kele uitgaven op de rekening voorkwa men, waarvoor geen machtiging aan den raad was gevraagd. Eenige wijzigingen in de begrooting van dit jaar iwerden goedgekeurd. Om in de behoefte aan kasgeld te voorzien wordt goedgekeurd een leening van f 3000 voor 3 mnd. a 6 pCt. Over het punt van de agenda: „kaai- en havengeld is lang van ge dachten gewisseld; de bedoeling was door verhooging der tarieven meerdere inkpmsten te verkrijgen. Er wordt ver- Wacht, dat de nieuwe regeling een ver hooging met f 2200 tengevolge zal heb ben. Met algem. stemmen aangenomen, De begrooting voor het dienstjaar 1922 wprdt nu aangeboden met een som van •f 53219,36r' in ontvang en uitgaaf. Ze Wo'rdt in handen der gewone commissie gesteld tot onderzoek. Bij de rondvraag informeert dhr. Heijboer, wat er' gaat gebeuren met den afval der keien van de Nieuwstraat. Als de stukken .later ge bruikt worden om dreefjes op te knap pen, is t voordeeliger dat het nu ge beurt. De voorzitter deelt mee, dat die afval gratis aan de belanghebbenden is aangeboden, maar dat er geen gebruik Van gemaakt is. Nog komt het trekpad langs de haven ter sprake; geen den leden is niet overtuigd, dat daar verbe tering aangebracht moet worden en altén staan dan ook de benoodigde-som tfan f 235,50 toe. Hierna sluiting. Voor het festival op 22 Sept. heb- pep zich aangemeld de muziekgezel schappen Van NieuWerkerk, St.-Maartens- dijk, Zonnemaire en Tholen. ONDERWIJS. ST.-ANNALAND..De vorige week slaag - tte voor de akte landbouwkunde 1. o. de heer A. C. Kodde, onderwijzer te Sloten, geboren alhier. i Ontwerp-regeling lagere landbouw scholen. De Minister van Landbouw heeft aan de besturen van Landbouwvereenigingen een ontwerp-regeling doen toekomen over de oprichting van lagere landbouw scholen waaraan we het volgende ontleenen De Regeering ziet af' van het aan vankelijk voornemen, als proef eenige Rijksscholen op te richten en subsidie voor eenige bijzondere scholen in uit zicht te stellen. Krachtens het nieuwe ontwerp kun nen lagere land- en tuinbouwscholen worden opgericht door plaatselijke of landelijke land- en tuinbouw-organisaties en door zulke, welke zich het bevorderen van het land- of tuinbou won der wijs ten doel stellen. Ten behoeve dezer scholen kan van rijkswege een jaarlijksche subsidie wor den verleend, welke alle uitgaven voor personeel en materieel zal omvatten, met uitzondering van die voor de niet verplichte leervakken. De voornaamste voorwaarden aan die toekenning verbonden zyndat de school staat onder het bestuur eener instelling enz., die rechtspersoonlijkheid bezit, dat school enz., goedgekeurd worden door den Minister, dat het per soneel gesalarieerd wordt volgens een door den Minister vast te stellen regeling, dat godsdienstleer en maatschappijleer geen verplichte leervakken zijn voor andersdenkenden. Het doel der lagere land- en tuinbouw scholen is, aankomende land- of tuin bouwers en land- of tuinbou warbeiders algemeene ontwikkeling en vakkennis bij te brengen. Het onderwijs omvat de algemeen vormende vakken der lagere school alsmede de beginselen der natuurweten schappen, voorzoover die met land- of tuinbouw in verband staan, de begin selen van akkerbouw, veeteelt, zuivel bereiding of tuinbouw, daarbij rekening houdende met den aard van het land- of tuinbouwbedrijf in de omgeving der school, en de beginselen der staats inrichting en landhuishoudkunde. De duur van het onderwijs is vier jaar, met dien verstande, dat in de eerste klasse gedurende 40 weken 2 dagen per week 5 uur les wordt gegeven, in de tweede klasse 40 weken met één lesdag, in de derde en vierde klasse 80 weken met één lesdag. De leerlingen der eerste klasse kun nen dus wekelijks 4 dagen, die der - volgende klassen 5 dagen in het bedrijf blijven. Het schoolgeld kan variëeren van f 5—f 60. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Oude-Tonge, G. Alers te Middelharnis. Te Siddeburen, R. Rip- haagen te Westerbork. Te Oirschot (toez.), J. R. van Kooij te IJzendoorn. Te Stevensweert (toe?.), J. C. Helder.? te Velseroord. Aangenomen: Naar Engelum, P. G. Dij- kema te Hogebeintum. Bedankt: Voor Finslerwolde, H. N. /IJsbrandy te Jukwerd (Gr.) Voor Sua- Woude c.a., G. A. Pott te Oud-Beijerland. Geref. Kerken. Beroepen: Te Haarlemmermeer (O.Z.) P. Hekman te Gorredijk. Te Zaamslag F. W. Geerds te Scharnegoutum. Te Krabbendijke, A. Scheele te Kapelle-Bie- zelinge. Te Witmarsunï, J. Visscher ,te Hijlaard. Te Zuidwolde (Dr.), J. H. Staal te Tinall'inge (Gr.) Te Melis- fterke, P. van Hoven te Zuid-Beijerland. - Te Winschoten, J. A. Berghuis te Nieuwi-Buinen. Bedankt: Voor Driebergen, D. B. Ha genbeek te Vlaardingen. Voor Voor- s oho ten, J. R. Goris te Schoondijke. Voor Hollandscheveld, D. Prins te Donkerbroek. Voor Fijhaart, J. H. Koers te Ooster beek. i Chr. Geref. Ker.k. Aangenomen: Naar Doesburg, N. Bij- demast te Zwolle. Bedankt: Voor Leerdam, Maassluis en Elburg, W. Bijleveld, cand. te Leeuwar den. Geref. Gem. Beroepen te Poortvliet, de heer j. Ver- steegt, leerend ouderling te Ouddorp. VAN HEINDE EN VER, Een bericht uit Spanje aan de Matin zegt. dat, in de eerste gevechten rondom Melilla, Spanje 14,712 man vorloren heeft, behalve de vermisten. Er zijn 29,500 geweren verloren gegaan, 139 veldka nonnen en 932 complete mitrailleuses. De staking in de textielnijverheid in Noord-Frankrijk breidt zich uit. Het aantal stakers bedraagt 60.000. In Opper-Silezië woedden groote boschbranden, waaraan reeds enkele dorpen zijn ten prooi gevallen. Emir Faisjal is Maandag te Bagdad tot koning van Irak gekroond. De Mooren zijn tot den aanval op Melilla overgegaan. Uit Kristiania wordt gemeld, dat aan de Noorsche kusten nog steeds mij- Den aanspoelen. Dezer dagen is nabij Bergen nog een visschersvaartuig op een myn geloopen, waarby de geheele bemanning omkwam. Uit Athene wordt gemeld, dat de Grieken Angora van uit vliegtuigen heb ben gebombardeerd, waarby aan de kazernes groote schade werd aangericht. Te Florence werden Vrijdag tijdens een storm zes personen gedood. De elec- trische centrale werd door den bliksem getroffen. Volgens Het Laatste Nieuws zijn er dit jaar vele vossen in de Ardennen, 's Nachts hoort men ze keffen dichtbij de dorpen als zij op roof uitgaan. Vooral in de kippenhokken richten zy groote schade aan. Zaterdag is in de mijn Helene by Essen een ongeluk gebeurd, waarbij 4 mijnwerkers gedood en 12 gewond zyn. Over de oorzaak en de aard van het ongeluk is nog niets naders bekend. In antwoord op een vraag in het Engelsche Lagerhuis heefc de minister voor Indië medegedeeld, dat er in Britsch- Indië omstreeks 350,000 blinden zyn, onder wie ongeveer evenveel mannen als vrouwen. De sovjet-regeering