Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: aovertentiën Woensdag 7 Dcc. 1921. zierikzeesche courant 788te jaargang. - No. 10709. '"«nding op den d.K ,u m» LANDWEER. nader j)nderzoek. buitenland. binnenland. DRANKWET. Pry» per 3 maanden f 1,50, franco per poat ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel Reclames 30 ets. p. regel, ty contract belangrijke korting WUrlMrlOir. A. J. OE LOOZUr, Ultg,Rrtict. 9. J. 10STE« Gevonden voorwerpen Twee vloermatten, een zilveren broche, een band van een damesmantel, een kinderdas, twee portemonnaie's. waarbij •en inet geld, verschillende handschoe nen, eenig los geld. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. De BURGEMEESTER van Ziirik'AII brengt by dezen ter openbare kennis, dat de ver lofganger VAN IMMERSEEL, AL01S1US, lichting 1920, behoorende tot de Vesting- Artillerie, 3-11-4 L. W. A., tot het NADER ONDERZOEK, bedoeld bij art. 84 der Land- weerwet, moet verschenen op Vrijdag 23 December 1921, des voormiddags 10 uur, te Middelburg, Bureau Landweêrdistricts- Commandant (Molenwater achter de Ambachts school). De verlofganger moet versehünen in uniform gekleed en voorzien van de tot zijn voorge schreven uitrusting verder behoorende klee ding- en uitrustingstukken, van de wapenen, het ledergoed, de reglementen en de dienst voorschriften, hem uitgereikt, van zijn zak boekje en van ïyn verlofpas. De verlofganger wordt niet alleen tydens den duur van het onderzoek, maar in het algemeen wanneer hij in uniform gekleed is, geacht onder de De zaak Laudru. De zaak Landru is nog niet uit de wereld. Mr. de Moro Giafferri, Landru's verdediger, zegt, tijdens het geding ge twijfeld te hebben aan zijn onschuld, maar na een gesprek met den veroordeelde, neemt hij de mogelijkheid eener gerech telijke dwaling aan, waartoe Landru's houding aanleiding zou hebben gegeven, De advocaat acht het niet onmogelijk', dat eenige verdwenen vrouwen weer op duiken. Eea fortuinlijke cAkkenroilnr. Prinses Stèphanie van Hohenlohe, die op een doorreis te Parijs vertoefde en was afgestapt in het hotel Continental, is Donderdag j.l. in een groot magazijn het slachtoffer geworden van een brutalen zakkenroller, die haar haar zijden hand- taschje met paarlen versierd, ontrukte^ waarin zich juweelen bevonden ter waar de van meer dan 600.000 francs, 4000 frs. zilver geld en 200 pond sterling. De prin ses, die den diefstal onmiddellijk be merkte, heeft er aangifte van gedaan bij de politie, aan wie zij vertelde, dat zij zich bij 'de afdeeling parfumerieën bevond, toen zij een hevigen ruk aan haar linker arm voelde. Toen zij zich omwendde, was de dief reeds verdwenen in de me nigte, die op dat uur zeer talrijk was. De prinses kon bizonderheden geven van de gestolen juweelen, n.l. een collier be staande uit drie rijen paarlen, zes arm banden, waarvan vier met diamanten, sa- fieren en robijnen bezet, benevens twee wapen." t. *S». zoodra hij, die on geregel^ étuis bevattMde twee brochcs e„ twee heden pleegt of zich aan een feit schuldig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats van onderzoek, hetzij tijdens het j onderzoek of bij het huiswaarts keeren, zal j worden gestraft volgens het Crimineel Wet- j boek en het Reglement van Krijgstucht voor 1 het Krjjgsvolk te lande. I Indien aan deze oproeping niet wordt vol daan, wordt de nalatige, krachtens art. 35 van voornoemde wet, in werkelijke» dienst geroepen of gehouden voor den tyd van ten hoogste twee maanden De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald, die tevens het korps van het leger aanwyst, waarbij de werkelyke dienst moet worden vervuld. Dezelfde straf wordt opgelegd aan den by het nader onderzoek verschenen verlofganger 1°. die zonder geldige reden niet voorzien is van al de hiervoren vermelde voorwerpen 2U. die de hiervoren vermelde voorwerpen bij het nader onderzoek niet alle in den ver- eischten staat vertoont; 3°. die een of meer der hiervoren vermelde voorwerpen, aan een ander toebehoorende als de zijne veftoont. Ingeval