Zierikzeesche Nieuwsfoto B IJ VOEGSEL BINNENLAND Uit Stad en Provincie belioorende by de van Woensdag 7 Sept. 1921, no. 10670. Koninklyk bezoek aan Zeeland. Naar wij vernemen, zullen de Konin gin en Prinses Juliana bij Haar bezoek aan de Provinciale Zeeuwsche Land bouwtentoonstelling, welke van 13 tot 17 September te Vlissingen wordt ge houden ook Zeeuwsch -Vlaanderen bezoeken. Mr. M. W. F. Treub. Naar het Ned. Corr.-bureau meldt, zal prof. mr. M. W. F. Treub zeer binnenkort uit het dagelijksch bestuur van den Vrijheidsbond treden en voor het lidmaatschap der Tweede Kamer bedanken. In een uitvoerig artikel in De Vryheid van Woensdag 7 September zal hy mededeelen, om welke redenen hy zyn Kamerlidmaatschap neerlegt. Het Engelsclie eskader. Het eskader Engelsche oorlogsschepen, bestaande uit den beschermden kruiser Coventry en de torpedojagers D 32, 26, 27 en 30, onder bevel van schout by •nacht Hodges, is te Rotterdam aange komen. By de graven van Willem I, Tromp en Hugo de Groot. Maandagmorgen omstreeks 10 uur heeft zich een deputatie van leden der Internationale Law Associationmet vertegenwoordigers van de Grotius- Society in Londen en de Peace Society of Great Britain per stoomtram uit Den Haag naar Delft begeven, waar de depu tatie ontvangen werd door een vertegen woordiger van het gemeentebestuur en zich vervolgens naar de Oude en de Nieuwe Kerk begeven om daar kransen neder te leggen op verschillende graven. Op de graftombe van Willem den Zwijger werd een krans gelegdop welks linten de woorden „Homage and respect of the International Law Asso ciation" waren aangebracht. Admiraal Sir Graham Bower legde daarna persoonlyk als vertegenwoordiger van de Engelsche marine een krans op het graf van Tromp als hulde van de Engelsche marine. Namens de I. L. A., de Grotius Society en de Britsche Vredesvereeniging is vervolgens een krans gelegd op het graf van Hugo de Groot. Er hadden tevens nog enkele officieele redevoeringen plaats. De wereldpluimvee-tentoonstelling. In tegenwoordigheid van de Koningin en den Prins, den Minister van Land bouw en van verschillende autoriteiten, is Maandag in het Kon. Zoologisch Bo tanisch Genootschap te 's Gravenhage geopend de wereldpluimvee-tentoonstel- ling. Prins Hendrik opende haar met een rede, waarin hy zeide met groote inge nomenheid gevolg te hebben gegeven aan het tot hem gerichte verzoek tot het openen van deze tentoonstelling, verbonden aan 't Eerste Wereldpluimvee- Congres. Deze tentoonstelling, die eenig in haar soort is, wat betreft de afdeeling voor levende dieren, is opgebouwd op geheel nieuwe beginselen. Er is toch naar ge streefd om van de diverse pluimvee- rassen welke in de verschillende landen worden geteeldde beste foktoomen byeen te brengen, ten einde zoodoende een overzichtelijk beeld te geven van de richting, waarin de pluimveefokkery zich aldaar beweegt. Het is my een groote voldoening, aldus de Prins, te kunnen constateeren, dat een zoo groot aantal landen aan den tot hen gerichten oproep hebben voldaan. Amerika, België, Denemarken, Duitsch- land, FrankrijkGroot-Brittannië en Ierland, Italië, Nederland, Noorwegen, Oostenryk, Polen, Spaüje, Zweden en Zwitserland, zyn door inzendingen ver tegenwoordigd en op die wyze is een internationale verzameling pluimvee by een gebracht, vormende een collectie studie-materiaal tot nogtoe