Zierikzeesche 0Nieuwsbode ALS U «chocolade" KEEPEN koopt abonnement; Vrijdag 10 Juli 1931» zierikzeesche courant. t1 k uwz2a^£5 advertentie» EERSTE BLAD Inzending Advertentiën N.V. VAOEIUNDSCÜE BINK 6% DBLI6IIIEN a 100% Tarietmnren en Herslelbetalingen. binnenland. Uit Stad en Provinoie. HEERENBAAI Door de zon verbrande huid FUROL ftrfi» per 8 «sado* f 1,50, fiasco per post 1,80. Voor aet femlteslud per j«*r f 10,—. Afromderiyke aüume» 5 ee*i. Veroohjjat Mud., Wud. Vryd. TeL No. 82. - Poetgiro 18TIT». - No. 12179 Hlt(.-RHnf*«r U. J. IttSTt», tu 1—8 regele 80 eta., re» 4 regelt es durbores 20 ete. per regel. Reelateee 80 ete. p. regel, lp oontreet belangryke korting. Intending op den dng tu mit- |in vóór W ar*. Dit nummer besteet uit 2 bieden. Uiterlijk 10 aar op dep dag eitpiat voor belaste Waarden, 'e-ORAVENHAOE. mat jaariljksche altloting. Verkrijgbaar bij alle Kassiers Mededeeling. De AMBTENAAR van d^n Rgk^voorlich tingsdienst, de Heer FRED H. HOEK, zal zitdag houden tot het geven van adviezen en voorlichting aan Schoenmakers en Schoenwinkeliers, en wel, te ZIERIKZEE op 17 Juli a.s-, van 13—15 uur, in het Gemeentehuis te Zierikzee. Hoewel niet strikt noodig, verdient het aanbeveling den Heer Hoek, (Mozartlaan 5, Utrecht) vooraf te berichten over welk onder werp men hem wenscht te spreken. Wjj verwachten, dat vele van deze gelegen heid gebruik zullen maksn. De Directeur van het Rijksproefstation en Voorlichtingsdienst t b. d Leder industrie te Waalwijk Het is nog te vroeg voor het opmaken van de balans. De wereld is door het voorstel van Hoover nog niet van at haar kwalen verlost. Want zoolang het beginsel van den vrijhandel nog overal met voeten getreden wordt, moet men zijn verwachtingen niet te hoog span nen. En zal Amerika ook in dit opzicht voorgaan? Voor ons in Europa is de draagwijdte van den stap, welke pre sident Hoover thans gedaan heeft, zoo moeilijk te (beoordeelen. Men heeft in Amerika schrijft prof. Friedrich van de Harvard Universiteit in de Frankfur ter Zeitung op een conjunctuursom- slag gewacht, als zou deze plotseling door een geheimzinnige hand van buiten- ai in het leven geroepen kunnen worden. Deze kenner hij uitnemendheid van Ame- rikaansche toestanden nu merkt daarbij op, dat de Amerikaansehe regeering een politiek van verwachtingen voert. Van verwachtingen dan altijd voor het be drijfsleven in Amerika, want wat er bui ten Amerika gebeurt, daarmede heeft men niet rechtstreeks te maken. In 1932 staat de presidentsverkiezing voor de deur en men zal dus trachten om dit jaar nog een conjunctuursomslag te be werkstelligen. Gelukt het echter niet om met de schrapping van de oorlogsschul den het vastgeloopen raderwerk van het zakenleven wederom op gang te bren gen, dan zal andermaal kunnen blijken, hoe de illusiepolitiek der regeering op een desillusiepolitiek is uitgeloopen. Want in werkelijkheid zal men in Ame rika meent prof. Friedrich niet de zegenrijke gevolgen van den stap van Hoover afmeten naar den invloed daarvan op het buitenland, maar uitslui tend naar de uitwerking ervan op het bedrijfsleven in Amerika zelf. Indien deze zienswijze juist is, dan is voorzichtigheid dus geboden. Immers de groote hinderpalen voor een vrije opleving, te weten de alom aanwezige tariefmuren, staan nog ongerept over eind. Wij zullen voorloopig blijven hou den een toestand van onzekerheid op de internationale geld- en goederenmark ten. Frankrijk en Amerika, de beide lan den met de grootste kapitaalsurplussen, zij weigeren goederen uit het buitenland in te voeren, louter uit angst voor te zware concurrentie. Maar aangezien het buitenland, ook indien de oorlogsschul den worden geschrapt, toch