ABONNEMENT; Woensdag 15 April 1931. zierikzeesche courant. ADVERTENTIES! EERSTE BLAD Inzending Advertentiën VISCHAKTEN. STEMMING. Uitoefening Kiesrecht BUITENLAND. Ds Spaanschs Rapubliak. ID B Stemt op lijst 9. Uit Stad en Provincie. Sproeten komen vroeg in SprUtOl. Bjj aU° Drogisten Verstopping ftg, pet 8 aaudes f 1,50, (ruoo per post f 1,80. Yoot het beltenlud per jeu f 10,—. Ihoaderlgks namaeri 5 cent. Yenehjjat Mad., Ward, ea Vrjjd. Tel. So. 82. - Poetgiro 18T«TT. Zierikzeesche Nieuwsbode 87st« JAAR0AH0. - No. 12143. Ilr. A J. IE LOOZE. Ultt.-R*4a«torr It. J. 10STFI Tan 1—8 regel. (0 eta., Tea 4 regel, ea daarboven 20 et*, per regel. Beelemee 80 ete. p. regel. B(j eontreet belaagrtjke kortlef. Iaxeadiag op dea deg ree alt* gare vóór 10 ere. Dit nummer beitaat uit 2 bladen. ■itarlllk 10 aar ap daa dao aitnaaf Gevonden voorwerpen Een boek, haarkam, band van een man tel, armband-horloge, handtaschje, bood- schaptasch met inhoud, portemonnaie met geld, heeren-handschoen, zakmes, collier met slot, rozenkrans, rijwielplaatje. BINNEN VISSCHERIJ. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bebead, dat ter gemeente-secietarie kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aanvragen tot het bekomen van e^n visch- of h ngelakte, voor het jaar. aanvangende 1 JULI aanstaande en eindigende 30 JUNI daaropvolgendeen noodigt belanghebbenden uit hun aanvragen zooveel mogeljjk vóór 1 Juni e.k aan hem in te dienen. De navolgende akten worden uitgereikt: a. OROOTE VISCHAKTEN, tot het visschen met alle geoorloofde vischtuigen, tegen betaling van twee gulden vijftig cents (f260)', b. KLEINE VISCHAKTEN, tot het visschen met een daarin genoemd vischtuig, tegen betaling van een gulden (f 1 c. HENOELAKTEN, tot het visschen met meer dan ééa hengel, tegen betaling van vijftig cents (f 050). Voor het visschen met één hengel, geen loop- of sleepheDgel en geen peur zjjnde, beboe't geen aanvrage te geschieden Kostelooze vergunningen om te vissthen wor den niet meer verleend. G en akte wordt uitgereikt 1°. aan hem. wien ingevolge art 84. eerste lid der Visscherjjwet, de bevoegdheid om krachtens een consent of akte te visschen is ontzegd, voor den duur der ontzegging; 2°. aan veld- en boschwachters, beambten der marechaussee, niet zijnde hulp offi cieren van j stitie, ambtenaren van xgks- en gemeentepolitie, beneden den rang van inspecteur der rijksveldwacht en van inspecteur van politie, beambten van den rjjks- en provincialen waterstaat en be ambten van de domeinen, beneden den rang van hoofdopziener. Zierikzee, 14 April 1931. De Burgemeester voornoemd, J C A BANNINK. De BURGEMEESTER van Ziekikzbb brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 22 April 1931, van des morgens acht uur tot dt-s namiddags vijf aor, zal geschieden de STEMMING ter verkiezing van leden van de Piovinciale Staten van Zeeland. Herinnerd wordt aan de verplichting, op gelegd by a'tikel 72, tweede lid der sieawet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd ia tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tjjd ter uitoefening van zjjn kiesrecht moet aanmelden bjj het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet vol' oet, wordt, tenzij van eene geldige reden van verhindering blijkt, gestiaft met geld boete van ten hoogste drie gulden, Indien tjjdens het plegen van de overtre ding nog geen twee jaren zgn verloopen sedert eene vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding onher roepelijk is geworden wordt geldboete van ten hoogste tien gulden opgelegd Tevens wordt de aandacht gevestigd op: Artikel 128 van het Wetboek van Straf recht luidende Rij, die