ABONNEMENT: Maandag 15 Juni 1931. zierikzeesche courant. ADVERTENTIES EERSTE BLAD Inzending Advertentiën HINDERWET. binnenland. Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn lilt Stad en Provinoie. Prfli per S aaudra f 1,60, huoo per port f 1,80. Voor hrt kiitenluid por ja*r 10, Ahoiderljjke mnmaera 5 eelt. Vanohjjnt Hnd., Waid. oaVigd. Tol. Ho. 32. - Fortgiro 18T8TT. Zierikzeescht Nieuwsbode TM 1—8 regelo (0 eto., TM 4 rogela en durboToa 20 eto. pt> regel. Boeleicee 80 ete. p. regel. Bfj contract belangrijke korting. Unending op den dag Tan nit- gare vóór 10 arm. Dit nummer baataat uit 2 bladen. ZIJ, dia zich van af hcdan op ons blad abonnearen, ontvangen da tot 1 Juli a.s. verschijnende nummars gratis. ■itartljklO aar op den dag v. aitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat zij ingevolge artikel 84 der gemeentewet het volgende hebben bepaald. Bjj ongesteldheid, afwezigheid ofonstentenis van den Burgemeester wordt hp vervangen door den Wethouder A. TIMMERMAN Cz Bp ongesteldheid, afwezigheid of onstentenis ook van den Wethouder A. TIMMERMAN Cz wordt de Burgemeester vervangen door den Wethouder L. DOELEMAN. Zierikzee, 13 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Collacto voor het fonds tor aan moediging an ondersteuning van dan Qswapandoo Dienst In de Nadarlandnn. (Fonds voor Oud- Militairon). BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de gewon jaarlpksche collecte ten behoeve van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Neder landen (Fonds voor oud-militairen) in deze Gemeente, aan de huizen der ingezetenen, zal gehouden worden op Woensdag 17 Juni a.s., des middags 12 uur aanvangende. Zij noodigen de ingezetenen uit die vader- landsche instelling, welke aan de algemeene hulp bij voortduring dringend behoefte heeft, ook thans wederom krachtdadig te onder steunen, teneinde in de steeds stijgende uit- keeringen door het Fonds aan de deel- gerechtigden te kunnen voorzien. Zierikzee, den 13en Juni 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het verzoek van P. B. en C. VAN 'T VEER, timmerlieden te Zierikzee, om in het perceel, kadastraal bekend in sectie B, no. 252, een 5 P.K. electro-motor met vlak- en vandiktebank en een 2 P.K. electro-motor met cirkelzaag machine te mogen plaatsen, door hen is INGEWILLIGD. Zierikzee, 15 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. DE BOEREN EN DE TARWEWET. Wat de tarweverbouwende boeren en om hen gaat het toch per slot van rekening! het allermeest interesseert, dat is de simpele vraag: hoeveel krijg ik aanstonds voor de tarwe? Daarover is tot dusver nog héél wei nig bekend; alleen is komen vast te staan een zichtprijs van f 12,50 per 100 K.G. Beteekent dat nu, dat de heeren ge middeld f 12,50 voor hun tarwe zullen ontvangen? Of beteekent het dat de maalindustrie gemiddeld f 12,50 voor de inlandsehe tarwe moet betalen? Wij kunnen daaromtrent, schrijft het „H.bl.", het volgende mededeelen: de uit voerders van de Tarwewet willen drie kwaliteiten inlandsehe tarwe vaststellen, benevens éen z.g. topkwaliteit voor de kropmeelmaalders. Voor deze vier kwa liteiten zullen de Vita-leden, dat zijn dus de meelfabrikanten, moeten betalen f 11, f 12, f 13 en f 14 per 100 K.G. ge middeld dus f 12,50. De boeren zullen deze prijzen echter niet ontvangen, want een gedeelte er van zal worden ingehouden ter bestrijding der administratiekosten, salarissen, gra tificaties, enz., benevens voor de vor ming van een fonds, waaruit eventueele verliezen, die. door de Tarwecentrale zou den worden geleden, als gevolg van de noodzakelijke manipulaties, gedekt zullen kunnen worden. Mocht er aan het einde van^het jaar nog wat in dat fonds over gebleven zijn, dan zullen de boeren pondspondsgewijze nog een uitkeering ontvangen. Als bedrag, dat per 1Ö0 K.G. geleverde tarwe