ABONNEMENT; rifla pei 8 Biudn f 1,80, Maandag 27 April 1931. tier!kz5esche courant. ADVERTENTIER Inzending Advertentiën HEVEA-FIETSBANDEN Kennisgeving. HINDERWET. BINNENLAND. lilt Stad en Provlnole. frameo per port f 1,80, Voor kol btitonlud per j»«i f 10,—, Atooaderlijkr samnerr 5 eest Veraehgnt Mad., WDid. es Vryd Tel. No. 82 - Poncho 13I87T. Zierikzeesche Nieuwsbode Tam 1—8 regela (0 eto., tab 4 tegel» ei dtArboTtm 20 eto. pei regel,. Reeluaei 80 eto. pr regel. oontreot beU&grfjke kortlef, laeeadiog op dee dag tab mlt- gare róór 10 mr». ■ItarlIjklO aar ap deadag v. «itaaat //ch t/oofjen d- S/zersterk Gevonden voorwerpen Een band van een mantel; een doos sigaretten; een alpinemuts; een ceintuur; een vijl; een kindertaschje; een porte- monnaie; een zakje pootaardappelen; een gummibeenpijp; een handschoen; een rij wielplaatje; een snoeisehaar; een Knip mes; een koperen gewicht; een aktetasch met kleeren; een zilveren potlood. De BURGEMEESTER van Zisrikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Woensdag den 29 April 1931, 's namiddags te 2 uar, op het Raadhuis, eene openbare vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld: Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 8. Rekening en verantwoording Christelijke Bewaarschool over 1930. 4. Idem der Burgerbewaarschool. 5. I Jem der Bewaarschool in het St -Cornelia Liefdehois. 6 Vaststelling pensioensgrondslag. 7 Vaststelling rekening 1930 v/d Vleesch- keuringsdienst, 8 Voorstel tot wijziging der begrooting - x 9. Voorschot vergoediDgskosten van instand houding bpzondere scholen over 1931. 10. Adres aangaande veigoeding en onthef fing van jacht. 11. Wgziging en opnieuw vaststelling brand- weerverordeninar. 12. Verzoek N. V. Waterleiding-Maatschappp Schouwenüviv>-land" tot het ver krjjgen van grond in erfpacht 18. Benoeming lid Commissie van toezich* L. O. 14 Benoeming leden Schattingscommissie (per. aftreding). 15. Benoeming onderwpzer U L O school. 16. Afscheid Wethouder Koopman Zierikzee, den 24 April 1931. De Burgemeester, J. C. A. BANNINK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van P1ETEB BENJA MIN - en COKNELIS VAN 'T VEER. tim merlieden te Zierikzee, om VERGUNNING tot het plaatsen van een 5P.K. ebctromotor met vlas- en vandiktebank en een 2 P K electromotor met cirkelzaag-machine, in het perceel in de St -Jacobstraat. plaatseljjk be kend wijk D no. 427, kadastraal bekend in sectie B no 252. Op Maandag 11 Mei a.s., des namiddags 2,15 uur, zal in bet Raadhuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zg, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het hierbovengemelde tgdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter 2ake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zfjn z{j, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder- ivet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten •Inde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 27 April 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J C. A. BANNINK. Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. DE LEERPLICHTWET. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot aanvulling van de Leer plichtwet. Hel kan thans voorkomen, dat een kind, bij het ontbreken van een 8ste leerjaar aan de school voor gewoon la ger onderwijs, het zevende leerjaar voor de tweede maal moet doorloopen alvo rens vrij van leerplicht te zijn. De groote land- en tuinbouw-organisaties hebben aangedrongen op aanvulling van de Leer plichtwet in dier voege, dat deze groep van leerlingen van het nogmaals volgen van het zevende leerjaar worde vrijge steld, indien zij het onderwijs aan de lagere land- en tuinbouwschool gaan vol gen. De voorgestelde