Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement; Woensdag 4 Febr.1931. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën buitenland. Uit Stad en Provincie. feuilleton. De wraak der Verdrevenen Voor Zelfscheerders Hoest, Keelpijn Fijj» per 8 ueeed.n f 1,50, fnaoo per poet 1,80. Yoor het beitenleed per jeer t 10,— AAoiderlgko nummer» 5 cent. Yereehgnt Mud., Weed. en Vrgd. Tel. Ho. 82. - Poetgiro 18ÏMT. No. 12114. Illfe. fliutnr M. J, SOSTEM. nut 18 regelt 00 ete., tu 4 regel» en deer boren 20 ete. per regel. Reclame. 80 ete. p. regel. Bjj eontreet belengryke korting. Intending op den dag Ten nit- gere «dór 10 ar*. ■Itarlljk lO uur gp den dog oitgaaf AARDBEVING IN NIEUW ZEELAND. Dinsdagmorgen heeft een geweldige aardbeving plaats gehad in het district Hawkebay (Nieuw Zeeland), waar aan zienlijke schade is veroorzaakt. De stad Napier aan de oostkust van het noordelijkste der beide eilanden is het ergst getroffen. De stad ziet er uit alsof ze een hevig bombardement te ver duren heeft gehad. Volgens een ooggetuige zijn alle groote gebouwen in het centrum der stad geheel en al ingestort. De aardschokken duur den twee uur. Twee oorlogsschepen met doctoren, ver pleegsters en verbandmateriaal waren, volgens de jongste berichten, onderweg. Na de aardbeving brak op tal van plaat sen brand uit in de puinhoopen, waar door de verwarring nog vergroot werd. Volgens de eerste opgaven over de ver liezen aan menschenlevens, die de aard beving heeft veroorzaakt, zijn er minstens 400 dooden. De stad Hastings staat in lichte laaie. Ook uit andere steden komen dergelijke onrustbarende berichten. Alleen in Has tings zijn 150 menschen omgekomen. Het ziekenhuis werd door de aardbeving ver woest en het zusterhuis stortte in, waar door verscheiden verpleegsters den dood vonden. De zakenwijk is geheel verwoest. Te Napier zijn 250 dooden te betreuren. Ongeveer 5000 menschen zijn uit het ge bied der aardbeving naar het Zuiden van het eiland gevlucht. Ten gevolge van da aardbeving is de bodem van de haven van Napier 51/2 M. gestegen, zoodat er voor schepen met groote diepgang te weinig water staat. ZIERIKZEE. In het Februari-nummer van „Auto-Revue", schrijft dhr. van Wer- meskerken een herdenking over het eerste jaar uit het leven van dit suggestief - artistiek autoblad en vervolgt het span nend verhaal „Het Manneneiland", waar bij de auteur een „korte inhoud" laat voorafgaan voor nieuwe lezers. In „Allah is groot", van dr. Jurrien de Gruiterl, wordt een Indisch filmpje gedraaid, dat boeit en prettig leest. Ir. v. Sternheim beëindigt zijn artikel over de wordings geschiedenis der kracht wagens door de laatste eeuwen. Dit in verband met de R.A.I.-tentoonstelling. Voorts de gewone rubrieken. Naar het Zuidelijk Minahasse-Comité mededeelt zijn nog steeds een aantal mooie prijzen niet afgehaald. Gelegenheid tot het afhalen van prijzen zal voor het vervolg gegeven worden iederen Woens dag- en Zaterdagochtend van 10 tot 12 uur in het bureau van het hoofdbestuur der vereeniging Oost en West, Korte Voorhout 6 te Den Haag. Het comité verzoekt dringend, zoo spoedig mogelijk de prijzen af te halen. Door Gedep. Staten zijn benoemd met ingang van 18 Februari a.s. voor den tijd van vier jaren tot leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten: in den kieskring Zierikzee: tot leden Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 32 (Nadruk verboden Een auto reed voor hen en een inspec teur van politie stapte haastig uit. Oliver kwam naar buiten rennen met de vraag of er nieuws was, maar de inspecteur wees naar Ben en Ravidge en zei toen: „Ik zou hen tweeën graag even spre ken." En zich tot Ben wendend, vroeg hij: „Heb je Hoyland vanmorgen bij de boerderij gezien?" „Ja", was 't aaitwolord. „En ik durf er een eed oip doen, dat