de verlofganger door ziekte of ge breken mocht verhinderd zyn op den tyd en de plaats, hiervoren vermeld, voor het onderzoek aanwezig te zyn, zal daarvan zoodra mogelijk aan den Landweerdistricts- Commandant of aan de autoriteit, die in de plaats van dezen het'onderzoek houdt, moeten worden overgelegd een geneeskundige ver klaring, welke op ongezegeld papier kan worden gesteld, welke verklaring, voor zoo veel betreft den verlofganger, die zich buitens lands ophoudt, in het bijzonder moet zyn een behoorlijk gelegaliseerde verklaring, af gegeven door een ter verblyfplaats van dien verlofganger tot uitoefening van de genees- en heelkunde bevoegd geneeskundige, dat de in die verklaring met naam en voornamen aan te duiden persoon door hem niet in staat geoordeeld wordt om by bedoeld onder zoek te verschynen. Zierikzee, 5 December 1921. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. eerste maal, en wel met een soldaat, ge- naamd Wilfred Tayior. Uit dit huwelijk j werd een zoon geboren. Daarna trouwde 'zij wieer m|eit een soldaat, Paul Moler, vervolgens met een matroos, Thomas Mee- han, en na hem was de beurt weer aan een soldaat, Albert Drexler. Deze laatste naam beviel haar blijkbaar, want zij is, terwijl zij zich Drexler bleef noemen, daarna nog met elf andere mannen!' ge trouwd, wier namen zij echter ongelukki gerwijs vergeten is. Zij stond dezer dagen voor de recht bank te Chicago terecht, o. a. wegens het feit, dat zij verschillende harer echt- genooten het vaderschap van haar zoontje heeft toegeschreven en van de goeierds een maandelijksche toelage van vierhon derd dollar genoot. Thans, zoo schrijft de Chicago Tribune, probeert zij in de ge vangenis zich de nemen van haar laatste elf «chtgenooten te «herinneren. De toestand te WoeHen. Te Weenen zijn de meeste winkels in het centrum der-stad nog steeds ge sloten. De winkeliers stellen nog niet veel vertrouwen in de verklaringen der regeering, dat de noodige maatregelen tot het verhinderen van nieuwe inciden ten thans getroffen zijn. In de Karnt- nerstrasse en op - den Ring zijn ale vensiers nog met planken dichtgespij kerd. De banken worden door een sterke politiemacht bewaakt. De Zondag is vol komen rustig voorbijgegaan. De schade, die bij de onlusten is veroorzaakt, wordt op 150 millioen kronen 'geschat. Alleen in het hotel Bristol heeft men de gas ten voor 50 millioen bestolen. Het hotel Suhwarzenberg heeft voor 80 millioen schade geleden. DINTELOORD. Openbare vergadering ringen. Aardschokken in Oostenrijk. In het westelijk gedeelte van de Loferer Steinberge (Salzburg) zijn sinds einde Juli j.l. verschillende aardschokken waar genomen. Tot einde October kwamen de i schokken op ongeregelde tijden, doch d™ gemeenteraad op Donderdag 1 sindsdien komen de schokken geregeld Deoem?>er >X Afwez,« de heer H -Van om de twaalf uur, ongeveer over drie BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente Zierikzee bren gen ter openbare kennis, dat op 5 December 1921 bij hen is ingekomen een verzoek schrift van IZAK VAN DER VLIET, van beroep caféhouder, wonende te Zierikzee, om vergunning voor den verkoop van ster ken drank in het klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de navolgende loca- liteit: het oostelijk beneden voorlokaal van het perceel, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie A, no. 2509, plaatsely/t ge merkt B no. 14, en gelegen aan de Post- straat. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelyk be zwaren bij Burgemeester en Wethouder» inbrengen. Zierikzee, 6 December 1921. Burgemoester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., Weth., loco-Burg. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Toelating leerlingen op de O. L. School A, met Ingang ▼an 1 Januari 1922. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de aangifte van leerlingen tot de Openbare Lagere School A, kan geschieden op Zaterdag 10 Decem ber a.s., des avonds 7 uur, aan het School gebouw aan de Zuidzijde van het Kerkhof. De leerlingen moeten op 1 Januari a.s. een leeftjjd bereikt hebben van ten minste 5 jaar en 8 maandenzij moeten dus geboren zijn vóór of op 1 Mei 1916. Zierikzee, 6 December 1921. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemee»ter. P. F. WITTERMANS, Secretaris. 's morgens en drie uur in den namiddag en de bewoners zijn aan deze periodieke aardschokken al even gewend geraakt als van regen en zonneschijn. De schokken zijn hevig genoeg om scheuren in de muren van steenen gebouwen te veroorzaken. Het water van het meer aan den voet van de bergen worden tijdens de schokken hevig bewogen. De wereid-gmauoogst. Het November-bericht van het Ipter- nationale Landbouwbureau te Rome pu bliceert nieuwe gegevens betreffende de resultaten van de oogsten in 1921. Hier uit blijkt, wat Canada betreft, dat de beplante oppervlakte grooter is dan aan vankelijk geraamd was. Dientengevolge wordt de tarweoogst aldaar thans c.a. 10 millioen Ctr., d.i. 13 o/o grooter ge raamd dan het vorige jaar. Voor die landen van het Noordelijk halfrond; waarover men gegevens bezit (feitelijk alle landen van het Noordelijk halfrond, met uitzondering van Rusland. Joego-Slavië., Australië en Zuid-Afrika) bedraagt de totale tarwe-productie 7 «/o minder dan het vorige jaar. De rogge- oogst wordt 37 o/o grooter geraamd; voor gerst is eveneens een vermeerde ring te constateeren, hoewel belangrijk minder groot, nl. 3 o/o, terwijl de haver- Drcductie 13 o/o kleiner wordt geraamd dan in 1920. De maïsoogst zal c.a. 2.8 o/o kleiner zijn dan de buitengewoon overvloedige oogst van 1920. De nog niet complete opgaven voor den aardappeloogst toonen tegenover '20 een vermindering aan met 10 o/0 de suikerbietenoogst is in de landen, ctie reeds de resultaten hebben opgegeven, 3 o/o kleiner dan het vorige jaar. Voo- vele landen is de qualiteit daar? entegen bijzonder goed. Plunderingen le Berlijn. Maandagmiddag hebben zich te Neuköln bij Berlijn nieuwe ernstige plunderingen voorgedaan. Een tweehonderdtal personen verzamelde zich om twee uur in Neuköln en trok daarop tierend en schreeuwend en om brood roepend door de straten. In de Bergstrasse werden de ruiten van een banketbakkerswinkel stuk geslagen en alles wat in de étalage lag, medegenomen. De politie kon daarop de plunderaars uit eendrijven. Ongeveer anderhalf uur daar na verzamelden zich op AlexanderplataJ een duizendtal personen, die eveneens de- monstreerend langs het raadhuis trokken. Ook op Bülowplatz bevond zich 'n groote menigte, die door verscheidene personen werd toegesproken. De politie wist echter ook hier de menigte uiteen te drijven. De menschenmassa kwam daarna evenwel weer in kleinere groepen van twee tot vijfhonderd personen bijeen, die naar het noorden van Berlijn trokken. Onderweg werd nog een kleederwinkel en in een andere straat een bakkerij geplunderd. Nieuw enhuij zen. Voorzitter de heer A. Campen, burgemeester. De voorz. opent de vergadering, waarop de secretaris de notulen leest, welke onveranderd worden vastgesteld. Alle ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Een nota van aanmerkingen op de rekening- over 1920, door Ged. Staten gemaakt, wordt in handen van B. en W. gesteld, ter afdoening. Met algemeene stemmen wordt de begrooting voor 1921 gewijzigd en aan J. M. Roomer van af 1 (Januari 1920 40 o/o toeslag op zijn pennoen verleend als ge wezen telefoonkantoörhouder. Alsnu komt aan de orde het voorstel van B. en W(, betreffende het opmaken van het raads- verslag en laten drukken der notulen, over welk voorstel de stemmen de vorige keer staakten. Het voorstel wordt met 6 tegen 4 stemmen verworpen. Tegen stemmen de heeren Bom, van den Hoek, Breure, de Jong, Hartman en van der Riet. Nu doet de voorzitter het voorstel alleen het raadï.erslag door c'fcr. Bremer te laten opmaken. Dit voorstel wordt in omvraag gebracht, waaruit blijkt, dat 5 stemmen vóór en 5 tegen zijn, zoodat de stem men staken. Tegen stemmen de heeren van den Hoek, Breure, Sneep, de Jong, en Hartman. Tot nader order wordt dit voorstel uitgesteld Verder