Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 2 Maart 1931, zierikzeesche courant. advertenties EERSTE BLAD Inzending Advertentiön BINNENLAND. Uit Stad en Provinoie. FEUILLETON. Hst Huis van den Graaf. Ziek frgl per 8 «eande* f 1,50, (mw per port f 1,80. Toor het baitenlaod per jeer f 10,—. Afeondprigke nummer» 6 oeal. Venohgnt Had., Weed. en Vrijd. Tel. Ho. 82. - Portgiro 18T6TT. S7«t« j A ARB AN 8. No. 12125 Sir. S. J DE LOOZE. ttltc.-Hrtittwr N. I. KOSTEK Ten 1—8 regel» 60 eta., re» i regel* en deerboTen 20 eta. per regel. Beolemce 30 eta. p. regrl. Mjj eontreet belangrijke kartitf Ineending op den deg Tee nit- geTe vóór 10 ar*. Olt nummer beeteet uit 2 bladen. aitarlllk lO oor op deo dog oHoooi Gevonden voorwerpen Hondenmuilkorf, kinderhandschoen, ta felkleedje, zakhaarkam, handtaschjej, flesch Haarlemmerolie, lederen handscnoen, bood- schaptasch, Engelsche sleutel, damespor- temonnaie, zegelring, melkbus, dames handschoen. Opgevangen: een kip. TWEEDE KAMER. Indische begrooting. Na replieken, op de.algemeene 'beschou wingen, door verschillende Kamerleden en duplieken van den minister werd Vrij dag, op verzoek van den heer Wijnkoop, stemming gevraagd over 't geheele wets ontwerp. De heer Wijnkoop verklaarde, dat zijn fractie voor geen enkele regee- ringsdaad ten opzichte van Indië ver antwoordelijkheid wil dragen. Het wetsontwerp wordt bij zitten en opstaan goedgekeurd (alleen de heer Wijnkoop en de aanwezige soc.-dem. ble ven zitten). ZIERIKZEE. De 33ste uitvoering van de vereeniging „Onderling Kunstgenot", op Vrijdagavond j.l. in het „Huis van Nassau" mocht zich in groote belang stelling verheugen, waarover de voorz., de heer C. O. J. Hendrikse, dan ook bij zijn openingswoord zijn genoegen te ken nen gaf. Te betreuren vond hij het ech ter dat de v'ereeniging niet met eigen krachten eens iets naar voren brengt. In zijn welkomstwoord richtte hij zich ver der speciaal tot de leden der tooneel- vereeniging „V.Z.O.S." van Burgh, welKe vereeniging dan dezen avond als gast van „O.K.G." zou optreden. Voor de pauze werd door deze het Indische too- neelspel „Blank en Bruin" voor 't voet licht gebracht en na de pauze de klucht „Hij is onschuldig". Jammer dat door de luidruchtigheid van enkele der aan wezigen-in het begin al het gesprokene niet goed tot zijn recht kon komen. La ter ging dit gelukkig beter en werd het stuk dat veel inhield, door allen met aandacht gevolgd en volgde na elk be drijf een welgemeend applaus. Ook de klucht viel zeer in de smaak en bracht vaak de lachspieren in beweging. Uit dit komisch éénactertje bleek wel met welke moeilijkheden een braaf huisvader te kam' pen kan krijgen. Over het algemeen was de vertolking der verschillende rollen goed te noemen, vooral gezien het feit dat voor enkele der eerst aangewezen spelers, plaatsvervangers medespeelden. Naast een woord van dank en vaarwel riep de voorzitter aan het eind van den avond de gasten dan ook een welge meend tot weerziens toe. De voorzitter van „V.Z.O.S." dankte voor de goi ontvangst en zeide dat indien het noodig zou zijn men steeds weer op hen kon rekenen. Hoe zeer dit te waardeeren valt, zou den wij naar onze bescheiden meening oordeelen, dat de O.K.G.'ers een vol gend maal zelf eens op moeten treden. Gezien het aantal leden, lijkt ons dit lang niet onmogelijk. Deze uitvoering zou echter geen uitvoering van „O.K.G." zijn geweest, als er geen bal op gevolgd was. Als steeds toonde de „Jolly Band" zich een goed muziekleverancier, die zorg de, dat de danslustigen nog langen tijd van de danspret konden genieten. Het Concert, dat het Neutraal Ge mengd Koor, onder leiding van den heer Seerden, Vrijdagavond in de Concertzaal gaf, had beter bezocht kunnen zijn,, voor al daar de gevierde A.V.R.O.