Zierikzeesche Él Nieuwsbode ZierikzeB ABONNEMENT; Maandag 11 Mei 1931. ZIERIKZEESCHE COURANT. ADVERTENTIES Inzending Advertentiën INGANG ZOMERTIJD. BINNENLAND, FEUILLETON. Het Huis van den Graaf. Bezoekt de OU Diisdag 12, Woeisdag 13 Donderdag 14 Mei a.s„ is het gebouw der AMBACHTSSCHOOL. Uit Stad en Provincie. Prjji pet 8 «Milde» f 1,50, fiueo per po«t f 1,80. Voet bel bmltcnlud pet jmi t 10, Af»o»derljjke snmnen 6 eenl Venehtjet Mnd., Wasd. en Vrri. Tol. Ho. 82. - Po.tgiro 18T8TT. IU 1—8 tegel» «0 et«., ni 4 regel» en daerboTem 20 et». p« regel. Bealame» 30 et», p, tegel, Bjj eontrset belesgrgke korting. Intending op des d»g tab »it- g«ra vóór 10 ara. ■lUrlIJk 10 «ar op du dag v. Bitgaal HEVEA-FIETSBANDtN //ch tloo/j e/2 d - //z er sterk De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat de vervroeging met een uur van den wettelijken tijd zal aanvangen den 15 Mei 1931. De overgang geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zonnetgd op den dag, waarop de vervroeging aanvangt, twee uur aanwgat, in den voormiddag, het wordt geacht te zgn drie uur op dien voormiddag. Ziekikzeb, 11 Mei 1931. De Burgemeester voornoemd J. C. A. BANNINK. DE BEVOLKING VAN NEDERLAND. Volgens de voorloopige cijfers van de volkstelling, gepubliceerd in het laatste Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek, bedroeg onze bevol king op BI December 1930: 7.920.464 zie len. Het achtste millioen zal dus in den loop van dit jaar voleindigd worden. De vorige volkstelling, gehouden op 31 December 1920, wees aan dat ons land toen ruim 6.865.000 inwoners had. In de tienjarige periode die achter ons ligt, heeft de vermeerdering dus bedragen 1.055.000, zoodat de gemiddelde jaarlijK- sche toeneming ruim 105.000 bedroeg. Het aantal geboorten is in deze tien jarige periode regelmatig gedaald, welke daling echter de laatste vier jaar tot stil stand is gekomen; het geboortecijfer schommelt om 23 per 1000 inwoners. Het aantal sterfgevallen is de laatste acht jaar ongeveer constant gebleven en be weegt zich om 10 per 1000; het vorige jaar daalde het tot het zeer lage cijfer van 0.1 per 1000. De zuigelingen-sterfte is vrij regelmatig gedaald en was in 1930 beneden de 51 per 1000 levend ge borenen; minder idan een derde van het aantal van 1900. Deze cijfers spreken van verderen voortgang van hygiënische en medische zorg eenerzijds, van groote welvaart anderzijds, zonder welke een zoo laag sterftecijfer niet mogelijk zou zijn: Nederland heeft het laagste sterfte cijfer van alle landen ter wereld, voor zoover die met ons vergelijkbaar zijn. Het aantal huwelijken per 1000 inwoners, dat op langen termijn vrijwel gelijk blijft, nam in de laatste vijf jaar geregeld iets toe. STEUNVERLEENING AAN WERK- LOOZEN. Uit het nader antwoord van den Min. van Binnenl. Zaken en Landbouw op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Drop, in verband met een door Ged. Staten van Zeeland aan de ge meentebesturen in dié provincie gerichte circulaire van 29 Augustus 1930, betref fende steun verleening aan werkloozen; blijkt dat de minister uit nadere inlich tingen de volgende conclusies trekt; a. Genoemd college wenscht ten aanzien van de werkloozenzorg volledig met de regeering samen te werken; b. Er be staat geen verschil van inzicht tusschen de regeering en Ged. Staten voor zoover betreft de steunregeling; c. Er heerscht 22 Naar het Engelsch. „Misschien wel!... Maar of ik het nog meet?... Als de dag van gisteren staat alles mij nog vóór en ik weet ook, hoe u 't tegenover Master Cecil niet weten wilde, dat u om den rammelaar gehuild hadt dien hij stilletjes in het kabinet had geworpen en dat hij volhield, hoe u zeker tranen hadt gestort over zijn naderend vertrek.... Dat is nu volle zeven jaar geleden en dat u nu dat ding nog vinden moest „Ik moet er dan wel heel wat op gezogen hebben, als