Zierikzeesche Nieuwsbode cnco abonnement; Maandag 5 Jan. 1931. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën Paardenfokkerij Verjaring van vorderingen. buitenland. Uit Stad en Provinole. Pt|ja per 8 mteudei f 1,60, hueo per poat f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummera 6 cent. Veraehjjnt Mnd., Waad. en Vtijd. Tel. No. 82. - Poatgiro 181871. 87st« JAARBANG. - No. 12101. «f. k, i de look. uimifcitiir h. i mm. Tan 18 regel. 80 eta., ran i regela en daar boren 20 eta. per regel. Reclame. 80 ota. p. regel. Bjj eontraet belangrijke korting. Inaending op den dag Tan alt- gare vóór 10 ar*. altorlljk 10 aur op doodagaitgaal De BURGEMEESTER van Ziebikzee her innert, dat volgens artikel '23 d«r Paftrdenwet 1918 (Staatsblad no. 419) ieder, die eigt-naar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht is hiervan bij den Burge meester der gemeente zjjner inwoning aan gifte te doen binnen een maand, nadat de hengst twee jaar is g«worden of in zjjn bezit is gekomen alsmede vóór den eersten Februari van elk jaar. De Burgemeester geeft van deze aangifte kosteloos een bewgs af, volgens «en door den Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel vastgesteld model. Voor verdeie bijzonderheden wordt ver wezen naar de betrekkelijbe publicatie aan het aanplakbord van het Raadhuis Zierikzee, den 2en Januari 1931. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Czwd. Burgem. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee brengen belanghebbenden in herinnering, dat alle rechtsvorderingen ter zake van g-ldschulden ten laste van het R\jk, een Provincie, een Gemeente of een WaterschapVeenschap of Veenpolder in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den 31 sten December van het jaar, waai in de schuld opvorderbaar is geworden, tenzij zg reeds ingevolgd de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek aan een kortere ver jaring onderworpen zjjn. Het vorenstaande is niet van toepassing op vordering-n wegens rente en aflossing van geldleeniDgen en wegens pensioenen. Belanghebbenden worden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening hunner vorderingen zooveel mogelijk te bespoedigenMet betrekking tot den dienst 1930 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne ingewacht ter Gemeente- Secretarie vóór 15 Februari a.s. Zierikzee, den 3en December 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., wd. Burgemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierikzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zjjne vergadering van 10 Juni 19ó0, no. 6, is vastgesteld de navolgende Verordening. De Raad der gemeente Zierikzee overwegende dat het ontwerp van na te noemen rooiljjnverordening ter Secretarie dezer gemeente ter inzage heeft gelegen van 9 April 1930 tot en met 23 April 1930 en aan belanghebbenden gelegenheid is gegeven daartegen bezwaren in te dienen; dat tijdens of na die ter inzageligging geen bezwaren zijn ingebracht; gelet op het advies der Gezondheidscom missie te Zierikzee, d.d. 19 Maart 193D, no. 640, waaruit big kt, dat tegen het ontwerp geene bezwaren bestaan; Besluit: va«t te stellen de volgende verordening;- ROOILIJNVERORDENING. Eenig artikel. De veorgevelrooilgn, als bedoeld in art 2 der bouwverordening, wordt voor de in de nageno-mde teekening aangegeven straten en wegen vastgesteld, geljjk op de bij dit besluit behoorende gewaarmerkte teekening door een rooden ljjn is aangegeven, met in geschreven maten ten opzichte van de as van de straten en wegen. Zjjnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland', volgens hun be- rigt van den 18 Juli 1930 no 260, 3e afdee- ling, in afschrift is medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het bthoort, den 5 Januari 1931. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., loco-Bargem. P. F. WITTERMANS, Seeretaris. Zjjnde deze verordening door de Gedepu teerde Staten van Zeeland bjj besla t van 18 Juli 1930, no. 2Q0, 3e afdeeling, goed gekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5 Januari 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., looo-Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. gezin van een kuiper, die elf kinderen had. Als knaap ging hij te Perpignan op school en werd op 17-jarigen leeftijd tot de Polytechnische School toegelaten. Als 2e luitenant nam hij deel aan den Fransch Duitschen oorlog (beleg van Pa rijs). Na den oorlog bij de genie inge deeld, werd Joffre op 21-jarigen leeftijd kapitein en nam aan verschillende expe dities deel, n.l. Tonkin (1881), Hanoi (1888), Fransch Soedan (1892), Timboek- toe (1894). In dat laatste jaar werd hij tot kolonel bevorderd, in 1901 tot bri gade-generaal, in 1905 tot divisie-gene raal. Daarna was hij bevelhebber van het 2e legercorps, in Juli 1911 chef van den generalen staf, aan welk ambt ver bonden was het opperbevel in tijd van oorlog. In Aug. 1914 trad hij dan ook als opperbevelhebber op. Hij verloor de slag bij Charlerloi, leidde op bewonde- ringswaardige wijze den terugtocht der Fransche legers en bevocht 12 Sept. 1914 do groote overwinning aan de Marne, De daarop volgende operaties maakten het Joffre mogelijk om weer terrein te winnen, totdat de vijandelijke legers vast liepen en de eindelooze loopgravenstrijd begon met zijn telkens herhaalde, dooi vergeefsche en bloedige offensieven. Tot December 1916 bleef Joffre nog aan het opperbevel. Het uitblijven van eenig de finitief succes, de ernstige meeningsver- schillen bij de legerleiding zelf en in de regeering te Parijs ondermijnden even wel zijn positie. Er moest iets geschie den, Joffre moest heengaan. Joffre ging heen, en generaal Nivelle trad in zijn plaats. Wat ten opzichte van eiken an deren veldheer een wellicht smadelijke ongenade zou zijn- geweest, was voor Joffre een rustig aanvaarde zekerheid. Hij werd, als pleister op de wonde, tot adviseur van het „comité de guerre" be noemd en later tot voorzitter van den gealliëerden oppersten oorlogsraad. Voor het Fransche volk is Joffre altijd de be minde, vertrouwde veldheer gebleven. Men had weliswaar niet het ontzag voor hem zooals men dat voor Foch met zijn groote strategische gaven bezat (alleen de bijnaam „papa Joffre" wijst reeds op den aard der vereering), doch men koesterde tegenover hem een onvergankelijke dank baarheid. Woensdag vindt de nationale begrafe nis plaats. Het lijk van den maarschalk is gebalsemd. De kist met het stoffelijk overschot wordt een maand lang in Ho tel des Invalides geplaatst, waarna tot ter aardebestelling zal worden overgegaan op het landgoed van den maarschalk, dat in de gemeente Louveciennes is ge legen. MAARSCHALK JOFFRE f Joseph Jacques Césaire Joffre is Zater dagmorgen tei 8 ,uur 23 minuten te Parijs in den ouderdom van 78 jaar overleden. De bekende Fransche maarschalk werd in 1852 te Rivesaltes (Pyrénées Orienta- Jes) boren. Hij was een zoon uit het ZIERIKZEE. Met verwijzing naar de advertentiën in onze courant, vestigen wij de aandacht op de uitvoering, 6 de zer te geven door de damesaf deeling van de Alg. R.K. Prop. Club „Benedictus XV", in de Concertzaal alhier. Deze uitvoering maakt deel uit van de herdenking van het 121/2-jarig bestaan dezer club. De dames die, zooals bij vorige gelegen heden bleek, vrij goed spelen, brengen ditmaal een blijspel voor het voetlicht. Wie een aangenamen avond wil door brengen zal zich een gang naar de Concertzaal op 6 Januari niet beklagen. BROUWERSHAVEN. De bevolking de zer gemeente bedroeg op 1 Jan. 1930, 588 m. en 660 vr., totaal 1248 personen. In den loop van het jaar vermeerderde dit aantal door geboorte met 8 m. en 12 vr. en door vestiging met 34 m. en 38 vr. of totaal met 42 m. en 50 vr. is 92 personen. Doo.' overlijden verminder de de bevolking met 11 m. en 8 vr., door Vertrek met 39 m. en 48 vr., to taal 50 m. en 56 vr., is 106 personen. De bevolking verminderde in 1930 met 8 m. en 6 vr. of 14 personen, zoodat op 31 Dec. 1930, de bevolking 1234 zielen telde, t.w. 580 m. en 654 vr. ST.