Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT; Maandag 20 April 1931. zierikzeesche courant. '„"A' efirTuJÏVK ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën DRANKWET, Bekendmaking. BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provinoie. fifia per 8 «mades f 1,50, frmseo per port f 1,80. Voor het hslteslssd per jssr f 10, Afeomderlijke mammen 5 eest. Vereohjjn» Had., Wm«d. ea Vrjjd. Iel. Ho. 82. - Poetgiro 18T67T. tos 1—8 regel» 60 et»., tab 6 regeli en daarboTei 20 ets. pet regol. Reclame. 80 eta. p. regel. Bjj eontrset belsngrfjke kortisg. Intending op des dig tab alt- gATe vóór 10 Br*. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zirrikzie Gelet op Artikel 21 der Drankwet; Brengen ter kennis van de vergunning houders, dat zjj die zich mot hunnen aanslag in het vergunningsrecht bezwaard gevoelen, zich binnen veertien dagen, nadat de aanslag te hunner kennis is gebracht, tot den gemeenteraad kunnen wenden, doch niette min, op straffe van het vervallen der ver gunning, verplicht zijn, den aanslag vóór 1 Mei a.s. in zijn geheel ten Kantore van den Gemeente-Ontvanger te voldoen, zullende zoo noodig later teruggave van het te veel be taalde plaats vinden. Zierikzee, 17 April 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK. Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. De VOORZITTER van het Hoofdstembureau in den kieskring III Zierikzee maakt bekend, dat het Hoofdstembureau ten Raadhoize dier Gemeente op Vrijdag 24 April 1931, des voormiddags 10 uur, een OPENBARE ZIT- TINQ zal houden, ter uitvoering van de werkzaamheden, bedoeld in artikel 92 der Kieswet. Zierikzee, den 20en April 1931. De Voorzitter voornoemd, J C. A. BANNINK. DE STAATSGREEP IN SPANJE. Een onderhoud met den Spaanschen gezant. Zondag had het N. C. B. een onder houd met den Spaanschen gezant te 's-Gravenhage, graaf de Pradère, die juist van éfen reis naar Spanje is teruggekeerd, waar hij particuliere aangelegenheden had te regelen. De eerste vraag, die wij hem stelden was of hij te Madrid was tijdens de proclamatie der revolutie en welke in drukken hij daarbij heeft opgedaan. Ik was te Madrid, vertelde de gezant, voor particuliere aangelegenheden en ik was er toevallig, juist tijdens de ge meenteraadsverkiezingen, die op Zondag 12 dezer gehouden werden, 's Avonds di neerde ik in een restaurant en alles was toen nog volmaakt rustig. Maar nog geen uur later, toen de uitslagen bekend waren geworden, was met één slag het géaeele tooneel veranderd. De straten stroomden stampvol; een enorme menigte was op de been, schreeuwend en zingend. Er was een geweldig enthousiasme en een uit' bundige vreugde. Maar ongeregeldheden gebeurden er niet. Er viel geen schot, er behoefden geen arrestaties tè worden ge daan, er werd niemand gemolesteerd. Het was een zeer merkwaardige revolutie, Het feest duurde den heelen verderen avond, den nacht en de volgende dagen voort en volgens de bladen is het tot nu toe rustig gebleven, op enkele opstootjes hier en daar na, die niet van groote beteekenis zijn. Was men op den staatsgreep voor bereid? Naar mijn meening in het minst niet, zoowel voor de royalisten als voor de republikeinen was de uitslag der ver kiezingen een verrassing. Hoe is de houding der royalisten geweest? De royalisten hebben van den aan vang af een afwachtende houding aan genomen en dat doen zij ook thans nog, evenals de koning zelf. Meent u, dat de nieuwe regeering in staat zal zijn zich te handhaven en de eenheid van het Rijk te bewaren? Ik geloof, dat zij sterk genoeg is om den toestand te beheerschen, en ik hoop, dat het haar gelukt de rust te verzekeren. Men