ZEELAND'sU VRAAGT JE ZEEPPOEDER abonnement: advertentien Woensdag 7 Dec. 1927. zierikzeesche courant. "wol.1* Inzending Advertentiën UWEN WINKELIER Nieuwjaarswenschen. 11 me, bon yan Nieuwjaarswenschen. Bekendmaking. buitenland. feuilleton. De nieuwe Ford. Uit Stad en Provincie. D,e Hollandsche Wasch Vrouw W@s@fialf ruwe en schrale huid per 8 maanden 1,50, franco per poat ƒ1,80. Yoor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Zierikzeesche Nieuwsbode ▼an 18 regels 60 ets., Tan 4 regels en daarboven 20 et«. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. - Bij eontraot belangrijke korting. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Jan. a.s. verschijnende nummers GRATIS. In het met 1 Jan. a s. verschijnend nummer van ons blad worden evenals vorige jaren opgenomen De prijs hiervan is van 1 5 regels 75 cent, elke regel meer 15 cent. De inzending kan geschieden tot en met Donderdag 29 December, uiterlijk 's voormiddags 11 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzeb brengen ter algemeene kennis, dat Heeren Gedeputeerde Staten der provincie Ze^laud bij hun besluit van 11 November 1927. no. 33, 1ste afdeeling, op een daartoe door den Raad gedaan verzoek, voor de Openbare Lagere Scholen A en B en de U.LO.school alhier, voor een tijdvak van een jaar. eindigende 31 December 1928. vrij stelling hebben verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs in het vak „lichamelijke oefening", vermeld onder letter j in artikel 2 der Lager-Ondeiwijawet 1S20, onder voorwaarde, dat althans onderwijs wordt gegeven in de in artikel 2 onder j der wet van 1878 vermelde „vrije - en orde oefeningen der gymnastiek". ZiEB.iK.zEB, den 3 December 1927. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITfERMANS, Secretarie. DE RUSSEN TE GENÈVE. Het onderhoud, .tusschen den Eng. mi nister Chamberlain en den Russischen af gevaardigde Litwinof te Genève heeft geen enkel resultaat opgeleverd. Nader is gebleken, diat de besprekin gen mislukten, toen de heer Chamber- Jain de quaestie van de propaganda aanroerde. Litwincf' weigerde een beëin diging van de communistische propagan da in Engeland en de Britsche overzee- sche landen, waaibij hij zich, op de ger txruikelij'ke wijze, weer verschool achter de Derde Internationale, waarmee de Rus sische regeering zoogenaamd niets zou hebben uit te staan en voor welke ze dus geen verplichtingen op z'ich zou kun nen nemen. Een kinderachtige manoeu vre, waarvan Chamberlain natuurlijk ook thans niet slachtoffer kon worden. Naar het schijnt, heeft Chambbrlam vooral den nadruk gelegd op de beëin diging van de 'bolsjewistische propagan da in Azië. IntussGhen echter hebben de Britsche minister en de Russuscne gedelegeerde hun standpunt aan elkaar kunnen toe lichten en het blijft dus altijd mogelijk, dat dit thans weer herkregen contact nog tot latere besprekingen aanleiding zal geven. Wat het onderhoud tusschen den Rus- sisohen gedelegeerde en den Frainschen minister van 'buiten-l-andsChe zaken be- (Advertentie). Na de wereld maandenlang in span ning te hebben gehouden, heeft Henry Ford, de groote Amerikaansche automo biel-koning, zijn product op de wereld markt gebracht. Ford bouwde zijn beele fabriek te Detroit om, teneinde de wereld iets geheel nieuws voor te zet ten, waarbij de beproefde principes van het T-model waarvan er in den loop der jaren maar eventjes 15 millioen zijn geleverd werden behouden en de on deugdelijke of minder geschikte rationeel aan den kant werden gezet. Op de Brusselsche automobieltentoon stelling is de „nieuwe Ford" verschenen, een verwezenlijking van een geheel nieu we opvatting op het gebied van modern, economisch vervoer. De nieuwe Ford is buitengewoon