opzettelijk zich voor ten ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezinq deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste EÉN JAAR. Artikel 150a d-r kieswet luid nde: Hj die bfj eene verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste EEN MAAND of geldboete van ten hoogste DUIZEND GULDEN ZiiniKZEB, 14 April 1931. De Burgemeester voornoemd, J. C A. BANNINK. door parsonsn dia in dienstbetrekking zijn. De BURGEMEESTER van Zierikzee herinnert personen bij wie, en bestuur ders van blondere ondernemingen en in stellingen, waarbij personen, die den leef tijd van vijf en twintig jaren hebben be reikt, in dienstbetrekking zijn: dat zjj, volgens art 55 der kieswet, ver plicht zgn te zorgen, voor zoover niet bg aigemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot ©an te h «aden stemming mede te vrerken, gedurende ten minste twee achter eenvolgende uren t«s«chen acht uren des vooi middags en vgf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinde; dat zjj, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arboidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zjjn, in het grootste of wel in meer dan één arbeid*lokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stemming bepaalden tgd op een zichtbare wgze is opgehangen e«n door hen of van hunnentwege onderteekende ly at, de twee achtereenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzonde'Igk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk; dat, volgens art. 151 der kieswet, overtreding van bovenstaande voorschriften wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeven tig gulden. Bij Koninklijk besluit ven 27 Mei 1929 (Staatsblad no. 265), gewijzigd bij Ko ninklijk besluit van 13 Augustus 1930 (Staatsblad no. 363), is in verband met het vorenstaande bepaald, dat vrijstelling wordt verleend aan de in artikel 55 der kieswet bedoelde personen en bestuur ders van bijzondere instellingen en on dernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welKe uit hoofde van die dienstbetrekking op den dag der stemming tusschen de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de gemeente, waar zij be voegd zijn aan de stemming deel te nemen, of in een aangrenzende gemeente. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. 56 der Kieswet bedoeld, zijn ter gemeentesecretarie ver krijgbaar. Zierikzee 14 April 1931. De Burgemeester voornoemd, J. C. A. BANNINK. Koning Alfonso naar Londen vertrokken. Dinsdagavond 5 uur heeft Koning Al fonso afstand van den Spaansehen troon gedaan. De Kon. Familie, met uitzonde ring van den Koning, was reeds naar Valencia vertrokken. Alcala Zamora heeft de functie van premier op zich genomen. Nadat bekend was geworden, dat de koning afstand had gedaan van den troon, werd op het postkantoor de republikein sche vlag geheschen. Een groote menigte bewoog zich geestdriftig door de straten met republikeinsche dundoeken. In de hoofdstad is alles tot dusverre vrij rustig. De politie beheerscht pp het oogenblik volkomen den toestand en het is dan ook nergens tot botsingen ge komen. De monarchisten zijn door het plotselinge besluit van den koning om af te treden, buitengewoon verrast, aan gezien men hoopte, dat de kroon nog op het laatste oogenblik zou kunnen worden gered. Men behoeft niet meer te rekenen op een tegenbeweging van de zijde der monarchisten. Het zou in de bedoeling van den afgetreden koning liggen, pm zich met zijn gezin naar Engeland te begeven. De arbeiders te Madrid hebben iiun werkplaatsen verlaten en marcheeren in lange optochten door de straten der stad. Bij deze optochten worden behalve de