Zierikzeesche fi Nieuwsbode Lappendag!! abonnement: Maandag 26 Sept. 1921. zierikzeesche courant. advertentiën: MORGEN DINSDAG 21 SEPTEMBER B. H. IDELER, Manufacturen. buitenland. Iü stukken van f 1000, f500, f100 en f50 z(ju verkrya;baar 6Pandbrieven Insulaire a 100% °/0. Pr^js per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag Vrijdag. 78ste JAARGANG. - Oir. J. OE LOOZE Jr. Ultg.-Redi van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belaDgrijke korting. No. 10678. InzeD(ting op den dag van uit- cl. U. J. KOSTEN. «ave vó6r ure- zy, rite zich van af beden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 Oct. a.s. ver schijnende Nos. GRATIS. Beslist groote koopjes. Een geheime organisatie. In 'een 'zitting van den Landdag van Baden deed de staatspresident opzienba rende mededeelingen over het bestaan eener geheime organisatie met het doel de nationale gedachte te bevorderen en te verspreiden jen het jodendom, de soc.-dem. en de grondwet van Weimar te bestrij den. In de statuten dezer organisatie wer den als stoffelijke hulpmiddelen genoemd het inzamelen van geld bij beslist natio nale mannen ten einde de volledige revo lutioneering van Duitschland te verhinde ren, bij ernstige onlusten de volledige onderdrukking er van af te dwingen en door het instellen eener nationale regee ring den terugkeer der tegenwoordige toestanden onmogelijk te maken en even eens het krachteloos maken van Duitsch land, waarnaar het verdrag van Versailles streeft, onmogelijk te maken en de weer macht en de bewapening van het Duit- sche volk zooveel mogelijk te behouden. De staatspresident voegde er aan toe, dat de beide moordenaars van Erzberger tot deze geheime organisatie behoorden. Werolddomonstratio voor do ontwapening;. Samuel Gompers, de voorzitter van de Amerikaansche arbeidersfederatie verzocht telegrafisch aan de arbeiders-organisaties van Engeland, Frankrijk, Italië en Japan om deel te nemen aan een wereld demonstratie ten gunste van de ontwape ning, te houden op den dag van de her denking van den wapenstilstand, op wel ken dag de ontwapeningsconferentie te Washington zal bijeenkomen. Noodlottig;» aanvaring. Het Belgische mailstoomschip „Jan Brey- del" is bij Goodwins in botsing gekomen met het Noorsche stoomschip „Salina". De „Salina" zonk; de kapitein, zijn vrouw en kind en veertien leden van de bemanning werden gered; twee van deze, onder wie de vrouw, zijn sindsdien bezweken. Negen personen worden vermist. De „Breydel" werd aan de boeg beschadigd. De ramp te Oppau. Om een beeld te geven van de krach/ der ontploffing te Oppau vertelt een medewerker van de Frankf. Gen. Anz, dat betonpijlers van 1 M. dikte tot gruis zijn geslagen. Het zuidelijk deel der fa briek is volslagen weggevaagd en op de plaats waar 't stond is een ontploffings trechter ontstaan van 70 M. lang en 90 M. breed. Deze correspondent heeft van getuigen der ramp gehoord, dat de slagen veel heviger waren dan het sterkste roffelvuur in den oorlog. De gewonden moeten erg te lijden hebben gehad van de ammoniak- dampen, die hun den adem benamen. Bommon-werpers gearresteerd. De politie te Chicago is er in geslaagd ide hand te leggen op een bende bandieten, die er haar werk van maakte door bom aanslagen verwarring te stichten en dan hun slag te plaan. De politie, had vernomen dat de bende van plan was een schoen makerswinkel in de lucht te laten vlie gen en daarom had een aantal recher cheurs zich in de omgeving van het be wuste huis verborgen. Toen de aanvoer der van de bende verscheen, mét een bom in de hand, gelastten 40 detectives hem dat hij zich zou