-PHILÏPSLAND. 18 December verga derde alhier de gemeenteraad. Voor- zitter-secr. de burgemeester. Opening op de gebruikelijke wijze. Alle leden aan wezig. Dhr. P. J. de Ruijter vraagt, hoe het staat met de verandering van den lantaarn aan het Stoofhof. Die voorz. zegt, dat op gemeentekosten reeds een paal is bijgeplaatst, en een en ander dus in orde komt. Daarna volgen de ingekomen stukken. Ged. Staten deelen mee, dat de uitkeering wegens het zoogenaamde „kop- geld" over 1930 voor onze gemeente f 3760,60 bedraagt. Die Inspecteur der Dir. Belastingen meldt, dat de opcenten voor de grondbelasting over 1930; a. voor gebouwd f 1498,72, b. voor ongebouwd f 1144,06. Het bestuur der P. Z. E.M. te Middelburg schrijft, dat een klok, rege lende de nachtverlichting, f33 kost. Dhr. van Dijke informeert of met de bestaan de klok doorgewerkt kan worden. De voorzitter zegt, dat na deskundig advies duidelijk is gebleken, dat zulks niet kan. Met algemeene stemmen wordt besloten een nieuwe klok aan te schaffen. Ver volgens vraagt de voorzitter of de raads leden de ochtendverlichting noodzake lijk vinden. Hiermee is indertijd, bij wijze van proef begonnen. B. en W. achten ze onnoodig, temeer daar vrijwel alle arbeiders, voor wie genoemde verlich ting moest dienen, per rijwiel naar hun werk gaan. Zij stellen dan ook voor de ochtendverlichting af te 'schaffen.. Dit voorstel wordt verworpen, met de stem men der beide wethouders en die van dhr. A. A. v. Nieuwenhuizen vóór. Het destijds genomen betreffende besluit wordt met alg. stemmen gewijzigd, in den zin, dat de morgenverlichting slechts zal plaats vinden in de maanden Oct. en Nov. Namens B. en W. stelt de voor zitter voor de avondverlichting weer te doen geschieden tot half elf. Persoonlijk merkt hij hierbij op, dat hij als hoofd der politie verantwoordelijk is voor orde en veiligheid. Opgemerkt moet worden, dat de cafê's om 10 uur sluiten, terwijl, vooral in de winteravonden, vele men- schen na 10 uur nog buiten hun woning zijn. Weth. van Nieuwenhuizen zegt, voor het voorstel te zijn, doch merkt tevens op, dat hierdoor en door de ochtend verlichting het aantal branduren aanmer kelijk zal stijgen. Dhr. Neele wijst op de mogelijkheid om de café's vroeger te doen sluiten. Do voorzitter vraagt of dhr. Neele hiertoe een voorstel wil doen? Dhr. Neele doet zulks niet, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Dhr. Neele verzoekt den voorz. te willen zorgen voor nauwkeurige regeling der verlichting bij groeiende of afne mende maan. De voorzitter zegt, er zijn aandacht aan te zullen schenken. Ged. Staten deelen mee, dat de nieuwe jaar- wedderegeling voor burgemeesters enz. koninklijk is goedgekeurd. Voor onze ge meente brengt dit geen wijziging. De voorzitter zegt, dat B. en W. met de plaatselijke agenten der P.Z.EM. gecon fereerd hebben over de vergoeding voor het regelen der straatverlichtingsklok. Het resultaat hiervan is, dat B. en W. voor stellen den agent P. Neele f25 en den agent C. Wesdorp voor deze werkzaam heden f20 te vergoeden. Wordt met alg. stemmen goedgevonden. Voor 1930 zal Neele f 12,50 en Wesdorp f7,50 ontvan gen. De Insp. der Dir. Bel. deelt mede, dat het totaal der kwade posten voor de Ink. Bel. f252 bedraagt. Een verzoek van L, Verstraate te A.-J.-Poldër om ont heffing hondenbelasting wordt afgewe zen. Ingekomen is een verzoek van J. de Ronde te A.-J.-Polder, om in aan merking te mogen komen voor ge- meentesmidswerk. Wordt ingewilligd. Een verzoek van M. A. v. d. Ploeg, schilder te A.-J.