Zierikzeesche 0 Nieuwsbode ^l'sï'^SoTsmT. Woensdag 28 Jan. 1931. zierikzeesche courant. JirTI1de lmze 8Auü®'( inzending Advertentiën eigsoans an hnidirs van panden. Voorkom Influenza WICKS ECONOMIE,,, ADVERTENTIEN LIJST Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. De wraak dar Verdrevenen Hoest, Keelp[|n teltvoor^ Uw Kindje ABONNEMENT; P«|« par 3 nasndec f 1,50, frueo per poat 1,80. Voor het fatdtenUnd per jaar t 10,-. A.feonderiyke nummer, 5 oent. No. 12111 Ulfg.-1|<iitMr U. j. KOSTER. tob 1—8 regel, 00 eta., T» 4 regela ea daarborea 20 eta. per regel. Beelamea 80 eta. p. regel. By eontraot belaag rijke kortlag. Inaending op den dag raa alt- gare vóór 10 ar*. ■Itarlllk 10 our óp d» dag aitgaaf van De BURGEMEESTER van Ziuixzu maakt bekend dat g' durende de maand Pebi'uari voor itd.r ter secretarie dezer gt-mrente ter inzage is gelegd, de alphabetlsche lijst van de namen van eigenaars en houders van paarden, welke ljjsfc is opgemaakt ingevolge aitik 1 17 van het inkwartieringsbesluit ZiiaiKZiB 27 Januari 1931. De Burgemeester, J. C. A. BANNINK. Z1ERIKZEE. Blijkens een in dit no. voorkomende advertentie zal a.s. Zondag avond te 7 uur in de Nieuwe KerK eene uitvoering van gewijde muziek wor den gegeven (welke dank zij een be langstellend gemeentelid kosteloos kan worden bijgewoond). De programma's worden bij den ingang der Kerk aan de bezoekers ter hand ge steld. Wij twijfelen niet of zeer velen zullen door hunne opkomst waardeeren dat in het electrisch verlichte kerkge bouw gelegenheid bestaat een mooi con cert bij te wonen. Den zal het zeker niet bij ééne uitvoering blijven. Het pro gramma belooft een waar kunstgenot. Wij kunnen niet nalaten op het bij zondere feit de aandacht te vestigen, dat a.s. Zaterdag 31 Januari een echtpaar in onze gemeente de wel zeer zeldzame omstandigheid herdenken mag van volle 65 jaren gehuwd te zijn. Op genoemden datum n.l. zal de heer C. J. Berwaldgepensionneerd loods, en mej. J. de Jonge dat jubilé kunnen vie ren. Het spreekt vanzelf, dat deze ech telieden zeer hoog bejaard zijn: de man hoopt apocUIg zljil ooe jaar, cii üs ook nog dit jaar haar 89en levenskring vervuld te zien. Wij zijn dan ook van de volle instem ming van alle ingezetenen overtuigd, wan neer wij aan genoemde krasse ouden van dagen onze hartelijke gelukwenschen aan bieden, terwijl wij de vaste overtuiging hebben dat de post op aanstaande Za terdag menige felicitatie zal bezorgen aan het huis C 187 in de Krepelstraat, waarin het aan het eerwaardige echt paar gegeven moge worden nog eenige jaren in gezondheid en rust en bevrijd van de kwalen des ouderdoms, te kunnen wonen In de Dinsdagmiddag gehouden zit ting van den gemeenteraad hield de voor zitter, burgemeester Bannink, een uit voerige Nieuwjaarsrede, welke, namens den Raad, door den oudsten wethou der, de heer A. Timmerman, werd be antwoord. Aan den heer H. Begeman, hoofd der U,L.O.-school werd met ingang van 15 Maart a.s. eervol ontslag verleend. De raad vereenigde zich met het voor stel tot uitbreiding van het aantal uren handwerkonderwijs aan de U.L.O.-school. De voorstellen, uitvoerig in ons num mer van Maandag j.l. opgenomen, be treffende verpachting gemeentegrond aan J. C. Pairoux, verhuring garage aan de Noord-Havenpoort aan J. Baas, begrin- f1 Uit het Engelsch van r J. S. FLETCHER. r'-f!. (Nadruk verboden) 30 Tegen half twee ging Rawlinson naar de „Griffin" en het duurde niet lang of Oliver kwam ook' binnen. Het viel Rawlinson onmiddellijk op, dat zijn gast heer ongewoon opgewonden scheen, maar blijkbaar niet over iets onaangenaams. Nauwelijks zaten ze aan tafel, of Oli ver haalde een officieel uitzienden brief uit zijn binnenzak en gaf dien aan Raw linson. „Dat vond ik vandaag op