van de boeren voorloopig zal wor den ingehouden, hebben de uitvoerders der Tarwewet in 't oog gevat f 1,50. De boeren zullen, ai naar gelang der geleverde kwaliteit, waarvoor vier ty pemonsters (één voor de kropmeelmaal- derij) zijn vastgesteld, dus slechts ont vangen f9,50, f 10,50, f 11,50 en f 12,50, benevens de kans, om later nog iets uit het fonds terug te krijgen van den ingehouden daalder. Het bedrag van f 1,50 moet nog door den 'minister worden goedgekeurd. Het wil ons voorkomen, dat de Neder- landsche boerenstand thans ook einde lijk tot de slotsom zal komen, dat de uitvoering der Tarwewet wel veel geld kost, maar den werkenden boer een ver goeding brengt, die lang en lang niet in verhouding staat tot de offers, die het publiek moet opbrengen! Ml]nhardt'« Poeders. Doos 45 ot. Bij Uw Drogist. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Donderdag 11 Juni. Afwezig dhr. van Galen. Na ope ning leest de voorzitter in verband met een circulaire van Ged. Staten, omtrent waarborg voor gedeponeerd kasgeld, een uitgebreid schriftelijk betoog van weti. Blom, waarin genoemde heer een duide lijke uiteenzetting geeft der inrichting, werkzaamheid en soliditeit der Coöpera tieve Boerenleenbank „Haamstede" waar motenteel het gemeentelijk kasgeld ge plaatst is. Deze inrichting, waar de ver antwoordelijkheid gedragen wordt door alle (waaronder verscheidene zeer Ka pitaalkrachtige) leden, het uitstekende beheer van kassier, bestuur en Raad v. Toezicht, benevens de scherpe controle door den Centrale Bank geven voldoen den waarborg; trouwens door andere bankinstellingen wordt evenmin onder pand verstrekt. Besloten wordt een en ander ter kennis te brengen van Gedep. Staten. De voorzitter dankt dhr. Blom voor zijn bemoeiingen in dezen. Op ver zoek van het 'betrokken Ministerie tot intercommunale samenwerking van ver schillende gemeenten inzake gelijkvor mige belangen besluit de raad bij voor komende gelegenheid daarmee rekening te houden, daar toch steeds in de ge meenten van W. Schouwen naar onder linge samenwerking wordt gestreefd. In overleg met - en op verzoek van J. Ver spoor en K. Saman wordt in verband met art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 aan eerstgenoemde f 25 per jaar, a&n laatstgenoemde 1 cent per K.M. per dag toegestaan voor fietsonderhoud voor schoolgaande kinderen, terwijl aan W. Oosse op zijn verzoek een vergoeding van f 1 per week ten hoogste van f46 per jaar, wordt toegestaan voor bezoek per autobus van zijn schoolgaand kind aan de bijzondere school te Moriaans- hoofd. Een verzoek der P.Z.E.M. om ont heffing van hel motor- en rijwielregle ment, waar dit noodig mocht blijken, voor vervoer van lange en zware palen per vrachtauto, bij eventueele storingen, wordt ingewilligd, Van genoemde maat schappij is bericht ontvangen, dat de jaargarantie voor aansluiting aan het electrisCh net der woningen van P. Kloet en J. van Nieuwenhuize is gesteld op f 60. Daar v. Nieuwenhuize niet wensent aan te sluiten, zou het bedrag van f 60 alleen voor één enkele woning te duur worden, waarom de Raad tot zijn spijt van deze aansluiting moet afzien. Aan M. Kik en J. Lemsom wordt op hun verzoek ontheffing van hondenbelasting verleend; een verzoek in gelijke geest van A. Prinse, wordt met 5 tegen 1 st. (tegen dhr. Braam) geweigerd. Van het dagelijksch bestuur der commissie voor restauratie van den Plompetoren is een verzoek ingekomen om voor dit doel van gemeentewege f75 toe te staan. De voorzitter doet verschillende mededeelin- gen omtrent de correspondentie indertijd reeds met de regeering en het Rijks bureau voor de Monumentenzorg ge voerd. Hij juicht het plan tot restauratie, dat een eeuwenoud bouwwerk voor totaal verval tracht te behoeden, toe en beveelt deze zaak in de welwillendheid van den Raad aan. Weth. Blom zegt, dat men