IZEILlNI's H ROOMBOTER abonnement: Maandag 20 Juni 1927. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën BINNENLAND. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Uit Stad en Provincie. Hoofdpijn tabletten Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol- Bij alle Drogisten. Pr ge per 3 maanden f 1,60, franoo per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 6 oent. Versohijnt Maandag, "Woensdag en Vrijdag, Zierikzeesche Nieuwsbode van 18 regels 60 ets., yan 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 80 ots, p. regel. Bij oontraot belangrijke korting. 8 3ste JAARGANG. - No. 11557. Inzending op den dag van nit- Dir. IJ. DE LOOZE Jr. Uitg.-RedtctBer M. J. KOSTEN, gave vóór 10 uro. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Juli a.s. verschijnende nummers GRATIS. Gevonden voorwerpen Een gouden ringetje; een armband; een zakje beschuit; een baret; een rozen krans; een gouden broche; een haarkam met étui; een 'bakkersschort en zeiltje; een jongens-befje; een bankbiljet; sleu tels. De Commissaris van Politie: E. P. BRONS. DE RIJKSMIDDELEN. Het verloop van de Rijksmiddelen over Mei is zeer gunstig geweest, zoodat het totaal over de eerste vijf maanden van dit jaar een bedrag aantoont van f 215,60 mallioen tegen f 205.45 millioen in 't vorig jaar of f 10.15 millioen meer, terwijl dei raming voor die maanden met niet minder dan f 18,7 millioen werd overtroffen. Als een (afzonderlijke bate zijn voor de eerste maal in de middeienstaat opge- nomem de inkomsten van het Wegenfonds. De opbrengst daarvan wordt verantwoord met f4.037.726 en met f4.691.662 over de eerste vijf maanden van 1927. Evenals bij de Rijwielbelasting, die over Mei f399.426 opbracht (v. j. f327.270) en over de eer ste vijf maanden f 160.524 meer (verdere aanschaffingen), geschiedt de betaling in één keer, zoodiat men voor 1927 een ge weldige som zou hébben verw;a;cht. In Werkelijkheid rekent de regeering slechts op een opbrengst in 1927 van f4,6 a f6 millioen. Het thans cntvajngen bedrag voor het Wegenfonds stelt dus in hoofdzaak de betasting op auto's voot, die, evenals de rijwielbelasting, ineens moet worden be taald, maar die slechts een onderdeel van de geheele heffing uitmaakt en Welke dus het volgende jaar een veel hooger cijfer zal aantoonen. De gewione Rijksmiddelen hebben over Mei opgebracht f 48.73 millioen tegen f44,96 millioen over Mei 1926, zijinde dus een vermeerdeirijng van f 3,77 millicen tegen een stijging van slechts f 1,33 milli oen in de overeenkomstige maand van het vorig jaar. Tot die stijging hebben de directe belastingen ten zeerste bijge dragen. De Personeele belasting bracht ruim f140.000 minder op. Ook de Divi dend- en Tantièmebelasting gaf, nu de winstuitkeeringen over het algemeen niet medevallen, een achteruitgang te zien en wei van f167.000, doch daartegenover staat die groote toeneming der Inkom stenbelasting met f 1,24 millioen lot f 14.95 millioen, waairop volgen de Vermogens belasting en de Grondbelasting met stijL gingen van Tesp. f 837.000 en f 284.000, per saldo dus een vooruitgang van f 2.000.000. Ook de Invoerrechten hebben met een meerdere !b!ate over Mei van ruim vijf ton het hunne bijgedragen om den mid- deienstaat een gunstig aanzien te geven. Niettegenstaande den lageren vleeséh- prijs leverde de accijns op Geslacht f116.000 meer op,' zoodat het verbruik van binnenianJdsch vleesch (voor 't bui- teniandsche moet invoerrecht worden Ji$e- taaid) aanmerkelijk, moet toegeno- men. ^Tegeringere opbirenigst van den Jem_ veraccijns met ruim drie ton behoeft niet persé op afnemend verbruik te wijzen.' De Zegelrechten namen met 6I/2 ton toe, de Registratierechten met 3 en de Successiebelasting met 61/2 ton. EERSTE STEENLEGGING JULIANAKERK. Donderdag