abonnement: Woensdag 22 Juli 1931. zierikzeesche courant. advertentie!! IG T. a. j. de looze. Inzending Advertentiën DE ZEELANDIA-DAG. feuilleton. Int zich niet binnenlan d. Uit Stad en Provinole. Huiduitslag. Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode 87ste JAARGANG - No. 12184 Dir. A. J. DE LOOZE. Ultg,-Redacteur M. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Het Bureau van dit blad, hoek Schuithaven, is iederen werkdag geopend van des voorm. 9- tot des avonds 5 ure ('s Zaterdags van 9 3 ure) tot het plaatsen van advertentiën en het aannemen van abonnementen en het doen van betalingen daarvoor. Het adverteerend publiek wordt opmerkzaam gemaakt op het groote voordeel gelegen in het plaatsen van advertentiën bij contract van 500-, 1000-, 3000-, 5000- en 10.000 regels. Het tarief hiervoor is verkrijgbaar aan het Bureau en wordt ook op verzoek aan buiten de stad wonenden gezonden. De Directeur-, Uiterlijk 10 nor op dcadag v. oitgaat De Koninklijke fabriek Zeelandia, die onder de beschuitgelei-fabrieken van ons land een zoo vooraanstaande plaats in neemt, zal Dinsdag 28 Juli a.s. de bak kers van Zeeland en het Hoofdbestuur van den Bakkersbond in Zierikzee ver zamelen. De leden van het Hoofdbestuur komen per vliegtuig uit Amsterdam, de overige bezoekers met de Provinciale boot. Dat de eigenaar van genoemde fa briek, de heer H. J. Doeleman, weer iets aparts zou maken van dien dag, dat zal niemand verwonderen. Ons eiland staat tegenwoordig in het teeken der vliegerij, dat weet tnans geheel Nederland. Zoo- wel onze Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer als het Luchtvaartcomité heb ben op dit gebied nog grootsche plan nen, welke eerstdaags bekend worden ge maakt. De Zeelandiafabriek staat echter weer aan de spits, zooals altijd, wanneer het er om gaat hare afnemers te over tuigen van de onmisbaarheid en Kwaliteit van hare producten. Na de afdoening van het zakelijk gedeelte worden de talrijke bezoekers, die na aankomst eerst ten Stadhuize door het gemeentebestuur wor den begroet, naar het vliegveld „Westen- Schouwen" gebracht, waar om 2 uur 's middags een aanvang wordt gemaaKt met de rondvluchten. Dan zullen de gasten van ;den heer Doeleman in de gelegenheid worden gesteld om kennis te maken met de K.L.M. en hare vliegtuigen. Dan zullen de Zeeuwsche bakkers ons eiland kunnen bewonderen uit de lucht, ze zullen boven Zierikzee cirkelen en getroffen worden door de schoonheid van onze stad, pok als men er bovenop kijkt. Dan zullen de bakkers erkennen, dat zoowel de Konink lijke Zeelandia-fabriek als de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij slechts 1ste Klas- producten aan de markt en in de lucht brengen. „Eet meer brood" en „Vlieg weer mee" zullen dien dag hand ,aan hand gaan en wij verheugen ons, dat de zoo ondernemende eigenaar der Zeelan dia-fabriek weer een Amerikaansch ge baar heeft gemaakt om beider belangen te behartigen. We verheugen ons ook, dat zoovele Zeeuwse he bakkers met hunne echtgenooten onze goéde stad zullen be zoeken, want Zierikzee heeft nu radicaal een einde gemaakt aan haar isolement. Juist in dezen tijd van crisis en malaise moet onze gemeente alle mogelijkheden aangrijpen en benutten. Wij willen niet worden bijgezet in de rij der historische doode steden, maar ons aanpassen aan de meest moderne verkeersmiddelen van dezen tijd. Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen den 28en Juli het vliegveld weer eens willen zien, als daar de mo toren door de lucht daveren om de bakkers vertrouwd te maken met de mooie en interessante vliegsport. We Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. 