stellen B en W. voor de betrekking van vroedvrouw op te heffen, aangezien geen enkele solli citante is komen opdagen. De heer Bom acht een vroedvrouw nuttig, alsmede de heer van den Hoek. Na eenige discussij wordt besloten dit punt aan te houden en nog eens een oproeping te doen, als mede de instructie der vroedvrouw te wij zigen in dien zin, dat bij vacatuire de jaar wedde niet langer dan 2 maanden zal worden uitbetaald aan de geneesheeren. De beer Bom doet het voorstel B. en W. te machtigen het salaris *net f 200 te verhoogen, welk voorstel wordt onder steund. Bij stemming blijkt, dat 5 stem men vóór en 5 stemmen tegen zijn. Tegen stemmen de heeren Korst, Sneep, Hart man, van der Riet en Coppens. Met algem. stemmen wordt de begrooting van het burgerlijk armbestuur goedgekeurd. Over de gemeente-begrooting hebben de heeren Bom en van d, n Hoek eenige aan merkingen op de bedragen der wegen en zouden het salaris van den wegwerker willen verhoogen. De heer Bom zou graag een voorstel zien, tot invoering van een wegenbelasting. Na eenige discussie wordt met algemeene stemmen de gemeente-be grooting voor 1922 vastgesteld in ontv. en uitg. op f 302568,325. Verder wordt be sloten den gemeente-opzichter Mortïers 5 pCt. belooning te geven als architects- loon voor den schoolbouw en verbouw der onderwijzerswoning aan den Boomp- jesdijk. Hierna sluiting. De zomertijd. Het bestuur van den Nederl. Bond van Vereenigingen van 'den handeldrijvenden en den industriëelen middenstand, ge naamd „De Middenstandsbond, heeft zich met een adres tot den minister van bin- In totaal zijn door de politie 110 personen nenian(jsche zaken gericht, waarin het zegt gearresteerd. Daar men in de komende dagen nog meer plunderingen vreest, is de politiemacht versterkt. Patrouilleerendo politie-agenten doorkruisen per rijwiel en per auto de straten om tijdig nieuwie plunderingen te voorkomen. Een trouwlustige dame. Een inwoonster van Chicago, Helen Fer guson Drexler, is eenige malen gehuwd geweest. Zij trouwde in 1917 voor de dat het kennis heeft genomen van de verzoeken, die tot den minister zijn ge richt om den zomertijd in het vervolg niet meer wettelijk in ons land te doen j invoeren; dat het de inwilliging van die I verzoeken ten zeerste zou betreuren, om- dat het van oordeel is, dat het behoud van den zomertijd voor de geheele be volking van groote beteekenis is; dat niet-wederinvoering van den zomertijd in het bizonder voor de handeldrijvende en industriëele middenstanders zal mede brengen een aanmerkelijke verhooging van hun bedrijfsonkosten, doordat zij dan zoo veel meer gebruik zullen moeten maken van gas- of electrisch licht; dat het be houd van den zomertijd ook daarom] voor deze categorie van de bevolking zoo uiterst gewenscht is, omdat zij dan ook alleen in de gelegenheid is, na sluiting van de winkels en werkplaatsen 't aange name van de zomeravonden nog grooten- deels bij daglicht te kunnen genieten. De vleesehfceuriugswrt. In het Staatsblad 1190 is afgekondigd het Kon. besluit, waarbij bepaald wordt, dat de artikelen der vlees ih'keurlngswet voor zoover deze niet eerder in werking zijn gesteld, in werking zullen treden met ingang van 1 Juni 1922. Do prins p&nr Parijs. Woensdagavond wordt Prins Hendrik te Parijs verwacht. Het bezoek draagt een volkomen particulier karakter en moet beschouwd worden als een bezoek van den voorzitter van het Nederlandsche Rcode Kruis, die zich van den nood in bet verwoeste gebied op de hoogte komt stellen. De Prins zal een stoffelijk be wijs overhandigen van Nederlands mild heid ten opzichte van Frankrijk. Hij zal in een hotel verblijfhouden. Congrea der S. D A. P. Het bestuur der S. D. A. P. deelt in Het Vodk mee, dat het partij-congres, dat ditmaal, mei ner aoi> on de vooroerei- ding der verkiezingen van 1922 met Kerstmis inplaats van met Pasch'm wordt gehouden, ongeveer geheel aan de ver kiezingen zal moeten worden gewijd. Be halve de behandeling van de door de af deel ingen ingezonden voorstellen, moet het geheele congres