republikeinsche ook veel roode vlaggen meegevoerd. Er gaan geruchten over een a.s. verdeeling van het grootgrondbezit. In beurskringen verluidt, dat op groote schaal kapitaal naar het buitenland ge bracht wordt Buitenlandsch geld is nau welijks te krijgen. De taxi's rijden met roode vlaggen. Van de helmen der stede lijke politie-agenten heeft het publiek de kronen afgerukt. Op het gebouw van 'het ministerie van buitenlandsche zaken wap pert de rood-geel-violette vlag van de republiek, evenals op het Raadhuis, waar de republikeinen de leiding van de loo- pende zaken hebben overgenomen. Mu ziekcorpsen loopen door de stad en spe len de Marseillaise. Koning Alfons heeft volkomen afgezien van de regeeringsmacht; hij heeft ook geen voorbehoud gemaakt voor een lid van zijn familie. Dit was onder de tegen woordige omstandigheden niet meer mo gelijk. De koning vertrok naar Cartagena, waar hij aan boord van een Britsch stoomschip naar Engeland zal vertrekken, waarheen zijn familie hem volgen zal. De voorloopige regeering zal een proc lamatie uitvaardigen, die behalve een ma nifest aan het land, ook in groote lijnen de voorloopige grondwet zal bevatten, welke van kracht is tot de constitueeren- de Cortes definitief over de grondwet beslist zal hebben. De eerste handeling van de nieuwe regeering zal afkondiging van de amnestie zijn. Telefonisch en tele grafisch werden aanwijzingen gegeven om alle politieke gevangenen dadelijk in vrij heid te stellen. Een afvaardiging van officieren is bij den nieuwen minister van oorlog op audiëntie geweest en heeft aangeboden op bestuursposten werkzaam te zijn, totdat het leger definitief ge reorganiseerd is. De overdracht van de bevoegdheden van de oude op de nieuwe regeering is reeds geschied. De officieele afkondiging van de republiek zal pas na den definitieven overgang van de regee- ringsbevoegdheid volgen. Alfonso XIII, werd op 17 Mei 1888 geboren en uitgeroepen tot koning, on geveer een half jaar na den dood vp KONING ALFONSO XIII. zijn vader. Zestien jaar lang nam zijn moeder, Maria Christina, het regentschap waar. Op den 17den Mei 1902 besteeg de jonge vorst den troon; vier jaar later huwde hij Victoria Eugenia Christina (Ena) van Battenberg, uit welk huwelijk zes kinderen werden geboren. Alfonso is onder de vorsten van Europa altijd een typische verschijning geweest. Mondain, sportief, hartelijk als hij is won hij vele vrienden en populariteit in groote lagen van het Spaansche volk. Onver schrokkenheid, bij aanslagen herhaaldelijk aan den dag gelegd, konden ook zijn te genstanders hem niet ontzeggen. Want ook aan tegenstanders heeft het hem nim mer ontbroken. Vooral zijn mondainiteit, al dan niet terecht met luchthartigheid en oppervlakkigheid verwerd, benevens zijn vlot berusten in de dictatuur, dreven een aantal Spanjaarden tot het republiKani> me. In het buitenland was de koning steeds een graag-geziene gast. Vooral in Frankrijk heeft hij door zijn eenvoudig- democratische allures en zijn goed hu meur velen gecharmeerd. Erkenning van het persoon lijk eigendomsrecht in de maatschappelijke orde kan niet worden gemist. ZIERIKZEE. Dinsdagmiddag vond in 't feestelijk versierde gymnastieklokaal der R.H.B.S. alhier een bijzondere plechtigheid plaats. Dien dag vierde n.l. de heer J. Holm zijn zilveren feest als concierge der H.B.S. Op de tonen der K.L.M.