zijn finan- ciëele verplichtingen uit hoofde van nieu we credieten jegens deze groote geld schieters moet blijven voldoen, zullen deze in goud moeten voldaan worden!. Amerika zal de Duitsche Rijksbank een groot dollarcrediet geven, de Fransche kapitaalmarkt voor de credietbehoevende naties geopend worden het is alles goed bedacht en bedoeld, maar zal men daarmede het euvel van de hinderlijke goudverplaatsingen uit de wereld helpen Zeer zeker niet, want zoolang Amerika zijn vorderingen op het buitenland in contanten in plaats van in goederen blijft opeischen, zal de goudstroom naar Amerika blijven toevloeden. Er is slechts één middel om aan den chaos een eind te maken, schrijft de bekende econoom Norman Crump in de Engelsche Financiëele Times, en dat is: de opheffing van yde tariefmuren. Geluk kig ontwaakt ook in Amerika de vrijhan delsgedachte. Men begint daar in te zien, dat men niet eenzijdig naar het buiten land kan uitvoeren. Amerika heeft in 1930 niet minder dan 500 milliard gulden aan goud ingevoerd, Frankrijk niet min der dan 1 milliard, wat ten duidelijkste bewijst, dat, indien goederen geweerd! worden, er ter voldoening van vorde- VRAAGT VOORAL HOLLANDSCH- ZWITSERSCHE KOOP EEN 1 "-N.V. uniori IRIJWIELFABRIEK IJoen HULST AAT1 DE DEDEnSVAAPT ringen, geen andere keus is dan goud. Gesteld, dat ons land hetzelfde zou doen, dus zou weigeren goederen in te voeren, dan zou de Nederlandsche Bank derhalve met goud overstroomd worden want ook wij hebben een gunstige balans van vorderingen en schulden met 't buiten land met goud, dat volkomen on vruchtbaar in de kelders onzer Centrale Bank zou liggen, terwijl voortdurend het gevaar van inflatie zou dreigen. Maar in flatie beteekent prijsstijging men zie het binnenlandsch prijspeil in Frankrijk, hoe dat gestegen is wat voor onsj land allernoodlottigste gevolgen zou hebben, omdat wij op de wereldmarkt moeten concurreeren met landen, die veelal een lageren loonstaridaard hebben dan wij. Hier ligt inderdaad de oorsprong van het kwaad der Amerikaansehe depressie, welke ook elders opleving tegenhoudt, omdat Amerika als groot-grondstoffen- consument, een enorm gewicht in de schaal legt. Amerika's industrieel© pro ductiecapaciteit is veel te groot. Het buitenland is echter niet in de gelegen heid de Amerikaansehe industrieproduc ten te koopen, omdat men omgekeerd het product van eigen arbeid in Amerika, niet kan plaatsen. Maar, zooals gezegd, men begint zulks in Amerika meer en meer in te zien. Het ware te hopen, dat de maatregelen, welke Hoover thans be raamt, het begin zouden vormen van een reeks van maatregelen op ander gebied, in de eerste plaats op dat van den) vrijen handel. Van groot moreel belang zou een dergelijk optreden van Amerika voor het in protectionisme halt verstikte Euro pa stellig zijn. Nog dringender dan de militaire ontwapening is de economische ontwapening. Niet door het sluiten van tol-unies. maar door een wijdomvattend systeem van vrijhandel. Het begint te gloren. De vrijhandelsgedachte krijgt een onverwachte kans, want het protectio nisme heeft hopeloos schipbreuk ge leden. Wat men te Genève met praten niet bereikt heeft, zal thans wellicht door den verschrikkelijken nood geëischt worden. Hoover heeft de wereld verrast. Zal hij het nogmaals doen? NA DEN BRAND TE VINCENNES. De vereeniging Oost en West heeft ter beschikking gesteld van het nationaal hulp-comité voor den bouw van een nieuw Nederlaudsch paviljoen te Parijs, 500 exemplaren van het leerrijke boekje, getiteld: „Onze overzeesche gewesten". De bedoeling is die 500 exemplaren ten geschenke aan te bieden aan de eerste 500 personen, die een bijdrage geven voof dien wederopbouw. Bijdragen kunnen worden gegireerd of gestort op postrekening 14574 van Oost en West. OVERBRUGGING HOLLANDSCH DIEP. