Zierikzeesche Él Nieuwsbode abonnement; Maandag 23 Maart 1931. zierikzeesche courant. *7 Jar0aa- 12134 advertentie» EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Algemeen Overzicht. Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten binnenland. Uit Stad en Provinoie. Ptgi per 8 a»»ade» f 1,50, fruoo per port f 1,80. Voor bei bmitenlud per juut f 10, AJiomderlpe Bumaen B eeai. Terwhjjni Mod., Wn»d. en Vrgd. Tel. No. 82. - Pootgiro 18TMT. LOOZE. UI(|.-Ri<HfMr V. i. tOSTf* ra 1—8 regel. (0 ett., tu 4 regel, ea daar boren 20 et», per regel. Keelame. 80 et*, p. regal, Bjj contract belangrijke kertllg. Innending op den dag rai alt- gare vóór 10 ar*. Dit Hurnmar bestaat uit 2 bladen. gltgrlljk 10 uur op da* dag v nitgaal ZIJ, dia zich van af heden op ona blad abonnearen, ontvangen da tot 1 April vanchljaenda nummers gratis. Salon-Revolutie in Monaco aangekon digd Onrust in Argentinië Amerika w de drooglegging Levenslang voor een Liter alcohol Onschuldige het slachtoffer Nog meer ex-Entriciteiten De ramp aan de kust van NewFoun- land. In dezen tijd van zwaarwichtige ver- toogen over depressies in het internatio naal economisch leven, met zwaarmoe dige berichten over dreigende conflicten, met eindelooze verslagen over conferen ties voor dit an voor dat, mogen we onze aandacht wel eens een keer afleiden en ook de komische zijdet van internatio nale vraagstukken bezien. We begeven ons in gedachten naaff* het kleine, doch wereldvermaarde vorstendommetje Mo naco, waar de luxe expresse-treinen de op gokken beluste menschen afleveren. Monaco en speelbank zijn twee begrip pen, die onafscheidelijk aan elkaar zijn verbonden. Trouwens niet alleen begrip pen. Zonder speelbank zou er geen Mo- noco bestaan. Dit kleine gebied nu wordt naast een ongekroonden heerscher den directeur van het casino „bestuurd" door een bejaarden prins Louis II. Deze heeft tot zijn beschikking een legertje van 91 gendarmen. Een groot deel van de be? volking is het niet eens met het bestuur van den ouden vorst, waarvan men be weert, dat hij het kiesrecht der inwoners geleidelijk heeft ontnomen. Men is niet tevreden over het beheer van het Casino, doch wie in afkeurende zin daarover durft t e spreken zit dadelijk in het ca chot. Doch intusschen is de toestand steeds meer gespannen geworden en is er een soort revolutionnaire beweging ontstaan aan wier hoofd zich 's Prinsen neef Prins Pierre heeft gesteld, die even buiten de wallen zijn hoofdkwar tier heeft opgeslagen. Nu heeft men tegen 15 April een revolutie aangekondigd, een heusche revolutie, die ten doel heeft Prins Louis II te onttronen. Nu moet u het niet al te vreemd vinden, dat men deze revolutie van tevoren aangekondigd deze na Pasehen heeft gesteld. Men wil de vreemdelingen, die Monaco in stand houden niet afschrikken. Dus wacht men tot den stillen tijd. Het schijnt, dat bijna alle 2000 inwoners de zijde van den jon gen prins hebben gekozen, die een mo dern mensch is en veel belooft te doen ,om Monaco in een modern ontspannings oord te veranderen. Want andere Fran- sche plaatsen, waar ook de lokkende rou lette draait hebben de laatste jaren veel vreemdelingen naar zich toe gelokt ten koste van het ouderwetsche Monte Carlo. Een ander land, waar men beter weg weet met revoluties, is Argentinië. Na de staatsgreep van eenige maanden ge leden is het in deze republiek nog steeds niet geheel tot rust gekomen, ofschoon het groote publiek er weinig van bemerkt en het in de regeeringsstad Buenos Aires vrij rustig moet zijn. Op 't oogenblik is de prins van Wales de vorstelijke han delsreiziger, zooals men hem heeft ge noemd in die stad aanwezig en heeft men bijzondere poiitie-maatregelen ge troffen. Want bomaanslagen plegen daar nog al eens voor te