tegenover deze zaak pessimistisch kan staan tegenover deze subsidie-aanvraag in den huldigen crisistijd, waarin alleen het beslist noodige voor gaat, maar ook optimistisch als men bedenkt, dat met een bescheiden aanvraag van f 75 de uit voering van een werk van pl.m. f5000, een welkome werkverschaffing gesteund wordt. Uit dit laatste oogpunt durft hij met vrijmoedigheid de aanvraag steu nen. Weth. Gilijamse sluit zich bij de bewering van dhr. Blom aan. Dhr. Bolle wijst op verschillende restauratie's in an dere gemeenten >en noemt den toren een attractie voor eilandbewoners en vreem delingen. Ook de overige leden uiten geen bezwaren, waarna onder dank van den voorzitter de subsidie m. a. st. verleend wordt. Aan mej. G. Geysendorpher wordt wegens vertrek, op haar verzoek, ingaan^ de 15 Augustus a.s. eervol ontslag ver leend als hoofd der bewaarschool. De rekening der Gezondheidscommissie over 1930 in ontvang en uitgaaf resp. met f 1331,22 en f9400,04, dus sluitend met een batig saldo van f 391,18, wordt m. a. st. goedgekeurd. Verschillende pensioen grondslagen worden vastgesteld. Opeen verzoek der N.V. Am. Petroleum Ciö., om plaatsing van een benzinepomp, wordt op voorstel van B. en W., die de aange vraagde plaats niet geschikt achten, in verband met het verkeer, afwijzend be- beschikt. Dhr. Gilijamse zegt, dat op 3 plaatsen in ideze gemeente een benzine- 1 pomp geplaatst is, voldoende om in de behoefte te voorzien en z. i. deze benzine levering behoort aan de, daarvoor be staande bedrijven. Op een ingekomen verzoek tot verwij dering van prikkeldraad in de heg, gren zende aan het erf van M. Vlaander wordt besloten op voorstel van B. en W. de verordening, die dispensatie van het ver bod tot aanbrengen van prikkeldraad j langs den openbaren weg, door dit col lege toelaat, ongewijzigd te laten, daar men anders voor sommige iftoeilijke ge vallen komt te staan. Tegen stemden de heeren Dijkman en Braam. Een begroo- tingswijziging 1930 wordt z.h.s. vastge steld en het door het bestuur der bij zondere school gevraagde voorschot van f 400 op de te verleenen vergoedingen toegestaan. Een begrootingswijziging 1930 van het burgerl. armbestuur wordt goed gekeurd, terwijl een verzoek van het personeel der lopenbare school tot invoe ring van herfstvacantie in handen wordt gesteld van B. en W. om prae-advies. Daar bij omvraag niemand het woord meer verlangt, wordt de vergadering ge sloten. NOORDGOUWE. Vergadering van den Raad dezer gemeente op 9 Juni. Afwe zig de heer jhr. van Citters. Voorzitter de burgemeester. Besproken wordt de zittingen van het stembureau voor de a.s. stemming, ter verkiezing van leden van (den gemeenteraad, en wel 's morgens de heeren van Nahuys, Geluk en van Citters en 's middags de heeren Schikker, Dalebout en van der Wekken of plaats vervangers. Het verslag van den toestand der gemeente over 1930 zal bij de- leden cireuleeren. Waar er thans geen werkloosheid in de gemeente is, wordt een adres van den Ned. Bond van arbei ders in het landbouwbedrijf te Utrecht, om maatregelen te nemen ter voorziening, voor kennisgeving aangenomen. Aan W. AdriaanSe wordt .op verzoek ontheffing van schoolgeld verleend. Bij de Rijksver zekeringsbank te Amsterdam zal een geld:- leening van f 10300 worden aangegaan, ten behoeve van de N.V. Waterleiding- Mpij. „Schouwen—Duivel and". Aan de begrooting van den keuringsdienst voor vee en vleesch in den kring Zierikzee Kerkwerve en No.ordgouwe, voor den dienst 1932, wordt goedkeuring verleend. Aan de N.V. Prov. Z.E.M. wordt onthef fing verleend van de voorschriften in art. 44, sub d, van het motor- en rijwielregle ment, voor (wat betreft het berijden met auto's van ide wegen, liggen binnen de bebouwde kom' ider gemeente, geen rijks- ot provinciale wegen zijnde. De rekening der Gezondheidscommissie over 1930 Wordt