Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 16 Maart 1931. zierikzeesche courant. advertentie!! Inzending Advertentiën Keuring voor Jen dienstplicht, Bij Kiespijn Jm Schoonmaak Prfli per 8 «tandem f 1,50, frttoo per poet f 1,60. Voor kei bmltenltnd per jur f 10, kftotderlgke Bmm«ere 5 oen*. Vonchjjnl Mnd., Woed. en Vrgd. Tel. Ho. 82. - Poetgiro 18T(TT. No. 12131. Ult(.-MMteer H f. rtSTFI TM 18 regel» 40 ets., vm 4 regels en deurboren 20 ete. per regel. Beolamee 80 ete. p. regel. Kg contrast beltngrgke korting. Intending op den dag TM ïtt- gare wóór 10 mrm. ■Itertlib lO aar ao dit dag sitgaaf ZIJ, dia il h van af h*den op oos blad abonnaaron, ontvangen da tot 1 April varichljnindi nummert gratis Do BURGEMEESTER van Ziirikzii maakt bak ai, d. dat de KEURIN ïSKAaD voor da ingeschro enen voor dan dienstplicht lichting Witó. dezer gemeente zitting zal houden te Zierikzee in het Raadhuis, op Dondordsg 9 April 1931, doa voormiddags te aegea uur voor de nommers 2 tot eri met 35 van het Alphabetisch register. Op Donderdag 9 April 1931a des namiddags te dertien uur dertig minuten voor da nommers 38 tot an met 64 van het Alphabetisch register# Ziuiksii, don 16en Maart 1931. De Burgemeester voornoemd, J. C. A. BANNINfL Uit Stad en Provlnofe. ZIERIKZEE. In het Wijkgebouw op de Oude Haven had Zaterdagmiddag de verloting plaats van de bij de bazaar in gebrachte artikelen. Voor evenwel tot de trekking werd overgegaan, sprak de bur gemeester een kort woord. Z.E.A. dankte de dames, die deze bazaar hadden ge organiseerd, voor hun groote toewijding bij de taak van barmhartigheid, die zij zich hadden opgelegd voor de jeugd te dezer plaatse. Krachtdadig werden zij daarbij geholpen door de hoofden van de scholen A en B. Het bestuur van het wijkgebouw werd dank gebracht voor de beschikbaarstelling van het gebouw, ter wijl de gevers en geefsters den dank in ontvangst hadden te nemen voor de wijze waarop zij hadden medegewerkt om deze bazaar te doen slagen. De heer de Bree, als oudste der school hoofden, sprak eveneens de dames toe, welke hun tijd en arbeid gegeven hadden om deze zaak tot stand te brengen, maar wanneer men iets uit liefde doet, dan is dergelijke arbeid licht. Zij kunnen met genoegen terugzien op hun werk en wan neer de tijd komt, dat men tot 't dis- tribueeren kan overgaan aan de armsten der armen, dan zal de grootste voldoe ning zijn, een paar stralende kinderoogen, ook al zal de ontvangende, uit schuch terheid, misschien niet eens bedanken. Namens het arme schoolgaande kind zegde spr. dank voor wat voor hen is gedaan. Daarna nam de verloting een aanvang. Vele gelukkige winnaars kon den hun prijs mede naar huis nemen. Zij, die niet bij deze verloting tegen woordig konden zijn, kunnen bij hen, van wie zij de loten kochten, informeeren of hun prijs nog ligt te wachten. Het voordeelig saldo, dat deze bazar heeft opgeleverd, bedraagt ongeveer f 550, De heer G. A. Bolier Gz., technisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat aan het Kanaal van Z.-Beveland te Hansweert, wordt met 1 April a.s. verplaatst naar Hellevoetsluis, als zoodanig aan 't Voorrn- sche Kanaal. De jaarlijksche propaganda-avond van de afdeeling Zierikzee van den Bond voor Staatspensionneering, welke Vrijdag avond in de Concertzaal werd gehouden, mocht zich in een vrij groote belangstel ling verheugen. De bijeenkomst werd ge opend door den voorzitter, Ds. H. J. Barnouw, die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst, en vervolgens, na nog een kort propagandistisch woord te hebben gesproken, het woord gaf aan een strijkje bestaande uit den heer R. Spalter en de dames H. en G. de Rijke en T. Coomans. Op verdienstelijke wijze werden eenige nummers ten beste ge geven, welke een hartelijk applaus der aanwezigen oogstten. Daarna was de hoofdschotel van den avond aan de beurt, n.l. de opvoering van „Levens deining", tooneelspel in 3 bedrijven van F. A. Geensen. Over het algemeen kweten de dames- en heerendilettanten zich goed van hun taak en kwam de vertolking der verschillende rollen goed tot haar recht. Ook hier toonde het publiek zich dank baar voor het gebodene. Aan het eind van den avond dankte de voorzitter allen die tot het welslagen ervan hadden medegewerkt, benevens de aanwezigen voor hun opkomst, waarna met het zin gen van het bekende „Niet één zij arm en oud" besloten werd. Het was een goede propaganda-avond, doch één ding moet ons van het hart: laat het bestuur der afdeeling een voigende maal weer eens trachten een goede bondsspreker naar hier te krijgen. Een pakkende pro- pagandarede wil er altijd in en zal zeer zeker het effect van een avond als deze ten zeerste verhoogen. Reeds eenigen tijd verschijnt in onze advertentiekolommen de nieuwe „Droste" reclamefiguur, ontworpen door den zeer bekenden reclame-kunstenaar A. M. Cas sandra. Dezt reclame trekt wel bizon der de aandacht door den vorm, waarin zij gegoten werd, zoo geheel afwijkend van het gewone genre. De kunst in re clame wordt door deze annoncen-serie goed tot uitdrukking gebracht. Het diploma van den cursus in motorkennis, uitgaande van den kring Walcheren der Z.L.M., is o.a. Zaterdag uitgereikt aan den heer W. Bom te Haamstede. HET HYPOTHEEKKANTOOR EN HET KADASTER TE ZIERIKZEE. Op vragen van het Tweede Kamerlid Krijger: Is het juist, dat op zeer korten termijn zal worden overgegaan tot opheffing van het hypotheekkantoor en van het kadas ter te Zierikzee? Indien ja, is de minister dan bereid mede te deelen: le. welke overwegingen tot het besluit om bedoeld kantoor op te heffen, heb ben geleid, en 2e. of de minister zich vooraf ervan heeft overtuigd, dat de belangen van de bewoners der eilanden Schouwen en Dui- veland door de opheffing niet in meer der mate worden geschaad dan, met het oog op dei\ eigenaardigden geographi- schen toestand, toelaatbaar, althans bil lijk moet worden geacht? heeft de minister van financiën geant woord- De eerste vraag wordt ontkennend be antwoord. De tweede vraag is hiermee vervallen. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 13 Maart. Aanwezig alle leden, benevens den architect, dhr. J. Hoogenboom te Renesse. Na opening en welkom door den voor zitter, Jhr. L. van Citters, in 't bijzonder aan dhr. Hoogenboom, verkrijgt laatstge noemde het woord, in verband met een plan tot verlenging van den Luienweg vanaf Renesse tot aan den verharden weg in de nabijheid van den Haam- steedschen vuurtoren. Dhr. Hoogenboom bepleit het nut dezer verlenging als voor toekomstig belang ten opzichte van ver voer van tuinbouwproducten, eventueelen woningbouw enz. Daar afstand van grond en afheining voor rekening van eigena ren der aangrenzende gronden vrijwel verzekerd is. zou het aandeel in de Kos ten voor de gemeente Haamstede f 200 bedragen. Na eenige besprekingen waar uit blijkt, dat de meerderheid van den Raad daartegen geen bezwaar heeft (dhr. Braam ziet voor de gemeente geen voor deel in deze zaak) wordt het voorstel van B. en W. om1 f 200 te verleenen, mits de voorgestelde verlenging algemeene medewerking "ondervindt, met 5—2 st. (tegen de heeren Landegent en Braam) aangenomen. Op een verzoek van belang hebbenden bij de begrinding van Arm- hoeksweg tot den Omloopsweg wordt m.a.st. besloten 1/3 gedeelte in de kosten dier verharding tot een maximum van f 370,— van gemeentewege bij te dragen. Dhr. Bolle biedt aan den benoodigden grond voor verhooging van het gedeelte van dien weg bij het land van dhr. Lan degent gratis te doen mennen, mits de gemeente als hulp bij deze verhooging gedurende enkele dagen een 3-tal arbei ders ter beschikking stelt. Ook hiermee gaat de raad accoord. De vergoeding voor de vo/kstelling wordt van 7l/2 ct. op 10 ct. per persoonkaart gebracht. Op een