moo: van lijn en "kleur.... Hij loopt zond-ar eenige moeite 85 tot 95 kilometers per uur en heeft bij proefritten op den weg nog grootere snelheden bereiktHij loopt bij alle snelheden stil en gelijk matigHij trekt buitengewoon gemak kelijk opHij heeft speciaal ontwor pen, mechanische vierwiel -remlmen.... Hij heeft hydraulische schokbrekers. Hij heeft een standard versnellingsbak van het „se lectieve" type. Hij is in druk verkeer makkelijk en vlug te besturen en ligt vast en zeker op1 den weg. Het benzine verbruik is 7 tot 8 liters per 100 kilo meters, terwijl de wagen een uithoudings vermogen en een betrouwbaarheid bezit, welke jarenlange diensten waarborgen. treft, wordt van Russische z'ijde meege deeld, dat de quaestie-Rakowsky (De Rus sische gezant te Parijs) uit de wereld fs en dat met den nieuwen Russischen ge zant de onderhandelingen over het finan- ciëele vraagstuk zullen worden voort gezet. Daar Briand nooit flets anders heeft gezegd en steeds op het standpunt stond, dat de zaak Rakowsky slechts een per- sonenquaestje was en volstrekt niet de inleiding tot een breuk met de Russi sche regeering beteektende en daar de Russen zelf door hun terugroeping van Rakowsky en de benoemig van een nieu wen gezant, dat standpunt hadden .aan vaard, brengt dez© verzekering geen nieuws. Voorloopig 'blijft alles bij het oude en heeft het Russisch bezoek te Genève vrijwel niets opgeleverd. ZIERIKZEE. In de Concertzaal-Bios coop loopt Zaterdag en Zondag „Golkl Rush", de beroemdste film van Charlie Chaplin, ;een van de buitengewone. pro gramma's van dit seizoen. „De Tel. schrijft over G:ld Rush: Deze film was beroemd, lang voor ze ons land bereikte, en met eere; het is een van de mooiste films, die Charlie Chaplin ooit maakte eri speelde. Ze is nagenoeg niet te ver tellen: avonturen in de sneeuwvelden en goudgraverskampen, armoede, ongeluk ken, liefde, honger, stormen en dans tenten en rijkdom, al de romantiek van Alaska; maarbekeken langs Charlie's wandelstokje, dat een tooverstaf wordt. Hij heeft een onnavolgbaar mengsel van humor en tragiek gemaakt van ,al deze avonturen: in doodsangst is hij dwaas; als hij dwaas is, schiet ons plotseling een brok gevoel in de keel en als hij' gevoelig is, lacht men hem uit.... Hij heeft momen ten die van een der grootste levende acteurs zijn, in het tragisch© en in het komische. Tragisch als hij, eenzame ke rel, in een feest raakt en er buiten blijft, alleen is, zoo-als het ieder eens overko men is. Komisch als hij1, na dagen levens gevaar en honger, pardoes een beer schiet en met een bliksemsnelheid, die de zaal doet daveren, de tafel al gedekt heeft, npg voor hij' weel, of het beest wel -goed dood is. Dergelijke verrukkelijke oogen- blikken geven deze prachtfilm te over: daar is de maaltijd van oude schoenen de ouder jaarsavond, waarop hij zijn lief ste verwacht, de dans met de broodjes, een klein meesterwerkje. Het is alles zonder een beweging te veel, raak, tref fend, meesleepend, een geschiedenis vol fantasie en rijke vindingen; elk ding ge- chapliniseerd op- die wijze, die men kent, Het is een model, dat overal groot suc ces zal hebben. Het is een product van jarenlange e-rvaring in den automobiel- b-ouw. Het normale toerental is bijna 1500: een „lage" motor dus. De zuigers zijn van een alliag-e van alluminium. Het benzine verbruik is 1 op 12,6; een zuinige wagen dus. Als dit laatste ten-minste controle kan velen. De koeling is de gewone zooals meer bij Amerika ansche wagens in gebruik: thermosypho-nkoeling met pomp. Het smeersysteem is gecombineerd: pomp-, zwaarte- en sp-atsyst-eem1. De pomp brengt de olie naar de klcppenkamer, van daar „valt" zij na^r de lagers van de krukas. Voor interne