r abonnement; Woensdag 8 April 1931. zierikzeesche courant. v\xl£kj£*k£x^l Ho. 12140. M i. IKTft advertentien Inzending Advertentiën miiTii ii timatmmt. binnenland. Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Het Huis van den Graaf. [CRUSTARD) Prfja per 8 ■»uda* f 1,50, ftu» per poet f 1,80, Voor het holten leed per jesr 10,—. Afamderlgke oummere 5 eemt. Venehfjot Mud., Wood, en Vrgd. Tel. No. 82. - Poetgiro 13T4TT. Zierikzeesche Nieuwsbode too 18 regel. #0 el»., r«» 4 regel, en doorboren 20 et», per regel. Reclame. 80 eta. p. regal. l(j eontroet beloogrgke korting. Imending op den dog too nil* pre nóór 10 sr.. ■Itnrlllk 10 aar aa don dag gilgaal De Burgemeester vao. Zierfttee; Gelet op artikel 15 der Wet van 26 Mei 1870 (Staatsblad no. 82) betrekkelijk de Grondbelasting MAAKT BEKEND: dat de staat nummer 75, houdende opgaven der uitkomst-n van de kadastrale metingen schatting dezer gemeente over het dienstjaar 19 1 van heden af. op de uren dat de secretarie geopend is, gedurende 30 dagen voor belanghebbenden ter secretarie dezer gemeente ter inzage is i ederg-legd en dat ingevolge artikel 16 der bovenaangehaalde Wet, bin-en dertig d.gen na den dag drzer afkondiging door de belanghebbenden, ten ko-te van ong Ijjk in een aan Gedeputeerde Staten gericbt verzoekschrift (op odgezegeld papie-) hermeting ol her schatting kan worden gevorderd. Zierikzee, 31 Maart 1951. De Burgemeester voornoemd, J C' A BANNINK. HET PAASCHCONGRES DER S.D. A.P. In de zitting van Zondag heeft ir. Albarda uitvoerig het standpunt van het partijbestuur in de militaire kwestie toe gelicht. Hij deelde daarbij o. a. mede, dat de Tweede Kamerfractie zoo spoe dig mogelijk na dit congres bij de Ka mer een voorstel zal indienen tot wijzi ging van artikel 187 van de Grondwet, waarbij de Kamer beslist over mobilisa tie, alvorens het mobilisatiebesluit kan worden afgekondigd. Verder zal worden voorgesteld, dat de Bijz. Vrijw. Land storm niet gemobiliseerd zal kunnen wor den zonder de goedkeuring van het Par lement en verder het verbod van alle gewapende korpsen, die niet behooren tot de gewone militaire organisatie. In de vergadering van Maandag werd een resolutie aangenomen, waarin van de Nederlandsche regeering zoodanige deelneming aan de Ontwapeningsconfe rentie wordt verlangd, dat de gevoelens van het groote volksdeel, dat ontwape ning wenscht, zoo sterk mogelijk tot uit drukking worden gebracht en dan tot de verst mogelijke beperking van de be wapeningen wordt medegewerkt. Voor Nederland wordt, afgezien van de vooruitzichten en de resultaten der internationale ontwapening, zelfstandige ontwapening geëischt. Het congres blijft rekening houden met de mogelijkheid, dat onder bepaal de omstandigheden een mobilisatie van beperkten omvang, op den voet van een veiligheidswacht, ook door de partij on vermijdelijk kan worden geacht ter be scherming tegen gevaren, waaraan een oorlog buiten onze grenzen, de bevolking van ons land blootstelt, of ter voldoe ning aan volkenbondsverplichtingen. ZIERIKZEE. De gebouwen der sociëteit „Ons Genoegen" met Tuin en Kegelbaan, met een totaal oppervlak van 1167 M2., werden aangekocht door den heer H. J. Doeleman alhier, voor uitbreiding zij ner bekende fabriek „Zeelandia". Bij beschikking van Ged. Staten van Zeeland' d.d. 20 Maart 1931, is vernietigd het besluit van de Algemeene Vergade ring van 't Waterschap Schouwen, strek kende tot niet toelating van R. Gerrit sen te Zierikzee, als Hoofd-Ingeland, ver tegenwoordigende de eigenaren van den gebouwden eigendom. De goede indruk, die het „Nieuw Zierikzeesch Dilettantentooneel" bij haar eerste uitvoering, n.l. die van „Phyllis", verleden jaar heeft gemaakt, is Maan dagavond ten volle bevestigd, toen voor een volle Concertzaal een opvoering werd gegeven van het Amerikaansch spel