Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement; Woensdag 4 Maart 1931. zierjkzeesche courant. Ho. 12128. Ultt-h<U<lir M. i KDSTFR. advertentie iv Inzending Advertentiën binnenland. Uit Stad eii Provinole. Bij Scheren Prfli per 8 maanden f 1,80, franco per poet f 1,80. Yoor het buitenland per Jaar f 10, Afaonderljjke nummera 5 oen). Yeraohjjnt Mnd., Waad. en Vtjjd. TeL No. 82. - Poatgiro 18T8TT. ran 18 regel. #0 et.., »a» 4 regel, en daarboTen 20 eta. pei regel. Beelame. 80 eta. p. regal. Bij eontraot belangrijke korting. Inaending op den dag Tan alt- gare vdór 10 are. ■ItarlllklOauroDilaadaa* oitonf EEN NIEUW AMSTERDAMSCH STADHUIS. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft een brief ontvangen van de regee ring, waarin deze, blijkbaar het eigen domsrecht van Amsterdam op het Paleis op den Dam erkennend, zich bereid ver klaart, medewerking te verleenen tot den bouw van een nieuw stadhuis, onder, voorwaarde echter, dat Amsterdam dan het Paleis in eigendom aan het Rijk af staat om te dienen als verblijfplaats van het Hoofd van den Staat. Tot groote voldoening stemt het zeker, dat eindelijk de kwestie van den eigen dom van het Paleis op den Dam, ook naar 't oordeel van de regeering, ten gun ste van A,dam blijkt te zijn beslist. Verheu gend is 't ook, dat A'dam nu een stadhuis zijner waardig zal krijgen. En de plaats, waar het nieuwe raadhuis ongetwijfeld zal komen is zeker gelukkig gekozen. Zooals men weet, werd het groote terrein aan het Frederiksplein, dat in het voorjaar van 1929 door het afbranden van het Paleis voor Volksvlijt is vrijgekomen, door de gemeente ge kocht voor drie millioen gulden. Dit ter rein, dat zij ongetwijfeld voor den stad huisbouw zou willen afstaan, meet ongeveer 17,000 M2., terwijl het Paleis op den Dam „slechts" 4800 M2. opper vlakte heeft. ZIERIKZEE. Bij de Erven de wed. J. van Nelle te Rotterdam is verschenen het derde deel van het door deze firma uitgegeven boek „De Wonderbaarlijke avonturen van Bartje Kokliko", door Joh. Fabricius, met penteekeningen van den schrijver zelf. In dit alleraardigst, goed geschreven en knap geïllustreerd kinderverhaal, wordt de jeugd verteld: „Hoe het Bartje verder ging". De hoofdman der kabouters verbreekt te betoövering. Bartje wordt weer een gewoon sterveling en trekt met Wanja het Oosten in. de zon tege moet! Frank van Wezel's roem ruchte jaren. Zoo zal dan ook te Zierikzee een opvoering worden gegeven van het stuk, dat den inhoud van dit grappige boek van De Jong op het tooneel brengt. Hoevelen hebben niet ge smuld van de origineele grappen van Frank van Wezel, en van den gezonden humor waarover hij blijkt te beschikken. Een stuk werkelijk soldatenleven uit den mobilisatietijd, waarin de sappigheid en de realiteit van dit leven inderdaad tot uiting komt. Het Groot Volkstooneel directie Bouber dat het stuk met groot succes reeds in de groote steden voor steeds volle zalen gaf, zal het ook te dezer plaatse niet aan belangstelling ontbreken, want velen die Frank van Wezel kennen, zullen hem ook in de persoonlijke uitbeelding willen zien en genieten. Waar deze winter nog geen enkel beroepstooneel hier is opgetreden mag men wel op een talrijk bezoek re kenen. Hoe het mogelijk is voor den toegangsprijs van f 1,25 een gezelschap van de bezetting als voor de opvoering van dit stuk noodig is, op te laten tre den, is voor ons trouwens een puzzle, In verslag van de vergadering van oud-leerlingen fruitteelt Renesse is ge wezen op bezoek aan de vergadering inzake dc vliegdienst op 24 Maart te Haamstede. Dit moet echter zijn Zierik zee. In 't Ing. stuk van den voorzitter van 't Vliegcomité staat als openings datum van 't vliegveld 2 Mei, doch dat moet zijn 4 Mei, zooals reeds meerma len is bekend gemaakt. De vergadering, Maandagavond in 't Huis van Nassau belegd door de Zie- rikzeesche Bestuurdersbond en de afd. Zzee van do S.D.A.P. was