kantoor", lichtte hij in. Rawlinson keek den brief in. Het was een missive van de Senaat van een der beide universiteiten, waar aan'Oliver de middelen voor een leer stoel in de Slavische talen geschonken had en bevatte de mededeeling dat de heer Oliver Carsdale benoemd was tot doctor in de rechtswetenschap, honoris causa. „Hoera!" riep Rawlinson enthousiast, toen de inhoud van de brief tot hem doorgedrongen was. „Dat is nog eens een mooie onderscheiding!" En zijn glas op heffend, voegde hij eibij: „Ik drink op Grijp in zoodra U gaat niezen; ernstige com plicaties kunnen voorkomen worden door een weinig Vicks VapoRub ln heet water te smelten en ln te ademen, of door keel en borst 'a nachts ln te wrijven. w VapoRub ding van wegen, pachtvermindering, wer den alle z.h.st. goedgekeurd. De kwestie van de werkloozensteun werd vrij spoedig opgelost, daar de raad medeging met het idéé, door de heer Catshoek aan de hand gedaan, n.l.: De valide werkeloozen volle weken te werk stellen aan productieven hun pas senden arbeid, tegen daarvoor geldende loonen; de bejaarde werkeloozen en zij wien geen productieven arbeid kan wor den verschaft, te plaatsen bij de werk verschaffing tegen f 1,75 per dag, ver hoogd met f 0,50 voor ieder kind en het aantal te werken dagen per week te regelen naar de gezinsbehoeften, met dien verstande, dat kostwinners van groo- te gezinnen een geheele week worden te werk gesteld; de beroepswerkeloozen en zij die bij de werkverschaffing niet pas sen, te verwijzen naar het B.A. De gemeente trachtte voorts steun te verkrijgen door aansluiting bij de Rijks regeling. Het rioleeringsplan, geraamd op f66000, en uit te voeren in 5 jaren, zoodat ge durende dat tijdvak de werkeloozen pro ductieven arbeid kunnen verrichten, werd zonder stemming aanvaard. Op voorstel van den heer Panny werd aangenomen, gedurende 5 jaren de redintegratie stop te zetten en daarna gedurende 60 jaar f1100 op de begrooting te brengen. Dit voorstel wijkt dus af van het oorspron kelijke voorstel van B. en W., zooals dat uitvoerig in ons nummer is medege deeld. Met algemeene stemmen werd 'beslo ten voor f 500, voor 1 jaar deel te (ne men in het garantiefonds voor de in standhouding van een luöhtverbinding Schouwen—Rotterdam. (Het uitgebreid verslag volgt!) BURGH. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Maandag 26 Jan. Afwezi£r,,de heeren Kloet en Krijger door ziekte, bij ae opening tTor_ ga dering in dit jaar wenscht de voor: zitter, dhr. W. G. Boot, den leden en hunne gezinnen alle goeds toe voor het jaar 1931, tevens den wensch (uit sprekende voor een even prettige samen werking als in vorige jaren in het be lang der gemeente. Hij wijst op de be langrijke vergaderingen in 't vorige jaar tot stand gekomen, wat betreft aanleg van waterleiding en electrificatie en de dit jaar ingevoerde financieele verhou ding tusschen rijk en gemeenten. Om ad vies worden naar B. en W. verwezen een adres der betrokken groep van het Algemeen Nederlandsch Verbond om be lastingheffing op bijzondere aankondigin gen in de gemeente, een adres van het bestuur der vereeniging „Westelijk Schou wen" van oud-leerlingen v. d. fruitteelt cursus om bij gemeenteverordening het bespuiten vsn vruchtboomen verplichtend te stellen en een verzoek van Gedep. Staten tot vernieuwde vaststelling der gemeentelijke strafverordeningen. Een verzoek van het bestuur der Ned. R.