jarigen leertijd te openen te Middelburg. Oostburg, Goes en Zierikzee. Reeds on geveer 100 leerlingen, zoowel gezellen als bakkerszoons gaven zich op voor de zen cursus, waarvan de aigemeene lessen in Nederlandsch Boekhouden, handelsken nis, enz., handelsrekenen en ook in na tuur- en scheikunde zullen worden ge geven in lokalen der ambachtsscholen in genoemde gemeenten, terwijl de pracli- sche lessen door een special'en deskundige plaats hebben in daarvoor beschikbaar gestelde bakkerijen van leden. Het is de bedoeling, dat deze cursus een blijvende zal zijn, 'zoodat volgend jaar weer leer lingen voor het eersten cursusjaar wor den aangenomen. Voorloopig Worden de kosten geheel door den Bond en de leer lingen gedragen. RECHT? h EEK. Ter terechtzitting van den politierech ter te Middelburg van 6 December werd o.m. behandeld de zaak tegen: A. A. de B., 33 j., werkman, wonende te Zierikzee, verdacht van openbare schennis der eerbaarheid op 21 October 1927 te Zierikzee. Eisch: 14 d. gev.stir. Uitspraak: 14 d. gev.str. voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. DE AARDENBURGSCHE VERKIEZINGSZAAK. De Officier van Justitie' bij de recht bank te Middelburg is in hooger beroep gegaan van het vonnis van de rechtbank, waarbij G. P. H. W., igem.-ontv. te Aar denburg werd vrij gesproken van het van onwaarde maken van stembiljetten bij de raadsverkiezing! in Mei j.l. De Officier had tegen W. 6 maanden gevorderd. LANDBOUW ES J VEETEELT. Ter completeering van de bekroningen behaald op de Centr. Hangstenkeuring te Goes vermelden wij nog, dat in Cat. V hengsten geboren in 1923 en 1922, kleine maat, „Manus van Grappe", eig. de heer M. A. Mol, Duivendijke, de zilveren me daille verwierf. De hengst „Donovan" van de heeren Hanse v. d. Weijde kreeg de.3e prijs (medaille -\- f 100). ONDERWIJS. NIEUWERKERK. In de laatst gehouden vergadering zijn door den Raad dezer, ge meente met ingang van 1 Januari 1928 tot leden der Commissie tot wering van schoolverzuim herbenoemd de heeren J, V. d. Zande, M. J. W. Boogerd,. J. SmaUie- gange, C. L. de Jonge en J. den Boer. KERKNIEÜW& Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Kleverskerke, cand. M. J. C. Visser, hulppred. te Wemeldinge. Te Kaatsheuvel, H. A. Leenmans te Delft. Te St.-Annaland, H. Ewolt te Raamsdonk. Bedankt: Voor Krimpen a. d. IJssel, H. P. Fortgens te Voorschoten. Voor Wouterswoude, J. Keiler te iJselmuiden. HAAMSTEDE. De ocgstcoüeete heeft voor Kerk en Diaconie in totaal 127,95 opgebracht. ELKERZEE. De oogstcollOcte op den dankdag bracht op de som van f 235,79. Tot president-kerkvoogd werd met aigemeene stemmen herbenoemd de edei- achtb. heer A. J. de Bruijn, burgem. van Eikerzee en Ellemeet. Tot secretaris vain het college van notabelen werd benoemd de heer P. Hanse te Eikerzee. Zondag 5 Februari zal, volgens het „Haarlernsch Predikbeurtenblad", ds. G. J. Waardenburg, thans te Zierikzee, zijn intrede doen te Haarlem. Te St.