in 13 Naar het Engelsch. Hugh was nog even met de oude vrouw in de hut blijven praten. Deze Elyena Wassilievna was een stief zuster van Grusha; haar zoon had de jongedame in het bosch vinden dwalen, een heel eind af van het punt, waar zij de tarantass moest hebben verlaten. In het eerst was hij bang geweest, dat zij een booze geest was; maar wat dit be treft, voelde hij zich wel gerust gesteld, toen ze aan z'n voeten in zwijm viel. Ge lukkig was hij een sterke man, goedig van aard, en zoo had hij haar een heel eind gedragen tot aan het hutje, waar hij met zijn moeder woonde. Hij was onderweg geweest, om werk te gaan zoeken in Abe en keerde dan ook naar Finland terug, zoodra hij Mary veilig en wel onderdak wist. Het was hem onbekend, dat zij een Engelsche was. Hoe kon hij dit ook weten? Hij had nooit een Engelsche gezien en zij sprak immers geen woord. 3 bedrijven (4 tafereelen) „De Firma Adam en Eva Co.". Dit stuk, dat een brok levensgeschiedenis inhoudt van het Amerik. millionnairsgezin James King heeft de aanwezigen dezen avond eens echt doen genieten. Hartelijk werd er herhaaldelijk gelachen om de talrijke rake zetten en geestige dialogen en wel gemeend was het applaus na elk tafe reel, dat vaak voor open doek nog her haald werd. De burgemeester was dan ook zeer zeker de tolk der aanwezigen, toen hij na 't 3e tafereel den spelers hulde bracht voor de uitstekende ver tolking van het stuk. Als stoffelijk blijk van waardeering bood Z.E.A. hen namens enkele groote bewonderaars een mand met fruit aan. Spr. wees er op, dat, in den winder geen enkel Hollandsch tooneelgezelschap den moed heeft de reis naar Zierikzee te ondernemen en men dus aangewezen is op eigen krach ten. Op zijn bekende wijze richtte spr. ten slotte nog eenige woorden tot elk lid.der familie King afzonderlijk en leg de hij den nadruk op de goede les, die het stuk inhoudt. Namens de tooneelisten bracht dhr. Tichelaar den burgemeester dank voor zijn waardeerende woorden en voor het geschenk, waarna de pauze volgde en ten slotte het 4e tafereel, dat het blije einde bracht van dit geestige spel, n.l. de rechte Adam bij de rechte Eva. Het muzikale gedeelte van dezen avond werd verzorgd door diverse onbe kende artisten, welke via gramofoon- plaat, via stem van den reus (in het klein), hetzij als solist, hetzij en-ensemble, meestal populaire muziek ten gehoore brachten. Ter afwisseling deed dit wel aangenaam aan. Een apart woord willen we nog wijden aan de aankleeding van het tooneel, dat in de eerste 3 taferee len de rijk gemeubileerde huiskamer van den millionair (de meubelen hiervoor wa ren belangeloos in bruikleen afgestaan door den heer I. Hage) en in het 4e tafereel een kippenfokkerij met een ren levende kippen voorstelde. Ditmaal was er geen bal na, doch in de verschil lende dansgelegenheden konden de dans- lustigen nog geruimen tijd hun hart op halen. Gaarne wekken we onze lezers op, de Emmablóemcollecte, welke morgen, Donderdag, wordt gehouden, te steunen en de jongedames, die de bloempjes ten verkoop aanbieden, niet teleur te stellen. Reeds meermalen is hier uiteengezet waarvoor de ingekomen gelden dezer collecte worden besteed, maar we wijzen er nogmaals op, dat de collecte ten goede komt aan de kas der t.b.c.