Zierikzeesche Nieuwsbode 60/ PANDBRIEVEN inni°/ 0 INSULAIRE IUU2 0 abonnement: Maandag 15 Aug. 1921. zierikzeesche courant. advertentiën: buiten lan d. b in n en land. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschynt Maandag, Woensdag en Vr^dag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. 76ste JAARGANG. - No. 10660. Inzending op den dug van nit- Dlr. A. J. DE LOOZE Jr. Uitg.-Redact. II. J. KOSTE*. save vóór Een merkwaardig vliegavontuur. Raymond G. Fisher, een vliegenier in dienst van het boschbedrijf der Ver. Staten, had Zaterdag een zeer merk waardig avontuur. Zyn motor bleef stilstaan toen hy zich op een hoogte bevond van vijfduizend meter. Hij daalde in vol plané, doch tot zijn grooten schrik bemerkte hij, dat hij was neer gestreken op het Kratermeer in den staat Oregon, waarvan de wanden ruim driehonderd meter steil omhoog gaan. Gelukkig kwam hij niet in het water terecht, doch op het eenige eilandje in het meer. Hier was hij evenwel gevan gen, en er bleef hem dus niets anders over dan draadloos om hulp te seinen. Een van zyn collega's kwam hem spoedig met een vliegtuig te hulp, doch dit vliegtuig kon niet dalen op het eilandje. Er kwamen nog meer vliegtuigen, die evenmin hulp konden brengen, totdat een der vliegeniers een goeden Inval kreeg. Hij liet het onderdeel, dat Fisher noodig had om zijn motor te repareeren aan een parachute zakken. Spoedig was de motor hersteld, en kon Fisher zijn gevangenis verlaten. Autobandieten. Woensdag hebben autobandieten in het hart van Memphis in Tenessee, in den vroegen ochtend, vóór de fabriek van de Ford Motor Company een ver metele poging gedaan tot berooving van den kassier van de Company, Mc Henry, die onder escorte van twee speciale politie-agenten per auto van de bank terugkwam met een bedrag ter waarde van f 24.000. Toen hij de kantoren naderde, kwam een andere auto waarin vier mannen met opgeheven revolvers, naast hun rijden. Mc. Henry weigerde echter den last stil te houden op te vol gen en het geld uit te leveren. Hy sprong uit de auto op het plaveisel, waarop de bandieten hun wapens afschoten Mc Henry struikelde op dit oogenblik en viel en ontkwam zonder letsel, doch zijn twee metgezellen werden op slag gedood. De politie zette de bandieten achterna, waarby de politieluitenant Lucarini, die de achtervolging leidde, werd doodge schoten, en drie andere der achtervolgers werden zwaar gewond. Nasporingen bleven tot nogtoe vruchteloos. Opstootjes te Sheffield. Te Sheffield (Eng.) zyn oproerige too- neelen voorgevallen, die het uitvloeisel waren van een betooging van werkloozen. Een menigte van 8000 man liep te hoop voor het stadhuis en trachtte dat te over weldigen. Ten slotte sloeg de politie er met den stok op in en verspreidde zy de betoogers. Er zyn vyf inhechtenis nemingen geschied. Koning Karei IV. Uit Boedapest wordt gemeld, dat 17 Augustus in alle kerken van Boedapest en van de provinciale hoofdsteden een mis gecelebreerd zal worden ter gelegen heid van den geboortedag van „koning Karei de Vierde". Te Boedapest zullen de leden der regeering en verscheidene ofïicieele per sonen de mis bijwonen. De ramp van Hennuyères. De instructie naar de treinramp van Hennuyères is 'n nieuwe phase inge treden, die nog tot sensationeele ont dekkingen zou kunnen leiden. Zooals men zich herinnert, hadden de bladen gemeld, dat alle brieven, die zich in den Franschen postwagen bevonden, terug gevonden zyn. Dit is niet geheel juist. Er ontbreekt nog één brief en juist deze was van het grootste gewicht. Het verdwenen stuk behoorde aan het Amerikaansche leger toe en bevatte diplomatieke inlich tingen van het allergrootste gewicht. De