dienen om het ver kiezingsprogram, waarvan het ontwerp in den loop van deze week zal verschij nen, vast te stelien, en de verkiezings campagne zelf in te zetten. Het congres zal twee dagen duren. Da Koningin niet naar Friesland. Wegens verandering in de weersge steldheid is het vertrek van de Koningin en di Piinses naar Leeuwarden en Gro ningen niet doorgegaan. De belastingaanslag van den ex-keizer. De gemeenteraad te Amerongen heeft een verzoek van den gewezen Duitschen keizer behandeld om algeheele onthef fing van zijn aanslag in den hoofdelij- ken omslag van die gemeente over de maanden Januari tot en met April 1920. B. en W. stelden voor daar de Raad reeds op een vorige reclame be sloten had het geschatte inkomen van f 250.000 terug te brengen op het als werkelijk inkomen opgegeven bedrag van f 135,000 en mitsdien het bedrag van den aanslag met f 3200r te verminderen Iden verminderden aanslag te handha ven en aangezien de gelegenheid tot reclame over het dienstjaar 1920 reeds lang is verstreken, op het verzoek af wijzend te beschikken. Met algemeene ktemmen werd daartoe besloten. Verkiezing Eerste Kamer. In de Dinsdag jl. gehouden vergade ring van de Prqrv. Staten van Gelder- lland is in de vacature P. C. 't Hooft tot lid' der Eerste Kamer gekozen, jhr. J. Beelaerts van Blokland. Uit Stad an Provlnoie. ZIERIKZEE. Velen werden in 't begin van de week gedupeerd toen zij zich naar 't station begaven om met den tram, die om 1,10 uur vertrekt, naar Rotterdam te kunnen reizen. De tram was reeds kwart over 12 vertrokken Wel was dit „per omroeper" bekend gemaakt, doch hoeveel vreemdelingen en inwoners hooren deze ouderwetsche ma nier van bekendmaken We hopen dan ook dat bij eventueele wijzigingen de R.T.M. een doeltreffender en betere pu bliceering zal trachten te vinden. Donderdag 8 December a.s. zal op het G. V. V.-terrein aan den Blokweg een ontmoeting plaats hebben tusschen „Quick" (Steenbergen) en „G. V. V." (alhier). Ter gelegenheid van de officiëele terreinope ning zal er een zilveren medaille worden uitgeloofd. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot gezworene van het Waterschap de Vrije Polders onder Tholen, de heer P. C. A. de Wit te Tholen; tot dijkgraaf van, den Muijepolder de heer J. J. Polderman te St.-Maartensdijk. KERKWERVE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Woensdag 30 November j.l. Voorzitter de burgemees ter. Deze opent op gebruikelijke wijze de vergadering, die geheel voltallig is. De notulen worden daarna voorgelezen en na een kleine wijziging van wet houder Viergever, goedgekeurd. Ingeko men is een brief van het waterleiding- oomité, waarin deze verslag uitbrengt van haar inkomsten en uitgaven. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Daarna stelt cle voorzitter ramens B. en W. voor, dat voor het tot stand komen der bij zondere school de gemeente een leening aan zal gaan, groot f 24,000, rentende hoogstens 6i/o o/o, en af te lossen in 24 jaar, te beginnen in 1924. Rente en af lossing zal op den H.O. worden ver haald Wordt na eenige bespreking met algemeene stemmen aangenomen. De af tredende leden, der commissie tot wering van schoolverzuim worden daarna met algemeene stemmen herbenoemd. Het verzoek van de Districtsarbeidsbeurs om een bijdrage inzake de intercommunale ar beidsbemiddeling wordt op voorstel van B. en W. afgewezen^ Ingekomen is een aanvrage van J. van Strien, om gemeen te-grond in erfpacht te mogen nemen, ter groote van 68 c.A. en gelegen op de plaats waar nu de gemeente-schutskooi staat Adressant biedt aan, de schutskooi voor eigen rekening te verplaatsen, naar de plaats, die B en W. daarvoor zul len aanwijzen. Het Dag. Bestuur stelt voor de gevraagde grond af te staan, voor 3 ct. per c.A. en de plaats voor de schuts kooi na onderling overleg nader aan te wijzen. Aldus wordt besloten. De hef fing van schoolgelden en de verordening daarop worden daarna opgemaakt en zul len ter goedkeuring aan Ged. Staten wor den gezonden. Bij de rondvraag bespreekt de heer