Bij Ruwe Handen PUROL. Doos 30 ct. ABONNEMENT; Tei. Ho. sa, - Poitgito is!®?!. Woensdag 11 Maart 1931. zierikzeesche courant. 1,1 IJ ADVERTENTUERg Inzending Advertentien Ter-inzage-tegging lijsten van candidaten. BINNENLAND. Uit Stad en Provtnole PUROL Sproeten komen vroeg in Zierikzeesche Nieuwsbode Prg> p«T 3 iwa*r.d«53 f 1,60, fzs.lioo por post f 1,80. Voor hoi bsiteoLuid por jssr t 10.-- Afaoaderlijke üamncro 5 cenl. Ver»ohflnl Mnd., Wm8. en Vrijü. mm - Ho. 12129 MMriHfw 0. i. MOT». T»1 18 regel» 60 et»., T.K 4 regel» en denhoven 20 et», per rogei. Beelnrae» 80 ets. p. vagsl. 3j eontrset beUngrfjke kortiig. In»ending op den dtg m «it- jr.ru Vóór 10 urm. ■Itorlllk 10 nur op dsc dao v. aitoasf Da VOORZITTER van het Hoofdsterubureau in den kieskriug 111 Zierikzee, maakt bekend, dat de bg h-m ingeleverde lgsten der can- didaten, gesteld voor de op April a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland, ter gemeente-S'creta ie voor een ieder ter inzage zyn nedergelegd. ZiBRivzEB, 10 Maart 1931. De Voorzitter van het hooi'dstembureau voornoemd, J. C. A. BANNINK. Btslitsing ovtr de Ingclsvarda candidatenlijiten voor do stemming tar vetkiszing van de laden van da Provineiala Sisten van Zeeland. De VOORZITTER van het Hoofdstembnreau in den kieskring 111 Zierikzee, maakt bekend, dat het Hoofdstembureau ten Stadbuize dier Gtemeente, op Donderdag 12 Maart 1931, des namiddag vier uur, IN EEN OPEN- BARE ZITTING zal be&liaeeu over de geldig- heicTuêr up ru Maart 1931 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde lgsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Zierikzee, den llen Maart 1931. De Voorzitter voornoemd, J. C. A. BANNINK. WIJZIGING DER KIESWET. Volgens de bestaande voorschriften van de Kieswet doen groepen of partijen die den kiesdeeler niet halen, bij de ver deeling der restzetels mede, indien zij drievierde van den kiesdeeler op hare candidaten hebben vereenigd. Wij ver nemen nu, dat op het departement van Binnenl. Zaken wordt gewerkt aan een wijziging der Kieswet waardoor zal wor den bepaald, dat in de toekomst negen tiende van den kiesdeeler noodig zal zijn voor groepen en partijen die aan de eerste zetelverdeeling niet meer doen, om bij de tweede verdeeling in aanmerking te komen. Voorts wordt aan B. Z. over wogen, op de een of andere wijz; het stellen van candidaten door particu lieren of onbeteekenende groepen, tegen te gaan. In Engeland moet, zooals be kend, iedere partij per candidaat een cautie stellen die aan den Staat vervalt, als een partij niet het voorgeschreven minimum aantal stemmen behaalt. Op welke wijze onze regeering de kwestie hoopt op te lossen, staat nog niet vast, WONINGVERBETERING TEN PLATTELANDE. De minister van arbeid heeft in een circulaire aan de gemeentebesturen mede gedeeld, dat de aanschrijving van die be sturen van 7 Juni 1928 betreffende steun voor verbeteringen van woningen ten plattelande als volgt is aangevuld: Met inachtneming van de overige be palingen worden rijksbijdragen verleend tot een maximum van f 300 per woning indien het gaat om de huisvesting van groote gezinnen, in dier voege, datslecn te en voor de betrokken gezinnen te kleine woningen zoodanig worden ver bouwd, dat zij voor hun huisvesting ge schikt worden. Onder een groot gezin wordt voor deze regeling verstaan een gezin met zes en meer kinderen. Deze bijdrage wordt niet verleend, in dien een of meer der kinderen, geacht kunnen worden in de kosten van het ge zin voldoende te kunnen bijdragen, en als regel niet, wanneer het aantal kin deren beneden den leeftijd van 16 jaar minder dan zes bedraagt. ZIERIKZEE. Verschenen is het jaar boek 1931 van den algemeenen bond van oud-leerlingen van