abonnement: Woensdag 25 Maart 1931. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën binnenland. Uit Stad en Provinole. Wat san Prachthandsn I PUROL frg» per 3 Maarden f MO, huw per poet f 1,80. Yoor hel biitenlud per jear f 10, Ahonderlgke eam«er» 5 oeet. Yereehtjnt Mnd„ Weed. en Vrfid. Tel. Ho. 33. - Poetgiro 18T6TT. Zierikzeesche Nieuwsbode 87tt» elf. H. J. DE LOOZE. JAAR8 AN8. No. 12135. UIMUiilnr M. J. KOSTEN. m 18 regel. 00 et.., iu 4 regel, en durboren 20 et., per regel. Beclame. 80 eta. p. regel. By eontnet belugryke korting. Iniending op den dag iu .11- gere vóór 10 ara. oltorlllk 10 our op doo dip t. oitgooE Zl], dia zich van af heden op ons blad abonneiren, ontvangen do tot 1 April varichljnande nummers gratis. HET RADIOVRAAGSTUK. Aan de Memorie van Antwoord der Eerste Kamer op het V.V. over de be grooting van het staatsbedrijf der poste rijen, telegrafie en telefonie is het vol gende ontleend. De minister heeft de vraag, of de bouw van omroepzenders van rijkswege moet worden bevorderd, ernstig over wogen. Hij is evenwel tot de conclusie gekomen, dat een dergelijk stelsel, waar bij het Rijk zich daadwerkelijk met het omroepbedrijf zou gaan bemoeien, geen aanbeveling verdient en hij verwacht al leen van samenwerking der omroepver- eenigingen heil om tot een bevredigenden toestand op omroepgebied in ons \anA te geraken. Met betrekking tot de uitzendingen naar d& overzeesche gebiedsdeqlen, deelt de minister mede, dat gestreefd wordt naar een regeling, die de moeilijkheden, welke zich daarbij hebben voorgedaan, zooveel mogelijk zal ondervangen. Met zijn ambt genoot van Koloniën is ter dezer zake het noodige overleg gepleegd. Het -laat zich aanzien dat spoedig een beslissing zal kunnen worden genomen. Als de uitzendingen als dan zullen wor den hervat, hangt in de eerste plaats af van de vraag, of de Phohi bereid zal zijn de nieuwe regeling te aanvaarden. Omtrent de contröle op de radio-uit zendingen schaart de minister zich aan de zijde van die leden, welke van oordeel zijn, dat naast de repressieve controle een preventieve niet kan worden gemist. De redenen die hem tot dit oordeel heb ben geleid, heeft de minister uitvoerig in de Tweede Kamer bij de interpellatie- Albarda reeds kenbaar gemaakt. ZIERIKZEE. Met ingang van 1 April a.s. is bij K.B. van 20 Maart, opnieuw be noemd tot burgemeester der gemeente Nieuworkerk, de heer J. Bouman. Door de afd. Zzee van de S.D.A.P. alhier zijn voor de a.s. gemeenteraad verkiezing de volgende candidaten ge steld: 1. J. Catshoek; 2. W. Versteeg; 8. A. v. d. Doe; 4. J. v. d. Gaast; 5. Joh. C. Krijger; 6. J. M. J. Gubbels. Uit een in dit nummer opgenomen advertentie blijkt, dat tot 28 Maart a.s, in de Ambachtsschool alhier een tentoon stelling wordt gehouden van de Vereen, het Nederl. Fabrikaat, welke expositie we gaarne aanbevelen, speciaal voor alle hoogere klassen der lagere scholen op dit eiland. Veel interessants is er te zien clat de kennis der jongelui zal verrijken. RENESSE. Vergadering van den gem.- raad op 20 Maart. Voorzitter burgemees ter W. H. Scholder. Allen aanwezig, be halve de heer de Roo, met kennisgeving. Na opening en vaststelling der notulen, deelt de voorzitter mede, dat alle be noemden ter vorige vergadering, hun be noeming hebben aangenomen. Verder dat door B. en W. den datum der te houden Raadsverkiezing is gesteld op 10 Juni a.s. Voor kennisgeving worden aangeno men de jaarverslagen van de commissie 'tot wering van schoolverzuim over 1930 en dat van het bureau van beroepskeuze over 1930. In behandeling komt een voor stel van B. en W., om in het garantie fonds der te openen luchtlijn Rotter dam—Schouwen f 25 bij te dragen. De heer Hoogenboom, die naar voren brengt dat in verband met den handel en tuin en landbouwproducten, de luchtdienst ,van zeer groot belang voor deze streek is, temeer nog dat bij uitbreiding van die lijn met Vlissingen, bij het tot stand ko men de bestaansmogelijkheid des te groo- ter en bijgevolg verzekerd wordt, stelt voor inplaals van f 25 een bedrag van f 50 in het garantiefonds te storten. De heeren Steur en Padmos zien echter dat groote belang voor deze gemeente nog niet zoo in. Na ampele besprekingen komt het voorstel van den heer Hoogenboom in stemming en wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de voor steller en de heer Verton. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algem. stemmen aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten adhaesie te be tuigen aar. het adres van Arnemuiden, om van de verplichting tot het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening, ook na 1 Januari 1930, vrij stelling te kunnen verkrijgen. B. en W. stellen voor, met de door Ged. Staten gestelde voorwaarde, bij de verleening van een bijdrage ad f 6000,— ten be- I hoeve der te stichten Lagere Tuinbouw- I school te Haamstede, om indien de school minder dan 40 jaar bestaat, 21/2 0/0 dier bijdrage terug te betalen voor elk jaar dat dit het geval is, zijnde voor deze gemeente een bedrag van 14V2 v§n f 150,— of f 21,75,, accoord te gaan. M.a.st. wordt dit aangenomen. Besloten wordt f 100 bij te dragen voor de ver lenging van den Luie weg, loopende van Joh. Viergever tot de combinatie Nieuw- Haamstede, in de kosten van het effenen. Een schrijven van den Min. van Arbeid, Handel en Nijverheid, doen B. en W. voorstellen, toe te treden tot het Werk loosheidsbesluit 1917, aldus wordt beslo ten. Tot leden der schattingscommissie worden herbenoemd de heeren A. J. Pad mos, W. Steur, M. de Roo en Joh. Hoo genboom. Het kohier der hondenbelasting voor 1931 wordt vastgesteld met 29 aan slagen. De stembureaux worden gefor meerd. Bij de rondvraag vestigen de heeren Verton en Verboom nog even de aandacht op de aanschaffing van de mo torbrandspuit. De voorz. zegt nog niets definitiefs te kunnen mededeelen, daar nog geen bericht is ontvangen. De heer Verboom zou de verdeeling van de kos ten bedragend 50 0/0 voor de gemeenten Haamstede en Renesse billijk vinden ver deeld, als Haamstede 32 0/0, Renesse 16 0/0 en de gemeente waar de spuit stand plaats verkrijgt 8 o/0 bijdraagt. Hierna sluiting. Zaterdagavond hield de afdeeling „Renesse" van den Bond voor Staats- pensionneering een propaganda-avond in de zaal van den heer P. Telle. De op komst was staande vol. Die voorzitter, dhr. Joh. Hoogenboom, wees in zijn ope ningswoord op het zedelijke recht, dat onze ouden van dagen op een premievrij staatspensioen hebben, stelde doel en streven en de bereiking van 't ideaal van den Bond in het licht en ontkende, dat staatspensionneering noch socialistisch is, noch met eenige andere politieke of gods dienstige richting te maken heeft. Staats pensionneering is een nieuwe ideale menschwaardige gemeenschapsverzorging, van ouden van dagen. De kosten naar dragkracht te betalen uit de opbrengst der belastingen. Tot het slagen van dezen propaganda- avond heeft een dilettantengezelschap zijn beste krachten gegeven, evenals het fanfarecorps „Luctor et Emergo", zijn welwillende, gewaardeerde medewerking heeft verleend. Opgevoerd werd het zware tooneelstuk „Fatum" (Noodlot). Onze dilettanten hebben, elk in hun toe bedeelde rol, op meesterlijke wijze spel, echt spel gegeven, waardoor diepe ont roering werd opgewekt, sterke spanning werd veroorzaakt en het impulse mede leven en medegevoelen bij velen der be langstellenden, menige traan in stilte moest worden weggepinkt. Het dankbaar applaus na -elk bedrijf bewees wel, dat de met veel gevoel en vlot gespeelde tafereelen zeer in den smaak vielen van het aandachtig