eenig in haar soort. Na de hoop te hebben uitgesproken dat de groote verwachtingen, die van deze tentoonstelling worden gekoesterd ten volle worden verwezenlykt, opende de Prins de tentoonstelling. Hierna hield de eerste president, dr. H. Lovink, een toespraak waarin hy in de allereerste plaats de Koningin dank betuigde voor haar belangstelling en tegenwoordigheid. Vervolgens uitte spr. zyn erkentelijkheid jegens den Prins, dat hy deze tentoonstelling wel heeft willen openen. De genoodigden, waaronder ook de Koningin en de Prins, maakten daarna een rondwandeling over de tentoon stelling. DINTELOORD. Wegens benoeming tot Administrateur van het Gemeentelijk Electriciteits Bedrijf, heeft de heer L. Snoeys bedankt als raadlid. In zijn plaats is door het Centraal Stem bureau aan gewezen de heer A. C. Coppens. 1. A. P. v. d. Weijde; 2. J. Steur en 3. M. A. Mol. Vrijwillige Landstorm, afd. Zierik- zee. Vooroefeningen (gew. vrywilligers) klasse ADonderdagavond van 810 uur; Vrijdagavond van 8—10 uur. Klasse B: Zaterdagmiddag van 37 uur. Ver- bandcursus (vrouwelijke vrywilligers): Vrydagavond van 8—91/» uur. Afdeeling Haamstede. Vooroefeningen (gewone vrywilligers): Dinsdagavond van 810 uur (n. t.)Vrydagavond van 8-10 uur (n. t.) De Vrij willige Landstorm, afdeeling SchouwenDuiveland, heeft ter herden king van de verjaardag van H. M. de Koningin Zaterdagmiddag 1.1. een schiet- wedstryd gehouden in de sociëteit van den heer Verwer. In de wedstryd, die tot aller genoegen gehouden is en die een gezellig verloop had, kwamen als pryswinners uit: le pry's K. B. by de Vaate te Nieu- werkerk2e pr. W. J. Boot, Zierikzee pr. J Kik, Nieuwerkerk; 4e pr. W. AalbregtseZierikzee5e pr. L. Pot- appel, Zierikzee; 6e pr. J. Flikweert, Nieuwerkerk. BROUWERSHAVEN. In een spoed- eischende raadsvergadering is tot tydel. wethouder benoemd de heer C. Gast. ZONNEMAIRE. Op het door den bur gemeester op 31 Aug. verzonden tele gram aan H. M. de Kóningin, is het vol gend antwoord ontvangen: Het Loo, 3 Sept. 1921. Ingevolge de bevelen van Hare Maje steit de Koningin, heb ik de eer den vriendelyken dank van Hare Majesteit over te brengen aan allen, die van hunne gevoelens deden blijken en gelukwen- schen aanboden op 31 Augustus j.l. Hare Majesteit heeft het op dien dag van U ontvangen telegram zeer ge waardeerd. De Adjudant van Dienst van H. M. de Koningin, o. 1. (get.) J. H. PHAFF, ord. off. DREISCHOR. Aangesteld als agent van politie te Amsterdam, de heeren: J. van Kooten en J. Fondse, alhier. In den polder Dreischor's Nieuwland by den landbouwer J. C. v. L. is onder aangekocht vee mond- en klauwzeer geconstateerd. ST.-MAARTENSDIJK. Met ingang van 24 Sept. e.k. is benoemd tot agent van politie te Amsterdam de heer K. J. de Fouw alhier. SCHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad van Maandagavond 5 Sep tember. Behalve wethouder A. Oudesluys, waren alle leden aanwezig. De notulen van de twee laatste vergaderingen wer den onveranderd vastgesteld. Tot de ingekomen stukken behooren: Missive van Ged. Staten, betreffende de goedkeuring van het kohier van den Hoofdelyken Omslag 1921. Goedkeuring verhooging jaarwedde van den Gemeente-Ontvanger. Idem van den ontruimingstermy n eener onbewoonbaar verklaarde woning. De verordening op het vervolg-onder wys wordt vastgesteld. Voor de stichting eener U. L. O. school te St.