vrij goed bezocht. Als voorzitter fungeerde de heer J. C. Krijger, die in het kort uiteenzette, waarom deze vergadering wordt gehou den, n.l. voor de steeds toenemende wer keloosheid en het weinige resultaat dat het laatste adres aan den raad heeft opgeleverd. Hij gaf daarna het woord aan den heer J. H. Pik, die zijn causerie begon met te verklaren, dat de werke loosheidsverzorging hier ter plaatse, na de actie van vorige maand en bespre king in den raad, nog niet veel is ver beterd. Spr. bepaalde zijn hoorders bij een uiteenzetting van de wereldcrisis, de cri- sisverschijnslen, de werkeloosheid en wat daarmede verband houdt. Spr. was van meening, dat de crises zullen blijven, zoolang de kapitalistische productiewijze blijft bestsan. Teekenen #Jn er echter reeds te bespeuren, dat geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid inwrijft met slechts een weinig men de productie gaat regelen, zooals bij de petroleum, rietsuiker en rubber. Wanneer men in die productie rege lend optreedt, waarom dan ook niet bij de econ. producten? Spr. onderschatte evenwel de moeilijkheden van dit belang rijke probleem niet: n.l. een productie, die zich richt op de behoeften van de mensc'hheid en niet alleen naar de winst. De crisis in dezen tijd is, volgens spr., mede een gevolg van den wereldoorlog en de vredesbepalingen van Versailles. Zoo zijn in de oorlogsjaren heel wat landen zelf in hun behoeften gaan voor zien, waardoor zij minder afhankelijk van 't buitenland werden. Het econ. le ven van West-Europa heeft een knak gekregen, wellicht van blij venden aard. Het gevolg van de crisis is werke loosheid, waardoor de arbeidersklasse het meest getroffen wordt. In deze maatschappelijke nood, moet dan ook volgens spr., langs maatschap- pelijken weg worden voorzien. Na gewezen te hebben op de zedelijke en geestelijke nooden, tengevolge van de werkeloosheid, bepaalde spr. zijn hoor ders bij de middelen om de crisis te verminderen. Protectionisme achtte ook spr. verkeerd. Steunregelingen als Tarwe- wet en Suikerwet, kunnen wel van in vloed zijn, maar 't zijn lapmiddelen. In ons land zijn thans 200,000 werkeloozen (In onze gemeente is het aantal wegens het ontbreken van officieele gegevens niet bekend). De S.D.A.P. wenscht de gevolgen van de crisis te verzachten door werkver schaffing en steunverleening. Zij is ech ter in de eerste plaats niet voor steun verleening, maar meent dat de valide arbeider het best gediend is wanneer hij dagelijks aan den arbeid gaat, maar daarnaast staat dat ieder arbeider recht heeft op werk. Steunverleening komt eerst in aanmer king wanneer men niet meer in staat is, aan de eisc'hen der werkverschaffing te voldoen. De regeering is ten opzichte van de werkelooze arbeiders een ander standpunt gaan innemen, blijkens de maatregelen, door haar in de laatste tijden genomen, zooals steun aan de wer keloosheidsverzekering. Maar een wette lijke regeling ontbreekt nog om de ge meente en de arbeiders te verplichten tot deelname in die verzekering. Ten slotte vestigde spr. de aandacht op wat in de gemeente gedaan wordt en be toogde dat deze avond niet bedoeld is als demonstratie, maar om een woord van protest te laten hooren tegen het feit dat men hier een werkelooze ar beider, die 3 dagen bij de werkverschaf fing in dienst is geweest, met f 5,25 naar huis zendt. Het in Januari ingediende adres dient volgens spr. dan ook nog eens aan de orde te worden gesteld. Na de pauze verkreeg de heer Cats- hoek het woord, die bijna uitsluitend de werkloozenvoorziening in deze gemeente behandelde en echtereenvolgens besprak, het uitdiepen der grachten, verhooging en verzwaring der hevendijken en de rioleering. Voor uitdiepen der grachten 'is f 800 uitgetrokken, terwijl 3 menscnen daarbij aan 't werk gesteld zijn. Middel burg heeft voor het uitdiepen der vesten f 19500 uitgetrokken, terwijl vele werk- loozen