overgeven, waarbij zij hun revolvers op hem richtten. In plaats van zich over te geven, wierp de bandiet de bom naar het huis, met het gevolg, dat de geheele voorkant van den winkel vernield werd. De bommen-werper werd doodgeschoten, terwijl 4 andere leden van de bende gearresteerd werden. De politie is van oordeel, dat door de arrestatie een aantal misdrijven zal wor den opgehelderd. De jacht op geld. Te Berlijn stond dezer dagen een jong bankbediende wegens verduistering te recht. Hij was leerling bij de Preussische Central-Genossen-schaftskasse en Werd vaak naar de beurs meegenomen, waar hij temidden van de speculanten allerlei fantastische ideeën over de middelen om snel rijk te worden kreeg. Het gevolg was, dat hij op een goeden dag een pak effecten van 65.000 mark onder zijn jas liet verdwijnen en ermee trachtte te spe- culeeren. Toen dit niet lukte,, eigende hij iich spoedig daarop nog 115.000 mark toe. Hij kocht zich een zeilboot voor 26000 mark om daarmee naar Zweden te vluch ten, maar dit leek hem te gevaarlijk en hij besloot naar Oostenrijk of Italië te gaan. Hij vond twee vrienden met wie hij! in Tirol of Italië een zaak zou ope nen. Onderweg werd hij door een van de vrienden voor 90.000 mark bestolen. Met de rest wérd hij commanditair ven noot in een firma, waarvoor hij effec ten deponeerde. Bij verkoop van deze stukken bleek, dat zij gestolen waren. De bankleerling werd tot 11/2 jaar ver oordeeld; zijn medeplichtigen tot een jaar resp. drie maanden. Een hulpkreet der Russische moedors. Het te Praag verschijnende Russische blad Ogni bevat een oproep der Russische moeders aan de geheele wereld. „Wij moeders, die voorbestemd zijn in dezen winter ten onder te gaan door honger en ziekte, smeeken de mensch- heid der geheele wereld, onze kinderen tot zich te nemen, opdat zij niet onschul dig ons vreeselijk lot moeten deelen. Onze schuld, hun een leven geschonken te heb ben, dat erger is dan de dood, willen wij inlossen door een vrijwillig afscheid voor altijd. Gij allen, die kinderen hebt gehad en ze verloort, gij allen die kinderen j bezit en vreest hen te verliezen: in naam van de nagedachtenis uwer gestorvenen, 1 om der wille van 't leven uwer eigen kin deren roepen wij u toe: blijft niet doof, erbarmt u over onze kinderen! Verlost ons van het schrikbeeld te moeten zien, hoe zij te gronde gaan, zonder dat wij hen kunnen helpen! Wereld! Erbarmt u over onze Kinderen! Redt het uit 't rijk der hel dat he^ onze is, voorzoover zij nog de kracht bezitten op te groeien te leven en te worden als alle kinderen, die met blijdschap van hun vaders, moeders en broers kunnen spre ken. Erbarmt u over deze kinderen, die geen enkele vreugde kennen en erger er aan toe zijn dan de kinderen van den ongelukkigsten bedelaar in andere, ge» Iukkige landen. Wat zal er van hen wor den, wanneer hun moeders vroeger nog omkomen dan zij, arme weezen? Denkt niet aan ons! VooBbns is er geen hulp. Wij hebben alle ho* laten varën, maar wij zullen gelukkig zijn met het eenige geluk van een moeder: te weten dat het haar kind goed gaat. Wij zullen ons verzadigen aan het stukje brood, dat wij in gedachten in hun handen zullen zien; aan de warmte waarmee wij hen omgeven weten, zullen wij ons koeste ren. Niets zullen wij vreezen, wanneer wij weten, dat onze kinderen in veiligheid zijn. Neemt onze kinderen van ons weg zoo spoedig mogelijk. BINNENLAND. DINTELOORD. Verslag van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 20 Sept. Aan wezig 10 leden; 1 vacature. Voorzitter de heer Van Campen. De voorzitter opent de vergadering, waarna de secretaris de no tulen