kan dienaangaande na tuurlijk niets met zekerheid zeggen. De republiek is nog slechts eenige dagen oud en steunt op republikeinen, socialis ten en communisten. Indien er eenig gevaar zou dreigen zou het, naar mijn meening, van de zijde der communisten komen. Rusland heeft er belang bij ook in het zuiden van Europa vasten voet te krijgen. DE RIJKSMIDDELEN. De maandcijfers van de ontvangsten van de schatkist zetten hun daling voort. De afgeloopen maand bracht een eind cijfer van f 37.9 millioen tegen bijna f 40.8 millioen in Maart 1930 en bij f 39.1 millioen als Via der raming. Alleen de zegelrechten, die f 2.773.328 opbrachten, gaven een gunstig versé lil met Maart 1930 van 8 ton, welk gunstig cijfer voortvloeit ,uit de vele conversie operaties. Overigens doet de invloed der economische omstandigheden zich flink gelden. Do invoerrechten zijn gedaald van l 0.4 tot f 5.7 millioen, dus met niet min der dan 7 ton, de registratierechten idie ruim f 1.1 millioen opbrachten, zelfs met ton. De overige middelen toonen wel alle een teruggang aan, maar nergens is die zóó groot, als bij ovengenoemde belastingen. De opbrengst der rijksinkom stenbelasting b.v. was f 7.5 millioen of 2 ton minder dan in Maart 1930. De dividend- en tantiêmebelasting bracht 1 ton minder op dan in dezelfde maand van t vorig jaar. De accijnzen brachten over de geheele linie minder op. De geslachtaccijns daalde met 1.5 ton; gedistilleerd aCcijns en suikeraccijns (hand haafden zich ongeveer; de tabaksaccijns vertoont een flinke daling, n.l. van bijna 2 ton. INWISSELING VAN GULDENS. De Minister van Financiën brengt ter algemeene kennis, dat met ingang van 1 Juni 1931 buiten -omloop zullen worden gesteld de guldens, welke een vroeger jaartal dragen dan 1920. Deze guldens vertoonen zes verschillende borstbeelden, die elders in dit blad zijn weergeven. Van 1 Juni af zal niemand gehouden zijn deze munten in betaling aan te nemen. De Guldens kunnen reeds van 27 April af ter inwisseling worden aangeboden bij alle postkantoren, bijpostkantoren, hulppostkantoren en poststations en wor den ook na 31 Mei nog gedurende drie maanden dus tot en met 31 Augustus aan dezelfde kantoren ter inwisseling aangenomen. Van 1 Juni af zijn alleen nog gangbaar de guldens, welke een later jaartal dra gen dan 1920. De munten, die dus niet ter inwisseling moeten worden aange boden, dragen op de voorzijde het borst beeld van Hare Majesteit de Koningin, zooals dit -elders in dit blad is weerge geven. Uitsluitend guldens met dezen beelde naar blijven dus in omloop. N.B. Op de rijksdaalders en de halve guldens heeft deze inwisseling geen be trekking. WINKELSLUITINGSWET. Naar wij vernemen is binnenkort een Kon. besluit te verwadhten, waarin zal worden bekend gemaakt, dat de RijKs- winkelsluitingswet op 1 Juli a.s. in wer king zal treden. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is zooals men weet bijeengeroepen tegen 28 April a.s. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen, is eind vórige week de heer. van Ede van de Paltz, vertegenwoordiger van 't Dep. van Waterstaat, hier geweest -en heeft deze het vliegterrein „Westschouwen" in alle opzichten goedgekeurd. Het vlieg veld is officieel gedoopt „Westschou- wen". Verschillende benamingen worden door den volksmond aan het terrein ge geven, maar de officiëele naam, die straks op kaarten, e.d. zal voorkomen, luidt: „Westschouwen". Het ligt voorts in de bedoeling van de K-L. M. om een geregelde luchtdienst tot stand te brengen tusschen Rotterdam1, Haamstede en Vlissingen en wel met 1 Mei 1932. De kwestie van het vervoer der post per luchtvaartverbinding, is nog in studie bij het Staatsbedrijf der Poste rijen. Donderdag hield' de Zierikzeesche Bad- en Zwemvereeniging „Zeebad het Stelletje" haar jaarvergadering in de sociëteit „Concordia", onder voorzitter schap van dr. J. v. d. Kwast. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging nu niet in alle opzichten gunstig is ge weest. In de eerste plaats verloor de vereeniging 2 ijverige bestuursleden we gens vertrek naar elders, n.l. dhr. J. H. Heimbach (voorzitter) en T. J. Sikkens (penningmeester). Ook zijn een paar trou we leden door den dood ontvallen. In het bestuur werden herkozen de heeren C. O. J. Hendrikse en H. Goettsch. Als penningmeesteres 'werd gekozen mej. C. Padmos. Door het bestuur zal getracht worden een week een leeraar te laten komen om natte en droge zwemles te geven. Deelnemers kunnen zich opgeven bij het bestuur. Ook zal getracht wor den dit seizoen club- en volkszwemwed strijden te houden. Vervolgens werd de heer T. J. Sik kens tot lid van verdienste benoemd. De voorzitter wekte de leden op zoo veel mogelijk gebruik te maken van het zeebad, daar dit de zwemmers zeer ten goede zal komen, terwijl het bovendien zeer gezond is. Talrijke korfbalenthousiasten en andere belangstellenden waren Vrijdag avond naar de Concertzaal gekomen tot bijwoning van den Propaganda-avond van den S.D.K.B. In zijn welkomstwoord aan allen betrok de Bondsvoorzitter, de heer J. C. Bravenboer, speciaal den burge meester van Zierikzee en diens echtge noot©, wier aanwezigheid hij naast een zeer gewaardeerde attentie, ook als een blijk van medeleven opvötte, verder den compititieleider van den Bond, den heer W. P. A. Brouwer en den hoofdleider voor dezen avond, den heer J. L. v. d. Houten. Vervolgeens gaf spr. nog een kort resumé over het afgeloopen Bonds- jaar, dat over het algemeen zeer gunstig i is geweest, daar de Bond met 5 twaalf tallen is uitgebreid, zoodat het nood- zakelijk bleek een 2e klasse te formeeren en herinnerde aan den feilen (doch ook fairen) strijd, die, vooral in de le klasse, gestreden is voor de verovering van het kampioenschap. „D.O.S.", Drei- schor en) „Excelsior", Zierikzee waren het ten slotte, die de kampioensvlag kon- den hijschen. f Minder gunstig was het echter met de kwantiteit der scheidsrechters gesteld, t daar hun aantal tot één slonk. Gaarne houdt de Bond zich voor nieuwe arbiters aanbevolen. De voorzitter eindigde zijn openingswoord met een beroep te doen op aller steun en medewerking, zoowel moreel als financieel en gaf daarna de leiding ©ver aan den hoofdleider. Voor de pauze wareii het resp. de werkende leden van „Olympia" in hun nummer vrij- en orde-oefeningen en de dames van „Rust Roest" met rhytmische oefeningen, die den goeden indruk op hun uitvoeringen gegeven, ten volle be vestigden. Een hartelijk applaus viel hen dan ©ok ten deel. Ook het aardige klucht spel „Ze krijgen mekaar", -opgevoerd door leden der K.V. „Excelsior", viel zeer in den smaak en den spelers komt zeer zeker een woord van lof toe voor hun vlot spel. Even voor de pauze ging de voorzitter over tot uitreiking der kam pioensmedailles, welke hij met een harte lijk toespraakje aan de afgevaardigden van „D.O.S." en „Excelsior" overhandigde, die het eeremetaal onder dankbetuiging in ontvangst namen. Na de pauze werden de aanwezigen vergast op het 2-actertje „Mevrouw is op reis", gegeven door leden der K.V. „H.D.S.", dat ook heel aardig gespeeld, en rhytmisdhe oefeningen van de dames van „Olympia", welke ook weer een dankbaar applaus oogstten, terwijl het officieel© gedeelte van den avond werd besloten met hoogrekturnen van de wer kende leden van „Rust Roest". Dit laatste