND. Aardappelveiling van WoensdagavondAanvoer 30350 K. G. witte eigenheimers, f 3,10—f 3,30—f 3,40. Blauwe dito f3,20—f3,30; Zeeuwsche bonte f5,50; poters f 2,20—f 2,30—f 2,60. Alles per 100 K.G. Veiling Veiling van 21 Juli. Zwarte bessen f21.10; eigenheimers le f4.30-4.50; id. 2e f 3-3.80; per 100 k.g. Veiling van 23 Juli. GROOTE VEILING. Kipeieren f3.50; kleine f2.60. KLEINE VEILING. Eendeieren f3.40—3.70; gansei f 7:50 kalkoenei f4.90; 'boter f 0.68—0.85. Valllngsv. „Eendracht" te Tholen. Veiling van 22 Juli. Appels, yellow transparant le 17; id. 2e 11; id. 3e 6; val 2; kruisbessen 3; sui- kerboonen 7; per k.g. WEERBERICHT. Hoogste barometersl. 766.8 te Breslau. Laagste 746.6 teSeydesfjord Verwacht tot den avond van 25 Juli: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende zuidoostelijke tot zuidelijke wind, aanvankelijk nog licht- tot half bewolkt met weinig of geen regen en zelfde tem peratuur, later toenemende bewolking met kans op regen- of onweersbuien en iets koeler. Fietsers licht op; Van 24—25 Juli van 9.34 a. 4.40 m. 25-26 9.32 a. 4.41 m. 26—27 9.31a. 4.43 m. Algemeene kennisgeving Heden overleed, na een geduldig lijden, onze zeer ge&ohte Oom, de Heer LEENDERT VAN DEN BOUT Al., in den onderdom yan bijna 89 jaar. Eikerzee, 22 Juli 1931. Rotterdam Familie ROOY. Noordgouwe, Fam. Wed. A. A. VIS— Van der Bijl. Sckuddebeurs, Fam. P. M. VAN DER BIJL.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1