-Polder, om in aanmerking te mogen komen voor gemeentewerk, wordt ter beslissing in handen gesteld van B. en W. Zij stellen voor het trottoir in de Stationsstraat te sluiten voor rij wielen en motorrijtuigen. Met de stem men vani de heeren de Ruijter, van Dijke en Neele tegen, wordt, tot sluiting be sloten. Dhr. L. Capelle deelt mee, met ingang van 1 Jan. a.s. te bedanken als lid van het burgerl. armbestuur. B. en W. stellen voor deze vacature voor, de heeren A. Beurkens Az. en C. Nieuwe- link. Met 4 stemmen wordt dhr. Beur kens gekozen. Tot lid van de commissie van toezicht op het L.O. wordt herbe noemd dhr. J. M. Kunst. De leden der beide commissies tot wering van school verzuim worden alle herkozen. Na over leg met de betrokkene stellen B. en W. voor de schoolschoonmaakster te A.-J.- Polder een jaarlijksche vergoeding te geven van f185, welk voorstel met alg. st. wordt aangenomen. B. en W. deelen mee, dat er een verschil heeft bestaan tussehen hen en den opzichter der Wa- terl.-Mpij., naar aanleiding van een klacht over het niet bestraten van den weg na een opgraving. Een accoord is nu aangegaan, waarbij bepaald is, dat de gemeente voor de herbestrating zal zor gen, terwijl dan daarvoor door de Wa- terl.-Mpij. 75 cent per M2. zal worden vergoed. Wordt met alg. st. goedgevon den. B. en W. stellen voor muziek- en zangvereeniging ieder f 1,50 te laten be talen voor het gebruik van het electrisch licht in de school. Dit bedrag is dan berekend per jaar, bij één repetitie per week. Wordt goedgevonden. Ingekomen is een verzoek van den B. B. N. (Bond v. Bedrijfsautohouders in Ned.) om ad hesiebetuiging voor een door haar ge richt adrear aan den Minister, om de gel den benoodigd voor de uitvoering van het plan Rijckevorsel (rijksweg Steenber gen— Zijpe met bijbehoorende veren), als nog te brengen op de begrooting 1931. Wordt goedgevonden. Dhr, Neele ver zoekt aanteekening, dat hij tegenstemt, omdat hij bij doorvoering van het plan meer Zondagsdienst verwacht op de veren. Besloten wordt tot demping en rioieering over te gaan van de sloot onder aan den Oostdijk van af Elsacker tot aan) het Schooldreefje. De kosten wor den geraamd op f 1437. Dhr. v. Dijke informeert, wanneer men, gezien de werkeloosheid, hiermee' denkt aan te van gen. De voorzitter zegt, begin Februari. Het werk zal worden uitgevoerd in eigen beheer. De voorzitter deelt mede, dat hij voor het in orde brengen der wegen, werkmenschen noodig had. Hij heeft zich daartoe gewend tot het afdelingsbe stuur den arbeidersvereenigiifg alhier. Een bestuurslid deelde hem mede, dat de werkeloozen tot dit werk niet bereid waren, uitgezonderd hijzelf. Hierover volgt een geheime discussie. Na afloop wordt besloten, tot het genoemde bestuur over deze zaak namens den Raad een schrijven te richten,* Daarna volgt de rondvraag. De heer Geelhoed informeert of er den laat- sten tijd klachten zijn ingekomen over verontreiniging van het schoollokaal door Nieuwenhuizen, die met het toezicht hier op is belast, antwoordt bevestigend. Hem is door het hoofd der school medege deeld, dat b.v. eindjes sigaar in de inkt potten worden gestopt. Hij zal maat regelen daar tegen nemen. Dhr. Neele zegt, dat er onder de aangeslotenen bij de P.Z.E.M. ongerustheid heerscht over een mogelijke stroomprijsverhooging. Hij verzoekt den voorzitter hem zoo moge lijk hierover, te willen inlichten. De voor zitter zegt, dat hem niets officiééls be kend is. Destijds is besproken in een vergadering waar ook de Commissaris der Koningin als voorzitter der P.Z.EM. aanwezig was, en de afgevaardigden van het bestuur der C. E.M., benevens dhr. A. M* van Dijke en spreker, dat de leden der C. E.M., die aansloten bij de P. Z. E.M., meetelden bij de berekening van het percent aansluitingen. Als dit zoo is, aldus spreker, ziet hij geen gevaar voor stroomprijsverhooging. De heer v. Dijke informeert of deze toezegging van den Commissaris der Koningin ook in een besluit is vastgelegd. De voorzitter meent, dat] dit nagegaan zal kunnen wor den in het archief der C.E.M. De heer Neele meent, dat een desbetreffend schrij