klein kind, dat er zooveel van de verf af is!" „Ja", zei Mrs. Tweedie peinzende, „dat doet mij haast betwijfelen, of het waar lijk wel een Russisch stuk speelgoed is, omdat het vernis, die ze daar gebruiken, zóó sterk i s, dat het tegen kokend water kan; denk maar aan dat houten keuken gerei, dat Marfa altijd gebruikte op Ala- tyr en dat van het zelfde maaksel is". „Dat de verf er af gegaan is, Madam"; viel Mrs. Grey in, „daar heeft u anders niets verwonderd over te zijn, want die was er al voor een groot deel af, eer Miss Mary den rammelaar kreeg, want Mr. Williams heeft mij ééns, toen Miss Mary haar rammelaar alweer kwijt was, gezegd: „Zorg, dat ze 'm toch nooit ver liest, Mrs. Grey, want ik stel verbazend veel prijs op het ding, het is al ouder dan u, moet u denken". De goede oude heer was toen al in de zeventig; hij was pas laat getrouwd en zijn zoon is in Indië gestorven, eer Miss Mary ge- ten opzichte van de werkverschaffing in de provincie Zeeland nog eenig misver stand. In verband met deze conclusies heeft de minister Ged. Staten verzocht ten op zichte van de werkverschaffing aan de gemeentebesturen een nadere uiteenzet ting van de opvattingen van de regeering op dit punt te willen geven. Tot zijn leedwezen meenden Ged. St., dat een nieuwe aanschrijving weinig re sultaat zou opleveren. Zij verzochten evenwel, kennis te mogen nemen van de aan den minister uitgebrachte rap porten, opdat het college kon trachten om, ingeval in sommige gemeenten crisis werkloosheid heerscht, zijn invloed aan te wenden om haar besturen te bewegen de leiding en verantwoordelijkheid van de werkverschaffing op zich te nemen, ROOKEND NEDERLAND. In de vierde aflevering van 't „Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek, welke dezer dagen zal ver schijnen, komen eenige cijfers voor oe- treffende de hoeveelheden sigaren, siga retten en tabak, die in 1930 volgens de door het departement van Financiën ver strekte opgaven zijn gebanderolleerd en waarbij rekening is gehouden met de van de aanvragers terugontvangen ze gels. Over de jaren 1923 tot en met 1930 zijn deze hoeveelheden in duizend tallen; in 1923 sigaren 1.043.126, sigaret ten 1.957.945, tabak 12.783 duizend k.g.; idem in 1924 resp. 1.036.846, 2.506.865 en 14.596; 1925; 1.062.972, 1.981.680 en 10.622; 1926; 1.145.089, 2.369.075 en 12.540; 1927; 1.197.612, 2.590.893 en 11.845; 1928; 1.266.889, 2.790.691 en 11.751; 1929; 1.346.089, 3.179.577 en 11.299; 1930; 1.369.650, 3.589.552 en 11.577. De totale verkoopwaarde nam toe van ruim f 142 millioen in 1923 tot bijna f 152 millioen in 1924, liep in 1925 terug tot ruim f ,138 millioen om daarna weer te stijgen tot ruim f 173 millioen in 1929 en even f 183 millioen in 1930. DE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. De Haagsche Post bevat een artikel over de verdeeling van 'den radio-zend tijd, waarin verwerkt zijn de gegevens omtrent de regeling van de radio in het buitenland, vooral wat betreft de politiek en de censuur, die voor de leden van de Tweede 'Kamer ter inzage hebben ge legen, maar tot dusverre nog niet gepu bliceerd werden. Er blijkt uit, naar de Haagsche Post schrijft, dat nergens, behalve in Neder land, het algemeen programma ook in handen is van politieke partijen; alleen boren was. En u weet niet, hoe vreese- lijk bedroefd de jonge Mrs. Williams Miss Mary's moeder dan en oude dominee Williams waren, toen 't droeve bericht kwam van het overlijden van den jongen Mr. Williams. Opdat hij daar niet zoo verlaten op de pastorie zou zitten, bood zijn Lordschap hem, na den dood van uw moeder, Miss Mary, aan. om als zijn secretaris op The Towers te komen wonen, dan kon Mylady meteen het oog houden op ,u, want u was nog maar een 'week oud, toen uw moedertje stierf". Tranen verstikten de stem van de oude getrouwe en ook Mrs. Tweedie voelde zich niet in