Amerikaansche autoriteiten schynen zeer verstoord over de verdwyning van het betrokken stuk en eischen, dat alles in het werk zal worden gesteld om het verdwenen document terug te vinden. Men vraagt zich af wie er belang by heeft gehad, zich dit stuk toe te eigenen De politie stelt op het oogenblik hiernaar een zeer belangrijk onderzoek in. De vader van den Amerik. president. De Amerikaansche bladen hebben een eigenaardig bericht. Er wordt n.l. ge meld, dat dr. George Harding, een man van 76 jaar, met zyn typiste andere bladen zeggenmet zyn verpleegster uit Marion in Ohio is vertrokken naar Monroe, den staat Michigan, waar zy zich hebben laten trouwen. Het bruidje is 32 jaar en heet Alice Severns; de 76-jarige bruidegom is de vader van den president der Ver. Staten. Toen het nieuws aan den president werd meege deeld zeide deze „dat by zeer verbaasd was". Groote hitte te Weenen. Na$r uit Weenen wordt gemeld, was de temperatuur daar Vrydag in den na middag 39 graden Celsius, volgens de aanteekeningen van het Meteorologisch Instituut de grootste hitte, die in Weenen sedert 90 jaar is voorgekomen. De nood in Rusland. De zes door de SoVj et-regeering op Vrije voeten gestelde Amerikanen, die te ReVal zijn aangekomen, hebben een en ander van hun bevindingen in de Russische gevangenissen medegedeeld. De geestelijke en lichamelijke kwellingen, Waaraan zij blootgesteld zijn geweest, kan m©n uit hun koortsige oogen, hólle wangen en beVende handen lezen. Kapitein Kilpafriek werd in 1919, toen hij in den Krim werkzaam was als lid van het Amerikaansche Roode Kruis, ge vangen genomen. In de gevangenis had hij gelegenheid te spreken met lieden uit den Krim Koeban, Omsk, Tomsk, enz. Zij allen Verklaarden, dat de hon gersnood niet enkel het géVolg was van de droogte, doch mede en Voor een niet Onbelangrijk gedeelte Van de confisca tie d,oor de communisten Van den vori- gen graanoogst. Hij zeide: „De misda digheid is ongekend groot in Rusland, lederen nacht wordt in Moskou gescho ten en vele gewonde boosdoeners wór den in de hospitalen opgenomen. In Moskous straten Vecht men om eten en de ziekenhuizen nemen geen patiënten meer op, die niet Voor hun eigen voed- _sel kunnen zorgen. De oppassers zijn zóó zwak, dat zij hun werk eigenlijk niet goed kunnen doen en bijna alle mannelijke artsen zijn doodgeschoten. In het hospitaal, waar ik werd „Verpleegd bestond 90 pCt. Van het personeel uit Vrouwen en de vrouwelijke dokters had den weinig ervaring en gebrek aan ge neesmiddelen. Men zeide, dat ik krank zinnig was, omdat ik Vuistgevechten leverde met Poolsche gevangenen, om hen te dwingen, de ramen open te zet ten, ten einde frissche lucht in de cel te laten komen. Nadat ik ter dood Veroordeeld was, werd ik opgesloten in een cel, waarVan de Vloer nat was, door het voortdu rend wegwasschen Van het bloed der terechtgestelden. De kamer der terecht stelling was er naast en ik kon niet sla pen door het Voortdurend schieten tus- schen twee en vier uur s morgens. Ieder schot beteekende den dood Van een mensch. Ons dagelijksch rantsoen be stond uit een ons brood... Ik denk thans met groot medelijden aan de duizenden gevangenen van andere nationaliteit, die nog in de Russische gevangenissen zuchten en Verhongeren. Daarom vra gen wij al de hulp der geheele be schaafde wereld. De stryd om liet graan. Met de bedoeling, zich Van den Oekraïnischen oogst meester te maken, Zijn te Rowno in Wolhynië ongeveer 20 divisies roode cavalerie geconcen treerd. Het graan wordt groen gemaaid en naar centrale opslagplaatsen ge bracht, Vanwaar het onder militair ge leide naar Moskou wordt vervoerd. Hoewel de spoorlijnen scherp be waakt worden, weten