luisterend publiek. Niet alleen de dilettanten, maar ook het fanfarecorps, dat met zijne muziek- stukken, ,op zeer verdienstelijke wijze, den avond vulde, mochten telkens als loon voor hun gewaardeerde moeiten, een daverend applaus in ontvangst ne men. Voor wij eindigen zij nog even vermeld, dat het een zeer goede ge dachte van den praktischen heer Telle is geweest het tooneel van een stel nieuwe coulisen en een modern inge richt openschuivend (in plaats van een oprollend) voorscherm te voorzien. Die elegante schermdraperie maakt op de toeschouwers een zeer prettigen indruk! Bij de sluiting brengt de voorzitter een woord van hartelijken dank aan hen, die tot het welslagen van dezen mooien avond, zooveel hebben bijgedragen. OUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 19 Maart. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Besloten wordt tot af schrijving van den post voor onvoor ziene uitgaven begrooting 1930 overeen komstig het voorstel van B. en W. Tot leden der schattingscommissie, bedoeld in art. 57 der Wet op de Rijksinkomsten- belasting 1914 worden voor het tijdvak van 1 Mei 1931 tot 1 Mei 1935, benoemd de heeren: J. J. Giljamse, G. L. Klompe, Chr. de Later en J. Romeijn Jz. Aan de orde i s een verzoek van C. P. Kuijper Cz. en L. Hage om medewerking tot het verkrijgen van rijkssteun voor het op gang houden van hun vlassersbedrijf. Na uitvoerige gedachtënwisseling wordt op voorstel van B. en W. besloten om aan het Rijk te verzoeken steun te ver- Ieenen en in dien steun 50 o/0 uit de ge meentekas bij te dragen, voorloopig tot een maximum van f 60. Tot leden der commissie van contröle worden benoemd de heeren de Later en Kuijper. Bij de rondvraag verzoekt de heer de Later bij de ambachtslieden er op aan te drin gen om het gemeentewerk uit te voeren. De voorz. zegt dit toe. De heer van de Stolpe stelt voor, dat het loon bij werk verschaffing niet hooger zal zijn dan het ter plaatse geldend loon. Z.h.s. wordt hiertoe besloten. De heer Verton heeft eene bemerking over het Zaatje te Viane, waarin ontzettend veel slijk moet zitten. Spreker meent dat met het leggen van een dam van aanwezige steen deze veron- dieping kan worden tegengehouden. De heer van de Stolpe acht de toestand zoo goed, en vreest, dat het leggen van een dam niet zal helpen en veel geld zal kosten. Hierna sluiting. OOSTERiLAND. In de Maandagavond gehouden vergadering van de Volkskies- vereeniging „Ooster- en Sirjansland", werd voor de komende gemeenteraads verkiezingen de volgende candidatenlijst opgemaakt: 1. J. J. de Vos (aftr.); 2. F. v. d. Hulle; 3. H. v. ,d. Maas; 4. A. Timmerman; 5. Joh. Dorst Mz.; 6. Joh. Hage H.Cz.; 7. Joh. Zwager; 8. P. v. d. Dijke. STAVENISSE. In de Maandag alhier gehouden vergadering van den Dijkraad werden de in het dienstjaar 1931-'32 in eigen beheer uit te voeren werken aan de dijkvakken Oud-Kempenshofstede en Moggershil vastgesteld, resp. op f 410 en f 365. Het dijkgeschot van den polder O.K.H, werd bepaald op f 8777,60, en voor den polder Moggershil op f 1636,125. De begrooting van genoemde dijkvakken werden in ontv. en uitg. resp. vastgesteld op f 10155,07 en f 2497,53. Besloten werd van het dijkvak O.K.H. f 2100 te beleggen op het 3 o/o Grootboek der Nat. Schuld, en voor het dijkvak Moggershil f 1100. Voor eerstgenoemd dijkvak werd in het afgeloopen dienstjaar reeds f 5300 be legd. Voorts werd, overeenkomstig een circulaire van Ged. Staten, de jaarwedde van den waterb. ambtenaar, voor het volgend vijfjarig tijdperk, weder volgens de 5e of hoogste klasse vastgesteld. Ten slotte besloot men aan Ged. Staten het verzoek te richten om de pachtwaarde der gronden, gelegen in de beide pol ders, opnieuw te doen schatten, daar deze, met het oog op de landbouw crisis, veel te hoog moet worden ge noemd. SCHERPENISSE. In de gehouden gem.