Zierikzeesche fH Nieuwsbode ZEELAND's ROEM ROOMBOTER abonnement: Maandag 23 Mei 1927. zierikzeesche courant. advertentienc EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën buitenland. Uit Stad en Provincie. SMAAKT ALS EN IS EVEN VOEDZAAM. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afeonderlijko nummers 5 cent. Versohgnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ots., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 83ste JAARGANG. - No. 11548. Inzending op den dag van uit- Dlr. k. i. DE LOOZE Jr. Ultg.-RsdlCtllir M. J. KOSTEN, gave vóór 10 ur®. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Gevonden voorwerpen Een jongenspet; een stuk zeep; een tafellaken; een plankje van een wagen; een haarpen; een etuitje; een nachtjapon^ een portömonnaie met geld; een rijwiel- belastingplaatje; een tabakspijp; een hon denhalsband; koralen; sleutels. De Commissaris van Politie: R. P. BRONS. DE SPRONG OVER DEN OCEAAN GELUKT. De zoo tragisch geëindigde vlucht van de twee Fransche vliegers, Nungesser en Coli, welke zeer waarschijnlijk hun graf in den Oceaan hebben gevonden, heeft Charles A. Lindbergh er niet van kunnen terughouden het stoute Waagstuk van Amerika uit te ondernemen en, met succes! De „vliegende dwaas", zooals de Ame rikanen Lucky hadden gedoopt, startte voor zijn groot avontuur Vrijdagochtend 7.51 uur te New-York (12.51 Parijsche tijd) en Landde Zaterdagavond 10.22 op 't vliegveld van Le Bourget bij Parijs, zoodat de sprong over den Oceaan in 33 V2' uur Werd volbracht. Lindbergh's vertrek uit New-Yprk is al dadelijk spannend geweest. Hoewel de weerkundigen hem ten sterkste aangeTar den hadden nog een dag te wachten met vertrekken, stond hij1 er op Vrijdagochr tend te gaan. Op het doorweekte vlieg veld had men weinig moed in de onder neming, wat niet wegnam, dat elkeen den moedigen vlieger van ganscher harte succes toewenschte. Toen Lindbergh het sein tot vertrek had gegeven, scheen het een oogen'blik alsof de vlucht al bij het begin zou mislukken. Zijn toestel wei- gerde den grond te verlaten. Tot drie maal toe sprong het op en bonkte het weer neer, wat de toeschouwers telken male een kreet van angst deed slaken. Ten slotte echter maalde het kleine toe stel zich langzaam maar zeker van <fien grond 'los en koos het luchtruim. Toen het toestel zich Noordwaarts wendde en langzaam in de ochtendnevels verdween, donderde een geweldig gejuich los en Wuifde men met hoeden en zakdoeken den vlieger een vaarwel toe. Toen Lindbergh Zaterdagavond op Le Bourget landde werd hij door duizenden enthousiaste bewonderaars toegejuicht. De menigte zong en juichte als waanzinnig. Nadat de vlieger uit zijn toestel was gestapt, moest de politie hem tegen de opdringende menigte beschermen, om te voorkomen, dat de man, na zijn gevaar volle reis, door Zijn geestdriftige bewon deraars zou worden doodgedrukt. De Amerikaansche gezant te Parijs Was de eerste die Lindbergh namens Zijn land- genooten officieel Welkom heette en die hem tevens een telegram van Coolidge, de president der Ver. Staten, overhandig de, waarin deze zijn vreugde uitsprak over de geslaagde