komen. Het schijnt zelfs de gewoonte te zijn met deze din getjes i n zijn zak te loopen, hetgeen blijkt uit het daar ter plaatse dezer dagen ge beurde. Een Italiaan Pierretti, die tot een anarchistisch genootschap bleek te be- hooren, struikelde, toen hij in een tram wilde stappen. Op hetzelfde oogenblik ontplofte een bom, die hij bij zich droeg. Hijzelf en twee andere personen werden op slag gedood, drie personen werden zwaar ge wond en de tramwagen geheel vernield, De volksmond zegt terecht, het kwaad straft zichzelf, maar hoe te denken over iemand, die geen bom, doch slechts een liter sterken drank in zijn bezit had en voor dit feit een levenslange gevangenis straf tegen zich hoorde eischen? Natuur lijk kan dit alleen voorkomen in het land der onbegrensde mogelijkheden, in Noord-Amerika en wel in Kansas City, Een 55-jarige man, E. P. Butler geheeten is het slachtoffer van deze wonderlijke wetgeving. Haast dagelijks lezen we berichten over de drooglegging in Amerika, een instel ling, die misschien het rechtsgevoel van een gedeelte- der bevolking bevredigt, doch de criminaliteit sterk in de hand werkt. Heeft Al Capone zich niet een duikboot aangeschaft om de dranksmok kelarij beter te kunnen doen functionnee ren? Het is dus reeds zoover gekomen dat men met oorlogsschepen gaat be ginnen, Nu eens is het succes aan de drar.kwet-amb$enaren, dikwijls ook aan het andere front. Dit zijn weer eens enkele „zedenschil- derijen" uit het „vrije" Amerika, een cul tuur-beeld uit het land, dat er prat op gaat, toonaangevend te zijn in de we reld, van alles het grootste, het meeste, het beste te bezitten, en het hoeft daar om geen verwondering te baren, dat ook de rijkste vrouw ter wereld in Amerika moest wonen. Wij schrijven moest, want de 78-jarige Ella van Wendel, die deze rijkste vrouw zou moeten geweest zijn is dezer dagen gestorven. Zij woonde tot haar 75ste jaar in een baksteenen jhuis aan de Fifth Avenue dat haar grootva der had laten bouwen, dat nietig aan deed temidden van de torenhooge wol kenkrabbers. Miss Ella was de eenige overlevende van een gezin van zes zusters en één broer. Ze erfde enorme on roerende goe deren van haar familie, waarvan het eerste door haar grootvader was ge kocht. Het familiemotto was steeds koo- pen en nimmer verkoopen. Het gevolg hiervan was, dat de onroerende goederen van de familie Wendel langzamerhand ruim 100 millioen dollar waard waren geworden. Miss Ella, die eenige jaren ge leden ook de bezittingen van haar zus ter erfde, deed niet veel met het geld, want alles wat zij noodig had was een gemakkelijke stoel en het gezelschap van haar witten poedel. Het geheele familie vermogen komt nu aan liefdadige in stellingen, en eindelijk zal het oude hee renhuis verdwijnen, dat 75 jaar een zon derling overblijfsel uit vroeger eeuwen scheen, temidden van de torenhooge win kelhuizen der Fifth Avenue. Wij denken eveneensaan vroegere eeuwen als we hooren over walviscfi- vaarders, maar ook den tegenwoordigen tijd kent nog deze gevaarlijke visch- vangst. Vroeger waren het slechts kleine scheepjes, die vaak verongelukten als een walvisch met zijn zware vinnen tegen de romp sloeg, tegenwoordig zijn het echter groote stoomschepen. Een ontzet tende ramp met een walvischvaarder, die bemand was met 140 koppen, heeft plaats gevonden bij Fort Horse Island in de White-Bay aan de Noordkust van New- Foundland. Een ontploffing deed het schip tot aan de waterlijn afbranden en heeft twintig doodelijke slachtoffers ge- eisöht, terwijl de overlevenden op ijs- schotsen afdreven, en slechts enkelen de kust vermochten te bereiken. Als de po litiek zwijgt, dan spreken des te luider de rampen, die het leven in beroering houden. het voorjaar, koop tijdig een pot DE TARWEWET. Over