HEVEA Zonnebrand PUÜOL ABONNEMENT; Maandag 18 Mei 1931. zierikzeesche courant. l k No. 12)57. ADVERTENTIE!! DRANKWET. DIENSTPLICHT. VOLKENBONDSDAG. feuilleton. Het Huis van den Graaf. binnenland. Uit Stad en Provlnole. S*I#« per 8 ■»»ad« f 1,80, 'rtaoo pet peet f 'i®"- ^°°r 'litaalud pet j»»t 10, Ihoaderlfjke ttnasn 8 eeai. Venehfjnt Mnd., Wïud. ea Vtfid. Tel. Ho. 82 - Foitgiro 18TITI. Zierikzeesche Nieuwsbode iAAKfiAHB. taa 1—8 regelt <0 eti., rat. 4 regelt es dtuurbovex 20 eti. pet tegel. Beelamee 80 eta. p. regel. S(j contract ktelangrgke korttag, leiaadiag op dea dag tas alt- gave vóór 10 ar*. t/cht/oopenci C/zersferA BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat op 9 Mei 1931 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van JAN ANTHONIE DE WIT, van beroep los werkman, wonende te Zierikzee, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in de navolgende localiteit: de vóór- en daaraan grenzende achterkamer één lokaal uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Zierikzee sectie B. no. 1488, plaat selijk gemerkt D no. 33, en gelegen aan de Nieuwe Haven aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bjj Burgemeester en Wethouders in brengen. Zierikzee, 16 Mei 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., wd. Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Uitspraak inzaka vrijstelling. De BURGEMEESTER van Zierikz.ee maakt bekend, dat bij besluit van Zjjne Excellentie den Minister van Defensie, d.d. 5 Mei 1931, Vile afdeeling, no. 2<.7 V., aan MAARTEN JOHANNES VAN EENIGE, ge woon dienstplichtige van de lichting 1930, met ingang van 24 Juni 1931, voor goed vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kostwinnerschap. Omtrent het inbrengen van bezwaarschriften tegen deze uitspraak wordt verwezen naar het aanplakbord aan het Stadhuis Zierikzee, den 15en Mei 1931 De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., wnd, Buxgem. Het is een goede gewoonte telkenjarie op den 18en Mei in ons onophoudelijk rusteloos voortsnellend leven een oogen- blik stil te houden om na te denken, hoe het met de internationale samen werking der volkeren gesteld is. Psy chologisch is dit een juist denkbeeld van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede geweest, reeds wegens het feit zelf, dat men één dag per jaar in allen ernst eens nagaat, wat sedert het vori? jaar bereikt is en zich daarvan reken schap geeft, evenals van hetgeen ondanxs welgemeende pogingen niet is mqgen gelukken, en dat men bovendien tracht zich een denkbeeld te vormen van de wijze, waarop de internationale gedachte in het komende jaar bevorderd kan wor den. De gekozen datum spreekt voor zich zelf. Was het niet voor het eerst in de menschelijke geschiedenis, dat op 18 Mei 1899 afgevaardigden van 26 Sta ten in Den Haag samenkwamen, niet om een oorlog te liquideeren en een buit te verdeelen, maar om te trachten in een geest van onderling vertrouwen te geraken tot een vermindering der sedert de tweede helft van. de 19e eeuw steeds toenemende bewapeningen. Dat het werk, waarmede op dien 18den Mei een aam vang werd genomen niet het gevolg heeft gehad, waarop velen, die van de ge dachte aan een harmonisch samengaan die datum toch het begin eener voor dien ongekende vorm van samenwerking der volkeren bezield zijn, vurig genoopt hadden, doet niets af aan het feit, dat kenmerkt, en dat voor een jaarlijksc'ie vredesdag geen sprekender datum had kunnen gekozen worden. Op een dergelijk jaarlijks weerkeerend rustpunt schakele men eenerzijds een on gerechtvaardigd scepticisme, anderzijds overdreven verwachtingen uit. Met het eerste wordt geenszins bedoeld, dat men Naar het Engelsch. 