wijziging door in voeging van een nieuw artikel 7bis, strekt daartoe. DE TARWEWET. Naar het Hdbl. verneemt zal heden (Maandag) met het oog op de Tarwe- wet, te Rotterdam, worden opgericht de Landelijke federatie van organisaties van handelaren in akkerbouwproducten kort weg te noemen de Elfeo. Tot deze or ganisatie zullen toetreden alle provin ciale vereenigingen op het gebied van den binnenlandschen graanhandel, met uitzondering echter van de Ver. Gron. Korenbeurs. De vereeniging zal ten doel hebben de leden te doen samenwerken bij de be hartiging van de belangen van den han del in akkerbouwproducten in het al gemeen en van zelf in het bijzonder (n.l. in verband met het aanvankelijke voor nemen der Tarwe-organisatoren, om den handel zonder meer uit te schakelen bij de uitvoering van de Tarwewet). ZIERIKZEE. De stemming voor leden van den gemeenteraad alhier is bepaald op Woensdag 24 Juni e.k. In hotel „Juliana" vergaderde Vrij dagavond de t. b. c.-vereeniging, onder voorzitterschap van dhr. C. de Looze, die zijn spijt uitdrukte over de slechte opkomst. Naar aanleiding van de notulen, welke daarop door den secretaris werden ge lezen en goedgekeurd, deelde de voorz. mede, dat in dit komende najaar getracht zal worden een lees- of filmavond te organiseeren, teneinde meer belangstel ling te krijgen voor de zaak, die deze vereeniging voorstaat. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer Poldermans, blijkt o. m., dat het bedrag, noodig voor een eigen ge bouw, steeds groeit. In de plaats van den heer J. Catshoek, die bedankte als secretaris, werd dhr. M. Poldermans benoemd. Het ledental steeg nog en bedroeg op 1 Jan. 1931, 375 leden. Met waardeering werd gewag gemaakt van het verdienstelijk werk door Zuster Potappel in het afgeloopen jaar weer verricht. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn notulen en verslag. De heer A. Timmerman deed daarop rekening en verantwoording over zijn gehouden financiëel beheer. De uitgaven hebben bedragen f2832,69, de ontvangsten f2350,32, nadeelig saldo f482,37. Voordeelig saldo 1929 f965,25, blijft batig saldo f517,12. Aan levensmid delen werd in 1930 uitgegeven f 484,6 4 aan melk, aan andere levensmiddelen f 59,51, aan ligtenten f 153,25, verpleging in sanatoria en ziekenhuis f 1083,70. Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn accuraat beheer, In de vacature-C. Meuwse werd geko zen tot bestuurslid de heer A. Appels, terwijl herbenoemd werden mevr. Ban- nink en de heeren C. de Looze en M. Poldermans. Op verzoek van de Zuster zal het bestuur overwegen of overgegaan moet worden tot het aanschaffen van een hoogtezon-apparaat. A.s. Vrijdag 1 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat N. van der Weele in dienst trad bij de Firma A. Gaanderse, nu den heer W. Merle, naast de Beurs, Geslaagd bij het te Goes gehou den examen voor Waterbouwkundig Op zichter, de heer P. van Malland alhier. Bij 't luchtvaartcomité alhier is be richt ingekomen van den commandant van de marineluchtvaartafdeeling, vlieg veld „De Kooy'i, dat, wanneer het weer het toelaat, jachtvliegtuigen op 4 Mei, den openingsdag van 't vliegveld „West- Schouwen", boven het vliegveld zullen demonstreeren. STUKKEN RAAD ZIERIKZEE. Woensdag 29 April. Vleeschkeuri ngs dienst. Voor gesteld wordt de rekening 1930 van dé Vleeschkeuringsdienst vast te stellen opi f3667,65 (Zierikzee f3292,69; Kerkwerve f 4,66 en Noordgouwe f 330,20). Voorschotten biz. scholen Voorgesteld wordt het voorschot voor de bizondere school in 't Vrije te bepalen op f2981,48, dat van de R.