-zangeres Helène Cals, haar medewerking verleen de. Niettemin was de opkromst bevredi gend, verschillende bijkomstigheden in aanmerking genomen. Ook het piano kwartet-van Bergen verleende bij dit con cert haar medewerking en dit ensemble opende het programma. De goede naam, die dit kwartet op muzikaal gebied ge niet, heeft het Vrijdagavond gehandhaafd en ae fraaie bloemen, die mevr. Seerden (viool) en de heer van Bergen (pipno) in ontvangst hadden te nemen, mogen beschouwd worden als een hulde voor de muzikale kwaliteiten, die het kwartet ten gehoore bracht. Ook de verdiensten van den heer v. Bergen als begeleider (piano en orgel) kwamen dezen avond tot hun volle recht. Helène Cals werd bij haar versöhijning voor het voetlicht met applaus en bloe men begroet. Haar klankvolle stem en schitterende voordracht waren ons reeds bekend, dank zij de radio, maar het was een apart genoegen haar nu niet voor den micro foon te hooren. We hebben van deze vaak geroemde zangkwaliteiten echt ge noten en velen met ons naar we hopen. In alle voorgedragen liederen kwam haar prachtige sopraanstem schitterend tot haar recht en het warme applaus mag voor de zangeres een bewijs zijn, dat haar optreden hier zeer is gewaardeerd. Thans over het koor zelf. Onder de uitstekende muzikale leiding van den heer Seerden, mochten wij met genoegen eenige liederen beluisteren, die getuigden van stage studie en waarin zeer goede stemkwaliteiten over het voetlicht kwa men; speciaal in het mannenkoor en in het Terzett uit de opera „Tooverfluit". De 3 laatste nummers, allen van Mozart, werden lang niet het minst gezongen en voorgedragen. Zoo werd door het en semble het „Ave verum corpus" en het „Chor aus der Zauberflöte" heel goed ge zongen en 't laatste gedeelte van voor noemd koor, op dringend applaus, her haald. De heer Seerden mag met het be haalde succes levreden zijn. STUKKEN RAAD ZIERIKZEE. Teruggaaf vergunningsrecht H. van Wijk verzoekt teruggave van be- betaald vergunningsrecht, wegens intreK- king der vergunning, in bezit geweest zijnde van wijlen zijn zuster. B. en W. stellen voor aan adressant restitutie te verleenen over 1 kwartaal of 1/4 van f 62,50 f 15,62. Stadsomroeper. P. Rodoe, ver zoekt met ingang van 1 Maart 1931 eer vol ontslag uit de betrekkingen van stads omroeper, omroeper bij den openbaren afslag van visch en afslager van aard en boomvruchten. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag uit bovenbedoelde betrekkingen te verleenen. Rooien boom K r a an plein. Het R.