vlucht. Lindbergh, een blonde jonge man van 25 jaar, Wordt door zijn medevliegers de „'boffer" Lindbergh genoemd. Hij' is zijn vliegersloopbaan begonnen bij1 den Ame- rikaanschen postdienst, als zoovele jon ge vliegers, alleen om een bestaan te vinden. Twee welgeslaagde parachute sprongen uit een onklaar vliegtuig, kort na elkaar, gaven ^hem Zijn bijnaam. Hij liet zich kennen als een uitstekend vlie ger, doch Zijn naam Was buiten de vlieg velden veertien (dagen geleden nog zoo goed als onbekend. Toen hij' echter den Hen Mei plotselingneerdaalde op het vliegveld van St.-Louis, na een vlucht van 14 uur van Sin Diego en den volgenden dag in 10 uur tijcis doorvloog naar New- York om op Zijn eentje aan den wed vlucht over den Oceaan deel te gaan nemen, Was Zijn naam gevestigd en Zijn bijnaam meteen veranderd in dien van den „Vliegenden 'dwaas". Lindbergh's vader 'was een man uit het Midden-Westen en is o. a. lid van het Huis van Afgevaardigden geweest. Hij' is 24 Mei 1924 overleden. Charles moeder is lecrares in de scheikunde bij' het mid delbaar onderwijs te Detroit. Zij is een flinke, kalme vrouw1, die Virijdag gewoon voor de klas heeft gestaan. Zij' had alleen den directeur verzocht haar tijdens de lesuren geen berichten over haar zoon te brengen en vooral geen verslaggevers op haar los te liaten. Zij was volkomen overtuigd, dat haar zoon de vlucht zou volbrengen. Met deze stoutmoedige vlucht heeft Lindbergh den prijls van 25000 dollar ver diend, door een rijk Amerikaan voor de vlucht over den Oceaan uitgeloofd. KERKWEKVE. De autobusondernemer (de heer C- H. van Oeveren alhier, is he den begonnen met zijn autobusdienst Zie- rikzeq - Kerkwerve j Brijidoirpe -• Loiojplers- CE^peUe -( Sdharendjjke - Eikerzee - Elle- meet vice-versa- (Zie voor nadere bijzon derheden de in dit nummer voorkomende dienstregeling.) Daar deze dienst in een gevoelde behoefte voprziet iis het te ho pen dat er ve.el gebruik v.an gemaakt zal worden, teneinde dhr. van Oeveren in zijn onderneming te steunen. ELKERZEE. Uitslag 'der stemming voor leden van den Raad: lijst 1, (C.-H.), de heer J. J. de Vrieze, 43 st., aftr.; lijsit 2, (Vrijz.), de heer F». J. van den Bout, 52 st., id.; de heer L. R. Blom) 32 st., id.; ide heer C- Hanson, 31 st., id,; de "heer A- Ornée, 20 st., nieuw lid; lijst' 3, (Ai.-R.) 'O- Pladmos, 38 st., (aftr..); Jac. Spits, 32 st. Er zijn uitgebracht 300 geldige stem men, waarvan tyinks er 144 kreeg en rechts 156- Bovendien zijn 44 stemmers niet opgekomen en 5 st. van onwaarde. OUWERKERK- De samenstelling van den gemeenteraad zal zijn Chr. de La ter (aftr.), J. J. Giljamse, id., C. Hen- (drikse, id., K. van de Stolpe, id., A. Bolijn, id., J. Romeyn Jz. en J. Verton, terwijl W- A. van den Bos en M. Vijver berg niet meer terugkeeren, dus 6 ljnks en 1 rechts". NIEUWERKERK. Bij de 20 dezer ge houden stemming voor den gemeenteraaid namen van 916 kiesgerechtigden 845 per sonen deel aan de stemming. Van on waarde 19 stemmen. De stemmen werden als volgt uitgebracht: lijst I (Ger. St.P.) J. J. v. Klinken 182, W. Flikweert 12, L. D. v. Klinken 5, J. Flikweert Gz. 1, totaal 200 St.; lijst II (V.B.), J. Bouman 210, M. J. W. Boogerd 32, D. M. Boot 45, J. A. Lievense 7, F. C. v. d. Bout 24, H. P. Barendregt 7, Joh. Lievense 6, M. H, Krepei 10, totaajl 341 stemmen; lij'st III (Chr.