"«•«Abdijsiroop abonnement: Vrijdag 9 Jan. 1931. zierikzeesche courant, advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën INSPIRATÏE. FEUILLETON. Da wraak dar Verdrevenen. K V. VADEILANDSCIE BANK 6% OBLIGATIEN a 100% binnenland. Uit Stad en Provinoie. Na de Wasch HEERENBAAI 't Dreigend gevaar bij hoesten Fïfl* per 3 naandea f 1,50, fnaeo pet poat f 1,80, Voor hat baltanlud pet jaar 10, Afaoaderlgke nummer* 6 oent. Veraohjjnt Mnd., Wnad. en Vrpd. TeL Ko. 82. - Poatgiro 18TW. Zierikzeesche él Nieuwsbode ran 1—8 ragela SO ah., raa 4 regel* en daarboven 20 eta. per regel. Beelamea 80 eta. p. rag al. Bg eontraet belangrgke korting. Inaending op den dag van alt- gave «dór 10 ara. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. ■Iterlljk 10 uur op du dag aitgaaf D© war© stuwkracht in ons leven komt tot ons door inspiratie. Dit is de kracht, die aanzet tot het uitdrukken van verhe ven gedachten en gevoelens, die in de menschenwereld worden uitgedragen en daar een meer of minder blijvenden in vloed uitoefenen. De kracht, die als een immer vlietende stroom voortdurend nieu we denkbeelden en ideeën aanvoert, zon der welke het leven verstarren en tot stilstand komen zou. Al stimuleerend en activeerend wordt het leven op aarde in eiken vorm door inspiratie onderhou den. Maar onbewust wat betreft de lagere natuurrijken. Niet echter bij den mensch. Want bi) dezen treft' men het machtige onderscheid aan, waardoor de inspiratie zich bewust openbaren kan en naar vrije keuze al oi niet door hem kan worden aanvaard. De mensch is het eenige schepsel op aarde, dat begiftigd is met de geschikt heid om deze openbaringen van wijsheid en kennis te beseffen en te waardeeren, hoe zwak en gedeeltelijk meestal ook nog. Soms schijnen zij in 't geheel niet tot hem door te dringen. Maar zoo er een schemering van bewustheid ontstaat, dan is dit aanvankelijke beseffen reeds voldoende om een iets hooger standpunt te kunnen bereiken, waardoor eeneenigs- zins breederVen helderder inzicht ontstaat over de beteekenis en het ware karak ter der hem toestroomend© inspiraties, die niet anders dan zijn eeuwig welzijn beoogen. Er is een voortdurende invloei- ing van uit hoogere gebieden in iedere menschelijke ziel. Zij is een constante macht, die altijd en overal aanwezig is, maar alleen door een juiste levenshou ding geheel of gedeeltelijk kan worden opgevangen. Van dichters en andere kunstenaars wordt vaak gezegd, dat zij geïnspireerd zijn. Ook en vooral van zieners en pro feten. Zij gelden in 't bizonder als de geïnspireerden bij, uitnemendheid, als god delijke boodschappers ,van een verheven levensleer. In 't algemeen zijn of behoorden zij tot de geestelijk hoog ontwikkelden, in staat om elk op zijn eigen wijze iets oorspronkelijks uit te drukken, alzoo Iweerspiegelend denjgeestelijken lichtglans, die hemelen een anders troostelooze aarde doem verlevendigen. Dit is het ook, wat den held en den hervormer maakt. Zoodra er uit de wereld der hoogste inspiraties gesproken of gehandeld wordt, wordt al het daaruit voortgebrachte tot een treffende en heerlijke werkelijkheid, wier klaarheid en schoonheid nu regel recht aanschouwd kunnen worden. Kre ten van een verheven verlangen, waar door een zoekende en blindelings tasten de menschheid geroepen wordt. Hooge inspiratie kan ook het deel zijn van den oprechte en eenvoudige van geest, die zulks tracht uit te drukken in een reinen levenswandel. En hoe ede ler en onbaatzuchtiger hij is, hoe groo- ter zijn vatbaarheid wordt om