bij die karwei te werk gesteld zijn. De verhooging en verzwaring der 'ïa- vendijken is hier jarenlang verwaarloosd, niettegenstaande Schouwen en de Prov. Waterstaat herhaaldelijk op verbetering aandrongen. Nu zijn 14 dagen lang 4 arbeiders daar aan 't werk gezet. Het gemeentebestuur k8n nu niet met dit belangrijke werk beginnen, omdat te lang is gewacht met de noodige voorbereiding. Voorts behandelde spr. de rioleering, waarmede thans een aanvang wordt ge maakt, maar waaraan niet vlot doorge werkt kan worden, omdat men de noo dige materialen niet bij de hand heeft, bijgevolg wordt de uitvoering duur. De wijze van werkverschaffing bespre kend, merkt spr. op, dat hier een politiek wordt gevolgd om er zoo goedkoop mo gelijk vanaf te komen en als 't kan er nog iets op te verdienen, getuige de wijze waarop het uurloon is bepaald bij 't leggen der buizen voor de gas fabriek. De laatste raadszitting heeft spr. gezegd, dat het wenschelijk is, dat de arbeiders, die productief werk hebben, ook een behoorlijk loon zullen verdienen, Men was 't er roerend mede eens. Wordt dat nu uitgevoerd? Geen sprake van, zegt spr. De gemeente maakt misbruin van de werkeloosheid, wat blijkt uit het te werk stellen van timmerlieden, die f 1,75 per werkdag ontvangen. Zou het nu zoo erg zijn, vroeg spr. aan het eind dezer bijeenkomst, dat de gemeente eens wat meer besteedde om in de werke- loozennood te voorzien? Voor debat gaf niemand zich op, waar na d« heer T. C. Schipper, die inmid dels de leiding had overgenomen, de volgende motie voorlas: De vergadering van werkloozen en an deren, bijeen in 't Huis van Nassau te Zierikzee op Maandag 2 Maart, bijeen geroepen door den Zierikzeeschen Be stuurdersbond en afd. der S.D.A.P., ver zoekt Uw Raad, het op 23 Febr. in gezonden adres van den Zierikzeeschen Bestuurdersbond, den R.-K. Volksbond en de S.D.A.P., alsnog aan de orde te stel len. Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen, waarna de voorzitter de sprekers dank zei voor hun betoog en de vergadering sloot. Dinsdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Naar aanleiding van een ingekomen brief van Ged. Staten, waar in medegedeeld wordt, dat het college, voor het door laten branden der haven lichten, na aankomst der Prov. Boot, niet lager kon gaan dan v 400 vergoeding daarvoor per jaar, volgde een ruime be spreking, waarvan het resultaat was, dat de heer de Broekert zijn cijfers over deze kwestie door deskundigen zal laten onderzoeken en deze cijfers ter kennis zal brengen aan Prov. Staten, Vaststelling volgt van enkele jaarwed den en pensioensgrondslagen, alsmede van het primitief kohier der hondenbe lasting 1931. Het verzoek van H. van Wijk, betreffende teruggaaf van vergun ningsrecht, wordt ingewilligd. P. Rodoe krijgt eervol ontslag als om roeper. terwijl tot zijn plaatsvervanger wordt aangewezen C. van Aken. De boom voor de pastorie der R.-K. Kerk wordt ter dood veroordeeld en het gewijzigde voorstel, omtrent de dek king van de kosten, noodig voor de rio leering, goedgekeurd. Het verzoek van de heeren T. J. v. Tilburg en G. J. den Dekker, tot aan koop van gemeentegrond, wordt aan gehouden. (Het voorstel van B. en W. luidde eerst afwijzend). Het verzoek van het R.-K. Kerkbestuur omtrent nieuwe schoolbanken is ingetrokken, nadat over eengekomen en goedgevonden was, dat een aantal oude schoolbanken zullen wor den vermaakt, hetgeen der gemeente f 3000 zal kosten en welke banken ook in de openbare scholen zullen worden gebruikt. De banken zullen worden aanbesteed in partijen. B. en W. en C. v. Fabricage zullen trachten, zoowel kleine ambacats- bazen, als werkelooze bouwvakarbeiders te gerieven. De verordening op de begrafenisrech ten, benevens een drietal instructies, n.l. voor grafdelver, lijkdragers en opzich ter der begraafplaats wórdt gewijzigd. Tot hoofd der U.L.O.