- raadsvergadermg, werden de volgende ingekomen stukken vorgelegd. Een schrijven van den pensioensraad, verzoe kende definitieve vaststelling van den pensioengrondslag van Maatje Boogaard, als schoonhoudster der schoollokalen, per 1 Januari 1932 op f 200. Met alge- meene stemmen wordt daartoe besloten. De mededeeling van mej. M. H. v. d. Velde te Stellendam, dat zij de benoe ming tot onderwijzeres aan de O.L. school alhier, aanneemt, wordt voor ken nisgeving aangenomen. Evenzoo wordt v.oor kennisgeving aangenomen het be kende verzoek van B. en W. van Zaam- slag. LUCHTVAARTCOMITÉ SCHOUWEN-DUIVELAND. Bovengenoemd comité vergaderde Dins dagmiddag in het hotel Bom te Haam stede, waar, behalve eenige andere hee ren uit den omtrek, aanwezig waren de heer A. v. d. Pauw, Chef van de afd. handel en vervoer der K.L.M. en de heer A. Scholte, leider der passagiers- rondvluchten, en eenige heeren van de N.V. „Nieuw Haamstede". Voorzitter was de heer J. J. Cock te Zierikzee. Na ope ning, verkreeg de vertegenwoordiger van de K.L.M. het woord, die mededeeldje, dat de oorspronkelijke opzet is geweekt op 4 Mei den dienst Haamstede—R'dam te openen. Intusschen is er eenige wij ziging in de plannen gekomen. Reeds vroeger waren te Vlissingen plannen ge opperd om een vliegverbinding Walche ren—Rotterdam tot stand te brengen en thans zijn deze plannen opnieuw ter hand genomen. Voor alle plannen is het beter, dat ook de vliegdienst Walcheren Rotterdam tot stand komt en daarom wordt het verstandiger geacht, de ge regelde luchtlijn Haamstede—Rotterdam, iets op te schorten. Onderhandelingen zijn intusschen gevoerd met de P.T.T. Ged. Staten van Zeeland. Voorloopig wordt gewerkt aan het groote plan. doch de diensten Haamstede—R'dam gaan door, in dezen vorm dat hier vliegtuigen Kun nen worden besteld en de dienst kan functioneeren. De K.L.M. zal nieteischen dat elk vliegtuig geheel afgeladen moet zijn, maar daarvoor en voor andere za ken is nader overleg noodig. De openingsdatum van het vliegveld blijft bepaald op 4 Mei a.s., op welke dag de K.L.M. met één of meer vlieg tuigen komt om rondvluchten te houden met passagiers, opdat men eens kennis maakt met het nieuwe verkeersmiddel. De vergadering hield zich daarna be zig met de ontvangst van autoriteiten door het gemeentebestuur van Haamstede en werd vervolgens de lijst der genoo- digden voorloopig vastgesteld. Te 1 uur heeft de officieele ontvangst ten raad- huize plaats, terwijl de opening van het vliegveld door den Commissaris der Ko ningin om 2 uur plaats vindt. Een vlieg tuig met genoodigden gaat dan de lucht in, waarna, bij terugkeer, de rondvluch ten voor de liefhebbers beginnen. Niet minder dan 15 vliegtuigen zullen dien dag op 't nieuwe vliegveld neerstrijken w.o. sportvliegtuigen en toestellen van het leger en de marine. Witte van Haemstede" zal op 't ter rein aanwezig zijn, terwijl in 't dorp eenige versieringen zullen worden aan gebracht, ter gelegenheid van dezen bij zonderen Meidag. voor gemest vee o.m. de volgende prij zen toegekend. Voor den 'fijnsten en zwaarsten os, uit sluitend met hard voeder gemest, afge wisseld. Tweede prijs M. O. S. Frenk te Zierikzee. Voor den fijnsten en zwaarsten os, uitsluitend met hard voeder gemest, niet afgewisseld. Eerste prijs C. van Oeveren te Nieuwerkerk; tweede prijs M. J. Klom pe te Bruinisse; derde prijs J. C. van Oeveren te Nieuwerkerk. Voor den fijnsten en zwaarsten os, uitsluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden. Derde prijs J. Deïst te Nieuwerkerk. De fa. Simmers te Zierikzee heeft 3 zware ossen aangekocht, waarvan een het bekroonde dier van den heer M. J. Klompe te Bruinisse, dat 1055 K.G. weegt. ONDERWIJS. Tot hoofd .der openb. lagere school