de uitvoering van de Tarwewet meldt het Hdbl. nog, dat de boeren, die voor tarwe-levering in den zin der wet in aanmerking willen komen, lid moeten zijn van de provinciale tarwe-organisatie, die op haar beurt officieel erkend zal worden. Het individueele lidmaatschap kan alléén intreden, nadat men bepaalde schriftelijke verklaringen teekent. Eén der straffen zal zijn opheffing van het lid maatschap, waardoor de betrokken land bouwer dus wordt uitgesloten voor ver dere levering van „regeeringstarwe", zoo dat hij dan, evenals zij, wier tarwe is afgekeurd, op de voedermarkt zal zijn aangewezen. ZIERJKZEE. Op Vrijdag 27 Maart wordt door 't Nutsdepartem. een propa- ganda-avond gehouden, waarop nu eens geen spreker optreedt, maar welke avond gevuld wordt door muziek, tooneelspel en gymnastiek. Zoo verleent de „Ver. voor Kamermu ziek" hare medewerking ter verzorging van het muzikale gedeelte van het pro gramma, het „Nieuw Zzeesch Dilettanten- Tooneel" komt met een tweetal tooneel- stukjes voor 't voetlicht, terwijl „Otym pia" eenige der voornaamste deelen van haar uitvoeringsprogramma „Klompen dans", „Rythmische oefeningen" en „Uit- beeldingsgymnastiek „De iLente" op dezen propaganda-avond herhaalt. Zooals men ziet een rijk gevarieerd programma, dat met zorg is samenge steld, en dat, naar wij hopen, zeer velen naar de Concertzaal zal trekken voor dezen zeer bijzonderen Nutsavond. De voorzitter van het Comité van Actie, inzake verbetering van het veer ZiJpe—A.J.-Polder, deelt ons mede, dat dezer dagen bij hem bericht is ingekomen van den directeur der R.T.M., dat, zoo dra de Eerste Kamer vermoedelijk deze week de Waterstaatsbegrooting heeft aangenomen en de subsidie is toe gezegd, onmiddellijk tariefsverlaging volgt en meerdere vaarten per dag zullen wor den uitgevoerd. Wat de verdere plannen betreft, hier mede zullen nog wel eenige maanden gemoeid zijn; niettemin worden de nadere plannen reeds verder ontvouwd. Aan de Leidsche Universiteit is tot arts bevorderd, de heer C. J. Storm alhier. Het s.s. „Alfa", dat op 11 Maart in het Slaak, tijdens een sneeuwbui zou zijn vergaan, is op 21 dezer door Hoo- genboezem van der Tak's Bergings bedrijf gevischt in het Keeten, bezuider de tramweghavens, dwars van den Blin den Dam, op 28 Meter water. BROUWERSHAVEN. Naar wij verne men, zal de hier gevestigde N.V. „Brou- wersche Inmakerij" per 1 April a.s. in liquidatie treden. ÖREISCHOR. J.l, Vrijdag zou alhier in café Aamoudse door de afdeeling Se- rooskerke van den Bond voor Staatspen- sionneering een propaganda-avond wor den gehouden met het opvoeren van een paar tooneelstukken, terwijl de heer Bouter uit Zierikzee dé inleiding zou houden. Door gebrek aan belangstelling kon deze propaganda-er ond niet door gaan en werd door de spelers zelve maar begonnen met het laatste nummer van het programma, te weten het Bal. Als we nagaan, dat hier vroeger ook eene afdeeling van dezen Bond bestond met meer dan 200 leden, dan kan pien thans met recht concludeeren, dat de belangstelling voor deze zaak hier tot ver beneden pari is gedaald. NIEUWERKERK. Tot geagreëerd klerk ten kantore van den Rijksontvanger al hier is beëedigd, dhr. J. J. C. Jongmans. ONDERWIJS. ELLEMEET. Woensdagavond 18 Maart werd in de openbare lagere school alhier een ouderavond gehouden. Na een kort openingswoord door den voorzitter der oudercommissie, dhr. J. Hanse, zette het hoofd der school uiteen, wanneer de kinderen naar school mogen en wanneer aan de leerverplichting voldaan is. Aan de hand van een dei* nieuwe vad.