hernieuwd verzoek van T. L. Jon ker om restitutie van vergunningsrecht wordt evenals ter vorige vergadering af wijzend beschikt, na mededeeling van den voorzitter, dat door hem omtrent deze zaak ter bevoegder plaatse inlich tingen zijn gevraagd, waarop mededee ling is ontvangen, dat geen termen tot restitutie aanwezig zijn. Dhr. Blom be jammert den loop dezer zaak. Jonker heeft zich z.i. vergist en te goeder trouw gehandeld, maar men moet zich aan de voorschriften der wet houden. In ver band met een schrijven aan het bestuur der P.Z.E.M. over minder goede plaat sing der hoekstraatlantaarns, drukt net bestuur dezer maatschappij haar vrees uit, dat bij een eventueelen hoogere- of andere bevestiging der lantaarns schade aan de betrokken woningen zal teweeg gebracht worden. Zij wil deze verande ring wel aanbrengen, mits de gemeente de risico voor haar rekening neemt. De raad neemt hiermee geen genoegen; dhr. Gilijamse zegt, dat deze zaak in orde moet komen ten genoege van B. en W. voor rekening der P.Z.E.M. Besloten wordt in dien geest te antwoorden; komt geen bevredigende oplossing, dan zag dhr. Bolle gaarne, dat Z.Ex. de Commis saris der Koningin met een en ander in kennis werd gesteld. Mede was van de P.Z.E.M. bericht ontvangen omtrent eventueele uitbreiding van het electrisch net aan den Hoogenzoom; de gevraagde garantie bedraagt f 360 per jaar. Aan de betrokken bewoners der 9 gebouwen voor deze uitbreiding zal aleer een be slissing wordt genomen, voldoende ze kerheid van aansluiting gevraagd wor den. Omtrent de gestelde voorwaarden ten opzichte der deelname aan het ga rantiefonds der Z.L.M. (verzekering van een bepaalden vliegdienst voorloopig voor één jaar) berichtte deze maatschappij, dat geen garantie daarvan kan toegezegd worden. Dhr. Blom zegt, dat hij ten gevolge van nadere toelichtingen een an dere kijk op deze zaak heeft gekregen. Waar de KJU.M. bereid is. als «r f75 en ziek door geratte koude, alsmede bg pijnen ran velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde MIJnhardt's Poeders U spoedig helpenMijnhardt's Kiespijn- poeders. Grieppoedera. Hoofdpijn- poeders. Yerkoudheidspoeders. Hoestpoeders Maagpoeders Rheumatiekpoeder». Op poeders en doos staat de naam Mijn hardt Let bij het koopen hierop 1 Prijs per poeder 8 ot en per doos 45 ot. Verkrijgbaar bij Uw drogist kan bevracht worden voor te verzenden aardbeien, enz., een vliegdienst te zen den, komt er een vrij gunstige situatie, die de tuinbouw zeker ten goede zal komen. Hij heeft dan ook geen bezwaar tegen intrekking van de gevraagde ga rantie; de Raad gaat op voorstel van B. en W. hiermee ten volle accoord. Een begrootingswijziging 1930-'31 wordt z.h.st. vastgesteld, terwijl m.a.st. wordt beslo ten tot opzegging van gemeentegrond- gebruik aan C. J. de Koster. De voorz. doet eenige mededeelingen omtrent brandverzekering van gem.-eigendommen door middel der vereeniging van Nederl. gemeenten, de te houding stemming voor leden van den gemeenteraad op 16 Juni a.s. begrinding van het Lange Pad en verkoop van peeslijk op het havenempla cement. Besproken wordt het aanbren gen van dubbele ramen aan de openbare lagere school, waar dit noodig is; aldus wordt besloten. Dhr. Dijkman komt nog eens terug op verdere rioleering achter de Gereformeerde Kerk ter lengte van 14 M.; het kerkbestuur wil desnoods 7 M. voor zijn rekening nemen. Dhr. Gili jamse zegt, dat men zoodoende nooit aan een einde komt; bij toestemming komen mogelijk weer andere aanvragen. In deze zaak wordt voorhands geen be slissing genomen. Dhr. van Galen vraagt, waarom de g emeente geen subsidie geeft aan het bureau voor beroepskeuze; ge antwoord wordt dat indertijd een ver zoek om subsidie niet ingewilligd is en geen herhaald verzoek is ingekomen. Daarna sluiting. ELKERZEE. Ook deze gemeente vierde Zaterdag, begunstigd door goed weer, zijn „Stra-feest". Veertien