-vereeniging alhier. Benoemd tot dagelijksch opzie iter bij de uitvoering van werken san Jen Sabina Hendrikap older te Dintelsas, de heer C. G. Vreugdenhil te Bruinisse. Het „Lentenummer" van „Auto- Revue" bevat o.m. een loflied op de verkeersagenten in de verschillende lan den; als 2ijn machtige arm het wil staan alle wagens stil. Griezelig is 't verhaal „De doodskop in den spiegel" van dr. C. J. Coch Bouma, waarin hel pende geesten of het onderbewustzijn een rol spelen. In het spannende verhaal „Manneneiland", komt thans Maboeki, de wilde, naar voren. Hij, de aanzame, wordt gevaarlijk en strijdt om 't bezit van de vrouw. Dr. E. v. Rossum schreef een tropenidylle, den titel dragend van „Oeler Besi". WESTELIJK SCHOUWEN. De bloeitijd van sneeuwklokjes en crocussen, die door het ongunstige voorjaar laat inviel, is ge ëindigd. Thans beginnen de uitgestrekte narcissenveiden te kleuren, nog enkele zonnige dagen en onze omgeving zal ge sierd worden met een schitterende bloe menweelde in nuances van wit tot goud geel. Dan komen in volgorde tulp, iris, gladiool en Oost-Indische kers. Een ander bezorgt Westelijk-Schouwen vanaf het vroege voorjaar tot het late najaar een rijken bloemenschat. BURGH. Onder leiding van haren direc teur, dhr. J. C. J. van den Berge, hield Maandagavond j.l. de Mondharmonica club „H.D.S." voor een talrijk publiek Een nacht en een dag had zij zóó ge legen en zij had enkel maar gekreund. Op den tweeden dag was zij bijgekomen en had tot Elyena gesproken, maar in het Russisch. In den beginne sprak zij nog maar langzaam en gebruikte woor den, die de oude vreemd waren, maar dit kwam zeker, doordat zij ziek was geweest. Ze zei, dat ze gevallen was en het hoofd had gestooten en vroeg, of ze nog een uurtje in het huisje rusten mocht. „Een uurtje!" had Elyna herhaald. „En ik kon haar maar niet aan het verstand brengen, dat zij al een dag en een nacht bij mij was geweest!" Mary was met den dag in krachten toegenomen, maar scheen zich niet be wust van den tijd. Ze praatte veel meer maar enkel van de dingen in haar onmiddellijke omgeving. Ja, er moest iets niet in orde zijn met haar hoofd, dat zag de oude duidelijk Of ze goed voor haar was geweest?... Natuurlijk, je moest immers wel mede lijden hebben met degenen, die zoo „be zocht" werden, al was ze dan ook maar een Finsche! Grusha had haar zuster verteld, dat de vreemde een gespodina was en dat er veel geld was A.JPi AMANDELTJES"/, PUDCSNG PUDDINCFABR:^ J'CRONINCEN een uitvoering in de zaal van hotel v. d. Moer. Gegeven werden een 10-tal mu zieknummers, die correct en maatvast vertolkt werden. Ter afwisseling werden opgevoerd het kluchtspel „Jan Ongeluk" en de komische schets „De twee Schouw- sehe boeren of twee gezellige leden van H.D.S. Een en ander viel zeer in den smaak van het publiek. Een gezellig bal besloot den goedgeslaagden avond. NOORDWELLE. Alhier werden de laat ste aansluitingen door de waterleiding maatschappij verricht. DREISCHOR. Verleden Donderdag werd hij Slager eene openbare verga dering gehouden van de landarbeiders en landb.knechtsvereenigingen, waar als spreker optrad de heer Bax uit Roosen daal. Een vrij groot aantal opgekomen landarbeiders en landbouwersknechts luis terden met aandacht naar den spreker, welke in hoofdzaak hamerde op hët aam beeld: Organiseert u, werkt samen, waar door versterking wordt verkregen in den strijd om het bestaan, welke tegenwoor dig steeds scherper wordt, en waarin zij die ongeorganiseerd zijn ten onder zul len gaan. Organisatie zij dus de leus van ieder. Naar wij vernemen besloot de ver- eeniging tot bevordering van den vlas bouw' enz., alhier, in verband met den ongunstigen finan^ieelen toestand in het vlassersbedrijf, het a.s. seizoen in hare vlasroterij te Schuddebeurs, door inkrim ping van personeel, te trachten de ex ploitatiekosten zoo mogelijk in overeen stemming te brengen met den huidigen toestand. NIEUWERKERK. De dag, waarop onze burgemeester gedurende 30 jaren aan het hoofd van deze gemeente staat, is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Zoodra be kend was, dat bij K. B. zijn EdelAchtb. voor den tijd van 6 jaren was herbe noemd, werden door de leden der per manente feestcommissie maatregelen ge nomen, om blijk te geven van ingeno menheid met deze herbenoeming, waar van ook de uit veler woningen wappe rende driekleur getuigde. Nadat