-Maartensdijk (Z.), 'werd, naar de „N. R. Ct." meldt, in de vergadering van het Kiescollege der Ned. Herv. Gem., bijeen voor het beroepen van een 'predi kant, mededeeling gedaan van een ont vangen brief van het Classicaal Bestuur te Zierikzee, houdende dat voorloopig geen beroep mocht worden uitgebracht daar bezwaren waren ingebracht tegen de laatstgehouden stemming van leden voor het Kiescollege. Eerst na afloop vèfi het onderzoek zal tot het uitbrengen van een beroep kunnen worden overge gaan, indien althans geen vernietiging der stemming moet plaats hebben. Te Middelburg is op 71-jarigen leef tijd overleden ds. N. M. de Ligt. De overledene heeft een zeer groot aandeel gehad in de oprichting van „Kinderzorg", waarvan hij' tot zijn dood toe voorzitter Was. Evang. Luthersche Kerk. Bedankt: Voor Groede, Th. .G Steil- wag te Delft. Geref. Kerk. Beroepen: Te Meliskerke, D, Brem'mer te Bruinisse. Aangenomen: Naar Poortvliet (als toe rend ouderling), K. de Vries te Oostzaan. Bedankt: Voor Monnikendam, Dr. H. W. van der Vaart Smit te Zuid-Beijer- land. Voor Putten (G.), K. van der Veen te Schildwolde. i Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Zierikzee, A. M. Berk- hoff te Amsterdam. ST.-ANNALAND, Vrijdag 9 Dec. 6 u. ds. Neerbos van 'Terneuzen. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. MAANSVERDUISTERING. Donderdagavond vindt een maansver duistering plaats, welke, indien frau Luni niet door mistwolken onzichtbaar is, hier goed waarneembaar zal zijn. De totaliteit zal van 5 u. 14 af to'.t 6 u. 34, dat is dus 1 u. en 23 min., duren. De intrede der slagschaduw der aarde, op de maanschijf is hier niet zichtbaar, daar de mapn eerst ten 3 u. 43 opkonVt; eerst na pl.m. :i j uur zal aan de linkerzijde der maan, de aard- sehaduw goed zichtbaar zijn, welke al lengs naar rechts zal overtrekken, om ten 7 u. 37, nagenoeg op het midden rechts, iets honger, weer te verdwijnen. Het zal zeer zeker interessant zijn, bij goed weer, op een en ander met aan dacht te letten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Het vlugschrift-Pisuisse. Er is een b"o- chure uitgegeven: „Waarom Pisuisse ver moord werd". Naar we in een uitvoerig uittreksel van de „Opr. Haarl. Crt." le zen, is de hoofdstrekking daarvan, a?n te toonen, dat Jenny Gilüams door hair houding tegenover Tjakko Kuiper, ver wachtingen bij dezen had opgewekt. Deze aanduiding achten we voldoende. Op ver zoek van de familie van Pisuisse legde de Haagsche politie beslag op de brochure. Door een misverstand verzocht zij ook aan de Amsterdarosche politie tot con fiscatie over te gaan. Later werden de brochures weer vrij gegeven. Intusschen, zooi verneemt de Crt., heeft de naaste familie van Pisuisse, die de klacht deed, een onderhond gehad met den schrijver van 't vlugschrift. In zooverre werd over eenstemming bereikt, dat in de volgende oplaag de passages, welke de bloedver wanten beleedigend achtten, geschrapt zullen worden. De vermiste logger. Naar aanleiding van de vermissing van den logger „Sch. 142, De Adelaar" kan gemeld worden, d,at de reeder van het schip, de heer Jac. den Duik, in een onderhoud heeft ver klaard, weinig hoop meer te hebben op het behoud van den logger. De geheele afgeloiopen week is hij bezig geweest inlichtingen in te winnen waar hij maar kon vermoeden, dat men iets kon af weten van het verdwenen vaartuig. De twee politiekruisers, die nu reeds ge durende tien dagen de wateren afzoeken, hebben geen enkel teeken van de „Sch. 421" vernomen. In Scheveningen is ook binnengekomen de „VI. 81". De schip per daarvan heeft in de buurt van Ter schelling zien drijvdn witte pollen (breels) waarop het nummer S. 421. Deze zijn dus zeker van den vermisten logger af komstig. Ook vond dezelfde schipper in die buurt een omgekeerde