Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement; Woensdag 13 Mei 1931. zierikzeesche courant. advertenties Inzending Advertentiën HEVEA BERICH T. DIENSTPLICHT. Ter-inzaga-legging lijsten van candidaten. BUITENLAND. feuilleton. Het Huis van den Graat binnenland. Uit Stad en Provincie Sproeten komen yroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten, Fïjj» per 8 ïaetadsa f 1,50, (nmeo per port 11>®>. Voot kiltenlud per J»»r 10,—. Aboiderl^ke aumMerg 5 oenS. Tenehjjnt Mnd., Word. en Yrjjd. tel. So. 82. - Postgiro J8T8T7. T»n 1—8 regel» (0 et»., tu 4 regel» en durboren 20 et», per regel. Roelans. 80 et», p. regel. Bjj oontrset beUngrijke korting. Luending op den dag tu tli- gete vóór 10 ar*. ■Itirlljk 10 uur op des dog uitgiif iFiETSBANDEN \lichtloopend IJzersterk. Het Bureau van dit blad, hoek Schuit haven, is iederen werkdag geopend van des voorm. 9 - tot des avonds 5 ure ('s Zaterdags van 9—3 ure) tot het plaat sen van advertentiën en het aannemen van abonnementen en het doen van be talingen daarvoor. Het adverteerend publiek wordt op merkzaam gemaakt op het groote voor deel gelegen in het plaatsen van adver tentiën bij contract van 500 1000 3000-, 5000- en 10.000 regels. Het tarief hiervoor is verkrijgbaar aan het Bureau en wordt ook op verzoek aan buiten de stad wonenden gezonden. De Directeur, A. J. DE LOOZE. Ondirzoek vanvarlofgingurs. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat het onderzoek van verlofgangers, bedoeld in art. 41, derde lid der dienstplicht wet, voor deze gemeente zal worden gehouden te Zierikzee in het Raadhuis, op Maandag 29 Juni 1931, des namiddags 2,30 uar, voor de groot-verlofgangers van de lichting 1922; op Woensdag 1 Juli 1931, des voormiddags 8 uur, voor de groot-verlof gangers van de lichting 1919. Voor bijzonderheden omtrent dit onderzoek wordt vtrwezen naar de desbetreffende publi catie aan het aanplakbord. Zierikzee, 11 Mei 1931. De Burgemeester voornoemd J. C. A. BANNINK. De VOORZITTER van het Hoofdstembureau in de gemeente Zierikzee, maakt bekend, dat de bij hem ingeleverde ljjsten der can didaten, gesteld voor de op 24 Juni a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad, ter gemeente- secretaTie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Zierikzee, 12 Mei 1931. De Voorzitter van het hoofdstembureau voornoemd, J. C. A. BANNINK. tegen een provocatie der monarchisten noemt, luiden de uit Madrid binnenge komen berichten ernstig. De uitingen van woede van de bevolking, speciaal tegen de geestelijke orden, hebben ertoe ge leid, dat verscheidene kloosters in brand gestoken zijn. Naar aanleiding van deze gebeurtenissen is het tusschen de me nigte en de politie tot een heftige bot sing gekomen, waarbij aan beide zijden geschoten is. De regeering heeft niet alleen te Ma drid den staat van beleg afgekondigd, zij heeft ook de arrestatie gelast van alle monarchisten, die voor de gebeur tenissen van Zondag aansprakelijk ge- ac"it kunnen worden. Allo beurstransacties in heel Spanje zijn op bevel van de regeering geschorst. Madrid gelijkt op een legerkamp. Overal patrouilleeren politie en militairen te voet en te paard. Een delegatie van 6 arbeiders is bij de regeering verschenen en heeft de ontbinding van de gendar merie geëischt. Verder protesteerde de delegatie tegen den houding van den minister van binnenlandsche zaken. Ver schillende kranten hebben politiebescher ming moeten vragen. De r egeering deelt in een communiqué mede, dat zij besloten is verdere ver storing van de orde door rechtsgerichte elementen energiek te bestrijden. Ook in de provincies Malaga, Alicante en Sevilla is de staat van beleg afge kondigd. Te Alicante is de staking af- gemeen. In deze stad werden alle kloos