te 10 ure de burgemeester en mevr. Bouman in de bovenzaal van het Raadhuis waren binnengeleid, werden beiden verwelkomd door den eersten wethouder, dhr..v. d. Zande, die den jubilaris geluk wenschte met zijn 30-jarige ambtsvervulling en her benoeming, wees op de prettige samen werking en wat onder Z.Ed.'s bestuur was tot stand gebracht en hoopte, dat Z.E.Achtb. de krachten geschonken mogen worden, in de toekomst voor 't welzijn der gemeente werkzaam te zijn en bood namens den Raad aan mevr. Bouman een bloemstuk aan. Ook de tweede wet houder, de heer v. Klinken stemde 't tot vreugde, dat de burgemeester steeds in T belang van de gemeente was werk zaam geweest, feliciteerde hem met dezen jubileumsdag en beloofde, mocht door degenen, die haar terugbrachten. Maar die belooning was dan voor haar Elyena en niet voor Grusha. Het was puur toeval, dat Grusha juist hier gekomen was; ze vertoonde zich maar éénmaal 'sjaars. En dit was dan ook meer dan genoeg; Elyena was niets in genomen met die bezoeken! Grusha was een heks en kon alles krijgen, wat zij wilde. Maar, o, het was hier zoo koud in den winter en Isaac verdiende maar zoo weiiflg. Zij had de gespodina opge past, zoo goed zij kon en haar van het beste gegeven, dat zij in huis had: wild, paddenstoelen, zwart brood en thee. De gespodina had maar telkens een heelen samovar vol thee gebruikt, en dat kost geld!.... Zou ze dat vergoed krijgen?.. Hugh gaf haar al het geld, dat hij bij zich had: goud-, zilver-, koperstukjes méér dan zij zeker ooit bij elkaar ge zien had! „Hier dat is voor joul En de belooning zal je ook hebben", zei hij gul. Hij vergat dat hij niet langer een rijke erfgenaam was; dat zijn vaders toelage, die hij tot nu toe genoten had, zelfs aan het einde van dat kwartaal waar schijnlijk ophield. hl) na d© verkiezingen ln den Raad zit ting blijven houden, hem steeds trouw ter zijde te staan. Z.E.A. dankt beiden voor den steun steeds van hen onder vonden en spreekt den wensch uit, dat zij hem dien ook niet zullen onthouden in deze nieuwe 6-jarige periode. De heer Flikweert wijst er op, dat reeds gedu rende meer dan 70 jaren Nieuwerkerk bestuurd is door de familie Bouman, ziet op het vele wat in dien tijd is tot stand gebracht en hoopt, dat de jaren, die den burgemeester nog resten, tot een goed einde worden gebracht. De heer Boogerd wijst op 't lief en leed, wat den jubilaris ook niet bespaard is, maar op een dag als dezen alleen 't lief te herdenken. Aan medewerking, zegt spr., heeft het U nimmer ontbroken, daar Gij zelf door uw activiteit en groote werk kracht den lust daartoe bij anderen op wekt. Hij wenscht hem verder een voort durende gezondheid en een genoeglijken dag toe. De burgemeester het woord nemende zegt: „Ik heb niet durven den ken, dat deze dag voor mij zoo belangrijk zou worden. Bij 't aanvaarden van mijn ambt op 1 April 1901 zag ik er tegen op. Maar nu ik aan 't eind van deze 30 jaren ben gekomen, kan ik getuigen, dat ik steeds met genoegen de mij opgelegde taak heb vervuld en daarbij steeds de belangen van mijn gemeentenaren op 't oog had. Veel is er in dien tijd ver anderd, velen zijn heengegaan en door jongere krachten vervangen. Een jonge generatie is gekomen, waarmee men op mijn leeftijd niet zoo gemakkelijk aan voelt. Maar ik hoop, dat allen begrijpen, dat werken tot welvaart voert, en waar een wil is, daar is ook een weg. Een drachtig samenwerken staat op den voorgrond en daarop heb ik wel eenige hoop, wanneer ik zie op 't geen ge me dezen dag bereidt". De voorzitter der feestcommissie, de heer v. Dijke com plimenteert den jubilaris en overhandigt deze namens de zeer velen, die met het hoofd der gemeente meeleven, als blijk van waardeering een bloemstuk benevens een met koper beslagen rooktafel, als mede een bouquet aan mevr. Bouman. Getroffen door