goedgekeurd. Vastgesteld wordt een ambtenarenreglement. De werkzaam heden aan de elfde algemeene volkstelt ling worden beloond met 10 cent per getelde persoon. Het kohier der belasting op de honden 1931, wordt vastgesteld,. Het vloerkleed op de gem.kamer dient noodzakelijk vernieuwing, waarin dan ook voorzien zal worden. De heer Ganzeman vraagt of de rioolputten op het erf van een ingezetene van gemeentewe'ge schoon- gehouden kunnen worden. Daar de riolee- ring geheel van particulieren is kan op die vreag niet worden ingegaan, meent de vergadering. Hierna sluiting. THOLEN. Algemeene vergadering der afd. Tholen van het Departement tot Nut van 't Algemeen. Voorz. de heer Moelker. Ingekomen is een schrijven van het bestuurslid, de heer Jonk, dat hij niet meer voor herbenoeming in aanmer king wenscht te komen. Verder een ver zoek van „Olympia", om eensubsidie van f35. De rekening der begrafenisbus wordt onveranderd goedgekeurd en tot commissarissen en bestuursleden herko zen de heeren A. de Korte, W. de Lange en J. Bal. De heer van Dijk zag gaarne, dat een toestel wordt aangeschaft voor het doen zakken der lijkkisten, daar de manier waarop het nu geschiedt, niet is als het behoort. De voorz. zei, dat dit bij het bestuur reeds een punt van bespreking heeft uitgemaakt en er wel kans zal zijn, dat zoo"n toestel Zal wor den aangeschaft. De heer Blaas vindt, dat dit meer op den weg van 't gemeente bestuur ligt. De heer Ornee informeert, of ook geen leden der bus van dit toestel mogen gebruik maken. De voorz. zegt, dat tegen betaling het voor ieder beschik baar zal worden gesteld. Het verslag der Nutsspaarbank wordt hierna goedgekeurd en na 2 vrije stemmingen gekozen tot bestuurslid, de heer P. J. Blaas. De reke ning, nagezien door de heeren van Liere en van Elsacker, wordt goedgekeurd en den penningmeester dank gebracht voor er zijn ongenoegen over uit, dat eenige léden geweigerd hebben hun kwitantie te betalen. De voorz. merkt op, dat zij wel kunnen worden verplicht deze alsnog zijn accuratesse. De vergadering spreekt te betalen, daar het niet aanga/at, wan neer kle kwitantie wordt aangeboden, dat men zegt, ik bedank als lid. Hij acht deze wijze van doen zeer onbeleefd en ziet hierin een soort van afzetterij. De ontv. over 1930 bedroegen f 1135,11, de uitgaven fl 049,57, goed slot f85,54. De begrooting wordt vastgesteld op ontv*. f 1037,54 en uitgaaf f 977,50. De heer van Dijk is niet te spreken over een post van f35 op de begrooting als subsidie aan „Olympia". Hij zal er tegen protes teeren, dat de gelden der vereeniging worden gebruikt voor plezierreisjes naar Utrecht. Ook acht hij het onzedelijk, dat toen door jongens en meisjes in één hötel is gelogeerd. Opgemerkt wordt, dat hetgeen hiervoor is betaald, hoofdzeke- lijk door de leden van „Olympia" zelf is betaald, terwijl' wat betreft het andere men geen bezwaar ziet in het samen logeeren in één hötel. Besloten wordt Weer 4 a 5 sprekers te doen optreden, o.a. dr. v. d. Sleen en mevr. v. d. Broecke—de Man. Bij de rondvraag merkt de heer van Dijk op, dat hij het zeer nuttig zou vinden, indien niet alleen gel den werden gebruikt voor pretjes, doch dat ook aan maatschappelijk werk wordt gedaan, o.a. bevorderen van natuur schoon, door het aanleggen van eenige mooie bloembedden in onze boschjes of het bevorderen van liefde tot de planten door de schooljeugd. De voorz. zegt, dat een en ander zal worden onder het oog gezien. Na eenige verdere onderlinge be spreking sluit de voorz. de vergadering. Door den burgemeester dezer ge meente wordt gewaarschuwd tegen aange boden kwitantie's vanwege „Huize Bethel" in Den Haag, daar dit bekend staat als een zeer ongunstige onderneming. Naar wij hoorden zal volgende maand de P.Z.E.M. reeds een begin ma ken met het aanleggen der electrische kabel in deze gemeente, zoodat reeds met Augustus zal kunnen worden aan gesloten. De voorwaarden hiervoor lig gen ter inzage ter secretarie. De collecte voor alleenstaande blin den van alle gezindten te Wolfheze heeft opgebracht f 128. De uitslag van de Vrijdag j.l. gehou den gemeenteraadsverkiezing luidt als volgt: C.