-Maartensdijk wordt besloten geen bydrage uit de ge meentekas te verstrekken. In de vaca tureGeuze wordt benoemd tot Amb tenaar van den Burgerlijken Stand de Burgemeester, de heer P. van Rees Jz., en tot lid der Schattingscommissie van de inkomstenbelasting de heer M. A. Kievit. De begrooting voor 1922 wordt aangeboden in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 86700,046. De begroo ting 1921 werd gewijzigd met een ver meerdering in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 8000, Het verzoek van den heer W. Suur- land, gepensioneerd gemeentebode, om 40 pCt toeslag op zyn pensioen wordt met algemeene stemmen niet ingewilligd. De maximum-snelheid voor motorry tuigen en motorrijwielen in de bebouwde kom der gemeente blijft op 12 K.M. per uur gehandhaafd. ST.-ANNALAND. In den laatsten tyd heerscht hier een vreemde ziekte onder de varkens, welke een zeer kwaadaardig karakter draagt. Nadat ze een week 3 k 4 ziek zyn geweest, vaak met hooge koortsen, volgt byna zeker de dood. Daar de veeartsen geen middel tegen de onbekende ziekte weten, en ze de menschen op geen kosten willen jagen, hebben ze besloten niet meer op bezoek te komen. Er waren hier dit jaar zeer veel var kens en daaronder niet weinige die nu reeds schoon meer dan 400 pond wogen, Men kan zich dus begrijpen, welk een enorme schade ze lijden, die op geen vergoeding aanspraak kunnen maken, Sommigen hebben hun ziek varken ge slacht, anderen hebben het aan opkoopers verkocht, waarby het dan de gemeente uitgaat. ZIERIKZEE. In de vergadering van hoofdingelanden van het Waterschap Schouwen zyn Maandag de volgende candidaten gesteld in de vacature heem raad, ontstaan door de aftreding van den heer J. W. Gast op 1 November: Algemeene Vergadering van het Waterschapsbestuur van Schouwen In 's I,andskamer, op Maandag 5 Sept. j.l., 's morgens 10 uur. Voorzitter: Mr. A. J. F. Fokker van Crayesteyn van Rengerskerke. Aanwezig alle heemraden (1 vac.) benevens 17 hoofdingelanden. Ook de ingenieur woonde de vergadering by, Afwezig hoofdingeland Van Schelven, Na opening der vergadering worden de notulen van de 164ste vergadering voorgelezen en, op één na (die van den heer S. J. Gast) met algemeene stemmen J goedgekeurd. Hoofdingeland Gast beweerde n.l. dat niet juist was genotuleerd de passage uit de vorige algemeene vergadering, waarby een besluit zou zyn genomen tot het aangaan eener procedure tegen de coöp. suikerfabriek Dinteloord, be treffende nederlegging van bieten aan de haven Schelphoek. Voorgelezen worden hierop de notulen der vergadering van 8 Aug. j.l., welke ongewyzigd worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken be- hooren: missive van Ged. Staten met de goed keurende keur op de duinen; idem dat het besluit tot het heffen van een buiten gewoon dykgeschot over 1921 wordt goedgekeurd; idem dat het besluit tot het voeren van een rechtsgeding wordt goedgekeurdbericht van den heer L. L. Bolle dat hy zyn benoeming tot ver tegenwoordiger in den Dijkraad van Burgh- en Westland aanneemtdank betuiging van den heer H. Heyt Hz., voor de hem verleende gratificatie dankbetuiging van de wed. M. Kristalijn en wed. I. v. d. Klippe, voor de verlenging der jaarlyksche toelage; bericht van den Oosterenban van Schouwen dat het duin- geschot is vastgesteld op f' 6,50 per gegoed H.A. Mededeeling wordt gedaan van den uitslag der gehouden bestedingen, uit lotingen en de verpachting van mossel zaad. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Onïnvorderbaar wordt verklaard de erfpacht van Th. F. Vermeirssen, Hoofdingeland Smallegange vraagt over dezen telkens terugkomenden post nadere inlichtingen. Spr. zou graag zien dat deze zaak in 't reine werd gebracht. De Voorzitter geeft nadere toelich tingen en doet de toezegging dat onderzocht zal worden of men van deze zaak af kan komen. Aan de orde is thans de rekening over 1920 met het rapport der commissie. Rapporteur is hoofdingeland Groeneveld de Kater. Het komt de commissie voor dat de kosten voor reparatie aan de dykbaas- woning te Repart hoog zyn. De Vooi'zitter geeft dienaangaande eenige inlichtingen over deze localiteit. Voorts komt het de commissie voor dat de post „reiskosten ingenieur" hoog is. De Voorzitter erkent dat die kosten hoog zyn, doch de reizen geschiedden in verband met het telkens tot spoed aan manen van de leveranciers voor de machines voor het Stoomgemaal. De reiskosten werden voorheen door de aannemers betaald, doch 't komt den ingenieur gewenscht voor los te zyn van de aannemers. De commissie vraagt nopens de _,turf"-rekening inlichtingen naar een aantal schoppen, rieken enz. De VoorzitterDie zyn voor een groot deel naar de andere districten gegaan. De commissie merkt verder op dat er gesproken wordt van stortingen van S. Bax. Deze stortingen komen de commissie zeer onduidelijk voor, zoodat vermoed wordt dat nog geen afbetaling is geschied. De VoorzitterEr is gestort naarmate de man geld ontving. We moeten nog geld ontvangen, doch tusschen ontvan gen en krijgen is een groot verschil. De commissie informeert voorts naar de uitgaven voor koffie, kwatta, siga ren enz. De VoorzitterDaaromtrent is ons niets bekend. Deze uitgaven zyn totaal buiten het bestuur om geschied. Door den toenmaligen ingenieur is gezegd dat de turfzaak prachtig ging. Het is prachtig gegaan, zegt de voor zitter, maar in anderen zin. De commissie geeft bovendien eenige wenken, welke tot verbetering van den toestand in den Zuidhoek zouden kunnen leiden. Na deze 1 opmerkingen adviseert de commissie de rekening goed te keuren in ontvang op f 636868,925, in uitgaaf op f500794,69®, sluitende alzoo met een'voor- deelig saldo van f 136074,23. Hoofdingeland J. M. v. d. Bout vraagt of de commissie zich ook vergewist heeft dat het saldo aanwezig was? De Voorzitter: Dat is onmogelijk, dat die som in contanten aanwezig kan zijn, Men kau alleen de boeken controleeren hetgeen de vorige week nog is gebeurd door het Dag. Bestuur. Hoofdingeland J. Padmos geeft in overweging om aan de commissie, belast met het nazien der rekening, tevens de gelegenheid te geven tegenwoordig te zyn by de kasopneming. De Voorzitter leest het laatste proces verbaal van kasopname d.d. 30 Aug. j.l: voor, terwijl hij toezegt hetgeen door hoofdingeland Padmos in overwegiDg is gegeven. Hoofdingeland J. M. v. d. Bout infor meert naar de kosten van het stoom gemaal en vraagt of deze geheel zyn voldaan. „Nog niet" zegt de voorzitter, terwijl de ingenieur nadere toelichtingen geeft. Hoofdingeland Smallegange komt terug op de turfgeschiedenis en zou graag zien dat het kwaad slot zoo klein mogelijk werd. Hy wilde wel eens vernemen of er kans bestaat dat het geld binnenkomt. De