23 Mary en Evelyn werden ieder door een officier aan tafel geleid, terwijl Helena tot cavalier kreeg een kleinen, blonden man, die niets deed, dan spreken over een staking in het kleermakersbedrijf, tot hij hoorde, dat Mary uit St.-Peters- burg kwam, Toen ging hij spreken van Russische sport, om ten slotte terug te keeren tot de staking. Lady Bobby bleef even bij Helena staan praten, toen zij, na het diner, de gasten rond ging: „Jij, kindje, mag wel eens passen op Helwell, want hij is zoo vreeselijk on- praktisch in al wat hij doet en zegt!" „Met genoegen, Lady Bobby. Maar ik weet niet, wie Mr. Holwell is". „Hoe heb ik 't nu met je!... En je hebt aan tafel aan één stuk met hem zitten praten. Hij is de oudste broer van Bobby en hij heeft nu eenmaal vreeselijk met de armen te doen. We zijn altijd bang, dat hij zelf nog eens in het een of ander slopje of steegje kruipt. Zijn eenige red ding bestaat daarin, dat hij gelukkig ook dol is op de jacht. Spreek jij nu maar druk over wolven en beren en al dat Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Doos 30. Tubt 80 ct. Bi) Apoth. 6 Dfogl»te« het oog hebbe te sluiten voor de vele en het lijkt wel telkenjare groeiende moeilijkheden, die er zich als het ware in beijveren de vredesgedachte op den achtergrond te dringen. Hij die echter meent, dat dier moeilijkheden op den duur eene internationale samenwerking onmogelijk zullen maken en dat wij aan vooravond van een niets ontzienden krijg staan, geeft blijk van zwakheid. Hij is voor den drang van de aan de mensön eigen zijnde oneenigheden geweken, en heeft het evenneöns in den mensch nui- zende geloof en verlangen naar vrede verloren. Even gevaarlijk is echter een niet met dè werkelijkheid rekening hou dend idealisme. Hij die, hoe goed zijn bedoelingen ook mogen zijn, zijn ver wachtingen steeds te hoog aanslaat, en zich met de vorderingen, die, hoe ge ring ook, toch ongetwijfeld gemaakt wor den, niet tevreden stelt, loopt gevaar, dat zijn verwachtingen de toetssteen der werkelijkheid niet kunnen doorstaan, en zijn geest zich eveneens tot het scep ticisme wendt, waarvan hij den verlam- menden invloed dan op zijn medemen- schen overdraagt. Wat derhalve op een rustpunt als de l§,e Mei in de allereerste plaats noodig is, is een dieper zin van werkelijkheid, een zich volkomen rekenschap geven van het feit, dat de 'menschheid naar de vrede moet en wil streven en dat tegen die zekerheid, indien zij doelbewust nage streefd wordt de tegenwerkende facto ren tenslotte onvermijdelijk zullen weg vallen. De hierboven geschetste gedachtengang is eveneens toepasselijk op de wijze, waarop 'het werk van den Volkenbond pleegt beoordeeld te worden. De Vol kenbond, of liever het vertrouwen, dat men in de Geneefsche instelling heeft, maakt een moreele crisis door. Het zou ook moeilijk anders kunnen zijn, dat men in een tijd als dezen, die een de pressie op economisch gebied meebrengt, zooals men wellicht nooit te voren heeft doorgemaakt, niet eveneens een mo reele afmatting gevoelde en in het vele, dat Genève niet bereikt heeft en nog niet bereiken kan, "aanleiding zag het vele goede, dat de Volkenbond reeds gebracht heeft, voorbij te zien en tot een wan'hoopsconclusie te geraken. Maar laten degenen, die zoo denken, dan eens een oogenblik nagaan, wat de Volkenbond sedert zijn toch werKe lijk zeer kort bestaan mogelijk gemaakt heeft. Daarbij kan men toch niet uit het cog verliezen dat wij op dezen 18en Mei 1931 een heel stuk opgeschoten zijn vergeleken bij 18 Mei 1899. Neemt men in aanmerking, dat de krachten, die het vredeswerk bemoeilijken, zich nog bijna nooit in die mate hebben laten gelden, «als in het afgeloopen jaar