-K. Parochiale school op f 1412,02. Vergoeding en ontheffing pacht. A. Bil verzoekt bij adres f10 vergoeding voor vernietiging van een hei ning, grenzende aan de Zwemhaven, be nevens ontheffing van de pacht van een strook grond ter plaatse. B. en W. stellen voor de gevraagde vergoeding te geven en de pachtsom, te betalen over 1931-'32 aan adressant kwijt te schelden. Erfpach tsuitgi fte. In een adres vraagt de Naaml. Waterleiding-Mpij. Schouwen—Duiveland" grond in erfpacht nabij den watertoren. B. en W. stellen' voor het verzoek in te willigen tegen een jaarlijksche erf pachtssom van f5. Waar de Waterl.-Mpij. reeds sedert begin 1930 de beschikking over dezen gevraagden grond heeft, is het billijk, dat voor het gebruik van het thans verstreken tijdvak recht wordt be taald. Benoemingen. In de vacature P. J. Ochtman, als lid der commissie van toezicht op het L. O., worden aanbevolen de heeren R. Gerritsen en F. Naerebout. Tot leden der schattingscommissie peri odieke aftreding), L. Quant (aftr.), J. A. Biermasz, A, Timmerman (aftr,), H. J. Korlvinke, H. van Dijke (aftr.), A. J. Rib- bens, P. M. Panny en J. Enzlin (vacature- Koopman). In de vacature-T. Broere, hebben B. en W. een voordracht opgemaakt voor onderwijzer aan de U. L. O. school, welke als volgt luidt: 1. A. van Tooren, hoofd der school te Noordwelle en 2. A. C. Versprille, onderwijzer te Wassenaar. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield de afdeeling Westelijk Schouwen der al- gemeene vereeniging voor bloembollen cultuur een ook voor niet-leden toegan kelijke en druk bezochte bijeenkomst in de zaal van hotel Bom. Na opening en welkom hield de voorzitter, dhr. W. G. Boot Jz., een uitgebreide causerie over de geschiedenis der afdeeling sedert haar oprichting, de door haar gehouden vei lingen, enz. Spr. memoreerde 't schoone en loonende van het bloembollenvak; niet tegenstaande de dalende prijzen werd het vorige jaar nog voor tientallen milli- oenen gulden aan bloembollen verhan deld. Hij besprak de bestrijding van en kele 'ziekten, o. a. de Aaltjesziekte in Nar cissen, de vroegere zwendel in het vak, het ontstaan en de flinke werking van het scheidsgerecht en bracht hulde aan de nagedachtenis van wijlen dhr. H. S. van Waveren, tal van jaren de ziel en voorlichter der afdeeling. Daarna werd door dhr. Rouw van Haarlem, in 4 afdee- lingen de film „Van Bol tot bloem" gedemonstreerd. Op het doek werd het geheele wezen der bloembollenteelt (Cro cus, Hyacinth, Narcis, Tulp, Iris en Gla diool) weergegeven, bewerking en be mesting, poten, winterdak, rooien, sor- teeren, verzenden, enz., benevens* de be handeling van den Hyacinthbol. Wij kre gen een prachtige bloemententoonstelling en de bloemenweelde der bollenvelden te zien en ontvingen een diepen indruk van hetgeen Nederland op bloembollen- gebied presteert. Met tooverachtige snel heid zagen wij de ontwikkeling der bol en het openspringen der knoppen; de vertooning leek ons een sprookje. Met een daverend applaus toonde het publiek zijn dank voor het genotene. De voor zitter dankte publiek en vertolker, be nevens de heeren van Waveren en Dussel voor den finaneiëelen steun ten behoeve dezer schitterende filmvertoonmg. ELLEMEET. Verslag van de raadsver gadering, gehouden den 24sten April. Voorzitter de burgemeester. Alle leden aanwezig. Op voorstel van dhr. A. P, v. d. Weijde wordt besloten adhaesie te betuigen aan het bekende adres van de gemeente Zaamslag (vernietiging sa- larisbesluit van Ged. Staten voor burge meesters en secretarissen) op welk adres Ged. Staten reeds afwijzend beschikten. Opgemaakt wordt de lijst voor de hon denbelasting en het gemeenteverslag over 1930. Men besluit toe te treden, op voor stel van dhr. Geleijnse, tot hetwerk loosheidsbesluit 1917. Ingevolge de ambte narenwet 1929 wordt het ambtenarenre glement vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat pas vóór eenige dagen bericht is ingekomen, dat de steun aan de vlas industrie geldt tot 25 April a.s. Mo menteel is er in de gemeente geen vlas meer te bewerken. Besloten wordt na dere inlichtingen te vragen bij den in specteur voor de werkloozenzorg in Zee land, dhr. Stevens. Algemeen is de ver gadering de meening toegedaan, dat er van steun in deze gemeente niets zal komen. Met 4 stemmen voor en 3 tegen wordt besloten over 't vorige pacht jaar geen pachtvermindering van de lande rijen te verleenen, waarna de verga dering wordt gesloten. BRUINISSE. Vrijdagmorgen ontdekte men op de hofstede van den landbouwer K. Kik, dat een klamp tarwestroo van pl.m. 3000 bossen in brand stond. Direct werd de brandweer gealarmeerd en deze wist met een slang op de waterleiding het vuur vlug meester te worden, zoo dat het gevaar voor uitbreiding al spoe dig geweken was. Omtrent de oorzaak van den brand vermoedt men, dat een 4-jarig zoontje van den landbouwer in de onmiddellijke omgeving van de stroo- klamp met lucifers heeft gespeeld. Voor den landbouwer Kik beteekent het tooj een schadepost daar het stroo niet was verzekerd. ST.-PHILIPSLAND. De 20-jarige J alhier, die Zaterdagmiddag met vrachtauto uit Bergen op Zoom was mee komen rijden, werd, doordat hij te vroeg wilde afstappen, bij een draaiing van de auto, er af geslingerd. Hij viel daarbij bewusteloos en had bloedende verwon dingen aan het ihoofd. Geneeskundige lioip moest worden ingeroepen. THOLEN. Vrijdagavond trad in de zaal van den heer Engelvaart voor den Mo dernen bond van Land- en Tuinbouwers op, de heer Bax uit Roosendaal. Nadat de heer Bax een uiteenzetting had ge geven van het doel en nut voor den arbeider van dezen bond, werd een af deeling opgericht van 21 leden. Als be stuursleden werden gekozen de 'heeren P. Perestam, voorzitter, M. Groenewege, secretaris, J. Moeiliker, penningm. SCHERPENISSE. In de gehouden ge meenteraadsvergadering deelde de voor zitter mede, dat tot opvolger van den heer J. M. v. d. Graaff tot raadslid is benoemd dhr. D. A. Hartog, die echter verklaard heeft de benoeming niet aan te nemen. Afwijzend werd beschikt op een schrijven van de vereeniging „Ons Middelbaar Onderwijs" in Noord-Brabant, om subsidie te verleenen voor een leer- ling uit deze gemeente. Op verzoek van een schrijven van B. en W. van Haarlem, zal f 72,84 aan die gemeente betaald wor den voor het bezoeken van een leerling uit deze gemeente aan de Middelbaar j Techn. school. Vastgesteld wordt het ko hier hondenbelasting 1931 op f156. Aan Anthonie Bolier en Adriaan de Graaf wordt voor 30 jaar een perceeltje grond in erfpacht gegeven. Besloten wordt bij eventueel© overname door de P.E.Z.M. van de Electrisehe Centrale alhier, de straatverlichting over te dragen aan die maatschappij. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer Joh.s v. Gorsel, in de plaats van Jac, v. d. Jagt, die bedankt had. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden openbare vergadering van den gemeenteraad waren alle leden tegen woordig. Ged, Staten hebben tot en met 31 Dec. 1932 vrijstelling verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen onder voor waarde, dat onderwijs wordt gegeven in vrije en lOrde-oefeningen der gymnastiek. Het verzoek van de vereeniging van ambtenaren der gemeente-financiën om contributie ad flO per jaar, wordt met algemeene stemmen verworpen. Bij Kon. besl. van 20 Januari 1931, No. 8, is goed gekeurd de nieuwe verordening op de heffing van haven- en kadegeld in deze gemeente. Na langdurige besprekingen wordt besloten geen adhaesie te betuigen aan het adres van het gemeentebestuur van Zaamslag, betreffende