roeiboot drij ven, waarvan de bodem rood geschilderd was. Door de hooge zee kon de beman ning het nummer van de boot niet op nemen, doch het is vrijwel zeker, dat ook deze boot afkomstig is van de „Sch. 421". Deze laatste waarnemingen bewij zen wel niet het vergaan van den logger, maar geven toch welsterke aanwijzingen. In visscherijkringen ziet men zich nu genoodzaakt, den logger als verloren tie beschouwen. Een lugubere vondst. Dinsdag, heeft een schipper in de Waalhaven te Rotterdam drijvende gevonden een ruwe eikenhouten kist, veel gelijkende o|p een duivenhok, waarin zidh het lijk van een onbekende vrouw bevond. De politie schat den leef tijd vlan die vrouw op 25 a 30 jaar. Uiter lijke kenteekenen va/n geweld zijn niet op 't iijfk gevonden. Drie 'bherde^jen afgéDm/iid» Maandag avond züjin te Heeste bij Eindhoven drie groote boerderijen (afgebrand! De brand ontstond vermoedelijk door den slech ten toestand van een schoorsteen, in een bOerderij', welke hoeve in minder dam geen tijd in idle asch werd gelegd. Van daar sloeg het vuur over naar de belen dende kapitale boerderij1, welke even eens totaal afbrandde. De derde boerderij vatte daarna vlam. Van de inboedels kon zoo goed ails niets gered worden. Drie varkens en vier geiten kwamen lin de vlammen om1. Verzekering dekt de schade. Opgepast. Een heer eg dame vervoeg den zich gedurende de laatste weken bij $le Vlaardingsche winkeliers, en boden hun aan zich te verzekeren tegen „pof- kiantem", sShrijft de „Rotterdammer". De verzekeringspremie kostte f 10. Daarvoor zorgden zij dan dat het geld van de slechte betalers zou worden geïnd. Deze nieuwe verzekering stond natuurlijk en kelen wel aan. Men gaf eep lijstje van de oninbare posten, en betaalde de pre mie van f 10. Den volgenden dag kwam de verzekeraar weer terug, en dischte een verhaal op dat „die en die" bereid was gevonden de schuld met een rijks daalder per week af te betalen. En als overtuigend bewijs werd dan de eerste rijksdaalder aan den winkelier afgedra gen. De andere week wachtte men echter tevergeefs op den verzekeraar. Men toog op onderzoek uit, en al sjpoedig bleek, dat men in oplichtershanden was geval len. De „pofklant", die den rijksdaalder, volgens den verzekeraar, moest afbetarid hebben, had niemand bij zich aan huis gehad. j Bevond. Een landbouwer te Groede heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij1, per rijwiel ,op weg naar huis, door 3 personen is aangevallen, die hem van f 6000 beroofden. Kerkbrand. In den nacht van Zondag, op Maandag brak brand uit in de kerk der Gereif. gemeente, gelegen op de grens der gemeenten Som'melsdijk en Melissant. Het gebouw brandde geheel af, alleen de zWart geblakerde muren staan nog overeind. Deze zullen echter vermoede lijk Worden afgebroken, daar zij een ge vaar opleveren voor de omgeving. De kosterwoning bleef behouden, maar' be kwam veel waterschade. De kerk was niet verzekerd. Zij werd in 1913 nog geheel vernield; VAN HEINDE EN VER. Vorige week hebben te Donggale op Celebes (Ned.-Indië) ernstige aard schokken plaats gehad, waardoor loodsen en kantoren instortten. Een vloedgolf in de Paloe-baai bracht een verwoesting aan onder inlandsche huizen. 