Zierikzeeschi Nieuwsbode ABONNEMENT; Woensdag 10 Juni 1931. zierjkzeesche courant. ADVERTENTIES Inzending Advertentiën Bekendmaking, Uit Stad en Provinole. FEUILLETON. Het Huis van den Graaf, Bij Examens Uw Kindje. Ftjja per 8 aaudei f 1,50, fraioo per poet 1,80. Voor het belten laad per J»»r f 10, AJeoederljke aaamera 5 ceel. Veraehjjnt Knd., Weid. en Vrgd. TeL No. 82. - Portgiro 18T8TT. ram 1—8 regela (0 eta., raa 4 regel» en daarboTOn 20 eta. pal regel. Beelamea 80 eta. p. regal. Bfj eontraet belaagryke korting. Inaending op dei dag Tam alt- gare vóór 10 ar*. ZIJ, dia zich van af heden op ont blad abonnairen, ontvangen de tot 1 Juli a verschijnende nummert gratis. ■Iteriljk 10 eur op dea dag uitgaaf De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter algemeene kennis dat bjj besluit van den heer Commissaris der Koningin in Zeeland, d d, B Juni 1931. A no 1050. 3e afileeling, niet ontvankelijk is verklaard een verzoek van WILLEM BIL, gewoon dienstplichtige van de liohting 1931 d?zer gemeente, om vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst Omtrent het indienen van bezwaarschriften tegen deze uitspraak wo;dt verwezen naar de desbetreffende publicatie aan het aan plakbord van het Stadhuis. Zierikzee, 9 Juni 1931. De Burgemeester van Zierikzee, J. C. A. BANNINK. ZIERIKZEE. De jaarvergadering van de Nederl. Ornithologische vereeniging wordt Zaterdag 20 Juni a.s. alhier ge houden. Des namiddags heeft een excur sie plaats naar de inlagen aan den Zuid rand van ons eiland, welke plaatsen een. waar dorado zijn voor vogelliefhebbers en wel speciaal voor zeevogels. Bij gunstig weev zal door „Kunst en Eer" Donderdagavond half negen, net volgende programma op de tent in 'iet Havenpark worden uitgevoerd: 1. Vers l'Avenir; 2. Ouverture „Poête et Paysan"; 3. Fantaisie sur l'opéra „Maritana"; 4. Flots de Danube; Valse; 5. Poppies. Pauze. 6. Leve „Kunst en Eer!" Marsch; 7. Fantaisie sur l'opera „Carmen"; 8. Les Contes d'Hoffman; 9. Sangue Car- nico, Valse; 10. Finale. Mocht het weer niet gunstig zijn, dan zal dit concert Dinsdag 16 of Donder dag 18 Juni worden gegeven. In de Dinsdagmiddag gehouden raadsvergadering waren met den voor zitter, 12 leden aanwezig, 1 vacature. De heer J. Enzlin, tot wiens toelating als raadslid in de vorige vergadering besloten was, werd als zoodanig be- ëedigd en door den voorzitter hartelijk toegesproken. Aan de P.Z.E.M. werd tot wederopzegging verlof verleend om in enkele buitengewone gevallen palen met vrachtauto's te vervoeren. De rekening over 1930 van het Burgerlijk Armbestuur werd in handen gesteld van een com missie, bestaande uit de heeren Gerritsen, Guinée en v. d. Kwast. Een verzoek van het R.K. Kerkbestuur om f 259.74 te willen betalen voor aansluiting aan de waterleiding bleek een vorige maal reeds te zijn toegestaan. Tot weth. werd ge kozen de heer L. Doeleman met 10 st, (2 blanco en 1 op den heer Catshoex). De heer Doeleman nam onder dankzeg ging zijn benoeming aan, waarna de voor zitter hem namens den raad geluk wenschte. De rekeningen der 3 bewaar scholen werden, nadat de betrokken com missie bij monde van den beer de Broe- kert tot goedkeuring (had geadviseerd, .als volgt vastgesteld: rekening Chr. Be waarschool, nadeelig saldo f 109.275, id, idem Burgerbewaarschool, nadeelig saldo f 200.24; idem R.K. Bewaarschool, na deelig saldo f 382.85. Bij punt 6, vast stelling ambtenarenreglement gaf de voor zitter eerst een uitvoerige toelichting en deelt daarna enkele nieuwe bepalingen mede, maar op aandringen van enkele leden werd besloten de vaststelling tot de volgende raadsvergadering uit te stel len, opdat ieder lid het ontwerp nog eens goed kan 'bestudeeren. In de be- 31 Naar het Engelsch. „Och, ik ben enkel wat moe. Als ik maar eens goed slaap, is alles weer in orde. Maar vertel eens verder, Mar- got: Mr. Llewellyn heeft -dus zijn