staat, iets te zeggen. „Dus mijn moeder is even na mijn boorte gestorven? Dat heb ik nooit weten", zei Mary. „Neen, dat komt: Mylady wilde ook niet, dat het u verteld zou worden, om dat zij het zoo'n droevig begin voor een jong leven vond. En Mr. Williams kon nog in geen jaren, nadat het gebeurd was, er van spreken. Was uw vader nu nog maar op het veld van eer gestor ven, dan had uw grootvader er beter in kunnen berusten, omdat een dergelijk lot nu eenmaal te verwachten is voor een militair. Maar hij is overleden aan zware koortsen, nog eer men gelegenheid had. uw moeder eenigszins op de hoogte te brengen van zijn toestand. Uw moeder tje was hier achtërgebleven, omdat zij toch niet zoo sterk was; zij zou uw vader eerst volgen, als u oud genoeg was, om de reis te kunnen maken. Haar moeder kwam heelemaal uit Schotland, toen zij op sterven lag en een heftige scène had plaats, toen uw grootmoeder weer naar haar land moest terugkeeren zonder u, want zijn Lordschap kon geen afstand van u (doen, daar hij immers niets in België is, evenals bij ons, de zendtijd verdeeld onder de politieke partijen, maar onder aftrek van den zendtijd voor het algemeen programma. Tegenover dit eene geval staan tal van landen, waar de partijpolitiek streng uit den aether wordt geweerd. In enkele landen b.v. Denemar ken, wordt aan de politieke partijen kor ten tijd de beschikking gegeven over een zender; in de meeste landen mogen politieke onderwerpen slechts op strikt onpartijdige wijze voor de microfoon worden behandeld. Andere landen weren zelfs deze zakelijke politieke bespreking uit den aether. Het wordt hoog tijd, aldus schrijft de Haagsche Post, dat ook Nederland terug keert van de dwalingen zijns weegs. Er moet ook hier komen een algemeene om roep, waarover alle richtingen medezeg genschap en controle hebben. Daarnaast behooren alle serieuze levensrichtingen de gelegenheid te hebben, zich door middel van de radio te uiten, al schijnt het gewenscht, dat politieke uitzendingen beperkt blijven tot verkiezingen, partij congressen 'en dergelijke bijzondere ge legenheden. WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS MET HEMELVAARTSDAG. Het Bureau van den Kon. Nederl. Mid denstandsbond brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat ingevolge het bepaalde in artikel 5, eerste lid onder b van het Winkelwerktijdenbesluit, een man of een vrouw op den dag, voorafgaande aan Hemelvaartsdag (13 Mei a.s.), ge durende ten hoogste elf uren arbeid mag verrichten, onder voorwaarde, dat in den winkel op Hemelvaartsdag niet wordt gewerkt. Art. 24 van genoemd besluit maakt het den werkgever mogelijk om de afwijking van de geldende arbeids- en rusttijdenregeling, door deze werk tijdverlenging noodzakelijk geworden, te vermelden op een door hem ondertee kend geschrift, dat naast de arbeidslijst wordt opgehangen. De arbeidslijst zelf kan dus ongewijzigd blijven. Uit het ge schrift moet echter duidelijk blijken (b.v. door het aangeven van de namen) voor welke arbeiders de daarop vermelde re geling geldt. Jeugdige personen (beneden 18 jaar) vallen niet onder deze uitzon- deringsregeling. Tenslotte wordt nog de aandacht gevestigd op de mogelijkneid om den wekelijkschen vrijen halven dag, te geven in de week van 10 tot en met 16 Mei e.k., te stellen op Hemelvaarts dag (14 Mei), waarop de meeste Winkels toch gesloten zijn. Waarschijnlijk zal hier voor en voor den Tweeden Pinksterdag Wel de faciliteit, dat men deze wijzi ging op een geschrift, op te hangen haast de arbeidslijst, kan vermelden, wor den toegestaan. Dit is althans door den Kon. Ned. Middenstandsbond te bevoeg- der plaatse verzocht. ZIERIKZEE. Verschenen is 't verslag der Gezondheidscommissie, over het jaar 1930. De gemiddelde bevolking in hel ambtsgebied, omvattend de eilanden Schouwen-Duiveland en St.