hij meer weet van wat er op de boerderij gebeurd is". „Dan geloof ik toch dat je het mis hebt", meende de inspecteur. „Abe Hoy land is bijn' den heelen dag in Halfirth geweest. Ik zelf heb hem om 'n uur of zes gesproken. Hij zou zich niet zoo open lijk durven vertoonen als hij debet was aan de nistorie op de boerderij. Boven dien moet hij al weg zijn geweest, toen het gebeurde. Maar Mirjan Scarp weet er meer van af, vast en zeker, Meneer Carsdale, weet U wat ik er van denk"? „Het kan me niet schelen, wat U denkt", viel Oliver hem kwaadaardig in de rede. „Het eenigste wat me interesseert is, dat de heeren A. Timmerman Cz., L. Koop man Cz., mr. Ch. F. M. de Witt en A. den Boer en tot plaatsvervangende leden de heeren W. den Boer, J. A. Biermasz en L. J. Guinée, alle te Zie rikzee; in den kieskring Tholen: tot leden de heeren J. M, Wagemaker, H. J. fLaban, H. Goossen en Th. A. Aertsen en tot plaatsvervangende leden de heeren H. G. Deurloo, L. Bal en B. K. Baaij, allen te Tholen. De firma W. Merle, naast de Beurs verzoekt ons opname van het volgende: Met andere firma's ben ik het vol maakt eens, dat er plaatsen zijn, en dat er ook branches zijn, waar de daling der levensmiddelenprijzen niet of onvoldoen de is tot uiting gekomen. Maar in Zierikzee in 't kruideniersbe- drijf en voornamelijk bij de firma Merle is daar geen sprake van. De prijzen zijn steeds gedaald; niet door reclame, niet voor slechts een week of 14 dagen, maar steeds in overeen stemming met de prijzen uit den groot handel. Dit bewijzen ook de advertentie's die altijd geplaatst worden in ons blad, en waarvan enkele ook ditmaal weer in ons blad voorkomen. Deze prijzen zijn lager dan voor den oorlog. Verschenen is de Prov. Almanak van Zeeland voor het jaar 1931, samen gesteld door dhr. J. F. Magendans en uitgegeven door de firma Littooy Olthoff te Middelburg. Dit handige, in stevig karton, gebonden boekje is een vraagbaak van veel en velerlei wat onze provincie! betreft, ter wijl het ditmaal een belangrijke uitbrei ding heeft ondergaan. Zoo worden thans, boven hetgeen de vorige jaargangen gaven, aangetroffen: de namen van de Gouverneurs (Commis sarissen der Koningin) van 1826 af, van de griffiers van 1850 af, en van de Hoofd ingenieurs van den Provincialen water staat van 1881 af; de geldleeningen van alle gemeenten, de telefoon- en post rekeningnummers overal, waar die konden worden verkregen; de geheele tekst van de wet op de calamiteuze pol ders (St.bl. 119 van 1870); de provinciale legesverordening, enz. Bovendien bevat de nieuwe jaargang een fraai portret van den tegenwoordigen Commissaris der Koningin, met een bij schrift van de hand van mr. Ddeleman, geschreven zooals mr. Dieleman dat kan. De candidatenlijst van den Vrijheids bond voor Tholen is als volgt vastge steld: 1. W. Moelker, Tholen (aftr.); 2. H. Haringman, Colijns plaat; 3. C. G. Ha ge, St.-Maartensdijk; 4. J. jL. v. Gorsel, Oud- Vossemeer; 5. L. J. van Nieuwenhuij- zen, St.-Philipsland; 6. W. L. Klompe, Tholen en 7. J. W. H. F. Buijze, Stave- nisse. ELLEMEET. De uitvoering van het Har moniegezelschap „Kunst na Arbeid" (di recteur dhr. C. v. d. Nood) op Zaterdag 31 Jan. mocht zich in een voldoende be langstelling, gezien de vele ziektegeval len, verheugen. De voorzitter, dhr. M, d, Engelsman, heette allen hartelijk wel kom, inzonderheid den burgemeester, die in de afgeloopen week het bescherm heerschap van de vereeniging op zich (had genomen, waarvoor hij namens de leden van K. n. A. hartelijk dank zegde, zoo mede voor den geldelijken steun welke Z.E.A. en enkele burgers hadden ver leend, waardoor men in staat werd ge steld eigen coulissen met voordoek aan te schaffen. De burgemeester het woord nemende verklaarde o.m. dat, toen hem aangezocht werd het beschermheerschap van K. Ti. A. op