14 personen wer den gedood en 50 gewond. De cholera-epidemie, die in heel Ben galen (Britsch-lndië) heerscht, is zeer kwaadaardig. Totnogtoe is het grootste aantal dooden te Calcutta en in vijftien districten geregistreerd voor de week. die met 26 November is geëindigd. liet aantal dooiden te Calcutta steeg van 49 tot 10G en in het district Dinadzjpour van 42 tot 229. Te Klein Rossein in het Saargeüied is Zaterdag een geldtransport voor een mijn der De Wendel-Mpij., door vier roo- vers overvallen, die den geldlooper neer schoten en den mijnwachter, die hem w'ilde ontzetten met vier schoten dood den. De daders zijn met rijken buit, meer dan 14 milljoen franken ontkomen. Naar Reuter uit Sjanghai verneemt is het tegenwoordig met de veiligheid in Sjanghai allerbedroevendst gesteld. En dat geldt ook in hooge mate voor de in ternationale wijk. In die wijk 'toch wer den in den loop der laatste maand twaalf moorden en 137 diefstallen gepleegd door gewapende boeven. Daarbij werden drie buitenlanders gedood. De politie doo 'de echt tien gewapende roevers. De Times van Sjanghai bepleit het weer opwerpen van barricades op belangrijke punten ten einde de diefstallen en ontvoeringen door Chineesche' misdadigers tegen te gaan en ook omdat de communisten weer aan het opruien zijn getoogen en stakingen uitlokken. De „Daily News" meldt uit New- York, dat daar een boer, Julien Chaves, terecht moest staan voor den politie rechter terzake van mishandeling. Voer deze zaak werden alle kinderen van den verdachte, 48 in getal, als getuigen ge dagvaard. De man werd in vrijheid ge steld op grond van de overweging, dat een dergelijk blijk van vaderlandsliefde, n.l. het grootbrengen van een zoo talrijk gezin, niet onbeloond mocht blijven. Hij was 70 jaar oudien was driemaal gehuwd. .Finland herdacht Dinsdag het feijt, dat het FinsChe volk zich voor 10 jaar, 6 Deo. 1917, onafhankelijk verklaarde- Wei was Finland al sinds overoude tijiden een land met eigen volk en eigen taal, maar het stond vele eeuwen one1 er Zweedscbe suprematie tot 1809, toen het een zelfstandige staat werd, maar de grootvorst Was Cziar Nicola as van Rus land en het duurde nog tot Oct. 1917, toen het oude Czarenrijlk ineenstortte, eer Finland volkomen onafhankelijk werd. Te St.-Louis (V.S.) heeft een felle brand gewoed in clen achtervleugel van het Buckingham' hotel. Er zijn vijf vrou wen omgekomen; drie personen worden nog vermist en acht lieden zijn zwaar gekwest. Ook is er natuurlijk aanzienlijke stoffelijke schade' aangericht. Boven Zuid-Spanje, langs de kust in de streek van Malaga, heeft een hevig on- weder gewoed. De stad Malaga en de omgeving zijn door een stormvloed ge teisterd. De sneltrein Seville—Granada is ontspoord. In de provincie Valencia is een igedeelte van de sinaasappel oogst ver woest. INGEZONDEN STUKKEN* Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. LANDBOUWERS WAAKT. M. de Mag ik in het belang van Handel' en Landbouw voor het onderstaande eeni- ge plaatsruimte in Uw blad? Bij voor baat dank. Zooals u wellicht bekend, is onlangs do,or de Rott. Ver. van Groentenexpor- teurs eene actie op touw gezet, teneinde te komen tot betere levering van het ar tikel Uien in het land van Zierikzee. Van genoemde actie heeft men echter fcot he den niets kunnen bespeuren, aangezien landbouwers en. commissionnairs dair°,a<n hunne medewerking niet willen geven, terwijl de enkele commissionnair die dat wel wil', geen steun vindt bij de telers, omdat deze hun eigen belangen niet be grijpen. Van de Hollandsche1 