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche eilanden te Mid delburg heeft aan den ministerraad mee gedeeld zich volkomen te kunnen ver eenigen met het adres van de Kamers van Koophandel te Breda en in andere steden, waarin wordt verzocht, de over brugging van het Hollandsch Diep te Moerdijk spoedig ter hand te nemen. De kamer spreekt er haar verwonde ring over uit, dat daar het naar haar inzien toch voor ieder duidelijk zal zijn, dat een overbrugging van het Hollandsch Diep voor de Zeeuwsche eilanden een vitaal belang is, de kamer te Breda nagelaten heeft, haar uit te noodigen het bedoelde adres mede te ondertee kenen. Aan den raad van ministers is het vol gende adres gericht: De vereeniging ter bevordering van het vreemdelingenverkeer te Bergen-op Zoom, uitgenoodigd, steun te verleenen aan het adres van Kamers van Koophan del tot spoedige totstandkoming van een nieuwe overbrugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk, meent deze adhaesie- betuiging niet te mogen verleenen. Zij is van meening, dat de ontwikkeling van het huidige verkeer wel een over brugging van 't Hollandsche Diepeischt, maar niet, dat deze behoort te worden gesteld bij Moerdijk. De redenen, welke de Kamers van Koophandel in haar adres ontvouwen, worden kunstmatig en ge wrongen toegepast op Moerdijk, daarbij opzettelijk over het hoofd ziende, dat een vaste brug daar ter plaatse: a. het traject voor Zeeland en voor België on- noodig verlengt (22 K.M.); b. het ver keer dwingt door het volkrijke Dor drecht; c. een tweede overbrugging eischt ter vervanging van het veer Zwijndrecht. Adressante meent met klem te mogen verzoeken, eerst de ontwikkeling van den veerdienst Willemstad-Numansdorp gedu rende drie jaren gade te slaan overeen komstig het rapport der commijssie-van Rijckevorsel. Deze veerverbetering toch zal den dienst te Moerdijk al die jaren ontlasten en vele klachten ervan weg nemen. Daardoor wordt de gelegenheid geschapen, met de uiterste voorzichtig heid te besluiten tot het uiterst kost bare kunstwerk van een overbrugging. ZIERIKZEE. De Zeeuwsche Polder en Waterschapsbond houdt Zaterdag 18 Juli a.s. in het „Schuttershof" te Goes haar jaarlijksche algemeene vergadering, die des voorm. te 10 uur aanvangt. De agenda luidt als volgt: 1. Opening door den voorzitter; 2. No tulen van de vorige vergadering; 3. Jaar verslag over 1930; 4. Rekening en ver antwoording over 1930 5. Voorziening in de bestuursvacatures, ontstaan door het periodiek aftreden van de heeren Mr. P. Dieleman en Mr. H. F. Lantsheer. {De door het Bestuur opgemaakte alphabeti- sche voordrachten luiden: a. voor de vacature-Dieleman: le. Mr. P. Dieleman te Middelburg; 2 e. S. J. Gast te Duiven- dijke; b. voor de vacature-Lantsheer: :le. Mr. J. A. Heijse te Middelburg; 2e. Mr. H. F. Lantsheer te Middelburg. 6. Voor dracht te houden door den Hoogedelge strenge Heer Jhr. Ir. R. R. L. de Muralt te 's-Gravenhage over: „De strijd ,-yver klei of bet'jn voor zeedijksuerhooging" 7. Bespreking van vragen en voorstellen in de vergadering door de aanwezigen te doen; 8. Voordracht te houden idoor den Weledelgestrenge Heer Ir. A. de Jong, Adj.-Directeur van Publieke Wer ken te Tilburg over: „Het verharden van wegen". Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Juli 1931, benoemd tot ingenieur van den Rijkswaterstaat, Ir. F. A. Kloppert te Breda. In de sociëteit„De Vereeniging" vergaderde Donderdagavond de afd. Zie rikzee van het „Groene Kruis", onder presidium van ds. S. H. J. Voors, die de aanwezigen welkom heette, inzonder heid dr. W. H. Ittmann te Brouwersha ven, districtscommissaris van de Prov. Ver. „Het Groene Kruis". Dr. Ittmann verkreeg allereerst het woord, om in groote lijnen uiteen te zet ten, wat tot de taak eener Groene Kruis- afd. behoort, na vooraf een stukje ge schiedenis te hebben behandeld over de totstandkoming van de verschillende af- deelingen op Schouwen-Duiveland en de in Zierikzee bestaande „Wijkverpleging", die eenige critiek, maar dan opbouwende, had in ontvangst te nemen. Spr. bepleitte verbetering der outillage van het gebouw der Wijkverpleging voor Groene Kruis- gebouw, drong aan op inniger samen werking met de reeds bestaande t.b.c.- vereeniging, ter hand neming van zuige lingenzorg en betere verzorging van de kraamvrouwen. Na de uiteenzetting der organisatie en te hebben betoogd, wat een Groene iKruis- afd. moet zijn, werd tot behandeling der agenda overgegaan en allereerst mede gedeeld, dat de voorkamer van 't Groene Kruisgebouw tot kliniek wordt ingericht, terwijl in de naaste toekomst dit gebouw beter zal worden geëxploiteerd. Er is ruimte, dus zijn er mogelijkheden. De voorzitter, die woorden van waar deering sprak over het werk van zuster Potappel, deelde tot zijn vreugde o.m. mede, dat een gift van f 100,— was in gekomen als bewijs van belangstelling in het Groene Kruiswerk. Het ligt voorts in de bedoeling bin nenkort de moeders met kleine kinderen in de gelegenheid te stellen, hun ibabies geregeld te laten wegen, waarbij dan tevens wenken gegeven zullen worden over de voeding van de kleinen. Het 'bestuur is voornemens eerst met 1 Jan. 1932 dit om practische redenen toe te treden tot de organisatie der „Zeeuwsche Ver. Het Groene Kruis". Het 'bestuur werd uitgebreid met 2 le den, n.l. mevr. Barnouw en de 'neer J. H. Pik, terwijl een propaganda-com- missie in 't levei\ zal worden geroepen, die tot taak heeft het nut van het Groene Kruis in breeden kring kenbaar te ma ken en te zorgen, dat zooveel mogelijk alle hoofden van gezinnen lid worden van deze zeer nuttige organisatie, die jaren met succes op bijna ieder dorp van ons eiland werkt. Het ledental 'bedraagt thans 260, maar dat moei minstens verdubbeld worden, wil de afd. met succes kunnen Nverken. De minimum-contributie bedraagt f 1 per jaar, beter gesitueerden betalen f 2.50, terwijl kapitaal-krachtige burgers f 5 of f 10 contributie mogen betalen. De ge meente Zierikzee draagt f500 bij voor armen en minvermogenden. Gaarne vol doen we hier aan het verzoek van het bestuur der afdeeling, de hoofden van gezinnen op te wekken, lid te worden van deze vereeniging, die in een reeds lang gevoelde behoefte zal trachten te voorzien. Met woorden van dank aan dr. Ittmann, voor zijn uiteenzetting en aan de aan wezigen voor hun belangstelling, sloot ds. Voors deze bijeenkomst. Gezien het aantal aanvragen voor een vlucht Rotterdam—Haamstede, heeft de K.L.M. zich genoodzaakt gezien a.s. Zaterdag een tweede vliegtuig in den be- staanden dienst in te lasschen. Van Waal haven vertrekt dien dag om 3 uur een vliegtuig, dat te 3.30 op „Westschouwen" hoopt aan te komen. De autobus jnaar het vliegveld vertrekt hier kwart voor 3 van het Kraanplein. Een passagier, die Zaterdagmiddag van „Westschouwen" medevliegt tot Waalha ven, vindt daar gereed een machine {van de „Luft Hansa", zoodat deze passagier 4.25 uur op Schiphol, het Amsterdamsclhe ^vliegveld kan zijn. Dat is sneldienst! ZONNEMAIRE. „Bommeneedsche Markt" behoort al weer voor een jaar tot het verleden. De kermis is niet bovenmatig druk geweest. Wat misschien voor een deel te wijten is aan de tijdsomstandig heden. Was er voor de volwassenen ge legenheid tot vermaak in een tweetal danszalen, de