heeft de Ame- rikaansche voorwaarden voor de hulp verleening van Rusland aanvaard. De Nationale Vargadering te Bel grado heeft vrydag eenstemmig besloten aan den gestorven koniDg Peter officieel den naam te geven van „Peter de Groote, bevrijder van de Serviërs, Kroaten en Sloweenen." De acte van beschuldiging tegen den vroegeren Bulgaarschen minister president Radoslawof is thans gereed. Behalve Radoslawof worden nog dertien andere in beschuldiging gesteld, waaron der de vroegere Bulgaarsche legeraan voerder Jekof. In Slonim, in Poolsch Lithauen, heeft een hevige brand gewoed, die ongeveer 100 huizen in de asch legde en tal van gezinnen tot den bedelstaf bracht. Naar uit Bruck (Pinzgau) wordt gemeld, zyn op den Kitzsteinhorn zeven toeristen verongelukt, doordat zij onder een groote massa sneeuw, die naar be neden stortte, werden bedolven. Kardinaal Mercier had naar War schau willen gaan voor het katholieke congres. De Duitsche regeering heeft echter zijn pas niet willen viseeren. Mad. Hamilton heeft Zaterdag een poging gedaan om het Kanaal over te zwemmen. Op 3 mijl afstand van de kust heeft zij haar poging moeten opge ven, nadat zij 20 uur in het water was geweest. In Mexico zijn wederom groote petrolcumbranden uitgebroken, vermoe delijk veroorzaakt door brandstichting. Naar de Daily Chronicle uit Parys verneemt, bevinden zich te Lourdes thans minstens twintig duizend bedevaartgan gers voor de eerste nationale bedevaart sedert den oorlog. Te Bitterfeld is Zondag een lucht ballon met vier inzittenden verongelukt doordien by 't oplaten tegen een fabrieks schoorsteen sloeg. _De vier inzittenden vielen uit het schuitje en waren op slag dood. De vrouwen van de verongelukten wareü ooggetuigen van bet ongeluk. De bladen maken melding van de ontdekking van een uitgestrekt petro- leumveld in het departement der Boven- Loire (Fr Uit Rome wordt aan de Times ge meld, dat de Stromboli weer in werking is. Men vreest groote uitbarstingen. Dikke rookwolken stijgen voortdurend omhoog, terwyl reeds talrijke ontploffin gen werden waargenomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Kranige oude heer. De 83-jarige H. van Gelder was Zaterdagmiddag in de Bakkerskii nabij den Zaagpolder te Krimpen a/d. Lak in zyn eentje aan het zwemmen, waarmede hy nog niet de minste moeite had. Broekhuys gevangen. Het is de Rot- terdamBche recherche gelukt in den nacht van Zaterdag op Zondag in een hotel te Zeddam, waar hij sinds een zestal dagen logeerde den practizyn W. H. Broekhuys, den man van de Handels- en Landbouwbank, te arresteeren. De recherche had de lucht van Broekhuys verblyf gekregen en begaf zich Zater dagavond naar Zeddam, waar de hulp van de maréchaussee werd ingeroepen, om het hötel af te zetten. Toen de recherche op Broekhuys' kamer kwam en riep: „Mynheer Broekhuys eindelijk", sprong deze uit zyn bed en vroeg met wie hij te doen had. Hy betuigde zyn spyt over de arrestatie, daar nn de heele dramatische ensceneering van zijn te rechtzitting moest vervallen. Op eigen verzoek is hy nog denzelfden nacht per auto naar het Rotterdamsche hoofd bureau van politie overgebracht, van waar hy Maandagmorgen werd getrans porteerd naar bet huis van bewaring. De rechtzaak zal waarschijnlijk in den loop van October voorkomen. Een spookhuis. Een bewoner van eeD huis aan het Roermondsplein