inrichtingen voor mid delbaar landbouwonderwijs, dat z'n drie voorgangers, zoowel wat grootte als in houd aangaat overtreft. Ook dit jaarboek, dat goed verzorgd is, bevat artikelen die niet alleen den vooraanstaanden land bouwer voorlichten, maar ook datgene vermeldt, dat de algemeene belangstel ling trekt. Zoo geeft Ir. Stevens een verhandeling over de vlastrekmachine, waarbij een 3- tal photo's ter verduidelijking en de heer R. Lijsten, een zeer lezenswaar dig artikel, eveneens geïllustreerd, over De boomgaard als onderdeel van het landbouwbedrijf. Een gedetailleerd ver slag is voorts opgenomen van de Bonds- excursie naar Zeeland, opgesteld door den secr. der ver. Goes, de heer C. O. J. Hendrikse te Zierikzee, aan welke ex po r.-ia wij persoonlijk deelnamen en waar aan wij aangename herinneringen be waren. Morgen (Donderdag) is het z.g. Half- vastenmarkt, sedert reeksen van jaren een drukken marktdag, een kleine kermis vaak, maar reeds enkele jaren meer ver vlakt tot een gewone marktdag, waarop het nog al eens druk kan zijn. KINDERZORG. Reeds een paar maal hebben wij van deze plaats de aandacht gevestigd op een bescheiden bazaar, teneinde met de opbrengst daarvan kinderen der 4 la gere scholen, die daaraan behoefte heb ben, van kïeeding of schoeisel te voor zien. Aan de2e bazaar is natuurlijk een verloting verbonden. Reeds zijn veel loten in de zakken der burgers terechtgeko men, die, begaan met het lot der school gaande jeugd, eenige loten kochten of flink in de portemonnaie tastten, om het sympathieke doel te steunen. In het Gebouw' der Wijkverpleging is thans de bazaar gereed en wij noodigen gaarne onze vrouwelijke lezeressen uit, eens een kijkje te gaan nemen- bij de fraaie handwerken, die daar op de ge*- lukkige winnaars liggen te wachten. Naast vele fraaie, enkele heel mooie handwerken, vindt men er etsjes, snuis terijen etc. etc. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag is de bazaar geopend. Laten we hopen, dat de dames, die deze bazaar organiseerden, succes zullen hebben, opdat voor dit sym pathieke doel een flink bedrag zal kun nen worden afgezonderd. NOORDWELLE. De Onderlinge Auto- Verzekering „Eendracht maakt macht", hield in café de Jonge alhier haar jaar- lijksche Algem. Ledenvergadering, onder leiding van den heer C. Blom. Door bij zondere omstandigheden kon verleden jaar geen algem. vergadering plaats heb ben, zoodat rekening en verantwoording moest worden gedaan over de twee laat ste boekjaren. Na een uitgebreid en helder overzicht -door den secr.-penningm. den heer T. L. Jonker te Haamstede, gaf deze verantwoording van zijn financieel beheer en bleek, dat de jaren 1929 en 1930 zeer voordeelig waren geweest. Het overschot over 1929 bedroeg voor wat betreft afdeeling A (Wagenschade) 75 pet. der betaalde premie en voor afd. B (Wettelijke Aansprakelijkheid) 94 pet. der betaalde premie. Voor 1930 bedroeg het overschot resp. 64 pet. en 89 pet. Besloten werd om evenals voorgaande jaren van het groote overschot, 10 pet. voor elke afdeeling aan de reserve toe te voegen. De premie bij den aanvang van elk boekjaar betaald, was ongeveer gelijk aan de gemiddelde vaste premie bij particuliere verzekering. Gemiddeld hebben de kosten over de vier jaren van het bestaan der vereeniging voor A 42 pet. en voor B. 12 pet. der betaalde premie bedragen. Er bleken ruim 70 wa gens te zijn ingeschreven. Werd tot op heden de W.A. geheel voor eigen risico genomen, een voorstel van het bestuur om deze bij een andere Maatschappij in herverzekering te brengen, werd met al gem. stemmen aangenomen en is zulks dan ook inmiddels tot stand gekomen. Het risico der W.A. behoeft dus geen beletsel meer te zijn voor