voorleest, welke onveranderd wor den vastgesteld. Alle ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan mej. D. Korporaal wordt op haar verzoek met ingang van 1 November a.s. eervol ontslag verleend als vroedvrouw. De rekening van het burgerl. armbestuur over 1920 wordt met algemeene stem men goedgekeurd, in lontvangsten f 4457,77 en uitgaven f 4209,83, alzoo met een goed slot van f 247,94. De rekening der gemeen te over 1920 wordt met algemeene (8) stemmen voorloopig vastgesteld in ontv. op f 367.177,285 en uitgaven ,op f 353831,67, alzoo met een goed slot van f 13345,615. De wethouders hielden zich ingevolge art. 220- der gemeentewet buiten stemming. De geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid van den Raad Coppens worden onder zocht en met algemeene stemmen wordt tot toelating besloten. Ingevolge de Lager- Onder wijs wet 1920 wordt een nieuwe ver ordening op het schoolgeld vastgesteld. Verder wordt met algemeene stemmen besloten een commissie voor de werke loosheidsvoorziening in te stellen. Tot leden dier commissie worden benoemd de heeren A. L. Breure, P. J. Ernest en H. de Jong. Tot onderwijzers aan den cursus voor openbaar vervolgonderwijs worden benoemd de heeren A. Kooiman, J. L. Vogelaar, L. A. Laven, P. A. van Aalst, A. Ploeg en de dames C. J. Heij- boer en A. J. H. Knöptels. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de openbare vergadering, en gaat over in geheime zitting ter vaststelling van het kohier voor den H. O. Sport en verkiezingen. Naar de Tel. verneemt, bestaat in ver schillende sportkringen het voornemen, bij de a.s. Kamerverkiezingen in 1922 met een eigen lijst aan die verkiezingen deel tê nemen. De Vrijheidsbond. Onder zeer groote belangstelling is Za terdag te Utrecht de eerste partijvergade ring van den Vrijheidsbond gehouden en wel een ter oprichting van een vereeni- ging van Gemeenteraadsleden in den Vrij heidsbond. Bedrag der In omloop zijnde Pandbrievenf 9.905000. De Lundarbeiderswet. Volgens de Res.b. kan dezer dagen de indiening bij de Staten-Generaai van het ontWerp-Landarbeiderswet worden ver wacht. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Vrijdagmiddag is onder onze gemeente in het Gouv^eveer een drie dekker neergekomen, welke een noodlan ding moest maken wegens motordefect. De akte van oprichting der N.V. Wa terleiding-Maatschappij Schouwen—Duive- land werd Zaterdag j.l. ten Stadhuize alhier, ten overstaan van den notaris J. A. Biermasz, geteekend. Bij Kon. besl. is met ingang van 1 Oct. e.k. eervol ontslag verleend aan den heer M. de Vos te 's-Gravenhage, geb. alhier, als ingenieur-verificateur van het kadaster en tevens is deze benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De uitslag van den op 13, 14, 15, 16 en 17 September j.l. door de Koninkl. Scherpschuttersvereeniging „Vlissingen" te Vlissingen, gehouden nationalen schiet wedstrijd is als volgt: Afd. A 1; Korps wedstrijd 200 M., geweer M. 95. maximum 250 punten, deelgenomen door 31 vereenigingen.Eerste prijs Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen 193 p.; 2de pr. „Prins Maurits" te Leur 189 p.; 3e prj Burgerwacht „Kruiningen" 188 p.; 4de pr. Kon. Scherpsch. Ver. „Vlissingen" te Vlis singen 187 p.; 5e pr. „Domburg" te Dom burg 179 p.; 6e pr. „Biggekerke" te Bigge- kerke 177 p.; 7e pr. „Nimrod" te 's Heer- Abtskerke, 174 p.; 8e pr. Korps zee-officie ren te Vlissingen, 172 p.; 9de pr. „Jan van.' Glymes", Bergen-op-Zoom, 169 p.; lOe pr. „Zierikzee" te Zierikzee, 168 p.; lie pr. Hr. Ms. „Cornells Drebbel", Vlissingen, 164 p. Afd. E. 1. Korps wedstrijd Marga 15 M., maximum 300 p., deelgenomen door 31 vereenigingen. Ie pr. „Utie Dulci", B.