5 Nadruk verboden. „Dat zou ik wèl. zoo zeggen", verklaar de ze uit de hoogte „ik zal zoo vrij zijn om van mijn nicht te zeggen wat ik wil. Tenslotte was Harry mijn broer en niet de jouwe. Ik zeg dat Eva Nigel Bannister harteloos behandeld heeft. Dat is toch duidelijk als je dezen brief leest". Ze nam het epistel nog eens op en zwaaide'het wéér voor de gezichten van de anderen aan de ontbijttafel heen en weer. „Luister maar wat ze schrijft". Me vrouw Davidson hoorde dolgraag haar eigen stem en was van oordeel dat zij prachtig, om niet te zeggen indrukwek- kend voor voorlezen. Ze zette zich in postuur en begon: „Lieve tante Laura, Ik ben bang, dat u zeer ontstemd zult zijn over dezen brief en dat zou mij erg spijten. Maar toch moet ik u schrijven. Ik wilde u graag terwille stellen het op hoogen prijs, dat een on zer actieve ingezetenen Zierikzee thans plaatst in het middelpunt van zoo groote belangstelling, want wij kunnen niet op onze historische lauweren rusten, we moeten gestadig arbeiden aan haren voor uitgang met alle hulpmiddelen der mo derne techniek. Slechts de inspanning en arbeidslust van alle burgers en de onder nemingsgeest van kloeke leiders kunnen onze stad maken tot een bloeiende jge- meente. Semenwerking en saamhoorigheid zijn de pijlers, die onze welvaart moeten schragen. Vooral nu er zoovele ontbin- dende Krachten aan het werk zijn. Als een ieder doordrongen is van den hei ligen plicht om zijn handen uit de mouw te steken en geen arbeid te gering te ach- ten, dan zal Zierikzee de crisis hebben overwonnen als een strijder zonder vrees of blaam. De vreugde is in het snijden der padi, die men zelf heeft geplant! HET ONTWAPENI'NGSPETITIONNEMENT. De commissie, van de Nederlandsche Dagbladpers.vvóor bet ontwapeningspeti tionnement schrijft ons, dat er sinds eenige dagen zoo groote vaart in de petitionnementsactie is gekomen, dat zij een verlenging met een weeK moet aan kondigen. Het zou niet mogelijk zijn inu te stoppen. De weg naar het succes is weer gebleken typisch Hollandsoh te zijn. Eerst langzaam vooruit, dan een versnel ling, en pas na dagen dringt het feit, dat wij iets grootsch moeten en kunnen vol brengen, volkomen door. Waarop het in eens bewijzen van instemming en sympa thie regent, en de stroom binnenkomende formulieren wast tot een machtig getij. ZIERIKZEE. De B.B. N., Bond van Be drijfsautohouders in Nederland, ontving op zijn desbetreffend schrijven bericht van B. en W. van St.-Philipsland, dat de verbetering van den weg van het veer Anna Jacoba-Zijpe naar ,de Brabantsche grens de bijzondere aandacht heeft. Be treffende bet deel in beheer bij het Be stuur van het Waterschap Rumoirt, deel de dat bestuur mede, dat de onderhouds kosten thans reeds meer dan V7 a Vi van de begrooting bedragen en de lasten niet zwaarder gemaakt mogen worden voor de inwonenden van het waterschap. De B.Bi. N. vestigde alsnog de aandacht van 'het bestuur van bet ;waterschap op eenige methoden om zoo economisch mo gelijK tot verbetering van het onderhoud te geraken. Zooals de lezers van ons blad weten heeft Z.Ex. de Minister van Waterstaat met gevolg, j.l. Zaterdag een bezoek ge bracht aan het vliegveld „Westschouwen" Naar aanleiding van dit bezoek heeft de heer J. J. Cock, voorzitter van het zijn en heb er daarom in toegestemd met Nigel Bannister te trouwen. Maar na rijp beraad ben ik tot de conclusie gekomen dat het mij niet mogelijk is, Niet alleen dat ik niet van hem houd, ik heb zelfs een afschuw voor hem, hij stoot mij af. Ik heb geen vertrouwen in hem en ik kan zijn vrouw niet worden. Ik wil er ook geen twist met u over hebben, en ben daarom besloten voor eenigen tijd weg te gaan, Ik zal u voorloopig mijn adres niet geven. Ik vind het heel vervelend als u boos bent, maar tenslotte moet in mijn eigen leven leven en het huwelijk teteekent teveel, om daarmee lichtvaar dig te handelen. Uw toegenegen nicht, EVA HARTWOOD. „Daar!" zei mevrouw