onmid' delijke inspiraties op te nemen en deze in zuivere vormen van kunst en leven te openbaren. Zooals gezegd, worden wij allen in meer of mindere graad geïnspireerd, daasr inspiratie en uitdrukking de ademhaling van het leven zelf uitmaken. Het geesn telijk en zedelijk standpunt van elk in 't bizonder is- de maatstaf van zijn ge schiktheid om de inspiratie te beseffen en voor haar weldaden ontvankelijk te zijn. Ook kan die ontvankelijkheid soms door een wilshandeling en een krachtig F: Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. (Nadruk verboden). 23 „We kunnen niets doen, voor dat de ingenieurs den dam onderzocht hebben' merkte Washington op. „Er is aan den buitenkant niet veel fe zien. „U kunt doen wat U wilt", hernam) Oliver, „ik ga er heen. Ik wil weten wat er precies gebeurd is. En als U den dam niet onmiddellijk laat bewaken, dan blij f ik er den heelen nacht zelf bij». „Als U er' beslist heen wilt".... gaf Washington toe. Haal een paar lantaarns, Crabtree", Ondertusschen was het steeds donker der geworden en de gevreesde storm scheen te zullen opsteken. De krachtige wind deed het water in het reservoir hoog tegen den dam opzwiepen. Nu en dan barstte) 'een hevige regenbui los. Naar mate de mannen dichterbij het reservoir kwamen, werden de plassen grooter en dieper. voor belaate Waarden, 'a-QRAVENHAQE. met Jaarlljksche uitlating. Verkrijgbaar bij alle Kassiers verlangen aanmerkelijk vergroot worden.- Het is dan soms, alsof een teere ziels muziek in hem begint te spelen en verre verschieten van licht en geluk zich ope nen gaan. Verreweg de meeste leering geschiedt door menscheni onderling. Toch is directe en bewuste inspiratie een der hoogste vormen van onderwijzing, de onmiddel lijke en kortste weg, die tusschen oor sprong en mensch bestaat. EEN CRISIS STEUNREGELING. Naar wij vernemen heeft de regeering besloten met het oog op de in enkele bedrijven voorkomende crisis, wederom een steunregeling in het leven te roepen. De gemeentebesturen, welke voor sub sidie in de kosten van steunregeling in aanmerking zouden wenschen te komen, kunnen een daartoe strekkende aanvrage tot den Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw richten. Deze steun wordt uiteraard niet ver leend volgens vaste regelen, doch elke aanvraag wordt afzonderlijk beoordeeld en elk bedrag wordt in overeenstemming met de verhoudingen vastgesteld. Ook gemeenten, die tot dusverre geen maat regelen in het belang van werklo.ozen (nemen, kunnen, als zij daartoe overgaan, voor een regeeringssubsidie in aanmer king komen. Steun aan de werkloozenkassen door het departement van Arbeid schijnt nog niet urgent te zijn. ZIERIKZEE. De opvoering van het blijspel „De Tante uit Amerika", gege ven door de Dames-Dilettanten der Alg. R.-Kath. Propagandaclub, ter gelegenheid van het 12yo-jarig bestaan dezer vereeni- ging, kan niet anders dan een succes genoemd worden. Schreven we in ons nummer van j.l. Maandag reeds, dat er hier wat goeds te verwachten viel, nu kunnen we gerust schrijven, dat de dames ■de verwachtingen ook nu lang niet be schaamd hebben. Integendeel, zoowel het gekozen stuk, als het vertoonde spel, hebben het in vrij talrijke mate opgeko men publiek, gezien het dankbaar applaus na elk) bedrijf, ten zeerste voldaan. Wan neer we hier een woord van lof toe zwaaien voor het vertoonde spel komt dit zeker in de eerste plaats toe aan de vertolkster van- de rol van Sophie-Suzan- na, het domme dienstmeisje, gefingeerd nichtje van^de rijke erftante, welke speel