-op- Zoom, 269 p.; 2e pr. „Jan v. Glymes", Bergen-op-Zoom, 257 p.; 3e pr. Kon. Scherpsch. Ver. „Vlissingen" te Vlissingen 254 p.; 4e pr. „Pro Patria", Nisse, 253 p.; 5e pr. „Nimrod", 's Heer Abtskerke, 248 p.; 6e pr. „Elk naar zijn Krachten", Hoe- dekenskerke, 247 p.; 7e pr. „Vrouwepol der" te Vrouwepolder, 247 p.; 8e pr. „Burgerwacht", Kloetinge, 246 p.; 9e pr. „Prins Maurits" te Leur, 244 p.; 10e pr. „Middelburg" te Middelburg, 241 (43) p. Afd. C. 1. Korps wedstrijd Buks, maxi mum 500 p., deelgenomen door 22 vereeni gingen. Ie pr. „Pro Patria", Nisse, 464 p.; 2e pr. „Jan v. Glymes" te Bergen-op- Zoom, 463 p.; 3e pr. „Kloetinge" te Kloe tinge, 461 p.; 4e pr. „Koningin Wilhelmi- na", Vrouwepolder, 452 p.; 5e pr. „Nim rod" te 's Heer Abtskerke, 451 p.; 6e pr. „Burgerwacht", Vrouwepolder, 450 p.; 7e pr. „Burgerwacht", Kruiningen, 447 p.; 8e pr. „Kon. Scherpsch. Ver. „Vlissingen" te Vlissingen, 446 p. Wisselbekerwedstrijd. „Pro Patria", 200 M. Ie prijs Kon. Scherpsch. Ver. „Vlissin gen", 187 p.; 2e pr. „Domburg" te Dom burg, 179 p. Wisselbekerwedstrijd „Pro Patria", 100 M. Ie pr. „Zierikzee" te Zierikzee, 421 p.; 2e pr. Burgerwacht „Middelburg, 404 p. Wisselbekerwedstrijd „Pro patria" Buks. Ie pr. „Prins Hendrik", Gapinge, 411 p. Op de personeeie Baan, Geweer M. 95, maximum 100 p., werden door de vol gende deelnemers uit Zierikzee prijzen behaald: D. J. P. Jacobi de 14e met 90 p.; Joh. Bongertman de 21e met 89 p.; D. Meijer de 23e met 89 p. Zaterdag 1 October heeft te één uur de opening plaats van het gemeentelijk Sportterrein aan den Nadorstweg te Mid delburg. Te half twee zal alsdan het onderzoek plaats hebben naar de licha melijke geoefendheid van de leerlingen (jongens en meisjes) der Rijksgroepen' voor lichaamsoefeningen in Zeeland. Het eere-comité bestaat uit de heeren jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris! der Koningin in Zeeland, eere-voorzitter P. Dumon Tak, burgemeester van Middel- delburg, voorzitter en C. A. van Woelde- ren, G. A. Hajenius, mr. A. J. F. Fokker van Crayestein van Rengerskerke, P. S. Buteux en H. S. Gratama, resp. burgem. van Vlissingen, Goes, Zierikzee, Souburg en Oostburg, leden. Vrijxoillige Landstorm, afd. Zierik zee. Vooroefeningen (gew. vrijwilligers) klasse A: Donderdagavond van 810 uur; Vrijdagavond van 8—10 uur. Klasse B: Zaterdagmiddag van 37 uur. Kader Landstorm Zaterdagmiddag van 36 uur. Verbandcursus (vrouwelijke vrij willigers): Vrijdagavond van 8—9Vs uur. Afdeeliog Haamstede. Vooroefeningen (gewone vrijwilligers): Dinsdagavond van 8—10 uur Vrijdagavond van 8-10 uur. ZONNEMAIRE. De eind-rekening van het Oranjefeest alhier sluit met zulk een groot batig saldo, dat besloten werd tot aankoop der lampen voor de muziektent. ST.-ANNALAND. Het feest, dat hier ver leden Donderdag werd gevierd ter eere van 't 40-jarig bestaan van „Accelerando" heeft een schitterend verloop gehad. Daar toe heeft niet weinig bijgedragen het bui tengewoon fraaie weder, dat een scherpe tegenstelling vormde met het weer van het burgemeestersfeest in 't vorige jaar. Te 10 ure ving het festival aan met de begroeting van de vreemde gezelschap* j pen in één der schoollokalen. Dit waren „Oefening en Uitspanning" van Nieuwer- kerk, „Met vereende Krachten" van St.