heeft Prinses Juliana, in tegenwoordigheid van de Koningin den eersten steen geleg'd voor de te Apel doorn, aan de Deveptetrstraat te bou wen Julianakerk. Ds. C. Hattink heette de Koningin en de prinses welkom en las daarna de oorkonde voor. Vervolgens verrichtte prinses Juliana de plechtigheid van de eerste steenlegging. Zij deed dat met een zilveren troffel, die haar later in een étui werd aangeboden. De oor konde werd hierna bekrachtigd met de handteekeningen o.a. van Koningin en prinses. De oorkonde werd in een looiden koker verzekerd. Ds. G. Bolkestein sprak de feestrede uit. De prinses ontving een reproductie van de oorspronkelijke tee- kening van de Julianakerk. TWEEDE KAMER. In de Vrijdag gehouden rittir.\ va de "Tjveede Kamer is de behar 1 van h^t* yyefsontuterti tot wij z' ;ar\ d&— LeerplicTitWiljjgJ.n.stér De Geer geschorst tot Octo up te over wegen, of wellicht in hd ontwerp wij ziging te brengen is in verband met de mogelijkheid van invoering van den 7- jarigen leerplicht tegen 1 Juli 1928. In verband hiermede is het amendement- Suring '(invoering van 't verplichte 7de leerjaar) aangehouden. Na voortgezet de bat nam de Tweede Kamer z.h.s. aan 't wetsontwerp, strekkende tot invoering met 1 September a.s. van het 7-jarig leer- plichtplan en verwierp het wetsvoorstel- Albarda met 57—33 stemmen. De Kamer ging daarop tot September uiteen. DE WATERLEIDING. De Tweede Kamer heeft Donderdag jj. 't wetsontwerp: beschikbaarstelling- van een 'renteloos voorschot uit 's Rijks kas ten 'behoeve van de N.V. Waterleiding-MSj1. „Schouwen—Duiveland", gevestigd te Zie rikzee, zonder hoofdelijke stemming aap- genomen. ZIERIKZEE. De netto-opbrengst van de onlangs hier gehouden feestelijke bijeen komst der S.D.A.P. bedroeg f 18,07,5, welk bedrag aan den penningmeester van die Afd. Roode Kruis is afgestaan ten bate van de slachtoffers van de stormramp. Bij K. B. is de zilveren eere-medaille Oranj'e-Nassau-orde toegekend aatn H. Coroeiisse, schipper, in dienst der Oester- Mij. „Bona Fides" te Tholen. Onze vroegere stadgenoot, de heer C. van der Kreke, Rijksklerk ten kantore 's Hertogen'bOsch B. G., is geslaagd voor het examen adj.-commies 2e ged. In de haven geraakte Zaterdagmor gen bij het uitslepen een jacht aan den grond. Na zeer veel moeite gelukte heit 't jacht wederom vlot te krijgen. De heer J. A. Goudswaard, Rijks klerk ter inspectie Sittajrd, voorheen werkzaam ter inspectie alhier, is geslaagd voor het examen adj.-commies. Vrijdagmorgen is op den Vijfminu- tenweg de auto v,an den heer K. te Drei- schor, na, tegen een boom gebotst te rijn, in de sloot langs dien weg gereden. Persoonlijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor. Met een span paarden is de auto later op den weg gehaald. Van het Departement van Marine ontvingen wij officiëjel bericht, dat tij dens de Historische feesten op 8 Juli een escadrille Watervliegtuigen naar Zie- rikzee zaj worden uitgevonden. ZONNEMAIRE. Zaterdagavond werd al hier de aangekondigde gecombineerde uit voering der beide plaatselijke zangvter- eenigingen 'gehouden in de Ned. Herv. Kerk, onder aandachtig gehoor van een slechts matig opgekomen publiek. Daar de opbrengst ten bate van de stormramp- siachtoffers zou rijn, is het jammer, dat dje uitvoering niet drukker bezocht was. Toch Was de uitkomst bevredigend en kunnen 'beide vereenigingen gerust zeg gen, hun doel bereikt te hebben. In een kort openingswoord Wees ós. v. Griet- hüijlsen, die 'gaarne de leiding van dien avond op zich genomen had, er op, dat samenwerking van twee zoo verschillen de vereenigingen nu juist zoo goed mo gelijk Wias, Waar het gold den nood van medemensChen te helpen lenigen. Daarna werden door beide koren afwisselend een een 14-tai liéderen ten gehoore gébracht, terwijl