-K. Kerkbestuur verzoekt, de boom, staande voor de pastorie dier gemeente, te rooien. Het is B. en W. gebleken, dat die boom in slechten staat verkeert en gevaar voor de jo^mgeving oplevert. Zij stellen dan ook voor dien boom op te ruimen. Dekking kosten rioleering, Naar aanleiding van de beraadslagingen gehouden in de vergadering van 27 Jan, j.l. t.a.v. het vinden van de gelden voor de rioleering, stellen B. en W. voor: 1, in te trekken het in de vergadering van 27 Jan. op voorstel van den heer Panny genomen besluit; 2. de kosten der rio leering te vinden door gedurende 5 jaar minder kapitaal aan te koopen op het Grootboek der 2i/2 °/o N.W.S., zulks tot het bedrag jaarlijks voor de rioleering benoodigd, onder bepaling, dan de kosten der rioleering, het tekort zal aangevuld 3 Naar het Engelsch. „Maar, als zij ze niet had mogen plukken, mag ik ze dan wel aannemen?" vroeg Mary. „Wat zal de tuinman wel zeggen?" „Die hééft het al gezegd", kwam het antwoord. „Ik ben de tuinman, ziet u", -zei Mrs. Huish., „en van mij heeft ze haar standje al heet! Maar nu moeten wij naar bin nen. Jack en Fred zijn zoo juist van de jacht terug". „En ik moet ook gaan", zei Mary. „Ik vrees, dal Mrs. Tweedie al lang naar mij heeft uitgekeken. Kunt u mij ook zeggen, hoe ik nu verder moet loopen? Mr. Llewellyn zei, dat dit de kortste weg was; toch lijkt hij me nogal lang", „Als u Hugh een beetje beter Kent, zult u niet zoo onvoorwaardelijk geloof slaan aan hetgeen hij zegt, Miss Wil liams! Maar, nu u toch langs ons huis gaat, komt u zeker wel even binnen?" „O, met genoegen! Alles hier in Rus land lijkt me zoo belangwekkend. Het grootste deel van mijn leven heb ik doorgebracht in een heel conventioneel Engelsch huis, en Alatyr vind ik net een yvonderland, daarbij vergeleken!" „Uw grootvader was secretaris van lord Modbury, niet waar? Heeft u met hem op Modbury Towers gewoond?" Ter opheldering diene gezegd, dat men in Alatyr geen gepraat kende in ongun- stigen zin; maar een ieder stelde het levendigste belang in de aangelegenheden van den ander. Toen dus nicht Harriet aankondigde, dat zij een jong meisje uit Engeland engageerde, om op te teekenen, hetgeen zij zelve had nagezocht van den stamboom van de Llewellyns, hadden alle familieleden gevraagd naar nadere bij zonderheden van genoemde jonge dame zoodat dan ook iedereen, al vóór Miss Mary Williams er was, wist, dat zij een weeze moest zijn, die al jaren lang oefe ning had gekregen in de bezigheid van secretaresse, doordat haar grootvader, emeritus dominee, secretaresse was ge weest van wijlen den graaf van Modbury. Ze wisten ook, dat het jonge meisje haar tehuis was kwijt geraakt daar de dood van haar grootvader al heel snel gevolgd was op dien van zijn vriend en werkgever; en dat zij toen eenigen tijd gelogeerd had bij Mrs. Llewellyn in Sa lisbury. Zoo hadden zij ook gehoord van de schoonheid en de talenten van Miss Mary Williams, want Mrs. Llewellyn had geschreven, hoezeer het haar en haar dochter Sofie, aan het hart ging, dat Mary niet voor goed bij haar had willen blijven. Het was ook niet zoo noodig voor het jonge meisje, dat zij een betrek king bekleedde, dat Lord Modbury haar worden uit de gewone middelen der ge meente, of uit de opcenten eener aan te gane leening; 3. de sub 2 genoemde kosten te redintegreeren in 60 jaar, te Weten f 1100 per jaar en met de redinte grate eerst aan te vangen in het jaar 1936. Aankoop gemeentegrond. Naar aanleiding van een adres van T. J. van Tilburg en G. J. den Dekker om een strook grond aan het brandpad in de eerste Wandeling te mogen koopen, dee* len B. en W. mede, dat het de bedoeling van adressanten is, zooals de gemeente bouwmeester in zijn advies schrijft, om op de door hen aangekochte grond, een gesloten blok huizen te bouwen. Aangezien B. en W. met den gem.