de opstandelingen ze op Verschillende plaatsen te vernie len. Voorts laten zij bruggen springen en Veroorzaken déraillementen. Ook ver branden zij de pakhuizen met. graan en andere Voedingsmiddelen, welke de bols- jewiki bezig zijn uit de OekTame weg te voeren. Zelfopoffering. Te Scarborough (Engeland) heeft zidh een tragisch Voorval afgespeeld. In een huis daar ter plaatse brak brand uit. Een 20-jarige jongeman en zijn 18-jarige zus ter, die in het huis logeerden, zagen zich den weg naar buiten Versperd, doordat de trap reeds in brand stond. De overige bewoners Van het huis hadden zich nog tijdig kunnen redden. Ook de 20-jarige jongeman zou nog kans hebben gehad om door een Vanster te ontsnappen, maar hij wilde eerst zijn zuster wekken en redden. Hierdoor werd t Voor beiden te laat. De jongen, die aldus zijn leven voor zijn zuster gaf, en het meisje, werden later dood teruggevonden. Ondorgrondsche dieven. Te Weenen heeft de politie jacht ge maakt op menschelijke ratten, die door de riolen kropen, om de huizen binnen te dringen en daar alles te rooVen. Na een Verwoed gevecht met revolvers Wer den de ongure individuen gearresteerd. Onder deze sujetten beVonden zich vrou wen, die zich geheel in het zwart had den gekleed. Do nieuwe komeet. Naar de sterrenwacht op den Koning- stoel meedeelt, is in den nacht van 8 op 9 dezer de aarde door de staart van een komeet gegaan. Dwars over den helderen sterrenhemel lag een aantal lichtgeven de banden in den vorm van een stralen krans Van west-noord-west naar oost zuid-oost. De banden bewogen zich lang zaam in de richting noord-noord-óóst en Verbleekten in de morgenschemering. De kop Van de komeet heeft zich tus- schen de zon en de aarde doorbewogèn in zuidwaartsche richting. Do burgemeester-slager. De heer Guironnet was burgemeester van Waziers (bij Rijssel) en tevens slager Van beroep. Toen hij dezer dagen door zijn gemeentenaren voor de keuze werd gesteld zijn ambt op te geven of behoor lijke belastingformulieren rond te deelen, koos hij het eerste, en verwisselde zijn deftig burgemeesterspak en den driekleu- rigen sjerp voor het slagersjasje. In zijn ontslagaanvrage verklaarde deze ex-bur gemeester, dat aan de werkgevers en de bourgeoisie de duurte van het vleesch te wijten was. Door do oloctrischo stroom gedood. Nabij Lau-Balagnas, aan de lijn van Lourdes naar Pierrefitte, in het zuiden van Frankrijk, waren zeventien werklie- dien een dezer nachten bezig met het leggen van een electrischen kabel naast den reeds bestaanden. Zij waren in de meening, dat men te Lourdesdezen ka bel had uitgeschakeld, hetgeen evenwel niet het geval was, zoodat vier arbeiders dlie aan den kabel wilden gaan werken, door den stroom gedood werden. Elf andere liepen zware brandwonden op. Het Vreeselijk ongeluk gebeurde op het oogenblik, dat de arbeiders bazig waren den nieuwen kabel af te rollen, en een beambte per ongeluk in aanraking kwam met den kabel van hooge spanning. Twee meisjes verloofd. Voor de New-Yorksche rechtbank dien de dezer dagen een zaak tegen een meisje dat zich had verkleed als een jongen en deze traVesti maandenlang volhield. De vermomming scheen zoo goed ge slaagd te zijn, dat zij de dwaasheid aan durfde zich te Verloven met een ander meisje. Maar weldra kwam t bedrog uit en het bedrogen meisje diende een eisch tot schadeloosstelling in. De beklaagde is een kamermeisje. Zij noemde zich jack Brown. De ydille be gon verleden jaar te Monticelio, een zomerverblijf, zestig mijlen van New- York. Mary, het slachtoffer Van het be drog, kreeg een betrekking in een klein hotel, waar „jack' bediende was. „Wij wandelden dikwijls in den ma neschijn zoo Vertelde