ONDERWIJS. NOORDWELLE. Vrijdagmiddag nam het hoofd der O. L. school, de heer van Tooren, afscheid van zijn mede-leer krachten en schoolkinderen. Daartoe ver zameld in een lokaal, in tegenwoordig heid van B. en W., sprak mej. Perduijn woorden van waardeering voor de goede samenwerking en steun, die zij steeds van het scheidende hoofd ondervonden' had. De heer Heijboer, alhoewel kort aan de school verbonden, memoreerde de prettige verhouding tusschen hem en de heer van Tooren, en zegde eveneens dank voor de goede samenwerking. Hier na bood met eenige toepasselijke woor den één der oudste leerlingen, namens de schoolkinderen en leerkrachten aan het scheidende hoofd een fraaie ets aan. De heer Boogerdwaarn. burgemeester, schetste, ook uit naam van den burge meester (die wegens riekte afwezig was) de groote verdiensten van dhr. van Too ren als paedagoog en stuwkracht in het plaatselijk vereenigingsleven. Weth. Vier gever stemde hiermede in. De heer van Tooren, het woord nemende, dankte ge roerd voor de waardeerende woorden en het cadeau, waarbij hij er op wees, welk aandeel zijn medeleerkrachten in 't peil van het onderwijs toekwam. Hij spoorde tevens de kinderen aan steeds hun best te blijven doen. Hiermede was deze een voudige plechtigheid geëindigd. De heer van Tooren zij rijn positieverbetering van harte gegund. Geslaagd aan de universiteit te Lei den voor het artsexamen 1ste gedeelte, dhr. A. v. d. Cingel te Noordgouwe. Geslaagd voor het eindexamen H. B:S. 5-jarige cursus, H. de Mooij Az., Den Haag. THRKOOPINGEN, ENZ, ZIERIKZEE, 10 Juli. Ten overstaan van de notarissen van 't Haaft en Dalebout werd heden alhier in het openbaar ver kocht, het pand in de Verrenieuwstraat, raet garage daarachter, eigendom van den heer I. W. den - Boer. Kooper werd de heer Izak den Boer te Zierikzee1, voor f 6315 en 1100 toebeding. THOLEN. Door notaris van de Velde alhier werd Zaterdag in 't hotel Zeeland krachtens art. 1223 B.W. publiek ver kocht: Het hotel Zeeland. Een pakhuis aan de haven. Een schuur aan den Bebouwden dam, alle drie de perceelen gecombineerd voor f11750 aan A. J. Engelvaart te Tholen. LANDBOUW EN VEETEELT. B.V.G. De Bond van Gediplomeerde Oud-Leer lingen der Land- en Tuinbouwwintereur- sussen in Zeeland, die zijn jaarvérgade- 1-ing aanvankelijk bepaald bad op 21 Juli, heeft deze nader vastgesteld op Dinsdag 14 Juli en wel in hotel Nelissen te St.- Maartensdijk. ZOMERSCHE ZORGEN VOOR DEN WINTER. Maar al te vaak wordt vergeten, dat kippen op wat graan ,en meel alléén niet kunnen gedijen; ze houden er ge woonlijk het leven wel bij, maar bij zondere legprestaties mag men in zoo'n geval toch niet van haar verwachten-. Als de meeste andere vogels behoeft de kip veel groenuoer en geen surrogaten kunnen dat noödige bestanddeel van het hoenderrantsoen behoorlijk vervangen. In den zomerdag krijgen de beesten wel vaak haar portie groen, maar des win ters weten de menschen niet, hoe ze er voor hun dieren aan moeten komen. Laten zij dan achter ook geen dure wintereieren van hun kippen verwach- tenl Wie des zomers zorgt, d.w.z. nu, om 6 dezen tijd, die zal zijn hoenders des winters het beste groenvoer Kunnen geven dat maar denkbaar is: boerekool Een ieder heeft thans in den tuin wel een hoekje of vakje vrij, waar