het geval is geweest, dan is deze zeker heid toch voorwaar niet een omstan digheid, die wanhoop aan het uiteinde lijk slagen van het vredeswerk kan recht vaardigen. Laten degenen, die dit loo chenen, zich er eens rekenschap van geven, dat statengeschillen thans op verzoek van een der partijen door een Internationaal Gerechtshof beslecht kun nen worden, dat de verplichting daartoe thans door 35 staten, waaronder bij kans alle. groote mogendheden, aanvaard is. Vergelijkt men dit onmiskenbaar re sultaat met het verhandelde ter Confe rentie van 1899, toen zelfs de vrijwillige arbitrage niet anders werd aanvaard dan omkleed met voorbehouden, die de sta- tensouvereiniteit hoog hielden, maar van Russische wild. Want we willen hem den volgenden winter meenemen naar Rusland en als hij eenmaal onder Bobby's hoede is, dan is hij veilig!" Een uur later was het bal in vollen gang en Modbury was de ziel van alles; dien heelen avond had hij zich opge offerd, ,om met muurbloemen te dansen en eerst tegen middernacht had hij kans gezien tot een dans met Mary Willi ams, toen zijn zuster hem op den arm tikte met de waarschuwing: „Het spijt mij vreeselijk, beste jongen, dat ik je zoo storen moet; maar daar heeft juist Luckie Fairlie zich vertoond en je moet eens met haar spreken. Zoo als gewoonlijk heeft ze een gevolg van een stuk of zes vrienden". „Luckie Fairlie" was the Henourable Lucretia, echtgenoote van Fairlie Heriot, een neet van Lord Modbury. Ze stond niet bijzonder in de gunst van Lady Bobby, want haar gedrag was niet on berispelijk. De Fairlie Heriots hadden op eenigen afstand van The Towers een jachtbox gehuurd; dus had men ze moeilijk kun nen passeeren met een uitnoodiging. En daar was ze nu, prachtig in het rood gekleed, gekapt op in 't oogloopen- de wijze en geblanket. Kortom, heel haar verschijning was van dien aard, dat ze over het geheel bij dit gezelschap niet in den smaak kon vallen. het beginsel, waarom het ging weinig in stand lieten, dan kan men toch wer kelijk niet van een mislukking spreken. En om thans het brandpunt der Vol kenbondsbelangstelling, 't ontwapenings- vraagstuk, aan te roeren, kan men todi niet verloochenen, dat op dit gebied ontegenzeggelijke vorderingen zijn. ge maakt. Doel der bijeenroeping van de Eerste Vredesconferentie van 1899 was te geraken tot een vermindering der telkenjare groeiende bewapeningen. Het is bekend, dat van vermindering, laat staan van beperking der bewapeningen op die Conferentie niets gekomen is. Het is eerst de oprichting van den Vol kenbond geweest, die de mogelijkheid geschapen heeft van een door 54 Staten aanvaarde tractaatsbepaling, die het be ginsel inhield eener vermindering der bewapeningen. Dat het thans na vele jaren mogelijk is gebleken dit beginsel uit te werken in een ontwerp-verdrag, dat in 1932 door een interntaionale Ont wapeningsconferentie behandeld zal wor den is een vaststaand feit en geenszins een leuze, die voor verwezenlijking niet vatbaar is. Ongetwijfeld is het waar, dat dit ontwerp nog op vele punten onze kerheden bevat, dat de Cijfers nog moe ten worden ingevuld, en dat zelfs al wordt het ontwerp ter Conferentie tot verdrag verheven, slechts een uiterst be scheiden schrede op den langen weg der ontwapening gezet zal zijn. Het is echter een niet te miskennen vooruitgang, dat er thans een atmosfeer bestaat, waarin het mogelijk is, dat staten bereid wor den gevonden met elkaar te onderhande len over datgenen, dat tot dusverre slechts in hunne allergeheimste binnen kamers werd behandeld, hunne verdedi ging. Bedenkt men dit dan zal men het werk van den Volkenbond ongetwijfeld met meer vertrouwen aanzien, en de te genslagen, die dit