Zierikzeesche Nieuwsbode stemming" abonnement; Woensdag 17 Juni 1931. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën Uitoefening Kiesrecht Zitting Hoofdstembureau verkiezing Gemeenteraad. Zitting Centraalstembureau verkiezing Gemeenteraad BUITENLAND. Examen gedaan en niet geslaagd binnenland. HEVEA-F,ETSBANDEN Uit Stad on Provinole. Prfa par 3 uuindaa f 1,30, frmioo per pod 1,80. Voor het keitenlud por jut f 10,—. AJwuderlJjke ssmaeta 5 seat. Vewshgnt Had., W«id. ea Vr|d. TeL Ho. 82. - Poetgiro 1STITT. raa 1—8 regole 80 eta., raa 4 rogela ea daarborea 20 eta. per regel. Beelanee 80 ots. p. regal. B{j eoatrsot belaagrgke kortiag. Iaaeading op dea dag Tea ait- gare vóór IO are. ZIJ, dia zich van af heden op ons blad abonnaaren, ontvangen da tot 1 iuli as. vartchljnenda nummers gratis, aitsrlljk 10 uur op dea dag v. uitgaat Aanwijzing Voorzitter aener vaste Raadscommissie BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat in de plaats van den Heer L. KOOPMAN, door hen is aangewezen tot VOORZITTER van de Com missie van Fabticage de Wethoader L. DOELEMAN. Zierikzee, 13 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. A BANNINK, Burgemeester P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WET- W^W HOUDERS van Zierikzee roepen op sollicitanten naar de betrekking van TIJDELIJK ONDERWIJZERES in de Nuttige Handwerken aan de school voor U.L.O., voor 4 uren per week en op eene belooning van f 50,per wekelgksch lesuur en per jaar. Infunctietreding 1 Juli 1931 Sollicitatiën in te zenden bp den Burge meester vóór 25 Juni a.s. Zierikzee, den 15 Jani 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 24 Juni 1931, van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de STEMMING ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad van Zierikzee. Herinnerd wordt aan de verplichting, op gelegd bij aitikel 72, tweede lid der kieswet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tgd ter uitoefening van zgn kiesrecht moet aanmelden bg het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van eene geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met geld boete van ten hoogste drie guldeni Indien tgdens het plegen van de overtre ding nog geen twee jaren zgn verloopen sedert eene vioegere veroordeeling van den schuldige wegens gelgke overtreding onher roepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op Artikel 128 van het Wetboek van Straf recht, luidendeHij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens ■wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing I deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste EEN JAAR. Artikel 150a der kieswet, luidendeHj die bfj eene verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste EEN MAAND of geldboete van ten hoogste DUIZEND GULDEN Zierikzee, 16 Juni 1931. De Burgemeester vébrnoemd, J. C. A. BANNINK. door parfonan dia in dienstbetrekking zijn. De BURGEMEESTER van Zierikzee herinnert personen bij wie, en bestuur ders van bijzondere ondernemingen en in stellingen, waarbij personen, die den leef tijd van vijf en twintig jaren hebben be reikt, in dienstbetrekking zijn: dat zij, volgens art 55 der kieswet, ver plicht zgn te zorgen, voor zoover niet bg algemeenen maatregel van bestuur vrgstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot een te houden stemming mede te werken, gedurende ten minste twee achter eenvolgende uren, tussehen acht uren des voormiddags en vgf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinde; dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zgn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zgn, in het grootste of wel ia meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór, en op den tot stemming bepaalden tgd op een zichtbare wgze is opgehangen