de voor jaarsgroenten hebben gestaan ,of de vroe ge aardappelen z ijn gerooid. Welnu, koop thans wat boerekoolplanten ze kosten ten hoogste een kwartje per honderd en plant die op de vrijgekomen stukjes in uw tuin uit. Boerekool geeft een malsch, sappig en vitaminenrijk groen, zonder stugge vezels, die, als de gras vezels, dikwijls kropvérstoppingen kun nen veroorzaken. Boerekool is een wil lige plant, die niet veel eischen stelt en heel den winter door, tot diep 't volgen de voorjaar buiten in den tuin kan blij ven staan; de strengste vorst deert haar niet. De kippen eten deze groente heel graag en beloonen uw moeite met een rijke eierproductie. Bieten, de gewone suikerbieten,kun nen een goede aanvulling vormen van de voorraden groenvoer voor den win ter. Ze laten Zich in den kelder gemak kelijk beWaren en worden door de kippen vrij graag gegeten. Als wij ze doormid den snijden, hollen de hoenders ze uit, Men raspt ze ook wel en mengt ze dan door het meelvber. Hoewel men ze beter kan uitdunnen tot 20 bij 20 c.M. 1 na ze voorat te hebben gezaaid, kan men ze met eenig beleid ook wel ver spenen en de jonge planten nu ter be stemde plaatse uitzettenNoch met biet-, noch met boerenkoolplanten mag men te lang wachten; het is nu hoog tijd. Groen is niet alleen noodig voor een behoorlijke winterproductie der hoenders, maar tevens voor een goede bevruchting der eieren in het volgende broedseizoen. Eieren van kippen, die des winters te weinig groenvoer kregen, zullen in het voorjaar niet of zwak bevrucht blijken. De slechte broedresultaten, die in het moeten grootendeels worden geweten aan het ongewoon koude voorjaar, waardoor eerst ongewoon laat de versche voor jaarsgroenten ter beschikking kwamen Slechts wie een behoorlijke hoeveelheid boerekool hadden aangeplant, wisten den kippen te verstrekken, wat ze als fok dieren beslist noodig hadden. Het is nu óók de geschikte, ja, <;le aangewezen tijd om voor den aanstaan den winter de meest gevreesde kippen ziekten, diphteritis en pokken, uit de hoenderstallen te weren. Nu moeten de jonge hennen daartegen worden geënt met het beslist afdoende serum van Prof. de Blieck en Dr. Van Heelsbergen. Als men veel hoenders heeft, stelle men zich voor die enting persoonlijk in verbin ding met !den plaatselijken dierenarts, an ders via de vereeniging van pluimvee houders, of ge zoekt samenwerking met -bekende en in -de buurt wonende kip- penliefhebbers. Alle financiëele bezwaren zijn nu opgeheven. De Nederlandsche Pluimveefederatie n.l. heeft een contract gesloten met de Maat schappij van Dierengeneeskunde omtrent het inenten van kippen en men is over eengekomen, dat laatstgenoemde Maat schappij aan haar leden voorstelt om als standaardtarief -een bedrag v(an 8 ct. per kip te laten gelden "-alleen van; ge zonde kippen, dus niet van dieren, die reeds door de bovengenoemde ziekten zijn aangetast - en dan bij aantellen nog kortingen toe te passen, die oploopen van 5—25 procent. De Maatschappij voor Diergeneeskun de heeft de bepaling gemaakt, dat zij haar leden niet kan verplichten om deze tarieven te laten gelden, doch men mag vertrouwen, dat bet advies daartoe alge meen door de dierenartsen zal wordien opgevolgd. Waar in het vorige seizoen ontzettend1 veel diphterie is voorgekomen