-gesch. platen liet hij verder hooren, hoe een geschiedenisles toch interessant kan blij ven, ook al vertelt men niet alleen over oorlog. In de pauze werd thee gepresen teerd en hadden de aanwezige ouders gelegenheid het werk -van hun kinderen in te zien. Hiena gaf dhr. J. C. de Jonge de noodige toelichting bij een reeks lan taarnplaatjes. De lantaarn en de plaatjes die zeer duidelijke beelden gaven van Indische landschappen en volken, waren welwillend afgestaan door Renesse. De burgemeester, dhr. A. J. de Bruijn, dankte de ouders voor hun komst en hoopte, dat deze avond de band tusschen school en- huis nauwer zou hebben aangehaald. Hierna sluiting. POORTVLIET. De voordracht voor on derwijzeres) aan de O.L.S. alhier bestaat uit: J. 'L. Kristalijn te Wolphaartsdijk; mej. W. J. Franke te Numansdorp; mej. S. H. Krijger te Capelle a/d. IJsel. VERKOOPINDEN, ENZ* ST.-ANNALAND. Door Notaris A. J. Bierens werden Vrijdag 20 Maart voor de heeren Gebr. Gunter, in het openbaar verkocht de volgende onroerende goe deren: Bouwland in den Breedenvliet- polder, groot 96 A. 65 c.A. (2 tGem. 139 R.) aan H. Polderman Pz., voor f 1400 per gemet; Weiland in den Westhoek van den Ravensoordp older te St.-Maartensdijk, groot 1 H.A. 86 A. 20 c.A. (4 Gem. 2231/2 R.) aan J. N. Geluk, voor f520 per gemet; Gedeelte van den z.g. Vierden Dijk te St.-Maartensdijk, groot 4 H.A. 16 A. 10 c.A. (10 Gem. 181 R.) aan C. Scherpenisse Iz„ voor f 165 per gemet. AANBESTEDINGEN. BRUINISSE. Het bestuur van het Cal. Waterschap „Bruinisse" heeft Vrijdag j.l. aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud aan de waterkeefing van genoemd waterschap. H iervoor waren inschrijvingsbiljetten ingeleverd door: J. J. Jansen, Middelburg f80780; M. v. d. Velde, Bruinisse f73900; P. v. d. Veeken, Made f 73800; A. Roe vers, id. 73500; J. M. Dekker, Papen- drecht f 72794; A. Verjaal, Dreischor f72100; F. v. d. Hulle, Oosterjnnd f 69200; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 68870 en Joh. Geluk, onder beding dat de over tollige grond uit den Stoofpolder mag worden gebruikt voor f 67900. MARINE EN LEDER. KEURING MILITIE-LICHTING 193 In de Dienstplichtwet is bepaald, dat militie-plichtigen, die kleiner zijn dan 1.55 meter als ongeschikt voor den dienst worden afgekeurd en dat zij, die bij de eerste maal, dat omtrent hun geschiktheid uitspraak moet worden gedaan en die kleiner zijn dan 1.55 meter, worden ge acht slechts tijdelijk ongeschikt te zijn, indien de lengte meer dan 1.50 meter bedraagt. Thans is een Koninklijk besluit verschenen, waarin is bepaald, dat de minimum-lengte voor miliciens met in gang van de lichting 1932 deze lichting komt 26 dezer voor de keuring ver hoogd is tot* 1.60 meter. Voorts is bepaald, dat zij, die bij de eerste keuring kleiner zijn dan 1.60 meter, doch grooter dan 1.55 meter (tot nu toe was dit 1.50 meter), geacht worden tij delijk ongeschikt te zijn. K ERKNl WSL Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Ouwerkerk, ds. P. v. Dam te 's-Gravenhage. OOSTERLAND. In het Kiescollege zijn bij de Vrijdagavond gehouden stemming herkozen de heeren: H. P. Hendrikse, Joz. Beije, M. Roks en M. de Visser. In de vacature de Jonge werd gekozen de heer W. Boogert Lz., in de vacature v. d. Weele, kon geen volstrekte meerder heid worden verkregen, zoodat hiervoor een tweede vrije stemming zal plaats hebben. Geref. Kerk. ST.-ANNALAND. Woensdag 25 Maart, biddag, v.m. 9,30, nam. 2 u. en 'sav. ,30, ds. Fraanje te Barneveld. RADIOPROGRAMMA DINSDAG 24 MAART. HILVERSUM: 8.01 A.V.R.O. gram.; 10.01 morgenwijding; 10.30 concert; 12.15 id.; 1 gram.; 1.20 zang; 1.30 gram.; 2.20 con cert; 3 kniples; 4.30 kinderuurtje; 5.30 Kovacs Lajos; 6 causerie; 6.20 concert; 7 Engelsch; 7.45 causerie; 8,05 muziek- halfuur; 8.35 A.V.R.O.