Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 13 April 1931. zierikzeesche courant. advertentie*! Inzending Advertentiën HEVEA-F|ETSBANDEN Bekendmaking. binnenland. verzacht de pijn geneest de wond Nerveus jtL'JJP's IRUSTARD h(> per 3 meudea f 1,50, frmmoo per poet f 1,80, Yoor hei baitealud pet Jaar 10, Afioaderlgke manman 6 eeal. V.riohjjnt Mnd., Waad. ea Vrgd. Tel. No. 82. - Poatgiro 18TMT. Tal 1—8 regel» (0 ata., Ta» 4 regel» ea daarborea 20 eta. per regel. Beolamea 80 eta. p. regel, Bfj eoatraot balangrfjka kortlag, Iaaeading op dea dag Taa alt gare «óór 10 are. ■Itarlllk lO nar oo da» dag a. ailoaaf //C/s t/oo/D e/id- i/z er sterk De BURGEMEESTER der gemeente Zierikzee gelet op het feit, dat weder verscheidene honden in deze gemeente door vergiftiging zjjn gest.rvbn; looft aan b»drag van f 100, uit, voor zoodanige aan hem of aan den Hoofdagent van Politie verstrekte aanwij zingen welke veroordeeling van de(n) daders ten gevolge heeft. Zierikzee, den 9en April 1931. De Burgemeester voornoemd, J. C. A. BANNINK. Toalating Leerlingen tot de Openbare Legero School A met ingeng van t Mei 1931. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de aangifte voor toelating van leerlingen tot de openbare lagere school A kan plaats hebb-n op Woensdag IS April a s., aan het school gebouw aan de Zuidzijde van het kerkhof, des avonds zeven uur. De leerlingen motten op 1 Mei as. een leeftjjd hebben bereiht van ten minste 5 jaar en 6 maanden en moeten dus geboren zjjn vóór of op 1 November 1925. Ziekikzïe, 11 April 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., loco-Burgem. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. „SCHUTTEVAER". Donderdagmiddag is onder voorzitter schap van mr. H. Smeenge te Zuid-Schar- woude de 68ste algemeene vergadering van de schippersvereeniging Schuttevaer begonnen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer T. P. Keyzer meldt o.a., dat het aantal afdeelingen bedraagt 47. Het ledental is met ongeveer 200 toegenomen. De kas van den penningmeester toonde een batig saldo op 31 Dec. 1920 van f 811. Vergeleken met het vorige jaar is dat een vooruitgang van f 321. Na de algemeene vergadering te Bodegraven werden ter uitvoering van de genomen besluiten verzonden 97 verzoekschriften. Buiten deze verzond het hoofdbestuur eigene.- beweging of op instigatie van afdeelingen 19 requesten. Op 22 van deze verzoeken werd afwijzend beschikt. Het verslag constateert, dat vruchtdragende arbeid is verricht. Aangevangen werd daarna met de be handeling van de voorstellen. Uitvoerig werd gediscussieerd over een voorstel-Kilstroom en St.-Philipsland om meer toezicht op sleepconvooien op de Kil en elders bij het elkaar voorbijvaren. Besloten werd dat de secretaris nader in overleg zal treden over dit voorstel met de voorstellende afdeelingen. Een voorstel-Middelburg omtrent ver lichting van de Zandkreek gaf den direc teur van het loodswezen te Amsterdam aanleiding op te merken, dat herziening van de heele verlichting van de Zand kreek niet onmogelijk is; aldus bericht zijn ambtgenoot hem. Aangenomen werd een voorstel-Stavenisse om te verzoeken het licht van Ooltgensplaat te verplaatsen naar den havendam. Van de voorstellen-St.-Philipsland werd dat betreffende verbetering van 't Kram mer tot de Steenbergsche vliet afgevoerd. Vrijdag is de vergadering voortgezet. Toen was de Minister van Waterstaat, de heer Reijmer, ter vergadering aan wezig, die mr. Smeenge namens de re geering huldigde met diens 40-jarig voor zitterschap en hem het onderscheidings- teeken van groot-officier in de Oranje- Nassau-orde overhandigde. Bij de behandeling van een voorstel- Stavenisse: Aan te dringen op afschaf fing van de belasting voor Nederlandsche schippers in België, zeide de voorzitter van het ministerie van buitenlandsche zaken bericht te hebben gekregen, dat deze zaak in het goede spoor is. Bin nenkort hoopt de minister, dat aan de verlangens van Schuttevaer zal kunnen worden voldaan. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Verschenen is 't eerste verslag van de Waterleiding-Maatschap pij „Schouwen—Duiveland", waarin een exploitatie-rekening, benevens een Ver lies- en Winstrekening is opgenomen. Daaraan is toegevoegd een kort over zicht van de totstandkoming der maat schappij en een opsomming van de wer ken, tot nu toe door de Mpij. tot stand gebracht. In de .maand Februari 1930 werd de eerste huisaansluiting gemaakt en thans bedraagt het totaal aantal aangesloten perceelen 4703.. Het aantal aansluitbare perceelen bedraagt 4868. Het aantal aan sluitingen voor bedrijfswater bedroeg op 31 Dec. j.l. 262. Slechts éénmaal heeft zich tijdens de exploitatie een ernstige storing voorge gaan en wel op 22 en 23 Nov. Deze stagnatie was evenwel vlug verholpen. Opgepompt en afgegeven werd door het pompstation „de Blinkert", 187821 M3 water. De hoedanigheid van het afge leverde water was goed. De lengte van het hoofdbuizennet bedroeg in totaal 135977 M. In de aangesloten gemeenten waren eind 1930, 360 brandkranen ge plaatst. (Zierikzee telt er 64). De op brengst van watergeld van Juni t/m. December 1930, plus brandkranen, be droeg f71216,43. Het groote debiet van water heeft tot gevolg gehad, dat de vennootschap onmiddellijk meer dan de geraamde ontvangsten kon innen, waar door met ingang van 1 April j.l. de abonnementen met 15-, 10- en 5 pCt. konden worden verlaagd. Morgen Dinsdag 14 April, hoopt de heer J. Holm zijn zilveren feest als concierge aan de R.H.B.S. te vieren. Wij ontvingen van de „Simplex"- rijwielfabrieken te Amsterdam haar prijs courant 1931, welke een keur van de nieuwste modellen bevat en op zeer bij zondere wijze is uitgevoerd; de omslag is gemaakt van nikkel papier dat sterk glimt en daardoor denken doet aan een verchroomd rijwiel. Een alleraardigste reclame is voorts een boekje van Jo Spier,, plaatjes met ge dichtjes, die nu eens niet vervelen, door dat op eiken regel het woord Simplex voorkomt. Een en ander wordt pp aanvraag gratis toegezonden. Het eerste vliegtuig voor de luöht- verbinding met Schouwen, is, speciaal voor vrachtvervoer, gecharterd door de firma's W. Merle, Gebr. .Lokker en Iman den Boer. Het tweede vliegtuig voor de Oranjeboombieren, vertegenwoordiger de heer J. A. Bienefelt alhier. KERKWERVE. Woensdagavond 8 April j.l. werd in het café Klaasse alhier de gewone jaarvergadering van de af deeling van het „Groene Kruis" gehouden. Van de 171 leden waren 41 tegenwoordig. Na opening door den voorzitter, het welkom tot de opgekomenen en het lezen der notulen, was als eerste punt ter behan deling de rekening over 1930. Door den penningmeester, den heer P. G. v. Dijk, voorgelezen, werd zij door de heeren J. van Burg en J. J. Boot nagezien die, bij monde van den eerste, verklaarde, dat zij, na vergelijking met de verschillende overgelegde bescheiden, in orde was be vonden; z.h.st. hechtte de vergadering hare sanctie er aan. Daarop volgde iet door den secretaris, de heer C. J. Heij- boer, voorgelezen jaarverslag, waaruit het volgende zij aangestipt: Het aantal leden bleef vrijwel stabiel. Het vermin derde van 173 tot 171. Dit behoeft even wel niet te verontrusten, daar dit plot seling door verhuizing, sterfgevallen etc." kan geschieden, terwijl zich toch ,ook weer nieuwe leden aanmelden. Een 9-tal nieuwe gebruiksvoorwerpen werd aange schaft, terwijl door den heer A. B. Jonker een