Voorzitter geeft daarop een uit eenzetting van de turfzaak, (reeds in een vroeger verslag van deze vérgade- ring weergegeven). Daarna wordt de rekening in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Het Dag. Bestuur onthield zich van stemming. Bij monde van hoofdingeland Groene veld de Kater wordt nu rapport uitge bracht over de rekening van het reserve fonds. De commissie stelt voor deze rekening goed te keuren in ontvang op f 6684,01in Juitgaaf op f 6856,80 sluitende met een nadeelig saldo van f 172,79. De Voorzitter dankt de commissie van onderzoek voor de door haar uitgebrachte rapporten. De stand van het reservefonds op 1 September 1921 geeft een cijfer aan van 47313,351/a- Het voorstel van het Dag. bestuur tot opname van tijdelijk kasgeld in 1922 wordt goedgekeurd. Mede goedgekeurd wordt het voorstel van het Dag. bestuur tot machtiging voor onderhandsche besteding voor de voor 1922 benoodigde basalt, cement en gecreosoteerd hout. Het dykgeschot voor 1922 wordt vastgesteld op denzelfden voet als in 1921. Tot leden van het stembureau voor 1922 worden na gehouden stemming gekozen de voorzitter en de heemraden Boogerd en Boot. Op alle gemeenten van Schouwen Duiveland zal de lyst van stemgerech tigden ter visie liggen. Tot vertegenwoordiger van het water schap in den Dykraad van Burgh en Westland, tengevolge van het bedanken van den heer A. v. d. Weyde, die zitting had tot 1 November 1925, werd gekozen de heer L. Blom. Herbenoemd werd de heer L. L Bolle, die 1 November a.s. moest aftreden. De agenda is hiermede afgeloopen en de voorzitter schorst de vergadering tot kwart over één. Na heropening wordt wijziging ge bracht in het reglement voor het pensioenfonds voor ambtenaren van het waterschap. Ten slotte deelt de voorzitter nog mede, dat het pompgebouw van het stoomgemaal scheuren vertoont. Hoofdingeland J. M. v. d. Bout vraagt of die scheuren van ernstigen aard zijn. „Zij zijn niet van ernstigen aard", zegt de voorzitter, terwijl de ingenieur een technische uiteenzetting geeft hoe die scheuren kunnen zijn ontstaan de droogte schijnt voor een goed deel de oorzaak te zijn. Hoofdingeland De Glopper wenscht van Dag. bestuur wel eens een nadere toelichting te hooren betreffende de circulaire, die hij van den heer A. C. de Oude ontving, betreffende de „bieten kwestie" aan de Schelphoek. De Voorzitter leest hierop correspon dentie voor, welke betrekking heeft op deze zaak. In een dezer brieven wordt gesproken als zou de betrokken heemraad toestemming hebben gegeven tot het nederleggen van biete* op be doelde plaats. Heemraad Boot licht dit feit toe. Door den tarreerder Bakker is gevraagd, toen gebrek aan ruimte kwam, om de bieten ergens anders te mogen laten neer werpen. Hem is toen aangewezen een plaats ter hoogte van de trap tegenover den heer Legemate, maar geen toestem ming om de bieten neer te werpen aan den hoek van den dyk. Door bedoelden tarreerder is later, aldus heemraad Boot zelf erkenddat hy zulks eerst had moeten vragen. Bedoelde heemraad heeft geen toestemming gegeven. Hoofdingeland S. J. Gast vraagt of deze zaak van goede trouw niet anders opgelost kan worden De Voorzitter: „De heer De Oude is een bestuursvergadering verschenen en weigerde toen alles". Hoofdingeland L. Blom„Maar in de nu gezonden circulaire vraagt hij om voor een commissie te mogen