-H J. v. d. Zande 79, W. Wandel 19, J. den Boer 15, J. Kik 2, totaal 115 st.; liijst IV (A.-R.), N. J. Geleijnse 119, M. J. Stoutjesdijk 31, D. Flikweert 13, J. de Bil 3, M. Oveibeeke 4, totaal 170 st. Gekozen zijn J. J. v. Klinken (aftr.), J. Bouman (aftr.), M. J. W. Boogerd (aftr.), N. J. Geleijnse (aftr.), J. v. d. Zande (aftr.), D. Boot (aftr.), W. FlikWeert. Niet herkozen de heer M. J. Stoutjesdijk (aftr.) QOSTERLAND. Uitslag der op Woens dag 18 Mei gehouden gemeenteraadsver kiezing. Uitgebracht 803 stemmen, waar van 767 geldige en 36 van onwaarde. De kiesdeeler is 109'4/r Lijst 1 (V.B,) C- M. Zeijler 90; P. J. Fluij't 44; J. de Rijke Bz. 22; J. H. 'Fllohil 5; JpZ. B.eije 13; totaal 174; lijst 2 (C.-H,.) H. P. Hen- drikse 60; A- de Visser 12; J. H. Vier gever 2; L- van der Veer 6; totaal 80;. lijst 3 "(V.-D.) J. J. de Vos 130; F. van der Hulle 13; H- van der Maas 0; Th. J- de Vin 10; totaal 153; lijst 4 (A.-R.) J- M. de Weeze 150: A. S. van Hoeve 8'2; Mar. Capelle 0; G. de Jonge 6; to taal 238; lijst 5 (S. G.!P'.) M. van As 71; M- Bolle Lz. 28; J. de Jphge Az1. 11; Jac. van der Have Jz. 8; Joh. Stouten Hz. 4; totaal 122; gekozen zijn C. M. Zeijler, J. J. de Vos, J. M. de Weeze, A. S. van Hoeve, M. van As, allen aftr., P. J. Fluijt, H. P. Hendrikse, aftr. De Volkspartij verliest en de Vrijheids bond wint één zetel- B1RUINISSE- De uitslag der op 20 Mei gehouden stemming voor leden van den gemeenteraad is als volgt: lij'st 1 (A,-R.) Jo'n. J. Wemrners 130, W. v. d. Berg Dz. 119, S. Krijger 15, J. A. Hanse 15, W- Haak 1, C. v. d. Berge 2, J. Hoo- gerheide Johz. 0, M. v. Rhee 4, J. v. ld- Sluis 0, Li Zoeter 0, J. G. de Waal Gz. 1, C. J. Hanse 2; Lijst 2 (V.B.), F. D. v. Vessem 401, J. Pladmos ,F[z. 65, Mar.s de Koning 36, L. W. M. Eleribaas 18, Joh.s v. d. Berge 11, J. Goudzwaard 3, P). J. Okkerse 5, C. H. Zwijnen'burg 6, L. Jumelet Az. 6, P. Krepei 4, M. iFJiohil 3; Lijst 3, B. Okkerse 70; Lijst 4, G- Bolier Gz. 17; Lijst 5 (S. G. P|.) J- de Waal Cz- 127, K. Geluk 17, J. Roukema 6, R. de Waal Jacz. 1, A. L. Kardol 1, JL. D v. d. Velde Bz. 3, J. J Stouten 0, M- v. d. Velde Lz. 8. Gekozen zijn van lijst 1 (A.-R.) Joh. J. Wemmers en W. v. d. Berg Dz.; lijst 2 (V.B.), F/. D. v. Vessem, J. Pjadmos Fz., M. de Koning .en L. W. M. Elenbaas; lijst 5, Joh.s de Waal Cz- Alle aftredende leden zijn al- zoo herkozen. Mej- Eliz. Okkerse, geb. alhier, leer ling verpl. aan het Academisch zieken huis te Leiden, heeft dezer dagen me!t gunstig gevolg het examen afgelegd voor verpleegster. ST,.-ANNA!LAND. In de op Woensdag alhier gehouden vergadering van inge landen van den polder Moggershil werd vastgesteld de rekening dienst, 1926—'27 in ontvang op f 2123,81 en in uitgaaf pp f 1987,40 met een goed slot alzoo van f 136,41- Mede werd vastgesteld de be grooting dienst 1927'28 in ontvang en uitgaaf op een gelijke som van; f 2062,84. Het dijkgeschot bleef bepaald op f 45 per H.A. (M. O.) ST.