gemakje werd geschonken; 44 voor werpen waren in bruikleen gegeven, ver deeld over 2333 dagen en 25 verschillende personen. Een ligtent werd gedurende 19 weken uitgeleend aan een naburige ge meente. Het gebruik der voorwerpen gaf geen reden tot klachten. In het bestuur kwam geen verandering. De financiën staan er niet ongunstig voor. De goe deren zijn voldoende tegen brandschade verzekerd. De verpleegster, mejuffr. Van Zijp—Bijlo, die met 1 Juni 1930 vast werd benoemd, legde in het verloopen jaar 932 bezoeken af, verdeeld over 28 huis gezinnen. De begrooting over 1931, voor gelezen door den secretaris, werd z.h.st. goedgekeurd. De vergoeding van f 25 voor rijwielonkosten, werd aan de ver pleegster weer voor een jaar toegestaan, De voorzitter, de heer G. J. v. d. Cingel, werd met algemeene stemmen op 2 na herkozen; 1 w;as uitgebracht op den heer J. Matthijsse en 1 opden heer M. M. Hanse. Thans volgde een bespreking over controleering etc.. van t.b.c.-patiënten. Het bestuur deelde mede, om verschillende redenen niet te kunnen adviseeren in te gaan op het voorstel van Dr. van Eldik. Deze laatste, mede te vergadering aan wezig, verdedigde met nadruk zijn ge dane voorstel. Het pro en contra werd vervolgens nog meerdere keeren op ver schillende wijzen door de voor- en te genstanders naar voren gebracht, zonder elkaar te overtuigen. Tenslotte werd het bestuur gemachtigd, deze min of meer onverkwikkelijke zaak, in overleg met Dr. van Eldik, zoo mogelijk in goede banen ta leiden. Als laatste punt kwam een causerie van den heer Uil van Zierikzee, over steunverleening bij ziekenhuisverpleging. Genoemde heer zette op duidelijke wijze de werking der vereeniging te Zierikzee uiteen, en zou nu gaarne ook een afdee- ling alhier gesticht zien. Hij wees voor namelijk op het nut voor de aangeslote nen, waarbij hij verschillende gevallen van steun voor de aangeslotenen te Zie rikzee mededeelde. Op de volgende din gen zij den nadruk gelegd. De contribu tie per week bedraagt beneden 10 jaar 1 cent, van 10 tot 15 jaar 2 et, en daar boven 6 cent, waar tegenover staat, ver goeding voor ziekenhuisonkosten vaneen verpleging gedurende 35 dagen per 12 maanden, tarief 3e klasse; vergoeding van de kosten van een radiologisch on derzoek, operatiekosten en zoo noodig vervoerkosten op de goedkoopste wijze. Wie voor 22 April a.s. toetreedt, komt kosteloos in de vereeniging, doch daarna moet fl entréegeld worden betaald. Ook 65-jarigen en ouder kunnen worden toe gelaten, maar moeten zich eveneens vóór 22April aanmelden. Deze laatsten worden na dien datum niet meer aangenomen. Ook moet- een huisgezin in zijn geheel toetreden. Afzonderlijk gaat niet. Toe treding tot deze zeer nuttige instelling zij allen aanbevolen. Men kan zich wen den tot den heer Heijboer voor toe treding en inlichtingen. Na dank aan den spreker voor zijn uiteenzetting en de aanwezigen voor hunne opkomst, sloot de voorzitter vervolgens de vergadering. Voorloopig hadden zich 41 personen op gegeven. SEROOSKERKE. Donderdag 2 April jl. vergaderde de Coöp. Boerenleenbank voor Renesse, Noordwelle en Serooskerke on der voorzitterschap van dhr. C. J. Kooman te Renesse. Tot lid van het bestuur werd herkozen dhr. M. Steur, terwijl als lid van den Raad van Toezicht in plaats van dhr. J. Boot Wz. werd gekozen dhr. C. M. Boot Wz. te Noordwelle. Aan het door den kassier uitgebrachte verslag moge worden ontleend: Voorschotten: uitstaan de 31 December '29 f 32013,85; uitstaande ultimo Dec. '30 f 43378. Het aantal uit staande voorschotten bedroeg op dien da tum 15. De rente was 41/2—en 5 o/0. Loopende rekening: tegoed der bank op 31 Dec. *29 f 124138,76, waarbij in 1930 aan leden is uitgegeven f 164902,67 en aan de Centrale Bank f 93926,57; ontvan gen in rek.