- bouwmeester van meening zijn, dat een gesloten bebouwing in de Wandeling niet op haar plaats is, stellen zij voor a f w ij- z e n d op 't verzoek te beschikken. RENESSE. Vrijdagavond werd door den heer ir. A. W. van der Plassche, na een openingswoord van den heer W. v. Klooster, voorz. van de vereeniging van Oud-leerlingen in de Fruitteelt,bij zijn, in grooten getale opgekomen belangstel lenden, ingeleid, een causerie gehouden over: „De aardbeienteelt", speciaal in ver band met het instellen van den eerlang te openen vliegdienst Schouwen-Rotter- dam. Heeft de vliegdienst recht van be staan? aldus de voorzitter. Och zegt spr., er zijn er, die de levensvatbaarheid beslist ontkennen, de pessimisten; er zijn er, die behooren tot de „het-baat-niet, het-schaadt-niet partij"; er zijn er ook, die tegenover een nieuwe instelling niet sceptisch staan, maar zeer optimistisch zijn en de bestaansmogelijkheden en het rendeeren als mooie perspectieven be schouwen. De tijd zal evenwel leeren wie er gelijk heeft. In verband nu met den vliegdienst, een voor Schouwen nieuw transportmiddel, hield de ir. v. d. Plas sche een zeer zakelijke lezing' over: „De Aardbeienteelt". Niet alleen in streken waar veel aan de teelt gedaan wordt, zooals Beverwijk (thans meer aangewezen op bolleneul- tuur), Zwijndrecht, de omgeving van Breda, Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaan deren, maar ook over het geheele land legt men groote liefhebberij voor die teelt aan den dag. In Zuid-Beveland b.v. is de aardbeienteelt enorm toegenomen; thans liggen 300 H.A. land onder die cul tuur en in Zeeuwsch-Vlaanderen werd op de veilingen te Ter Neuzen een totaal bedrag van 80 a 90 duizend gulden aan uitgevoerde conserve aardbeien besomd- Nu moet men niet denken, dat ieder jaar de teelt zoo loonend is. Door aller lei omstandigheden kan de oogst wel eens tegenvallen. Spr. ging de oorzaken van een minder goede opbrengst na- De bodem moet er geschikt voor zijn. Een bodem, die v-eel onkruid bevat, voor al wortel onkruiden, zijn fataal onge schikt voor de teelt, 't Is bijna onmoge lijk, wanneer een veld met aardbeien eenmaal onder zulk onkruid zit, het weer schoon te krijgen en waar dit nog met veel moeite en kosten gelukt, dan hebben de planten te v-eel geleden om mooie, gave en in flink kwantum vruchten te geven. Behalve vrij van onkruid moet de grond vochthoudend en doorlatend zijn: vooral wanneer in den tijd van vrucht zetting en ontwikkelen, droogte invalt komen op droge gronden de aardbeien niet voldoende tot haar recht, vele vruch ten zetten zelfs heelemaal niet aan. Het planten der pollen in Augustus- September, ook wel in het voorjaar, eischt veel zorg. De paden tusschen de bedden bij openluchtteelt moeten pl.m 60 c.M. breed zijn, en de afstand der plantjes pl.m. 40 c.M. Een groote factor speelt in die cultuur -een rol bij het plan ten van de soort. Een van de beste soor ten is de Jecunda, milddragend en voor de conserve zeer geschikt; zij houdt het langste stand. Een tweede soort is de Deutsche Severn, een vroege soort en als consumptie aardbei aan te bevelen. De Madame Moutot en Lefebre, de eerste vroeg, de laatste middenvroeg, geven mooie, groote vruchten. Van de 3 verschillende wijzen van aard beienteelt, n.l. openluchtteelt; bakken- teelt en platglasteelt, is de laatste wel de beste voor consumptie-aardbei (18 planten onder 1 raam). Te Zaltbommel