nummer werd ook goed afgewerkt, hoe wel we meenen, dat de turners op hun uitvoering wel wat beter op dreef waren. Aan het eind van den avond dankte de voorzitter allen die hadden mede gewerkt aan het welslagen van den avond, voor hunne prestaties en de aan wezigen voor hun tegenwoordigheid, hier bij den wensch uitsprekend, dat het den S.D.K.B. ook dit jaar weer goed moge gagan. Hierna volgde een gezellig samen zijn, (dat, vooral de jongelui nog geruimen tijd aangenaam bezig hield en een waar dig slot vormde voor dezen aardigen Bondsavond. Als het zoo mag zijn, dat dezen avond weer heeft bijgedragen tot versterking van den band, tusschen de vereenigingen onderling, dan zal dit èn den S.D.K.B. èn de korfbalsport op ons eiland ten goede kómen. Met moed nu de competitie ingegaan S.D.K.B.'ers. HAAMSTEDE. Zaterdagnamiddag daal de het eerste vliegtuig op het nieuwe vliegveld. Daling en opstijging geschiedde zonder eenig bezwaar, een bewijs, dat het veld in orde is. De kandidatenlijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing vermelden de volgende namen: Liberale Partij: C. Blom (aftr.), A. Gilijamse (aftr.), L. L. Bolle (aftr.), W. G. Boot Jz., P. L. Vis, M. W, Landegent, W. de Vrieze, H. Brandenburg, M. Vlaan der en T. L. Jonker; Chr. Hist. Partij: J. Braam (aftr.), M. -den Boer, L. Hanse en J. Klompe; S.D.A.P.: J. van Galen (aftr.) en S. den Haan; Ger. Staatspartij: B. Goudzwaard, J. v. d. Berge Jz. en K. Geleijnse Pz.; A.-R. Partij: M. Dijkman (aftr.), S. W. Vis, A. Leeuwe, J. Tibout, Jac.s Verton en C. Landegent (aftr.) BURGH. Door de verschillende partijen zijn de volgende eandidatenlijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen vast gesteld: Liberale Partij: A. v. Zuijen (aftr.), C. W. Boot (aftr.), R, Steur JZ., S. J. Hartog, Mevr. J. H. Boot—Fokker, M. Capelle, M. de Granje en K. Lemson; Chr. Hist. Partij: P. Landegent (aftr.), A. Overbeeke (aftr.), N. v. d. Klooster, Anth. v. d. Werf en J. B. Semeijn; S. D.A.P,: J. Kloet, C. Evertse en A. Groenleer Cz. Wethouder J. Fokker (V.B.) wenschte voor een herbenoeming niet meer in aan merking te komen. ZONNEMAIRE. Door de A.-R. kiesver- eeniging zijn voor de a.s. gemeenteraads verkiezing candidaat gesteld: 1. J. A. v. d. Bijl (aftr., weth.); 2. Jac. van Splun- der Wz. (aftr.); 3. P. van Dijke Az.; 4. J. Vs> d. Panne; 5. Adr. Ganzeman; 6, M. v. d. Wekken. DREISCHOR. In de Vrijdag j.l, gehou den vergadering van ingelanden van den polder „Dreischor" werd de begrooting voor den dienst 1931/32 vastgesteld in ontvang /en uitgaaf op een bedrag van f26.863.106 en werd het dijkgeschot be paald op f22 per H.A. dijkersland, het geen f5 per H.A. minder is dan voor den vorigen dienst. Op voorstel van het bestuur werd de jaarlijksche vergoeding van dijkgraaf en gezworenen met 20 pCt. .verminderd en de bezoldiging van den pntv.-griffier met f 100. Op het adres van den heer A. J. Verjaal, om een erf pachtscanon af te koopen werd gunstig beschikt, tegen betaling van een afkoop som van f60. Voort» werd mededeel' gedaan, dat op een ingediend bezwaar schrift tegen den aanslag in de grond belasting door H.H. Ged. St. gunstig was beschikt en dat vele poldereigendommen thans vrijgesteld worden van die belas ting. OOSTERLAND. Met ingang van 15 Mei a.s. zijn benoemd tot Vader en Moeder van het Nederl. Herv. Gasthuis te Noord- wijk aan Zee, de heer W. Boogert Mz. en mej. A. Boogert—v. 