zich te willen nemen dit gaarne te hebben gedaan, omdat dit harmoniegezelschap een bewijs er van is, mijn kleinzoon gezond en wel hier terug komt". Rawlinson probeerde de onbeleefdheid van zijn geprikkelden gastheer goed te maken en vroeg zich tot de politiebeambte wendend: ..Vyat is Uw oordeel over de zaak, in specteur"? „Ik voor mij geloof", was 't antwoord, „dat Mirjam Scarp de hoofdschuldige is. En ik ben in die meening versterkt, toen ik hoorde, dat zij den laatsten tijd groote geldsbedragen van de bank gehaald heeft en dat een van de werklieden van de waterleiding sedert kort meer geld heeft uitgegeven dan hij eerlijk kan hebben verdiend. En wanneer zij het kind gesto len heeft, dan is dit niet anders dan een krijgslist om de aandacht van het reser voir af te leiden. En daarom is het nood zakelijk, mijnheer Carsdale, dat de dam onmiddellijk weer bewaakt wordt. Anders vrees ik voor nog grootere tragedie"! „Het kind gaat vóór"! zei Oliver kortaf. „Zoolang het kind niet gevonden is, stel ik mijn mannen niet beschikbaar voor be scherming van de waterleiding. Daar ben ik in geen enkel opzicht toe verplicht. Als de politie meent dat er gevaar bestaat voor een instelling van openbaar nut, dan is het de zaak van de politie om voor de bewaking te zorgen...." En met groote stappen liep hij naar binnen. Maar vóór Rawlinson hem volgen kon, stopte een andere auto op het voor plein. Margeret Mary, Louis John's vrouw en Joe Bickerdike's dochter, sprong eruit, gevolgd door haar man, die een reusach- dat het vereenigsleven in deze gemeente kan bloeien en hij dien bloei wil helpen bevorderen. Een goed teeken is, dat alle instrumenten bezet zijn. Z.E.A. overhan digde den voorzitter twee couverts met inhoud, één om de onkosten, die de ver. gemaakt had, te bestrijden en één om onder de medewerkenden van dezen avond te verdeelen. Begrijpelijkerwijze werden deze woorden met hartelijk ap plaus beantwoord en zetten de muzikan ten zich, om hun vier nummers op ver dienstelijke wijze ten gehoore te brengen. „De Verjongde Professor", was de titel van het vroolijk spel in 3 bedrijven, dat voor de pauze werd vertoond. Men speelde het vlot. De rol van Jan Goed hart werd wegens ziekte van den oor- spronkelijken vertolker door een invaller gespeeld, maar deze bracht het er zoo goed af, dat van de korte voorbereiding niets te bemerken was. Een mooie pres tatie! Na de pauze volgden: een klucht spel „Een sleeperspaard op hol", een voordracht voor 1 heer en 1 dame; „Pa pa gaf permissie" en een dito voor 1 heer „Een examen ten plattelande". Alles getuigde van een degelijke voorbereiding en allen hadden hun rollen goed onder de knie. De voorzitter dankte voor aller medewerking en hoopte, dat de avond verder gezellig doorgebracht zou wor den. De beschermheer verklaarde namens zichzelf en namens de toehoorders, dat het gepresteerde zeer was meegevallen. Het was af. Hij hoopte, dat de volgende uitvoering de zaal te klein zal wezen om het publiek te bevatten en eindigde met de hoop uit te spreken, dat K. n. A. weer een periode van opgang zal be leven. Hierna bal. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maandag 2 Febr. Afwezig wegens ziekte dhr. A. P. v. d. Weijde. Na opening door den voorzitter dhr. A. J. de Bruijn en behandeling van verschil lende ingekomen stukken wordt besloten de drie brandkranen voor rekening van de gemeente te nemen, maar niet de acht overige, zooals de Waterleiding-M.ij „Schouwien—Duiveland" voorstelt. Men besluit niet mede te wierken aan het plan van de gemeente Haamstede om een mo torbrandspuit aan te schaffen, te gebrui ken door de verschillende gemeenten in W.