toetreding van nieuwe deelnemers. Vooral dit laatste besluit opent gunstige perspectieven voor de uitbreiding der vereeniging welke toch reeds op zichzelf een succes was. Deze vier jaren hebben voldoende bewezen, dat onderling autoverzekering op Schou wen—Duiveland volkomen uitvoerbaar is en met voordeel. ELLEMEET. De eerste Zaterdag in Maart kenmerkte zich dit keer door guur winterweer, maar desondanks werd het traditioneele strafeest opgewekt gevierd. Er verzamelden 'zich, omstreeks half 2 een tiental ruiters, gezeten op versierde paarden, op het dorpsplein, om een tocht naar de naburige gemeenten te maken Tegen den tijd, dat men hun terugkomst verwachtte, had het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zich bij de school opgesteld om allereerst een serenade te brengen aan den beschermheer, burge meester de Bruijn. Daarna trok de fan fare aan het hoofd van den stoet ruiters 't dorp binnen; een paar nummers wer den ten gehoore gebracht en hiermede was het voornaamste gedeelte van het stra weer achter den rug. De koude zal de oorzaak wel geweest zijn, dat men alles vlug afwerkte en dat er niet zooveel volk op de been was dan op andere jaren. Des avonds hield het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid", dir. dhr. C. v. d. Nood, een uitvoering in de zaal van den heer A. v. d. Have. De omstandigheden in aanmerking nemende, was de zaal goed bezet. Nadat het corps de eerste vier nummers van het programma ten gehoore had gebracht, volgden voor de pauze een blijspel: „De Rijkdom der Armen" en een voordracht „De luitenant en zijn oppasser". Door moeder geholpen", was de titel van het blijspel in twee bedrijven. Evenals in de vorige stukjes vervulden de dames en heeren hun diverse rollen op prijzens waardige wijze. In het nu volgende co- misch duet „De hengelaar en de zee man" waren beide heeren voortreffelijk gegrimeerd en typisch gekleed. Ten slotte probeerde „Salie Pilleman" zijn geneesmiddelen op kluchtige wijze aan den man te brengen. De voorzitter, dhr. den Engelsman, die vooraf het publiek en inzonderheid de burgemeester had welkom geheeten, dankte nu allen voor hun medewerking en het publiek voor het applaus. De burgemeester verklaar de, dat zoowel de muzieknummers als de tooneelstukjes zeer in den smaaK waren gevallen en dat hij hoopte, dat men op den ingeslagen weg zou voort gaan. Een gezellig bal besloot dezen voor publiek en medewerkenden zeer geslaagden avond. SCHERPENISSE. Op 27 Febr. j.l. had alhier de eindles plaats van de dezen winter gehouden Motorcursus onder lei ding van den heer J.b Hage Jacz. te St.- Maartensdijk. De cursus begon met 25 leerlingen en eindigde mat 24 leerlingen. Nadat door den leeraar aan alle leerlin gen eenige vragen waren gesteld, welker beantwoording een vlot verloop had, reikte ing. Stevens, landbouwleeraar te Goes, allen een diploma uit. Na aange raden te hebben het geleerde in de praktijk toe te passen, dankte hij ook dhr. Hage voor zijn gegeven onderwijs. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer W. L. Klompe, namens het bestuur der afdeeling Tholen van de Z. L. M., welke eveneens het nut eener dergelijke cursus naar voren bracht en allen dankte voor het welslagen daar van. Dhr. J.b Hage te Scherpenisse, voor zitter der regelingscommissie, betuigde eveneens zijn groote tevredenheid. Hierna dankte de oudste der leerlingen, dhr. Z. v. d. Velde te Scherpenisse, allen die hadden medegewerkt om dezen cursus in het leven te roepen, terwijl hij in het bijzonder namens alle cursisten den heer Hage dankte voor zijn prettige en leer rijke lessen door hem gegeven en bood hem namens allen eene herinneringslijst aan, daaraan den wensch toevoegende, dat hij nog vele jaren met aangename herinneringen aan dezen cursus zal mo gen terug denken. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden openbare vergadering van den gemeenteraad was de heer Vroegop met kennisgeving afwezig. De Minister van Arbeid heeft goedge vonden de uitkeeringstermijn voor ar beiders te verlengen met 36 dagen, zoo dat thans over 78 dagen steun wordt uitgekeerd uit de werkloozenkassen. Ia verband met gevraagde inlichtingen wordt medegedeeld, dat de Minister ge rechtigd i s de termijn van steunSi'tkeering te verlengen op grond van artikel 4 van het Werkeloosheidsbesluit 1917. Af wijzend wordt beschikt om toe te treden als lid tot de provinciale vereeniging voor vereemdelingenverkeer in West- Brabant. Aan gewetensgelden is in de gemeentekas gestort een bedrag van f 206,86. Verzoeken om de woning van Hengstmengel in de Boschstraat te mogen huren worden ter zijde gelegd daar Hengstmengel in de woning blijft. J. de Graaf Iz. verzoekt het bouwland in pacht geweest zijnde bij zijn vader, te mogen blijven pachten, welk verzoek de ge meenteraad inwilligt. Aan J. Bos wordt de gemeentebleek, gelegen in de vijf zinnen, verhuurd voor één jaar onder dezelfde voorwaarden als den vorigen huurder gesteld. De raad besluit adhaesie te betuigen aan het adres der gemeente Arnemuiden, inzake vrijstelling van het vak lichamelijke oefening ook na 1 Jan. 1936. De raad stelt weder f 10 beschik baar voor vernietiging van rupsennesten ten behoeve der schooljeugd. Adressen van de beide Arbeidersbonden en de S.D.A.P. betreffende in het leven roe pen van steunregelingen, welke ook niet georganiseerden en kleinlandbouwers zouden moeten omvatten, worden na breedvoerige besprekingen van de hand gewezen. Enkele raadsleden waren de meening toegedaan, dat deze geheele be weging slechts als een politieke pro paganda moest worden beschouwd. Een adres van A. J. Rijnberg en andere be woners in het Boschje betreffende ver harding van een voetpad aldaar, wordt voor kennisgeving aangenomen, daar deze zaak reeds de aandacht van het gemeentebestuur heeft. Tot leden van de stembureaux voor de Prov. Staten en den Gemeenteraad worden benoemd: Eerste stembureau, burgemeester, voorz.; leden de heeren A. L. Hage en A. Vroeg op; plaatsvervangende leden, de heeren C. Priem en J. van Nieuwenhuijze. Tweede stembureau: de heeren C. M. Quakkelaar, voorz.; leden P. J. Nelisse en J. L. Geluk; plaatsvervangende leden M. L. Koopman en L. H. van As. Hoofd stembureau Gemeenteraad: voorzitter de burgemeester; leden de heeren C. M. Quakkelaar, A. L. Hage en P. J. Nelisse; plaatsvervangende leden de heeren J. L. Geluk, M. L. Koopman en C. Priem. Eervol ontslag wordt verleend aan de heide helpsters der gemeentebewaar school. Het salaris voor nieuwe functio narissen wordt bepaald op resp. f 225 len f 275. Uit 29 sollicitanten worden be noemd als le helpster, mej. N. Manneke Pd., als 2e helpster mej. C. J. Koopman C.J.d. De benoeming van een schoonhoud- ster der Bewaarschool wordt aangehou den. Hierna wordt overgegaan in geheime zitting. PROV. STATENVERKIEZING. Dinsdag zijn in den kieskring Zierik zee de volgende candidatenlijsten inge leverd: Vrijheidsbond: van de Zande, H. C., Nieuwerkerk; Kooijman, P., Zierik zee; Boot, W. G., Burgh; Bannink, J. C. A., Zierikzee; van Putte, N. W., Zonne- maire; van der Have, A. C., Oosterland; Gast, C.. Brouwershaven; Boogerd, C. A., Noordwelle; van der Weijde, A. P., El- lemeet; Doeleman, H. J., Zierikzee. Anti-Rev.: den Boer, W., Zierik zee; van den Berg Dz„ W., Bruinisse; de Bruijne, J., Brouwershaven; de Kam, W., Zierikzee; den Boer, C. W., Brou wershaven; Vis, S. W., Haamstede; Quant, L., Zierikzee; van Splunder Wz., Jac., Zonnemaire; Verbeek, P., Zierikzee: Stoutjesdijk, M. J., Nieuwerkerk. C.