zoon onterfd, omldat die naar mij wilde zoe ken, toen ik verdwaald was? Daar heb ik nooit van gehoord! Heb je het wel goed „Ja, zeker, we weten het allemaal. Evelyn heeft het verteld. Maar ik dacht, dat je het wist, anders Zou ik er niet van gesproken hebben... Hoor eens, Mary, is het waar, dat je met lord Modbury gaat trouwen? Wat zou dat hard zijn voor Hugh!" „Je moet niet zulken onzin praten, Margot! Ik ga niet trouwen met lord Modbury en niet met eenigen anderen man! Maar, in ieder geval, moet je den naam van Hugh Llewellyn ,er niet in mengen. Als het werkelijk waar is, dat ik aanleiding ben geweest tot die nood lottige verdeeldheid tusschen vader en zoon, dan spijt mij dit ontzettend, maan je maakt 't er niet beter op, door zul ken klinkklaren nonsens te praten. Ja, Go, Idat sjaaltje is voor jou en het kleurt je uitstekend, maar je krijgt het niet, eer je mij op je woord van eer belooft. grooting wordt, op advies tot goedkeu ring van een commissie, bestaande uit de heeren de Broekert, Enzlin en Cats- hoek eenige wijziging aangebracht. Nadat vervolgens een kleine administratieve wijziging in de gemeentewet betreffende de aanwijzing van een deskundige voor opneming van kas en boeken van den gemeenteontvanger was aangebracht, ver gaderde de raad eenigen tijd in comité- generaal. Na heropening werd besloten eenige visscherijperceelen te verpachten aan gebr. Schot te Zierikzee en aan dhr. Lindenbergh te Wemeldinge. Over het nu volgende punt „.Werkeloosheid" ont spon zich een uitgebreide discussie. Een crisis-werkcommissie zal worden inge steld welke een adviseerende taak zal hebben bij het verschaffen van arbeid aan werkloozen. Bij de rondvraag kwam o.m. ter sprake de kwestie van de stem- bureaux op het raadhuis, waarbij werd toegezegd dat B. en W., na de eerst volgende verkiezing naar andere loxa- liteiten zullen uitzien. SEROOSKERKE. Vergadering van den raad dezer gemeente op Maandag 8 Juni. Voorzitter wethouder Goemans wegens ongesteldheid van den burgemeester. Aanwezig alle leden. Op haar verzoek wordt aan de P.Z.E.M. ontheffing ver leend voor wat betreft de wegen in de kom dezer gemeente van het verbod, omschreven in art. 44 sub- d van het Motor- en Rijwielregelement. De pen sioensgrondslag van den burgemeester wordt opnieuw vastgesteld. De begroo ting 1931 ondergaat eenige wijzigingen, zulks in verband met de uitbreiding van het aandeelenkapitaal der N.V. Wiater- leidingmij. „Sc'houwen-Duiveland" en met de "subsidie werkverschaffing en de vlas- industrie. Voor de haven Schelphoek wordt besloten een nieuwe weegbrug aan te söhaffen en deze 'brug te betrekxen van de firma van Vught's weegwerx- tuigenfabriek te Haarlem. Na omvraag volgde sluiting. DREISCHOR. Maandagavond vergader de bij Aarnoudse de Vlassersbond „Luc- tor et Emergo" alhier, waarbij tegen woordig was de burgemeester dezer ge meente, welke mededeelingen deed van het resultaat der door hem bijgewoonde vergaderingen te Bergen op Zoom en Rotterdam in verband met de noodige steun aan de vlasindustrie. Voorts werd besproken een verzoek te richten tot de P.Z.E.M. om de stroomprijs voor deze industrie te verlagen. Ook werd aan gedrongen om aansluiting bij de wer- keloozenkas door arbeiders te helpen be vorderen. NIEUWERKERK. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 5 Juni. Voorzitter de burgemeester. Afwezig wet houder van de Zande wegens ongesteld heid. Aan L. Flikweert Gz., wordt ont heffing verleend van hondenbelasting dienst 1931 voor l/2 jaar. Aan de N.V. P.Z.E.M. wordt ontheffing verleend van het bepaalde in art. 44 sub d van het Motor- en Rijwielreglement, voor wat be treft het berijden van de wegen, liggende binnen de bebouwde kommen der ge meente, geen Rijks- of Provinciale we gen zijnde, met hunne vrachtauto's. Aan het bestuur der vereeniging „School met den Bijbel" wordt een bedrag van f59 