-Philipsland, bedroeg in 1930, 25763. Het aantal le vend levend geborenen bedroeg 4.54. of 17.66 per 1000 inwoners; de totale sterfte 276 of 10.71 per 1000 inwoners. De al gemeene toestand was in het verslagjaar vrij gunstig. Op 3 Juni 1930 vond de feestelijke opening der waterleiding plaats. De drinkwatervoorziening betee- kent een groote vooruitgang op hygiè- anders had, om voor te leven. Haar Ladyschap noodde uw grootmoeder ieder jaar ééns op The Towers, tot u negen ot tien jaar was. Maar de oud€> dame had rheumatiek in de knieën en zag zóó zeer tegen de reis op, dat zij dan ook op negen-en-vijftigjarigen leeftijd stiert, zon der u ooit te hebben weergezien. Ik heb wel gehoord, dat de familie het uw moeder nooit vergeven kon, hoe zij een man had getrouwd, die niet wist, wie zijn grootvader was, maar de menschen pra ten zooveel en ik ben zeker, dat de jonge Mr. Williams een uitstekend mensch was. U lijkt niet op uw moeder, Miss Mary, maar op den ouden heer Wil liams". „Waarom zeg je, dat de jonge Mr. Wil liams niet wist, wie zijn grootvader was?" vroeg Mrs. Tweedie. „Wie waren dan de ouders van den ouden heer?" „Nu doet u daar een vraag, Madam, die menigeen zich zeker al gesteld heeft, ofschoon ik altijd vind, dat de menschen beter deden, als ze zich met hun eigen zaken bemoeiden. Sommigen beweerden ik hoop, dat u het mij niet kwalijk neemt, Miss Mary, dat ik zoo iets uit spreek tegenover u, dat Mr. Williams nooit een door de wet erkenden vader had; maar ik zeg dan toch maar, dat hij een jechte gentleman was en hoe zou dat nu ook anders kunnen, als zijn Lord schap hem zulk een betrekking aanbood en zijn heele leven zoo goede vrienden met hem is geweest? Ik weet, dat Mr. Williams de beste opvoeding had geno ten, want hij was met zijn Lordschap op college geweest. Het een ot ander kantoor In Londen betaalde het alles voor hem, houd ik 't er voor, want ééns, toen hij erg ziek was en dachti dat hij niet meer beter zou worden, zei hij tot Mylord: „Als ik hier niet door* nisch gebied. De ontvangsten over 1929 bedroegen f >1199.67, de uitgaven f 1054.60, zoodat het voordeelig saldo f 145.07 be draagt. Het comité van actie voor verbe tering van den veerdienst Zijpe—A.J.- Polder heeft hedenmorgen het volgende telegram verzonden aan den Minister v. Waterstaat te 's-Gravenhage: Hoofdinge nieur bevestigde heden invoering van het gevraagde niet van voorstellen zijnerzijds afhankelijk is. Toestand naderend seizoen onhoudbaar. Vragen beleefd maar drin gend draadanlwoord. Door de R.K. Kiesvereeniging Zie rikzee, is na gehouden proefstemming voor verkiezing leden van den gemeente raad de volgende lijst van candidaten vastgesteld: 1. A. den Boer; 2. Joh. Hen- ning; 3. iL. J. Guinée; 4. H. A. Koevoets. Donderdag 14 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) zal door geheel Nederland een A.V.R.O. vlaggendag worden gehou den. Alle A.V.R.O.-vrienden, die zich op Hemelvaartsdag wandelend of per fiets of auto naar buiten begeven, nemen dien dag allen een A.V.R.O.-vlag mede op hun tocht, waardoor weder opnieuw Ne derland zal zien hoevelen getuigen voor den Algemeenen Omroep. In Zierikzee zal een controlepost ge vestigd zijn op verschillende tijdstippen, welke niet bekend gemaakt mogen wor den. Tusschen v.m. 9 uur en n.m. 5 uur zal een vlaggendrager of -draagster aangehouden worden die in aanmerking komt voor een A.V.R.O.