jaarwedden burgemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders. Aan C, Seherpenisse wordt op diens verzoek een halt jaar ontheffing verleend van het betalen van hondenbelasting. Het bestuur van de ver eeniging „Ons Middelbaar Onderwijs" in Noord-Brabant, bericht, dat per 1 Sept. a.s. geen enkele leerling op de R.K.H.B.S. zal worden toegelaten zonder vooraf gaande toezegging van een gemeentelijke subsidie ad f 100 per jaar per leerling of bereidverklaring tot f300 schoolgeld1 per jaar. Na uitvoerige besprekingen wordt besloten geen subsidie aan be doelde school toe te kennen. Het bestuur van de Chr. Zangvereeniging „De Lof- stem" alias „Erkent den Heer in al Zijn Wegen", verzoekt een gemeente-lokaal voor het houden van repetities. Uit het gesprokene blijkt, dat de vereeniging na 47 jaar in de consistorie haar oefeningen te hebben gehouden, thans daar niet meer wordt toegelaten. Besloten wordt voor de repetities, die des Zondags gehouden worden, de Bewaarschool beschikbaar te stellen en voor die des Donderdags een lokaal der openbare lagere school. Afge wezen wordt een verzoek van P. P. Franke, om ondersteuning, daar de ijver van adressant algemeen bekend is. De gemeentebode verzoekt een hoogere uitkeering voor het schoonhouden van het gemeentehuis, daar zijn eehtgenoote in verband met haar leeftijd de werkzaam heden daaraan verbonden bezwaarlijk verrichten kan. Voor het nemen van hulp wordt f 50 beschikbaar gesteld, terwijl de belooning voor den bode van f 50 tot f 25 wordt teruggebracht. Verzoeken van J. van Haatten, D. J. Hout en J. Vroeg- op om vergoeding ingevolge artikel 13 der Lageronderwijswet, worden ingewil ligd. Verslagen der Gezondheidscommis sie en van den toestand der gemeente zullen Heeren raadsleden ter kennisne ming worden toegezonden. De Gezond heidscommissie brengt verslag uit om trent haar bezoek gebracht aan deze ge meente. Uit dit verslag blijkt dat in een schoollokaal een ruit in de deur stuk was. Verder wordt geschreven over een sloot AChterbosch. Voor zoover doenlijk zal aan de bezwaren worden tegemoet gekomen. Goedgekeurd wordt de reke ning der gezondheidscommissie over 1930 gevende aan ontv. f 2159,36, aan uitg, f 1811,92, goed slot f 347,44. Eveneens wordt goedgekeurd de begrooting voor dat instituut voor 1932, bedragende in ontv. en uitg. f 1177,50. Het aandeel der gemeente in de kosten bedraagt f76.58 (vorig jaar f 107). Kohier hondenbelas ting voor 1931 wordt vastgesteld tot een bedrag van f 400. Goedegekeurd wordt een wijziging der begrooting 1930 voor de gemeente en van het woningbedrijf. 'Vastgesteld wordt een ambtenaren-regle ment. Tot leden der schattingscommissie worden herbenoemd de heeren J. Polder man, P. J. Nelisse, I. M. Hage en A, Vroegop. Tot schoonmaakster der gem. bewaarschool worden aangewezen de ge zusters Laven, Voor het houden van een breisehool worden aar-bewezen de dame? Hartog en Cornelisse. Gesproken wordt over het stempelen door werkloozen. Dit zou geschieden door personen die na stempeling weder aan het werk.gaan. De controle-commissie zal deze- zaan na der onderzoeken, ter voorkoming van fraude. Hierna sluiting. DE PROVINCIALE STATENVERKIEZING Heden (Maandag)morgen- vergaderde ten stadhuize .te. Middelburg het Cen traal stembureau voor de provinciale sta ten ter vaststelling van den. officieelen uitslag. Uit het vastgestelde proces-ver baal bleek dat zijn uitgebracht: Op de lijst-Bauwens in den kieskring Sluis 198, in den kieskring Hulst 692 stemmen, totaal 890. Op de Anti-Rev.: Middelburg 4451, Vlis- singen 3879; Zierikzee .2071; Tholen 2174; Goes 4247; Sluis 1052; Hulst 2612; totaal 20486. Op de S.D.A.P.; Middelburg 2638; Vlis- singen 3566; Zierikzee 