uien wordt 96 o/0 uitgevoerd. Op de buitenlandsche markten verlangt men de uien kort af gesneden, terwijl het grootste gedeelte der in het land van Zierikzee getoverde uien, we kunnen wel zeggen 90 o/o daar van wordt geleverd: ,,'s lands gewas". Daarmede nu heelt de handel enormen last en er dreigen belangrijke buiteinl. maTkten door verloren te geraken! En wat scheelt het nu werkelijk voor den boer! Hoogstens een paar cent per baal, om pto uien behoorlijk afgesneden te krijgen! Juist daar het product uien van het eiland over het algemeen prima ïs, is het zoo jammer, dat de telers daaraan geen aandacht schenken! Ongetwijfeld zal dan ook door de telers pp een ander jaar, als er voldoende uien in 'de andere landen rijn, hiervan den terugslag worden ge voeld! Men eisdht nu eemn'aal kort af gesneden uien in het buitenland en men dient zich toch th eigen belang aan deze eisChen aan te passen? M. de R., zou het nu niet hoog tijd worden, dat van de rijde van den Land bouw hieraan paal en perk wordt gesteld en dat wordt gezorgd, dat de uien goed afgesneden worden afgeleverd? Doch tot op heden heeft de enkeling, die het arti kel zoo wenscht te ontvangen, niet de minste medewerking van teler of com- missionnairl Is het niet treurig, dat groo te exporteurs, die jaarlijks duizenden be ien op het eiland laden, daar niet meer willen komen, afgezien van het feit, dat dit toch ook zijn nadeelige gevolgen heeft voor den teler? In de hoop, dat door deze kleine po ging de cogen van de landbouwers zul len opengaan en rij hun eigen belang zullen gaan inzien, teeken kk, nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, EEN HANDELSMAN. TELEGRAMMEN. LONDEN. (V.D.) In de fabrieken vin Edgar Allen Cy. te Sheffield werd gisteren een nieuwe hoogfrequent- oven voor het smelten van staal gede- monstreerd. Deze oven i§ de eerste in zijn soort ter wereld en zal gebezigd worden voor de fabricage van le klas gereedschappen. Het is nu mogelijk, ci'ca 450 pond staal per uur te verbitten De verhitting heeft niet van buiten plaats, doch wordt binnengeleid door middel van wisselstroom. Het procédé op z'chzelf wordt door het gebruik van dezen oven belangrijk verbeterd en de zuiverheid van het staal wordt eveneens verhoogd. BRUSSEL (V.D.) Heden heeft de plechtige uitvaart plaats gehad van de dezer dagen overleden Nederlandeche gezant, Jhr. van Vredenbureh De plechtigheid geschiedde met militaire eer en wel met medewerking van deta chementen infanterie en cavalerie onder bevel van generaal Girod. Te 11 nur werd de lijkkist in den lijkwagen ge plaatst, die gevolgd werd door de leden van de Belgische regeering, het corps diplomatique, de militaire attache's van alle landen en deputaties van Kamer en Senaat. Als slippendragers fungeerden de Deensche gezant Krag, de Belgische minister van buitenlandsche zaken Paul Hymans, de Zwitsersohe gezant Barboy en de Éransche gezant Herbette. Een enorme menigte had zich geschaard langs den weg van het gezantschaps gebouw naar de Gare du Midi. PARIJS. (V.D) De secretaris van prins Carol van Roemenië heeft aan het Petit Journal een verklaring voorgelegd, waarin de vroegere mededeelingen van den prins worden herroepen. Voorts wordt gezegd, dat als gevolg van den dood van JBratianu de liberale partij zieltogende ie en Roemenië zich niet onder de overblijfselen van dit ingestorte bouwwerk