Davidson, toen ze klaar was. „Ik tart iedereen om te zeggen dat dat geen zelfzuchtige, har- telooze brief is; ze denkt alleen maar aan wat haar aanstaat, wat zij prettig vindt". „Och, schei toch uit, mama", riep Olive bruusk. „Eva heeft immers groot gelijk dat iedereen eigen leven leven moet. En als je trouwt, is dat toch ook voor je leven!" „Houd jij je mond er buiten!" verzocht mevrouw Davidson snibbig. Haar jongste Luchtvaartcomité, Maandag 20 dezer Z.E. een tegenbezoek gebracht. De Minister was ten hoogste voldaan over hetgeen nij te zien gekregen heeft, en prees zeer dé schoone ligging en doeltreffendheid van onze luchthaven. Z.E. had een uitnoodi- ging van de K.L.M. ontvangen om over de Zuiderzeewerken te vliegen, doch gaf de voorkeur aan een reis naar ons eiland. Niet noodig te zeggen dat de heer Cock q.q. den minister hartelijk dank zegde voor zijn 'blijk van belangstelling. Als een bijzonderheid kan nog worden medegedeeld, dat de agent der K.L.M. alhier, de heer J. E. v. d. Broek, 2 passagebiljetten van hier naar Parijs en ierug boekte! Wie had dit eenige jaren tevoren dur ven voorspellen? Het vliegtuig van Zaterdag is weer vol. Vertrek van Waalhaven 3, van Westen- schouwen 3.30, van het Kraanplein 2.45 u. - ?7 Juli a.s. herdenkt de heer D. Mulder het feit dat hij een halve eeuw geleden burger werd van deze gemeeente, met het aanvaarden van zijn ambt als hoofd der bijzondere school op 'tHa venplein, n.l. op 1 Aug. 1881, welke be trekking hij vervulde tot 1 Mei 1920, toen hij, na 52 jaar het onderwijs te hebben gediend, werd gepensionneerd. Bij jubileumsfata en -data hebben we reeds een paar maal de staat van dienst van den heer Mulder op deze plaats ver meld, zoo bij 't herdenken van zijn 80en geboortedag op 16 Aug. 1929. Sinds 1882 is de heer Mulder ouderling der ,Geref. Kerk, terwijl hij van 1888 al de Geref. Synodes als afgevaardigde heeft bijge woond. ELLEMEET. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Maandag 20 Juli. Alle leden, behalve dhr. A. Geleinse, aanwezig. Voorzitter: de burgemeester. Verleend worden eenige .ontheffingen van de hondenbelasting, waarna de voorzit ter een mededeelhig voorleest van 'den directeur der Waterleiding-Mpij., dat het leveren van leidingwater aan particulie ren, zooals dat bij A. v. d. Panne ge schiedt, niet goedkooper kan dan voor fl per Ma. Hierover ontstaat eenige dis cussie. Op verzoek van de P.Z.E.M. wordt ontheffing verleend van het voorschrift in art. 44 sub d van het motor- en rij wielreglement in verband met 't ver voer van lange palen door de gemeente. De begrooting van de Gezondheidscom missie over 1932, wordt goedgekeurd met als bijdrage voor Ellemieet den som van f 10,46. De geloofsbrieven van de op 17 Juni gekozen raadsleden worden onder zocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating wordt besloten. Na vaststelling van enkele pensioensgrondslagen wordt de gemeenterekening 1930 aangeboden, die in handen van de commissie wordt gesteld. Goedkeuring van ide rekening 1930 van de vee- en vleeschkeuringsdienst volgt, waarna rondvraag en sluiting. ELKERZEE. Vergadering van den ge meenteraad, op Vrijdag 17 Juli. Voor zitter de burgemeester. Alle leden zijn tegenwoordig; één vacature, wegens ver trek van den heer Hanson naar Zierik zee. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten is ingekomen een circulaire, waarbij wordt voorgeschreven, dat bij particuliere of boerenleenbanken geen hooger bedrag aan kasgeld mag worden belegd dan f2000, tenzij door deze ban ken onderpand wordt verstrekt. Voor de Bank voor Ned. gemeenten is deze limiet niet gesteld. B. en W. zullen hieraan de noodige aandacht wijden. IngeKomen is een schrijven van de P.Z.E.M., houden de verzoek tot ontheffing van het be paalde in art. 54 van 'het Motor- en Rij wielreglement, betreffende 'het vervoer van materialen in de gemeente. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willi gen tot wederopzeggens hunnerzijds, waartoe wordt besloten. Ter tafel komt de begrooting der Gezondheidscommis sie voor het jaar 1930, waarbij wethou der Padmos de opmerking maakt, dat dóchter was haar in veel opzichten een doorn in het oog, vooral omdat ze i; twee gesprekken met Olive dikwijls het onderspit moest delven. „Waarom mag ik niets zeggen?" vroeg Olive onverstoorbaar. „Eva is even goed familie van mij als van ,u. IK begrijp al leen niet waarom ze weggegaan is; ze had toch ook wel kunnen blijven en zeggen dat ze het niet deed? Maar", ging de jonge filosoof na een oogenblin nadenken voort, „ze wist, wat er komen zou en daar zag die schat natuurlijk vreeselijk tegenop, nog daargelaten of ze haar verzet had Kunnen volhouden". Meneer Davidson's gezicht drukte in stemming uit, maar het was weer als een masker, toen zijn vrouw zijn kant uitkeek. „Dat Eva op die manier is weggegaan, is bespottelijk en onnoodig", zette ze haar aanklacht voort. „En dan, dat ze haar adres niet geven wil. Nu", ze haalde de schouders op, „Eva heeft haar weg ge kozen en er valt verder niets over te zeggen. Maar als ik bedenk, dat ze vijf jaar lang onder ons dak heeft gewoond, vind ik dat ze ons wel een beetje anders hand kunnen behandelqn". En na deze ontboezeming begon me vrouw Davidson te ontbijten en hulde zich gedurende de rest van de maaltijd in een ijzig zwijgen. Haar echtgenoot moch haar dochters waagden het de beklem- een aanmerkelijk deel der uitgaven wordt ingenomen door het salaris van den se cretaris De heer Ornée is van meening, dat blijkens het jaarverslag vele aange legenheden de aandacht van dien func- tionnaris vragen. De begrooting wordt goedgekeurd. De geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer G. v. Sluis, ter vervanging van den heer Han son, worden onderzocht en tot diens toe lating besloten. De gemeenterekening 1930 wordt aangeboden; een commissie uit den raad, bestaande uit de heeren Spits en Ornée belast zich met het onderzoek hiervan.De geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden komen ter tafel; na onderzoek wordt tot toelating van alle gekozenen besloten. De voorzitter deelt mede, dat bij een door ambtenaren yan den Pensioenraad ter secretarie ingesteld onderzoek is gebleken, dat de pensioens grondslagen van enkele ambtenaren na der dienen te worden vastgesteld. Waar toe besloten. Bij de rondvraag vestigt de heer Ornée de aandacht op den in- wendigen toestand der openbare school; z.i. is een flinke opknapping zeer noo dig. B. en W. zeggen toe, dat in de va- cantie aan schilder en metselaar daar toe opdracht zal worden gegeven. De heer Blom verzoekt ter wille van de veiligheid van het verkeer op verschillen de plaatsen het houtgewas langs de we gen te doen kappen en is van meening, dat door enkele pachters van het gras gewas langs de zijkanten der wegen te gen de voorschriften wordt gezondigd. B. en W. zeggen voorziening toe. De heer Spits wijst op den minder gunstigen toe stand van den in beheer van het Water schap Schouwen zijnden straatweg door de 'kom van het dorp Eikerzee. De voor zitter zegt mondelinge toezegging te heb ben ontvangen, dat hierin zal worden voorzien, terwijl binnenkort een gedeelte dier dorpskom van goede rioleering zal worden voorzien. Daarna sluiting. DUIVENDIJKE. In de Maandag ge houden raadsvergadering Werd voor den duur der tegenwoordige zittingsperiode, de heer M. Leendertse geïnstalleerd als raadslid, zulks ter voorziening in de va cature, ontstaan door het vertrek van den heer N. A. Boogerd. Ter vervanging van laatstgenoemde werd als wethouder gekozen de heer M. A. Mol en in de mede door zijn vertrek ontstane