- marsch, uitgevoerd door een 3-tal leer lingen der school, kwam de concierge met familie tegen 2 uur in de zaal. Na dat allen hun plaatsen hadden ingenomen, nam de directeur der school, dr. de Noo, het woord. Sprekende namens de leeraren was 't -diep. directeur een behoefte uiting te geven aan de gevoelens van achting en genegenheid, die hij voor den jubilaris koesterde, omdat deze niet alleen van, maar voor alles, vóór de school leeft. Reeds vroeg in den morgen vangt de dagtaak van den concierge aan, om te zorgen, dat de temperatuur zoodanig is, dat de lessen naar behooren kunnen wor den gegeven. Slaagt hij daarin niet altijd, dan ligt zulks aan den slechten bouw van een onderdeel der school. Om kwart over 8 is de concierge weer present op 't plein, waar hij een sfeer van rust en kalmte onderhoudt, noodig voordat de lessen aan de leerlingen beginnen. Altijd door den geheelen dag is de concierge met iets nuttigs bezig, is de school zijn zorg, om te maken, dat alles er behoor lijk uitziet, zonder dat de exploitatie kosten moeten worden opgevoerd. Na en kele typische bizonderheden te hebben belicht en de felicitaties te hebben over gebracht namens den Inspecteur op 't M.O., bood spr. namens de leeraren een fraaie klok aan en eindigde met een ge voelvol persoonlijk woord te richten tot Holm. i j«y A. Bolijn sprak namens de leerlingen en bood een geschenk onder enveloppe aan. De heer C. de Looze, sprak namens de Commissie van Toezicht op 't M.O., enkele hartelijke woorden, waarna de zoon van den jubilaris, namens zijn ouders dankte voor de blijken van belangstelling en waardeering, die zij dezen dag moch ten ontvangen, welke dag onvergetelijk voor hen zal zijn. Met een spontaan ^Lang zal hij leven!" werd deze plechtigheid beëindigd. Onze lezers zullen weten, dat men voor een reis per auto of motorrijwiel naar het buitenland eenige grensdocumen- ten noodig heeft, welke de A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, in Den Haag en Amsterdam, kantoor houdend, kan verschaffen. Wij vernemeu thans, dat de formulieren tot het aanvragen dezer papieren van wege den A.N.W.B. voortaan ook ver krijgbaar gesteld zijn hier ter plaatse en wel bij G. C- Anker, Vischstraat D 386, zoodat men thans met het minste Ut HE A-FIETSBANDEN HI V l" u lichtloopend llfc mn r/zersrer/r zenden. Dit zal door hen, die per auto of motor de grens over gaan, wel ten zeerste worden toegejuicht en wij zijn overtuigd, dat zij hiervan thans druk gebruik zullen maken. Het verkeer met het buitenland, 4at vroeger door zoovele moeilijkheden be lemmerd werd, wordt de laatste jaren wel zeer vereenvoudigd en voor leder een mogelijk. Wij verwijzen onze lezers naar een in dit nummer voorkomende advertentie van de Schouwen-Duivelandsche Korfbal- bond, welke a.s. Vrijdagavond een pro- paganda-avond geeft in de Concertzaal. Het gevarieerde programma, dat wordt verzorgd door de vereenigingen „Excel sior", „H. D. S.", „Olympia" en „Rust Roest", bevat gymnastiek, tooneel en mu ziek en belooft iets goeds. Ongetwijfeld zal men Vrijdagavond zijn gang paar de Concertzaal niet beklagen. In de Dinsdag gehouden vergadering van Ingelanden van den polder „Groot- Bettewaerde" werd wegens het bereiken van den leeftijdsgrens van den heer J. C. van der Maas tot Dijkgraaf benoemd, de heer J. Deïst Dz. te Nieuwerkerk. De heer C. J. van Westen te Nieuwer kerk werd herbenoemd als plaatsvervan gend Dijkgraaf. Het aantal hectaren voor stembevoegdheid in den polder zal wor den bepaald met medewerking van H.H. Ged. Staten op één Hectare. KERKWERVE. Van de zevéh inge schrevenen voor de Nationale Militie, lichting 32, zijn door den 26sten keurings- raad slechts twee geschikt bevonden. ELLEMEET. Dhr. P. Ringelberg sprak Maandag 13 April een kort woord van welkom tot de aanwezigen op de ver gadering, die de S.D.A.P. had belegd, waarna hij het woord gaf aan dhr. J. H. Pik. Deze zette uiteen hoe