smering zit op de lagerkap van de zuigerstang een olie schepje. doorgeboord tot op- de as. Door de kracht daarvan wordt dan niet alleen de as binnenkant lager gesmeerd, doch wordt ook de binnenkant van den cylinder be-„spat". De motor heeft automatische ontste king. De generateur is van een nieuw type: een verkleind model, zooals ge bruikt wordt in electrische centrales. Voorts is er de meervoudige droge pla- tenkoppeling, die onze aandacht waard is: vier aandrijvende en vijf aangedreven platen! De distributie-tandwielen zijn van „bak-elite". De Ford heeft nu ook een versnellings bak. En wet een hoogst -moderne: alle wielen daarin zijn van speciaal gehard chroomstaai. De hoofdversneillingsas loopt op kogellagers, de hulp-as op rol-lagers, terwijl de achteruit op bronzen lagers functioneert. De drijfas-koker is hol. De aandrijving geschiedt door middel van een spiraalvormig getand cotnisch wiel. De achteras zelf is bijna vrijdragend. die men hier beter '.eert kennen en. die nauwelijks te beschrijven valt. Daar is het geval, dat een huisje, dat in den sneeuwstorm op den rand van een af grond waait, en wiebelt tusschen dood en leven: het zou al een spannend ding uit een Wild-Wes't-filtti zijn, maar het wordt iets beter: Chaplin syncopeert dit avontuur met een dwaze, dubbelspannen- de rare wiebel- en schuifpartij van twee mensehen op het randje van de leegte: een spelletje met den doodsangst: chap- linade. SEROOSKERKE. De heer Jacs. de Roe-, die reeds gedurende 34 jaar lid van den raad dezer gemeente is geweest, waar onder verschillende jaren als wethouder, heeft ontslag genomen als raadslid. Zijn opvolger op de lijst is de heer P. Berre- v'o-ets Sz. NOORD WELLE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 25 November. Aanwezig ,alle leden. Onder de ingekomen stukken bevinden zich: een verzoek om; ontheffing van een half jaar hondenbelasting. Daar dit niet vcÜór 1 Augustus is ingediend, wordt daarop afwijzend 'beschikt. Eveneens op een ver zoek van de Kon. N-ed. Politiehond-Ver- eeniging oiw subsidie en op het verzoek van den Bond tegen het schenden door h-et vloeken van Gods'heiligen naam'. Ook het verzoek van de Ver. „Het Ziekenhuis" te Noordgo-uwe, om' de su'blsidie, toege kend voor onb'epaalden tijd, met één jaar opzegging te veranderen in een subsidie voor 10 achtereenvolgende jaren wordt -afgewezen, daar de Raad. zich niet wensohte te binden voor een subsi dïe- verleening, wanneer eens de toestand van het Ziekenhuis mflnder goed zou worden. Verder wordt besloten niet meer dan de helft te betalen van de gevraagde be drage door het gemeentebestuur van Zie rikzee voor het 'bezoeken door één leer ling uit deze gemeente van de Ambachts school in 1925, daar deze l-eerling In be gin Juni naar Reness© is vertrokken en het onbillijk is, dat Noordwell© toch een vol jaar daarvoor zou moeten betalen. Door de weigering dier beta'flng kan hier over eene Kon. beslissing worden uitge lokt, om aldus te voorzien in een leemte in de wet. De begrooting 1928 van de GezondheidsciommisÊïe, thans met het be drag der presentiegelden verminderd, wordt voor kennisgeving aangenomen. Het betreffende artikel van hel reglement voor het burgerl. armbestuur wordt ge wijzigd met een voorschrift tot genees kundige keuring van bet gezin, waarin een -armlastige wordt uitbesteed. In )de oommissie van toezicht op h-et L. O-- wordt herbenoemd die heer C. 