werk evenals elke vooruitstrevende arbeid,; bet hoofd moet bieden, niet als' onoverkomelijke hinder palen beschouwen. Laat men aldus in dezen 18en Mei een rustpunt zien, waarop men zich met een zin voor de werkelijkheid reken schap geeft van het door den Volken bond tiot stand gebrachte en laat men zijn vertrouwen niet onthouden aan de zen tegen van alle kanten opkomende moeilijkhedenstrijdenden arbeid, die, wordt zij in vertrouwen volbracht, tot het. waarmaken van de vredesgedachte zal moeten, leiden. GEEN LEGERREVUE. Op de vragen van het Tweede Kamer lid den 'heer Albarda in verband met een voorgenomen plan tot het houden van een legerrevue hier te lande in Augustus a.s. heeft de minister van Bin- nenl. Zaken en Landbouw, voorzitter van den Raad van Ministers, geantwoord dat ter herdenking van de in 1830—'31 ge vallenen en tel* opwekking tot dank baarheid voor het feit, dat gedurende een eeuw de vrede in het Rijk van Europa heeft mogen heerschen, een plan heeft bestaan, als hier bedoeld, zij het dan ook in soberder vorm, dan in de vragen .omschreven. Alleen reeds om de tijdsomstandigheden zal de uitvoering echter achterwege blijven. Wat voor het plan in de plaats zal treden, maakt bij de regeering nog een punt van overweging uit. ZIERIKZEE. Het pas verschenen geïll. maandschrift „De vrouw en haar huis", uitg. N.V. v. Holkema Warendorf U.M. te Amsterdam, is evenals zijn voorgan gers rijk van inhoud en goed verzorgd, zoodat het prettig leest. A. H. .Loeff—Bokma schrijft over Top Naeff, in onze literatuur een der voor naamste figuren, en wat zij ons geeft Zoodra Luckie Lady Bobby in 't oog kreeg, zei ze: „Ha, daar ben je dan toch eindelijk! Ik heb al overal r.bar je uitgekrekea, maar ik zag je niet. Laat ik de heeren van „mijn gevolg" eens aan je mogen voorstellen: Lord Modbury, Lady Bob by Rathbone, Mr. Innes, Sir Jimmy Fer- rar...." en zoo ratelde zij een zestal na men af, die Modbury niet de moeite waard achtte, in het geheugen te pren ten, tot zij besloot met: „Graaf de Jac- queminet". De gastheer antwoordde niet eens met een buiging op al die voorstellingen; integendeel, hij keek den Franschman doordringend aan en wendde zich toen af. ,-,Bobs", fluisterde hij zijn zuster in, „keer terug naar je cavalier. Er is hier een man, met wien ik niet wil, dat je een woord wisselen zult".' Toen richtte hij weer het woord tot zijn nicht: „Ik vrees, dat je „vrienden", met bijzonderen nadrukop dit woord, „geen plaats zullen vinden onder mijn gasten. De heeren zullen zich zeker aan het buffet kunnen vermaken en ik laat ze dus verder onder je hoede". Mrs. Fairlie Heriot kreeg een kleur, wat zelfs onder haar rouge zichtbaar was, en, niet in staat een woord te zeggen van drift en verontwaardiging, noodde zij de „vrienden" met een enkele draagt steeds het stempel van een fijnen geest. Annie Posthumus vertelt van de jonge Noorsche schrijfster Sigrid Boo, die met haar boek „Wij, die den keu- kenweg gaan", zoo'n buitengewoon suc ces boekte in haar vaderland. „Over mut sen en mutsjes" in vorige eeuwen schrijft Lizzy Ansinga. Zes pagina's, met foto's, worden besteed aan een beschrijving over het internaat der Plantersschoolvereeni- ging. „Brastagi" (Sumatra's Oostkust). Aan tuinieren, weekendhuisjes, gezel ligheid, gerechten, handwerken, wordt ruim plaats verleend, een en ander ver duidelijkt met fraaie foto's. Verschenen is een mededeeling van de N.V. Koudijs Voederfabrieken B. K. over de opfokking van jonge hennen in „de rijpere jeugd". Verwaarloozing in deze periode beteekent: voor goed be derven! Een voedingstabel is bijgevoegd. Wij ontvingen een brochure, een dertigtal bladzijden groot, die in 26 vra gen en