ters verwoest. Te Granada vielen 6 ker ken en 2 kloosters ten offer aan het vuur, terwijl te Malaga de menigte een aanval ondernam op de politiekazerne. De kardinaal-aartsbisschop van Sevilla heeft, als voorzorgsmaatregel, order ge geven tot ontruiming van alle kloosters. De materieele schade wordt te Madrid op ruim 40 millioen peseta's geschat; voor geheel Spanje zal zij meer dan 100 millioen bedragen. De republikeinsche regeering, die ern stig rekening moet houden met de mo gelijkheid, dat ze zoo glad verloopen omwenteling haar politieke karakter zal verliezen en tot een sociale revolutie zou worden, heeft zich er niet toe bepaald de onderdrukking van nieuwe onlusten op krachtiger wijze ter hand te nemen, zij heeft eveneens^ gemeend aan de ton rust onder de arbeidersbevolking een einde te moeten maken, door een scher pere houding jegens alle monarchistische actie. In verband hiermede is dan ook generaal Berenguer, de opvolger van Primo de Rivera, opnieuw gevangen ge nomen. Beslissing ovsr ingeleverde candidatenlljsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van dan Bameantaraad. De VOORZITTER van liet Hoofdstembureau in de gemeente Zierikzee', maakt bekend, dat het Hoofdstembureau teu Stadhuize dier Gemeente, op Dinsdag i9 Mei 1931. des namiddag drie uur, IN EEN OPEN BARE ZITTING zal beslissen over de geldig heid der op 12 Mei 1931 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde ljjsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Zierikzee, den 12en Mei 1931 De Voorzitter voornoemd, J. C. A. BANNINK. ONGEREGELDHEDEN TE MADRID. Hoewel een officieele Spaansche ver klaring de gebeurtenissen van Zondag te Madrid zoo onbeduidend mogelijk pro beert voor te stellen en de houding van de bevolking slechts een protest 23 Naar het Engelsch. „Goede trouwe ziel!" zei Mary ont roerd en sloeg de armen om de oude heen. „Nu, ik wil dan ook wel aan nemen, dat dit een vergissing is ge weest en dat lord Medbury tien in plaats van één had willen zetten, maar ik heb er nooit in dien geest over nagedacht en Grootvader ook niet. En u weet wel, dat hij nooit geld gebrek heeft gehad, daar hij ook nog geen maand na lord Medbury is gestor ven. En, als ik zulk een groot fortuin had bezeten, dan zou ik een rijke dame zijn geweest en niet naar Rusland zijn gegaan, of Mrs. Tweedie hebben gekend en bij u zijn komen logeeren. Ik zou waarlijk niet graag rijker zijn, dan ik ben; dus kunt u met een gerust hart van uw toelage genieten". „Hoor haar eens, Madam!... Zoo was zij nu altijd!.... O, Miss Mary, als ik toch denk, dat ik u onder mijn dak heb wonen en met een dame, die u al even zeer lief heeft, als een ieder, die met in aanraking komt! Mijn Hemel! Slaat het daar al twaalf?... En ik sta hier GELAATSMASSAGE. Altijd een mooie en gezonde hnid door eeh of twee maal per week des avonds tegen het naar bed gaan, het gelaat een paar minuten met Parol te masseeren, waarna men de niet in de huid gedrongen Parol met een droog doekje kan afvegen. De door massage in de hnid gedrongen Parol zal dan gedurende den nacht een verzachtende en reinigende werking op de huid weefsels uitoefenen en bij eenigszins regelmatige toepassing der hierboven aangegeven eenvoudige behandeling, aan de huid een bijzonder zaohte en mooie teint geven. WINKELWERKTIJDENBESLUIT. Iti verband met de komende feestdügeit. Bij het Bureau van den Kon. Ned. Mid denstandsbond is een schrijven ingeko men van den Directeur-Generaal van den Arbeid, waarin wordt medegedeeld, dat de ministeriëele beschikkingen van 14 April, 29 Juli en 16 December 1930 niet slechts bedoeld zijn voor het jaar 1930, doch permanent gelden. De verschuiving van den vrijen halven dag, te geven in weken, waarin erkend Christelijke feestdagen en de R.