-K. Zangvereeniging om een jaarlijksche sub sidie Van f 10 wordt afgewezen. Een aan gevraagde wijziging der begrooting 1930 van de beide Armbesturen wordt goed gekeurd, evenals de rekening 1930 van het voormalig Burg. Armbestuur. Alsnu komt in behandeling een verzoek van het voormalig Plaatselijk Armbestuur van de gezondheid van Doctor Oliver Cars dale!" Oliver klonk met zijn gast en zijn ge zicht straalde" van vreugde en voldoening. Hij scheen buitengewoon in zijn scnik met de onderscheiding. Maar dat belette niet dat hij op spot tende toon zei: „Zeg Rawlinson, als je nu maar niet om juridische adviezen bij mij komt.., want dan zou je ontdekken dat die doctorstitel een mooie vlag is, die de lading niet dekt!" „Het is toch maar een plezierig ding om goed in je duiten te zitten", merkte Rawlinson wijsgeerig op. „Als het zoo voortgaat, richtten ze hier op de groote Markt nog eens een standbeeld voor je op!" Oliver staarde droomerig uit Het raam. „Een standbeeld?" zei hij langzaam, „Toen ik jong was en arm, heb ik heel wat luchtkasteelen gebouwd. Ik was in mijn soort een droomer weet je. Mijn hoogste illusie was altijd dat ik"nog eens de aanzienlijkste man van heel Halfirth zou worden. En een standbeeld leek me de bekroning van mijn levenswerk! Maar" lachtte hij, „dat is eigenlijk wel een beetje veel gevergd. En ik heb tot nu toe niet te klagen over eer!" „Je weet niet wat er nog voor je weggelegd is", meende Rawlinson. „Ik geloof niet dat je al aan het eind van je glorie bent." Pas tegen drie uur verlieten ze het Westenschouwen om bevordering der goedkeuring door Ged. taten van een nieuw besluit tot vermindering der pach ten van gronden over 1930 in verband met den heerschender. crisis in land en tuinbouw. In verband met pachtsom men, grondsoorten enz., heeft genoemd bestuur besloten tot vermindering resp. van 25, 20, 15 en 10 o/o. Weth. Fokker, vraagt of deze regeling eventueel geen ge vaar tegenover de borgen zal opleveren ten opzichte van volgende pachtjaren; de borgen toch moeten aansprakelijk blijven voor de volle pacht. Weth. Boot tevens voorzitter van het betrokken bestuur, zegt dat deze regeling slechts voor 1930 geldt; niettemin zal hij omtrent een en ander ter bevoegder plaatse informeeren. Be sloten wordt omtrent de pachtverminde ring gunstig aan Ged. Staten te advisee- ren. In verband met een schrijven van Ged. Staten inzake een bijdrage door de gemeente aan het garantiefonds voor het vliegveld op Schouwen zijn aan ge noemd college op voorstel van dhr. Fok ker nadere inlichtingen gevraagd. Daar tot dusver geen bericht daarop ingeko men is, wordt de beslissing in deze zaak verdaagd tot een volgende vergadering. Ingekomen is een schrijven der Water- leiding-Mpij. „Schouwen-Duiveland" tot overname van meerdere (3) brandkra- nen. Deze kranen zijn aangelegd op eind punten ter zuiverheidsverzekering van 't leidingwater. Men acht in 't algemeen deze overname onnoodig, daar voldoen de slangenmateriaal aanwezig is. Weth. Boot zegt, dat deze gemeente toch al royaal is geweest met de aanschaffing van een 13-tal brandkranen. Het zou hem spijten, dat bedoelde 3 kranen in een uiterst geval niet gratis gebruikt moch ten worden, temeer, daar ze geplaatst zijn in het belang der waterleiding-mpij'. Het voorstel van B. en W. om te be richten, dat de Raad voorloopig niet be reid is tot overname, wordt m.a.st. aan genomen. Vervolgens komt ter tafel een schrijven van het gemeentebestuur van Haamstede in verband met de aanschaf fing eener motorbrandspuit voor de ver schillende gemeenten van Westelijk Schouwen. Volgens opgave zou door de gemeente Burgh jaarlijks f 31,20 betaald moeten worden als aandeel in aflossing der anuïteitsleening, onkosten enz. De voorzitter zegt, dat door de waterleiding het overgroote deel der gemeente te gen brandgevaar voorzien is; toch zijn enkele afgelegen gebouwen ^ctciKen. Als veiligheidsmaatregel acht hij aansluiting gewenscht. Dhr. Overbeeke acht deze zaak overbodig, daar men voor deze enkele gebouwen toch nog altijd beschikken kan over de nog aanwezige brandspuit en men dus