te Arnhem vertrok 25 jaar geleden naar Parys en liet zyn woning te Arnhem zonder op zicht. Het huis geraakte in verveloozen en vervallen staat en begon er met de gesloten zonneblinden geheimzinnig uit te zien. Bij het publiek kreeg het al spoedig den naam van het spookhuis. Dezer dagen is de eigenaar plotseling met eenig vrouwelijk dienstpersoneel terug gekomen en heeft in zyn oude woning intrek genomen. Er hebben thans dagelijks groote oploopcn voor het huis plaats gehad want de bewoner is zeer kwistig in het uitdeelen van giften aan allen die zich aan de woniog ver voegen. Hij betaalde zelfs tien gulden aan iemand, die een emmer water voor hem haalde. Sedert Maandiig vertoont hij zich niet meer en blijft de voordeur gesloten. Inmiddels scholen er voort durend bewoners van achterbuurten in de nabijheid van het huis samen. Jaclitongeluk. Zaterdag werd te Lierop op het jachtgebied van de familie Wes- selman door den heer Van Velzen en zijn 15-jarigen zoon gejaagd. By het opvliegen van een vlucht patrijzen wilde de jongen schieten, maar door de wen ding van het geweer ging het schot te vroeg af, en trof zijn vader in 't hoofd op 12 Meter afstand. De man was oogen- blikkelyk dood. Waaghalzerij. Zondag hebben een 29- jarige student en een opzichter, een zeiltochtje gemaakt te Scheveningen langs de kust. Zy maakten daarbij ge bruik van een zelf-vervaardigd bootje Weldra waren zij zoover van 't strand verwijderd, dat zij geen kans zagen terug te koeren. Om op 't ergste voor bereid te zyte. ontkleedden de beide waaghalzen zich, en wachten iu hun notedopje den verderen gaDg van zaken af. Een hemd, dat aan den mast beves tigd werd deed dienst als noodvlag. In het begin sloeg men van het strand af geen acht op hen, doch langzamerhand begonnen eenige nieuwsgierigen zich met 't geval te bemoeien en de strand- bezoekers te wijzen op het vaartuigje met het wonderlijke witte vlaggetje. Het eind van de geschiedenis was, dat de Maatschappij zeebad een vlet met vier knechts bemand als reddingsboot uit zond, die de reeds eenige uren rond dobberende waaghalzen oppikte en in veilige haven bracht. Een brandstichter. In het dorpje Spijk by Gorinchem is de^eigenaar vaD een der huizen aldaar, die deze week af brandden, zekere H., gevankelijk naar het Huis van Bewaring te Dordrecht gebracht. Hy heeft zich daar in de cel van het leven beroofd, na bekend te hebben, den brand te hebben gesticht. Inbraken. Te Baarn is in een vijftal villa's ingebroken. Verschillende bedra gen aan geld, waaronder een bedrag van f 1500, en voorwerpen van waarde zyn gestolen. De politie heeft eenige personen aangehouden, die echter Zon dagmorgen, na verhoord te zyn, weer op vrye voeten zijn gesteld. Zondagnacht is wederom in een villa ingebroken. De veenbranden. De veenbrand in de Peel is in zooverre geblüscht, dat het vuur alleen nog doorvreet in het veen. De schade wordt geschat op 3 h 400,000 gulden. In totaal zyn, naar thans bekend geworden is, vyf huizen een prooi der vlammen geworden. Gasontploffing. Bewoners van de Korte Kamperstraat te Zwolle klaagden reeds langer dan een jaar, dat er gas uit den grond scheen te komen. Een onderzoek, vanwege de gasfabriek in ge- steld, had geen resultaat. Zaterdagavond half elf waarschuwde P. Nyboer, oud- agent van politie, zijn buren, dat by hem in huis weer een