-orkest; 9.30 too neel; 10 nieuws; 10.15 concert; 11 gram. HUIZEN: 8 K.R.O. morgenwijding; 10 gram.; 11.30 godsdienstig halfuurtje; 12.01 lunchmuziek; 1.30 gram.; 2 vrouwenuur tje; 3 knipcursus; 4 gram.; 6,30 verbonds- kwartier; 6.45 schriftverbetering; 7.15 spreker; 7.45 gram.; 8 lijdensmeditaties; 9,30 nieuws; 9.40 K.R.O. salonorchest. WOENSDAG 25 MAART. HILVERSUM: 9 V.A1R.A. gram.; 9.30 orgelspel; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10.15 V.A.R.A. Onze keuken; 11 gram.; 11.05 volksuniveristeit; 11.35 gram.; 12.15 concert; 2.15 gram.; 2.25 vrouwenuurtje; 3.15 gram.; 3.20 coöp. kwartiertje; 3.35 maak het zelf; 4.25 gram.; 4.30 kinder uurtje; 6 binnenvaartcursus; 6.30 mando linecursus; 7 volksuniversiteit; 7.45 uit zending van fabrieksarbeiders; 8.45 hoor spel; 9.30 orkest; 10,30 persberichten 10.40 gram. HUIZEN: 8 N.C.R.V. schriftlezing; 8.15 concert; 10.30 ziekendienst; 11 harmo nium; 12 gram.; 12.30 middagconcert; 2 gram.; 2.30 chr. lectuur; 3 concert; 4.30 gram.; 5 kiiideruurtje; 6 landbouwlezing; 7 gram.; 7,30 voor de jeugd; 8 concert; 8,45 lezing; 9.15 orkest; 10 persberich ten; 10.10 gram. ZWEMHAVEN. De zoete droom wordt werk'lijkheid, Het wonder gaat gebeuren, De modderpoel wordt dichtgégooid, Hij geurt zijn laatste geuren. De kwelgeest van het Roodedorp, Schrik van den Watermolen, Verdwijnt en ruimt een plaatsje in Voor betere riolen. De poel van ongerechtigheid Had wel een zeer taai leven; Het duurde lang alvorens hem Den doodsteek werd gegeven. Thans is de smeerlap uit den tijd En gaat men hem begraven. De buren juichen, hoogst verblijd: „Vaarwel, mijn dierbre haven!" Vergeten is nu al het leed; De wonden zijn genezen. De Raad heeft thans zijn plicht gedaan, 'tPubliek kan dankbaar wezen! De zaak, waaraan een luchtje zat, Wordt door de aard' verzwolgen. Och, mocht nu al wat kwalijk riekt, Haar in den grafkuil volgen. Er is nog veel te veel dat stinkt, (Figuurlijk nu gesproken), Werd alle vieze viezigheid Maar in den grond gestoken! VERSCHILLENDE BERICHTEN. burg naar Eindhoven te reizen. Bij aan komst van den trein werd de dader door de recherche onmiddellijk herkend en op het perron gearresteerd. DYSENTERIE. In gemeenten Giessen Nieuwkerk, Noordeloos en Schelluinen, komen gevallen van de besmettelijke ziek te dysenterie voor. De burgemeesters hebben de inwoners aangeraden, hun melk en drinkwater te koken. Te Giessen Nieuwkerk zijn reeds meer den 25 gevallen voorgekomen. VLIEGONGELUK. Vrijdagmiddag is op het vliegveld Schiphol, bij Amsterdam, bij het proefvliegen, de luitenant Wulfers met een militair toestel, in een vrille geraakt eh loodrecht omlaag gestort. Hij was terstond dood. De luitenant was gehuwd en vader van een kind. HET AMSTERDAMSCHE PALEIS. Blij kens een missieve van de regeering aan het gemeentebestuur van Amsterdam, is de regeering bereid, een wetsontwerp in te dienen om, te beginnen in 1933 per jaar 1 millioen aan de gemeente Amster dam uit te keeren tot een totaal van 15 millioen gulden, voor het bouwen van een nieuw raadhuis, mits het Paleis op de Dam aan den Staat wordt afgestaan. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Te Rijkevoort (N.-Br.) is Vrijdagmiddag door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uitgebroken, waardoor in korten tijd zoo wel de boerderij van den heer W. Derks als de naastgelegen schuur van den heer Goossens in lichte laaie stond. Aan blus- schien viel niet te denken. Het gelukte vee en inboedel te redden. Voordat de brandspuit uit Ledeakker ter plaatse was aangekomen vatte ook een tweede boerderij, toebehoorende aan den heer A. Nabuurs brand. Ook deze boerderij ging geheel in vlammen op. Twintig stuks hoornvee, dertig varkens, twee zeugen, vele kippen en een hond vonden den dood in de vlammen. Ook het huisraad ging geheel verloren. De schade wordt gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. MOORDAANSLAG IN EEN TREIN. - Vrijdag heeft in den trein tusschen