ven inderdaad bij de C. E. M. berust. De heer de Ruijter zegt, dat een eventueele stroomprijsverhooging het gevolg zal zijn van de onwilligheid van vele leden der C. E. M. om aan te sluiten bij de P. Z. E.M. Daarna sluiting. DE VLIEGPLANNEN OP SCHOUWEN. Het staat nu vast, dat behoudens onvoorziene omstandigheden devlieg- dienst Schouwen—Rotterdam) v.v, geopend zal worden op 4 Mei a.s. Een comité belast met de regeling van de plechtigheden, de festiviteiten, de ont vangst van autoriteiten, zoo van hier als van elders, is reeds geconstitueerd en heeft bereids vergaderd. Op dien openingsdag zal een officiëele ontvangst ten raadhuize te Haamstede plaats vinden van de genoodigden, want het ligt in de bedoeling van het comité om uitnoodigingeni te doen geworden aan vooraanstaande personen, vertegenwoor digende Rijk, provincie, officiëele licha men, bestuursleden van vereenigingen ter bevordering van vreemdelingenverkeer, auto-, vliegclubs, etc. Hopelijk zullen, behalve vliegtuigen van de K. L. M., particuliere en militaire „kis ten" op 't appèl zijn, terwijl gelegenheid zal bestaan, pleziervluchten over het eiland te maken. Dat dit niet als een ééndagspretje moet worden beschouwd, behoeft waarlijk niet gezegd, want het gaat om ernstiger be langen, want zelfs al mocht onverhoopt het personenvervoer aanvankelijk niet geheel naar wensch gaan, dan toch is het vliegvelden een vrachtgoederendienst voor de tuinbouwproducten onmisbaar. Waar nu volgens deskundigen de gron den om! en nabij Haamstede, grootendeels van prima kwaliteit zijn en het ontgin ningsproces niet meer te stuiten is ook niet in de toekomst staat het vast, dat een vliegverkeer, hoe dan ook, blijvend zal zijn. Wat nu het personenvervoer betreft, zal aanvankelijk des Maandags geregeld gevlogen worden en wel; (2 X daagsche dienst): vertrek; van Rotterdam 7 u., aan komst Haamstede 7.20 u.; vertrek Rotter dam 17 u., aank. Haamstede 17.20 u.; .vertrek Haamstede 7.30 u., aank. Rotter dam 7.50 u.; vertrek Haamstede 17.30, aank. Rotterdam 17.50 u. Op andere dagen dan Maandag zal een gewijzigde dienstregeling van kracht moeten zijn, waarbij het eerste vertrek uit Rotterdam en het eerste vertrek uit Haamstede ongeveer een ,uur later zou worden gesteld. Wat de passage-, bagage- en vracht prijzen betreft, verwijzen wij naar onder staande gegevens: Passage; enkele reis f8,25; retour f 15. Bagage: 15 K.G. per persoon vrij, daar boven per K.G. 10 cent. Vracht: 10 ct. per K.G.; -minimum f 1 per zending. Te Rotterdam wordt hoogstwaarschijn lijk aansluiting verkregen naar- en van Amsterdam, terwijl ook doorgaand ver voer naar- en van het buitenland moge lijk is. Deze gegevens zijn ontleend aan een onderhoud,, dat de voorzitter van het vliegcomité, de heer J. J. Cock te Zie rikzee op 31 Dcc. in den Haag had met vertegenwoordigers der K.L.M. Nog willen wij mededeelen, dat een garantiefonds noodig is, waaruit even tueele kosten van een tekort voorloopig kunnen worden bestreden, zoodat, wan neer men aanvankelijk mocht schro men om1 van dit moderne verkeersmiddel gebruik te, maken, die dienst niet dadelijk behoeft te worden stopgezet. Ook ligt het in de bedoeling samen werking te zoeken met Vlissingen, opdat later de lijn Rotterdam—Zierikzee door getrokken wordt naar Vlissingen. Medeburgers van dit eiland en daar buiten worden hierbij opgewekt 't werk te steunen door van hun belangstelling te doen blijken. Maakt zooveel mogelijk gebruik van den dienst. Ge kunt u nu reeds opgeven bij den vertegenwoordi ger van de K. L.M., den heer J. E. van den Broek,'Kraanplein te Zierikzee, alwaar het centraal-bureau gevestigd is. en alle inlichtingen te; verkrijgen zijn. Ook zullen particuliere bijdragen in het garantie- dl tijd 21* aan denken is beter! 