-Schouwien. Benoemd worden de leden van de stembureaux voor de stemming voor Ged. Staten en Gemeenteraad. Tot leden van de schattingscommissie voor de inkomstenbelasting worden benoemd de heeren: M. de Glopper, J. C. Hanse en A. J. de Bruijn. De begrootingen 1930 en 1931 worden na bespreking gewijzigd en verschillende pensioengrondslagen vastgesteld. Op het verzoek van Ged. Staten betreffende deelname in het ga rantiefonds voor het vliegveld te Haam stede wordt afwijzend beschikt, terwijl men besluit de vergoeding, die de volks tellers zullen ontvangen aan te vullen tot f 0,10 per getelden persoon. Wederom w;ordt uitvoerig gesproken over paeht- verlaging, maar komt ook nu niet tot een besluit. Een der leden maakt een opmer king over de gaten in de bestrating, ver oorzaakt door het leggen der buizen van de waterleiding. Hierover zal met de Waterl.-M.ij gecorrespondeerd worden. Hierna sluiting. ELKERZEE. In de Vrijdag gehouden voltallige raadszitting werd o.m. beslo ten: De gemeente zal voor haar reke ning nemen 8 brandkranen en niet 11, zooals door het Waterleiding-Bestuur ge declareerd waren. Het verzoek van Haam- Eerst een {weinig Purol inwrijven en daarna inzeependan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos. tige bloedhond aan een sterke riem vast hield. „Almachtig, Craddock's bloedhond", riep Ben opgewekt uit! „Wat stom, dat nie mand van ons daar eerder aan gedacht heeft"! Louis John gaf den hond aan Ravidge ov§r. „Houdt hem even vast", zei hij. „Waar is m'n vader? Binnen"? Hij ging het huis in, gevolgd door Mar geret Mary. Oliver had zich intusschen in een groote stoel laten neervallen en zat met een grauw vertrokken gezicht in zichzelf te mompelen. Bij het hooren van de stem van zijn zoon, hief hij het hoofd op en tot zijn onuitsprekelijke verbazing zag hij achter Louis John een bleek en bevend meisjesachtig figuurtje staan. Louis John gaf zijn vrouw een wenk dat ze naar voren zou komen. Aarzelend voldeed ze daaraan; zwijgend ging ze op Oliver toe en als een verlegen kind legde ze haar kleine hand op zijn arm. „Altijd paraat als we noodig zijn, vader!" kondigde Louis John opgewekt aan Oliver keek enkele oogenblikken zwij gend op zijn schoondochter neer. Toen boog hij zich naar voren en drukte een kus op het voorhoofd. Om Louis John's lippen speelde een verstolen glimlachje en hij klopte zijn vader joviaal op den schouder. „Goed zool", prees hij. En toen: „Gaat U mee naar buiten, vader; dan zult 11 zien wat een pracht van een bondgenoot we hebben meegebracht!" stede, om voor glezamenlijke rekening een motorbrandspuit aan te schaffen, werd van de hand gewezen vooral om dat de afstand te groot werd geacht. De gemeente zal geen bijdrage verleenen ten behoeve van het vliegveld in Schou wen. Tot leden der schattingscommissie voor de inkomstenbelasting werden be noemd de heeren T. J, van den Bout, J. van den Bout, C. Padmos en Jac. Spits. Wegens wijzigingen in het salaris van burgemeester en secretaris werden de pensioensgrondslagen daarvan opnieuw vastgesteld. Uit de gemeentekas zal een bijslag van 2% ct. per kaart verstrekt worden aan de uitvoerders der Volks telling. Besloten werd nog een onder- handsche geldleening van f 2500 41/2 aan te gaan ter aflossing eener zelfde leening 5 0/0, indertijd aangegaan ten behoeve der veldwachterswoning. Aan dhr. P. Everwijn wordt met ingang van 1 Jan. 1.1. f 10 vergoeding per jaar ver leend voor de klokzetting der straatver lichting. ZONNEMAIRE. Vrijdag 30 Jan. gaf de mondharmonicavereeniging „D.E.S." voor een stampvolle zaal haar jaarlijksche uit voering in de bewaarschool onder lei ding van den heer P. v. Felius Lz. De voorzitter, dhr. A. de Vlieger, riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe. Een 10-tal muzieknummers werd correct en maatvast ten gehoore gebracht, een bewijs dat de vereen, onder een goede leiding staat. Ter afwisseling werden op gevoerd het tooneelspel in 3 bedrijven „Miskende trouw", dat veel bijval oogst te en na de pauze „Daar is mijnheer", dat de lachlust bij het publiek opwekte. Na een hartelijk woord van dank door den voorzitter, volgde een geanimeerd bal. „D.E.S." heeft het publiek een ge notvolle avond verschaft. THOLEN. Naar wij vernemen zijn door de Chr.