-H. Unie: van Duin, G., Zierikzee; van Eldik, J. H., Noordgouwe; de Mul, B. C., Zierikzee; den Boer, M., Haam stede; Wandel, W„ Nieuwerkerk (Z.); van Schelven, W. J., Zierikzee; Krijger, Machiel, Bruinisse; Padmos, A. J. Re- nesse; van Citters, Jhr. L., Haamstede; de Pooter, C. M., Zierikzee. Vrijz. Dem: Adriaanse, J., Oostkar pelle; Staverman, A., Vlissingen; Berg- sma geb. Bergsma, E., Zoutelande; van den Broecke geb. de Man, E. J., Aarden- burg; Gerritsen, R., Zierikzee; de Graaf, W., Middelburg; Blaas, P. J., Tholen; Karelse, W., Schore; Harts, M. J., Vlis singen; Kik, W., Zierikzee; de Jonge, B., Kapelle; Peeman, J. C., Middelburg. S-D. A.P.: Catshoek, J., Zierikzee; Over- hoff, A. M., Goes; Onderdijk, L., Middel burg; De Pauw, A. C., Terneuzen; De Baare, A. C., Vlissingen; Pik, J. H„ Zie rikzee; Hubregtse, J. A. Burgh; Priem, J. P., Brouwershaven; van der Linde Wz., P., Dreischor; Hooze, A., Zonne maire. R.-K. Staatspartij. Edelman, W. P., Vlissingen; Mes, L. J., Middelburg; Boer, den A., Zierikzee. St. Geref. Partij: Kodde, D., Zou telande; Joziasse, D., 's-Gravenpolder; Boeder, C., Tholen; van Klinken, J. J., Nieuwerkerk; de Feijter, Iz., Axel; Heij- boer, A. C., Oud-Vossemeer; van Fraas- sen, M., Waarde; van der Wekken, A., Noordgouwe; van den Berge, C. Tholen; Cijsouw, H., Westkapelle; Gravelijn, K., Kerkwerve; Ringelberg, M., Zierikzee; Moens, J., Koudekerkë; Cijsouw, P., We- meldinge; Coomans, A. M., Haamstede. PROV. ZEEUWSCHE SCHOONHEIDS- EN ARCHAEOLOGISCHE VEREENIGING. Aan het door bovengenoemde commis sie aan Ged. Staten uitgebracht verslag over 1930 is het volgende ontleend: Aan Ged. Staten bracht de commissie advies uit op een tweetal verzoeken om ontheffing van de bepalingen der ver ordening tot het weren van inbreuken op het natuurschoon door reclame-mid delen, en wel o.a. onder de gemeente Oosterland. Teneinde het ontwerpen van bouwplannen in de provincie in betere banen te leiden, stelde een der leden een stel „Wenken bij het bouwen" op, met het verzoek, die via de gemeentebestu ren aan bouwkundigen en andere be langhebbenden bij het bouwbedrijf te doen toezenden. Ged. Staten stelden dit schrijven in handen van den inspecteur der Volksgezondheid, die naar aanleiding daarvan eenige opmerkingen maakte, die ten deele konden worden overgenomen. Advies bracht de commissie uit aan Ged. Staten, op de verzoeken om subsidie uit de provinciale kas, voor de restauratie van de uit de 16e eeuw dateerende kerk te Haamstede. De raad der gem. Burgh was huiverig voor de hoogere kosten, die ondergrondsche electrische geleiding mee zou brengen. Daar het dorpsschooon door bovengrondsche geleiding ongetwij feld zou worden geschaad, requestreer- de de commissie hierover bij het gem.- bestuur, maar meer afdoende was dé hulp van den burgemeester, die de meer dere kosten aan de gemeente vergoedde, Ten aanzien van de Zeeuwsche molens meldt het verslag tenslotte, dat van den molen „De Verwachting" te Tholen de kap, de stelling en de wieken zijn ver wijderd; ook hiervan is de verwachting het einde. Winterhanden Wintervoeten drietal geen genoegen genomen en wa ren in verzet gegaan. Uit het onderzoek bleek, dat V. eige naar van een voetpad is, en verdachte G. H. verbood hierover te loopen. Hier over ontstond herrie met het gevolg, dat de eigenaar door de familie H. geslagen, geschopt en gekrabd werd. Vader H., het eerst gehoord, bekende geslagen te hebben, doch beweerde dat getuige V. hem eerst de pet van het hoofd geslagen had. Moeder en zoon beweerden vervolgens in het geheel niets misdaan te hebben. Den verdachten hielp het echter niets, want, nadat de mis handelde en zijn vrouw als getuigen hun verklaringen hadden afgelegd, geloofde de Off. v. Just, niet veel van hun ver haal en vroeg bekrachtiging van het ver- stekvonnis. De Politierechter was van dezelfde meening, zoodat het vonnis voor ieder f 20 of 10 d. h. bleef. Hier mede waren de verdachten het niet eens. Zij zouden in hooger beroep gaan. RECHTZAKEN» Voor den Bredaschen Politierechter werd Maandag de zaak behandeld contra de veldarbeider A. H., diens vrouw E. V. en zoon G. H. te St.