-K. feest dagen van Maria Hemelvaart en Allerhei ligen vallen, naar die feestdagen, waarop immers de winkels toch gesloten zijn, kan dus op eenvoudige wijze geschieden. Daartoe wordt naast de arbeidslijst een met inkt geschreven bekendmaking opge hangen, waarop vermeld worden de na men van de betrokken arbeiders en de feestdag, waarop de regeling wordt toe gepast (Hemelvaartsdag, Tweede Pink sterdag). ZIERIKZEE. Aan het in een vorig nom- mer van dit blad vermelde betreffende nog maar altijd te praten en heb u mis schien heel moe gemaakt? En dat ter wijl Jessy wel eens veel te hard uw kuiken kan braden!... U beiden zult het mij toch wel vergeven, Madam en Miss Mary, als ik soms iets gezegd mocht hebben, wat ik beter gezwegen had? Maar, ziet u, als ik van die oude her inneringen ophaal, dan kan ik mijneigen tong geen baas meer! En, als uw arme vader nu soms waarlijk wat veel geld mag gebruikt hebben. Och, het spel is bij zoovelen schuld en wij weten ook niet alle verzoekingen, waaraan hij heeft blootgestaan. /Een feit is het, Idat hij altijd evenzeer een gentleman was en zoo knap van uiterlijk!... In ieder geval ben ik maar blij, dat wij den rammelaar wéér hebben, want Mr. Williams stelde daar nu eenmaal zoozeer prijs op. Er zou wat voor Master Cecil op hebben zeten, als zijn grootvader geweten had, wat hij uitgehaald had: dat hij het stuk speelgoed daar in die kast had verbor gen. Maar daar hoor ik zijn schelletje ik ga hem gauw open doen". Geen wonder, dat Mrs. Grey dit zoo goed kende, want ze hoorde het op z'n minst tweemaal per dag, nu !het groote bal zoozeer naderde en Mary en Mrs. Tweedie nog betreffende tal van dingen moesten geraadpleegd worden. Die voorbereidende maatregelen waren Modbury op zichzelve al een genot. den nieuw benoemden gouverneur-gene raal van Nederl. Oost-Indië, Jhr. Mr. B. C. de Jonge, willen wi^. nog toevoegen, dat deze, uit het oude Zierikzeesche ge slacht gesproten, de kleinzoon is van den algemeenen rijksarchivaris Jhr. Mr. J. C. de Jonge, die in 1793 alhier geboren werd in het huis aan den Mol, nu A 309. Van diens broeder Jhr. K. W, de Jonge (geb. 1789) stamt het leenig nog op Schou wen en Duiveland wonende lid der fami lie de Jonge af, n.l. Jkvr. H. C. W. Ide Jonge, weduwe van Jhr. Mr. J. W. D. Schuurbeque Boeije, wonende op „Mon Plaisir", onder Noordgouwe. Gelijk be kend is, is de elders gevestigde familie de Jonge vrij talrijk. Ten behoeve van het gemeente museum zijn geschonken: een fraai be slagen houten pijpendoos (puup-uus)een Middelburgsche almaipk van 1846 in per kamenten omslag; van den heer Jan van Westervoort jz. te Eikerzee: twee spa den, gebruikt bij de voormalige mee krap-cultuur, n.l. een delfspa en een dek- spa; van mej. M. van Adrichem te Schud- debeurs: een zilveren voor 's-Hertogen- bosch geslagen gedenkpenning van 1776, ter gelegenheid van een jubilé van den Hertog van Brunswijk. Aangekocht werd een Zeeuwsche rijks daalder van 1696. - Met ingang van 16 Juni a.s. is de tot brigadier-majoor aangestelde rijks veldwachter H. Prins, thans te Oost- IJsselmonde, verplaatst naar hier. Voor zoover noodig herinneren wij aan het ingaan van den zomertijd in den nacht van Donderdag op Vrijdag. Indien men de Zomertijd volgt, is het gewenscht alle uurwerken Donderdag avond voor het naar bed gaan een uur vooruit te zetten. Dinsdag Werden hier de volgende candidatenlijsten vastgesteld voor de verkiezing van leden voor den gemeen teraad. A.-R. 1. Timmerman Czn., A.; 2. Quant, L.; 3. den Boer, W.; 4. Verbeek, P.; 5. Vaate, S. J. bij de; 6. Kam, W. de; 7. Brouwer, J. P.; 8. Vaate, G. M. bij de. C.-H. 1. de Broekert, I.; 2. Groenendijk, A.; 3. van der Doe, P. J.; 4. Steendam, L. H.; 5. Matthijsse, J. J.; 6. van Schel ven, A. J.; 7. de Pooter, C. M.; 8. Boo- gerd, C. J.; 9. Kloet, P.; 10. Overbeeke, J. P. V.