't Noordende, alhier. In een Dinsdagavond j.l. alhier ge houden vergadering van leerlingen van den 2-jarigen tuinbouwcursus, is men overgegaan tot het stichten van een Ver. van Oudleerlingen in de tuinbouw, met aanvankelijk 16 leden. Het bestuur wordt gevormd door de heeren H. J. Hage, Joh. Hage H.C.z., Oosterland, W. A. Ju- melet, Bruinisse, S. Overbeeke, Nieuwer- k-erk en Joh. Struijk, Sir-Jansland. BRUINISSE. Zaterdagavond vervulde het kamerlid, de heer J. M. Krijger Jr., een spreekbeurt in het vergaderlokaal in het belang der Christelijk-Historisdhe Unie. De heer C. M. de Pooter van Zie rikzee opende de vergadering met gebed, waarna hij den heer Krijger welnom heette en hem feliciteerde .met zijn a.s. benoeming tot burgemeester van Friezen veen. Met leedwezen beschouwt men in Zeeland het zich terugtrekken uit het po litieke leven van den heer Krijger, wien het behartigen der Zeeuwsche belangen in de Tweede Kamer zoo volkomen was toevertrouwd. De heer Krijger, hierna het woord nemende, dankte den inleider voor zijn hartelijke w-oorden en zeide, dat hij zich om gezondheidsredenen genoodzaaKt ziet een meer rustiger werkkring te aan vaarden. Verder hield de heer Krijger een politieke rede, in verband met de a.s. Statenverkiezingen, waarin hij vooral deed uitkomen, dat voor de hervormden in Zeeland het de Christelijk Historisohen zijn in wier handen hun belangen zoowel in geestelijk als in stoffelijk opzicht net best zijn toevertrouwd. Op de gebruiKe- lijke wijze werd deze vergadering waar voor ook de belangstelling niet groot was, gesloten. OUD-VOSSEMEER. Na een kortston dige ziekte is alhier op 67-jarige leeftijd overleden de heer P. den Engelsman, oud-machinist van het stoomgemaal „De drie groote Polders" alhier, welke func tie hij ivan af de stichting in 1900 tot voor twee jaren vervulde. Nog steeds fungeerde hij ©Is opzichter over de wer ken van het waterschap Oud-Vossemeer en eveneens over de polders Broek en Rooland onder Tholen. DE STATENVERKIEZINGEN. Voordat men Woensdag a.s. ter stem bus trekt, voor de stemming van leden voor de Prov. Staten, is het voor belang stellenden wellicht interessant te weten, hoe de uitslag in 1927 was. Ter voor lichting van die lezers zij hier medege deeld, dat in dat jaar in den kieskring Zierikzee 10860 geldige stemmen werden uitgebracht en wel op de R.K. 389, V.D. 783, V.B. 3892, C.H. 1338,- A.R. 1745, S G.P. 815, S.D.A.P. 1475 en op de lijst Bolier 423. In den kieskring Tholen 10223 geldige stemmen, waarvan op de R.K. 349, V.D. 555, V.B. 2087, C.H. 1630, A.R, 2005, S.G.P. 2410, S.D.A.P. 568 en op de lijst-Bolier 619 stemmen. Gekozen zijn toen verklaard R.K. 8, A.R. 8, V.B. 7, S.D.A.P. 5, V.D. 4, S.G.P. 3, C.H. 7. SPOEDEISCHENDE VERGADERING VAN HET WATERSCHAP SCHOUWEN, op 16 April j.l. Voorzitter, de heer S. J. Gast. Aan wezig is het Dag. Bestuur met den inge nieur en ontvanger-griffier, benevens alle hoofd-ingelanden, op één na, n.l. de heer de Glopper. De voorzitter stelt na opening onmid dellijk aan de orde punt 1 der agenda, het voorstel van het D.B., tot voorzie ning van den vooroever tusschen de raaien III en VII van het district Scha- rendijke en geeft het woord aan den ingenieur, die bij situatieschetsen, de te treffen voorzieningen verduidelijkt. Spr. wijst er op hoe het gat, waardoor het water ter plaatse stroomt, belangrijk nauwer is geworden, geeft een duidelijke uiteenzetting over den toestand in 1905 en 1931, licht toe dat de ligging der bank voor de kust ongunstiger is geworden voor de in- en uitstrooming, merkt op, dat tegenover de haven van Kloosternol nog een drempel ligt, waardoor bij eb overstorting plaats heeft en de stroom snelheid voortdurend toeneemt en deelt o.m. mede, dat de kust adhteruit gaat den laatsten tijd hoe langer hoe sneller, Daarna bespreekt deingenieur in details de achteruitgang der raaien en ver dedigt met klem het