-MAARTENSDIJK. Bij de gehouden gemeenteraadsverkiezing werden uitge bracht 1229* geldige stemmen- Van on waarde bleken 66 stembil/etjten- Geko zen werden de heeren A- Vroegop (aftr.) met '136 st.; C. M. Quakkelaar aftr.), met 190 St.; J. L. Geluk met 108 st.; A. L. Hage (aftr), met 175 st.; P. J. Ne- Üsse met 49 st.; M. L. Koopman (aftr.) met 200 st.; C. Priem lz. (aftr.) met 29 st. Niet herkozen werden de beide wei- houders, de heeren M. P. Groenewege en W- M. Kloef De raad is thans links. THOLEN. Uitslag stemming van den ge meenteraad, gehouden op 20 Mei. Lij'st I, Vr.-Dem.: J. B. Dekker 75; H. H. Lunen burg, geboren v. d. Stolpe, 35, M. C. Viergever 10, C- Schilperoort 4, totaal 124 stemmen. Lijst 2, V.B,.: J. M. W'a- gemaker 134, W>. Moelker 84, D. W. Klom- pe 13, J. K. v. Nieuwenhuij'zen 13, Th. Boot 0, L. Klompe, geb. de Lange 5, L. A. Moelker, geb'. v. d. Valk, 4, J. Bier ens 4, J. C. Stoutjesdijk 3, totaal 260 st. Lijst 3, S.D.A.P.: C. J. Goedegébure 144, J. Overbeeke 2, H. Co,melisse 4, P. Pere- stam 2, totaal 152 st.; Lijst 4, A.-R.: H. Goossen 111, A. A. Kegge 10, J. A. Wa- genaar 18, R. H. Lanting 3, A. J. Rogge band 4, P. de Heer Pz. 1, totaal 147 st. Lijst 5, St.-Geref.: P. K. Baaij 153, J. Bogert 27, A. de Heer 6, G. Jansen 13, A. Kooistra 8, A. Nelisse 7, G. A. de Hond 4, totaal 218 st. Lijst 6, Ohr.-H.: H. G. Deur- loo 85, C. v. ld. Berge 41, L. J. v. Vessem 31, A. C. v. Lu'ij'k 30, W, J. Geluk 10, I. V. 't Hof 4, M. P. v. d. Slikke 1, totaal 202 st. LijSt 7, R.-K.: Th. A. Aertsen 76, H. P. Ooms 33, F. M. v. d. Broek 0, F. G. Jansen 0, totaal 109 st. Lijlst 8, Chr.- H.: Jac. Quist Chrz. 93, totaal 93 st. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 1305; van onwaarde 59; kiesdeeler alzoo U87n. Gekozen tot raadsleden de heeren J. B. Dekkker, J. M. Wagemaker, W. Moelker, C. J. Goedegebuure, H. Goos sen, P. K. Baiaij', J. Bogert, H. G. Deur- loo, C. v. d. Berge, Th. A. Aertsen en J. Quist. In de oude raad waren vertegenwoor digd: 3 2 S.D.A.P., 2 St-Geref. P., 2 ChüV-H]., 1 1 A.R. (6 R5 L.);/in de nieuwe raad: 2 V.B., 1 S.D.A.P., 2 St.- Geref. P., 3 Chr.-Hi., 1 R.-K., 1 A.-R., 1 V.-D. (7 R., 4 L.). LANDBOUW SS VEETEELT® DE UITZAAI VAN SUIKERBIETEN. De tot dusverre verkregen inlichtingen omtrent den uitzaai van suikerbieten hier te lande geven aanleiding, volgens een mededeeling van |de directie van den landbouw, de uitzaai dit jaar 10 p:Ct. groioter te sschatten dan die van ver leden jaar, welke Volgens de in Juni 1926 gepubliceerde voorloopige gegevens 60-492 H.A. bedroeg. POST EN TELJiGEAPBm Wij vestigen er de aandacht op, dat het, ingevolge de 'bbpalingen van de Post- wet, verboden is geldswaarden enz. te verzenden in brieven die niet zijin aan- geteekend. Behalve dat de afzender geen verhaal op de postadministratie heeft bij' vermissing of berooving van 'n dergelijk stuk, wordt, indien er vermoeden bestaat, dat een gewone, niet aangeteekende 'brief geldswaarde bevat, deze ambtshalve door de postadministratie aarigeteekend, het geen beteekent, dat de brief belast 'wordt met driemaal het recht voor gewone aan- teékening. KERKNIEUWS, Ne<L Herv. Kerk. Beroepen: Te Maassluis, N. Luyendijk te Nieuweirkerk a/d. IJssel. Te Ouden hoorn (toez.), J. C. Neelemans te Eiker zee. Te Sluiptvijk (bij Gouda), J. Ron- ge te Hoog-Blokjand. Te NieuWpoort (toez.), cand. P. A. A. Klüsener te Zeist. Te Opheusden, J. Bus te Aalburg. Aangenomen: Naar Nieuwe-Fekela, cand. P. J. van Veen, hulppred. te Dedems- vaart. Naar Hoogeloon-Eersel (toez.), H. R. Meeuwen'berg, em.