toegestaan voor het vernieuwen van gor dijnen in 2 lokalen. Besloten wordt om geen subsidie te verleenen in de kos ten van restauratie van den toren van Koudekerke in Schouwen. Het door B, en W. aangeboden gemeenteverslag over 1930 zal voor de leden ter inzage wor den nedergelegd. Een adres van den Nederl. Chr. Landarbeidersbond, afdeeling Nieuwerkerk, om een besluit te nemen tot toetreding der gemeente tot het Werx- loosheidsbesluit 1917, wordt aangehouden. De voorzitter deelt mede, dat de sloot bij de wed. van Oost wordt gedempt uit de aschbakken. Er komt daar een afheining van ijzer op betonnen voet. Hierna sluiting. STAVENISSE. Zaterdagmiddag hield de afd. „Tholen" enz., van het C.G. voor Kinderh. en Vacantiekoionies hare jaar vergadering. De rekening en verantwoor ding over 1930 wees aan ontv. f 570.26, uitg. f 279.31, zoodat de kas sloot :met aan saldo van f 290.95 aan contanten. Als bestuursleden werden herbenoemd mevr. Waghto—Reijers en Dr. Tazelaar en werd benoemd Dr. Duinker. De heer Buijze, die de vereeniging 24 jaar ge leden opgericht heeft en al die jaren voorzitter der afdeeling is geweest, had gemeend met het oog op zijn leeftijd bestuurslid en dus ook a's voorzitter te moeten bedanken. Bij monde van het oudste bestuurslid, dhr. J. Hage, werden hem, namens allen woorden van harte- lijken dank toegesproken voor het vele, dat hij in die 24 jaren voor de afdeeling 'heeft gedaan. Als bestuurslid werd in zijn plaats gekozen de heer S. Stoel en als voorzitter Dr. Duinker, die de benoeming nog eenige dagen aan zic'i il houden. ST.-MAARTENSDIJK. Zondagnacht j.l. zijn ten nadeele van Abr. de W. alblhier een 10-tal kippen ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. OUD-VOSSEMEER. Maandag had de stemming voor den raad plaats. De op genomen cijfers luiden: St. Ger. Partij 107 (128), gekozen A. Heijboer; Vrijzin nigen 249 (234), gekozen M. A. Vermet en J. L. van Gorsel; R.-K, 229 (227) gekozen M. Daane en J. Mees; A.-R. 184 (197), gekozen D. Lindhout; Chr.- Hist. 184 (175), gekozen Math, den En gelsman. De samenstelling wat partij sterkte betreft, is gelijk gebleven. Bij de A.-R. is in plaats van den heer M. K. de Wilde, die niet meer in aan merking wenschte te komen, gekozen D. Lindhout. De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven den uitslag van 18 Mei 1927. dat je mijn naam (niet meer verbinden zult met idien van lord Modbury, of van eenigen anderen man". „Met genoegen beloof ik je dat, en mijn hartelijken dank vo.or het mooie sjaaltje! Daar heb ik nu juist zeer naar verlangd!" Al dien tijd hadden Mr. en Mrs. Lle wellyn geen teeken van leven gegeven aan hun kinderen. Andrew werkte har der dan ooit 0£ het kantoor en er werd verteld, dat hij in zijn huis niet veel rust en vrede mocht hebben, zooals Mar- get Franke dit dan ook aan Mary had meegedeeld. Jack Huish, die directeur was van een anderen tak ven de Firma, had al een paar malen getracht, om Andrew's be langstelling te wekken voor het doen en laten van zijn neef, en toen dit niet lukte, had hij iets verteld van Helena: „Ik hoor, dat de markies van Holwell, zoon van den hertog van Hexworthy hier komt in November". Andrew Llewellyn beantwoordde deze opmerking met flauwen hoofdknik en Jack ging voort: „Zijn hToer, lord Rathbene, is getrouwd met de eenige zuster van lord Modbury, dien aardigen jongen man, die verleden winter ook hier is geweest". „Ik heb niet de eer gehad, met zijn lordschap kennis te maken", luidde het nuchtere antwoord. big ft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten ge bruikt. Koker 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. SPOEDEISCHENDE VERGADERING van het WATERSCHAPSBEST. VAN SCHOUWEN, gehouden op Maandag 8 J mi j.l. Voorzitter de heer S. J. Gast. Afwezig met kennisgeving, de hoofdingelanden van Citters, Hoeke en de Glopper. Na opening der vergadering