een door hen of van hunnentwege onderteekende ly st, de twee achtereenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzondei lijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk; dat, volgens art. 151 der kieswet, overtreding van bovenstaande voorschriften wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en Zeventig gulden. Bij Koninklijk besluit van 27 Mei 1929 {Staatsblad no. 265), gewijzigd bij Ko ninklijk besluit van 13 Augustus 1930 {Staatsblad no. 363), is in verband met het vorenstaande bepaald, dat vrijstelling wordt verleend aan de in artikel 55 der kieswet bedoelde personen en bestuur ders van bijzondere instellingen en on dernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welue uit hoofde van die dienstbetrekking op den dag der stemming tussehen de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de gemeente, waar zij be- j voegd zijn aan de stemming deel te I nemen, of in een aangrenzende gemeente. I Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. 56 der Kieswet bedoeld, zijn ter gemeentesecretarie ver krijgbaar. Zierikzee. 16 Juni 1931. j De Burgemeester voornoemd, J. C. A. BANNINK. De VOORZITTER van het Hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeênteraad maakt bekend, dat het Hoofd stembureau eene zitting zal houden in het Gemeentehuis, op Vrijdag 26 Juni a s des voormiddags 10 uur, ter uitvoering van de werkzaamheden, bedoeld in artikel 92 der Kieswet Zierikzee, den 16 Juni 1931. De Voorzitter voornoemd, J C. A. BANNINK. De VOORZITTER van het Centraalstem- bureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, dat het Centraalstembureau eene zitting zal houden in het Gemeentehuis, op Vrijdag 26 Juni a.s., des voormiddags kwart over tien uur, ten eind den uitslag vast te stellen van de op 24 Juni 1931 te houden stemming van leden van den Raad dezer, gemeente Zierikzee, den 16 Juni 1931. De Voorzitter voornoemd, J. C. A BANNINK DE SCHEEPSRAMP TE ST.-NAZAIRE. Zooals reeds in ons Maandagnummer onder telegrammen is gemeld, is Zondag middag, voor de monding van de Loire, op 8 K-M. buitengaats van St.-Nazaire (Frankrijk), de kleine passagiersböot „St.- Philibert" met ongeveer 500 passagiers aan boord, door een plotseling opkomen den storm, omgeslagen. Slechts 8 per sonen werden gered. De ramp werd waargenomen door den wachter van de Semafoor van Pointe St. Gildes, die geruimen tijd de moeilijke vaart gadesloeg van de stoomboot, welke de vaargeul in den mond van de Loire trachtte te bereiken. De boot was voorbij 'de rotsachtige punt van St. Gildes. Steeds heviger door de golven gebeukt maakte de boot zwaar slagzij (zooals gemeld tengevolge van het feit, dat de meeste passagiers aan één kant schuildeii voor wind en regen). De boot kwam weer in evenwicht, doch een nieuwe, krachtige golf lichtte haar op en (deed haar in de volgende golt verdwijnen. Het drama had zich zoo snel afge speeld, dat de wachter van de semafoor zijn oogen niet kon gelooven. Hij kon geen spoor meer van de boot ontdekken. Alle posten |der omgeving werden on middellijk gewaarschuwd, maar alleen sleepbooten uit St. Nazaire konden zich ter plaatse begeven en enkele passagiers redden, die zich aan wrakstukken hadden vastgeklampt. Het juiste aantal der omgekomen pas sagiers zal pas over enkele dagen be kend zijn. Het wordt thans op 507 ge raamd. De „St. Philibert" had een be manning van zeven koppen. De kapitein kende het vaarwater goed, maar had te kampen tegen een formeelen cycloon, die tegen vier uur opstak. Toen de storm zijn hoogtepunt bereikte, was de boot op het tooeilijkste punt van den tocht. Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. "Waarom niet tijdig Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth en Drogisten in kokers van 75 cent. //c/i tloop i/'zersterA. teur van de Fransche spoorwegadminis tratie. Op het station Waren ter begroe ting o. a. aanwezig de Nederl. gezant te Parijs, jhr. dr. J. Loudon en diens echt- genoote, andere leden van het gezant schap en ide consul-generaal. Verder de vertegenwoordiger van president Dou- mer, de Chef van het protocol en een vertegenwoordiger van toaarschalk Lyau- tey. Nadat dhr. Loudon de aanwezigen aan H.M. de Koningin en de andere hooge bezoekers had voorgesteld en H. M. eenige hartelijke woorden met de aanwezigen had gewisseld, begaven de hooge bezoekers ziCi. door den Oostelij ken uitgang naar buiten om plaats t? nemen in Ide gereedstaande eigen auto van de Koningin. Onmiddellijk werd naar Chevreuse gereden, waar de Koningin, zooals bekend is, gedurende haar verblijf in Frankrijk, haar intrek zal nemen in de villa „les Tilleuls". DE KON. FAM. NAAR PARIJS. Maandagavond is de Kon. Fam. met klein gevolg naar Parijs vertrokken. Prins Hendrik kwam te Den Haag in den Parij- schen trein om zich bij H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana te voegen. Enkele Parijsche bladen brengen aan den vooravond van de komst van onze koningin sympathiek gestelde artikelen over haar en over Nederland. De koningin blijft maar enkele dagen te Parijs. Prinses Juliana, die voor het eerst naar Parijs komt, heeft den wensch uitgesproken, nog een dag of acht langer te mogen blijven. De koningin heeft met genoegen dit verzoek ingewilligd, onge twijfeld denkend aan de aangename rei zen, die zijzelve op den leeftijd van 15 en 18 jaar naar Frankrijk deed. Dinsdagmorgen te 6.54 is de Koninkl. familie met gevolg op het Gars du Nord aangekomen. Van de Fransche grens af was de trein begeleid door een inspec- ZIERIKZEE. Ten vervolge van ons kort bericht van Maandag j.l. kunnen we om trent het officiëele afscheid van Majoor van Splunter nog het volgende mededee- len. Tegen kwart over 2 werd in een der zalen van het Kantongerechtsgebouw de /zitting geopend door den heer InspeC- teur-Distr.-Commandant, met wien tevens aanwezig waren enkele burgemeesters van Schouwen-Duiveland, de kantonrech ter, mr. S. R. Bakker, de griffier, mr. de Witt, ide heer de Regt, deurwaarder, benevens de meeste gemeente- en Rijks veldwachters en politie-agenten van dit eiland en familieleden van den scheiden den majoor. De Inspecteur herinnerde aan den eervollen loopbaan, welke dhr. van Splunter achter de rug heeft en waarop hij biet voldoening zal kunnen terug zien, en voorts hoe hem in 1917 de zilv. me daille voor 25 jaren trouwen dienst en in 1927 ide zilv. medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau werd toegekend, welke blijken van waardeering z. i. ge noeg voor zich zelf spreken. Met de beste Wenschen 'bood spr. hem vervolgens een wandelstok aan. Namens de burgemees ters in het district bracht burgemeester Bannink de beste wenschen over, waar bij Z.E.A. zeide de woorden van den commandant te willen onderstreepen en er nog een persoonlijk woord aan te willen toevoegen. Vooral' deed 't spr. genoegen, dat dhr. van Splunter dé na zomer van zijn leven in Zierikzee blijft doorbrengen, waar hij als pluimgraaf van de stad toisschien ook nog wel eens vechtenden te scheiden zal hebben. Na mens zijn mede-ambtgenooten bood de burgemeester den majoor vervolgens een zilveren couvert aan. Mr. Bakker ver klaarde zich wat gegeneerd te voelen om' hier woorden van lot te spreken, omdat het niet de gewoonte is van zijn plaats af zulks te doen, en bovendien omdat het kantongerecht niet gewoon is, iets te geven. Spr. schetste dhr. van Splunter als een nauwgezet ambtenaar, die tevreden zijn kan over zijn dienst tijd, in welke hij veel heeft zien veran deren: de verplaatsing van het kanton gerecht, de opheffing der arrond.