ruiters trokken na samenkomst op Scharendijke met hun rossen strand waarts om vervolgens hun tocht door de gemeente aan te vangen. Een en ander bracht veel volk op de been en vooral de jeugd kon zich de»> avonds gezellig bezig houden met een dansje in café Kooman. DREISCHOR. J.l. Vrijdag hield de ver. „Het Groene Kruis" alhier, hare jaar vergadering bij Aarnoudse. Voor den aan vang der vergadering was de zaal stamp vol, ja zelfs nog te klein om alle leden op te nemen, zoodat nog ruimte moest worden bijgenomen. Was dit belangstel ling voor de vereeniging of was men belust op sensatie wat ter vergadering zou te berde komen? Zeer zeker wa.» uit de gesprekken op te merken dat er een geladen atmosfeer heerschte. Daar na werd het jaarverslag aangeboden, waaruit wij constateerden, dat de zuster in 28 gezinnen 1996 bezoeken bracht, 6 kraamvrouwen heeft geholpen en aan 4 personen de laatste hulp verleenden. Het materialendepót was in goede condi tie en is, waar noodig, aangevuld. Van de 25 uitgeloote rentelooze voorschotten h f 10 zijn er 191/2 aan de vereeniging ge schonken en 51/2 verzilverd. Voorts zijn nog eenige verplegingsartikelen ten ge schenke aangeboden en dankbaar aan vaard. De daarop volgende rekening werd goedgekeurd met een ontvangst van f 937,50 en een uitgaaf van f 985,78. Sa mengevoegd met het goede slot van het vorig jaar van f 2091,75, bleef er nu in kas per 31 December 1930 de som van f 2043,47. Hierna werd lang gedis cussieerd over een ernstige interne aan gelegenheid, beter niet nader te omschrij ven. Gelukkig werd eene voorlpopige be middelende oplossing gevonden, waar mede thans verder zal worden doorge werkt; men zal afwachten hoe dat loopt. In het bestuur werd bij acclamatie her kozen de heer H. C. Berrevoets, terwijl het bestuur werd opgedragen in de va cature, ontstaan door het bedanken als bestuurslid van zuster A. Kuiper zoo mo gelijk te voorzien door een dame, welke tijd heeft en lust gevoelt in haar plaats de vereeniging te helpen steunen. Voorts werd nog besloten dit jaar geen rente looze voorschotten uit te loten. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. OOSTERLAND. Vrijdagavond had in de Conferentiekamer het 2de Winterconcert van „Oosterlands Fanfare" plaats. In tegenstelling met de eerste uitvoering, die minder goed bezocht was, was het nu voor een stampvolle zaal. De voorz., de heer J. G. Boot, opende de uitvoering met eenige welkomswoor den, waarna het programma, waaraan veel studie was besteed, werd afgewerkt. Het corps kweet zich op verdienstelijke wijze van haar taak. Na beëindiging van elk nummer klonk een welverdiend ap plaus op. Een 4-tal nummers strijkmuziek vielen zeer in den smaak, het nummer „Wenn die Elizabeth", overbekend door de radio, oogstte een daverend applaus. Door de heeren en damestooneelisten waren 2 blijspelen ingestudeerd, die uit stekend werden vertolkt. Voor de pauze werd opgevoerd Daar is Mijnheer", blij spel met zang in één bedrijf, na de pauze „De Geneesheer" of „Dat heeft mijn Com mensaal gedaan", oorspronkelijk blijspel in 3 bedrijven. Om de zeer komische en koddige mo menten is hartelijk gelactien. De burge meester was wel de tolk van het publiek toen hij, het corps en de damestoonee listen hartelijk dank bracht voor het gebodene. Een gezellig bal besloot deze mooie avond. BRUINISSE. In de Donderdagavond ge houden vergadering van den Gemeente raad waren alle leden tegenwoordig. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten adhaesie te betuigen aan het be kende adres van den Raad van Arne- muiden inzake het vak lichamelijke oefening. Medegedeeld wordt door den Inspecteur der dir. belastingen te Rot terdam, dat aan deze gemeente aan divi dend- en tantièmebelasting zal worden uitgekeerd een bedrag van f 66,42. Mede gedeeld wordt de correspondentie met den Inspecteur van het Lager onderwijs inzake de oproeping van sollicitanten voor Hoofd der o.I. school en het bezoek hen door B. en W. gebracht. Met alge meene stemmen wordt tot Hoofd be noemd de heer G. I. Serlé, thans in ge lijke betrekking te Eikerzee, no. 1 der voordracht, waarop als no. 2 en 3 waren geplaatst de heeren P. J. Goegebuur te Molenaarsgraaf en A. Berkhy te Hoek van Holland. De Indiensttreding wordt bepaald op 1 Juni. Tot leden der schat- tingscommissie voor de Rijksinkomsten belasting worden herbenoemd de heeren S. Hage, F. D. van Vessem, W. van den Berg en I. Jumelet St.z. Met algemeene stemmen wordt aangenomen een voorstel van B. en W. om de uitdieping der haven op te dragen aan Hubr. Bal e.a. voor 50 cent per M3. De gemeente zal de huur van 2 onderlossers voor hare reke ning nemen, alsmede het halen en weg brengen daarvan en het uitbrengen van de geladen bakken per motorboot, terwijl de aannemers daarvoor 2 personen moe ten beschikbaar stellen. De voorzitter deelt nog mede, dat tot tijdelijk onder wijzer aan de o.I. school is aangesteld, de heer van de Velde uit Zierikzee en geeft' nog een kort overzicht van de uitkomst der gehouden volkstelling. Ten slotte wordt met 4 tegen 3 stemmen be sloten de huur van de woning van het Hoofd der school te handhaven op het oude bedrag, waarna de vergadering wordt gesloten, Tijdens een sneeuwstorm is ver leden week het motorschip „Alfa", schip per H. Lensink, van Doornik naar Zwolle beladen met cement, in het Zijpe ge zonken. De opvarenden konden zich in de boot redden en zijn te A.J.-Polder geland. Door een bergings-mpij. is naar het vaartuig gezocht, doch men heeft het tot nogtoe niet kunnen vinden. De 15-jarige varensgezel, Anth. de Koning kwam bij zijn werkzaamheden aan boord van een motorvaartuig met zijn hand in aanraking met een vluchtwiel van de motor, waardoor zijn hand ernstig werd gekneusd, zoodat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. THOLEN. Een vrij ernstig ongeval had Vrijdagnamiddag j.l. op de Hoogstraat alhier plaats. Een 8-jarig dochtertje van den gasfitter L. Deurloo, werd aldaar aangereden door een fietser. Ze kwam daarbij zoo ernstig terecht, dat haar been onder de knie brak. Door den heer J. V. werd het kind, dat veel pijn had, bij dokter L. binnengedragen, die, na een noodverband te hebben aangebracht, haar per auto huiswaarts bracht. Ondanks vuil en stof dat Uw handen met de schoonmaak opdoen, big ren ze zacht en mooi door zs vooral avonds in te wrijven met Parol Doos 80 ei 60 ot. Bg Apoth en Drogisten R9CJET21KIK. DE MOORDZAAK-LANS. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de zaak van G. J. v. O., procuratiehouder, die op 23 Februari en volgende dagen in hooger beroep had terecht gestaan van een von nis van de rechtbank te Rotterdam, waar bij hij wegens doodslag op zijn patroon P. C. Lans, directeur van de n.v. Adrs. de Haas' Handelsmaatschappij aan den Oostzeedijk te Rotterdam, gepleegd op 29 Nov. 1928, en ter zake van valschheid in geschrifte en verduistering was ver oordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Het arrest van het Gerechtshof te 's Gravenhage, waarbij v. O. tot 20 jaar gevangenisstraf was veroordeeld, is door den Hoogen Raad gecasseerd en de zaak was door den Hoogen Raad naar het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch ver wezen. Het Gerechtshof te s-Hertogenbosch heeft het vonnis van de rechtbank te Rotterdam vernietigd en opnieuw recht doende v. O. vrijgesproken van den hem ten laste gelegden doodslag en hem ter zake van de malversaties veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis tot op den dag van de uitspraak van het Hof. Het bevel tot gevangenhouding wordt gehandhaafd. ONDERWIJS. Tot hoofd der school te Bruinisse is met algemeene stemmen benoemd dhr. S. I. Serlé, no. 1 der voordracht, thans als zoodanig te Eikerzee. SCHERPENISSE. Benoemd tot onder wijzeres aan de OX. school alhier, mej. M. H. v. d. Velde te Stellendam. VERKOOPINGEN, ENZ. ST.