en ook vroeger heele pluimveestapels door deze gevreesde en .uiterst besmettelijke hoen derziekte zijn gedecimeerd, is het eisch van - verstandig beleid en bleheer om de luttele centen uit te geven voor een. waarborg, dat «diphterie en pokken uw hoenderstapel .in den komenden winter niet zullen teisteren. POST EN TELEGRAPHIE. Aan het RijksIokaalteMo,onnet zijn aan gesloten Firma C. Jansen te Brouwers haven onder no. 2; J. J. v. d. Zande te Nieuwerkerk, no. 28, N.V. Nieuw-Haam- stede, no. 29, en W. Beije, Burgh-Haam- stede, no. 30. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. De 12e Protestantsche Landdag wordt 6 September te Bergen op Zoom genou- den in den tuin van ;het |h°tel Ooms, te genover het station. Als sprekers hopen op te treden de predikanten v. d. Heyden te Eindhoven, en Barnouw van Zierikzee. BURGH. Als diaken is gekozen dhr. J. Klomp e. Geref. Kerk. ZIERIKZEE. Door den kerkeraad alhier werd een gift, groot f125,— ontvangen ten behoeve van de kerk. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. KERKCONCERT NIEUWE KERK. Het concert, dat de beide vrijzinnige koren, onder leiding van den heer T. Broere, en met medewerking van den heer E. van Bergen, Zondagavond in de Nieuwe Kerk gaven, mocht zich, jammer genoeg, niet in de belangstelling van velen verheugen. Een betere opkomst had duidelijker de waardeering uitgedrukt voor de beide koren, die Zondagavond hun zangkwaliteiten ontplooiden in de stille ruimten van het imposante kerk gebouw. De heer Broere mag over deze .uit voering tevreden zijn. Het vrouwenkoor droeg de eerepalm weg. In no. 2 en 9 vooral blonken zij uit. Het mannenkoor boekte successen met „Morgenlied" en „Sabbatviering". Het programma, samengesteld uit over het algemeen bekende nummers, waarnaar ook met de grootste aandacht werd ge luisterd op vrijz. landdagen, werd mede gevuld door orgelsoli van den heer E. van Bergen, die ook thans weer velen onder de bekoring bracht van zijn su bliem spel. Dit kerkconcert mag geslaagd heeten. Laten we hopen, dat een volgende maal meerderen zich zullen opmaken te ko men luisteren naar de beide koren, die waard zijn te worden gehoord en aan spraak maken op waardeering, die ook en vooral den dirigent toekomt. VERSCHILLENDE BERICHTEN. EEN LOOS ALARM. In verband met 't bericht uit Hoedekenskerke, dat aanboord van de „Prinses Marie José" brand zou zijn uitgebroken, wordt nader gemeld, dat het stoomschip korten tijd voor anker is gegaan, vermoedelijk wegens een de fect aan de machine of iets dergelijks. Hiervoor werd het voorgeschreven sein geheschen, hetwelk werd opgevat als een noodsein, en uit het feit dat men rook wolken zag opstijgen maakte men op, dat het schip brand aan boord had. Na kortejj tijd, terwijl de sleepbooten reeds voor assistentie gereed werden gemaakt, bleek dat het schip geen brand aanboord had en de reis kon voortzetten. DE MASSAVERGIFTIGING TE ERICA. De vrees, welke zich van de bevolking van Erica meester heeft gemaakt bij -het aanschouwen van het steeds grooter wor dend aantal slachtoffers van de worst vergiftiging, begint te verminderen, al is deze nog allerminst verdwenen. Wel is waar zijn er vele patiënten die teekencn van beterschap vertoonen, maar er is toch ook altijd nog een groot aantal ern