-pred. te Zeist. Naar Denekamp (toez.), J. Hof kor te 's-Heerenhoek (Z.). Geref. Kerk. Bedankt: Voor Zierikzee, ds. Oioster- veen te Wilnis- Voor Zetten—Eist, E. J. van Voorst te Kootwijk- Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Rozenburg, Wi. Hendrik- sen te Ede (G.). Te Schiedam, J. B. G. Croes te Bussum. Te Hillegom, A. M. Berkhoff te Amsterdam. SPORT. Korfbal. 21 Mei. Ziarikze®: Zzee I Kweekschool I 15. Ouwerkerk: O. K. C. I—Ruit-Roest II 4—0. Voetbal. 22 Mei. Vlissingen: Ylia- eiDgen IIISinoto II 4—0. OUD-VOSSEMEER. Postduivenvereeni ging „De Zwaluw", wedvlucht uit Ponl St.-Maxense, afstand 283 K.M.: J. Tho- lenaar le, 2e, 3e, 4e, 14e en 15e prifs; C. Rombout 5e, G. Havermians 6e, 11e; G. Ampt 7e, C. Lindhout 8e; M. Vermet 9e; J. Verméij 10e, 12e, 13e, 16e, en M. v. d. Zande 17e prijls. PfiEDIKBEUIlTüN. Donderdag 26 Mei te Zierikzee Hemelvaartsdag Ned. Herv. Kerk. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 10.30 ure, Leeskerk. Chr. Geref. Kerk. 9.30 ure, Leeskerk (oude tyd). Carkvirri. Geen dienst. 8®re®sk«rk«. Geen dienst. Bargh. 9.30 nre, ds. Boogaard. Haaistst«d«. 10.30 ure, ds. v. Binsbergen. Geref. Kerk. 10.30 ure, d«. G. H. de Jonge te Lutjegast. Beroepen cand. G. C. Berkou- wer te Den Haag Qud-Geref. Kerk. Geen opgave ontvangen. Brste^har. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Oestarlaad. 9.30, dr. Weeda en 2 ura, ds. Waardenburg van Bruinisse. Geref Kerk. 9.30, ds. Bremmer en 2 ure geen dienst. Geref. Gem. 9 30 en 2 ure, de heer Romijn. Tfcelaa. Onbekend. Geref. Kerk. 10 ure, dr. Veltenaar. Geref. Geaa. 10 ure, Leeskerk. St.-Maarteasdtjk. 7 30 ure ds. C. Leen- mans te Delft. Ogd-VossomsaE'. 7.80 ure, ds. de Gidts. Geref. Kerk. 7.80 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 7.30 ure, Leesdienst. Paertvllat. 7 ure. ds. Verschoor. Geref Kerk. 7 ure, Leeskerk. JtakarpeaSsae. 10 80, Leeskerk en 3 nre, ds. Los. Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ura Leeskerk. Stavealess. 10 30 ure, ds. Moerman. Oud- Geref. Kerk, 10.30 ure, Leeskerk. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM (V.-D) De handel op de AmS'terdamsche Effectenbeurs was vandaag van matige proporties en de stemming was verdeeld- Rubberaandee- len waren wederom' goed gedisponeerd in verband met de vermindering der Rub- b'ervoorraden te Londen- Oliewaarden waren vast gestemd- Koninklijken be haalden een koerswinst van enkele per centen. Zwak in de markt lagein dei. Kunst- zijde-aandeelen. Enka's, alsmede de ove-' rige soorten moesten zich een verlies ge troosten Suikerwaarden hier en daar iets lager- H.V.A.'s kwamen beneden de slotnoteering van Zaterdag te ligjgen, hoewel de suikerprijzen toch een kleine verhooging hadden meegemaakt- Tabak ken geringe belangstelling- De