te Duivendijke is benoemd de heer C. L. Duininck, onderwijzer te Beverwijk, no. 1 der voordracht. JOlRKNiEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Renesse c.a. ds. W. B. Onnekes te Wedde (Gr.) en dat (l)dens de sohoonmaak. En dit alléén door ze 's avond» in te wrijven met Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. avond is te Enschede een ernstig ongeval geoeurd. Bij een bouwwerk was eea hooge bok opgesteld voor het ophijschen van een zwaren ijzeren balk. Deze bok was vastgezet met een staaldraad, die schuin dwars over de straat liep. De chauffeur van een vrachtauto, iemand uit Epe, die de staaldraad niet had ge zien, reed met zijn auto tegen den draad op. Dientengevolge stortte de bok om en viel de zware ijzeren balk, die reeds omhoog was geheschen met een slag naar beneden. Het gevaarte kwam terecht op den ongeveer 30-jarigen smid W. en diens knecht H., beiden uit Enschede. Zij werden zwaar gewond. De heer W. is kort daarop aan de gevolgen overleden. De heer H. is in het ziekenhuis te En schede opgenomen. De politie heeft tegen den chauffeur procesverbaal opgemaakt. SLAGERSKNECHT DOODT ZICHZELF. In de slagerij van den heer Eggen te Hoensbroek is Maandag een droevig on geluk gebeurd. Een 27-jarige Servier was bezig met 't slachten van varkens door middel van een schietapparaat. Plotse ling hoorde men den man roepen: „Ik ben geschoten". Hij deed een paar stap pen achteruit en stortte toen op den grond. Hij bleek midden in het hart getroffen te zijn. Men vermoedt, dat het ongeval werd veroorzaakt, doordat het varken wilde wegloopen, waardoor het schietapparaat een verkeerde richting kreeg. De ongelukkige zou Dinsdag in het huwelijk zijn getreden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. LANDBOUW EN VEETEELT. PA A SCH VEETENTOONSTELLING Op de Dinsdag j.l. te Rotterdam ge houden Paaschveetentoonstelling werden EEN NIEUW SOORT VAN OPLICH TING. In West-Brabant trachtte vorige week een persoon, net gekleed, met kof fer en van een fiets voorzien, zijn slag te slaan op origineele wijze. Hij trad o.a. te Wouw1 de kleinere winkeltjes bin-, nen en gaf voor controleur te zijn van het Rijk op de weegschalen en bascules. Kosten f 1,50. Eén kwiekert, een vrouwtje van een klompenmaker, vond het eenigs- zins zonderling, nooit van zoo'n contro leur gehoord, ende politie zou licht geven. Er op af, de kerel na, en juist van de politie komend, trad de vent een winkel binnen om een nieuw slachtoffer te maken. Met de politie binnenkomend klonk het uit de vrouwenmond: „Neen, baas, zóó kom jij er niet af; hier is de politie!" Men begrijpt, dat de dienaar van den H. Hermandad de „controleur" in arrest nam. EEN VLIEGER GEVALLEN. Maandag middag is de 20-jarige leerling van de Nat. L uchtvaartschool, de heer N. Brug- ma uit Den Haag, met een Pandertoestel ten Z.O. van het vliegveld Waalhaven gevallen. De heer Brugma was onmiddel lijk dood. Het toestel is grootendeels vernield. Het ongeluk is gebeurd bij een landing; naar alle waarschijnlijkheid heeft de vlieger zijn landingssnelheid te krap genomen, waardoor hij het vliegveld niet meer heeft bereikt en daarbuiten in neer gevallen. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. De ruim 60-jarige landarbeider J. Woldhuis te Kielwindeweer, gem. Hoogezand, Maandag in het veld door een bliksem straal doodelijk getroffen. DOODELIJKE STEEK. Zondagnacht heeft te Gestel een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen den 32-jarigen F. M. J. en den 26-jarigen J. J. B. Beiden brachten elkaar met een knipmes en een dolk verwondingen aan het hoofd toe. B. kreeg daarbij een doodelijke steek in de keel. De dader J. is van zijn bed gelicht en in arrest gesteld. Hij bleek niet ernstig verwond te zijn in het gezicht. Hij was echter zoo dronken, dat hij niet Icon vervoerd worden. Het knipmes, waarmee de doodelijke steek werd toegebracht is in 't bezit gevonden van den verdachte J, DIERENMISHANDELING. De heer Jb. K. te Warmenhuizen (N.