- rechtbank, tevens ingrijpenae veranderin gen in verschillende wetten en in eigen organisatie. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat dhr. van Splunter, die nu een jachtakte heeft aangevrae deze nu met evenveel genoegen zal han- teeren als vroeger zijn geweer. Majoor van Splunter bracht de ver schillende sprekers dank voor de lof hem toegezwaaid, de mooie blijken van waardeering, en voor de humane en vriendelijke behandeling en aangename samenwerking, welke hij steeds mocht ondervinden. Zijn brigade dankte hij voor den omgang en onderdanigheid, hierbij de hoop uitsprekende, idat allen zullen be grijpen, dat zij door goed gedrag, ijver, rechtvaardigheid en billijkheid hun pres tige kunnen hoog houden. Spr. valt het zwaar na 39 jarigen diensttijd afscheid te moeten nemen en hij beval zich dan ook in hun verdere vriendschap aan. De heer Bravenboer sprak vervolgens namens de brigade en dankte dhr. van Splunter wiens heldere kijk op zaken en personen hij prees,, ook voor de aangename samen werking, steeds ondervonden. Het aan denken, een divan, dat de brigade hem wilde schenken, zal aan de woning wor den aangeboden. Hierna begaven de aan wezigen zich naar een andere zaal, wajar een verversching werd aangeboden, en was deze kleine plechtigheid beëindigd. Moge dhr. van Splunter ook als ambte loos burger nog lange jaren van zijn rust genieten! Verschenen is het 59e jaarverslag van het Waterschap Schouwen over 1930, uitgebracht door het Dag. Bestuur, van de Alg. Vergadering, ter voldoening aan art. 94 van het Reglement op het Be stuur. Den 10 October 1930 werd een oever- afschuiving ontdekt, ongeveer recht voor den kop van den z.g.n. Schalkwijknol. Ter beteugeling van deze oeverafschuivinj werd besloten 3 rijszinkstukken en kraagstukken aan te brengen voor den nol. Het werk werd besteed in, Nov. en gegund aan J. Roskam Cz. te Sliedrecht voor f 57768. Het werk is nog in uit voering. De verdedigingswerken op de beloopen van de havendijken van Zierikzee ver- keeren in minder goeden staat van on derhoud, terwijl de hoogte van deze dij ken en kaden niet aan redelijke eischen voldoet. De vloedplanken zijn van ver ouderde constructie. Het totaal aantal maaluren bedroeg in 1930 2457 of 800.5 meer dan in 1929. Vooral in de maand Nov. was de neer slag zeer groot, zoodat er veel van de beide machines werd gevergd. Bij het waterschap zijn in onderhoud 1443 M. grindweg, 5045 M. aardenweg en 65162.50 steenslagweg. De uitgaven voor de grind- en steenslagwegen be droegen in totaal f 60427.16.—. Aan dag- loonen werd voor het onderhoud der wegen in alle districten in 1930 f 10632.29 uitgegeven. Bij de commissie voor de grindwegen waren in Onderhoud de navolgende leng ten weg: 16515 M. straatweg en 142348 M. s teenslagweg. - De ontvanger der accijnzen te Zie rikzee vestigt er de aandacht van be langhebbenden op dat tot en met a.s. Vrijdag de gelegenheid bestaat aanvra gen in te dienen tot het verkrijgen van aanvullingszegels voor de ,iopcenten op den tabaksaccijns op sigaretten. Deze aanvullingszegels dienen voor den voorraad sigaretten op 1 Juli a.s. De aanvraagformulieren zijn kosteloos verkrijgbaar ten kantore, alwaar ook an dere inlichtingen zullen worden ver trekt. Kantooruren 9—1 en 3—4!/2 uur (w. t.). HAAMSTEDE. Bij de Dinsdag j.l. ge houden gemeenteraadsverkiezing werden uitgebracht op lijst 1 (S.D.A.P.), J. van Galen 32, S. den Haan 53, J.b Bakker 3, totaal 88 st.; op lijst 2 (Chr. H. en A.-R.), M. Dijkman 124, Joh. Braam 45, S. W. Vis 11, M. den Boer 45, A. Leeuwe 3, L. Hanse 4, J. Tibout 5, J. Klompe 0, Jac. Verton 2, C. Landegent 4, totaal 243 st.; op lijst 3 (Lib. partij), C. Blom 123, A, Gilijamse 65, L. L. Bolle 24, W. G. Boot Jz. 14, P. L. Vjs 6, M. W. Landegent W. de Vrieze 1, H. Brandenburg 11, M. Vlaander 0, F. L. Jonker 3, totaal 255 st.; op lijst 4 (Staatk. Ger. partij), B. Goud zwaard 29, K. Geleijnse 4, J. M. v. d. Berge 0, J. Verspoor 0, totaal 33 st. Gekozen zijn: S. den Haan (S.D.A.P.), M. Dijkman (A.