'van den Hoek, terwijl in plaats van (dhr. Boo- gerd, die af moest treden, jwordt be noemd P. de Vos. In i'die commissie tot wering vafi schoolverzuim', d|e in zijn geheel (moest aftreden, worden herbe noemd de heeren C. Eleribbas, ij. Steur, C. M. Boot en A. (van Toeren, terwijl de oommissie met een vijfde lid wordt uitgebreid, waarvoor na de 2e 5tem-m!'Jn-g wordt benoemd Joh. den Bléijker. Tot 2e afgevaardigde ter aandeelhoudersver gadering cler Waterleiding-Mij. wordt be noemd de heer K. Viergever. Vastgesteld worden de pensioensgrondslagen van de heere-n J. Schooff en J. J. de Bruyne, als ambtenaren van den burgerlijken stand, naar aanleiding van nneuwe vaststelling der jaarwedden door Ged. Staten. De voorzitter geeft daarop eene uiteenzetting van de pogingen, die door enkele inge zetenen van Renesse zïjln gedaan om' al daar een arts gevestigd te krijgen. Na- eene mislukte oproep van liefhebbers jus F.o-rd heeft thans voorts transversale, zeer dunbladig© veeren, vier hydraulische schokbrekers; speciale vierwielrem'men, in wendig uitzettend en zelf centreerend, terwijl de stuurinrichting irreversibel is. De binnenbekleeding van de nieuwe Ford is soliede. Op het hól-stalen met rubber bekleede stuurwiel, zit een ma- nette voor het licht, eronder zitten ma- nettes voor gas en ontsteking. Overigens natuurlijk onder de voeten gaspedaal, starter, rem en omschakeling. Het nette en weinig pretentieuze dashboard heeft z'n eigen verlichting, zoodat elk wille keurig deel van het bord verlicht kan worden. Tenslotte nog even over de wielen. Dit zijn werkelijke d-raadspaakwielen, maar die spaken zijn zoodanig aaneen gelascht, dat zij -een -geheel vormen. Als bijzonder heid daarbij geldt nog, dat de buitenste spaken elkaar niet kruisen, hetgeen zon der twijfel een voordeel is bij het schoon maken van den wagen. De verlichtmg is prima: 't zelfde mo del koplampen als de Lincoln, alleen natuurlijk kleiner; de achterlamp is links aangebracht boven het nummerbord. W,at Ford er zelf van zegt: „De nieuwe Ford1 vereenigt in zich de beste resultaten van onze ervaring in het maken van 15,000,000 automobielen. Wij beschouwen den nieuwen Ford als onze belangrijkste bijdrage tot dusverre to-t den vooruitgang van de automobiel-in dustrie, tot de welvaart van het land en tot hetr dagelijksch welzijn van miliipe- nen menschen". In „de Auto" schrijft Th. v. S. over het nieuwe 'product o.-a.: „De nieuwe Ford heeft onze verwach tingen absoluut en in alle opzichten over- op eene openbare vergadering te Renesse, gevolgd door een vergadering van de colleges van B. en W-, armbesturen en diaooniën van Renesse, Noordwelle en Serooskerke, besloten, gegadigden te ver krijgen voor een jaarwedde van f 1500, met vrijte geneeskundige armenverzorging, vaccinateur, doodschouwer en school arts. Daarvoor zou Noordwelle moeten bijdragen f 435, waarvan 't armbestuur zal betalten f 150. Nadat de1 voicrz. de noodzakelijkheid van een 2e arts in Schou wen heeft bepleit, en de heer Moermond twijfel aan die noodzakelijkheid heeft ge uit, terwijl hij het bedrag voor de ge meente te hoog acht, wordt z.h.s. beslo ten aan een te Renesse woonachtigen |dokfer f 285 per jaar als toelage te ver- leenen en zulks voor onbepaalden tijd met één j-aar te voren opzegging. Besloten wordt de levering van een nieuw torenuurwerk met twee wijzer platen, ieder met twee wijzers op te dragen aan de firma Eijsbo-uts te1 Asten. Machtiging wordt verleend toit het uit voeren van belangrijke verbetering aan de haven in de Schelphoek ter plaatse van de steiger bij Land-egent. De voorz. deelt m-ede over eenige dagen -met een deskundige het ter-rein voor den aanleg van een rijweg door het z.g. Weidje te zullen -opnemen en daarna imtet kosten berekening bij' den raad te zullen komen. De heer Moermond pleit voor het dem pen van de sloot voor de Armenhuizen, hetgeen de voorzitter met het oog .op de kosten ontraadt. Machtiging wordt verleend tot het maken van een breedere bestrating op de bocht bij de inrit der