stig ziek, zoo ziek, dat zij zich nauwe lijks rekenschap kunnen geven van het geen rondom hen heen gebeurt. Het re sultaat van het bacteriologisch onderzoek was Vrijdagmiddag aan den burgemeester van Emmen nog niet bekend. De aan de beterende hand zijnde patiënten gevoe len zich echter nog slecht, zelfs zij die reeds weer aan den arbeid zijn, hebben nog een mat en lusteloos gevoel, Wat eerst, langzamerhand verdwijnt. Bij de ernstige patiënten was de pijn zoo vree- selijk, dat zij als van hun zinnen waren beroofd. De herstellenden vertoonen ook overigens de sporen van deze ziekte, welke in eenige dagen meer van hun p'iy- sieke kracht heeft gevraagd, dan het zware werk, dat deze mensehen gewoon zijn te verrichten, in weken zou doen. NOODLOTTIG SCHOT. Onder het dorp St.-Agatha (N.-Br.), heeft op een groote boerderij een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Terwijl de kinderen van den land bouwer B. in de keuken aan het spelen waren, haalde de 11-j. jongen boven van een kast een oud geweer, hetwelk uit elkander was genomen. Toen hij trachtte dit weer in elkaar te zetten, ging het wapen plotseling af. Het schot trof een 9-jarig meisje, dat doodelijk gewond on der de oogen der moeder neerstortte. Ook een 3-jarig kindje, dat in de nabij heid was, werd getroffen en aan den arm verwond. Het 3-jarig kindje werd naar het ziekenhuis overgebracht BIJ T ZWEMMEN VERDRONKEN. Zon dagmiddag werden te Scheveningen de 29-jarige J, Andries en de 19-jarige J. Remmerswaal, beiden uit Wassenaar, die in zee waren gaan zwemmen, vermist. Pogingen 'om hen te vinden mislukten, doch het duurde niet lang of beide lijken spoelden op het strand aan. Te Ame land is mevr. Adriani, die in gezelschap van haar man was, bij het baden in zee verdronken. TE LAAT. In de gemeente Rijnsater- Woude heeft zich het niet alledaagsdhe geval voorgeaan, dat niet minder dan drie leden van den nieuwen gemeente raad, die pok in den ouden raad zitting hadden, verzuimd hebben, binnen den' in art. 18 der Gemeentewet voorgeschre ven termijn hun geloofsbrieven in te zenden. Ingevolge het bepaalde in genoemd artikel, Worden zij geacht hun benoe ming niet aan te nemen. VAN HEINDE EN VER. Naar verluidt heeft president Hoo ver een appèl gericht tot de Amerikaan- sche banken om Duitschland in zijn te genwoordige moeilijkheden steun te ver- léenen. Deze steun zal bestaan in een on middellijk crediet van 200 millioen dollar. De Amerikaansche banken hebben onmid dellijk gevolg gegeven aan den oproep van president Hoover. Koning Haakon van Noorwegen heeft 'het decreet pnderteekënd, waaibij hij de kuststreek van OostGroenland onomstreden bezit verklaart van Noor wegen. Het besluit -heeft zooals te be grijpen is in Denemarken groote bewe ging veroorzaakt. De Deensche minister van buitenlandsche zaken sprak er zijn leedwiezen |oiver uit dat Noorwegen tot- deze onberaden handeling was overge gaan. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copie wordt niet teruggezonden. Zierikzee, 13 Juli 1931. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van de geplaatste in gezonden stukjes van „Luistervink" en „Z.", verzoek ik U beleefd onderstaand in uw veelgelezen blad te willen op nemen. Bij voorbaat mijn dank. Dat de heer De Broekert, bdj de on langs plaats gehad hebbende verkiezing voor den gemeente raad een gevoelige nederlaag geleden heeft, is ieder toc'i zeker wel van overtuigd. Of hij „the right man on the right place" is, laat ik hier aan een ander over omreden hierover te verschillend geoordeeld wordt. Tus schen „man" en „place" ligt anders een hemelsbreed verschil. De onderteekenaar (kan ook een vrouw tje zijn!!) „Z." kwalificeert den heer De Br. als een uitstekend raadslid, die de belangen van Zierikzee op een uitmun tende wijze 'behartigt. Prachtig en mooi. Doch voor welke partij zit genoemde heer in den Gemeenteraad? Of doet dit niets ter zake? Ik geloof dat dit toci een voorname factor is. Misschien be leven we den tijd nog eens dat een C.H. zetel op deze wijze ingenomen wordt door een communist. Maar zoo gaat het niet. We hebben hier te doen met iemand, die als C.H. lid in den raad zit en als genoemde heer een „boodschapje" krijgt, dat zijn tijd gekomen is, temeer hij met „dien vent", zijn colleganiet in den Raad wil zitten (ook dit heeft hij persoonlijk meer 'dan eens gezegd) dan behoort hij als „fat soenlijk en eerlijk" mensch te verdwij nen. Doet hij dat niet, dan .breekt fiij zijn Woord. Dat hij anders met een eigen lijst ge komen zou zijn, indien hij geweten bad de zaak zoo zou Ioopen, is volkomen begrijpelijk. De heer „Z." is nog al op timistisch met te zeggen dat hij er dan toch gekomen zou zijn. Doch weet de geachte onderleekenaar hoeveel stemmen hij dan .had moeten halen? Of verbeeldt de heer De Br. zichzelf dit? Ik zal eindigen, doch alleen wil ik den heer De Br. persoonlijk den raad geven dat hij eerst alles eens goed moet nagaan alvorens hij zijn Raadslidmaat schap aanneemt. Doet hij zulks niet dan zullen we verder zien. Doet hij het wel laat hij dan bij de installatie der nieuwe Raad alvast even stilstaan bij de eeds aflegging en denken aan de werkwoor den geloouen en beloven". Hoogachtend, X. TELEGRAMMEN. HET PETITIONEMENT YOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING. AMSTERDAM (Y.D.) Het Persbureau Yaz Dias verneemt: Het aantal onder teekeningen van het petitionement voor Internationale Ontwapeninggeorga niseerd door de Nederlandsche Dagblad pers, overschreed op Zaterdagmiddag j 1dus 2£ dag na, reeds ver de 100 000. blijkens nader ingekomen berichten is sedert de stroom van formulieren bij de bladen nog belangrijk grooter geworden. DE BLIKSEM INGESLAGEN LEIDEN (Y.D.) Bij een kort maar hevig onweer is Zondagavond te Nieuwe Wetering de bliksem ingeslagen in de kapitale boerderij van S. van B. Jr Zoodra de brandspuit arriveerde stond het grootste deel reeds in lichter laaie. De hooiberg, die juist geheel was ge vuld, benevens de stal en schuur brand den tot den jjrond toe af. Alleen de woniug bleef behouden. Het vee kon in veiligheid worden gebracht. Verzeke ring dekt de schade HOLLUM (YD) In den nacht van Zondag op Maandag werd bij het in slaan van den bliksem de onderwijzeres der Bizondere School, Mej. A. Frede rikse, gedood. In verschillende perceelen sloeg de bliksem in, zonder brand of persoonlijke ongelukken te veroorzaken. OVERREDEN. SASSENHEIM (Y D.) Nabg de Molen straat alhier reed Zondagavond een auto op een groep menechen in, waardoor het 9-jarig zoontje van den heer D. werd overreden Het jongetje