verdere kosten voorkomen kan; dhr. Landegent gaat hiermee accoord. Dhr. Fokker is ook niet voor opdrij ving der uitgaven, maar acht het plicht gevaren zooveel mogelijk te beperken. Hij wil in dezen echter eerst eens de beslissing der andere gemeenten verne men en stelt voor een afwachtende hou ding aan te nemen. Zijn voorstel wordt met 4 tegen 1 st. (tegen dhr. Overbeeke) aangenomen. De voorzitter presenteert den raad verschillende „keuren" en „voor boden" van het Oude Westenschouwen der gemeente Burgh ten geschenke aan geboden door den heer de Vos, archi varis te Zierikzee; met waardeering wordt deze verzameling in flinken band aan vaard en besloten namens de gemeente dhr. de Vos dank te betuigen voor deze schenking. Een begrootingswijziging 1931 wordt m.a.st. goedgekeurd; als afgevaar digden naar de vergaderingen der Wa- terleiding-Mpij. voor 1931 worden herbe noemd de heeren H. Krijger en A. 'van Zuijen, terwijl een verslag van dhr. van Zuijen wordt aangehouden tot de vol gende vergadering, evenals de benoeming van verschillende stembureaux en de be- Mljnhirdt't Hoasttablettan. Doet 30 ct. Mljnhardt's KoolpIJntablatton, 60 aaSOot. Bij Apoth. en Drogisten. restaurant. Oliver ging naar zijn fabriek terug. Rawlinson had nog een paar za ken in de stad af te doen. Ze spraken af, dat Rawlinson zijn gastheer tegen vij ven zou komen halen om samen met hem naar huis te rijden. Toen hij op den afgesproken tijd het fabrieksterrein opkwam, botste hij bijna tegen Oliver's particulieren secretaris aan die opgewonden en buiten adem naar buiten kwam stuiven. „Wat is er gebeurd?" vroeg Rawlinson verschrikt. „Ik moet als de weerlicht een taxi halen", vertelde dc man haastig. „Het rijtuig gaat meneer niet vlug genoeg, Er is daarginds iets niet in orde. Gaat u maar naar meneer toe; hij heeft slecht nieuws van huis gekregen.... hij is er kapot van De secretaris rende verder en Rawlin son liep haastig naar Oliver's privé kan toor. Daar vond hij zijn vriend in een toe stand van de grootste verslagenheid bleek en met betraande oogen liep Oli ver als een opgejaagd dier zijn kantoor op en neer. „In 's hemelsnaam, wat is er kerel?' begon Rawlinson. „Weer iets met den dam?" „Was het maar waarl" klonk het ant woord. „Het is de kleine jongen.... mijn kleinzoon.,.." „Wat is er met hem?" „Benia heeft daar net getelefoneerd., hij is gestolenontvoerd..;, dat is de Rubb*rhakkwi Zoolplaten, Tip» 'n Hei£ea-product Vruft h«t Uw •etioanmakar sprekingen omtrent aanschaffing van een stalen iLipskast tot berging der beschei den van den Burgerlijken Stand. Over enkele onregelmatigheden in de electri- sche verlichting zal gecorrespondeerd worden met de P.Z.E.M., terwijl de nog niet bij de waterleiding aangeslotenen binnenkort tot aansluiting zullen aange maand worden. Daarna sluiting. DREISCHOR. Vergadering van den ge meenteraad, op Maandag 26 Januari. Voorzitter de burgemeester. Afwezig weth. Doeleman wegens ziekte. Op deze eerste vergadering in 1931 spreekt de voorzitter de beste wenschen uit voor de leden van den raad, hun gezinnen en de gemeente. Spr. hoopt dat op alle da gen van dit nieuwe jaar Gods zegen moge rusten. De heer der Weduwen dankt den voorzitter voor het gespro kene en wenscht hem en zijn gezin het zelfde toe. De voorzitter deelt mede, dat in November 1930 een dringende reparatie aan het dak van de bewaar school is verricht, hetgeen een uitgaaf vorderde van pl.m. f 125, zulks in ver band met de vroeger gedane toezeg ging den raad steeds op de hoogte te houden. Van Ged. Staten is een schrijven ingekomen, waarin een overzicht van de salarissen van burgemeesters, ontvanger, secr. en weth., vastgesteld volgens de nieuwe regeling is vervat. Voor Dreischor is het een kwestie van f 