gemeente. De voorzitter brengt ter sprake het verzoek van het schoolhoofd tot ver bouwing der school, daar deze te klein is en onvoldoende voorziet aan moderne eischen van ruimte, licht en -gezondheid. Hij' -geeft eene uiteenzetting van de wijze waarop de verbouwing zou kunnen schieden. De heer Moermionid acht dit nieuwe lappen zetten op oud goed en zag liever een nieuwe school- De voor zitter acht dit wegens de groote kosten onuitvoerbaar. B. en Wi. wordt een blan co erediet verleend voor de kosten van een deskundig onderzoek naar de beste Wijze van verbouwen. In de omvraag bepleit de heer Geleijnse de wensche- lijkheid van een -grooter speelterrein voor de kinderen, daar deze veel op de straat spelen, wat met het verkeer ongewenscht is. D-e v-oo-rz. acht hiervoor niet voldoende redenen nog aanwezig. Op diens ver zoek zegt hij btetere voorziening toe van de slikgrond terzijde van de straatweg in het dorp. De heer Steur klaagt over de onduidelijke weegbriefjes op de Schelphoek, z.i. is h-et karton daarvan te dun, hetgeen door meerdere leden beaamd wordt. De voorzitter zegt voor ziening toe. Hierna wordt de vergade ring gesloten. ELLEMEET. Zaterdagavond vierden de kinderen dar O. L- School alhier voor de derde k-eer het St.-Ni-colaasfeest. Toen de kinderen zich iln- de school hadden verzameld^ arriveerde Sinterklaas ïn een auto, vergezeld van züjb trouwe knecht. De Sint bleek veel 'belang te stellen in de vorderingen, het gedrag en de vlijt der leerlingen en reikte ten slotte -ieder kind -een cadeautje üit. Ook zwarte Piet wist zich bij de kleinen bemind te maken door kleine verrassingen uit te deel-en. Het hoofd der school dankte St.- Nioolaas voor het bezoek en de ingezete nen en -and-eren voor de ontvangen steun en - medewerking.- Onder het zingen van een toepasselijk lied verlieten de Bis schop en Zijn knecht weer de school. De troffen. Wijl stonden, -eerlijk gezegd, .een beetje pessimistisch tegenover het: ge val, want wijl konden niet vermoed-en, dat het mogelijk zou zijn voor -een dus danig btedrijf als de Fordfabrieken, de productie der mate -aan te zetten, terwijl toch uiteraard het product aan de imarkt gebracht moest worden voor zeer lagen prijs. Wij stonden dan ook verbluft, schrjft Th. v. S. verder, b'ij' het aanschouwen van de nieuwe Ford in al zijn welver- Zorgde details. Deze kleine automobiel draagt tot in de kleinste finesses 't stem pel der Lincoln". Op den Brusselsohen salon Zijh 6 ver schillende modellen geëxposeerd. Ford maakt het zij'ri buren, wat de prijs be treft, niet gemakkelijk. Van de korte bezichtiging heeft de des kundige medewerker van bovengenoem-1 blad een uitstekende indruk medegeno men. Is in 't bovenstaande meer overzich- tellijk geschreven .over het nieuwe prei- duet van Ford, op enkele speciale de tails dient nog te worden gewezen. Zoo de „Optrekking", De nieuwe Ford is bewonderenswaar dig snel wat optrekken betreft. Bijl proef nemingen heeft een 2-cIeur Sedan met twee passagiers in ipirtlise directe van 8 K.M- tot 40 KM. per uur in 8V2 seconde opgetrokken. Deze snelheid van optrek ken is wel één van de allermerkwaar digste kenmerken, van den nieuwen. Ford wagen. koeling". De nieuwe Ford wagen* heeft een cen trifugale waterpomp en een grooten ra- dyateur. De venUVateur loopt op de pomp- -as en is ontworpen naar het -model van de vliegtuigschroef. Het as bijzonder moeilijk den nieuwen Ford-motor over- kinderen keerden daarna hoogst voldaan huiswaarts. De school was stampvol met belangstellenden. Zondag vierde -een onzer oudste in gezetenen, mej. wed. H. Boogerd, onder zeer groote belangstelling hare 93ste ver jaardag. Het krasse oudje mag zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen en geniet nog dagelijks van haar radio! DREISCHOR. Maandag-namiddag deed St.