v. d. Sluis den onhoudbaren toestand op de haven Flaauwers. Bijna elk najaar spoelen eens of meer keeren een groot aantal bieten in de haven, wat voor de onderscheidene suikerfabrie ken een groote schadepost is. De heer v. d. Sluis gelooft wel dat deze fabrieken fëen betonmuur met openingen voor laden en lossen, waarin dan vloed- balkeu kunnen worden aangebracht, voor eigen rekening willen laten aanbrengen. De voorzitter is het geheel met dén heer v. d. Sluis eens, maar ook de kade zelf elseht binnenkort een grondige verbete ring. Door de slechte beschoeiing neemt elke vloed een gedeelte grond mede, zooda/ op een gegeven oogenblik de grond daarboven moet instorten Het ver beteren van één en ander zal echter groote financieele offers vergen, zoodat hiermede natuurlijk zoo lang mogelijk wordt gewacht. Wat de muur betreft, ge looft spreker, dat het beter is, de ver zoeken, die dienaangaande vermoedelijk wei zullen inkomen, af te wachten, en pas dan een besluit te nemen. De heer Boot vraagt daarna, of de gemeente niet goed zou doen, uitstel te vragen voor Kerkwerve inzake uitvoering v,an de Vleeschkeuringswet. De voorzitter ant woordt dat in dien geest reeds is ge handeld. Daarna wordt de vergadering met dankzegging door den voorzitter ge sloten. REN ESSE. Zaterdagavond gaf de ge mengde zangvereeniging „V. Z. O. S." eene uitvoering. De opkomst was niet groot, doordat door een samenloop van omstandigheden velen verhinderd waren de uitvoering ate naar gewoonte bij te wonen. De andere afwezigen hadden be slist ongelijk, want wat de vereeniging dezen avond gepresteerd heeft is boven allen lof verheven. Bijna alle zangnum mers werden zeer verdienstelijk ten ge- hoore gebracht. Op rythme noch op de keurige uitvoering viel iets aan te mer ken. Een nummer, echter, waarin een tenor-solo voorkwam bleek wel ietwat te moeilijk te zijn, althans dit nummer ..Ver van huis", eentonig van klank, ging blijkbaar de krachten wat te boven, of was misschien te weinig bestudeerd. In dien aan dat lied wat meer aandacht wordt geschonken, zal het een volgende keer beter tot zijn recht komen, evenals ..Avondklokken", waar de figuren meer in acht genomen dienden te worden. Ge dachtig aan het spreekwoord „Er is geen koren zonder kaf", willen wij gaarne hulde brengen voor het goede, dat, onder leiding van den ijverden directeur, is ten gehoore gebracht. Het geheel wil den in druk vestigen, dat met ernst gestreefd wordt naar het goede, schoone en wel luidende. Ter afwisseling werden ten beste gegeven „De gestoorde nachtrust", wat een heel aardig nummer was, ge volgd door de zeer korte voordracht -De twee vagebonden". Beide nummers verwierven de goedkeuring van het pu bliek De dramatische schets „Het Parel snoer", door den heer A. den Boer en het trio Braber was een op zeer verdien stelijke, keurige wijze voorgedragen scène in het kort hierop neerkomende De jeugd triomfeert over den onrechtvaar- digen ouderdom gelijk billijk is en blijft zelfs wanneer de ouderdom eens de wijs heid mocht blijken in pacht te hebben. Met onverdeelde aandacht werd het goede spel gevolgd. De operette Een nieuwjaarsnacht", de gepersonificeerde 12 maanden van het jaar, welks opvoering niets of althans weinig te wenschen over liet, oogstte den welverdienden lof der aanwezigen. Rest nog een toegift geti teld „Eene herinnering", waarin de jon gedames F. Kappers (sopraan) en J. Steur Krd (alt zich uitstekend van hun taak hebben gekweten. Het publiek heeft zich heugelijk ingenomen betoond met het gehoorde. Alles bij elkaar genomen kan niet anders gezegd worden dan dat deze zangavond een welgeslaagde mag heeter. BURGH. Op verzoek van een 20-tal leden der IJsclub Haamstede en Burgh werd Maandagavond j.l. een buitengewone algemeene ledenvergadering gehouden in de zaal van den heer J. v. d. Moer al hier, ter behandeling der bezwaren tegen het aanleggen eener schietbaan op het terrein der IJsclub. Aangezien een schrij ven was ingekomen van den commandant

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1