12,50. De be grooting zal dienovereenkomstig gewij zigd worden. Weth. van Langeraad en dhr. der Weduwen merken op, dat Ged. Staten in dezen tijd beter niet met een salarisverhooging hsdden moeten komen, waarop de voorzitter antwoordt, dat hij hierin geen verhooging ziet, doch een rechtsherstel. In een schrijven wijst de Comm. der Koningin den raad op den toestand van het arrestantenlokaal ter worden. Vdigens néi' uesbeiremAAKr- ai* tikel der Gemeentewet, is de raad ver plicht, gelden op de begrooting te bren gén om dit lokaal in den vereischten toestand te brengen en te houden. Hij verzoekt den raad hieromtrent voor 1 Februari een beslissing te nemen. De drzitter noemt deze zaak een lijdens geschiedenis, leest de betrokken artikelen der wet voor en deelt uitvoerig mede, hoe de toestand de laatste jaren was. Daar enkele eischen voor deze gemeente te zwaar zijn, stelt hij voor te antwoor den, dat men aan de gestelde eischen niet kan voldoen, doch in den winter eventueele arrestanten, onder toezicht van den veldwachter, in het verwarmde ge meentehuis zal houden. Aldus wordt met alg. stemmen besloten. Van Mr. C. J. B. du Croo, advocaat te Zierikzee, is een schrijven ingekomen, waarin deze mededeelt, dat de gemeente Dreischor het proces met den smid van Dongen verloren heeft. Uit het vonnis van den kantonrechter bleek, dat deze de ge tuigen, de Vries en Provoost, te theo retisch vond. Weth. van Langeraad drukt zijn spijt uit over de uitspraak, doch adviseert zich er bij neer te leggen en niet in hooger beroep te gaan. Aldus wordt besloten. „Dat zal nog eens 2 ramen kosten", zegt de voorzitter. Ter tafel komt het bekende adres van A. C. de Oude e.a. voor vermindering van de haven-, kaai-, lig- en weeggelden, zulks in verband met de huidige crisis. B. en W. stellen voor afwijzend op dit adres te beschikken, daar de tijdsomstandighe den zulks niet toelaten. Aldus wordt met alg. stemmen besloten. Eveneens wordt m.a.st. afwijzend beschikt op een adres van de oudercommissie, verbonden aan de O.L.S., waarin verzocht wordt om een subsidie van f 55 uit de gemeente kas voor het verschaffen van warm drin ken, aan buitenkinderen, welke tusschen den middag in de school eten. Ook een schrijven van Ged. Staten, waarin de gemeente verzocht wordt bij te dragen in het garantiefonds voor de luchtdienst Rotterdam-Schouwen kon niet de instem ming van den raad verkrijgen en op voorstel van B. en W. wordt besloten, hierin niet deel te nemen, daar het hier geen belang voor deze gemeente betreft. Hierna worden eenige kleine wijzigingen in de begrooting aangebracht en worden de zittende leden der schattingscommissie de heeren Doeleman, J. de Waaij, A. Kosten en W. A. de Vrieze herbenoemd. Den voorz. wordt opgedragen de Kwes tie van benoeming van leden en plaats vervangende leden der stembureaux voor Provinciale Staten en Gemeenteraad te regelen. Dan komt ter tafel een schrij- van van het bestuur der afd. Dreischor van de S.D.A.P., waarin in verband met de steeds toenemende werkloosheid, den raad verzocht wordt: le. van gemeente wege werk te verschaffen tegen een goed loon; 2e. als er geen werk is of slechts voor een deel der werkeloozen, zoo noo- dig een bijdrage te willen verleenen aan het Burgerlijk Armbestuur opdat dit een behoorlijke uitkeering kan geven en 3e. een commissie voor steunverleening te willen benoemen, waarin zitting zouden hebben vertegenwoordigers van het B.A. en van de S.D.AP.