de korte pauze gevuld werd met orgejbespéling. Aan het einde dankte ds. v. Gr. allien, die in eienig opzicht aan het slagen ,van dien avond hadden medege werkt en Wei in 't bizonder de Kefnkf- voogdijl der Ned. Herv. Kerk, die zoo belangeloos het Kerkgebouw heeft afge staan. Men 'rekene d' uitkomst niet, maar telle het doel alleen, daarom zullen we ons van critiek onthouden, en er alleen bijvoegen, dat beide vereenigingen hare verdiensten hébben, de eene meer op dit, de andere 'weer op dat gebied. We splre- ken hiei* tevens den wensch uit, dat het niet de laatst© maal moge rij'n, dat,beide vereenigingen in zoo goede harmonie samenwerkten. NOORDGOUWE. Openir-re vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op Dinsdag 14 JüIHt Afwssig 3e heer Geluk. Voorzitter de burgemeester. Me degedeeld worden de processen-verbaal ten behoeytf van de verkiezing van de leden yfa den Raad en bericht dat de gemeentebegrooting voor 1927 door Ged. Staten is goedgekeurd. De rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur en van de Koeijerij over 1926 zullen worden onderzocht door de commissie vopr de gem,-rekening. De rekening van de Ge zondheidscommissie over 1926 en de be grooting v$n den Vleeschkeuringsdienst over 1928 worden goedgekeurd. Ingeko men is een schrijven van den Raad van Beheer der N.V. Waterleiding-Mij. Schou wen— Duiveland", d.d 7 Juni 1927, ver zoekende te besluiten tot geldleening ten In buisjes 60en 30ct,en eveneens 60en30ct. Bij Apoth. en Drogisten. behoeve der waterleiding ad f 59740, met concept-raadsbesluit en akte van geld- leening. Het concept-besluit wordt voor gelezen na eenige besprekingen wordt met algemeene stemmen tot de geldlee ning besloten en het concept-besluit vast gesteld. Het Dagelijksch 'bestuur van het Ziekenhuis stelt voor thans inplaats van 25 ct. 10 ct. per inwoner financieelen steun naast het geldende subsidie van 10 cent peir inwoner te verleenen. Uit de discussie blijkt dat men algemeen voor deze nieuwe regeling is. Men keurt de weigering van den gemeenteraad van Zie- rikzee om daartoe mede te werken ten zeerste af. Besloten wordt de gevraagde extra 'bijdrage aan het Ziekenhuis te ver leenen. Voor verbetering van den weg Zierikzee—B'haven wordt verkocht eenige pierceelen grond enz., tegen een som be rekend per strekkende Meter van het plantrecht wat door particulieren betaald wordt onder voorwaarde, dat de be staande boomen eigendom der gemeente blijven. De aftredende leden van de schat tingscommissie voor de rijksinkomsten belasting worden herbenoemd. Besloten wordt een nieuwe voorzittersstoel in de gemeentekamer aan te koopen, waarvoor aan Bi. en W'. een crediet wordt toege staan van ipl.mj. f 35. Aan H. Pannekoek wordt op rijn verzoek ontheffing ver leend van schoolgeld. Vastgesteld wordt het kohier voor de belasting opi de hon den voor 1927. Een ingekomen brief van die N.Vl „P.Z.E.M." btetreffende garantie voor de electrificatie der gemeente zal bij de leden worden rondgezonden. Na de omvraag wordt de verg. gesloten. ST.-ANNA3-AND. Het verbeteringswerk aan den dijk van den Joanna Mariapol- der gaat niet voorspoedig. Door verschil lende omstandigheden is 't werk zoo danig vertraagd, dat men nu reeds open lijk durft beweren, dat het voor de aan nemers een „strop" zal worden. Dezer dagen moest het werk voor eenigen tijd worden stopgeiegd, omdat men 's mor gens bemerkte dat de zi.g. verschkade was doorgebroken. Waar het dien nacht volstrékt geen buitengewoon hoog wa ter geweest was, vermoedt men kwaad willigheid. De politie heeft dan ook de zaak in handen, doch staat voor een moei lijke taak, omdat ze geen enkele aanwij zing bezit. ST.-ANNA'LAND. De opbrengst van de collecte voor de slachtoffers van de stormramp bedraagt f 607,55. ST.