-H.: H. G. Deurloo 174, C. Dieleman 19, W. J. Geluk 20, A. C. v. Luijk 16, W. Quist Az. 3, L. J. v. Vessem 4, totaal 236 stemmen. St.-Geref.: J. Bogerd 181, C. v. d. Berge 133, G. Jansen 6, B. A. de Hond 4, A. Kooistra 4, totaal 328 st. Vr. Bond: J. M. Wagemaker 123, W. Moelker 121, D. W. Klompe 5, J. Bierens 2, W. L. Klompe 2, J. K. v. Nieuwenhuij- zen 1, totaal 254 st. Anti-Rev.: H. Goossen 141, A. A. Kegge 21, J. A. Wagenaar 2, P. W. Potter 3, H. Jansen 1, totaal 168 st. S.D.A.P.: J. Overbeeke 139, P. Pere- stam 4, H. C. Singerling 6, totaal 149 st. Vr.-Dem.: J. B. Dekker 116, M. C. v. Dijk 7, L. D'. A. Looijsen 27, totaal 150 st. Aantal kiezers 1552. Uitgebracht 1285 geldige stemmen; van onwaarde 66 st. Gekozen zijn: H. G. Deurloo Ch.-H.; J. M. Wagemaker, Vr.-B.; J. Bogert, C. v. d. Berge, St.-Ger.; H. Goossen, A.-R.; J. Overbeeke, S.D.A.P.; J. B. Dekker, V.D. De oude raad telde 2 V.B., 1 A.R., 3 C.H., 1 S.D.A.P., 1 V.D., 2 St. Ger. en 1 R.K. BECHT2AKESL Ter openbare terechtzitting der arr.- rechtbank te Middelburg, Kamer voor strafzaken, van 12 Juni, werd o.m. uit spraak gedaan in de reeds eerder ver melde zaak tegen C. van den H., koop man en winkelier, 42 jaar, wonende te Zierikzee, die bij vonnis van den kanton rechter te Zierikzee was veroordeeld tot tweemaal f 10 boete subs. 10 dagen hech tenis voor elke boete, wegens het niet aanteekenen van gekochte goederen en het koopen van goederen van een min derjarige. De rechtbank bevestigde het vonnis van den kantonrechter. De president der rechtbank te Breda heeft Vrijdag j.l. in kort geding uit spraak gedaan in de civiele procedure tusschen de gemeente Tholen en dar. Overbeeke (deze zette in strijd met de bestaande veerrechten, zich zelf en zijn werkvolk per roeiboot over; hij achtte de brug te duur, ondanks B. en W. hem een belangrijke reductie hadden aan geboden), waarbij deze is veroordeeld in de kosten en f 10 boete voor elke overtreding die is en zal worden ge constateerd. AANBESTEDINGEN. STAVENISSE. Door het bestuur van het waterschap „Stavenisse" is aanbe steed het herstel, de vernieuwing en bet onderhoud tot 30 April 1932 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiings- werken aan de waterkeering. De ra ming was f 8195. Inschrijvers waren de heeren: N. v. d. Linde, Scharendijue, f 8700; M. Stoutjesdijk, Stavenisse f8073; M. L. Duijnhouwer, Scherpenisse f7750; W. v. Vossen, St.-Annaland f 7600; L. v. Popering, Bruinisse f7490; M. v. d. Velde en J. P. Brossers, Bruinisse f7480 S. Polderman, St.-Maartensdijk f 7440; C. J. v. d. Werf Cz., Scherpenisse f7365; A. P. Heijboer, Stavenisse f7280; J. A. Dorst, Stavenisse en A. v. d. Werf, Scher penisse f7175; A. Wesdorp Lz., Stave nisse f7065. ONDERWIJS. Geslaagd aan de De Ruijterschool te Vlissingen voor ass. machinist de heer P. de Heer Pz. te Tholen. j KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor Scherpenisse, J. v. Root- :selaar, cand. te Poortvliet. KERKWERVE. In de Zondag 1.1. ge houden godsdienstoefening is gecollec teerd een 'bankbiljet van f 10 voor de Diaconie. De milde gever of geefster dank. De uitslag van de op Zondag 14 Juni gehouden stemming voor twee notabelen alhier is als volgt: ingele verd werden achttien geldige briefjes, elK 'bevattende twee namen, verdeeld over de volgende personen: H. Kesteloo 12; J. van Strien 7; J. Rotte Mz. 4; K. Neele 4; J. Klinke 1; P. de Jonge 1; L. W. van Kooten 2; L. Boot 2; L. Klaasse 1; K. Neele 1; J. Evertse 1. Gekozen de heer H. Kesteloo, terwijl voor de tweede vacature nog weer een nieuwe stemming in het verschiet ligt. LUCHTVAART. LUCHTVAARTCOMITÉ „SCHOUWEN- DUIVELAND". Nu het vliegveld West-Schouwen ge reed is gekomen en het bewijs geleverd is, dat de K.L.M.