2218; Tholen 1154; Goes 2505; Sluis 2231; Hulst 2209; totaal 16521. Op de Staatk. Geref.: Middelburg 1202; Vlissingen 878; Zierikzee 974; Tholen 3007; Goes 2219; Sluis 190; Hulst 940; totaal 9410. Op de Roomsch-Katholieken; Middel burg 659; Vlissingen 1179; Zierikzee 406; Tholen 384; Goes 3632; Sluis 3435; Hulst 9619; totaal 19314. Op het Christelijk-Historischen: Middel burg 3139; Vlissingen 3201; Zierikzee 1667; Tholen 2030; Goes 6269; Sluis 882; Hulst 2110; totaal 19298. Op de Communisten: Middelburg 110. Op de lijst-van Dalsum:. Sluis 101 Hulst 2133; totaal 2234. Op de Liberale Staatspartij^ den Vrij heidsbond: Middelburg 1270; Vlissingen 1365Zierikzee 3161Tholen -1415; Goes 3012; Sluis 2927; Hulst 2043; totaaL. 15193. Op de Vrijzinmng-Democraten: -Middel- delburg 1159; Vlissingen 1709Zierikzee 585; Tholen. 372; Goes 1045; Sluis 669; Hulst 217; totaal 6136. Lijst-Coppenolle: Hulst 216. Totaal zijn uitgebracht: .Middelburg 15008:; Vlissingen 15777Zierikzee 11082 Tholen 10536; Goes 22929; .Sluis 11685 en Hulst 22791 of samen 109.808 geldige stemmen. De kiesdeeler was 261410/2f Evenals bij den officieuzen uitslag wer den toegekend aan de A.R.8de S.D. A. P. 6; de St.-Geref. 4; de R.-K. 8; d« C.-H. 7; de V.B. 6; de V.D. zetels en een aan den heer van Dalsum. Gekozen werden verklaard :de. reeds eerder genoemde Candida ten. De heer de Pauw was gekozen zoo wel op de S.D.AP.-lijst in den groep Tholen—Goes—Sluis als op de lijst In den kring Hulst. Het Centraal stembureau, besliste door het lot, dat de heer de .Pauw gekozen is voor Tholen, Goes en .Sluis. Daardoor werd als. zesde lid van de lijsten 3 gekozen verklaard de heer C. Hamelinck te Axel. ONDERWIJS, THOLEN. Vrijdagavond vond de uit reiking der diploma's en rapporten plaats van de school voor hand- en bouwkundig teekenen. Een diploma werd uitgereikt aan: A. van Dijke en C, van Noort te Tholen en M, Moerland te Oud-Vossemeer. Bevorderd werden van de le naar de 2e klasse: K. J. Blaas, J. Groenewege, W. van der Slikke, P. van -yessem, A. van Vossen en H. Zachariasse, -Tholen; Joh.s Kauffman, St.-Maartensdijk en M. Quist, Oud-Vossemeer. Van de 2e naar de 3e klasse: H. Bal, Tholen, J. van Gorsel, Seherpenisse, G. van Driel, Oud-Vossemeer. Van de 3e naar de 4e klasse: J. Laban en Joh.s Schot, Tholen; F. Schijff, Poort vliet, P. Droogers en M. de Wilde, Oud- Vossemeer. Van de, 4e naar de 6e klasse; P; Blaas, H. G. Deurloo, L. van Dijke en J» van de Sande te Tholen, W. Hage, P.. Geluk en W. Priem, St.-Maartensdijk» U&NDBOUW ÊN VEETEELT. RUNDVEEKEURINGEN. De jaerlijKsohe; keuringen van stieren en vrouwelijk rundvee uitgaande van de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege ven de veefokkerij zullen gehouden worden te TholeD, Maandag 11 Mei 10.30; te Poortvliet, id., 2.30; te St.-Annaland, Dinsdag 12 Mei, 9; te Stavenisse, id., 2,30; te Zierikzee, Woens dag 13 Mei, 9; te Nieuwerkerk, id., 1.30; te Moriaanshoofd, Dinsdag 26 Mei, 11 te Burgh, id. 3; te Eikerzee, Woensdag 27 Mei, 9; te Noordgouwe, id. 2. Op deze keuringen kan iedere vee houder ter mededinging naar prijzen en/of medailles stieren van minstens 9 maanden oud, voorzien van afstammings bewijzen van het Nederlandsche of Frie- sche Rundvee-Stamboek of van een fok- vereeniging inzenden, alsmede koeien die minstens éénmaal gekalfd hebben. Wanneer stieren of koeien voor op name in het N.R.S. Stamboek zijn op gegeven, worden deze tegelijkertijd hier voor gekeurd. De aangevoerde dieren worden door de keuringscommissie zoo veel mogelijk besproken en is dit voor de veehouders zeer leerzaam. Daarom is het van groot belang, dat de vee houders ttece keuringen bijwonen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1