id-eelt de voorzitter mede, waarom deze vergade ring spoedeischend is bijeengeroepen (en wel naar aanleiding van een schrijven van de heeren R. D. Faber c.s. om een bespreking te houden over de mogelijk heid van bezuiniging en het doen van voorstellen ter zake uit te voeren ver dedigingswerken op den onderzeeschen vooroever in het district Scharendijke. In dezen bTief wordt p.m. gezegd dat na kennisneming van het betrokken be stek de heer Faber nog meer overtuigd was, dan in de laatst gehouden alge meene vergadering, dat hier onnoodig te veel werk wordt gemaakt. De eerste onderteekenaar besprak het werk met dhr. B.oone en deze gaf hém volkomen gelijk. Dhr. Overbeeke, die hem mede deelde, dat hij, gezien het oevervak en den uitslag der peilingen, in dezien tijd en waar in Schouwen zulke h( lasten worden betaald, niet mét een der gelijk voorstel zou durven komen. Het -weglaten der stukken 4 en 5 zou een besparing met zich brengen van meer „Dat kan wel, maar je dochters kennen hem wel. Modbury wilde met Mary Wil liams trouwen en markies Holwell is, naar het schijnt, verloofd met Helena". Een oogenblik keek Mr. Llewellyn toch verrast: „Zoo? Dank voor je mededeeling. Maar daar ik niets heb uit te staan met de personen, die je noemt, boezemen hun huwelijkskansen mij ook niet veel belang in. Is de factuur van Mark &Streng- way al gekomen?" Jack herhaalde dit gesprek vóór Amy, toen hij thuis kwam. „Hij heeft een hart van steen", zei hij. „Ik dacht, dat het hem in Zijn trots zou streelen, om te hooren, dat zijn dochter het vooruitzicht heeft, om hertogin te worden, inaar hij hield zich of hij er niet om gaf. Arme Helena! Dat heeft ze niet aan haar vader verdiend!" „Van nicht Harriet heb ik wel gehpord, dat de heele familie er zich over ver heugt, want lord Holwell is een eigen aardig mensch en zé waren al bang, dat 'hij in het geheel niet trouwen zou. Helena en Evelyn zijn nu in Hext, bij den hertog en de hertogin, en Evelyïi schrijft, dat de oudelui bizonder inge nomen zijn met haar zusje en Helena, zelve zoodanig opgaat in de plannen van haar markies, dat 'ze er overal mee op uittrekt, om de veranderingen aange bracht te zien, die hij wenschelijk acht, op maatschappelijk gebied. Lord Hol- dan f 25,000, terwijl bovendien nog op andere wijze valt te bezuinigen en wel op het zinkstuk ongeveer f 3 4000. Bij bestekswijziging ware het werk als nog te verkleinen. De voorzitter geeft het woord aan den heer Faber. De heer Krepel vraagt eerst het woord, maar de voorzitter hand haaft zijn idee om den eersten .onder- teekenaar van den brief het woord te geven; daarna kan de heer Krepel ge legenheid krijgen. De heer Faber het woord verkrijgend, dankt de mede-onderteekenaars voor hun medewerking, zoodat het mogelijk is ge worden deze vergadering te houden. Na zijn verlof terugkomend is sprexer bij den ontvanger-griffier geweest om inlichtingen voor de werken die zouden worden uitgevoerd, maar volledige in lichtingen kon spr. ter plaatse niet krijgen. Was hij toen in het bezit kunnen komen van de noodige gegevens dan zou wellicht deZe vergadering niet noo dig zijn geweest en daarom vraagt spr. het bestuur om in het vervolg Zooveel mogelijk gegevens te willen verstrekken, welke vereischt worden voor een goede beoordeeling. Thans begint spr. met de uiteenzetting van 'zijn ideeën, nadat Ihij kennis genomen had van bestek 610, Idat hem Versterkte in zijn ftreening, dat hierin met minder werk kon worden volstaan. Spr. erkent, dat bezuiniging op technisch gebied altijd moeilijk is, maar hij meende toch zulks niet te mogen nalaten ,om voor de be langen van ide ingelanden ,op te komen. Spr. begint ;aan de hand van een mede gebrachte kaart een uiteenzetting te geven van de wijze van inscharing aan het strand en treft .een vergelijking tus schen Ide onderzeesche oeververdediging, de strandverdediging en