-school wordt be noemd de heer T. Broere, thans onder-, wijzer aan deze onderwijsinrichting. Aan het einde der agenda wordt be handeld de ingekomen motie door den Zierikzeeschen Bestuurdersbond en de atd. der S.D.A.P. in een Maandagavond gehouden vergadering aangenomen en waarin gevraagd wordt opnieuw behan delen van het adres, inzake werkloozen voorziening. Verworpen wordt met 8—5 een voor stel-Catshoek, om aan kostwinners f 12 per week te geven, plus f 1 per kind. Een tweede voorstel-Catshoek minimum uitkeering f 8,50, plus kindertoeslag werd verworpen met 7—5 stemmen. Een voorstel-Doeleman-Gerritsen, dat niemand minder uitkeering zal krijgen dan f 8,50, terwijl de thans geldende regeling blijft bestaan, werd aangenomen. (Uitgebreid verslag volgt). KERKWERVE. Openbare raadsvergade ring op Zaterdag 28 Febr. j.l. Alle leden aanwezig. Voorzitter de burgemeester. Deze opent op de gebruikelijke wijze de vergadering en heet alle leden harte lijk welkom op deze eerste vergadering in het nieuw begonnen jaar. Met dank' baarheid constateert hij, dat allen weer in gezondheid deze vergadering kunnen bijwonen. Der traditie getrouw geeft hij een overzicht van wat in de gemeente in 1930 is geschied. De losplaats te Flaauwers heeft alweer gunstige resul taten opgeleverd. Overigens is, volgens hem, naar menschenheugenis geen jaar zoo minder gunstig geweest voor den landbouw als het afgeloopen jaar. Hij hoopt, dat 1931 gunstiger mag zijn en bij het einde des jaars allen nog in ge zondheid in functie mogen zijn. Weth. Viergever dankt hem voor de geuite wenschen en namens den raad wenscht hij hem wederkeerig ook voor zijn gezin alles goeds toe. Het kohier van de hon denbelasting wordt opgemaakt tot een totaal van 66 losloopende' en 7 vastzit tende, resp. Ie en 2e klasse. Van het Waterschap Schouwen is ingekomen de mededeeling, dat f 500 beschikbaar wordt gesteld voor verharding van wegen, op dezelfde voorwaarden als voorheen, ten gevolge waarvan weer verzoeken om ver harding kunnen worden ingewilligd. Op het verzoek van Ged. Staten aan B. en W. of deze geneigd zouden zijn de ge meente te doen deelnemen in het garan tiefonds voor de luchtvaart, hadden deze ontkennend geantwoord. In aansluiting daaraan wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten afwijzend te beschikken op het desbetreffende verzoek van het comité van den vliegdienst Schouwen— Rotterdam. Niemand gevoelde er iets voor, vooral niet in de tegenwoordige omstandigheden. Evenor-9 wr-jl 'n Hevea-product Vraagt m Uw kBmmmM aangenomen adhaesie te betuigen aan het bekende adres Arnemuiden om ont heffing van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen. Het geschrift van de Z.L.M. aangaande arbeidsbemiddeling en werkloosheidvoor ziening zal de voorzitter laten circuleeren bij de leden. Weth. v. d. Cingel geeft hierbij nog eenige toelichting. Idem zal geschieden met den Prov. Almanak, met het oog op mogelijke aanschaffing. Nog was ingekomen een verzoek van het Wa terschap Schouwen, om voor den brand- kraan bij het stoomgemaal een stand- en straalpijp aan te schaffen, terwijl dan bij mogelijken brand de slangen van het stoomgemaal zouden mogen worden ge bruikt. Na eenige bespreking daarover wordt op voorstel van den heer Hanse z.h.s. besloten daaraan te voldoen, op voorwaarde van gebruik voor Moriaans- hoofd en omstreken, terwijl de bijdrage komt voor rekening van het Waterschap. Z.h.s. wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om de begrooting 1931 volgens ingekomen brief van Gedeputeerde Staten te wijzigen. Evenzoo de af- en overschrijvingen over 1930 en wijziging der begrooting 1930. Op dezelfde wijze vaststelling der gewijzigde pensioens grondslagen van den burgemeester, den veldwachter, den havenmeester, den des kundige bouwverordening en den ambt. van den Burg. stand. En ook nog de om de vijf jaar vast te stellen verordening op de verordeningen. Voor leden van het stembureau