verschijnen?" Hoofdingeland J. M. van den Bout bespreekt deze kwestie nog eens uit voerig. Als autoriteit staat spr. niet sympathiek tegenover deze zaak, daar de heer De Oude de vordering betwistte en er over in de krant ging schrijven maar ook het procedeeren staat hem niet aan. Spr. doet voorlezing van zyn bevindingen ter plaatse en geeft een be middelingsvoorstel aan de hand. De Vooi'zitter stelt een ander bemid delingsvoorstel voor, n.l. om met den heer De Oude te trachten tot een convenu te komen. Kan men niet tot overeen stemming komen, dan zal niet tot proce deeren worden overgegaan, voordat een algemeene vergadering is gehouden. (In 't laatst van October zal nog een algem. vergadering worden gehouden). Dit voorstel vindt algemeene instem ming en wordt dan ook z. h. i. aan genomen. Hoofdingeland De Glopper is van oor deel, dat het noodzakelijk is er op te wijzen, dat de heer De Oude verkeerd is voorgelicht door den bedoelden tar reerder. Hoofdingeland Klompe informeert naar de suatie van de aangrenzende polders. De Voorzitter: „Van geen enkele pol der is bericht ingekomen!" In verband met het delven van peil- slooten vraagt Hoofdingeland De Glopper van wie de slooten naast de lynen der R. T. M. zijn? „Deze zijn eigendom van die maat schappij", antwoordt de Voorzitter, Op een vraag van Hoofdingeland S. J. Gast, betreffende het delven van slooten en 't dispensatie verleenen daarvan voor korteren of langeren tijd, zegt de Voor zitter, dat de bevelen van het Dagel. Bestuur moeten worden uitgevoerd. Na nog eenige min-belangrijke be sprekingen, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Overleden8. Een onbekond persoon (aangespoeld lijk). 22. M. I. van Ast, 4 m„ z. v. J. van Ast en C. Blom. HAAMSTEDE. Geboren: 27. Samuel, z. v. Samuel den Haan en Neeltje Jaspe- rina van den Berge. Gehuwd: 19. Leendert Kwant, 29 j. en Tannetje den Boer, 29 j. 19. Leendert Hanse, 27 j. en Janna den Boer, 27 j. Overleden: 22. Meynard Cornells van der Vliet van Zierikzee, 51 j., weduwn. van Henriëtte Charlotte Mulock Houwer. RENESSE. Geb. 15. August George Hubert Julien, z. v. A. V. M Goeminne en I. de Veire. Geh.: 5. Pieter Willem Noordhoek, 31 j. j.m. en Johanna Kosten, 25 j. j.d. Overl.8. Marinui, 8 j. z. van Jan van der Werf en Jacoba van Sluis. NIEUWERKERK. Overleden: 5. Neeltje Willemina, 13 j., d. van F. A. Capelle en D. W. Geelhoed. ST. MAARTENSDIJK, GeborenMarti- nus, z. v. A. van de Ree en J. Bouwman. Aplonia Johanna, d. v. C. van den Hoek en L. A. Bazen. Janna Aberdina, d. v. i. Wielaard en L. J. Goedegebuure. Gehuwd: J. J. Polderman, 55 j., wedr. van D. H. Groenewege, en J. C. van Iwaarden, j.d., 33. j. J. Zwagemaker, m., 28 j. en W. J. Bierens, j.d., 26 j. Scherpenisse, j.m., 31 j. en M. A. Knuist, j.d. 31 j. Overleden: M. C. van de Sande, 75 j., wed. van P. Bouwman. I. Hage, 62 j., ichtgenoot van A. P. Klaasse. M. M. Carol, 75 j., wed. van J. C. Huvers. 1. H. Gelok, 62 j., echtgenoot van A. J. Stouten. Joha. Franke, 64 j., echtgenoote van M. C. Beeke. Over de maanden Juli en Augustus. ST.