-R.), Joh. Braam en M. den Boer (C.H.), C. Blom, A. Giljamse en L, Bolle (Lib. Partij). Aantal kiezers 724, ingeleverde biljetten 638, van onwaarde 19, aantal geldige stemmen 619. SCHARENDIJKE. De uitslag der stem ming voor leden van den gemeenteraad is als volgt: Uitgebrachte geldige stem men 290; van onwaarde 13. Lijst I (Vrijtf. partij): T. J. van den Bout 33; A. Ornée 47; L. R. Blom' 24; J. van der Weele 18; I. Dorreman 29; P. D. Everwijn 0; C. van Splunter 2; totaal 153. Lijst II (A.-R.): C. Padmos 54; J. Spits 15; Ab. Stoel 9; J. van de Vate 0; P. van der Linde 7; J. van Dommele 0; P. Stoel 0. Totaal 85. Lijst III (Chr.-H.): T. Kloet 28; A. Flohil 17; L. Kristelijn 3; W. Dor reman 4; M. van den Velde 0; J. M. Kristelijn 0. Totaal 52. Gekozen T. J. v. d. Bout (aftr.), A. Ornée (aftr.), L. R, Blom (aftr.), I. Dorreman, C. Padmos (aftr.), J. Spits (aftr.), T. Kloet. NOORDGOUWE. Uitslag gem.-raads- verkiezing op Dinsdag 16 Juni. Lijst 1 A. van der Wekken, (aftr.), 41 st.; M. Jonker, 1; J. Ridderhof, 2; totaal 44 st. Lijst 2, M. Ganzeman, (aftr.), 45 st. M. L. van Ast, 12; M. S. van Griet- huijsen—geb. van der Grient, 7; Jac. v. Leeuwen, 5; totaal 69 st. Lijst 3, G, Dalebout, (aftr.), 27; D. Rentier 75; Job Kort, 7; J. C. Goosen, 4; F. .G van Dienst, 1; H. Pannekoek, 5 A. van der Werve, 4; totaal 123 st. Lijst 4, J. SchiK- ker, (aftr.), 92; J. J. Geluk, (aftr.), 13 Jhr. C. A. van Citters, (aftr.), 23; P F. van der Bijl, (aftr.), 18; L. J. van Gastel Jz., 2; A. van Almenkerk, 5; M Vis, 4; totaal 157 st. Gekozen zijn: Jhr. C. A. van Citters, G. Dalebout, M. Ganze man, J. J. Geluk, D. Rentier, J. Schik- ker, A. van der Wekken. DREISCHOR. In de op Maandag 15 Juni j.l. gehouden raadsvergadering, waarin alle leden tegenwoordig waren, werden de notulen der vorige vergade ring goedgekeurd. Op een verzoek van C. Dooge en A. C. v. Sas, om ontheffing van schoolgeldbetaling werd gunstig be schikt, evenals op de verzoeken van M. Berman en J. van Sas, om ontheffing! hondenbelasting voor een half jaar. Met algemeene stemmen werd besloten tot het aangaan van een geldleening groot f15.400 tegen 43/g o/0, ten behoeve der N.V. Waterleiding-M.ij Schouwen en Duiveland, die 1 Juli 1987 moet afgelost zijn. Op een verzoek van de P.Z.E.M. werd, op grond van het bepaalde in art. 54 van het Motor- en Rijwielreglement, voor de auto's dier vennootschap, onthef fing verleend en goedgekeurd een af rekening van stroomlevering voor de straatverlichting over 1930. Te weinig was afgenomen 44 K.W.-uren; volgens con tract moesten 800 uren afgenomen wor den, zoodat de verrekening bedraagt f24,25. Van Ged. Staten werd terugont vangen een raadsbesluit van 13 Maart 1931 tot 't aangaan van een geldleening 'groojt f 1000 tot dekking der kosten van Werkverschaffing in de Vlasindustrie, welk besluit geen goedkeuring kon ver werven, omdat die werkverschaffing voor de gemeente niet productief is. Besloten wordt genoemde raadsbesluit in te trek ken en de kosten te bestrijden gedeelte lijk uit het vermoedelijk goed slot van den dienst 1930 en uit de gewone mid delen dienst 1931. Van Ged. Staten werd eveneens terug ontvangen de begrooting 1931, toet verzoek de vergoeding voor kleedgeld en een rijwiel voor den veld wachter op het oude bedrag te brengen, resp. met f 50 en f 25 te verhoogen. Een dergerlijk verzoek was ingekomen van het Hoofdbestuur van den Algem. Ned. Politie-Bond. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Met 4 tegen 3 stemmen werd het verzoek van Ged. Staten aangenomen. (Tegen Joh. Doele- man, M. v. Langeraad en A. P. der We duwen). Met 't Raadsbesluit van de ge meente Zaamslag om de jaarwedden van de Burgemeesters enz., aan een herzie ning te onderwerpen, werd instemming betuigd. Van verschillende ambtenaren der gemeente werd de pensioengrondslag vastgesteld. Joh. de Vrieze, C. M. West- strate, M. v. d. Velde en L. J. Beije, werden herkozen als leden der com missie tot wering van schoolverzuim!. Goedgekeurd wordt een wijziging der gemeentebegrooting 1930, en die van het Burgerlijk Armbestuur 1930. Voor kennis geving werd aangenomen een verzoek van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van Arbeiders in het land- en tuinbouw bedrijf om maatregelen te nemen tegen de werkloosheid. Tot lid der schattings-, commissie voor de rijksinkomstenbelas ting werd benoemd dhr. A. P. der We duwen. Tot slot deed de Burgemeester verslag van zijn conferentie te Bergen op Zoom in verband met den toestand in de Vlasindustrie. De 42-jarige landbouwersknecht A. S. alhier, had het ongeluk bekneld te geraken tussehen den draaiboom vaneen boerenwagen en een schuurdeur, doordat S., bezig zijnde de deur te openen, door. het onverwachts doorgaan van het alleen voor de wagen staande paard, als hét ware met den draaiboom gerammeid werd. In bewusteloozen toestand werd hij door ijlings toegeschoten hulp per hulp- brancard naar jzijn woning vervoerd. Toen hij tot bewustzijn kwam klaagde hij over inwendige pijnen. Het geval ge val bracht in de omgeving veel opschud ding teweeg. ST.-ANNALAND. In de vergadering van 't hoofdstembureau tot vaststelling van den officieelen uitslag der gemeenteraadsver kiezing, was een bezwaarschrift inge komen van den heer M. Rijnberg tegen de ongeldig verklaarde stemmen. Be zwaarde verzocht nogmaals nauwkeurig onderzoek dezer stemmen en opneming van zijn bezwaar in het procesverbaal!. Het lid van het hoofdstembureau, dhr. G. Goedegebuure, verklaarde zich tegen bedoeld onderzoek, waar het procesver baal na de stemming toch in het publiek was opgemaakt. De voorz. dhr. C. M. P. W. Hanssens, wijst hem er op, dat volgens de wet aan het verzoek gevolg moet worden gegeven. Dhr. Goedegebuure zegt, dat het hem bevreemdt. Nog nooit is het hier voorgekomen, doch nu het °P Vs stem verschil uitloopt wel. Hij verklaart er niet aan mee te werken en wel te kunnen verdwijnen. De voorz. antwoordt hem niet te kunnen weer houden. Dhr. Elenbaas, voorzitter van het lie stemdistrict eischt nu ook ambts halve onderzoek, daar hij niet achteraf den naam wil hebben verkeerd te zijn geweest. Dhr. Goedegebuure staat op en zegt: alle ongeldige stemmen zijn een parig uitgemaakt door de leden van het stembureau en dus is hij tegen open making van het procesverbaal uit het lie stemdistrict. De voorz. wijst hem erop, dat het procesverbaal gesloten blijft. Er wordt na onderzoek alleen een nieuw Opgemaakt. Dhr. Prinse protesteert even. Dhr. Goedegebuure begeeft zich tussehen 't publiek en merkt vandaan op, dat hij bepaald in beroep komt. Ook dhr. Prinse staat pp, doch daar dhr. Goedegebuure nog even terugkomt, blijft hij ook weer. Tenslotte vertrekt dhr. Goedegebuure, doch dhr. Prinse blijft. Na onderzoek wordt van de 12 on geldige stemmen uit district I alsnog 1 stem geldig verklaard voor lijst 2 en wel met algemeene stemmen. De 15 on geldige uit district II blijven ongeldig. De geldigverklaring van deze stem ver- andèrde aan de situatie niets, daar lijst 2 nu nog ö/28 stem tekort kwam voor toekenning van een derden zetel. Geslaagd voor het diploma Water bouwkundig Opzichter, examen afgeno men door P.B.N.A., de heer J. van Dijke alhier. THOLEN. Zondagavond ontlastte zich boven deze gemeente een zeer zware onweersbui, gepaard gaande met een wolkbreuk. u MM

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1