-prijs. Vlaggen zijn verkrijgbaar bij den heer C. van der Vliet, Touwbaan te Zierikzee. Bij het nalezen van ons interview stootten we op een onduidelijkheid, die we even willen wijzigen, omdat de be doeling (duidelijker wordt weergegeven. De voorzitter Van het luchtvaartcomité antwoordde op onze vraag omtrent het weer: „wanneer het dien dag een stra lende voorjaarsdag was geweest en er was slechts één vliegtuig van Waalhaven gestart -en de belangstelling der autori teiten was zeer gering geweest, dan was het een teleurstelling geweest". BURGH. Mej. Kwaak, wijkverpleegster der afd. j.Haamstede-Burgh" van de ver. „Het Groene Kruis" heeft met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag als zoo danig gevraagd. Velen zullen mej. Kwaak die door haar ijver en hartelijkheid al gemeen geacht is, noode zien heengaan. - De karakteristieke perenboomenbe- planling in de kom van het dorp -staat thans in volle lentepraCht. Een overvloed van sneeuwwitte bloesems verhoogt de aantrekkelijkheid van onze toch reeds schoone omgeving. - Vergadering van den gemeenteraad, alhier, gehouden op Zaterdag 9 Mei. Aanwezig alle leden. Na opening deelt de voorzitter, dhr. W. G. Boot Wz., mede, dat het dempen der brandput aan den Weeldeweg zijn voltooiing nadert en het schilderwerk enz. aan de ge meentewoningen gegund is aan W. Blok, als laagsten inschrijver. Thans komt aan de orde bespreking der middelen en het voteeren van gelden tot bestrijding der werkeloosheid, ontstaan door het vrij komen van arbeidskrachten wegens be ëindiging van winter- en voorjaarswerk zaamheden in de Dominiale duinen. De voorzitter zegt, idat de ter vorige ver gadering benoemde commissie reeds ac tief geweest is en verschillende personen aan delf- en wegen werk heeft geplaatst. De begrootingspost werkverschaffing 1931 |J pril pil a en overspannen, onrustig llulvblla en alapeloos. Men ge- bruike hiertegen de zennwetillende en zenuwsterkende flflljnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. heen kom, Medbury, schrijf dan aan...."; ja, de naam was zóó vreemd, dat die mij ontschoten is; „die hebben nog wat pver van het geld, dat voor mijn opvoeding werd besteed; daar heb ik nooit van gebruikt, uit vrees, dat er soms nog eens iets dergelijks gebeu ren zou. Er is driehonderd pond over, voor zoover ik kan nagaan en ik denk, dat dit wel genoeg zal zijn voor het kind, tot zij oud genoeg is, om in haar eigen onderhoud te voorzien. Ik heb het onderzocht en er zijn scholen waar zij haar opleiding kan krijgen als onderwij zeres voor twintig pond per jaar". Dit alles hoorde ik, omdat ik met de baby, •met u Idan wel te verstaan, Miss Mary, in de kamer was. En zijn Lordschap ant woordde: „Je begrijpt toch wel, dat ik het kind nooit bij mij weg zal laten gaan, zoolang ik nog in leven ben en dat ik haar ook wat zal nalaten en jou ook; wat ik ook altijd van plan ben geweest, zoodra je je werkkring voor mij opgaf". En daar ik dit zijn Lordschap persoon lijk toch had hooren zeggen, heeft het mij altijd verwonderd, dat hij Mr. Willi ams niet meer dan duizend pond heeft nagelaten, terwijl hij voor mij die dan toch maar zijn huishoudster was, zoo rijkelijk heeft gezorgd. Ik houd 't er nog altijd voor, dat zijn Lordschap in plaats van één duizend, tien duizend heeft be doeld, maar dat hij zich verschreven heeft en dat hij zijn testament niet heeft overgelezen, zoodat het door zijn zaak waarnemer zóó op schrift gesteld werd. Denk u ook niet, Miss?" „Ik heb er nooit over gedacht", zei Mary. „Veel van wat u mij hier ver telt, is mij geheel nieuw". „Er was nog iets anders met het geld", ging Mrs. Grey voort, „ik bedoel dan, dat er aan mij meer werd nagelaten, dan zal niet voldoende blijken, waarom m. a. st. besloten wordt onder nadere goed keuring van Ged. Staten dezen post met f800 te verhoogen, de begrooting 193t in dien geest te wijzigen en het Depar tement van Binnenl. Zaken en Ged. Staten om financiëelen steun ten bate der werk verschaffing te verzoeken. Van regee- ringswege is bericht ontvangen, dat de Rijkssteun aan de vlas-industrie op 25 April j.l, geëindigd is. Om meerdere wer keloosheid te voorkomen, stellen B. en W. van de nog in gang zijnde vlasin dustrie van gemeentewege voor den nog af te werken voorraad zuiver vlas 33/41 cent per K.G. toe te staan. M. a.st. wordt aldus besloten. Een