-B. 1.- Doeleman, L.; 2. Panny, P. M.; 3. Kwast van der, J.; 4. Croo du, C. J. B.; 5. Swaters, H. D. J.; 6. Weijde van der, A.; 7. Koopman Sr., C.; Vliet van der, G.; 9. Wolfson, geb. Rei- chardt, W. P. G.; 10. Gasille, G. A. S.G.-P. 1. Uijl, J. M.; 2. v. d. Panne, J.3. Vaane, B.; 4. v. Westen JZ., C. R.-K. 1. Den Boer, A.; 2. Henning, J. H. B^.; 3. Guinée, L. J.; 4. Koévoets, H. A. S.D.A.P. Catshoek, J.; 2. Versteeg, W.; 3. Doe van der, A.; 4. Gaast van der, J.; 5. Krijger, J. C.; 6. Gubbels, M. J. M. V.-D. 1. Gerritsen, R.; 2. Kik, W.; Tichelaar, A.; 4. de Vrieze, J.; 5. Bar- nouw geb. Reijst, A. M.; 6. Cashoek, E. M.; 7. van Leersum, P. Onder groote belangstelling werd Maandagavond in feestelijke vergadering HOOFDSTUK XVIII. Een week later was de heele voor kant van Modbury Towers schitterend verlicht en opophoudelijk kwamen gasten aangereden, die op vriendelijkste wijze werden verwelkomd. Er was in geen vijf-en-twintig jaren een bal geweest op The Towers; maar dit zou dan nu ook een feestelijkheid worden, die heel de omgeving zich nog lang herinneren zou. Lady Bobby hielp natuurlijk haar broer de gasten ontvangen en met veel waar digheid vervulde zij haar plicht als „cha peronne". Zij had voor deze gelegenheid een grijs-zijden toiletje gekozen, dat haar als in een wolk hulde, en, zelve maar half voldaan over haar keuze, trad ze haar man's kleedkamer binnen, eer zij zich naar den salon begaf, en vroeg: „Zie ik er zóó stemming genoeg uit, Bobby? Ik vind mijzelve net een vleer muis in dat saaie grijs!" „Nu, zoo erg is het nog niet, kindje. Maar, als jeblieft, ga wat uit den weg, want ik ben toch al zoo laat en dan kom ik heelemaal niet klaar 1" »0> Ja» jullie zijn op de jacht hè? Heeft de jonge Llewellyn nogal wat geschoten?" „Dat zou ik meenen!..» Den volgenden winter moeten wij eens- naar Rusland het gouden jubileum herdacht van mej. L. Verheijen, als hoofd der christelijke bewaarschool. De schoollokalen waren daartoe eenigszins versierd en boden een feestelijk aanzien. Toen de jubilaresse om half acht het lokaal binnen trad werd zij staande toegezongen de zegen bede uit ps. 134 3. Nadat mej. Ver heijen de voor haar bestemde plaats tusschen de bloemen had ingenomen, nam dhr. U. Gorter, hoofd der Chr. School het woord, die wegens ongesteldheid van dhr. J. Flohil, de leiding der feestver- gadering was toevertrouwd. In een kern achtige toespraak prees dhr. Gorter de jubilaresse voor haar trouwe plichtsver vulling gedurende niet minder dan een halve eeuw, waarbij hij wees op het hoogere motief waarbij zij bij haar ar beid gedreven werd en waarmede te vens hel bestaansrecht der Chr. bewaar school wordt bewezen, n.l. de weten schap dat zij werkzaam was in dienst van haar Meester en Koning, tevens den grooten kindervriend, tot Wien zij de kinderen in hun prilste jeugd leidde. Na de pauze, waarin de thee werd rondgediend en verschillende liederen werden gezongen, verkreeg de secreta resse van het schoolbestuur, mej. v. d. Berge, het woord, die in een uitnemend historisch overzicht het ontstaan en de geschiedenis der bewaarschool schetste. In 1881 trad mej. Verheijen aan het hoofd der school, onder wier zorgzame lei ding de school zich uitbreidde, on'danks de financieele moeilijkheden waarmefe men menigmaal te kampen had. Zij wees er op hoe mej. Verheijen een hoorend oor had en een ziend oog, welke God beide gemaakt heeft. In hartelijke be woordingen richtte zij zich met woorden van gelukwensc'h tot de jubilaresse. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op mevr. en de heer Bannink. De bur gemeester, het woord verkrijgende, gaf uiting aan zijn vreugde dat de jubila resse haar taak op voortreffelijke wijze heeft mogen vervullen. Hij bracht den dank van het gemeentebestuur, dat mej. Verheijen een bloemenhulde aanbood, over voor 'den verrichten arbeid. Hij wees op het voorrecht wat haar te beurt mocht vallen, alsmede op de noodzake lijkheid aan de opleiding der jeugd tot Christelijke deugden en prees de tact en groote toewijding waarmede de ju bilaresse 'haar arbeid mocht verrichten. Onder luiden bijval der aanwezigen reikte hij de jubilaresse de gouden medaille der Oranje Nassau-orde uit, en spelde, na een toepasselijk woord, deze Konink lijke onderscheiding haar op de borst. Na eenige ©ogenblikken pauze, werd het woord gevoerd door dhr. W. den Boer die in gevoelvolle woorden wees op den gewichtigen arbeid welke de jubilaresse onder Gods zeggen mocht verrichten, ter wijl op dezen avond bleek hoe God op zijn tijd ook genade en eere geeft. Namens bestuur en vrienden bood hij een couvert met inhoud aan. Vervolgens voerden nog dhr. M. v. d. Houten het woord, die enkele jeugdherinneringen gaf en dhr. J. F. v. d. Vate als oud-leer ling en dhr. D. Mulder, met wie de jubilaresse vele relaties heeft gehad. In een toepasselijk slotwoord sprak dr. J. van Lonkhuijzen, die de groeten overbracht van Mr. Goedbloed uit Goes, ook een oud-leerling van mej. Verheijen, woorden van waardeering en hoogaöi- ting en wees de jubilaresse op de hoog ste onderscheiding die God aan het einde der loopbaan heeft bestemd voor allen die Hem in dit leven gediend en ge prezen hebben. Hierna werd deze welgeslaagde feest- vergadering door Dr. v. Lonkhuijzen met dank aan God gesloten, waarna de- aan wezigen met een handdruk van de 70- jarige jubilaresse afscheid namen. HUISVLIJTTENTOONSTELLING. In de bestuurskamer der Ambachts school te Zierikzee had Dinsdagmiddag de plechtige opening van de Huisvlijt- tentoonstelling plaats. Verscheidene auto gaan, zeg. Daar moet je toch zulk prach tig jachtterrein hebben. En zijn neef wil ons daar introduceeren". „Maar wat moet ik dan intusschen doen?" vroeg 'zij, met smeekende uit drukking op haar kinderlijk gezichtje. „Wel, je gaat mee. Dat is nogal na tuurlijk. Het spijt mij, Baby, dat ik er je nu nog eens aan herinneren moet: maar je vertrek zou mij aangenaam wezen!" „Waarom helpt Jones je niet?" „Och, dien heb ik aan den markies geleend. Je kent hem: hij was wanho pend, zonder lijfknecht, en dus heb ik mij maar over hem ontfermd". „Heb je dat mooie presentje al gezien, dat hij voor mij meegebracht heeft, Bobs?" En zij liet een saffieren ring zien, dien zij aan haar voorvinger had moeten steken, omdat hij te wijd was voor iede ren anderen vinger. O, Bobs, waarom geel jij mij toch niet eens zoo'n mooi Kerstcadeau?" „Ik ben niet de oudste zoon met een twintig duizend pond per jaar, zie je! Maar, in 's Hemelsnaam, ga nu, kind! Dan ben ik in vijf minuten beneden". Het gezelschapje amuseerde zich zoo best, dat het nog niet eens ongeduldig was geworden, toen de gastvrouw, op z'n minst een kwartier te laat, den salon betrad. Er waren ongeveer dertig gasten; de meesten Waren jongelui, met hier en het voorjaar, koop tijdig een pot Pot 90 ot. Tube 50 ct. Zeep 60 ot. riteiten, dames en heeren waren tegen woordig. Mr. S. R. Bakker riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Spr. bracht dank aan de dames en heeren, die de laatste dagen hard gewerkt hadden om deze expositie in te richten en met vol doening op hun werk mogen terugzien. Namens de eere-voorzitster, mevr. Ban nink, riep spr. de aanwezigen een har telijk welkom toe. Niet onvoorbereid is deze tentoonstelling begonnen. Zoo heeft de heer A. Timmerman ons hier wegwijs gemaakt hoe een expositie als deze te organiseeren. Het is reeds de 4e maal dat ook