antwoorden, geletterd A—Z, een populair overzicht geeft van de Pan- europa-beweging, haar doel, haar be staansrecht, haar programma, haar stand punt ten opzichte van de vraagstukken van den dag. De bedoeling van deze brochure is het denkbeeld van eenEuro- peesche vereeniging ingang te doen vin den bij de menigte. Vandaar dat het boekje geen doctrinaire verhandelingen bevat, doch korte, duidelijke uiteenzet tingen. R. N. Coudenhove-Kalergi, de vader en de onvermoeide strijder voor de Pan- europeesche denkbeelden, toont in dit geschriftje de noodzakelijkheid aan van een Europeesche aaneensluiting en wijst naar de gevaren, welke Europa bedrei gen, wanneer het zich aan het militaris me, protectionisme of bolsjewisme over geeft. Bij gunstig weer, zal door „Kunst en Eer", Dinsdag 19 Mei, des avonds halt negen het volgende programma op de tent in het Havenpark worden uitge voerd: 1, Colonel Bogey-Marsch; 2. Ouver ture Dichter ,und Bauer; 3. Fantaisie sur l'opéra „Les Mousquetaires au Couvent; 4. Heinzelmannchen's Wachtparade. Pauze. 5. Musica, IMarsch; 6. Le Postil lon Amoureux, Solo voor Piston; 7. Sui te-Ballet; 8. Ebrezza d'Amore, Suite de Valses; 9. K.L.M.-Marsch. Mocht het weer ongunstig zijn, dan Zal het concert worden gegeven op Don derdag 21 dezer. Toen Donderdagmorgen te ruim 11 uur de heer W. A. B. uit deze gemeente door de gemeente Halsteren kwam ge reden, sprong plotseling, terwijl hij nog in een flinke vaart reed, de voorband van zijn motor. De bestuurder sloeg eenige malen over den kop en bleef met een hersenschudding liggen. In bewusteloo- zen toestand werd hij een woning bin nengedragen. Na voorloopig verbonden te zijn werd hij naar het Algemeen Burgergasthuis te Bergen-op-Zoom ver voerd. Het voertuig werd zwaar bescha digd. De dameskapsalon van den heer B., die eenige dagen gesloten is geweest, wordt heropend. Men zie de annonce in dit nummer. KERKWERVÉ. Voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing alhier zijn van Christelijk-Historische zijde Candida at ge steld de volgende heeren: J. Boot Nz., C. P. de Vlieger, A. B. Jonker, A. Ver- hage en J. Klinke. HAAMSTEDE. Op de kweekerij „Flo ra'', van de firma J. Verton Zn. komt thans de Cereus Cactus Koningin der Nacht in knop. De plant, die terecht dezen naam draagt, heeft de eigenaardig heid pas in den laten avond haar bloe men te ontplooien. Het opengaan der knoppen is duidelijk waar te nemen, de bloeiwijze is schitterend. Dhr. Vertton verklaarde ons, gaarne de bloeiende plant (bloeitijd Juni-Juli) gratis ter be- bezichtiging voor liefhebbers te stelen: op verzoek zullen ze tijdig door hem hoofdbeweging, haar te volgen en Mo^_ bury keerde terug naar Mary Williams" HOOFDSTUK XIX. Eer Modbury Mary vond, zag hij Hugh en hield hem staande met een: „Zeg, Llewellyn, ik ben blij, dat ik je trei. Er is hier een man, die voor geen enkele dame geschikt gezelschap is. Hij is meegekomen met Mrs. Fairlie Heriot. Ze zal je wel opgevallen zijn: sierlijk in het rood gedost, als zij is. Maar pas op, dat die man niet aan je zusters wordt voorgesteld". „Hoe heet hij en hoe ziet hij er uit? Dan zal ik Huish even waarschuwen, dat die 'zorgt voor Evelyn. Helena is met Lord Holwell; dus die is veilig". „Graat de Jacqueminet", naar hij zich noemt. Mary en ik hebben een uiterst- onaangename ontmoeting met hem ge had, op onze terugreis uit St.