-MAARTENSDIJK. Benoemd is tot electricien-machinist a. d. Coöp. Eletr. Centrale alhier, de heer C. van Driel te Hendrik Ido-Ambacht. THOLEN. Het departement Tholen der Mpij. tot Nut van het Algemeen hield vo rige week een algemeene vergadering. De rekening, die in ontv. een bedrag aanwees van f 13311,031/2 en een uitg. van f 1007,55 werd goedgekeurd even als die 'begrooting, die een balansCijfer gaf van f 1833,98V2. Aan de muziekver. gymnastiekver., kindervacantiekolonies en tal van andere vereenigingen, werden weder subsidies toegestaan. Als voorz. werd de heer L. K. van Dijk hérkozen. Jn de plaats van den heer D. van; de Velde die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer W. Moelker en door het bedan ken van den heer C. Wagtho werd in diens plaats als bestuurslid benoemd de heer M. C. v. d. Stel. (M. Ot.) Gemeenteraadsvergadering van Zierikzee, gehouden op Vrijdag 17 Juni 1927, des namiddags 2 uur. Voorzitter, de burgemeester, mr. A. J. F. Fokker van Crayesteyn van Rengeirs- kerke. Aanwezig alle leden. De voorzitter deelt mede, 'dat van mevr. de Regt—Bil bericht is ingekomen, dat rij' hare benoe ming tot regentesse van 't Burger-Wees huis niet aanneemt. De rekening van het harmonie-gezelschap Kunst en Eer", over 1926, 'wordt in 'handen gesteld van een Commissie, Waartoe de voorzitter benoemt de heeren Versteeg, Luneriberg en van der Kwast. Voorts deelt de voorz. mede, dat doior het comité der Zierikzeesche Paardenloterij een bedrag v,ajn f 2000 aan de gemeente is afgestaan ter gedeeltelijke dekking van de kosten verbonden aan df verni©ulwing van het 'carillon in den stad huistoren. Dit is geen daad van liberali teit, merkt de voorzitter op, maar de tommissie mjoest een zeker bedrag af staan, 'waaraan, door den burgemeester, krachtens eén bepalEhg van het Kon. be sluit, een bestemming moet worden ge geven. De heer Versteeg vraagt, of elk jaar zoo'n bedrag afgestaan zal moeten wor den? Elk jaar, ontwoordt de voorzitter. De heer Versteeg, vindt het een groot bedrag dat gegeven moet worden. Spjr. zou het gewenscht achten, wanneer een ander jaar een bedrag bestemd werd voor vaste subsidie aan de commissie voor de loterij1 tot instandhouding van de Paar denmarkt. Dr. van der KWast zou graag aften, dat een zeker bedrag gegeven werd voor het aankoio pen van een speelterrein. De voorzitter: „De Raad heeft hierover niiets te zeggen5'. Spr. zegt evenwel toe, het volgend jaar met de gemaakte opmer kingen Tekening te zullen houden. Mededeeéling geschiedt van de te ver harden Wegen in de gemeente Zierikzee gelegen, Waaraan Schouwen 1/3, de ge meente J/3 en de aangelanden XJ? zullen moeten 'bijdragen. Voor een gedeelte weg, gelegen ia den Kadeweg, waarvan de ge meente zelf eigenaresse is, zal rij1 2/s deel hébben te betalen. De raad keurt dit voor stel goed. 1 Thans komt in blehandeiing de motie- de Broekert, waarover in de vorige ver gadering de stemmen hebben gestaakt. Dé moti'e lu,id)t als volgt: „De Raad van oordeel, dat het gewenscht is, dat leden niet biehoorende tot de Gascommissie, ten allen tijde, Wapneer het hun gewenscht voorkomt, een persoonlijk bezoek kunnen brengen aan de gemeente-gasfabriek, stelt in afwijking met 'het voorstel van B. en Wl. voior hun alsnog die toestemming te verleenen?5. Vóór de motie stemden de heeren Lu- nen'bérg, Quant, de Broekert, Versteeg, Catshoek en van Schelven, zoo dat de mo tie is verworpen. Dr. van der Kwast dient op het voor stel van B. en W. een amendement in, n.l. öm 'bijl bezoek aan de gasfabriek, door de raadsleden, een Visitekaartje af te geven, zJoedat aan de fabriek gecomtro,- leeird kan worden 'datum en uur, waarop de leden de: fabriek hebben bezocht. Het voorstel van B. en Wl luidt: Er bestaat bij B. en Wl. geen 'bezwaar dat een