-vliegtuigen er zonder bezwaar kunnen landen en opstijgen, is de taak van het Luchtvaart-Comité thans een zuiver propagandistische geworden. Het Comité heeft eenige uitbreiding (on dergaan en is nu als volgt samengesteld; J. J. Cock, voorzitter, J. C. A. Bannink, R. Gerritsen, ds. S. H. J. Voors, P. A. A. Klok, leden te Zierikzee; jhr. L. van Citters, Ir. C. J. Dussel, leden te Haam stede; J. E. v. d. Broek, secretaris. Zaterdagmiddag heeft ten huize van den secretaris, tevens vertegenwoordiger der K.L.M., een zeer belangrijke verga dering plaats gehad, waarbij alle leden, behalve de heer Bannink, die door ambts bezigheden verhinderd was, tegenwoor dig waren. De vergadering hield verband met een a.s. bezoek door den heer van den Broek aan de K.L.M., die hem daar toe uitgenoodigd had ter bespreking van een min of meer geregelden dienst ge durende de Zomermaanden, van Rotter dam—Zierikzee v.v. Binnenkort hopen wij onze lezers volledig te kunnen inlichten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. RIÓTUIG OMGESLAGEN. Te Gronin gen reed op den Frieschen straatweg even buiten de kom van de gemeente een met een paard bespannen koetswa gen, waarin zaten de familie Berghuis uit Dorkwerd, gemeente Aduard, in to taal 6 personen. Eensklaps sloeg het paard op hol, den wagen met zich mede sleurende, waarna deze omkantelde. De inzittenden werden eruit geslingerd. Drie van hen, waaronder twee kinderen Kwa men onder den wagen terecht. Allen kregen meer of minder ernstig letsel. Twee meisjes en een jongen moesten naar het Academisch ziekenhuis worden vervoerd. De overigen konden zich, na voorloopig verbonden te zijn, huiswaarts begeven. MET EEN MES GESTOKEN. Te Al- blasserdam heeft W. van E. den kruide nier A. Groenendijk met een mes ge stoken. Van E., die nog een oude schuld had te 'betalen aan den kruidenier werd dezen aangemaand. Hij is daardoor zoo in woede ontstoken, dat hij zijn schuld- eischer met een mes een ernstige steek wonde aan den hals heeft toegebracht. G. is naar het gemeenteziekenhuis te Dordrecht overgebracht. Van E. is voort vluchtig. LIEFDESDRAMA. De jongeman, die de vorige week onder Schaesberg een meisje met een mes zwaar aan de keel verwondde en zichzelf ook verwondde, heeft thans het ziekenhuis te Heerlen verlaten en is als verdacht vah poging tot moord ter beschikking gesteld van de justitie te Maastricht. Het meisje is in zooverre hersteld, dat het ook aan een verhoor kon worden onderworpen. AUTO TE WATER. Zaterdagmiddag is te Apeldoorn een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij een persoon om het leven is gekomen. Een teerwagen, waar op zich negen werklieden bevonden, reed vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, het Apeldoorn-Dierensch kanaal in. Eenige der inzittenden wisten zich spoedig op het droge te brengen, doch drie der arbeiders geraakten in het water onder de auto. Vier werklieden be gaven fcich met een schuit naar de plaats des onheils en het gelukte hun 't drietal aan den kant te brengen. Onmiddellijk werd kunstmatige ademhaling toegepast. Het 'mocht gelukken 2 werklieden weder tot bewustzijn te brengen. De ruim 30- jarige ongehuwde werkman H. kon men echter niet meer tot het leven terugroe pen. VAN HEINDE EN VER. Zaterdagmorgen is bij Saarbrucken een ernstig vliegongeval gebeurd. Het vliegtuig van den dienst Saarbrucken— Keulen was tengevolge van den mist een 'half uur later vertrokken dan de dienstregeling aangaf. Te haifnegen startte 'het toestel, doch nauwelijks was het van den grond of het stortte van ongeveer 50 M. hoogte naar beneden ea

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1