-ANNALAND. Geboren: Willemina Johanna, d. v. C. Rynberg en C. P. Leune. Elizabeth Trijntje, d. v. M. J. Moerland en J. W. van der Werf. Bartel, v. J. J. Ridderhof en M. v. Oudenaarde. Adriaan Willem, z. v. J. Keur en C. de Witte. Abraham, z. v. P. Ridderhof en C. J. Vroegop. Anthonie Adriaan, z. v. A. C. Geluk en A. J. van Luyk. Leendert, v. S. Snoep. Cornelis, z. v. J. Bazen en M. J. van den Boogaard. Izaak, z. v. C. Scherpenisse en J. A. Fase. Jacob Adriaan, z. v. Jacobus van Poortvliet en E. den Engelsman. Pieter Johannis, v. J. Rynberg en A. L. Ridderhof. Cornelia, d. v. L. Paape en S. Rynberg. Tannetje Pieternella, d. v. J. H. Verhage en J. J. Heyboer. Cornelis, z. v. J. M. Geluk en J. C. vanLuijk. Anna Pieternella, d. v. D. Theunisse en A. J. van Luijk. Abraham Johannis, z. v. M. P. Duyzer en L. J. N. Goedegebuure. Adriana, d. v. J. D. Kodde en C. J. Weijler. Gehuwd: Willem Rijstenbil, 26 j., j.m., van Oud-Vossemeer, en Anna Johanna Everaers, 23 j., j.d. Samuel Martin van der Bel, 75 j., weduwnaar van Aaltje Nijdam, en Adriana Pieternella van Houte, 45 j., j.d. Leendert Goedegebuure, 20 j., j.m. en Cornelia Manteau, 18 j., j.d. Jan Marinus de Witte, 26 j., j.m. en Christina Buys, 19 j., j.d., van Poortvliet. Jan Maarten van Malland, 27 j., j.m., van Westzaan, en Suzanna Levina Koene, 25 j., j.d. Overleden: Boudewijn Marinus, 5 m., z. v. M. Hage en J. van Dommele. Anna Neeltje Moerland, 25 j., ongeh. Leuntje Josina Neeltje Goedegebuure, 31 j., vrouw van Jacob Leendert Goedegebuure. Abraham Beeke, 77 j., weduwnaar van Adriana van der Meer. Maria Adriana, 7 m., d. v. J. Gunst en J. van Schouwen. Clazina van Gorsel, 69 j., weduwe van Jacobus Anthonie Soetens. Leendert, 4 w., z. v. S. Snoep. Cornelia, 5 m., d. v. M. Gunter en wijlen M. den Haan. Cornelia Maria Vooijs, 33 j., vrouw van Jan Quist. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Augustus. KERKWERVE. Geboren28. Neeltje Johanna, d. v. A. B. Jonker en A. de Boer. 31. Pieter Cornelis, z. v. A. Dale bout en J. M. den Boer. Financieel Nieuws. Beurs Tan Amsterdam. 6 September. 8TAAT8LEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. 8. obl. 1918 1 100 5 93V, 94'/,, N.W. 8. obl. 1918 - 500 5 92 93 N.W. 8. obl. 1918 - 1000 5 92'/,, 93 N.W. S. obl. 1919 - 100 6 9894s/, N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 931/,, 94'/,, N.W. 8. obl. 1919 1000 5 9194s/, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4V, 89"/,, 89 N.W. S. obl. 1916 - 500 4V, 89s/, 90V, N.W. 8. obl. 1916 1000 41/, 911/, 9,1/, N.W. 8. obl. 1917 - 100 41/, 87"/,, 87s/„ N.W. S. obl. 1917 500 41/, 85"/,, 87"/,, N.W. 8. obl. 1917 - 1000 41/, 85 85s/, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 84?/,, 84'/,, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 83"/,, 84s/,, N.W. 3. obl. 1916 - 1000 4 83"/,, 84 N.W. S. obl. - 1000 3 62s/, 62'/, N.W. S. oert. - 1000 3 62s/, 62s/, N.W. 8. oert. - 1000 2 7, 52152s/, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 32 32'/, Tabaksleenlng 1902 5 31s/, 31 Zegalleaning 1904 5 337, Bel. vr. goud-obl. 1907 4»/, 25s/, 25'/, OOSTENRIJK. Obl. In papier 5 zilver 5 B. vr. Kr. Jan./Juli 4 2'/, 2s/„ Bel. vr. Mel/Nov. 4 2S/, PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 452 461 Kon. Ned. Petr. R. v. A. 450 457 Kon. Petr. t 100 O. A. 454 4611/, Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 453 459 Dollars (bank) I 3,14-13,19; Marken (gr.) f 3,35—1 3,52s; ld. (rood) 13,40—1 3,55; Kronen (1000) 10,25—1 0,35; Eng. bank papier I 11,73I 11,76; Pransob bank papier 123,90—124,30; Belg. bankpapier 1 23,55—1 23,85.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5