deze bewijzen van mede leven, brengt hij hiervoor zijn warmen dank en thans zegt Z.E.A., zijn alle be zwaren geweken en ga ik onbeschroomd de toekomst tegemoet. Nadat nog de heer Naerebout mede namens de overige ambtenaren en dhr. Stoutjesdijk ook namens het aanwezige bestuur der bijz. school, het woord heb ben gevoerd en de burgemeester weder- keerig dit bestuur heeft gefeliciteerd met de herdenking van het 25-jarig bestaan dezer school op heden, hebben zich voor het Raadhuis de leerlingen van alle scholen opgesteld, om onder leiding van het personeel den jubilaris een zanghui- de te brengen, waarna door een 3-tal leerlingen van de door hen gezamenlijk bijeen gebrachte bijdragen aan den bur gemeester aanbieden een paar keurige bloemstukken en fraaie foto in lijst van Raadhuis en belendende gebouwen. On der dank wordt deze kinderhulde in ontvangst genomen, waarna elk kind met gevulde handen en stralend gezicht zich huiswaarts spoedt. Na nog een gezellig samenzijn in de zaal, waar menige toast werd uitgebracht, was na warmen dank door den burgemeester aan allen, die hadden meegewerkt om dezen dag voor Z.E.A. onvergetelijk te doen zijn, het offi- cieele gedeelte geëindigd. Des avonds werd de jubilaris onder opwekkende tonen van het fanfarecorps naar het ge meentehuis geleid, waar nog eenigen tijd de muziek zich lustig deed hooren en werd aan alle gemeentenaren gelegen heid gegeven, den jubilaris te coropli- menteeren, BRUINISSE. De kiesvereeniging „Bur gerplicht" alhier, stelde de volgende can- didatenlijst vast voor de verkiezing van leden voor den Gemeenteraad: 1. F. D. van Vessem (aftr.); 2. Joh. Padmos Fz. (aftr.); 3. Mar. de Koning Thz. (aftr.); 4. J. Goudzwaard; 5. P. jL. Krepel; 6. Joh. v. d. Berge L.Hz.; 7. J. de Keizer; 8. P. J. Okkerse; 9. B. Capelle. Wegens vertrek naar elders heeft dhr. jL. W. M. i.' en Jack, Mary al in de droschky ge holpen en waren op het punt van ver trekker,. Hugh zou met de tarantass gaan. Onderweg kwam Mary weer langza merhand tot bewustzijn van hetgeen er gebeurd was; net als iemand, die zwaar gedroomd heeft. In het eerst merkte ze enkel, dat ze reden op een weg, ènders, dan die naar Terchy; toen had zij zich tot Jack ge wend, met de vraag, waarom hij er zoo bleek en vermoeid uitzag. En zoo geleidelijk van het een op het ander gaand, wist ze nu, dat ze aan een vree- selijk gevaar had bloot gestaan, maar dat ze er ongedeerd was afgekomen. Haar hoofd was nu weer geheel in orde. Het had haar alles een droom ge leken, zei ze. En, toen ze Evelyn daar bij haagbed had zien staan, dacht ze, dat z3 wtwaakte, na korten tijd te heb ben gèslapen in het huisje van Anna Mikhailevna, terwijl de paarden werden ingespannen voor den terugrit naar Ala- tyr. Ze had waarschijnlijk hersenschud ding gehad, wist niet eens meer, dat ze wegreed met de tarantass; nog minder, dat ze die verlaten hadJfet laatste, dat ze zich herinnerde was Elenbaas (aftr.) voor een candidatuuf bedankt. STAVENISSE. Verslag van den Raai der gemeente van Vrijdag 3 dezer. Voor zitter de burgemeester. Tegenwoordig allo leden, behalve dhr. Anth. Stoutjesdijk, die kennis gaf verhinderd te zijn. Als ingeko men stuk komt ter tafel een brief van den particulier secretaris van H. M. de Koningin, waarbij namens H. M. en Z.K.H. den Prins der Nederlanden dank wordt gezegd voor het namens den Raad dezer gemeente toegezonden telegram bij ge legenheid van hun 30-jarig huwelijk. Be sloten wordt het vaststellen eener ver ordening, in verband met de winkelslui tingswet, nog wat aan te houden. Ver der komt ter tafel het schrijven van Ged. Staten, houdende opgaaf, dat hel aandeel in de kosten van den keurings dienst van Waren voor 1931 bedraagt f273,11, benevens het bekende adres van Arnemuiden. Beide worden voor kennis geving aangenomen. Een verzoek der Prov. Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer in West-Brabant, om als lid toe te treden wordt z.h.st. afgewezen. Mede komt aan de orde een bij B. en W. ont- van verzoek van J. Hubbelmeijer te Am sterdam, om vergunning voor het aan leggen van een leidingnet, inzake radio distributie. Te dezer zake zeggen B. en W. nader te zullen onderzoeken en aan den Raad verslag doen. De rekening be treffende den Vleeschkeuringsdienst over 1930 zal ter lezing worden rondgezonden. Hier werd aan keurloon ontvangen f537,50, terwijl het aandeel in de kosten bedraagt f374,15. Blijkens besluit van den Min. van Onderwijs, K. en W. zal over dit jaar als voorschot op de rijksver goeding, ingevolge art. 56 der Laget- Onderwijswet 1920 f14590 worden ont vangen. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van C. L. van Dalen e. a., inzake verlaging der personeele belasting naai! den grondslag biljarten. De nader inge komen verzoeken van wed. Q. de Rijke en L. E. Neele, om ontheffing van te betalen belasting op de honden over het 2e halfjaar 1930 worden ingewilligd, Het adres van Zaamslag, inzake verlaging der tractementen van burgemeesters enz. wordt, waar het verzoek reeds werd af gewezen, voor kennisgeving aangenomen. In verband daarmede wordt intusschen het vertrouwen uitgesproken, dat G. S, intijds de noodige verlagingen in nadere overweging zullen nemen, wanneer de drukkende tijdsomstandigheden onveran derd blijven voortduren. Hiervan zal G. S, mededeeling worden gedaan. Voorts wordt zonder hoofdelijke stemming vast gesteld de verordening, inzake de gel digverklaring van bestaande strafveror deningen. Tevens wordt ingetrokken de instruc tie van den lantaarnaansteker, wiens be trekking inmiddels werd opgeheven. Tot lid der Commissie van Toezicht op het L.O. wordt herbenoemd dhr. M. P. Ta- zelaar, terwijl verder aanbieding ge schiedt van het verslag van den toestand der gemeente over 1930. Tenslotte wordt vastgesteld het primitief kohier van de belasting op de honden voor dit jaar en komt nog tot stand een administra tieve wijziging der begrooting voor 1930. Daarna sluiting. SCHERPENISSE. De heer L. K. van der Werff is aangesteld als verpleger aan het Rijkskrankzinnigengestieht te Eindhoven. De heer J. M. van der Graaff heeft ontslag genomen als raadslid en wet houder. BBCHT2AKEKo DE DRIEVOUDIGE MOORD -1 TE BILTHOVEN. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft Dinsdag gediend de zaak tegen den in- inlandschen bediende Sono, die op 30 Januari te Bilthoven mevr. Soeparwi en haar beide kinderen had vermoord. Elf getuigen waren gedagvaard. Bij het lezen van de dagvaarding, waaruit blijkt, dat men Sono beschuldigt van het feit, dat hij met voorbedachten rade zijn drie Het leek alles zoo eenvoudig en na tuurlijk, nu ze maar eenmaal wisten, wat werkelijk had plaats gehad. Zijzelve scheen ook in het geheel niet te be vroeden, die gevaren waaraan zij bloot gesteld was geweest en zei doodkalm: „Maar ik zou natuurlijk wel gezorgd hebben, dat jullie op de een of andere manier een boodschap kreeg. Eigenaar dig, hé, dat ik na de eerste paar dagen zoo goed met de oude spreken kon. In een vorig bestaan ben ik zeker een Russische geweest/" „Ja, het is vreemd t..,. Maar zulk een knappe jongedame kan een heeleboel méér, dan wij, gewone stervelingen!" meende Jack, Dat zij over de scht dagen was weg geweest, had Jack haar wei gezegd, maar die tijd scheen geheel voor haar uitge- wischt. En, toen ze in Aletyr aankwam, scheen zelfs alle herinnering aan de ouie vrouw en het hutje in het bosch, en van haar eigen ziekte bij Mary ver loren gegaan. Ze trad Mrs. Tweedie te gemoet met een schertsende verontschul diging over haar „eigenaardig kostuum", net of ze dien ochtend pas bij de oude

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1