8BB8V Henco maakt het schraalste water spoedig zacht I Henco lost bij het in de Week zetten der Wasch het vuil gemakkelijk op! Henco is in het gebruik goedkoop en biedt vele voordeelen l len worden, uiterst welkom zijn, niet alleen uit een financiëel, doch tevens uit een moreel oogpunt. LANDBOUW JEN VEETEELT* STAVENISSE. Onder het rundvee van de heeren] M. Suurland en N. Neele alhier is het mond- en klauwzeer geconsta teerd. j DE LANDBOUWCRISIS. Maandag 29 December 1930 had in het Landbouwhuis te Goes een vergadering plaats van de crisis-commissie uit de Zeeuwsche landbouworganisaties met de vertegenwoordigers van de vereenigin- van smeden-, wagenmakers- en timmer liedenpatroons. De vergadering, die on der leiding stond van Mr. P. Dieleman, was zeer druk bezocht. Evenals in de vergaderingen met de Landarbeidersbon den en met de Middenstandsorganisaties kwam ook hier weer sterk naar voren dat een welvarende landbouw een le vensbelang is voor de msatschappij in al z'n geledingen. Eenige afgevaardigden uit de ambachtskringen gaven hun be wondering te kennen dat de landbouw organisaties in dezen benarden toestand nog zoo lankmoedig zijn en inplaats van „vragen" nog niet het „eischen" stellen. In ieder geval was men het er over .eens dat de verlangens van het Centraal Ur gentieprogram veel te zwak waren en ter verlichting van den crisis veel in grijpender maatregelen krachtig en snel moesten genomen worden, gevende over de voorgestelde tarwewet en suikerbie- tenpremie geen uitzicht op voldoende ver hooging van tarwe- en suikerbietenprij- zen, wanneer loonen en andere noodza kelijke uitgaven blijven zooals deze zijn. Ook de organisaties der ambachtslieden stemden ten volle in met het streven der landbouworganisaties om door het ver krijgen van steunmaatregelen een be staansmogelijkheid voor onzen landbouw te scheppen. Van verschillende zijden werd nog ge wezen op de soms schrille tegenstel ling die er bestaat tussehen het platte land en de steden, wat door verschillen de overheidsmaatregelen in de hand wordt gewerkt. Ook werd de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid van or ganisatie waardoor eventueele geschillen gemakkelijker langs organisatorischen weg opgelost kunnen worden. KEEKNlEUWSo Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor Zonnemaire, J. Mortier te Zalk en Veecaten. ST .-MAARTENSDIJK. Donderdagavond 6,30 ure, ds. de Bres. NIJVERHEID EN TECHNIEK. CAMERA'S ALS GESCHENK. De Algemeene Bond tot Behartiging der Belangen van den Ned. Fotohandel (A.B.N.F.) deelt ons mede, dat in Februari 1931 het vijf-jarig bestaan herdacht zal worden. Naar aanleiding daarvan zal hij enkele duizenden camera's beschikbaar stellen, om in begin April 1931 ten ge schenke te geven aan kinderen, die in 1916 geboren zijn. De bond stelt zich voor onder de jeugd propaganda te ma ken voor het schoone, dat de fotografie biedt. VERSCHILLENDE BERICHTEN. NEEF EN NICHT. Vrijdagmiddag is in de woning van den bootwerker De Zwart te Rotterdam twist ontstaan tussehen de vrouw van den bootwerker en haar 69- jarigen neef, die reeds gedurende vel,e jaren bij ben inwoont. Er bij tegenwoor dig waren de twee kinderen van een ge scheiden dochter van de vrouw, dieeven- eens met hun moeder bij het gezin in wonen. Omstreeks vijf uur liep de man de woning uit, vrijwel onmiddellijk ge volgd door zijn nicht, de 63-jarige mej. de Zwart—Prins. De vrouw bloedde he vig; maar zij zag nog kans de straat op te loopen, waar zij een agent ontmoette, die met haar medeging naar het zieken huis aan den Bergweg en daar verder de politie waarschuwde. In het ziekenhuis bleek, dat de vrouw ernstig aan de linkerborst was gewond. Zij werd on middellijk opgenomen. Haar toestand was zeer ernstig, zoodat zij onmiddellijk door de politie werd verhoord, bij welk ver hoor bleek, dat haar neef de dader was, die h aar met een broodmes had verwond. De dader is aangehouden. MOORD EN ZELFMOORD'. Vrijdagmid dag hoorden de benedenbewoners van t-.t „„---.„l pkv c"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 1