-courant van de Centr. Bank f 104503,68 van de leden f 151523,70 maakt met afschrijving en overboeking der winst een totaal tegoed op 31 Dec. '30 van f 126253,02. Het aantal rekening- couranthouders bedroeg einde *30 62. De winst- en verliesrekening noteerde een zuivere winst van f 1181,54. Het reserve fonds bedroeg op 31 Dec. '30 f 6090,18. Het aantal leden vermeerderde met 3, zoodat het einde jaar bedroeg 118. Door het bestuur zijn in 1930 twee aanvragen voor loopende rekening en 1 voor voor schot geweigerd. Het verslag der Spaarbank gaf het volgende overzicht: Inleg 31 Dec. '29, f 158.982,69; rente en inleg '30, f 114329,83; terugbetaald in '30, f 102508,49; saldo f 170804,03; totaal gekweekte rente in 1930 door spaarders f5897,29. Aantal spaar ders op 31 Dec. '29, 290; vervallen in '30, 8; toegetreden 54; totaal einde jaar 336. De rente der Spaarbank was vóór 1 Juli '30, 33/4 pCt., daarna 3 pCt. HAAMSTEDE. Onder leiding van den heer Cock uit Zierikzee vergaderde Vrij dag j.l, in hotel Bom het comité voor de officiëele opening van het vlieg terrein onder deze gemeente. Na opening en welkom door den voorzitter volgden besprekingen over het uitgebreide pro gramma voor dezen dag, waarop van heinde en ver belangstellenden zullen toestroomen. Voor hen, die geen uitnoodiglng per kaart ontvingen, is de entrée voor't veld op f 0,50 gesteld. Voor uitgebreid politie toezicht en voldoend parkeerterrein voor auto's en fietsen zal zorg worden ge dragen. Commissie's werden benoemd voor ontvangst, versiering, autoregeling, huisvesting en muziek. Ten opzichte der consumptievoorziening is een voldoende regeling getroffen. Ongeveer 's morgens half elf arriveert het eerste vliegtuig uit Rotterdam met een paar leden van het luchtvaartcomité voor Schouwen— Duiveland en genoodigden uit Holland. Ook Z.Exc. de Commissaris der Koningin met enkele medegenoodigden uit Wal cheren zullen per vliegtuig afgehaald worden. Verscheidene vliegtuigen zullen op het vliegveld dalen; dit van nabij te zien, zal zeker v,oor velen een attrac tie zijn. DREISCHOR. Aanstaande Dinsdagavond zal in het Gemeentehuis alhier de uitkee- ring plaats hebben van den geldelijken steun aan de vlasindustrie. OOSTERLAND. De door de S.D.A.P. belegde vergadering, in café Broodman Donderdagavond jl., waar de heeren Cats- hoek en Onderdijk als sprekers optraden, was vrij goed bezocht. De sprekers wer den ingeleid door den heer Pik van Zie rikzee. De heer Catshoek, afgevaardigde naar de Prov. Staten voor ons district, hield een rede over de verschillende vraagstukken, die daar worden behandeld, alsook de samenstelling der Eerste Ka mer en Ged. Staten, die ook door de leden der Prov. Staten worden gekozen. De heer Onderdijk van Middelburg, be handelde het werkeloosheidsvraagstuk en de strijd, welke door hen is gevoerd, om daar een belangrijke som voor disponibel voerders der andere fracties daartegen over stonden, in de vergadering der Prov. Staten van November 1930. De gezond heidszorg door de provincie, schoolartsen instituut, wegenverbetering, veerdiensten, electrificatie en Zondagdiensten werden achtereenvolgens behandeld. Van de ge legenheid voor debat werd geen gebruik gemaakt. Een door den heer JLuteijn ge stelde vraag, betreffende de gelden, ge voteerd voor het zwakke kind, werd door den heer Onderdijk afdoende beantwoord. De heer Pik, besprak in z'n slotwoord de mogelijkheid, de. hier bestaande volks- kiesvereeniging om te zetten in een af- deeling der S.D.A.P., waarvoor geen animo was te vinden. Enkele -personen traden als lid der S.D.A.P. toe. Getracht zal worden ook hier een afdeeling op te richten. De