-MAARTENSDIJK. Door Notaris Meulenberg alhier is in het openbaar het volgende verkocht: le. een huis, schuurtje en erf, gelegen aan de Markt, groot 1 Are 23 c.A. Kooper de heer J. J. Muller, voor f 2120; 2e. een tuin, groot 5 Are 35 c.A. Kooper werd de heer A. A. Bentschap Knook, voor f 330; 3e. 75 Are 65 c.A. bouwland in den Woud- hoek. Kooper werd A. de Wilde JJz., voor f 970 per gemet; 4e. 78 Are 73 c.A. bouwland gelegen in Woudhoek, Kooper werd de heer A. Quist Az., voor f 1130 per gemet; 5e. 2 perceelen bouwland, groot resp. 73 A. 55 c.A. en 88 Are 25 c.A. Kooper werd van deze perceelen de heer W. M. Langejan, vopr f 630 per gemet. ST.-ANNALAND. Door notaris A. J. Bie- rens werd in de zaal van dhr. A. Gaa- keer, voor rekening van dhr. C. Gunst, in het openbaar verkocht: bouwland aan den Groeneweg, groot 51 a. 20 c.a. (1 gem, 911/a r.) Kooper J. den Engels man Jz. Sr. voor f 1090 per gemet. Bouwland aan den Zeedijk, groot 31 a. 20 c.a. (2381/2 r.) Kooper Cent Goede- gebuure voor f 690 per gemet. AANBESTEDINGEN. ST.-MAARTENSDIJK. Het bestuur van het waterschap „Sint-Maartensdijk" heeft aanbesteed de levering van: a. 400 scheepston grint, 400 dito hoogovenslak ken en 650 ton keislag. Laagste inschrij ver voor de drint was gebr. Wijgand te Dinteloord voor f 1,65 per ton; voor de hoogovenslakken en keislag Firma Rauen Stark Co. te Utrecht voor resp. f 3,10 en f 3,95 per ton, aan welke laagste inschrijvers de levering werd ge gund. De levering van 400 perkoenpalen, lang 1,60 M. en 600 dito, lang 1,20 M. werd gegund aan S. Polderman alhier, voor resp. f 0,37 en f 0,29 per stuk. Voor het vervoer van grint en basalt per as naar de wegen was het laagst ingeschreven door Chr. Hoek Mz. alhier voor resp. f 1,25 en f 1,30 per ton. De gunning daarvan werd evenwel nog aangehouden. MEREN liSUWSc Ned. Herv. Kerk. RENESSE. A.s. Woensdagavond 7 ure, preekt ds. W. B. Onnekes te Wedde, al hier. Geref. Gem. NIEUWERKERK. Dinsdag 17 Maart 6,30 ure 'sav., ds. Verhage van Middelburg. BRUINISSE. Van de zijde der Geref. Gem. in Noord-Amerika is ds. Vreug- denhiJ aangezocht voor den tijd van 6 maanden predikbeurten te vervullen, o.a. te Grand-Rapids, Peterson en andere plaatsen. Naar wij vernemen heeft ds. Vreugdenhil dit verzoek aangenomen en zal zich begin Mei a.s. derwaarts be geven. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vrijdag avond is op den rijksweg Goor-Diepen- heim een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een open vrachtauto van de gebr. Krey- enveld, aannemers te Hengelo, waarin gezeten waren een chauffeur en een werkman, kwam uit de richting Diepen- heim van een werk te Nijmegen. Vermoe delijk tengevolge van de gladheid van den weg kon de chauffeur de bocht niet goed nemen, waardoor de wagen in een langs dien weg loopende sloot reed. Er was vrij spoedig hulp ter plaatse, maar men moest den wagen, die op zijn kant stond, kantelen, alvorens de inzittenden uit de cabine konden worden gehaald. Dr. K. uit Goor was dadelijk ter plaatse en er werd kunstmatige ademhaling toe gepast, doch beiden bleken overleden te zijn. De lijken zijn per auto naar de maréchausséekazerne te Goor overge bracht, waar bleek, dat de slachtoffers waren de gehuwde werkman H. Hassink en de chauffeur G. Bongers, beiden uit Hengelo. ONBEWAAKTE OVERWEG. Zaterdag- middag is op den onbewaakten overweg nabij de spoorbrug over de haven van Beverwijk de 79-jarige K. G. F. door een uit de richting Uitgeest naderenden trein overreden en gedood. De machinist, die het ongeluk zag aankomen, bracht den trein onmiddellijk tot stilstand, doch het was reeds te laat. Het stoffelijk overschot is naar de algemeene begraafplaats overgebracht. INBRAAK TE MIDDELBURG. Jta dmn

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1