de S.D.A.P. steeds voor de sociaal zwakken, waar onder de landarbeiders, opkomt. Ook de andere partijen en de regeering zijn zich bewust, dat de landarbeiders er econo misch slecht voorstaan, maar geholpen wordt er enkel als er grooten druk wordt uitgeoefend. De crisis is niet te verhelpen door de loonen te verlagen; ook protectie is het middel niet. Over productie is de oorzaak. Overproductie ontstaat door, zooals nu gebeurt, in het wilde weg te produceeren en niet zoo als de S.D.A.P. voorstaat de productie te organiseeren. Zoolang dit laatste nog niet het geval is, wil de partij de gevolgen van de crisis verzachten. In Zuid-Holland geeft de provincie aan hen, die in moei lijkheden zijn geraakt op gemakkelijke wijze crediet; in Zeeland stelt men enkel f 15000 ter leniging van den nood be schikbaar. De S.D.A.P. wil de werkloozen weer aan 't werk zetten; zij zijn in geen geval rijp voor armenzorg. Sticht dus in de eerste plaats een landarbeidersbond, dan komt er een werkloozenkas. SpreKer eindigde met de aansporing zijn stem bij de a.s. Prov, verkiezingen, uit te brengen op Catshoek. De voorzitter sloot, nadat hij er op had gewezen, dat de werkloos heid den volgenden winter grooter zal zijn en dat men om dan steun te trek ken nü een bond op moet richten, de vergadering. NIEUWERKERK. In een vergadering van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond", afdeeling Nieuwerkerk, is de volgende candidatenlijst voor de Raads verkiezingen opgemaakt: 1. Jac. Bouman (aftr.); 2. J. A. Gaanderse; 3. C. Steen- dijk Cz.; 4. D. M. Boot (aftr.); 5. J:. A. Lievense; 6. W. v, d. Have; 7. J, J|. v. Dijk; 8. D. Minkema. ST.-ANNALAND. Namens de volKsbiDl'o- theek „Elck wat wils", werden in net af geloop en leesseizoen vsn 1 Nov. tot 4 April uitgegeven aan de leden 768 boeken en aan niet-leden 2659 boeken. het voorjaar, koop tydig •en pot Pot 90 ct. Tabe 50 ot. Zeep 60 ot. LANDBOUW EN VEETEELT. ELECTRICITEIT IN DE LANDBOUW. Het is bekend, dat zoolang pootaard- appelen aan licht blootgesteld zijn, zij slechts langzaam uitloopen en dikke scheuten vormen. Bevindt een pootaardappel zich in het donker, dan zoeken de uitbottende sten gels net zoolang tot ze licht bereiken, waarom de moderne landbouwer zijn pootaardappelen in een opslagplaats met glazen wanden en in kistjes opbergt. De winternachten zijn echter lang, zoo dat desondanks nog ten nadeele van de poter lang slappe stengels voorkomen. De landbouwvereeniging te Souburg nam met medewerking van de N.V. „P. Z.E.M." een proef om gedurende de nachturen nog eens extra electrisch te belichten, welke proef volkomen is ge slaagd, zoo zelfs, dat de laatste maand geen electrische bijverlichting behoefde Maats te v'"*ien. VERSCHILLENDE BERICHTEN. DRAMA TE MOORDRECHT. Maandag avond heeft zich in de gemeente Moor drecht een ontzettend drama afgespeeld. Toen de meubelmaker C. v. d. B. om streeks negen uur thuis kwam, bleek hem, dat zijn 25-jarige echtgenoote be zoek had ontvangen van den 19-jarigen vrachtrijder B. v. d. K. Er ontstond een heftige woordenwisseling, welke tot ge volg had, dat de vrouw en v. d. K. ten slotte per fiets de woning verlieten en den Zuidplaspolder inreden. Zij begaven zich naar den tweeden tochtweg, tus schen Moordrecht en Nieuwerkerk, tot aan de spoorlijn Gouda—Rotterdam. Daar hebben zij hun fietsen tegen een boom geplaatst en vervolgens een wanhoops daad gepleegd. Omstreeks twaalf uur vond een bewaker van de werken tot versterking van de spoorlijn bij Moor drecht, langs de rails de lichamen van de twee ongelukkigen, die door een trein waren overreden. De vrouw was reeds overleden. De jongeman leefde nog; in deerniswekkenden toestand is hij naar, het ziekenhuis te Gouda vervoerd. FELLE BRAND. Dinsdagmiddag heeft te Nieuwe Wetering (Z.