strandhoofden. Hij leest daarbij voor wat door een Zeeuwsch waterbouwkundige pit de vorige eeuw, |dhr. van Caland, t.a.v. deze verdediging is beweerd en komt ten slotte terug pp Zijn eerst geopperd idee, Ide stukken 4 (en 5 (niet te voorzien, maar af te wachten hoe dit oevervak zich in de eerstvolgende jaren Zal houden en stelt voor alleen stuk 4 jiiet te voor- Zien, waardoor een besparing wordt ver kregen van ongeveer f 12000, terwijl bij wijziging van jhet bestek ook nog be spaard kan Worden. De ingenieur bestrijdt den heer Faber wat deze beweerde t.a.v. de strandhoof den. Deze dienen om het losgeslagen zand van den duinvoel te 'beletten dat 't bij hoogwater medegenomen wordt naar zee, te zorgen dat het zand op het strand blijft en op den duur weer tegen den duinvoet komt. Bij verschillende kaarten en teekeningen verdedigt de in genieur Zijn plannen en deelt o.m'. mede, dat onder den wal bij Repard de groot ste afname plaats vindt en de stroom'- aanval zich richt op het bovenbeloopi. De ingenieur wil ter plaatse niets prijs geven en verwerpt de voorstellen van dhr. Faber ide stukken 4 en 5 weg te laten, alsmede ide stukken korter te maken. Hij Wil ze vooral niet korter maken, want de buitenrand van het werk behoort de lijn van gelijke hoogte te volgen en zeker de stroomlijn. Resumee- rende 'zegt ide ing., dat ide toestand te Scharendijke niet is te vergelijken met het -strand, -dat de stukken die ontworpen zijn, niet te lang zijn; laat men de stuk ken 4 len 5 achterwege 'dan heeft men geen vast punt meer en -een steil beloop en om die reden wordt het uitgevoerd als is voorgesteld. Re- en dupliek volgen op dezé tech nische uiteenzettingen. Verder bespreekt de ingenieur de brief, die de heer Faber aan het bestuur schreef en Waarin ge zegd wordt hoe de heer Overbeeke over dit werk dacht. Spr. weet niet of dhr. Overbeeke ervaring pp dit gebied heeft, maar ,ook heeft dhr. Faber een briefje geschreven ,aan 'den voorzitter, waarin hij zegt, dat de heer Swaters het ook well wil het huwelijk geen dag langer uitgesteld hebben, dan strikt noodig is, en dus trouwen zij begin Augustus, in alle stilte, bij Oma uit huis. Hoe grap pig als wij Helena dan terug zien als markiezinnetje!" „Het is een schande, dat haar ouders niets geen notitie van haar nemen!" riep Jack verontwaardigd. „Zou dat nu enkel gierigheid zijn?" „Het eenige, wat, dunkt mij, tot een goede ontknooping kan leiden, is moge lijk het hoopvol uitzicht van Sabina" antwoordde Amy, „dat zij nog wel eens grootmoeder van een hertog kan wor den!" HOOFDSTUK XXIII. Het zou echter nog lang duren, eer Mary een onderhoud had met oude Grusha. Haar verblijf in „het Huis van den Graaf" had zij ppgegeven, voor zoo ver dit uit te maken viel, sinds den dag, dat Wladimir haar uit de Tir had gered, In ieder geval was Zij hierna niet meer in Alatyr gezien. Maar Marfa wierp eenig licht over haar -afwezigheid: „De oude heks pleegt den zomer in het bosch door te brengen. Daar haalt zij heel wat kruiden vandaan, die zij noodig heeft voor haar hekserijen, en ook, pm zich 's winters warm te hou den. Anders zou zij zeker al lang ge storven zijn, want zij is al honderd jaar Moeder, U^, kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Purol en Purolpoeder zjjn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. met hem eens is. De ingenieur heeft ook de heer Swaters gesproken en deze ver klaarde het met hem eens te zijn. De ing. vraagt of dhr. Faber, ir. Swaters persoonlijk gesproken heeft? Dat heeft de heer Faber niet, zegt hij, maar indien het is, zooals -de ingenieur zegt, dan is hij verkeerd ingelicht. De heer Krepel is van oordeel, dat de hoofdingelanden niet kunnen oordee- len over technische kwesties, maar wan neer er pogingen worden gedaan om met voorstellen te komen, die tot voordeel van Schouwen kunnen leiden, acht hij zich verplicht die