-afd. De voorzitter bespreekt de kwestie der werkloosheid uitvoerig en deelt mede, dat B. en Wi. ter bestrijding der werkeloosheid, voor stellen, de Spuikom uit te diepen, een werk dat ongeveer f 4000 zou kosten. Het Rijk zou in de kosten voor arbeids- voorzitter op een conierenue iu ucn nüub werd medegedeeld, doch voor de rest zou een geldleening dienen te worden aangegaan. Ook had de voorzitter een bespreking met het bestuur van den vlas- sersbond, welke steun aan de vlassers voorstelde in den vorm van een toeslag op het loon ad f 0,10 per Kilo hoog stens. De heer P. v. d. Linde informeert hoe het werk aan den Spuikom geschie den zal, waarop de voorzitter antwoordt dat het werk moet worden aanbesteed, doch dat alles zooveel mogelijk stuk werk en handenarbeid dient te zijn. Ge durende 3 maanden zouden dan 15 wer keloozen aan het werk gehouden kun nen worden. Na nog enkele discussies wordt besloten dat het werk uitgevoerd zal worden als het Rijk steun verleent. Doet het Rijk dit niet, dan zal de Raad verder zien. Bij de rondvraag bespreekt wraak von die duivels.... O, ik word krankzinnig Buiten klonk de hoorn van een auto. „Daar is de taxi al", zei Rawlinson. Hij greep zijn vriend bij den arm en voerde hem naar de wachtende auto. In snelle vaart reden ze door de stra ten van Halfirth en onderweg vertelde Oliver wat - meer bijzonderheden. Veel was het echter niet wat hij wist. Het bleek dat Benia door de telefoon had medegedeeld dat het kindermeisje vre'eselijk ontdaan was komen binnen stuiven.... alleen... en verteld had dat het kind was verdwenen.... haar op het moer land ontstolen moest zijn. „Het is natuurlijk dat ellendige wijf" eindigde Oliver grimmig, „die Mlirajm Scarp! De jongen is in haar handen en ze is in staat hem te vermoorden Benia wachtte hen el op de stoep van het huis en liep hen snel tegemoet toen zij uit de auto stapten. „Vertel me precies hoe het gebeurd is, Benia", riep Oliver opgewonden. Ik weet niet meer dan wat het kin dermeisje verteld heeft", antwoordde zijn zuster. „Ze was uit met den jongen en zijn ezel. Zooals altijd 's middags en ze is een volkomen betrouwbaar meisje. Ze vertelde dat bij dat stuk bosch bij Giant's Arrow, het kind haar vroeg om wat bloe men te plukken, die hij daar zag staan. Ze bleef achter en hij reed verder, den hoek van het bosch om. Toen ze hem weer achterna liep geen vijf minuten later, zegt ze was hij verdwenen! De Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven ale U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzaoht dadelijk en geneest spoedig. Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth en Drogisten* ezel stond op zij van het pad rustig te grazen, maar er was geen spoor van het kind te bekennen. Haar eerste ge dachte was dat hij zich hier of daar verstopt had om haar te plagen en ze wachtte en wachtte en riep en riep, maar hij kwam niet te voorschijn. Toen begon ze overal in den omtrek te zoe ken, maar zonder resultaat en tenslotte holde ze naar huis om het ons te zeggen en zijn moeder en de gouvernante en al de bedienden zijn direct gaan zoeken en ik heb jou onmiddellijk opgebeld. Nu moet jij maar zeggen wat er verder, gedaan moet worden, Oliver!" Er klonken tranen in de stem van de oude dame. Oliver had weer iets van zijn gewone zelfbeheersching terug gekregen en hij deelde zijn bevelen uit. „Jij", zei hij tegen den chauffeur van de taxi, „jij rijdt zoo hard als je Kunt naar het politiebureau in Halfirth. Laat ze zooveel mannen sturen als ze missen kunnen én breng vast een stuk of wat in je wagen naar hier toe. Laat de an deren ook in auto's komen: voor mijn rekening. Leg den insprecteur uit wat hier aan de hand is! „En jij", wendde hij zich tot Rawlinson, „doe me een ple zier en ga jij naar mijn mannen op den dam en laat ze meehelpen zoeken, alle maal, en de raenschen van Crabtree ook, Laat ze lantaarns meenemen en in ver spreidde orde in de richting van d« boerderij van de Scarps gaan". (Wordt vervolgd}.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1