heer Pik dankte hierna spre kers en publiek. BRUINISSE. Zaterdagavond trad in het vergaderlokaal voor de kiesvereeniging „Burgerplicht" als spreker op de heer van der Werf van Oostburg. De heer F. D. van Vessem, voorzitter van „Burger plicht" leidde met een woord van wel kom den spreker in, waarna deze een politieke rede hield in verband met de a.s. Statenverklezzingen. Spr. acht deze verkiezing zeer belangrijk, doordat de uitslag bepaalt in welke richting het be sturen der pr-ovincie wordt geleid. Het streven van andere politieke partijen zette spreker uiteen, waarna hij tot de slotsom komt, dat die partijen alleen de belangen van' bepaalde groepen of ge nootschappen voorstaan, terwijl de „Vrij heidsbond" de belangen behartigt van het geheele Nederlandsche volk. Aan het slot van zijn rede drong spr. met klem aan op 22 April a.s. te stemmen op Na 1 van lijst 8, als zijnde de lijst van de partij, onder wier bewind de vrijheid van gedachte ten allen tijde werd ge waarborgd. Van de gelegenheid tot vragen stellen maakte gebruik de heer Geluk van Tho- len, en de heer Mar.s de Koning, welke beiden door den spreker werden beant woord. Hierna sloot de voorzitter deze vergadering, waarvoor de belangstelling gering was. ST.-PHILIPSLAND. Naar verluidt ligt het in het voornemen der werkgevers al hier, de uurloonen der arbeiders met 3 cent te verminderen. Het loon zal dan 22 cent per uur bedragen. en overspannen, on rustig en slapeloos. Men gebrnike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mfjnhardt'ft Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 cfc. Bij Apoth. en Drogisten, RECHT24JEKSL ZIERIKZEE, 8 April. Door den kanton rechter zijn op 1 April j.l. veroordeeld wegens overtreding der Motor' en RIJ- wielwet: L. V., 29 j., slager te Renesse, bij verstek, f2 b. s. 2 d. h.; A. Z., 18 j., z. b. te Haamstede, bij verstek, f2 b. s. 2 d. h.; J. A. v. d. S., 21 j., melkhan delaar te Z.zee, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; A. J. L., 18 j., chauffeur te Z.zee, 12 b. s. 2 d. h.; A. C. d. L., 45 j., land bouwer te Nieuwerkerk, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; A. K., 18 j., arbeider te Noordwelle, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; S. B., 47 j., veldarbeider te Serooskerke, bij verst, f 2 b. s. 2 d. h.; W. O. Cz., 42 j., landbouwer te Haamstede, bij verst. f2 b. s. 2 d. h.; P. H., 32 j., los werk man te Z.zee, bij verst., f 8 b. s. 8 d. h.; T. B. g/m. P. v. L., 30 j., te Noordgou- we, f 2 b. s. 2 d. h.; de ArbeidswetW. D. D., 29 j., te Haamstede, 2 X f 2 b. s. 2 X 2 d. h.; de Algemeene Politie-v er ordening: P. P., 26 j., koopman te Dordrecht, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; de Leerplichtwet: M. d, O., g/m. T, d. J. te Duivendijke, f5 b. s. 5 d. h.; de Vleeschkeuringswet: J. D., 32 j., landarbeider te Brouwershaven, t3 b. s. 8 d. h.; wegens het onbeheerd laten staan van trekdieren: Z. M. V., 28 j., molenaar te Kerkwerve, bij verst., fS b. s. 2 d. h.; wegens het in art. 437 W. v. Sbe doelde register geen aanteekening hou den van het aankoopen van konijnen enz.: C. v. d. H., 42 j., koopman te Z.zee,, 2 X f 10 b. s. 2 X 10 d. h.; wegens het niet verschijnen als getuige: M. C. v. d. B., 29 j., pakhuisknecht te Zierikzee, f2b. s. 2 d. h.; wegens het laten loopen van pluim vee over eens anders grond: P. K., 49 j., arbeider te Haamstede, f2 en 2 X f5 b. s. 2 en 2 X 6 d. h.; wegens het laten loopen van vee over eens anders grond: C. R., 38 j., schaap herder te Zierikzee, bij verst., fl b. s. 1 d. h.; wegens loopen over eens anders grond L. Y., 57 j., vrachtrijder te Bruinisse, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; J. D. K-, 