-Maartensdijk en „Concordia" van Tho- len. De directeur van 't eerste is de heer P. A. Jongmans, die van beide andere de heer Jos. J. A. Verswijveren. Namens de feestcommissie, waarvan de heer A. J. Bierens, mede-oprichter van „Acceleran do", ^voorzitter was, heette de heer Hans- sens die gezelschappen hartelijk welkom, waarbij hij den wensch uitte, dat ze veel zouden bijdragen tot de feestvreugde van dezen dag. De voorzitter van „Concordia", de heer W. Moelker beantwoordde die woorden. Nadat vervolgens de eere-wijn was genuttigd, trok men naar de door de goede zort/en van den heer Dormaar en wie hem ter zijde hebben gestaan, zoo keurig versierde muziektent in het mid den der straat en nadat het eere-comité daarop ihad plaats genomen, sprak de heer Hanssens het feestvierende gezelschap toe; hij wenschte het geluk met zijn 40-jarig bestaan en roemde den ijver van zijn directeur. Verder drukte de heer Hanssens er zijn tevredenheid over uit, dat „Acce lerando" trouw aan de jaardagen van de leden van het Koninklijk Huis denkt. Ten slotte hoopte hij, dat allen dezen dag er toe zouden meewerken, dat alles ordelijk toeging. Een „Lang zal hij leven" volgde. De heer Soeters dankte hierop den spre ker voor de gelukwenschen en voor den lof hem toegezwaaid, maar droeg een groot deel daarvan over op die leden die hem in den loop der jaren zoo trouw ter zijde stonden en hem geholpen hebben om het scheepje voor stranden te bewa ren. Terug naar 't Schoolplein. Daar be vonden zich reeds de smaakvol versierde rijtuigen, die aan den optocht zouden deelnemen. In het voorste namen plaats de heeren Bierens, Hanssens, Polderman en Quakkelaar, in de volgende de overigei leden der feestcommissie, hier en daar nam een muziekgezelschap plaats en voort ging het door de straten van St.- Annaland. Honderden langs den weg (ook vele vreemdelingen) zagen vol bewonde ring het vreemde schouwspel aan en luis terden vol genoegen naar de vroolijke tonen, die de gezelschappen beurtelings deden hooren. Op het Schoolplein terug gekeerd, plaatsten de gezelschappen zich naast elkaar ter uitvoering van den en- semble-marsch onder leiding van den directeur „Accelerando". Zeer attent als de muzikanten waren, was 't geen wonder dat de uitvoering vlot van stapel liep. Applaus was het loon voor de moeite. Te 2 ure ving het blazen op de muziektent aan, en nadat elk gezelschap zijn 2 num mers geblazen had, volgde de uitreiking van de fraaie verguld zilveren medailles, De concerten, die daarna volgden, duur den met tusschenpoozen van 4 uur tot 8 uur. Het feest is in de beste orde afgeloo- pen. Nog dient melding te worden ge maakt van een mooie versiering voor het huis van den directeur. Vooral 's avonds maakte deze met haar verlichting, zoowel ais de muziektent een besten indruk. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE. Door den Kantonrechter zijn op 21 September veroordeeld we gens: Straatschenderij: A. de V., 12 j., koewachter te Noordwelle, tot 2 m. plaatsing in een tuchtschool, met een proeftijd van 2 j.; M. K., 17 jfabrieks arbeider en B. W. S., 16 j., zonder be roep, beiden te Zzee, ieder tot f' 10 b, s. plaatsing in eene tuchtschool voor den tijd van 2 w. Het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg: J. J. van S., 54 j., los werkman te Zzee, bij verstek, tot f 10 b, s. 10 d. h.; Rijden op een rijwiel door het Vischslop: J. J. B., 18 j., koopman te Zzee, bij verst, tot f 10 b., s. 3 d. h.; J. V., 21 j., los werkman te Zzee, bij verstek, tot f 5 b'., s. 3 d. h.; P. N. L.