voor de stemming der Prov. Staten werden met meerderheid gekozen de heeren: v. d. Sluis en v. d. Cingel; voor dat van den gemeenteraad de heeren: Viergever en v. d. Linde; beide bij le stemming. Voor die van 2 leden van het hoofdstembureau waren 5 stemmingen noodig. Toen waren ge kozen de heeren: v. d. Cingel en v. d. Linde. De overige werden aangewezen als plaatsvervangende. Bij de rondvraag doet de voorzitter nog mededeeling van een verzoek, dat te laat voor de agenda was ingekomen, van den correspondent der arbeidsbemiddeling om een belooning daarvoor. Na eenige bespreking wordt besloten dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. De heeren v. d. Sluis en Fondse informeeren nog naar den toestand en verbetering te Flaau wers, en de eerste zou voor willen stel len dit goed in orde te maken. De voorz. stelt voor. dat B. en W. as. Maandag met bovengenoemde heer naar Flaau wers zullen gaan, om alles goed op te nemen. Aldus zal geschieden. De heer Hanse vraagt om verwijdering der paal tjes in de weg bij J. Verboom. Wordt toegezegd. Nadat nog eenige bespreking is gevoerd tusschen. den voorzitter en den heer Fondse over het peildelven der slooten in verband met het weg zakken der kanten, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten, Dinsdagnamiddag is aan den zeedijk nabij Flaauwers een lijk aangespoeld van een manspersoon, vermoedelijk tusschen de 30 en 40 jaren oud, gekleed in blauwe trui, gestreept boezeroen, lange blauwe kousen, waarover blauwe wollen sokken, zonder schoenen, Engelschleeren broek en twee wollen hemden; verder geen her kenningsteekenen. OOSTERLAND. Alhier werd, na een korte inleiding van den heer Bax, be stuurder van den Ned. Landarb. Bond, een afd. van dien bond opgericht, waar toe 32 personen toetraden. BRUINISSE. Zaterdagavond j.l. hield de vereeniging „Algemeen Schippers en Visschersbelang" de jaarvergadering in „Het Veerhuis", onder leiding van den voorzitter, den heer M. Vijverberg. In zijn openingswoord hield de voorzitter een korte beschouwing over het jaar 1930 ten opzichte van de resultaten van het mosselvisschersbedrijf. Deze zijn ta melijk bevredigend geweest, doch blijven ten achter bij het jaar te voren. De prij zen der mosselen waren lager, terwijl ook de verzonden hoeveelheid aanmerke lijk minder is. De periodiek aftredende bestuursleden J. de Ronde en E. Jumelet, werden herkozen. De voorzitter deelde mede, dat verleden jaar door de Ver. Algemeen schippers en visschersbelang", tot het Gemeentebestuur het verzoek is gericht om bij den minister van Water staat aan te dringen, de werken ter ver betering van het Hellegat, zoodanig te laten uitvoeren, dat het gevaar voor schade aan de oester- en mosselcultuur tot een minimum beperkt blijft. Aan dat verzoek is door het gemeentebestuur vol daan. Het antwoord van den minister, dat door den voorzitter werd voorge lezen, kan hier geen bevrediging vinden, derhalve heeft men zich nogmaals tot het Ministerie van Waterstaat gewend. Een voorstel werd aangenomen om aan bevoegde personen te verzoeken, het af halen van mosselzaad van hoofden en dammen aan de Noordzeekust publiek te verpachten. PROVINCIALE STATENVERKIEZING. De candidatenlijst voor de verkiezing in de Kieskringen Middelburg, Vlissin- gen en Zierikzee ,zal luiden als volgt: 1. W. P. Edelman, Vlissingen; 2. L. J. Mes (aftr.), Middelburg en 3. A. den Boer, Zierikzee. Daar de R.