werd dood op genomen, terwijl nog andere personen min of meer ernstig werden gewond. De auto reed met zulk een vaart tegen een huis, dat de muur werd ontzet. De auto werd ernstig beschadigd. De chauf feur nam de vlucht doch werd later, evenals de andere inzittenden, die min of meer onder den invloed van sterken drank verkeerden, gearresteerd. DUITSCHLAND's FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. BERLIJN (Y.DNaar de „Deutsche Allgemeine Zeitung" verneemt is bij de toelichting van de Rijksregeering over den huidigen stand van zaken, welke Zaterdagavond aan de voornaamste mogendheden, betrokken bij het plan Hoover, is toegezonden, aan deze mo gendheden medegedeeld daf de Rijks regeering de politieke voorwaarden van Frankrijk in geen geval bereid is aan te nemen en eerder zal moeten aftreden, dan zich te onderwerpen aan een deoreet van Frankrijk. BERLIJN (V.-D.) Officieel wordt sdegedeeldDe Darmstadter- und Nationalbank heeft medegedeeld dat zij toestemming heeft gekregen haar loketten heden (Maandag) gesloten te houden. De Rijksregeering heeft genoemde bank gemachtigd de volgende verklaring te publiceerenDe Rijksregeering zal door middel van een in den loop van Maandag af te kondigen noodverordening van den Rijkspresident alle waarborgen geven voor alle deposito's en voor de rustige afwikkeling der zaken van de Damatbank. Met het oog op de beteekenis van de afgekondigde staking van betalingen is den beurzen aanwijzing gegeven den handel in effeoten en deviezen voor Maandag en Dinsdag te staken. AMSTERDAM (Y.D. De sombere berichten omtrent den financieelen toe stand in Duitschland had tot gevolg dat bij de opening van het officieuze effectenverkeer te Amsterdam Maandag morgen belangrijke posten werden aan geboden. De eerste koersen liepen dan ook sterk terug, daar niemand er in de gegeven omstandigheden veel voor voelde steun te verleenen. MUSSOLINI AAN 'T WOORD. LONDEN (Y.D.) In de Saturday JReview bespreekt Mussolini den huidigen toestand in Europa en oefent eon soherpe critiek uit op do pogingen van Genève en het gebrek aan persoonljjke karakter sterkte der tegenwoordige staatslieden. Zeer scherp waarsohuwt hij dan de volkeren van Europa voor de a s. winter i het bolsjewistisch gevaar. In het bizonder betreurt hij het, dat i Duitsche agrarische organisaties zich reeds naar het communisme hebben gewend. Er mag geen tijd meer met spreken verloren gaan, doch er moet onmiddellijk en energiek worden ge handeld. Ten slotte wendt M. zich tot dand dat aan de komende gebeur tenissen de grootste aandaoht moet besteden. Wanneer nog één winter de ellende en de nood in Duitschland en in Enropa voortduurt, dan zal het grootste deel van Europa tot het Bolsjewisme ver vallen Het jaar 1932 beteekent óf ondergang óf vooruitgang, óf herstel óf overgaDg naar de chaos van de huidige besohaving Het is noodzakelijk dat de wereld zich de buitengewone ernst van den huidigen toestand voor oogen houdt. SPORT. VOETBAL. 3e klasse S.D.K.B. 10 Juli. BROUWERSHAVEN. R.O.D.A. I-D.O.S. II: 0-0. 11 Juli. Ie klasse. ZIERIKZEE. Rust Roest I—Excelsior I: 1-3. HAAMSTEDE. S.S.S. I-H.D.S. I: 3-3. 2e klasse. ZIERIKZEE. Olympia IIZwaluwen I: 3-0. VOETBAL. 