-Philipsland, die ieder wegens mishandeling van zekeren A. V., veroordeeld waren tot een boete van f 20 of 10 d. h. Met deze uitspraken had het het voorjiar, koop tgdig een pot SprutoL Bij alle Drogisten. ONDERWIJS. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Nationale School te DroogendijK (gemeente Dinteloord), mej. J. F. Wolf van Tholen. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. werd in een der lokalen van de openbare lag. school een Ouderavond gehouden; niet tegenstaande de felle winterkoude was de opkomst bevredigend. Aanwezig wa ren ook weth. Gilijamse en het raadslid dhr. Bolle, benevens leden der Oudercom missie. Na opening en welkom door het hoofd der school, dhr. de Bruin, werd rekening en verantwoording gedaan van het ten vorigen jaar gedane schoolreisje. Als lid der Oudercommissie werd herbe noemd dhr. J. v. d. Berge en in plaats van dhr. J. Overbeeke benoemd dhr. Alb. Visser. Aan de hand van lichtbeelden werd door dhr. J. A. Hubregtse behan deld „Het geschiedenisonderwijs in vroe- geren en tegenwoordigen tijd". In de pauze werden ververschingen aangeboden en werd gelegenheid gegeven tot bezich tiging van het werk der leerlingen, ter wijl viool- en pianomuziek gegeven werd door het onderwijzend personeel en mej. v. d. Stolpe. Door mej. Rotte werd voor gedragen de bekende schets van Justus van Maurik „Een plezierige nacht". Bij de rondvraag werd de minder gunstige toestand van het Lange Pad voor de schoolkinderen besproken. De heeren Gilijamse en Bolle deelden mede, dat door den gemeenteraad in dezen voor ziening is toegezegd. Dhr. de Bruin sloot onder dank voor opkomst en belangstel ling den goedgeslaagden avond, die den band tussehen school en ouders versterkt. ELKERZEE. Voor de betrekking van hoofd der openbare lagere school te Dui- vendijke hebben zich 4 sollicitanten aan gemeld. ELKERZEE. De voordracht voor onder wijzeres aan de O.L. School, bestaat uit de dames M. Vis. G. Wezeman en S. J. C. Versprille, resp. tijdelijk te Poortvliet, Oostvoorne en Leerdam. BRUINISSE. Van de sollicitanten naar de betrekking van hoofd der O.L. School zijn door B. en W. ter benoeming voor gedragen: 1. C. I. Serlé te Eikerzee; 2. P. J. Goedegebuure te Molenaarsgraaf en 3. A. Berkheij te Hoek van Holland. &&NMOUW EN VEETEELT. In het jaarverslag van de V.P.Z. over 1930 wordt o.m. gezegd, dat de keuring van foktoomen plaats had over 56 too rnen, als Schouwen-Duiveland 13; Noord- Beveland 12; West-Zeeuwsch-Vlaanderen 10; Zuid-Beveland 7; Walcheren 55 Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 5 en Tholen 4. Het aantal afgeleverde broedeieren der fok- toomhouders bedroeg 21166, waarbij Oos telijk Z.-Vlaanderen bovenaan staat met 5498, vervolgens Schouwen-Duiveland 5410 Tholen laagst aantal ad 631. POST EN TELKGMPHIE. ZIERIKZEE. De heer P. A. Rotte, hulp- besteller bij de Posterijen alhier, is aan gesteld tot besteller, met ingang van 7 Maart. VEESCHILLENDE BERICHTEN. DOOR HET IJS GEZAKT. Maandagmid dag zijn twee kinderen uit de gezinnen Koolhof en ten Hoeve te Kielwindeweer bij Hoogezand op een wijk door het ijs TOToir- 'erdronkQn De beide knap

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1