-H.) een ernstige brand gewoed, die een boerderij met veestalling, een woonhuis met bakkerij, twee schuren, alsmede een drietal hooi bergen in de asch heeft gelegd. Terwijl om een uur of twaalf eenige kinderen aan het spelen waren bij een hooiberg van den heer C. Straathof, geraakte deze, zeer vermoedelijk doordat zij met luci fers in de nabijheid van het hooi hadden gespeeld, in brand. In een oogwenk stond het hooi in lichtelaaie. Een der kinderen, het zoontje van een daglooner, dat zich juist boven op den hooiberg bevond, werd door de vlammen ingesloten en slaagdei er slechts in te ontkomen door zich door, het vuur naar beneden te laten zakken. Het bekwam daarbij zulke ernstige brand wonden, dat het onmiddellijk naar hef Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. Hoewel zijn toestand ernstig is, heeft men toch hoop hem in het leven te houden. De hierboven genoemde gebouwen met den er zich in bevindenden inventaris brandden geheel uit. De veestapel van den heer Straathof kon echter worden gered. De schade van beide eigenaren wordt door verzekering gedekt. KIND UIT DEN TREIN GEVALLEND In den sneltrein, die om 8 u. 10 t« Groningen moet arriveeren, bevond zich een familie, bestaande uit vader, moe der en vier kinderen, afkomstig uit Stadskanaal. Op onverklaarbare wijze is tusschen de stations Hooghalen en Assen een van de kinderen, de 7-jarige Hil- brand, uit den trein gevallen. De vader, trok onmiddellijk aan den noodrem, waar op de trein even later stilstond. Eefl spoorwegbeambte uit Hooghalen ging op de fiets langs de baan en vond het kind tusschen de rails liggen, dat hem toe riep: Laat me maar loopen! De beambte» heeft 't kind meegenomen naar den trein. Inmiddels werd naar Assen getelefoneerd waar een dokter werd gewaarschuwd. Daar is het kind, dat oogenschijnlijk geen letsel toonde, ter observatie naar hef ziekenhuis gebracht onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mljohardt's Lvxeertabtotten. Prijs per doos 60 ot. Bij Apoth. en Drogisten. VAN HEINDE EN VER. - Naar uit Cherbourg aan de „Matin" gemeld wordt, hebben de burgemeesters van 22 Noord-Fransche gemeenten beslo ten den minister van binnenl. zaken hun ontslag aan te bieden, daar zij geen kans zien de bepalingen van de wet op de sociale verzekeringen uit te voeren, Bij het leggen van buizen onder den grond te Chicago is door onbekende oor zaak brand uitgebroken. Verscheiden werklieden zijn door den rook bedwelmd; 33 arbeiders, die het bewustzijn reeds hadden verloren, konden nog bijtijds wor den gered. Er moeten echter nog arbei ders in de buizen zijn. Volgens een later bericht zijn er zes menschen omgeko men. De hoofdman van de brandweer, die den brand heeft bestreden, heeft h^t vermoeden uitgesproken, dat 18 brand weerlieden, die in de buizen zijn gegaan, den dood hebben gevonden. In het Noorden van Winconsin eni in Michigan hebben boschbranden ge woed, die door den storm werden aan gewakkerd en waaraan heele dorpen teni offer zijn gevallen. Honderden afgelegen liggende boerderijen zijn verwoest. Dui zenden botren slaagden er ten slotte in de branden meester te worden. De schade bedraagt meer dan een millioen dollar. In het dorpje Teufenbach nabij* Hor gen (aan het meer van Zürich) heeft een 35-jarige kantoorbediende Zaterdag avond blijkbaar in een vlaag van waanzin zijn twee zoontjes, 4 en 0 jaar oud, en twee meisjes uit Zürich, (van 5 tea* 8 jaar, die bij hem te logeeren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1