-Petersburg, in November. Ik had er hem met genoe gen laten uitgooien, maar dit zou meer opschudding hebben gewekt, dan hij waard is. Je kent hem dadelijk: het is een typisch Fransch mannetje. Maar kijkt alle twee naar hem uit, dat hij niet meer ergernis wekt". „Maak je maar niet bezorgd: een man van het genre van Mrs. Heriet.... O, neem mij niet kwalijk: ik vergat, dat zij fami lie van je is, niet waar? Het spijt mij oprecht tUDDINSFABA'AJ-POLAK' CRON/NCEN uitgenoodigd worden. Tevens een mooie gelegenheid om de uitgebreide cactéën- collectie der firma te bezichtigen. ELLEMEET. Behalve de reeds ver meldde candidatenlijst voor den gemeen teraad zijn Dinsdag nog ingeleverd de volgende twee lijsten: I. 1, J. J- Steur; 2. Jac. v. d. Stolpe en II. 1. L. Hanse; 2. C. M. Kristelijn; 3. C. J. v. d. Bout. OOSTEKLAND. Voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen zijn 4 candidatenlijsten ingeleverd, n.l. van den Vrijheidsbond, Anti-Rev., Staat-Geref. Partij en deVolks- kiesvereeniging. Door de Anti-Rev. kiesvereeniging zijn voor leden van den gemeenteraad candidaat gesteld: 1. J. N. de Weeze (aftr.); 2. A. S. van Hoeve (aftr.)3. G. de Jonge Az.; 4. L. Stouten Johz.; 5. Mars. Capelle; 6. A. M. Kloote. THOLEN. Op 29 Mei a.s. zal het een kwart eeuw zijn geleden, dat de heer H. J. Laban, secretaris dezer gemeente, als zoodanig werd beëedigd. In 1896 werd de heer Laban benoemd tot amb tenaar ter secretarie, waar hij tot Jan. 1900 werkzaam bleef en onderwijl zijn diploma gemeente-administratie behaalde. Daarna was de heer Laban eenige jaren werkzaam ter secretarie van Dordrecht, waarna hij weer naar Tholen terugkeer de en werkzaam was als secretaris der gezondheidscommissie. Op 25 Mei Werd hij in de plaats van wijlen zijn vader benoemd als secretaris dezer gemeente en op 29 Mei d.a.v. beëedigd. Onder vier burgemeesters is hij werkzaam geweest, o.a. de heeren van Stapele, Wagtho, Diepenhorst en van der Hoeveu. De heer Laban is tevens lid van het hoofdbestuur van gemeente-ambte naren. Hij staat bekend als een zeer-kun dig en bekwaam ambtenaar. Wij twijfe len niet, of het zal den heer Laban op 29 dezer niet aan bewijzen van be langstelling ontbreken. SCHERPENISSE. De volgende lijsten van oandidaten van leden van de ge meenteraad zijn ingediend: 1. C. G. Har- tog, J. Rijstenbil Az., C. Bevelander, C. van Dalen; 2. A. Kleppe, D. K. Rijs tenbil, P. v. d. Werff Jz.; 3. G. van Ast, P. Menheere, A. v. d. Werff Cz., C. Slager, M. Bolier Jz.; 4. L. Vos, J. Rijstenbil Johz., A. C. Kievit, C. Vroeg- op; 5. J. Keur Dz. POORTVLIET. Alhier zijn candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad door de anti-rev.: 1. M. K- Krijger (aftr.); 2. A. W. Kloet; 3. M. Lindhout; 4. J. Deurloo; 5. H. van IJsseldijk; 6. C. Kur- vink; 7. H. Overbeeke. „Ik voel mij' volstrekt niet beleedigd, hoor! Maar zij is ook eigenlijk geen fa milie van mij: mijn neef had het ongeluk tegen haar aan te loopen. Heb je Ma ry ook gezien? Toen ik van haar weg ging, was zij op de hoogte van die rustbank; maar nu zie ik haar niet". Mary was ook niet te zien. Het souper was juist begonnen; bijgevolg was de balzaal half leeg. „Ik moet haar vinden", zei Modbury geagiteerd. „Het zou haar vreeselijk van streek maken, als ze dien kwast zag en haar cavalier wist haar niet goed te beschermen". „Waarschijnlijk is ze gaan soupeeren", zei Hugh. Het werd hem al duidelijker, dat Mary en Modbury verloofd waren. Hij zou dus trachten, zijn lot te aanvaarden. Hij had niet bet flauwste vermoeden, hoe onaan genaam, in waarheid, de ontmoeting met dien Franschman was geweest, dan zou hij er zich zeker evenzeer ongerust over, hebben gemaakt, waar Mary dan wel kon zijn. De jongelui liepen samen de balzaal door en keken in het vertrek, waar ge soupeerd werd. Het souper werd opge diend op de gewone manier: aan kleine ronde tafeltjes, en er stond een groot buffet voor hen, die liever staande sou peerden. (Wordt vervolgd)s

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1