Sumatra- soorten verkeerden in enkele gevallen; lichtelijk in reactie. Scheepvaartwaarden hadden een. stil verloop- De Yankeemarkt was kalm- HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 23 Mei. f 100.000: No. 5711. f 10.000: No. 10774. f 1000: Nos. 13317, 14812, 19534. f400: Nos. 11144, 13211. f200: Nos. 8405, 14462, 15865, 16894, 17811, 18564. f 100: Nos. 890, 1677, 1680, 5994, 8804, 9659, 15958, 17122, 18296. RHENEN (V.D.) Bij de alhier gehouden gemeenteraadsverkiezing op Donderdag 19 Mei werd door een der stembUreaux een stembiljet, Waar in plaats van het rood gemaakte vakije een gat wias, me# alge- meene stemmen ongeldig verklaard. Vol gens de uitgebrachte stemmen Was de irechtsche raad (8-5) dan links geworden (7-6), daar de Anti-Rev. slechts 1 stem te weinig hadden om een 'zetel' toegewe zen te krijgen. Hedenmorgen heeft het hoofdstembureau miet 4 tegen 1 stem dit biljet geldig verklaard. DE BILT (V.D.) In den avond van Zon dag 22 Mei te 22 uur 43 min. 35 sec. werd aan het Met. Instituut te de Bildt een zeer sterke aardbeving opgeteekend op een afstand van 7500 K.M. De oor sprong is vermoedelijk Tibet. VEENENDAAL (V.D.). Zondagmorgen omstreeks 9 uur Wilde het 13-jarig doch tertje van den chef der Staatsspoorweg gen, Rouwkamp, aan „de Klomp", uit het dakraam in een dakgoot klimmen 'om haar jongere zusje een jonge spreeuw te la ten zien uit het zich onder een der pan nen bevindende spreeuwetnjnest. Waar schijnlijk is het meisje misgestapt, waar-i door zij* uit de dakgoot viel. Zwaar ge wond werd de kleine opgenomen. Des middags is rij1, zonder bij bewustzijn te rijn geweest aap de gevolgen overleden. ALP'HEN AAN DEN RIJN (V.D). Alhier is het 7-jairig dochtertje van den heer V. onder een 8-wielige wagen geraakt. Het kind was onmiddellijk dood. Te trar gischer wordt dit ongeval, waar dit reeds de 8e kleine is, die door een ongeluk om het leven kwam. AARDENBURG (V.D.). Bij de zitting van het hoofdstembureau te Aardenburg, wel ke heden werd gehouden, in verband met de gemeenteraadsverkiezingen op Zater, dag 21 Mei, zijn door de officier van justitie uit Middelburg alle bescheiden, betrekking hebbende op deze stemming, in beslag genomen. Deze inbeslagneming had plaats op vermoeden, dat in stem bureau 2, Waarvan een der wethouders der gemeente Aardenburg voorzitter was, fraude is gepleegd. De officier van justi tie woonde eerst de ritting van 't hoofd stembureau bij' en nam vervolgens de stukken in 'beslag. Daarna Werden door hem verschillende personen aan een ver hoor onderworpen. NEW-YORK (V.D.) De Italiaansche vlie ger de Pinedo, die hedenmorgen opge stegen is voor rijh tocht naar de Azoren, passeerde te 1 Uur 58 '(Amerik. tijd) New- Foiundiand an te 2 uur 42 (Amerik. tijd)' Sint-John. De afstand van Sint-John tot de Azoren 'bedraagt 1500 mijl. PARIJS (V.D.). Uit Lissabon wordt ge meld, dat hevige onweders in Noord-Por- tugal ernstige overstroomingen hebben veroorzaakt. De schade is zeer groot; de verbindingen zijn verbroken. LONDEN (V.D.). Uit New-York wordt gemeld', dat een nieuwe dijkdoorbraak van de Atehafalaya (een der Mississippi-stroo- men) dreigt. 