sterke gaslucht hing. Hij opende een luik in den gang en giDg met een kaars den kelder in. Een hevige ontploffing volgde. Van twee ramen werden de luiken geslagen, ter wijl van het dak pannen werden gerukt. Nijboer stond plotseliDg tusschen de vlammen. De buren snelden toe en brachten hem naar buiten. Met hevige brandwonden werd hy naar het Sophia- ziekenhuis gebracht. Een onderzoek, door den directeur der gasfabriek ingesteld, heeft niet tot j het resultaat geleid dat het ontploftiog j was van grond- of rioolgas. Zedenmisdrijven. Te Deventer zyn in een week niet minder dan 7 mis- drijven tegen de zeden, met minderjarigen meest kinderen, geconstateerd. Jeneverstokerij. In het benedenhuis van een pand aan de Ceintuurbaan te Amsterdam hebben ambtenaren der accijnzen een geheime jeneverstokerij en een groote hoeveelheid gistende en uit- gegiste grondstof ontdekt. Dc branderij had blijkbaar nog zeer kort geleden ge werkt. Voorts is in het huis een partij glucose gevonden en ongeveer 100 liter spiritus. De ambtenaren vonden aanleiding de directies der gemeente-waterleiding en van de gasfabrieken te waarschuwen tegen het onrechtmatige onttrekken van gas en water aan die diensten. Overstrooming. Maandagnacht is de dyk van den Bleekmeerpolder nabij Oudkarspel (N. H.) doorgebroken. De duiker is weggeslagenwaardoor een gat ontstond van zes meter. De polder is circa 80 bunder groot. Het wei- en bouwland staat blank. Er zijn veel zaad- hoopen in het water. De schade wordt geschat op een ton, te dragen hoofd zakelijk door kleine bouwers. Men ge looft wel vier weken noodig te hebben voor alles droog is. De kool stond best in den polder en is nu waardeloos. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan te zuinig beheer. De hooge hakjes. Men schrijft uit Valkenburg aan het Vad. Aan het station alhier werd een dajae zeer voorzichtig in den trein gejjeid. Bij het beklimmen van de omliggende heu vels had zy haar enkel gebroken. De stationschef verzekerde mij, dat dit in enkele weken tijds reeds het vierde geval was, dat een dame tengevolge van het heuvelbeklimmen, maar nog meer by het afdalen van steile hoogten, een enkel had gebroken of verstuikt, door het dragen van hooge hakken. Onweer. Tijdens een kort onweer sloeg Maandagmiddag de bliksem in de woning van den heer H. Bos Azn. te Hoogeveen. Door krachtig optreden der buren is de brand zeer beperkt. Ver zekering dekt de schade. Maandagmiddag ontlastte zich boven Stadskanaal een hevig onweer. De bliksem sloeg een viertal telefoon palen aan de lyn Stadskanaal-Assen aan splinters, terwijl ook het bankgebouw van de Nationale Bankvereeniging werd getroffen. Een hooge schoorsteen van dit gebouw werd door den bliksem ge troffen en sloeg dwars door het dak en het plafond van de tweede verdiepiog, eshter zonder ongelukken te veroor zaken. Er ontstond geen brand. Dinsdagmiddag is in de Nassau- Zuilenstein straat in Den Haag de bliksem geslagen in het telefoonnet. Een gedeelte van de draden brak en viel op de straat. Maandag is te Baflo de bliksem ingeslagen in de door mej. de wed. L. bewoonde boerderijwelke geheel is afgebrand. De geheele voorraad koren en hooi ging ook verloren. Alles was ver zekerd. Te Oostum (Gron.) is Maandag de bliksem in den kerktoren geslagen. Ramen werden verbrijzeld en de zolder is beschadigd. De spits word gehavend en de muur gescheurd. Te Zevenhuizen (Gron.) zijn door het inslaan van den bliksem afgebrand een boerderij van de heeren D. en M. en een van den heer W. K., bij wien ook vier koeien en eenige varkens in de vlammen omkwamen. De heer K. werd bewusteloos geslagen; zyn toe stand schijnt zorgwekkend. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Voor onze Jongens. Wel jongens, liebben jelui al veel vliegers gemaakt en gaan ze goed? Denk er om hoor, lichte dunne latjes en de dwarslat buigen, anders krijg je een „schuddelaar". Die zie ik nog al eens. 't Wordt nu zoo zachtjesaan eens tijd, dat we weten, wie er allemaal meedoen. Iedereen mag meevliegeren. Groote jongens, kleine jongens, kleine jongens met hun vader of hun moeder of met grootvader; 't komt er niets op aan, als jelui nu aanstaanden Vrijdagavond tusschen 7 en 8 uur maar eens komt vertellen, wie er zoo al meedoen. In 't gebouw van de Padvinders zal dan wel iemand zyn, die jullie namen opschryft. Tot Vrijdagavond dan hé? u LAATSTE BERICHTEN. ELKERZEE. Dinsdagmiddag werd ze kere V. d. Z., terwijl hij in de onmiddel lijke nabijheid van een stoomdorschma- chine stond, door die machine gegrepen pn eenige malen rondgeslingerd, waar door hij) ernstig aan 't hoofd werd ge- kfwétst. De reis van de Koningin. Het stoomschip „Merope" is te IJmui- den aangekomen. Graan voor Rusland. Het s.s. „Groenlo' Van de Stoom boot-Mij. „Noordzee, dat sinds 12 Jan. j.l. in de haven te Amsterdam lag, is naar Delfzijl vertrokken, om rogge te laden voor Petrograd. Ongeluk by schietoefeningen. Op dej Kemperheide heeft bij de schiet oefeningen bij! Arnhem een ongeluk plaats gehad. Een cadet-vaandrig uit Nijmegen Werd ernstig gewond door een stuk van een projectiel. De gewonde is per auto naar het militair hospitaal in Utrechit overgebracht. De schietoefeningen wer den gehouden door het corps rijdende artillerie. Zelfmoord van een Russischen prins. Een Russische prins, Nikita Lobanoff Rostovsky, heeft Maandagnacht in het Bois de Boulogne zelfmoord gepleegd. De prins, die slechts 24 jaar oud Was, had in het leger van de generaals Denikin en Wrangel gediend, en was eerst kort geleden naar Parijs gekomen om er te herstellen van den schok welke zijn zenuwen tengevolge van 't uiteenspat ten vanf een granaat op een der gevechts- fronten hadden ondergaan. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 23 Aug. Ter veemarkt Waren heden aangevoerd: 244 paarden, 9 veulens, 1312 magere runderen, 617 Vette runderen, 258 vette kalveren, 335 nuchtere kalveren, 374 graskalveren, 302 schapen of lammeren, 378 biggen, 111 overloopers. Prijzen per 1/2 K-G-: koeien van 55—75 tot 871/2—90 ct., ossen van 65 tot 75—85 ct., stieren van 50 tot 571/0 —65 ct., kalveren van 65 tot 90—117i/2 ct. Prijzen per stuk van mager vee- melkkoeien f 350-^-f 700, kalfkoeien f 425 f 675, stieren f 300—f 600, pinken f 150 f 275, graskalveren f 85—f 140, vaar zen f 200—f 375, paarden f 400—f 600, slachtpaarden f 400—f 600, slachtpaar- den f 250—f 325, hitten f250—f 400, big gen f 13—f 25, dito, por week f2—f 3, overloopers f 30—f 70, fok nuchtere kal veren f 30—f 40, slacht dito dito f 16— f 26. Eieren. N.V. Rotterd. Cons. Veiling Weenaplein. Aangevoerd 155.000 st. Kip- f 11f 14,50, dito kleine f 9—f 10, eend- f 12,50—f 13. Coöperatieve Veiling ZIerlkzeo. Veiling