voorschrift in het leven wordt ge roepen, waarbij aan raadsleden geen li'd der gascommissie rijhde, toegestaan wordt om de fabriek te bezoeken. Als - voor- waardie wordt gesteld, dat het raadslid,, dat van die gelegenheid Wenscht gebruik te maken, in het bezit moet zijn van een schriftelijke eendaagsche vergunning, welke op verzoek te krij'gen is bij den voorzitter der Gascommissie. De heer Doeleman merkt op, dat wan neer dr. v*an. dar Kwast voopgoet^irwl hij 'bereikt had wat hij nu wil. Het heeft den heer de Broekert buiten gewoon zonderling aangedaan, dat dr. va(n der Kwiast in de vorige vergadering, voor de stemming over spr.'s motie, de Verga dering verliet, terwijl het feitelijk een voorstel was van dr. van der Kwiast zelf. Dr. van der Kwast zegt, dat zijn voorstel Was regels door B. en W. te stellen. Be sloten was den' voorzitter een identiteits kaart te vragen. Toen kwam het voorstel zonder identiteitskaart en nu spr.'s amen dement om een visitekaartje af te geven. In stemming gebracht werd het amen dement verworpen. Tegen stemden de heeren Timmerman, Koopman, Doeieman, Quant, de Broekert, van Schelven, den Boer, Guinee en Panny. Het voorstel van B. en Wl werd daarna aangenomen. Bij ontstentenis van den voorzitter der gas commissie zal een bewijs moeten gehaald worden bij den vice-voorzitter dier com missie, die nog1 moet worden benoemd, maar van welke benoeming aan den Raad zal worden kennis gegeven. De Raad van Beheer der N.V. Waterlei ding-Mij'. Schouwen—Duiveland verzoekt om te besluiten tot 'het aangaan van een geldleening met de Rijksverzekeringsbank, groot f488940, ten behoeve van de deel neming der gemeente in het maatschappe lijk klapitaal en van de storting door haair in het reservefonds der te Zierikzee ge vestigde N.V. Waterleiding-Mij. Schouwen- Duiveiand. B. en Wi. stellen voor tot het aangaan van bovenbedoelde geldleening te besluiten. De heer Versteeg informeert naar de prijs, die ongeveer betaald zal moeten worden. De voorzitter: Er is wel een voorloopige rekening gemaakt, maar niets staat vast voor de zaak klaar is. De heer Doeleman gelooft, dat het on geveer f24 zal bedragen. Spr. meent te vens, dat de totale som niet overschreden zal Worden. De voorzitter gelooft ook, dat 't wel mede zal vallen. De heeren Catshoek, Doeleman en Pan ny voeren 5t woord over de aansluitingen, de afvaardiging naar >de vergadering van aandeelhouders, Ide invloed der gemeenten bij de stemmingen (Zierikzee heeft maar G stemmen), de verdeeling onderling in het bestuur, etc. De voorzitter gelooft, dat de toestand ïze is, dat de verschillende raden over de nadere details niets meer te zeggen hebben. De heer Catshoek hoort van den heer Koopman, dat de voorzitter van den raad van 'beheer der Waterleiding, eigenmachtig optreedt De voorzitter antwoordt, dat de heer van der Weijde, in stede van blaam, een woord van lof verdient voor de wijze, wiaarop hij zorgt, dat de waterleiding er eindelijk komen zal. Heel terecht heeft hij ,op z'n 'persoonlijk^ autoriteit gedaan Doos30*60,Tube 80ciBij Apoth.en Drogisten. wat noodig was en met dit succes, dat 't garantie-ontw. door de Kamers is aan genomen, zoodat binnen enkele weken met den aanleg 'begonnen kan worden. De heer Catshoek wil niets afdoen aan de woorden die de voorzitter t.a. v. den voorzitter van den raad van beheer der waterleiding sprak, maar het gaat z. I. niet op de aandeelhouders zonder meer te pas- seeren en eigen wil door te drijven. Eerst moet hij' toch machtiging der verschillen de gemeenten hébben voor hij 5t initiatief kan nemen. De voorzitter: Jaren geleden is de akte gepasseerd, waarbij' een aantal zaken wer den vastgelegd, waartoe het bestuur niet alleen bevoegd, maar ook verplicht was. De heer van der Weijde heeft niets anders