beschikt men voor de teelt over ruim 25000 ramen, die, als de nachtvorsten in het land zijn, voor bescherming der voor vorst zeer gevoelige aardbei met rieten matten kun nen worden afgedekt. Het plukken en sorteeren der vruchten, dat vaak veel arbeidskrachten vereischt, geschiede heel zorgvuldig. Spr. behandelt nog de verschillende ziekten w.o. de z.g. Mozaïekziekte, een ziekte ontstaande door het overbrengen van de smetstof door insecten. Bij aan koop van planten neme men gezond, geselecteerd pootgoed. De heer v. d. Plassche wil nog even in het midden brengen een machtig bestrijdingsmiddel tegen allerlei vruchtboomkwalen, vooral wordt de goed oplosbare Carbolineum aangewend tegen insecten. Het heeft ook uitstekende eigenschappen om verschil lende ziekten te voorkomen. Door het vernietigen van talrijke schadelijke in secten maakt men door het gebruik van Carbolineum de boomen bestand tegen ziekten. Welke Carbonileum die in den handel gebracht, dure of goedkoope, de beste is, i s een vraag, die zoo maar niet is opgelost. Mogelijk dat de productie kosten van de samenstelling van Carbo- leum bij den eenen fabrikant wat hooger zijn dan bij den anderen, b.v. door het machinaal of chemisch onttrekken van min of meer schadelijke bestanddeelen, 0.a. Naphtaline, zeker is, dat bij het ge bruik van het bespuitingsmiddel, de re sultaten (die toch dezelfde moeten zijn) de prijzen zullen wettigen. Op de vraag van den heer A. Capelle of kanker in de vruehtboomen een ge volg is van het gebruik van stikstofbe mesting, geeft de ir. van der P. een ontkennend antwoord en schrijft deze ziekte toe aan den te vochtigen bodem. Na de pauze werd een groot aantal lantaarnplaatjes op het doek gebracht, plaatjes, die alle betrekking hadden op het boven besprokene. Ten slotte hield spr. een beschouwing over het groote belang van den luchtvaartdienst Haam stede—Rotterdam voor ons eiland in ver band met de tuinbouw, de ooft- en bloe menteelt. Hij meende, dat de tijd thans rijp is, om het wel geen nieuw, maar dan toch modern transportmiddel te kun nen aanvaarden. De heer M. v. d. Werf vraagt of door dat vervoermiddel, vooral met het oog op den postdienst, de R.T.M. niet in het gedrang zal komen? De heer Joh. Hoo- genboom, gehoord de besprekingen op de verschillende vergaderingen van het comité, meent te mogen concludeeren, dat de R.T.M. als vervoerster van alle grove land- en tuinbouwproducten geen nadeel door den vliegdienst kan worden gebracht en haar bestaan vrijwel is ver zekerd. Spr. beveelt den vliegdienst in de belangstelling van het publiek ten zeerste aan. Hij spoort de aanwezigen aan de op 24 Maart te Haamstede te houden vergadering in zake de vlieg dienst bij te wonen. Na een woord van hartelijken dank aan den heer van der Plassche voor zijn zeer duidelijke, onderhoudende, zakelijke causerie en de andere sprekers voor hunne gedachtenwisseling, sluit de voorz. de vergadering. HAAMSTEDE. Blijkens advertentie hoopt hoopt a.s. Vrijdag voor het Comité voor Chr. Winterlezingen op te treden, dhr. 1. D. Bosman, doctor in de geschiedenis aan de Universiteit te Amsterdam, met een lezing met lichtbeelden over Zuid- grootvader duizend pond had nagelaten, die nu haar eigendom waren. Maar het jonge meisje wilde geheel afhankelijk zijn; en, toen nu Mrs. Tweedie een ama nuensis verlangde, had zij er onmiddel lijk werk van gemaakt. Daar