-Nicolaas onder groote belangstelling hier zijn intrede in de gemeente. Vooraf gegaan door eenige leden van „Cres cendo", die met hun muzikale Mianken veel tot de vreugde bijdroegen, werd de open auto, waarin Zijne Eminentie met den onafscheidelijken zwarten Piet, ge zeten was, gevolgd door de geheeJIe schooljeugd. In de bewaarschool werd de heilig© ontvangen door de oudercom- missie en het onderwijzend personeel, 'waarna eerstgenoemde vele der aanwe zige kinderen heeft onderhouden over hun deugden en ondeugden, terwijl daar op de gebruikelijke geschenken werden uitgereikt. STAVENISSE. L.l. Zaterdagavond had alhier plaats de verkiezing voor vier bestuursleden van den Kolenbbnd „Alge meen Belang". Er waren 46 geldige stem men uitgebracht. (Het aantal leden be- agt ongeveer 360). Herkozen werden de heeren M. C- Steendijlk, C. Steendijk Cz. en H- J. Dorst, resp. met 43, 41 en 41 stemlmen. Voor de vacature D- Stout- jesd-ijk, die bedankt heeft, moet een her stemming plaats hebben tusschen de heeren P. van Iwaarden Cz- en L. Neele Jz., -die resp. 19 en 2 stemmen verkregen. ST.-MAARTENSDIJK. Deze gemeente, hoewel ongeveer 3000 zielen tellende, heeft het voorrecht slechts één openbare lagere school te hebben. Het was een goede gedachte van het onderwijzend 'per soneel, op eigen kosten, -met de kinderen St.-Ni'Col-aas te vieren- Het gemeentebe stuur en de gemeente-secretaris waren bij de ontvangst van dezen hoogen gast tegenwoordig. De kinderen hadden oogen tekort voor Zijn prachtige kleedij en kelen keken wat baing naar zwarte Piet, maar die bangheid duurde maar kort Hoe luisterd-en Zijl naar het verhaal van zijn reis die nflet meer per stoomboot maar pier vliegmachine afgelegd werd! Met Wijde gezichten en ruim1 getrakteerd verlieten de kinderen de school, om het nieuws thuis te vertellen. Een eenvoudig en mooi middel om de goede verhouding en samenwerking van school en huis te bevorderen. VAKOPLEIDING VAN BAKKERS. De Zeeuwsche Bakkersbond heeft be sloten ingaande den tweeden Woensdag van Januari 1928 een vakcursus met 2- C. voor verhit te krijgen; alleen een verkeerd ge^ blruik, zoo-als het rijden zonder genoeg olie, zal rdaartoe de gelegenheid schep pen. tiBestuurbaarheid De stuurinrichting is „irreversibel'*. De schokken worden niet overgebracht op de handen van dien bestuurder. Gij be hoeft het stuurwiel niet stijf vast te hou den. Een lichte aanraking ïs voldoende, om den wagen veilig te besturen. Het groote stuurwiel is gemaakt van staal, overtrokken met harde rubber. De scha kelaar voor de lichten en den hoorn- knop zijn makkelijk gelegen midden op het stuurwiel. „Remmen". De remmen van den nieuwen Ford zïjh van een speciaal type met inwendig uit zettend© remschoenen en Zijn. zelfceu- treerend. Dit is het betrouwbaarste en eenvoudigste type van vierwaelremmen en hejj; makkelijkst om bij te stellen. Alle bijstellingen geschieden van den buiten kant, zonder dat men andere deelen be hoeft te verwijd-eren. Geen speciale werktuigen noo-dig. Een uniform© correcte bijstelling, op ieder Wiel wordt vlug en makkelijk v-erkregen. Het rempedaal en de handrem werken beide op- alle vier de remmen. De totale remoppervlakte is 1084 c.M2- AU© rennonderdieeien zijn over dekt met cadmium, om ze roestvrij- te maken. - „Schokbrekers". Het beste type hydraulische schokbre kers behoort tot d© standaarduitrusting van den nieuwen Ford. Deze, te zameni met het laag liggend zwaartepunt, het minimum ongeveerd gewtoht en de trans versale veeren, maken den nieuwen Ford thans tot een van de meest comfortabele wagens van den weg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1