ster haar vrij moeilijke rol uitstekend uitbeeldde en deze ten volle tot haar recht deed komen. Kortom, de dames dilettanten kunnen met voldoening op dezen tooneelavond terug zien. Mogen zij nog vele malen voor het voetlicht komen. Vermelden we ten slotte nog, dat Roger Spalter (viool) en Henny de Rijke (piano) de pauzes op aangename wijze vulden. De bevolking onzer gemeente telde op 81 Dec. 1929, 3281 m. en 3485 vr. of 6766 personen. In 1930 werden geboren 66 m. en 69 vr., totaal 135, terwijl zich hier 185 m. en 177 vr., of 362 personen vestigden. Gedurende 1930 verminderde de bevol king door overlijden met 48 m. en 38 vr., totaal 86, terwijl 194 m. en 226 „Dat is water uit het reservoir", fluis terde Louis John tegen Rawlinson, die naast hem liep, deze plassen kan de regen niet veroorzaakt hebben. Als Crabk troo het bij het rechte eind heeft, en daar ziet het wel naar uit, dan zul je eens wat beleven!" „Zou je werkelijk denken, 'dat de dam het niet lang meer volhoudt?" ant woordde Rawlinson eveneens fluisterend, „Als ei* met dynamiet gewerkt is, vrees ik het ergste", zei Louis John. „En", voegde hij eraan toe, „als je het mij vraagt, dan zou ik zeggen, dat dat reser voir nooit op deze plaats gemaakt had mogen worden. De ligging ten opzichte van de stad en de vallei is veel te ris kant". Bij den dam gekomen bleven ze staan, Crabtree liet Oliver het gat zien en Raw linson keek met verwondering naar de groote brokken steen, die overal in het r,ond verspreid lagen. Crabtree liet het schijnsel van zijn lantaarn over de stukken steen spelen en zei: „Zoo oppervlakkig beschouwd, lijkt het dat de schade niet veel té beduiden heeft, maar als de zaak zooals mijnheer Louis John meent, dan.., Oliver sloeg geen acht op wat de hoofd opzichter zei en viel hem in de rede: „De dam mag geen oogenblik onbe waakt gelaten worden!" vr., totaal 420 personen de gemeente verlieten. De vermeerdering der bevolking bedroeg totaal 497, de vermindering 506 perso nen, zoodat onze gemeente op 31 Dec. 1930, 9 zielen minder telde, totaal 6757, t.w. 3290 m. en 3467 vr. NOORDGOUWE. De bevolking dezer gemeente bestand op 1 Jan. 1930 uit 451 m. en 461 vr., totaal 912 personen. Zij vermeerderde door vestiging met 82 m. en) 38 vr. (70 pers.) en door geboorte met 7 to. en 3 vr. (10 pers.). Zij verminderde door vertrek met 44 m. en 58 vr. (102 pers.), door overlijden 'met 5 fm. en 4 vr. (9 pers.). De bevolking verminderde dus met 10 m. en 21 vr. of 31 personen en bestond op 31 Dec. 1930 uit 441 m. en 440 vr., totaal 881 personen. NIEUWERKERK. 'Voensdagavond ver gaderde de afd. Nieuwerkerk van den Vrijheidsbond. Voor de aanstaande ver kiezing van leden voor de Provinciale Staten van Zeeland werden als candida- ten op de lijst geplaatst: 1. H. C. v. d. iZande; 2. J. C. A. Bannink; 3. Mr. Q. J. B. du Croo; 4. P. Kooijman; 5. M. H. Krepel; 6.' A. C. v. d. Have; 7. Ai. P. v. d. Weijde; 8. C. Gast; 9. W. G. Boot Wz., en 10. M. Vijverberg. ST.-FILIPSLAND. 1 Januari 1930 telde onze gemeente 1102 m. en 1053 vr. in gezetenen. Geboren werden 21 jongens en 16 meisjes. Er overleden 10 personen van het m. en 8 van het vr. geslacht. 72 m. en 67 vr. verlieten de gemeente; m. en 49 vr. vestigden zich er. 1 Jan. 1931 bedroeg het inwonertal onzer gemeente alzoo 2142, waaronder 1099 m. en 1043 vr. 1930 bracht ons dus een vermindering van 13 inwoners. STAVENISSE. Op 1 Jan. 1930 bestond de bevolking alhier ,uit 980 m. en 974 vr., totaal 1954. In 1930 werden er ge boren 22 m. en 14 vr., totaal 36; er ves tigden zich 32 m. en 29 vr., totaal 61. Daarentegen overleden er 5 m'. en 7 vr., totaal 12 en er vertrokken 67 m. en 63 vr., totaal 130, zoodat de bevolking op 31 Dec. 1.1. bestond uit 962 m. en 947 vr., totaal 1909 inwoners. Er heeft dus een vermindering plaats gehad van 45 inwoners. Er werden 13 huwelijken gesloten. ST.