12 Juli. Ie klasse S.D.V.B. NOORDWELLE. D.O.S.K.O. I-G.V.V. I: 5—2. ZONNEMAIRE. Z.V.V. I-S.D.O. I: 3-Ö. 2e klasse. NOORDWELLE. D O.SKO.II-G.V.V. II: 0-10. ZONNEMAIRE. Z.V.V. II-S.D.O. II: 4-0. Vriendschappelijk. ZIERIKZEE. Zierikzee I—Boeimeer I*. 0-9. Zierikzee II—Boeimeer II: 3—1. ST.-ANNALAND. St.-Annaland-St.-Maar- tensdijk, 1—2. OOSTERLAND. Daartoe-in staat gesteld door giften van enkele ingezetenen, voor aankoop der benoodigdheden, is dezer dagen een korfbalclub opgericht metaan- kelijk 28 leden. De heer D. Kosten, hoofd der school, heeft de leiding dezer sport club op zich genomen. Tweemaal per week zullen oefeningen worden gehou den, op een weiland van den heer C. M. Zeijler, daartoe bereidwillig afgestaan. POSTDUIVENVER. „DE LUCHTBODE". T.b.c.-vlucht van Lier, gelost 12 Juli om 8 u. 20 min. Ie pr. H. P. Maijs, aank. 9.26.19; 2. W. F. v. d. Ende; 3. M. J. v. d. Wielen; 4. W. N. Pankow; 5. H. P. Maijs; 6. W. F. v. d. Ende; 7. G. Flik- weert; 8. M. Haze; 9. J. Dalebout; 10. G. Flikweert; 11. W. F. v. d. Ende; 12. H. P. Maijs, aankomst 10.6.50. Aan de t.b.c.-ver. werd f 10.25 afge dragen. ZEETIJDINGEN, ZIERIKZEE. Aangekomen 11 Juli: mo torboot „Prowesse", Eng. vlag, kapt. H., Wadhams, geladen met suikermelasse, van Kingslynn. MARKTBERICHTEN* ROTTERDAM, 13 Juli. GRANEN. Bui- teril. kalm. Meel geen noteering. La Plata Mais f91; Canada Haver f6.70. ZADEN. Geen noteering. Boekweit. Mandsjoerij- sche Loco f9.40; dito verwacht f9.20. AARDAPPELEN. Brielsche eigenh. 4—7; blauwputjes 6—10; eerstelingen 6—8; Mal ta Springs 10—16; Westlandsche ronde 8—10; dito lange 7-—9; dito kleine 6—9; per kilo. Aanvoer 'behoorlijk, vraag kalm. VLAS. Aanvoer 300 k.g. blauw f0.50; 3500 k.g. geel,'onverkocht; 1500 k.g. dauw- rood f 0.40—0.50; handel stil. VEE. Aan voer 461 runderen, le kw. f 0.90—0.95; 2e f 0.73—0.83; 3e f 0.60—0.70; 363 kal veren, le kw. f 1.20—1.30; 2e f 0.75—0.90; 3e f 0.60—0.74; 547 schapen of lammeren, le kw. f0.60—0.73; 2e f 0.43—0.60; 3e f0.40—0.45; 1132 varkens, le kw. f0.42— 0.44; 2e f 0.82-0.38; 3e f 0.28—0.31; ex port f 0.40—0.44. Handel redelijk. Coöperatieve Yelling Zleriksee. Veiling van 10 Juli. Aardbeien 5—13; zwarte bessen 10—12; roode bessen 8—12; snijboonen 31—50; suikerboonen 16—35; tumboonen 3—4; valappols 3—5; tomaten 2e 16; doperwten 8—10; postelein 9; alles per k.g.; eerste lingen f3; blauwput f4.30—6.10; per 100 k.g.; peterselie f3—3.10; wortels f 11.30— 12; per 100 bos; kropsla f0.60; bloem kool f 10—14; komkommers f 1.75—4.50; per 100 stuks. Veiling van 11 Juli. Aardbeien 14—18 ct., roode bessen 7 —11, frambozen 31—35, doperwten 6—8, suikerboonen 35—38, tomaten 17—21, val- appels 2—9 ct. per K.G.; blauwput f 3,90 f 4,90, eigenheimers f 1,20f 1,90 per 100 K.G.; kropsla f 0,40, komkommers f3,90 f 4,20 per 100 stuks. ST.-ANNALAND. Aardappelveiling van Donderdagavond: Aanvoer 30000 K.G. BI. eigenheimers f 4,80—f 4,90, witte dito, f 4,90 —f5; blauwputjes f6; poters f2,60— f2,70. WEERBERICHT. Hoogste barometerst. 763.5 te La Coruna. Laagste 748.8 te Stornoway. Verwacht tot den avond van 14 Juli: Matige zuidwestelijke tot zuidelijke wind, meest half tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, zelfde temperatuur. Fietsers licht op Van 13—14 Juli van 9.46 a. 4.26 m. 14-15 9.45 a. - 4.27 m,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1