-H.) had een nieuw paard gekocht en dit voor het verrichten van werkzaamhden op een tuinderij verhuurd. Zooals dit in War menhuizen gebruikelijk is, zou het paard per schuit naar den tuin worden ge bracht, maar het dier, dat een tocht te water niet gewoon was, weigerde in de boot te stappen. De drie mannen deden alle moeite om het onwillige dier tot den stap te bewegen en bonden het ten einde raad, een touw om de tong, waar op zij uit alle macht daaraan trokken. Daarbij scheurden zij het dier de tong uit den bek. Het paard is nog denzelfden dag naar het abattoir te Alkmaar ge bracht om te worden afgemaakt. Tegen de drie mannen is proces-verbaal opge maakt. EEN BOK OMGESLAGEN. Maandag HEINDE EN VEIL Montague Stanley Napier, de in Engeland bekende ontwerper van auto's en vliegmachines, die dezer dagen te Cannes overleed, heeft bezittingen nage laten ter waarde van ongeveer vijftien millioen gulden. Den staat valt hiervan niet minder dan bijna zeven millioen gulden toe als succesierechten. Van wat er overblijft, ongeveer 8 millioen gulden, vermaakt de erflater het grootste deel aan liefdadige instellingen, in het bijzon der voor het kankeronderzoek. In Denemarken staat de ontwane- ningskwestie weer in het midden van den politieken strijd. Het Folketing (Tweede Kamer) heeft het ontwerp, dat den dienstplicht wil afschaffen en de weer macht wil veranderen in een grens- en een kustwacht, die voornamelijk politie diensten zullen verrichten, aangenomen, gelijk het trouwens ook in 1926 had aan. Of het iLandsting (Senaat) het ontwerp zal goedkeuren, is nog niet zeker. De „Nautilus", de duikboot waar mede Wiikins naar de Pool wil varen, is te New York aangekomen. Op reis daarheen is een lid der bemanning over boord geslagen en verdronken. Volgens een Engelsch blad zou dit Jean Jules Verne, de kleinzoon van den Franschen schrijver, naar wiens bekende boek de duikboot is genoemd, zijn. Zoo als bekend zou de jonge Jules Verne den Noordpooltocht medemaken. Mejuffrouw Ella Wendel, de „rijkste 1 eenzaamste vrouw ter wereld", die zooals gemeld dezer dagen te New York overleden is, heeft in haar testament bepaald, dat haar vermogen, geschat op 100 millioen dollar, verdeeld moet wor den tusschen 200 ziekenhuizen en liefda- dighei dsinstellingen Te Stade in Hannover zijn twee bewoners van het dorp Fredenbeck, tot 4 jaar en 21/2 jaar tuchthuisstraf veroor deeld. Zij hadden indertijd de hoeve van den boer Hoeft in brand gestoken om de moeder van Hoeft, die in het dorp als heks bekend stond, te dooden. Bij den brand is, behalve de moeder, nog een lid van het gezin omgekomen. Uit Malvern (Pennsylvanië) wordt gemeld, dat een wagen van de brand weer, welke op weg naar een brand was, omgeslagen is. Vijf brandweerlieden zijn gedood en negen gekwetst. Toen de vader van een der slachtoffers het doodsbe richt hoorde werd hij door éen beroerte getroffen. In „De Schelde" deelt dr. August Borms mede, dat de door hem aange kondigde oprichting van een Raad van Vlaanderen op 15 Maart te Antwerpen is geschied. Dr. Borms is zelf voorzitter van den Raad, welks doel is de zelfstan digheid van Vlaanderen ook in staatkun dig opzicht. In Lima, de hoofdstad van de Z. Am. republiek Peru is het 5e regiment infanterie aan 't muiten geslagen. 3 com- pagniën namen aan den opstand deel. Bij hun pogingen om het paleis van den president te bezetten, werden zij door regeeringsgetrouwe troepen verslagen. Veertig muiters werden gedood en d* rest capituleerde. SPORT. VOETBAL. „SINOTO"—„WALCHEREN".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1