Oss en 's-Hertogenbosch een moordaanslag plaats gehad, zoo meldt de Msb., door een 37-jarigen timmerman v. d. E., vroe ger te Eindhoven, die juist daags te voren uit de gevangenis was ontslagen, waar hij een half jaar wegens rijwiel diefstal had doorgebracht, v. d. E. heeft een medepassagier met een mes ernstige verwondingen toegebracht, o.a. in den hals. De trein is doorgereden naar 's- Hertogenbosch, waar het slachtoffer naar het ziekenhuis is vervoerd. De dader heeft kans gezien over Til f AN HEINDE EN VEL De Duitsche oud-Rijkskanselier, Her mann Müller, is Vrijdagavond te Berlijn op 54-jarigen leeftijd, na een langdurig lijden overleden. Hermann Müller, die zich in zijn partij een goeden naam heeft veroverd door zijn talent, om, als haar voorzitter, deze zoo goed mogelijk bijeen te houden, niet tegenstaande de verwijdering tusschen meerderheids-socialisten en onafhankelij- ken, was ook de man, die, daar hij goed de Fransche taal beheerschte, steeds de connecties met het buitenland onderhield en op verschillende internationale con gressen als woordvoerder optrad. De thans overleden oud-rijkskanselier stond bekend als een zeer betrouwbaar man, die als organisator groote verdien sten had. Het aantal doodelijke ongevallen in de Vereenigde Staten tengevolge van ver keersongevallen heeft de 100.000 per jaar bereikt en de cijfers bewegen zich nog steeds in stijgende richting. De voor naamste oorzaak is onoplettendheid van chauffeurs en particulieren automobilisten. SPORT-. VOETBAL. 22 Maart. 3e kl. A, K.N.V.B. ZIERIKZEE. Sinoto I—Walcheren I: 1—3. AXEL. Axel I—Zierikzee I: 8—1. Z. V. B. ZIERIKZEE. Sinoto II—Zeeuwsche Boys Ir 0-4. Vriendschappelijk. BURGH. Voorwaarts I-G.V.V. I: 2—1. NOORDGOUWE. S.D.O. II-Z.V.V. II: 0—0 S.D.O. I—Z.V.V. I: 0—4. TELEGRAMMEN, OVERREDEN EN GEDOOD. ZWOLLE (V.D.) Zaterdagmiddag is de 23-jarige mej. K., uit Zwolle, te Wezep, onder de locomotief van den tram, die in de richting Zwolle reed, geraakt. Het meisje, dat op de fiets reed, was slecht- hoorend. Zij heeft blijkbaar den tram niet gehoord. De machinist, die, toen hij mej. K. zag, onmiddellijk remde, treft geen schuld. Het lijk van het meisje, dat onmiddellijk dood was is overgebracht naar het lijkenhuisje te Wezep. ERNSTIG ONGEVAL. ZAANDAM (V.D.) Alhier heeft Maan dagmorgen aan het bouwwerk der Cen trale Ambachtsschool voor de Zaanstreek een ernstig ongeluk plaats gehad. Kort voor het schaftuur is bij het verplaatsen van een heimachine een der wielen van deze machine door de gladheid van zijn steunpunt geraakt, tengevolge waarvan de zware heimachine omsloeg. Een der arbeiders de ruim 40-jarige S. Heijnis, uit Koog aan de Zaan, kon niet spoedig genoeg wegkomen en kwam onder de zware heimachine terecht. Toen de ma chine gelicht kon worden bleek de man reeds te zijn overleden. De ongelukkige laat een vrouw en 3 kinderen achter. 7 KINDEREN VERBRAND. LONDEN (V.D.) Te Holderness in New Hamsphire, brak brand uit in de groote boerderij van den landbouwer Av ery. Toen de brand ontdekt werd had het vuur reeds ver om zich heen gegrepen. Van de 16 kinderen van het echtpaar Avery, konden er 7 niet meer worden gered en kwamen in de vlammen om. Zoowel de vader als de moeder deden heldhaftige pogingen om de kinderen te redden. 3 der kinderen liepen ernstige brandwonden op en worden verpleegd in het ziekenhuis te Plymouth. Ook voor hun leven wordt gevreesd. De boerderij werd door het vuur geheel vernield. SPOORWEGONGELUK. LONDEN (V.D.) De „Scotland Express", die Zondagmorgen naar Schotland is ver trokken, is, even na twaalven, op het station Leighton Buzzard, verongelukt. De locomotief is eenige meters voor het station ontspoord. 4 wagons sloegen om,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1