jeugd Kon dit jaar 'haar kermisvreugde uitleven in een draaimolen. De bekende bioscoop van dhr. Sporre, een paar kramen, een slagmachine en nog kleiner gedoe voltooide verder de aankleeding der kermis. Deze is verder behoorlijk verloopen, van wanklanken is niets vernomen. STAVENISSE. In de opgave van den burgerl. stand over Juni staat vermeid: Gehuwd Magdalena J. Elenbaas; dit moet zijn: M. JSuurland. Donderdag vierde de heer H. J. Dorst alhier zijn 70sten verjaardag in tegenwoordigheid van familie, vrienden en medebestuursleden van een tal van vereenigingen op het gebied van land bouw, veeteelt, leenbank, kolenbond, pol derbesturen enz. enz., van welke ver eenigingen de jubilaris of oprichter of nog voorzitter is. In den voormiddag was er een druk bezochte receptie in ;het hotel Van Dalen, waarbij vele vertegen woordigers van het eiland present waren. Namens de verschillende boerenleenban ken van het eiland was er een prachtig bloemstuk. De sluizen van welsprekend heid deden haar best, om in tegenwoor digheid van den jubilaris, zoo hem zei ven, als de dames en heeren der familie, geluk te wenschen. In den vooravond bracht het fanfarecorps „O.B.K.; voor de woning een serenade. THOLEN. Donderdagmorgen omstreeks 91/2 uur had een ernstige vechtpartij plaats aan de overzijde der Eendracht, op het erwtenland van den heer M. v. Wezel. Onder leiding van den heer S. v. Meer, was een groep personen uit Ber- gen-op-Zoom aan 't erwtenplukken, toen plotseling Fr. Jongeneel (ongehuwd) uit Bergen-op-Zoom ruzie kreeg met P. Rae- makers uit dezelfde plaats, daar deze op zijn plaats de erwten aftrok. Plotse ling trok J. een mes te voorschijn en trof R. ernstig in de zijde, zoodat hij hevig bloedend neerzeeg. Een familie lid van J., welke ^deze te hulp wilde komen, moest op de vlucht, daar hij ook door J. werd bedreigd. Direct is dr. Ensing .te Halsteren gewaarschuwd, welke overbrenging naar het ziekenhuis te Bergen-op-Zoom noodzakelijk achtte. Onder geleide van arts en geestelijke is hij terstond vervoerd. J., welke ter stond het veld heeft verlaten, is eenige oogenblikken daarna door de maréchaus- sée uit Bergen-op-Zoom aan de Halster- sche weg opgepikt en opgebracht naar het politie-bureau. Naar wij vernemen, is de toestand van den patiënt zeer ernstig. Woensdagavond overleed alhier op het onverwachts, de heer H. Cornelisse opzichter bij de Oester-Mpij. „Bona Fi des" alhier. Voor eenige jaren mocht de heer Cornelis zijn 40-jarig jubileum vie ren als zoodanig. Bij deze gelegenheid werd hij begiftigd met het zilveren me daille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Dhr. C. heeft ook eenige jaren zitting gehad als raadslid voor de S.D.A.P. Bij zijn superieuren stond Ihij om zijn plichtsbetrachting in hoog aan zien. DE BEVOLKING VAN ZEELAND. De bevolking van Zeeland is in 1930 met 582 zielen toegenomen, van 247.910 tot 248.492. Het aantal geboorten over trof het aantal sterfgevallen met 2489. Echter overtrof het aantal vertrokkenen, dat van dè ingekomen personen met 1875 LUCHTVAART. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIË. Donderdagochtend 7 uur is het 22ste postvliegtuig, de P.H.-A.F.O. van Schip hol naar Indië vertrokken. De beman ning van het vliegtuig bestaat uit de heeren Frijns ien Viruly, eerste en tweede bestuurder; Van Harmeien, marconist en Biesheuvel, werktuigkundige. De heer ECHTE FRIESCHE 2Q'50ctpcrc1 Zondag 12 Juli te Zierikzee. Ned. Heit. Keik. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Voors. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Pgnacker Hordyk. Luth. Kerk. 10 ure, ds. Hoevers van Den Haag. Geiet. Kerk. 10 30 en 6.30 ure, dr. v. Lonkhugzen. Chi. Geref. Keik. 9.30, ds. Hoogendoorn, 2 Leesdienst en 6 are, ds. Hoogendoorn (oade tyd). Kvangelisatie Jeimél. 