plannen te steunen. Spr. gaat dan na verschillende plannen door den ingenieur vroeger ontworpen, die alle aan den hoogen kant waren. Men heeft hier meermalen aangedrongen op technische voorlichting naast den inge nieur, maar dat is niet opgevolgd. Men heeft thans een technicus in den heer Faber en, hoewel niet pver het werk kunnende oordeelen, wil hij een kans wagen om te bezuinigen. De voorzitter neemt de verantwoorde lijkheid niet op zich, vooral niet na de verdediging door den ingenieur, die daar beter in slaagde dan de heer Faber. Het D.B. wist in November al dat inge grepen moest worden en het gaat niet op een stuk uit de verdediging te laten. Het D.B. staat sterker nu twee ingenieurs over de plannen hebben geoordeeld. De ingenieur antwoordt dhr. Faber, be treffende het inwinnen van inlichtingen bij den onty.-griffier, dat daar niet de juiste plaats is. Hij had zijn inlichtingen bij hem kunnen krijgen. Dan waren hem de merites van de zaak in extenso mede gedeeld. Intusschen is met algemeene stemmen de 'zaak goedgekeurd en in uit voering. Al wat nu geschiedt, is mosterd na den maaltijd. De heer van Gastel Zou den heer Faber, in overweging willen geven, wanneer hij weer dergelijke ideeën koestert, eerst zijn plannen met het bestuur te bespreken, opdat onnoodige kosten, als deze alge meene vergadering, Worden vermeden. Spr. herinnert aan een uitspraak van den vroegeren voorzitter: denkt om de rand van het land! Het is beter voor komen dan te wachten tot het te laat is. De voorzitter wijst er op dat ,ook het D.Bi. angstig was met een voorstel te komen een werk van f 80,000 uit te voe ren. Alleen bij uiterste noodzaak wordt daartoe overgegaan. De zaak is zoo een voudig mogelijk opgezet, maar het D.B. moet verantwoord zijn. Na de vergade ring van 15 Dec. j.l. heeft de voorzitter met den heer Faber gesproken over zijn wijze van optreden in de alg. verg. en hem in overweging gegeven van tactiek 'te veranderen wanneer hij later eventueel andere voorstellen heeft dan het D.B. en wel de ideeën eerst met het D.B. of den voorz. te 'bespreken. Dit heeft, zegt de voorz., de heer Faber beloofd, maar -hij vlat het D.B. in den rug aan en gooit roet in het eten. De voorzitter vraagjt den heer Faber of hij zijn voorstel hand haaft, waarop deze bevestigend ant woordt. Niemand echter ondersteunt het voorstel en het komt fdus ook niet in be handeling. De heer den Boer stelt het D.B. een 3-tal vragen. Ie. Is het D.Bu niet van oprdeel, dat gelet op de noodig gewerden 'bezinkingen aan het Noorderstrand jen het voortdurend gevaar voor meerdere afschuivingen, dat thans de tijd gekomen oud. Maar u zult eens zien, dat zij u en mij overleeft! Heksen sterven nooit Althans, dat zeggen ze hier. Maar zij zal in Alatyr komen vopr de Wijding van het water. Als de gospodina ouwe Grusha wil zien, zal dat dus de aange wezen tijd zijn, want wie de Wijding niet bijwoont, zal gedurende het heele jaar geen geluk hebben; tenminste, dat Zeggen de boeren". 1 Grusha vertoonde zich dan ook geen enkelen keer met paddenstoelen, of waarmee dan ook, gedurende de maan den Juli en Augustus, tot de dag van de feestelijkheid aanbrak. Maar dit was een voorname dag in de Russische Kerk en de Engelse'he kolonie neemt er le vendig dee (laan, want het is volstrekt geen ontheiliging, dat ook andersden kenden meedoen aan de bloemenvoor- ziening. Zonder dat zou er waarschijn lijk weinig van terechtkomen, want er groeien niet veel bloemen in het wild en Russische boeren, die deze kweeken, zijn maar schaarsch. Nadat de Engelsche dames dan ook armen vol bloemen ter plaatse hadden gebracht, installeerden zij zich bij den buitenmuur van den tuin van de Huis hes, vanwaar 'ze het uitzicht hadden op de rivier. Om tien uur begon de klok te luiden en de plechtigheid duurde nagenoeg an derhalt uur. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1