-ANNALAND'. De trekking van de loterij, gehouden door de muziekvereeni- ging „Accelerando" alhier, die eerst zou gehouden worden in de eerste helft van Maart, is nader vastgesteld en vervroegd pp 27 Januari a.s. OUD-VOSSEMEER, Loop der bevolking in 1930: vertrokken 73 m. en 74 vr. Ingekomen 47 m. en 45 vr., afname 26 m. en 29 vr. Geboren zijn 26 m. en 27 vr., overleden 9 m. en 8 vr., alzoo toe name 17 m. en 19 vr., en alzoo de ge- heele afname 17 m. en 19 vr. Op 31 Dec. 1929 'bedroeg de bevolking 1145 m. en 1098 vr., alzoo 2243, op 31 Dec. 1930 dus 1136 m. en 1088 vr. of 2224 personen. ONDERWIJS. ST.-ANNALAND. Voor de betrekking van .onderwijzer aan de openb. lagere school alhier, hebben zich slechts 3 sol licitanten aangemeld. LANDBOUW EN VEETEELT* REGEERINGSSTEUN AAN DE BIETENVERBOUWERS. Naar de Haagsche Courant verneemt, is bij de Regeering een wetsontwerp in- behandeling, beoogende het toekennen van een teeltpremie aan suikerbietenver bouwers, op voorwaarde, dat de biet- aanplantingen in ons land met 10 pCt. zullen worden ingekrompen. Deze premie zal het Rijk ongeveer acht millioen gulden kosten en zal wor den verleend volgens de z.g.n. „sliding scale" in verband met de wereldsuiker- marktprijzen. Naar het blad nader van bevoegde zijde verneemt, wordt ver wacht, dat deze teelt-premie niet noodig zal blijken, wanneer het Chadboume- plan, zooals dit op de jongste suiker conferentie te Brussel werd vastgesteld doorgaat. In suikerkringen neemt men dat de besprekingen, welke de heer Chadbourae thans te Berlijn met de Duit- sche bietenproducenten voert, tot een gunstig resultaat zullen leiden. HET LOONBEDRAG BIJ DE SUIKER BIETENTEELT. De commissie uit de samenwerkende bonden van werkgevers en werknemers in het landbouwbedrijf in de provincie Groningen, zond aan de N. R. Crt. gege vens omtrent het loonbedrag, dat besteed wordt bij de teelt en de verwerking van suikerbieten. Het bedrag, dat alleen door de land- aibeiders in Nederland wordt verdiend door grondbewerking, onderhoud, rooien en vervoer van suikerbieten, komt op 111.895.000 per jaar. De oogst van de- bieten geeft den arbeiders werk op een tijdstip, waarop) zonder deze cultuur moei lijk andere bezigheden gevonden kunnen worden. Indien de bieten vervangen zou den worden! door granen of peulvruchten, zou voor deze gewassen een bedrag aan arbeidsloon van f 6.596.000 worden uit betaald, hetgeen een verschil zou betee- kenen vanj f 5.299.000 per jaar. Het belang van het transportwezen is zeer groot. Het bedrage -dat jaarlijks voor het vervoer van suikerbieten, pulp, melasse en suiker wordt betaaldwordt geschat op f4.000.000. Door de suikerindustrie wordt jaarlijkseh een bedrag van f5.400.000 uit gegeven aan arbeidsloon. Hieronder zijn niet begrepen salarissen van directeuren, scheikundigen enj administratief personeel. heeft men vaak laat van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol KERKNIEUWS* Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Haamstede, A. Ken- tic, cand. te Woudrichem. BROUWERSHAVEN. De kerkvoogdij deelt met groote erkentelijkheid mede, dat op oudejaarsavond behalve veel groot en -klein zilvergeld een gift van f 75, een bankbiljet van f 25 en 3 a f 10 werden gecollecteerd. Als bijdragen in de buitengewone uit gaven, mocht de president-kerkvoogd bo vendien tot op heden in totaal f 136,50 ontvangen. PREDIKBEURTEN* Zondag 11 Januari Kcrbwtrv*. 