wil laten bedelven. Rechten gerechtigheid moeten voor het welzijn van het land triompheeren. Dit wil niets weten van noodlottige twisten, zegt prins Carol. Mijn taak is te vereenigen, doch niet te verdeelen. Ik wil de eenheid {verwerkelijken, gevolg gerend aan het eenparig verlangen van mijn volk. BATAVIA (Aneta). De besmetper- klaring met cholera van Batavia blijft voorbahds gehandhaafd, mede uit inter nationaal oogpunt. NEW-YORK (V.D.) De verklaring van Coolidge, dat hij zich niet opnieuw candidaat zal laten stellen voor het pre sidentschap, heeft zelfs eenige verbazing gewekt bij zijn politieke vrienden, daar deze een andere beslissing verwacht hadden. Coolidge heeft het bestuur van zijn partij uitdrukkelijk verzooht een andere candidaat te kiezen. De meest genoemde candidaten der Republikein- sche partij zijn de Staatssecretaris voor HandelRooverdie binnenkort zijn ontslag zal nemen om zich aan de ver kiezingscampagne te kunnen wijdeD, de vice-president, Dawes, de voorzitter van het HuiB van Afgevaardigden Longworth, de vroegere gouverneur van Illinois, Lowden en ten slotte de senator Curtiss HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 6 December, f 5000: 5234. f 2000: 19718. f 200: 15799. f 100: 1050, 4654, 9957. Trekking van 7 December, f 100: 7120, 12394, 11614, 8745, 2886, 19981, 3992. f 200 6224, 10166. f 400: 10091, 19774. f 100: 19934, 8486. f 1500: 1232. f 2000: 12128. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 3 Dec. Ingeklaard: motor schip „Eila", kapitein H. J. Schrage, le dig van Ramsgate. S.s. „Merwede", kapitein H. J. Krans, ledig van Londen 5 Dec. Uitgeklaard: 'motorschip „Oostzee II", kapitein S. Tamimles, mei dakpannen naar Londen. Tijd van hoogwater en van laagwater. Over de maand December. HoogwaterLaagwater D. 8 v.m. 1,53 n.m. 2,15 v.m. 7,23 na. 7,41 V 9 2,42 3,04 8,07 8,26 Z 10 3,29 3,50 9,00 9,10 Z 11 4,12 4,37 9,48 9,58 M 12 4,55 5,25 10,38 10 52 D 13 5,40 6,10 11,30 11,52 W 14 6,26 6,57 0,23 Tjjd van H.W. te Dordreoht 3,15 our iater b.W. 5,30 MARKTBERICHTEN. BEUR8NOTEERING VAN 6 DEC. 6 7, N.W.8. 1923 A. f 600, f 1000, Ui0|, 100J 5% N.W.S. 1918 f 100, f 500, f 1000, 102J, 103, 102; 5% N. W. S. 1919 f 100, f 500, f 1000, 101, 101}, 101J; N.W.S. 1916, f 100, f 500, f 1000, 91J, 100A, 100J; U N.W.S. 1917 f 100, f 500, f 1000, 99J, IOOtV, 06J; 4% N.W.S. 1918, f 100, f 500, f 1000, 962, 96, 95^. Ned. Handels-M.ij A. 173J Koninkl. Petrol A. 353H.V.A. A. 805—8091 Java Cultuur A. 439; Deli-Batavia a.. 569-575; Senemb. A. 503; Amsterdam Rubber A 324-327 J Nederl. Soheepv.- Unie A. 1941; Koninkl. Nederl. Stoom- boot-M.ij A. 96; Philips A. 500-504»; Jegens A. 244-250; Anac. 104J; St els 144g ROTTERDAM, 5 Dec. Binnenlandsehe granen en peulvruchten. Tarwe iets rui men ter markt, vrijwel onveranderd ver kocht. Puike f 14—f 15; tusschensoort f 11,25—f 11,60. Overigens naar kwaliteit van f 10,50—f 11; rogge f 11—f 12,50; •chevaliergerst f 12,50—f 13,25; haver f 11 f 12,25; erwten, kleine groene f 23— f 27,25; schokkers, flauw gestemd; puike f 35—f 37; overigens naar kwaliteit "van f 20—f 33; bruine boenen, pu:ke f 27- f 30: overigens va'n f 20-r-f 25; alles per 100 k.g. 6 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 284 paarden, 5 veu lens, 1 eze], 1381 moigere runderen, 720 vette runderen, 130 vette kalveren, 517 nucht kalveren, 250 graskalveren, 