vaca ture als lid van het burgerl. armbestuur, werd voorzien door de benoeming van den heer W. J. Bongerd. Het salaris van den gemeente-veldwachter werd her zien -en werden de hem komende twee- jaarlijksehe verhoogingen omgezet in één- jaarlijksche, zoodat met ingang van 1 December 1931 zijn salaris zal be dragen f1350. Voorts werd hem toege kend een kindertoeslag van f30 en voor het bezit van het politie-diploma f 25. STAVENISSE. Raadsverg., gehouden op Vrijdag 17 Juli. Voorzitter de 'burgemees ter. Tegenwoordig alle leden. Mededee- geschiedt, dat een beproeving heeft plaats gehad van de brandspuit en een brand- kraan en dat de uitkomsten daarvan be vredigend waren. Aan de orde komt het verzoek der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk N.-Brabant om adhaesie te betuigen aan haar in ver eeniging met andere Kamers van Koop handel verzonden adres aan den Minis terraad, inzake spoedige totstandkoming van een brug voor gewoon verkeer over het Hollandsch Diep bij Moerdijk. Daar bij wordt tevens gelezen een schrijven van het gemeentebestuur van Bergen op Zoom, dat van meening is, dat ook in een andere richting (Willemstad-Numans- dorp) een oplossing mogelijk is. B. en W., van oordeel, dat ons gemeentebestuur niet bevoegd tot oordeelen is, stellen voor aan de adresbeweging niet mee te doen. Het wekt ook eenige bevreemding, dat de Zeeuwsche K. v. K. niet aan de actie deelnam. Z.h.st. wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Voorts wordt de pensioensgrondslag van Wasoh de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voor zichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purol- poeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. mende stilte te verbreken; meneer Da vidson begroef zich in de courant en scheen er geweldig in verdiept, terwijl hij haastig at, waarna hij met vollen mond opstond en haastig naar de deur liep. Maar zijn vrouw was hem te vlug af. „Thomas", zei ze, voor hij ontsnappen kon, „jij hebt je meening over Eva niet gezegd. Wat was jij van plan te doen?" „Ik was niet van plan iets te doen", was het kalme antwoord. „We kunnen niets doen, we weten niet eens waar Eva is". „Dus jij wilt haar maar haar eigen- zinnigen gang laten gaan?" „Wat kan ik doen, zoolang we niet weten waar ze is?" „Dat 'hoef je me niet weer telkens te vertellen. Er is toch nog politie?" Mevrouw Davidson gaf haar man igeen gelegenheid om te antwoorden en ver volgde op tragischen, verongelijkten toon: „Maar als jij wenscht dat mijn onge lukkig nichtje onvindbaar blijft, dan Lieb ik niets meer te zeggen, ik wasch mijn handen in onschuld, jij 'bent hier heer en meester, ik kan niets meer doen". „Er is ook niets meer te doen Laura. Eva is haar eigen baas. Ze heeft igeld genoeg om te leven en jij noch ik zijn voogd over haar. Het was prettig voor ons en voor haar dat wij haar een tehuis aanbieden, toen ze het noodig had, maar den gemeente-geneesheer nader vastge steld, t.w. met ingang van 29 Februari 1924 op f695 en van 1 Jan. 1929 op f676. Vervolgens komt ter tafel de me- dedeeling van den voorzitter van het Centraal Stembureau, dat dhr. Anth. v. Luijk, ter vervanging van dhr. L. Neele Jobz., die niet toegelaten werd, als raads lid werd benoemd verklaard en dat deze zijn benoeming aannam. De geloofsbrie ven der heeren M. C. van Oudenaarde, L. C. Potappel, J. W. van der Slikke, D. Stoutjesdijk, A. G. van IJsseldijk en Anth. van Luijk worden alsnu onderzocht en in orde bevonden, waarop tot hunne toe lating wordt besloten. Daarna worden aangeboden de rekeningen van de ge meente en het burgerlijk armbestuur over het afgeloopen jaar. De eerste toont voor wat betreft den gewonen dienst een ink. van f59175.96, een uitg. van f55966.085, en een goed slot van f3209.875. Terzake van den kapitaaldienst een ink. en uitg. f6919.32. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur een ink. van f 2884.265 en een uitg. van f2937.86, kwaad slot f53.595. De gemeenterekening wordt voor onder zoek gesteld in handen van de heeren D. Stoutjesdijk, Leune en van Iwaarden en die van het Burgerlijk Armbestuur in handen van de heeren Tazelaar, Leune en van Iwaarden. Bij de omvraag infor meert D. Stoutjesdijk, waar allerwege overgegaan wordt tot conversie van geld- leeningen, of B. en W. daaraan ook hun aandacht schonken voor deze gemeente? De voorzitter antwoordt daarop toestem mend. Betrekkelijke voorstellen kunnen binnenkort worden tegemoetgezien. Ook wijst dhr. D. Stoutjesdijk op de nieuwe afheining in den Oostelijken Achterweg, langs het pas aangelegde plantsoen. Z.i. zal die afheining wel meerdere steun punten behoeven. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. daaraan hun aandacht zullen schenken. Daarna sluiting. POORTVLIET. Dinsdag 14 Juli verga derde de raad dezer gemeente; aanwe zig alle leden; één vacature. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten inaar aanleiding van de door' den raad niet goedgekeurde overschrijving ad f447.75 op de begrooting 1930 van het Algemeen Armbestuur. Het college erkent, dat er gehandeld is in strijd met art. 49 der verordening, maar daar uit het ambtelijk bericht van B. en W. blijkt, dat er van opzet om de bevoegdheid van den raad te beknotten geen sprake is en ook van grove nalatigheid niets gebleken is, be sluit het de af- en overschrijving ,goed te keuren. (Twee leden van B. en W. zijn voorzitter en lid van het Alg. Armbe stuur), Ingevolge een missive van Ged. Staten werd besloten het a deposito ge plaatste kapitaal bij de Ned. Handelsbank over te brengen bij de Bank voor Ned. Gemeenten en het bedrag, geplaatst bij de Boerenleenbank te verminderen tot f3000. Aan de P.Z.E.M. werd ontheffing verleend van het bepaalde bij art. 49 sub d van het motor- en rijwielreglement. De verzoeken om adhaesie aan het adres van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor West. N.-Brabant (brug bij Moerdijk) en dat van het Gemeentebe stuur van Bergen op Zoom (brug Wil lemstad—Numansdorp) worden voor ken nisgeving aangenomen, aangezien de raad geen keuze kan doen. Met het verzoek schrift van Bergen-op-Zoom, bedoelende vestiging van een Rijkskweekschool in die gemeente zal instemming worden be tuigd. Aan D. C. Uijl werd vergund een boompje te rooien tegen vergoeding van f2.50. De geloofsbrieven van de benoemde raadsleden werden onderzocht en tot hun Eva heeft hel volste recht te gaan waar heen ze wil". „Bravo Paps!", fluisterde Olive en het meisje ving een verschrikten blik op van haar zuster Maud, die gehoord had wat ze tegen haar vader zei. Mevrouw Davidson evenwel staarde haar echtvriend alleen maar ajan, niet in staat om de eerste oogenblikken een woord uit te brengen. Een paar maal opende ze den mond als een visch op het droge, maar er kwam geen geluid over haar lippen. Zoo'n ferme houding en zooveel onafhankelijk oordeel was ze niet meer gewend van haar man. Eindelijk duwde 'ze haar stoel achteruit en zij scherp: „Als dat jouw meening is, zullen we er niet meer over praten". „Dat is ook inderdaad het beste", vond haar echtgenoot en hij verdween vlug door de deur, met het prettige gevoel, dat zich een van de zeldzame gelegen heden had voorgedaan, waarbij hij het laatste woord had". „Ik hoop alleen maar", merkte zijn vrouw na zijn vertrek op, ,',dat die ar» me Bannister vandaag [niet komt, ik zon niet weten wat ik tegen hem zeggen moest. Ik vind, dat Eva hem schandelijk behandeld heeft en als ik hem bij ge legenheid spreek zal ik mijn meening niet onder stoelen en banken steken. (Wordt vervolgd), j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1