35 j., koopman te Bruinisse, bij verst., f2 b. s. 2 d. h. ZIJN MEISJE GEBETEN. Voor den politierechter te Almelo heeft een jongeman uit Lonneker terecht ge staan, die ervan was beschuldigd zijn meisje gebeten te hebben. de fijne custard met ejuo lokje VANILLESUIKER in. lactar pok./ INGFAHR:j*JPt>l*A:GRONINGEM mijnheer, zoo zeide hij, ze heeft het toch niet aangegeven, en bovendien bijten we elkaar zoo dikwijls. Als getuige werd 't gebeten meisje gehoord. Zij verklaarde, dat haar ge liefde haar een zoen op de wang had gegeven, maar gebeten, neen, gebeten had hij haar niet. Zij had dan ook geen aangifte gedaan, maar haar zuster was boos geweest en was naar den veld wachter geloopen. De officier van justitie achtte dezen zoen echter geen liefkoozing, maar een mis handeling en eischte tegen verdachte f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter noemde dit stelletje een mooi stel en legde de door het O.M. geëischte straf op. POST EN TELDGR1PHIE. NIEUWE POSTZEGELS. De thans in het verkeer gebruikt wor dende luchtpostzegels van 40 en 75 cent, fl, f 1,50, f4,50 en f7,50 (alleen geldig voor de luchtpost) zullen op een nog nader te bepalen datum ter kwijting van porto enz. ook gebruikt kunnen worden als gewone frankeerzegels voor t bin- nenlandsch verkeer. tkJÜUNiEUW& Ned. Herv. Kerk. HAAMSTEDE. Na in de morgengods dienstoefening bevestigd te zijn door ds. Kalkman van Katwijk met de tekstwoor den van Johannes 13 20, deed ds* A. Kentie in den namiddag zijn intrede* Voorafgegaan door een uitgebreid voor woord behandelde Z.Eerw. II Con. 5 20 en 21. Na de predikatie richtte hij toe spraken tot zijn gemeente, den burge meester, ds. Kalkman als bevestiger, ds. Koopmans als consulent, ringbroeders en verschillende kerkelijke autoriteiten. Daar op werd het woord gevoerd door ds. van Griethuijzen namens ringbroeders en clas sicaal bestuur, door ds. Koopmans, den burgemeester en het hoofd der openbare school, dhr. de Bruijn. Gedurende den dienst werden gezongen ps. 42 6 en 7, ps. 65 2 en 3, gez. 130 6 en 7, ps. 72 11 en gez. 96 2de gedeelte. In beide diensten was veel belangstelling. Oud-Geref. Gem. ST.-PHILIPSLAND. Tot oefenaar alhier is beroepen dhr. W. Blaak, leerend ouder ling te Goudswaard. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONGELUKKEN. In het gebouw van de Handels-Mpij. R. S. Stokvis Zn. te Am sterdam, is het tegenwicht van een lift door het dak daarvan heen geslagen en terecht gekomen op het hoofd van een magazijnbediende, die zich in de lift be vond. Den man werd het hoofd ver pletterd. I}i (ji VERDUISTERING. Eenige maanden ge- leden, is bij een commissionnair in effec ten, kantoor houdende aan de Keizers gracht te Amsterdam, een belangrijke ver duistering gepleegd. Een bediende kreeg opdracht voor eenige cliënten inkoopen te doen, voor een bedrag van 165.000. De man deed dit niet en maakte een valsche schriftelijke verantwoording op. Met het geld is hij verdwenen. Later is hij teruggekomen en thans is hij door de politie gehoord. Het verdwijnen van dit belangrijke bedrag is oorzaak ge worden, dat de firma faillissement heeft moeten aanvragen. ZIJN VROUW AANGEVALLEN. Zater dagochtend werd de politie gewaar schuwd, dat in een perceel in het Achter om te 's-Gravenhage een vrouw met een scheermes in den hals was gesneden. In verband hiermede is in gemeld per ceel gearresteerd als verdacht van po ging tot doodslag een 45-jarige mijn werker uit Utrecht, die zijn veertigjarige vrouw met een scheermes een ernstige wonde in den hals heeft toegebracht Het slachtoffer is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Haar toestand la vrij goed. y

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1