395 schapen of laimmeren, 222 biggen, 11 bok ken of geiten, 22 overloopers. Prijzen per ijg K.G.: koeien 30 a 34 ct., 43 a 46 dt., 50 a 52V2 ct., ossen 38 ct., 41 a 45 et, 471/2! a 50 ct, stieren 35 a 36 ct., 40 a 42 ót., 45 a 47 ct., kalveren 521/2' a 571/2'' dt., 70 a 75 ct, 821/2 a 871/2" ct. Prij!zen per stuk van m'ager vee: melk koeien f 200 a f 430, stieren f 130—f 480, Jgraskalveren f 60—f 105, paarden f 220— r325, slachtjpaarden f100 a f175, hitten f 100 a f200, veulens f75—f 100, fok nuch tere kalveren f20 a f25, slacht nuchtere kalveren f 14 a f 18, kaifkoeien f 210 a f 440, ipinken f 130 a f 160, vaarzen f 180 a f 230, biggen f7 a f14, dito per week f 1,25f 1,75, overlookers f18 a f28. Eeieren. Rotterd. Veiling, Wiarmoe- zierstraat: Kippeneieren f6 tot f 12, een deneieren f7,90 tot f8,95 de 100 stuks. Aanvoer 53.000 stuks. 1 'Zeeuwsche en Z.-Hollandsche ajuin. Aanvoer 5200 H.L'. Voor groote uien was weinig vraag, voor kleine bestond meer belangstelling dan in de vorige week. Groote werden verhandeld van f 5,20— f5,40 en kleine van f3,50—f3,70 per 60 K.G- op den wal geleverd, naar gelang van sorteering en kwaliteit. GOES, 6 Dec. Opgaaf van de Land- bouwcommissie: Kippeneieren f8,80 de 100 stuks. Boter 90 et- per half K.G. Veiling V. P. Z. Aanvoer 4200 stuks, prijs f 9,10 de 100 stuk®. PLUIMVEE-NOTEERING V. P. Z. 2 Dec. Jonge hanen f 0,35f 1,90; oude (kippen f 0;80—f 2; jonge woerden f 1— oude eenden f 0,55—f 0,95; konijnen i 0,50 f 2,90; witte ganzen f 4—f 4,55; bonte ganzen f 3,50—f 4. Stoomzuivelfabriek „De ï)eif\ Prijs der boter f 1,30 por pond. Coöperatieve Yelling Zierikzee. Veiling van 2 December. Appels: sterappel 20 ct.; id. 2e 12—14 ct.; goudreinette pl. 7—15 ct.; id. 2e 1—7 ct.; zoete campagne 10—14 ct.id. 2de 3—8 ct.; ermgaard 2e 5—7 ct.; oranje- remette 12 et.; peren: kleiperen 8—11 ct.; id. 2e 3—2 ct.; gieser wildeman 7—9 ct.; id. 2e 3 ct.; winterlouwtjes 5 ct.; besy van schonauwen 2e 8 ct.; aardappels (eigenh.) 71/2 ct.poters 3—3Va ct.; wijh- peeën I1/9—2 ct; spruiten 8—13 ct.; wit lof 27—32 ct.; mispeüis 7 ct.; alles per k.g.; wortels f 4—f 4,40; per 100 bos: savoije kool f 4—f 10roode kooit' f1 4,20— f 8; witte toooj f 5,20; bloemkool f 5; andijvie f 1,251—f 1,40; per 100 stuks; duiven 15 ct. per stuk. Veiling v'an 3 December. Appels: Goudreinette 5—15 "dt., zure Bel lefleur 3—12 dt., Hondsmlii'l 5—6 ct., roo de Calvine 4 ct., Sterappel II 10 ct., div. zure 7—13 ct., zoete Campegne 3—10 ct, zoete Rei nette 8—10 ct., Ermgaard 6—9 dt., Grauwzoet II 5 ct.; Peren: Gie ser Wildemian 1—6 dt., Kleiperen 1—5 ct., Pondsperen 4—6 ct; Comtesse de Pa ris 17 ct., Aardappels (drieliungen) 5 ct-, Poters 2—3V2 ct., Wijnpeeën 1—11/2 ct., Uien 2V2—8V2 dt., Spruiten 6—12 ct., Wit lof 21—30 dt, alles per K.G. Wortels f 3—f 3,60, Prei f 2,25—f 6.60, Kroten f 6,40, per 100 bos; roode Kool f3,40—f7, witte id. f2,25—f5,60, Savoye kool f5-f?,60, Bloemkool f 5—f 8,50, AndïjVy f 0,45—f 1,50 per 100 stuks. WEERBERICHT. Hoogste barom.st. 778,2 te Riga. Laagste 742 2 Isafjord. Yerwacht tot den avond van 8 Dec.: meest matige noordoostelijke tot ooste- ljjke wind, gedeeltelik bewolkt, waar schijnlijk droog weer, temperatuur om het vriespunt, over dag zelfde tempe ratuur. Fietsers licht op Van 78 Deo. van 4,16 a. 7,27 m. 8-9 4,1 fi - 7,28

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 2