100.000 bewoners in de omw geving hebben aanzegging 'gekregen zoo spoedig mogelijk het gebied te verlaten. SJANGHAI (V.D.). Hankow is nog steeds niet genomen. ,Van de 4 legers die op de stad aanrukken, zal dat van generaal Shu Fai Yehs het eerst aankomen. Deze troepen stonden Zondag nog op twaalf mijl afstand van de stad. Generaal Shu zond een afgevaardigde naar ide stad, die de onvoorwaardelijke overgave der, stad en de uitlevering van 6 communisti sche leiders, van wien een Borodin zou rijn, eischen Zal. TAN HEINDE EN TER. De zwaarst® drinkers onder de menschen zijn langs den weg der stati stiek thans ontdekt. Zij wonen in de stad Moermansk, in Noord-Rusland, waar het gemiddelde alcoholgebruik vijf flesschen wodka per week is. Daarbij zjjn niet inbegrepen andere sterkedranken, cognac en het fiauduleus ingevoerde goedje dat „samogan" genoemd wordt, waarvan de bewoners van Moermansk ook een rijkelijk gebruik maken. De Parijsche politie heeft een zeldzaam gevaarlijk individu gearres teerd in den Spaanschen anarchist, Martinez Jimenez, dien zij al lang achtervolgde in verband met tal van inbraken. Jimenez is een anarchistisch misdadiger, wiens naam in Spanje een aeer slechten klank heeft. Hij is in 't geheel acht maal ter dood veroor deeld en is iemand van enorme lichaams kracht. Te Hull (Eng.) is dezer dagen het huwelijk van een schoolmeisje van 14 jaar tusschen twee schooltijden in ter sprake gekomen toen een 20-jarige jongeman zich wegens meineed had te verantwoorden. Hij had n 1. verklaard dat het meisje 16 jaar was; zijn eigen leeftjjd had hij als 21 opgegeven. Hjj kwam er met een boete van 20 pond sterling en betaling der kosten van het geding af. Vrijdagavond is Belgrado door een wolkbreuk geteisterd, waardoor de benedenstad geheel onder water is gezet. In verscheidene straten stond het water meer dan een meter hoog. De bewoners hebben deze straten ontruimd. Een arbeider en drie kinderen zijn verdronken. Te Roubaix (Frankrijk) is op het oogenblik in een fabriek een meester- kneoht werkzaam, zekere Francois Brunswiok, die beweert de directe na komeling te zijn van hertog Karei van Brunswjjk, overleden in 1873 met na lating van zijn vermogen van 313 millioen francs aan de stad Genóve. Francois Brunswick nu heeft besloten, zijn rechten op de nalatenschap van hertog Karei te doen gelden en de stad Genève tot restitutie aan te spreken. Er is Zaterdag een aanslag gepleegd op den metropoliet van Athene. Na de hoogmis in de kathedraal was er ge legenheid voor de geloovigen om den ring van den aartsbisschop te kussen. Onder de rij van lieden, die hiervan gebruik maakten, bevond zich een man, die, toen zijn beurt gekomen was, een dolk trok en den metropoliet in de borst stak; in de verwarring en de zorg om den priester, die ernstig, maar misschien niet levensgevaarlijk gewond is, wist de dader te ontkomen. In Opper-Silezië zal dezer dagen ook een z.g. »apen"-proces plaats hebben. Een aantal ouders heeft n.l. een aanklacht ingediend tegen een onderwijzer, op grond, dat deze door zijn voordrachten over de afstamming

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1927 | | pagina 1