voorstel tot voor ziening, waarvan de kosten op pl. m. f80.000 worden geraamd. De voorzitter geeft hierna gelegenheid voor algemeene beschouwingen, waarvan verscheidene leden gebruik maken. De heer Krepel vraagt, hoe het werk in 1925 uitgevoerd, zich heeft gehouden? De ingenieur antwoordt, dat dit werk vrijwel onaangetast is gebleven. De heer Hocke vraagt of, hoewel de laatste 4 maanden de toestand gedurig achteruit gaat, er geen kans bestaat, dal De guldens, die met 1 Juni a.s. buiten omloop worden gebracht. De eenige gulden, die ook na 1 Juni a.s. gangbaar blijft. hooge lasten, zou spr. het durven wagen het eens aan het toeval over te laten. De ingenieur neemt de verantwoorde lijkheid daarvoor niet op zich. De heer Faber zou het hoofd van het voorgestelde werk willen bezinken en 1 a 2 jaar aanzien, hoe dat stuk zich houdt. Dat was oorspronkelijk ook het plan van den ingenieur, maar hij is daarvan teruggekomen, gezien den zanderigen toe stand van den vooroever. De heer den Boer, denkend aan de reusachtige uitgaven, informeert of het niet te wagen is, dat deze achteruitgang uit zich zelf herstelt. De ingenieur verdedigt met klem het voorstel van het bestuur en de voorzitter wijst er nadrukkelijk op, dat men moet trachten te houden wat men heeft, hoe wel hij begrijpt, dat de alg. verg. rilt bij de gedachte weer f80.000 te moeten vo- teeren. Nadat nog eenige andere heeren hierover het woord hebben gevoerd wordt het voorstel van het bestuur aan genomen. Een voorstel-Faber, gedeelte lijke voorziening werd niet ondersteund en kwam dus niet in stemming. De 3 volgende agendapunten, reeds in Ons vorig nummer vermeld, n.l. de ver pachting van het recht van weghalen van mosselzaad, wijziging data betalen dijk geschot en de vaststelling van den be talingstermijn van het dijkgeschot voor den gebouwden eigendom, gaven weinig of geen stof tot besprekingen, maar gin gen bijna onder den hamer door. Niet alzoo met het laatste punt, de, beslissing van Ged. Staten tot vernieti ging van het besluit der alg. verg., strek kende tot niet toelating van den heer R. Gerritsen, als hoofdingeland voor den gebouwden eigendom. Den heer Hocke heeft het verwonderd, dat het besluit der alg. verg. door Ged. Staten is vernietigd en hij vraagt den voorzitter, of misschien bij Ged. St. ook verschil van meening bestond omtrent de lezing van het bewuste artikel en of aan Schouwen om inlichtingen is ge vraagd? De voorzitter antwoordt, dat indertijd een meerderheids-, maar ook een min derheidsrapport is ingezonden aan G. S. Wat is het idéé van het bestuur, vraagt de heer Krepel. Zal men in de beslissing berusten en dhr. Gerritsen toelaten? De voorzitter wenscht die uitspraak aan de alg. verg. over te laten. Den heer Hocke antwoordt hij, dat men in het Ged. College niet precies gelijk over deze zaak dacht. Spr. verzoekt teven- de naam van den heer Gerritsen buiten het geding te laten, maar bij de zakelijke kwestie te blijven. Het gaat nu om het recht van beroep, dat 30 dagen duurt. De heer Krepel zou. graag willen, dat hij bereiken kan, dat een meerderheid gevonden werd om dhr. G. toe te laten, opdat aan de poppekast een einde komt. De voorzitter hamert en verzoekt dhr. Krepel zulke woorden niet te gebruiken. Deze leest dan een speech voor, waaruit het volgende is overgenomen: Spr. meent, dat, wanneer de heer Ger ritsen ook in hoogste instantie zou wor den afgewezen, hij toch bij een nieuwe verkiezing verkozen zal worden. Spr. is ook voorstander van het recht, doch wan neer het gaat over het al dan niet toe laten van een hoofdingeland, dient men

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1