gedaan dan uitgevoerd wat in de staituten staat, in overleg met den raad van 'beheer. De verschillende raden behoeven de vele details niet goed te keuren. Weth. Koopnian betoogt, dat Kerkwer- ve opgekomen is tegen het verhoogen der tarieven. Zierikzee heeft indertijd het be sluit tot deelname genomen, onder voor waarde, dat de tarieven niet zouden wor den verhoogd, zonder voorkennis van den raad, doch de tarieven, die nu uitgegeven zijn, zijn verhoogd. Een hoofdbezwaar blijft bij hem het kamerstelsel, dat fei telijk uit den booze is. In vele gemeen ten gaat men later tot het meterstelsel over. De voorzitter merkt op, dat dit niets te maken heeft met de aanhangige kwes tie: leening kapitaal. Het voorstel van B.. en W. om een geld leening aan te gaan ten behoeve der deelneming in het maatschappelijk kapi taal der waterleiding, wordt daarop z.h.s. aangenomen. Bij punt 4, overneming door de pro vincie van het onderhoud van de haven en zWaaiplaats, merkt de heer Catshoek op, dat toen hij, na het ontvangen van zijn nnwiftnlno Wn»nsHa.orr«4jf»r>ii ïIq qjfik ken wilde gaan inzien, dit stuk met ter lezing vond; hij hoopt dat in het ver volg alle stukken ter visie zullen worden gelegd. Ter tafel komt tbans het schrijven van Ged. Staten, welk schrijven een uitvloei sel is van de besprekingen, welke B. en W'. mochten hebben met de commissie van toezicht opi de stoombootdiensten pp de Ooster-Schelde. Naar aanleiding van dit schrijven stellen Bl en W. voor aan Ged. Staten mee te deelen, dat de raad, behoudens enkele opmerkingen, inzake .verlenging van den termijn, bereid is om gedurende 5 jaar, aan ge vangende 1 Jan. 1928 tegen, een jaarlijksche bijdrage dezer gemeente, f 1000 aan de Provincie over te dragen, het baggeren van de ha ven op. f 2'460 3 M. -r- L.W). en het op voldoende diepte houden van de zwaai- plaats alles voor rekening der Provincie Zeeland, onder bepaling, dat de zorg voor en het onderhoud Van kaaimureni, dijken en steenglooiing en daarbij behoo- rende werken in elk geval voor rekening dezer gemeente blijven. B» en W. stellen verder voor aan Ged. Staten te berichten, dat de raad bereid is de op de begrooting voor 1927 vopr het bagger werk uitgetrokken som van f 4500 ter beschikking van dat college te stel len onder voorwaarde, dat a. de haven geul in 1927 tot ten minste 2,50 M. -f- L.W. met een bodembreedte van ten minste 8 M. wordt uitgebaggerd en de zlwaaiplaats wordt uitgebaggerd op ge lijke diepte met een middellijn van ten minste 45 M.; b. het bagger werk ge schiedt in overleg en ten genoege van den gemeente-bouwmeester alhier; c. het baggeren moet geschieden tot aan de Venkel, voorbij de aanlegplaats van de Rotterdamsche boot; d. de haven- en zwaaiplaats bij beëindiging van den ter mijn van 5 jaar wordt opgeleverd op diepte, bodembreedte en middellijn als boven omschreven. B. en W. geven voorts den raad in overweging Ged. Staten mede te deelen dat de raad den termijn van 5 jaar gaarne gebracht zag op tenminste 10 jaar of wel dat de provincie op bo venbedoelde voorwaarden het onderhoud van haven- en zwaaiplaats voortdurend o'p zich nam. De voorzitter, toelichtend de besprekin gen over deze aangelegenheid, meent, dat wanneer de raad dit voorstel goedkeurt, er een oplossing is voor de voortdurende moeilijkheden over het op diepte houden der haven. De heer Doeleman gaat met het voor stel laöoooird; alleen hoopt hij dat vastge legd zal woirden, dat men niet verder zal gaan met 't uitdiepen dan tot een maxi mum van 3 M.; dit met het oog op het onderhoud der havendijken. Den heer Panny doet het genoegen, dat de pirovincie eindelijk eens iets doet voor de haven, die geen speciaal gemeente-, maar evenzeer een eilandbelang is. Over

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1