-Hist. kiesvereeniging tot candi- daat gesteld voor de a.s. gemeenteraads verkiezing, de heeren H. G. Deurloo (aftr.), W. Geluk, A. C. van Luijk, J. Quist Sn. en L. van Vessem. ST.-ANNALAND. In de afgeloopen weeK werden alhier weer ruim 4000 H.L. aard appelen verladen, wat dus voor de teelt 1930 reeds een totaal maakt van 175.000 H.L. Volgens schatting zijn nu slechts een 14 a 15,000 H.L. meer aanwezig. Ml|nhardt's HoasttabUtten. Doos 30 et. Mljnhardt's KaalpIJntablattaii, 60 IR 30 et- Bij Apoth. en Drogisten, VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD TE ZIERIKZEE, gehouden op Dinsdag 27 Januari. (Slot). Punt 11 bevat het voorstel tot deel neming voor l' jaar met f 500 in het te vormen garantiefonds voor de luchtlijn Haamstede—Rotterdam. De heer Versteeg kan niet direct met dit voorstel medegaan. Hij voelt het niet als zoo'n groot belang voor Zierikzee en wenscht wel te weten hoe de overige gemeenten op Schouwen-Duiveland hier tegenover staan? De heer de Broekert is ook niet zoo'n enthousiast voorstander, maar toch zal hij stemmen voor het voorstel van B. en W., omdat die het voor 1 jaar willen geven. Hij bewondert het initiatief van de menschen, die deze zrak hebben aange pakt. Weth. Koopman zal maar niet zeggen hoe hij over deze zeak denkt, maar te gen deelname in hel garantiefonds voor 1 jaar, is spr. niet. Half onwillig liet Oliver zich meenemen, maar toen hij den grooten hond zag, toonde hij zich even verheugd als Ben zooeven. „Uitstekend! Prachtig!", verklaarde hij. „Dat beest van Craddock! Dom, dat ik daar niet een uur geleden aan gedacht heb. Dan moeten we maar direct aan het werk gaan; geen minuut meer ver liezen Ga jij maar naar tante Benia, liefje", wendde hij zich tot Margeret Mary, op een vertrouwelijken toon, alsof hij het jonge vrouwtje dagelijks sprak, „die arme ziel zal blij zijn dat ze een beetje gezelschap heeft" Toen zijn schoondochter de kamer ver laten had, vervolgde hij, vernieuwde energie klinkend in zijn stem: „Ik ga met jullie mee.... het zal een opluchting voor me zijn om ook iets te kunnen doen. Dat stilzitten en afwach ten maakt iemand half krankzinnig! Breng den hond naar de plek waar het kind het eerst vermist werd". „Neen, Mijnheer Carsdale", wierp Ra vidge tegen, „dat geeft niets. We be ginnen bij Mirjam Scarp's boerderij", „Precies", viel Ben zijn zwager bij. „Zij is het uitgangspunt! Waar zij is, is het kind ook!" De inspecteur van politie, die zich op een afstand had gehouden, kwam nu op Oliver toe. „Hoort U eens, Mijnheer Carsdale", zei hij op beslisten toon, „het spijt me heel erg, maar ik moet mijn manschappen ter beschikking hebben. Ik ben niet ver antwoord, als ik de waterleiding nog De heer Doeleman zal met alle vrij moedigheid voorstemmen. Als centrum gemeente moet men mede werken aan het plan. Ook dr. v. d. Kwast zal voorstemmen. De voorzitter betoogt, dat een lucht- veibinding ons isolement vrijwel opheft. Toeneming van vreemdelingen Is door een luchtlijn te verwachten. Ons eiland dient alles aan te grijpen wat zijn belang zal kunnen dienen. Ook spr. brengt hulde aan hen, die deze zaak met enthousiasme hebben aan gepakt. De heer Catshoek gelooft niet, dat deze vliegdienst opgang zal maken, maar hij zal voor de f500 stemmen. Tenslotte wordt het voorstel zonder stemming aanvaard. Tot leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden voor den ge meenteraad, worden gekozen de heeren J. A. Biermasz, W. den Boer, P. F. Wit- termans en C. van Westen. Tot