-K. in deze combinatie van kringen op niet meer dan één zetel kun nen rekenen, zal dus de heer Mes, even als de heeren Vienings en van Waes- berghe, die op de lijst van den kring Hulst te laag werden geplaatst om her kozen te worden, niet meer in de Staten terugkeeren dezen zomer. STAVENISSE. Vrijdagavond 1.1. hield de afdeeling van het „Groene Kruis" al hier hare jaarvergadering. De voorzitter, dhr. Hanssens, heette allen welkom, in het bijzonder dhr. Driessen, als verte genwoordiger der Philipsfabrieken te Eindhoven, Daarna verkreeg dr. Bernhardi van hier het woord om in een heldere en duidelijke rede, zooals wij dat van genoemden spreker gewoon zijn, deRönt- gen-apparaten of de X-straten (onbeken de stralen) te behandelen en te bespre ken, aan de hand van lichtbeelden. Daar uit bleek duidelijk hoe nuttig voor een patiënt een Röntgen-apparaat kan wer ken, niet alleen b.v. bij been- en arm breuken, en bij verwondingen, maar ook bij aandoeningen van meer zachte dee- len, als hart, maag, ingewanden, slok darm, longen enz., zoodat het bezit er van niet alleen van een groot belang is voor de genees- en heelkunde, maar in de eerste plaats voor de lijdende mensch- zelve. Heeft men zoo'n apparaat in de onmiddellijke nabijheid, dan heeft men ook die groote kosten van verplaatsing enz. niet te maken, als er een onder zoek ge wenscht is. Een bezit van een Röntgen-apparaat is zeer aan te bevelen, voornamelijk als men ook kennis van de fotografie heeft. Daarna verkreeg ge noemde heer Driessen het woord, die het op hoogen prijs stelde hier namens Phi lips een bespreking en een demonstratie van genoemd apparaat te mogen geven. Aan de hand van lichtbeelden liet hij duidelijk de werking ervan zien en hij roemde de goede en groote resultaten ervan. Op een paar personen uit het gezelschap werden proeven van door zichtigheid genomen en een foto van een voet, (geheel ontwikkeld) klaar gemaakt. Alles was buitengewoon interessant. Beide sprekers werd door den voorzitter de dank der vergadering betuigd. Daarna kreeg men de ledenvergadering. Uit het verslag over 1930 bleek, dat de afdeeling 270 leden telt, de ontv. waren f 1589,74 en de uitg. f 476,71, zoodat het saldo op 31 Dec. 1.1. was f 1113,03, welke gel den rentegevend belegd zijn in de BJL.B. De penningm., dhr. Buijze, die tevens bij acclamatie als zoodanig werd herbenoemd, is onder dankzegging gedechargeerd voor zijn gehouden beheer. Van de diverse ar tikelen, die alle in goeden staat verkee- ren, was een ruim gebruik gemaakt. In den loop van 1930 waren er 3 ligtenten in gebruik geweest. Den magazijnmeester dhr. van Prooijen, werd dank betuigd voor zijn goede zorgen inzake het ma teriaal. Behalve kleinere artikelen, was er dit jaar ook een Hoogtezon aange kocht, waarmede Dr. B. reeds herhaal delijk succes heeft gehad. Medegedeeld werd, dat de pogingen inzake „Wijkzus ter", ook na de lezing van mejuffr. de Raadt uit Middelburg, om financieele re denen, geen succes hebben gehad. Dr. Bernhardi bepleit nogmaals het groote belang van Röntgen-opnamen voor de ge neeskunde en drukte den wensch uit, dat de afdeeling een dergelijk toestel tot hare beschikking krijgt. Er werd beslo ten, de leden in de volgende week op nieuw bijeen te roepen, teneinde alsdan definitief over den al - of niet aankoop ervan te beslissen. Daarna sluiting. RECHTZAKEN. OPLICHTING. De winkelbediende J. B. B. uit Bergen op Zoom, meer bekend als brillenkoop- man, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda, die door allerlei mooie praatjes van C. B. uit St.-Anna- land, van wien hij wist dat deze in moei lijkheden verkeerde, in het tijdvak van 15 Dec. 1930 tot 20 Januari 1931 geld wist los te krijgen, waarvoor hij dan zou zorgen dat laatstgenoemde uit de moeilijkheden zou komen, werd Maandag door de Bredasche Rechtbank wegens het voortgezet misdrijf van oplichting, ver oordeeld tot 1 jaar gev.str. Door den officier van justitie was op 19 Februari j.l. tegen dezen verdachte 1 jaar en 3 maanden gev.str. geëischt. ONDERWIJS. MUZIEK OP SCHOOL. Namens den Ned. Bond van Piano- en Orgelhandelaren en Fabrikanten is au diëntie bij den minister van onderwijs aangevraagd om te bepleiten, dat het muziekonderwijs op school officieel in gevoerd wordt als een der middelen, die de verslapping van muzikale energie de tc ^nwoorditw* ie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1