begrotingswijziging 1930 Wordt z. h. st. goedgekeurd. Van de Waterleiding-Mpij. „Schouwen enDui- veland is Ingekomen een verzoek tot storting van f100 per aandeel krachtens besluit der vergadering van aandeelhou ders van 20 October 1930. Besloten wordt behoudens goedkeuring van Ged. Staten daarvoor bij de Rijksverzekeringsbank een leening aan te gaan van f7800. Bij de nu volgende rondvraag vraagt dhr. Boot in hoeverre de bewoners der duinhuizen te Westenschouwen de aansluiting der wa terleiding voor hun rekening moeten ne men; dhr. Fokker, die na de vergadering den directeur der Maatschappij spreekt, belooft daaromtrent te informeeren. Da heer Kloet vraagt in verband met bemoei lijking van het verkeer een hoogere be vestiging van den electrischen lantaarn aan het Achterom. Een verzoek daarom trent aan de P.Z.E.M. wordt toegezegd. Daarna sluiting. RENESSE. Door de Vrijzinnigen zijn de. onderstaande personen candidaat ge steld voor den gemeenteraad: 1. M. Steur; 2. M. de Roo; 3. H. Franke; 4. Joh. Hoogenboom; 5. A. J. Verboom; 6. C. J. Kooman; 7. Mevr. Verduijn den Boer—v. d. Staal; 8. J. Houtman; 9. P. van Nieuwenhuize; 10. M. v. d. Werf. ELLEMEET. Dhr. J. v. d. Stolpe, d-e voorkwam op de candidatenlijst voor den gemeenteraad alhier, beeft zich daarvoor niet beschikbaar gesteld. De lijst, die Don derdag 7 Mei is opgemaakt, is in ver band daarmee gewijzigd. ZONNEMAIRE. Vergadering van den raad dezer gemeente op 1 Mei. Tegen woordig alle leden. Voorzitter de burge meester. De heer Serlé bericht, dat hij hoopt op 1 Juni a.s. als hoofd der o.l. school alhier in functie te treden. Het be kende adres van den Raad der gemeente Zaamslag wordt voor kennisgeving aan genomen. Accoord wordt gegaan meteen schrijven van B. en W. van Brouwers haven, betreffende de voorwaarden van het gebruik van het arrestantenlokaal al daar voor in verzekeringstelling van per sonen. Aan de woning van het hoofd der 0.1. school zullen eenige herstellingen worden gedaan. Met algemeene stemmen wordt afwijzend beschikt op 't verzoek van dhr. Hack, om kwijtschelding van een halve maand woninghuur wegens zijn vertrek uit zijn woning op 28 Maart j.l., daar hem ontslag als hoofd der school is verleend met ingang van 16 April j.l. en zijn jaarwedde verder is doorbetaald. aan Mr. Williams, wat mij toch altijd vreemd voorkwam, hoe dankbaar ik er overigens voor was^ Maar ik geloof, dat zijn Lordschap, totdat Mr. Williams ziek werd, niet wist, dat die eenig geld van zichzelven had. Maar ik weet wel, dat ik Mr. Williams ééns heb hooren zeg gen, dat zijn zoon hem heel wat kostte. Er werd ook verteld, dat de jonge heer Williams niet wettelijk getrouwd was. Ik herinner mij dan ook nog, dat oude Mr. Williams één of twee weken voor u geboren werd, met uw moeder in den tuin van de pastorie wandelde ik hoorde het toevallig, omdat ik ach ter de heg liep, daar ik een boodschap moest brengen voor haar ladyschap, en het klonk toch zoo droevig: „Och, kind, mijn zoon heeft niets dan een zware beproeving over je gebracht.....! Weet je ook wel, dat je geld geheel opge bruikt is?" Met groote teederheid ant woordde het jonge vrouwtje: „Och, va der, wat kan mij dat geld nu söhelen? Ik had hem zoo lief, zoo innig lief Wilt u wel gelooven, Miss, dat ik nog een tien minuten voor de achterdeur stond, éér ik kloppen kon, zoozeer had mij dit alles van streek gebracht. Nu, uw arme moeder maakte het niet lang meer, ma8r uw grootmoeder uit Schot land kwam pas heel op 't laatst, of- f schoon hij Ladyschap haar toch bijtijds gewaarschuwd had. Maar de Schotten zijn eenmaal hardEn nu wil ik maar zóó zeggen: alles bij elkaar genomen, geloof ik nooit, dat het in de bedoeling j! van zijn Lordschap heeft gelegen, om 1 mij twéé duizend en Mr. Williams maar 1 één duizend pond na te laten!" (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1