plaatsvervangende leden de heeren mr. S. R. Bakker en mr. Ch. F. M. de Witt. Tot leden van stembureau I voor de gemeenteraadsverkiezingen worden geko zen W. den Boer en J. J. Cock. De burgemeester is ambtshalve voor zitter. Plaatsvervangend voorzitter de heer P. M. Panny, leden de heeren mr. S. R. Bakker en P. A. A. Klok. Stembureau II, voorzitter A. Timmer man; leden A. J. v. Schelven en C. van Westen. P/aatsvervangend voorzitter dhr. R. Gerritsen, pl.vervangende leden de hee- 'ren A. B. Breesnee en J. v. d. Stolpe. Stembureau III: voorzitter dhr. L. Doe leman, leden de heeren L. Quant, en A. den Boer; pl.vervangend voorzitter dhr. L. J. Guinée, leden de heeren J. Unger en ir. H. J. D. Swaters. Stembureau IV, voorzitter dhr. I. de Broekert; leden de heeren M. F. de Vos en J. P. Overbeeke; pl.vervangend voor zitter dhr. J. Catshoek, leden de heeren J. A. Biermasz en R. Faber. Tot voorzitter, leden, pl.verv. voorzit- zitter en leden der 4 stembureaux voor de Prov. Statenverkiezing worden ach tereenvolgens gekozen: Stembureau I voorzitter: de burgemees ter, leden de heeren I. de Broekert en M. K. Krepel; pl.vervangend voorzitter dhr. L. Doeleman, leden A. den Boer en P. A. A. Klok. Stembureau II, voorzitter A. Timmerman, leden J. Catshoek en J. A. Biermasz; pl.verv. voorzitter dr. J. v. d. Kwast, leden C. Koopman en M. F. de Vos. Stëmbureau III, voorzitter de heer R. Gerritsen, leden L. J. Guinée en J. Un ger; pl.verv. voorzitter A. J. van Schel ven, leden mr. Ch. F. M. de Witt en J. J. Cock. Stembureau IV, voorzitter dhr. L. Koop man, leden mr. S. R. Bakker en C. v. Westen; pl.vervangend voorzitter dhr. P. M. Panny, leden de heeren A. B. Breesnee, en F. L. Timmerman. In de commissie tot wering van school verzuim, wordt in de plaats van dhr. J. v. Ballegooijen, die bedankt heeft, ge kozen de heer A. J. Schram de Jong. De nieuwe brandweerverordening, be vattend in zijn geheel, wat de raad in bijzonderheden heeft vastgesteld, wordt goedgekeurd. De oude verordening wordt ingetrokken. Bij de rondvraag vestigt de heer de Broekert de aandacht op een door Ged. Staten op 6 Febr. a.s. te beleggen ver gadering, waar belanghebbende college's hun bezwaren kunnen inbrengen t.o.v. de verkeersmiddelen in Zeeland. Waar de toestand aan het Luitje alhier gevaar oplevert voor het op- en afladen van auto's, acht spr. het gewenscht een afgevaardigde van Zierikzee na*ar die ver gadering te zenden. langer onbewaakt laat in de gegeven omstandigheden. Als Uw mannen...." „Die blijven in het moerland om mijn kleinzoon te zoeken", gromde Oliver. „U, kunt doen wat U meent dat Uw plicht is!" De inspecteur verwijderde zich en voegde zich bij een aantal agenten, die buiten bij de groote inrijpoort hadden staan wachten. Een moment later mar cheerde de politie-patrouille af in de richting van het reservoir, terwijl Oliver met zijn begeleiders zich in de duisternis naar Mirjam's huis begaven. Overal in het rond twinkelden de lichtjes van de mannen die in den wijden omtrek bezig waren met de opsporing van Oliver's kleinzoon. Ravidge liep voorop met den hond en toen zij bij de boerderij kwamen, ziel Louis John: „Ga in het huis Ben, en haal het een of ander van de oude vrouw om den hond lucht aan te geven: een japon of een omslagdoek of iets van dien aard..." Nadat de bloedhond een poosje ge snuffeld had aan een paar kleedingstuk- ken van Mirjam Scarp, trok hij den riemi in den hand van zijn geleider strak en zette koers in de richting die Ben direct al had aangegeven. Zonder een moment aarzelen volgde hij het ruige rulle pad tot den hoek van het stuk bosch bij Giant's Arrows. En daar begon het dier op en neer te loopen, steeds maar op, en neer, rondom een miniatuur gras-* veldje dat zich daar bevond. (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1