10 en 7 ure, Samenkomst. Oad-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tgd). Mackrell maakt de reis tot Calcutta mee. De hoeveelheid post bedraagt 215.725 K-G. en de hoeveelheid goederen 55 K.G. DE POOLTOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN". De „Graf Zeppelin" zal in de laatste week van deze maand van Friedricns- hafen vertrekken voor den tocht naar de Noordelijke IJszee. Het luchtschip gaat eerst naar Staaken, waar zoo noodig op betere weersomstan digheden gewacht zal worden, dan naar St.-Petersburg, waar de voorraad brand stof bijgevuld wordt en dan via Arcnan- gel en Nova Zembia ~naar het Noorden. Men zal dan trachten in contact te zo men met den Russischen ijsbreker Ma- lygin en zoo mogelijk post uitwerpen voor degenen die aan boord van dit schip zijn. Dan wordt koers gezet in Oostelijke richting naar het Kamenjev- eiland. Daar bevindt zich een Russische wetenschappelijke expeditie die er het vorige jaar door den ijsbreker Sedof aan land is gezet. Den leider der expeditie, prof. Oranzef, zal men nu trachten op te pikken. Vervolgens gaat de Graf Zep pelin naar de Nieuw-Siberische eilanden en het radiostation Ljachof, waar post uitgegooid zal worden, die dan via Bulun over de Lena naar Koersz gebracht zal worden. Van Ljachof keert de Graf Zep pelin weer naar St.-Petersburg terug. Behalve dr. Eckener en der gewone bemanning van de Graf Zeppelin zullen aan deze reis deelnemen negen geleer den, twee journalisten, een persfotograaf, een Russische luchtschipexpert, een Rus sische radio-telegrafist en misschien ook nog twee passagiers uit de Ver. Staten. Voordat de Graf Zeppelin de Pool- vlucht onderneemt, wordt nog een vlucht naar Engeland gemaakt Op 16 Juli a.s. zal 'het luchtship naar Londen vliegen, waar een landing zal plaats hebben. verzacht en geneest men met Doos 30. Tube 80 ct. Bij Apoih. 6 Drogisten fEEKOOPDWEN, EH&, ST.-ANNALAND. Door notaris A. J. Bierens werd in het openbaar verkocht, het huis met schuur en erf, aan de Lan- gestraat, groot 3 A. 49 c.A., toebehoord hebbende aan wijlen mej. A. Goedege- bnure. Kooper werd de heer P. Ver- hage, alhier, voor f4040. TKSOTMENBEBEBIOOTm TWEE KINDEREN ONTVOERD. Een Duitsche vrouw, die in een pension aan den Amstel te Amsterdam logeert, woon de daar in gezelschap van haar twee kinderen, resp. 6 en 4 jaar ,oud. Met haar echtgenoot is zij in een echtschei dingsprocedure gewikkeld, die in Duitsch- land 'behandeld wordt. De man, dat wist zij, zou graag in het bezit van de beide kinderen gesteld worden, doch hangende de procedure bleven zij bij de moeder. Eén van de bezoekers van het pension vroeg, of hij met de beide kinderen een wandeling mocht maken, waarin de vrouw die geen onraad vermoedde {blijk baar toestemde. Het werd later en later en noch de beide kinderen, ndch de vrien delijke vriend kwamen thuis. De vrouw heeft toen de politie van het gebeurde in kennis gesteld daar vermoed werd, dat de vriend onder één hoedje speelde met den vader. Niet onmogelijk is, dat de man de kinderen naar Den Haag 'heeft gebracht. In verband daarmede wordt ook in die stad een onderzoek ingesteld. AUTO-ONGELUK. Woensdagnacht ver trok uit Assen een auto van de firma Burlage uit Rotterdam, waarin gezeten waren de heeren M. J. van Dijk, afkom stig uit Tiel, oud 31 jaar, benevens de heeren J. Al, A. van Wijk en de chauffeur Krombach, allen uit Rotterdam. Vermoe delijk tengevolge van te groote Snelheid is de auto in de bocht van de Norger- vaart in het water gereden. Een broeder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1