archeologie haar van kind af al niet vreemd was, mocht zij dus juist de aangewezen per soon heeten voor deze betrekking. Waarom Mrs. Tweedie, die slechts aan getrouwde familie was van de Llewellyns, zooveel werk .en zooveel geld had besteed aan het opstellen van den stamboom van dit geslacht, wist niemand, en zijzelve misschien ook niet. Zij was er mee be gonnen, op een tijdstip, dat zij iederen arbeid gretig aanvatte en zoo was dit werk haar tot levensdoel geworden. Enkel degenen, die zich weieens in der gelijke nasporingen hebben verdiept, kun nen zich voorstellen, hoe animeerend dit werk is. Mrs. Tweedie was een teer vrouwtje, altijd eenigszins sukkelend, die al vroeg weduwe was geworden en dus niets of niemand had, voor wie zij leefde, dan voor het werk, waar zij zich nu op ge worpen had met een wilskracht, die men van iemand van haar zwak gestel zeker niet verwacht zou hebben. Intusschen schonk zij de grootste genegenheid aan allen, met wie zij in haar wereldje in aanraking kwam. Hugh was zeker de eenige van haar kringetje, die niet alles wist van de nieuwe gezelschapsdame, omdat hij een uitstapje naar Finland had gemaakt en eenige dagen op het kantoor in St.-Pe- tersburg had gewerkt. De zoon van Andrew Llewellyn was algemeen zeer bemind; maar Andrew zelve werd verfoeid. Zoodra Hugh ge promoveerd was, zou hij ook een jaar op het kantoor moeten zitten, evenals zijn vorvaderen dit altijd deden. „Ja, ik heb op de Towers gewoond" antwoordde Mary Williams op de be langstellende vraag van Mrs. Huish. „Grootvader en ik hadden daar heerlijke kamers en al wat een mensch aan gerief lijkheid verlangen kan, maar wèl was het er verschrikkelijk saai! Gelukkig hield ik heel veel van mijn werk; maar diff arme Lord Modbury voelde zich op het laatst van zijn leven zoo zwak, dat hij mijn diensten niet meer gebruiken kon en ik dus niet anders had te doen, dan mij in staathuishoudkunde te verdiepen, waarvan ik de prachtigste werken voor het grijpen had. Het was alles nog heel anders, zoolang mijn pete leefde. Toen was het juist heel druk en levendig op de Towers, ofschoon ik nog te jong was, om dit te waardeeren." „Wie was uw pete?" „Oude Lady Modbury. O, die was toch zoo lief en goed voor mijl Was ik toen maar oud genoeg geweest, om te genie ten van de ontmoetingen met de grootste intellecten van den dag! Zij zelve was zeer ontwikkeld, op velerlei gebied en haar salons waren altijd druk bezocht door gevatte koude en bij pijnen van velerlei aard, zullen een der hieronder MIJnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Griep- joeders. Hoofdpijnpoeders. Ver- coudheidapoedera. Kiespijn poeders Hoestpoeders. Maagpoeders Kheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt Let bij het koopen hieropPrijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist Afrika. Waar voornoemden heer Zuid- Afrikaner van geboorte is en vroeger on derwijzer was te Reddersburg in de Oranje-Vrijstaat, zal dit ongetwijfeld een leerzame en aangename avond zijn. DREISCHOR. Voor de vereen. „Tot Nut en Genoegen" alhier, trad op de boven zaal van Aarnoudse op, mevr. van den BroeckeMan uit Aardenburg. Deze zeer begaafde declamatrice heeft op aangrij pende wijze verschillende karakterschet sen voorgedragen, waarnaar met volle aandacht werd geluisterd, door een he laas te weinig opgekomen publiek. Het laatste nut in dit seizoen