2 ure. ds. Drost van Ouwerkerk f«reofkorka. 6.30 ure, ds. Koopmans. Bsrgh. 6.80 ure, dr. Boogaard. Baaus*» 9.30 ure, ds. v. Griethuis en. Haariwalla. Geen dienst. ■aaraatetfe. 2 nre, ds. v. Griethajjsen. Geief. Kerk. 9.30 en 2 ute, ds. Elgersma, Ond-Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk, Blkeriee. 2 ure, ds. Koopmans (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, waar- schjjnlgk idem. •raawarsiiaTaa. 9.30 nre, ds. Waarden burg van Bruiaisse. Geiet. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. de Boer. g«B»eaatra. 9.30 ure, ds. Koopmans. Geref. Kerk. 9,30 en 2 nre, ds. Hoek (Voorber. H. Av S«erl|«ava. 6.30 are, ds. v. Griefchagsen. •ralMk»r, 9.30 ure, ds* d. Griend (Voor bereiding H. Av Bawerktrk* 9 30 ure, ds. Drost. Hleawarkerk. 9 30 ure, ds. Gerritsen. Goref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leesdienst Geref. Gen. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. SesterUai. 9.80 en 2 nre, dr. Weeda. Geref. Kerk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, dr Lonkhugzen van Zierikzee. Geref. Goat. 9.<r~ 2 en 5.30 nre, Leendienst. Slriaaalaaa. 2 ure, ds. Barnouw „Als U er persé op gesteld bent'-, verklaarde Crabtree, „zal ik onmiddel lijk een| paar man op wacht zetten, maar ik voor mij geloof niet, dat er groot, of direct gevaar bestaat". „Groot gevaar? Onmiddellijk gevaar?'^ riep Oliver verontwaardigd. „Er mag in het geheel geen gevaar bestaan". Hij maaktei aanstalten om terug te gaan. „Ik zou U en mijnheer Washington graag nog een oogenblikje spreken", ver zocht Crabtree. „U bent allebei gemeen teraadslid, en.... Misschien wilt U zoo vriendelijk zijn om even met mij mee naar huis terug te gaan?" HOOFDSTUK XVIII. „Ik durf eigenlijk niet goed zeggen, wat ik op het hart heb", begon Crab tree, zoodra hij met de anderen in zijn huis gekomen was, „omdat ik niet graag iemand wil beschuldigen, die misschien onschuldig is. Maar meneer Washington, wat denkt U van die kwestie met Bar- stow Washington fronste nadend 't voor hoofd. „Daar had* ik in 't geheel niet aan ge dacht!" riep hij. „Ik ook niet",' bekende Crabtree, „maar „Wat Is dat nu weer?" viel Olivér hem ongeduldig in de rede. „Wie is Barstow, en wat is er met hem aan de hand?" „Barstow was een van de werklui hier" vertelde Crabtree, „die eenige jaren bij otns in dienst was. Maar den laatsten tijd was hij aan den drank verslaafd geraakt, zoodat hij, nadat ik hem eenige malen gewaarschuwdf ha d, ontslagen moest worden. De man was niet te handhaven, En toen ik hem zijn ontslag aanzei, dat hij zich vroeg of laat zou wreken". „En verder...?" vroeg Oliver met ge spannen belangstelling nu. „Gisteren hoorde in", vervolgde Crab tree, „dat hij een baantje gekregen had bij Dibb in de steengroeve. Zooals u weet worden daar geregeld ontploffingsstof fen gebruikt Crabtree zweeg even veelbeteekenend en ging toen voort: „Natuurlijk heb ik geen enkel bewijs, maar...." Louis John die op Washington's ver zoek met het oog op zijn technische kennis bij het onderwerp tegenwoor dig was, tikte zijn vader op den schou der. „'tls al laat", zei hij. „Die kwestie kan morgen ook besproken worden. Maar ik zou nog niets aan de politie meedeelen van dit vermoeden voordat de dam gron dig onderzocht is." Toen ze thuis waren, zei Louis John ECHTE FRIESCHE SOct.ptrottM PREDIKBEURTEN. Zondag 11 Januari te Zierikzee, Ned. Hew. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Voors. Kleine Kerk. 10 nre, Pjjnacker Hordjjk. Avonds seven ure, ds. J. W. r. Koote* ▼an Heinkenszand. Luth. Kerk; 10 ure, dhr. Smit Bange ran Amsterdam. Geief. Kerk 10 en 6 nre, dr. v. Lonkhugzen. Evangelisatie) te Schuddebenra Woensdag» arond 7 uur, dr. r. Lonkhugzen. Oh*. Geief. Keik. 9.30, da. Hoogendoorn, 2 Leesdienst en 6 me, ds Hoogendoorn. Irangelisatie JeiuBi. 10, geen dienst en 7 nre, Samenkomst. Ond-Geref. Gom. 9.30, 2 en 6 nre, Leeskerk. Hoesten la de grootste vijand der adem halingsorganen, omdat die daardoor zwaar der moeten werken. Slijm is de oorzaak van het hoesten. Abdijsiroop werkt tot in de uiterste hoekjes op de slijmhaardjes, die zich overal in Uw luchtwegen hebben gevormd, hetzij door ziektekiemen, hetzij door aangroeiing. Mlllloenen kiemen broeien en kunnen oorzaak worden van borstkwalen. Abdijsiroop nu maakt de slijm los en neemt de oorzaak zachtjes weg, zonder de teere weefsels te beschadi gen. Daarom zoo geroemd bij: Hoest, Bronchitis, Kinkhoest, Influenza, Griep „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50. Fl. 2.75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuls Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP BONBONS (Gestolde Abdijsiroop «ratatMC. 9.30, Leeskerk en 2 nre, ds. Wanrdenbarg. Geref. Kerk. 9 30 en 2 nre, ds. Unger Geref. Gem. 9 30, 2 en 6 ure, de. Vrengdenhil. Ond-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds Spoelstra. St.-PtllpsUaA. 9.30. Leeskerk en 2 ure, ds. v, Rootselaar van Poortvlitt. Oad-Gexef. Kerk. 9, 2 en 5.30 nre, ds. Boone. Yknlesu 9 30, ds. Wolfenbergen (Bevesti ging kerkeraadsleden) en 2 ure, ds. Wolfen bergen. Geret. Kerk: 9.30 en 2 nre, dr. Veltenaar. Geief. Gem 9.30, 2 en 6 ore, Leeskerk. Vrge Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, de heer Baag. gt.-Mcart«ai4|k. 9.30 en 2 nre, ds. de Bres. Ond-Gerefi Gem. 9.30 en 2 ure, Lees dienst. •aA-Voseemeer. 9.30, ds. de Gidts en 2 ure, Leesdienst. Geref. Kerk. 9.30 en 2 are, ds. Vreagdenhil. Ond-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 nre, Leesdienst. FssrtYllit, 9.30, ds. v. Rootselaar en 2 ure, Leeskerk. tteref. Kerk. 9.30 en 2, de heer de Vries; 6 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9 30. 2 en 6 nre, Leeskerk- tegen zijn vader, dat hij hem nog even wilde spreken over dat verhaal over dien Barstow. Dat was klinkkare onzin, verklaarde de jongeman op stelligen toon. „Meen je dat heusch?" vroeg zijn va der geschrokken. „Mij leek het juist heel oonnemelijk. „Eenvoudig onzin", herhaalde Louis John. „De soort dynamiet, waarmee de dam vernield is, wordt in geen enkele steengroeve gebruikt. Voor zoover ik heb kunnen vaststellen bij mijn vluch tig onderzoek, is het een soort dat alleen gebruikt kan zijn door iemand met be grip van technische dingen. En dan komt een man als Barstow niet als dader in aanmerking". Even was er een stilte en toen riep Louis John opeens opgewonden uit: „Ik ben er! Ik weet wie het gedaan moet hebben! Niemand anders dan Abe Hoyland! Dat is een kerel met technisch begrip. Het is een wraakneming van hèm I" I Oliver verbleekte. „Denkt u maar aan wat er gebeurd is, nadat Abe Hoyland verhuisd is", ging Louis John voort. „Zijn vader was van schrik en verdriet gestorven en Hoy land zwoer, dat hij zich op u zou wre ken. En toen nog dat gqjpi met zijn moeder." F (Wétoli vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1