hier een huisvlijttentoonstelling wordt gehouden; deze gaat uit van de Padvindersvereeniging alhier, die nieuw leven is ingeblazen en daarvoor ver sterking van haar middelen vraagt. Spr. wees op 't verband tusschen padvinderij en huisvlijt, riep de steun en medewer king der aanwezigen in en verzocht mevr. Bannink de tentoonstelling te willen openen, waaraan deze met genoegen vol deed. Twee zalen zijn voor deze tentoon stelling ingericht. Op de zaal waar de handwerken zijn geexposeerd, is ook een knusse, welverzorgde afdeeling, waarin thee kan worden gebruikt, ter- Wijl uit een aan den ingang der zaal geplaatste grabbelton aardige souvernirs kunnen worden medegenomen. Er is minder ingezonden dan andere jaren, maar de kwaliteit vergoed veel. Het is niet overladen, waardoor o.a. de handwerkafd. veel beter tot haar recht komt. Prachtige schepen ter mededinging en opluistering zijn ingezonden evenals fraaie teekeningen en schilderijen, sjlöd-, snij- en zaagwerk, stucadoorvoortbreng- selen, echte huisvlijtstukken als vlieg machines, lampen, enz. enz. Een ter opluistering ingezonden caroussel geheel electrisch, trekt zeer de aandacht. Wat in vrije uren zooal kan worden gemaakt is werkelijk verbluffend en prachtige staaltjes, echte huisvlijt zijn hier te bewonderen. Gaarne bevelen wij deze leerzame speciaal voor de jeugd expositie aan. Hieronder volgen de prijzen. Dameshandwerken. Kinderprijzen: le prijs, Annie Jonker, 2e pr. Nelly Schell; 3e pr. Tanny ten Haaf; 4e pr. Marie Sc'hell. Voor ouderen: Eerste prijzen, mej. J. v. d. Klippe, mej. C. Kramer—Sanderse, mevr. D. J. P. v. Oost—Tholenaar, Dui- vendijke, mevr. Weststrate—de Blaey, Dreischor, mevr. W. G. Boot—v. Westen, Haamstede. Tweede prijzen: mevr. C. Romeijn— Klompe, Nieuwerkerk, mej. Willy Quant en mevr. H. Hoekstra—Hedders. Derde prijs, mej. K. P. Romeijn. Vierde prijzen: Sina Boogaard, Burgh, mej. J. C. Smalheer en mej. W. C. Bal. Teeken- en schilderwerk: a. Teekenen voor kinderen, le pr. A. D. Versteeg; 2e pr. Juul van Bergen; 3e pr. Adrie van Leersum. b. Teekenen voor ouderen: le pr. Jan Boot W.Gz., Haamstede; 2e pr. J. Deur- lo Hz., Oosterland; 3e pr. Adr. Hen- drikse, Ouwerkerk. Schilderen voor kinderen: le pr. Boy Fokker v. Cr. v. R.; 2e pr. Baby Fokker v. Cr. v. R. d. schilderen voor ouderen: le pr. C. O. J. Hendrikse; 2e pr. J. J. Cock; 3e pr. mevr. van der Vliet—ten Haaf; 4e pr. Jan Boot W.Gz., Haamstede; 5e pr. J. A. Verhoef f, Brouwershaven; 6e pr. M. v. d. Werf; 7e pr. W. F. van den Ende. Houtbewerking: Eerste prijzen, a. J. Ridderhof; b. C. Jongmans; c. Leendert 1 U daar een mama er tusschen, om haar dochters te chaperonneeren. De meisjes Llewellyn hadden ieder een prachtig parelsnoer van „Oma" cadeau gekregen, en in haar wit satijnen toi letjes en met geen andere versiering dan dien paarlen halsketting, zagen zij er allerliefst uit. Mary Williams had een wit-satijnen toiletje gekregen van Mrs. Tweedie en zij was een indrukwekkende verschijning, lang en slank als zij was, en met haar bijna vorstelijke houding. Fred Huish was juist op het punt, zijn arm te bieden aan Evelyn, toen Lady Bobby hem aan een jonge dame voorstel de, die zij blijkbaar tot zijn tafelgenoote had bestemd. Daarna kondigde zij aan, met haar hooge, opgewekte stem, waarvoor het heele gezelschap even zweeg: „Modbury, jij zult het genoegen heb ben, Lady Bevis aan tafel te geleiden; maar overigens laat ik de gasten vrij in de keuze. Ik hoop, idames en heeren, dat die schikking naar uw zin is. Eerlijk ge zegd, moet ik er wel toe overgaan, omdat ik vergeten heb, een lijst te maken". Een hartelijk gelach toonde, dat de gasten Wel degelijk ingenomen waren miet die schikking. f Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1