van 20 Augustus. Aardappelen: paarsput 8—10, Eigen heimers 6i/o— 81/2, dito poters 3—31/2» kriel 2—21/?, snijboonen 63—68, dubbele sto.kprincessen 54—58, sujkerboonen 47— 54, Augurken 11—12 ct. per kilo; Kom kommers (gele) 6—7, dito witte 13—18, dito groene 5 ct. per stuk; Kroten 6, Wortelen 6—8 ct. per bos; Groene sa voy e 11, witte kool 16, roode kool 24— 28, Meloenen 39—47 ct. per stuk. Appelen: Transparente de Croncel 14, Lord Gros Vernor 13—14, Gravesteiner 20, Bloemzoet 34, Cox pomona 11—15, diverse zoete appels 16—23, Bauty of Kent 8—12, Godlin Keswick 9—14, zure valappels 2—6, The Queen, 2e soort 8. Peren: Triomphe de Vienne 29—32, Marguérite ^Marrillat 29—36, dit'O 2de soort 20—23, Beurré d Amanlis 25—37, 'dito 2e soort 18-22, Beurré de Mérode 22 —31, rqnde perzikpeer 30, dito 2e soort 23, N.-H. suikerpeer 20—24, Trosjespeer 20, ditq 2e soort 11—12, diverse hand peren 19—28, Juttepeer 20—26, Valperen 6—16 ct. per k'il'Q. Veiling Van 23 Augustus. Aardappelen: bonte 10, Eigenheimers 61/2—7, paarsput 7—81/2, blauWe afwij kend 5—61/2, poters 4, snijboonen 59— 63, 2e soort 37—40, suikerboonen 47—50, ajuin 101/2, dito pickles 9-91/2 ct. per kilo. Kroten 5, wortelen 6 ct. per bos. Peren: Juttepeer 25—31, groene dito 16—18, Ber gamotten 19—24, ronde perzikpeer 19, Claps favorite 27-32, Beurré de Merode 19—28, Beurré Durandeau 20—25, Beurré d'Amanlis 26, William s 20—25, N.-H. S.- peer 15, diverse valperen 8—19 ct. per kilo). Appelen: Yellow Transperant 36— 44, zo,ete Ribbeling 20—24, Bloemzoet 20 —26, Zoete Astrakan 20—21, diV. hand appels 18, Godlin Keswtick 6—14, Lands berger reinet 8, Bismarclk 12, diverse zure plukappels 6—8, dita zoete dito IQ —13, zure val 3—6. Pruimen: Reine Vic toria 1 per kilo. Flnanciëel Nieuws. Hears van Amsterdam. 23 Augustas. 8T A ATSLEENIN GEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1918 f 100 5 94 94Vi« N.W. S. obl. 1918 - 500 5 92Vi„ 9215/ie N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 91l6/ie 91,6/ie N.W. S. obl. 1919 - 100 5 94 947/1# N.W. S. obl. 1919 - 500 5 93?/8 943/s N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 94»/1# 94V9 N.W. S. obl. 1916 - 100 4V, 90 89 N.W. S. obl. 1916 - 500 4*/, 89Vi«, 89Vi« N.W. S. obl. 1916 - 1000 41/, 9Q)5/i« N.W. S. obl. 1917 - 100 41/, 88 89 N.W. S. obl. 1917 - 500 4»/, 85lB/ie 85Vie N.W. S. obl. 1917 - 1000 41/, 85l/lfl 849/lfl N.W. S. obl. 1916 - 100 4 84 N.W. S. obl. 1916 - 500 4 83ls/i« 831B/ie N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 837/,83V8 N.W. S. obL - 1000 3 63l/ie 62s/4 N.W. 8. eert. - 1000 3 63i/lfl 62'/8 N.W. 8. eert. - 1000 21/» 529/ie 52l/s BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 308/g 307/8 Tabaksleening 1902 5 31B/9 307/8 Zegelleening 1904 5 30 Bel. vr. goud-obl. 1907 4»/, 25«/s 27 OOSTENRIJK. Obl. in papier 5 zilver 5 B. vr. Kr. Jan./Juli 4 2®/4 Bel. vr. Mei/Nov. 4 28/8 PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 458 438 Kon. Ned. Petr. R. v. A. 456 435 Kon. Petr. f 100 O. A. 465 440'/j Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 464 437 Dollars (bank) f 3,20-f 3,25Marion (gr.) f3,625—f 3,75; id. (rood) f 3,67*—f 3,80 Kronen (1000) f 0,30—f 0,40Eng. bank papier f 11,80f 11,85 Fransch bank papier f 24,75f25,Belg. bankpapier f 24,30—f 24,50,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2