was wel het beste te noemen in dezen winter. De keuze deze dame te laten optreden is zeer gelukkig geweest. Men zal haar zeker gaarne een volgende maal hier weer zien optreden. Met een zeer geanimeerd bal werd dezen avond besloten. BRUINISSE. Op de laatste algemeene vergadering van de ver. „Het Groene Kruis" alhier is besloten een bazar te houden ter versterking der geldmiddelen. Ter bereiking van dat doel heeft zich nu een Dames-comité gevormd, dat be staat uit 17 leden. Donderdagavond j.l. heeft dat comité zijn eerste vergadering gehouden ter nadere bespreking van het doel. Er werd een bestuur gekozen be staande uit 5 leden. In dat bestuur heb ben zitting mevrouw Waardenburg, pre sidente; mevr. Unger, secretaresse; mevr. De Koek, penningmeesteresse; mevr. Hage en mevr. Van Oeveren .bestuursle den. Besloten is de bazar te houden in de maand October. Binnenkort zullen de dames-comitéleden een rondgang houden door de gemeente en aan de woningen aankloppen ten einde te mogen weten wie er voor de te houden bazar iets wil maken, of iets cadeau geven of door middel van een geldelijken bijdrage steun wil verleenen. Van harte hopen wij, dat de dames succes mogen hebben op haar pogingen, zoodat de moeite rijkelijk worde beloond. MÜHÏÜKËË VRIJSPRAAK. De rechtbank te Middelburg heeft de 43-jarige vrouw M. T. B., die te 's-Heer Arendskerke met een man samenwoonde en tegen wien 2 jaar gevangenisstraf was geëischt, omdat zij zou getracht hebben dezen man door middel van het toedienen van rodent te vergiftigen, van het haar ten laste gelegde vrijgesproken. AANBESTEDINGEN. Op de j.l. Vrijdag gehouden aanbe steding voor levering kunstmeststoffen aan de landbouwvereeniging „Brouwers haven", is de levering van pl.m. 14000 k.g. super 14 o/c f 2,17, 17000 k.g. zw. amm. 20,15 f 9,60 en 8000 k.g. kalk- salpeter 15,5 o/0 f 9,72, gegund aan: J. v. d. Weele, Eikerzee, en pl.m. 14000 k.g. chilisalpeter 15,5 a f 10,72 aan W. van Beveren, Brouwershaven; alles per 100 k.g. en franco op den wagen. door schrijvers, dichters, schilders, mu sici en mannen van de wetenschap tot aan haar dood. Toen hield alles in eens op". „U maakt mij haast verlegen", zei Mrs. Huish. „Wij zijn hier in het geheel niet intellectueel ontwikkeld. Mrs. Tweedie is knap voor ons allen!" Mary haastte zich te antwoorden: „Er schijnt anders intellect genoeg hier te schuilen, te oordeelen naar het gesprek dat ik gisteren hoorde. Maar, ja: Mrs. Tweedie is knap, hè? En zoo sympathiek ,ook! Ik kan er Mrs. Llewellyn nooit dankbaar genoeg voor zijn, dat ze mij die betrekking bezorgd heeft!" „Ik ben blij, dat u er zoo mee inge- nomen is. Natuurlijk zult u ook wel uw moeilijkheden hebben in uw werkkring; maar, als u zoo gelukkig is, om bij Mrs. Tweedie in den smaak te vallen, dan zal zij alles doen, om het u aangenaam te maken. Tegelijkzullen wij u dankbaar zijn, als u haar taak verlicht. Zij heeft veel verdriet gehad in haar leven". De dames waren wat vooruit geloopen, zoodat zij ook het eerst voor de veranda t van den „Rozentuin" stonden de villa van de Huishes vanwaar Jack met zijn jongeren broer Fred haar verwelk- komden. De heeren waren op d© jacht geweest en Jack beloofde, na den lunch, tnicht Harriet een proefje te komen bren- gen, waarop Hugh, Mary Williams zoo I gauw mogelijk verder geleidde. I - f Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1