„ 18 j., pakhuisknecht te Zzee, tot f 5 b., s. 3 d. h.; Overtreding van de Motor en RifWielwet: C. I. L. L., 24 j., arbeider te Nieuwerkerk, tot f 3 b. s. 3 d. h.; M. J. F., 19 j., metselaar te Nieuwjerkerk, bij verstek, tot f 3 b„ s. 3 d. h.: L. B., 20 j., bakkersknecht te Noordwelle, bij verstek, tot f 3 b, s. 3 d. h.; L. A. S., 18 j., arbeider te Dreischor, bij verstek, tot f 15 b., s. 5 d, h.; J. V., 19 beider te Ellemeet, bij verstek, tot f 2 b,, s. 2 d. h.; J. C. K., 82 j., broodbakker te Ellemeet, bij verste#, tot f 5 bL s. 3 d. h.; C. F. K., 21 j., zonder beroep, huis vrouw van J. Ch. K., te Ellemeet, bij ver stek, tot f 1 H, s. 1 d. h J. van der S., 19 j., stoker bij de R'damsche Tramweg- maatschappij te Noordwelle, bij verstek, tot f 1 b., s. 2 d. h.; A. J., 21 j., visschen te Bruinisse, bij verstek, tot f 2 b s. 2 d. h.; A. L. S., 18 j'., arbeider te Dreischor, bij verstek, tot f 2 b„ s. 2 <j/h.; G! K., 23 jonderwijzeres te Dieren, bij verstek, Hot f 5 b., s. 5 d'. h'.; C. M< K., 18 j<, zonder beroep te Dieren, bij verstek, tot f 1 b., s. 2 d. h4; K. van den; B., 21 j., arbeider te Kerkwerve, bij verst., tot f 1 b. s. 2 d. h.j; P. J. P., 45 j., landb^u-vver1 te Haamstede, bij verstek, tot 0,50 b s. 1 d. h.; M. W. F., 17 j., nachtstoker bij de R'damsche Tramwegmaatschappij te Haamstede, bij verstek, tot f 2 b,, s. 2 >d. h,; J. van D., 39 j., landbouwer te Noord welle, bij verstek, toitl f 3 b, s. 3 'd. h,; J. P. van D., 49 j., landbouwer te Nieuwer kerk, bij verstek, to't f 1 b.,> s. 2 !d. h.; R. P. C. A., 17 j., zonder beroep te Zzee, tot If 1 b. s. 1 w. plaatsing ih een tuchtschool; C. J. J., 17 j., arbeider te Br.'haven, tot f 1 U., s. 1 tw. plaatsing in een t.s.; A. P., 31 j., slager te Z.zee, tot f 0,50 b., s. 1 id. h.; M. V., 47 j., schipper te Ierseke, bij verst., tot f 1 b. s. 2 d. h'; M. jM., 21 j., timmerman te R'dam, bij verstek, t)o|t f 1 «b. s. 2 d. h.K Overtr. van de Visscherijwet: A. B., 34 j., arbeider te Zzee, bij verstek, toft f 5 ;ty. s. 5 d. h.; B. J. bij de V., 25 j., arbeider te Eikerzee, bij verstek, tolt f 5 s. 5 (dj. h.; C. H., 60 j., visscher te Zzee, bij ver stek, tot f >10 b., s. 10 d. h., met verbeurd verklaring van het in beslag genomen k'ruisnet; Op den openbaren weg tusschen 8 en 10 u. voormiddags een mat uitklop pen: M. van S., weduwe van A. H., 66 j., zonder beroep te Zzee, bij verstek, ijot f li1 b. s. 1 d. h.; Zonder daartoe gerechtigd te zijn, niet-uitvliegend pluimgedierte la ten loopen over eens anders grond; J. v. der Z., 34 j., landbouwer te Oosterland, bij verstek, tot f 15- b., s. 5 d. h.; Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond op voor hem blijkbare wijze door den rechthebbende verboden: P. T., 48 j., arbeider te Haamstede, bij' verstek, tot f 3 b, s. 3 d. h.; In de Zeeuwsche stroomen op krabben vis- schen met een voor die visscherij Verbo den vischtuig: F. G., 45 j., schipper te Lier (België) bij verstek, tot f 3 b, s. 3 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen schepnet; Rijden over een trambaan niet op den openbaren weg aan gelegd: C. van de V., 20 j., arbeider te Brouwershaven, tot i s. 2 d. h. Het O. M. bij de R'damsche recht bank eischte Vrijdag tegen W. H. Broek- huijs, ter zake van oplichting en 't mis drijf bedoeld bij art 335 W. van S. ge pleegd bij herhaling, drie jaar gevange nisstraf. De verdediger mr. Bourlier concludeer de tot vrijspraak. De rechtbank bepaalde de uitspraak oj 6 October a.s. Dood door schuld. Voor de rechtbank te Middelburg wer^ Vrijdag behandeld de zaak tegen den 31- jarigen arbeider P. de H. uit Wissenkerke, die op 25 Maart in het jachtveld heeft geloopen met een geladen geweer, waar van de haaninrichting zoo slecht Was de/ hij bij de minste beweging neerviel BekJ knielde, terwijl de loop op zijn neef ge richt was. Het geweer is afgegaan ep laatstgenoemde is zoodani gin den buik getroffen, dat hij den vo' -rnden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1