Mary aan den rechter, „en wij Verloofden ons, op vóór- waarde, dat wij pas zouden trouwen, als jack genoeg geld zou hebben opge spaard' Eenige maanden geleden werden de minnebrieven van Jack schaarscher en ten slotte bleven zij heeleraaal weg. Daar zij het adres wist Van jacks ouders) schreef zij hun om berichten omtrent jack. Doch de ouders antwoorden haar, dat zij geen zoon hadden. Een onder zoek bracht toen aan het licht, dat haar Verloofde een meisje was geweest. De photo s van „jacktoonen een knappen, clean-shaven jongen man met een hoog, intelligent Voorhoofd. Zij had Mary wijsgemaakt, dat zij een middeltje gebruikte, dat de haren van het gelaat met de wortels en al wegnam, waardoor scheren overbodig werd. Belgisch pasvisa. Met ingang van 1 Sept. wordt het visum op passen voor België afgeschaft. De Koningin en do Nobelprijs. De Bond van Hongaarsche Vereenigin- gen (Vereinigung der Ungarischen gesell- schaftlichen Vereine) te Boedapest, heeft, naar de N. Coyrt. aan de Donaupost ontleent, aan de Nobelprijscommissie van het Noorsche Storthing een memorandum doen toekomen, houdende het verzoek om dit jaar den Nobelprijs voor den Vrede aan de Koningin der Nederlanden toe te kennen. Honderdjarige onafhankelijkheid van Mexico. Naar wy vernemen heeft de Mexicaan- sche regeering aan de Nederlandsche een uitnoodiging doen toekomen tot het zenden van een regeeringsvertegenwoor- diger by de feesten ter viering van de honderdjarige onafhankelijkheid van Mexico. Naar aanleiding hiervan heeft jhr. mr. W. H. de Beaufort, gezantschapsraad te Washington, opdracht ontvangen om onze regeering by het eeuwfeest te ver tegenwoordigen. Een bioscoopwet. Naar de N. Crt. verneemt is het rapport van de Staatscommissie, benoemd om een onderzoek in te stellen naar het bioscoopgevaar, voor de regeering aan leiding geweest om een wetsontwerp samen te stellen tot bestrijding van de zedelijke en maatschappelijke gevaren van de bioscoop, hetwelk spoedig by de Tweede Kamer zal worden ingediend. Rotterdam—Kopenhagen. Naar de draadlooze dienst te Kopen hagen meldt, is de Deensche luchtvaart maatschappij voornemens, den volgenden zomer een luchtdienst Kopenhagen- Rotterdam te openen. De „Kosmos". Het personeel van de verzekeringsbank „Kosmos" heeft een adres aan den minister van justitie gezonden, waarin het dezen verzoekt het daarheen te willen leiden, dat maatregelen worden genomen, die verhinderen, dat noodeloos maatschap pijen worden te gronde gericht, welker redding een publiek belang mag worden genoemd en, indien de Verzekeringsbank „Kosmos" door zoodanige maatregelen niet meer zoude kunnen worden gebaat, te willen bewerken, dat aan het door toepassing van de Wet van 29 April 1921 in zijn bestaan bedreigde personeel in dier voege de helpende hand worde geboden, dat by vervulling van vacatures by Raden van Arbeid, Rijksverzekering- bank, Raad van Beroep, Landbouwonge- vallen- en Ziekteverzekeringswet enz., in de eerste plaats de zonder hun schuld by „Kosmos" ontslagen personen in aan merking mogen komen. Aau Pandbrieven In omloop voor 9 mlllloen 800 duizend gld. De Eemsgrens. Naar wij vernemen, hebben de Neder landsche en Duitsche regeering een ge mengde commissie ingesteld, die een dezer dagen te Berlijn zal bijeenkomen, ten einde besprekingen te houden over de quaestie der regeling van de grens in de beneden-Eems. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Vrijwillige Landstorm afd. Zierikzee. Voor-oefeningen (gewone vrijwilligers) klasse ADonderdagavond van 8—10 uur; Vrijdagavond van 8—10 uur. Klasse BZaterdagmiddag van 3—7 uur. Verbandcursus (vrouwelijke vrijwilligers): Vrijdagavond van 8—918 u. Afdeelin'g Haamstede. Voor-oefeningen (gewone vrijwilligers): Dinsdagavond van 8—10 uur (n. t.)Vrijdagavond van 8—10 uur (n. t.). Door den minister van arbeid zijn bijdragen verleend in de bouwkosten aan de gemeentenBruinisse, van f 1000 voor een woning van de wed. Zuidland en Noordgouwevan f 3600 voor 3 woningen van W. Moermond. RENESSE. De minister van waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon op zichter bij de werken van hot Noordzee kanaal E. M. Jonker alhier. Door Ged. Staten van Zeeland is de opening der jacht op klein wild bepaald als volgt: a. in de Dames-, Anna Maria- en Vol- ckerpolders op korhoenders, patrijzen, kwartels en houtsnippen op Zaterdag 20 Augustus a.s.op hazen en fazanten op Zaterdag 1 October d.av., beiden met zonsopgang; b. in het overige deel der Provincie op Maandag 12 Sept. a.s. met uitzondering van de jacht op patrijzen, welke Maandag 29 Augustus wordt geopend, ook met zonsopgang en dat voor de geheele Provincie de korte jacht zal geoorloofd zyn dagelijks en de lange jacht op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmedo op do Trior do^on, voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zondagen. NIEUWERKERK. Vrijdagavond had alhier in de zaal van den heer Metselaar de aangekondigde lezing plaats inzake aansluiting bij de gasfabriek te Zierik zee. Na uiteengezet te hebben t doel van deze bijeenkomst en zijn leed be tuigd te hebben over de geringe op komst, gaf de burgemeester t woord aan den heer Prakke, directeur der gas fabriek te Zierikzee, die op onderhou dende wijze besprak de ontdekking Van het gas, den tegenstand voor het ge bruik, doch na dit overwonnen te heb ben, de voortdurende toeneming hier van. De verwachting van velen, dat ge heel Zeeland binnen korten tijd van electrisch licht zou voorzien zijn en voor bedrijven op allerlei gebied dóór een electrische centrale stroom zou wor den geleVard, is voor goed den bodem ingeslagen, nu Ged. Staten slechts 1,6 millioen gevoteerd hebben van de ge vraagde 6,5 millioen, die noodig is voor de geheele provincie. Electrisch licht is wel te verkiezen boven gaslicht, wat de verlichting betreft, doch wilde men het als warmtebron gebruiken, dan was het zoo Verbazend duur, dat niemand lust zou gevóelen zich aan te sluiten. Wil men derhalve een goede verlichting en tegelijk een flinke verwarming, dan is men aangewezen op gas. De heer Prak ke maakt nu een kostenvergelijking tus- schen het gebruik van gas van 14 cent den M3. en petroleum van 18 cent den L. De prijs Van 1000 nuttig gebruikte warmte-eenheden bij gas is 4{jc. en bij petroleum 71/10 c. Hieruit blijkt dus, dat gas van 14 of 15 c. per MJ. veel goedkooper is, dan petroleum van 18 c. den L. Als voordeelen noemt hij ver der de zindelijkheid en het gemak. Het gas is steeds bij de hand, door slechts opendraaien van een kraantje; walrat nimmer, dus geen aanslag aan pannen en ketels, de keuken en spijzen blijven zindelijk. Het gascomfoor vereiseht geen onderhoud, vliegt nooit in brand; een goed geregeld gascomfoor is reukeióos en geeft minstens 60 °/o nuttig effect. Bij een petroleunitoestel moet de pit dage lijks worden nagezien en het toestel ge reinigd, geVuld en nog eens bijgevuld, wat tijdens het branden zeer gevaarlijk is. Een oliestel wil gaarne walmen, riekt steeds onaangenaam, geeft zwartsel aan pannen en ketel, laat roetvlokken in keu ken en soms zelfs op de spijzen achter; een oliestel kan in brand vliegen en geeft slechts 30 o/o nuttig effect. Welke huisvrouw zou niet alleen daarom reeds gaarne haar oliestel door gasleiding Ver vangen willen zien, en bij vergelijking Tan een kachel met het gascomfoor, zal deze steeds in het voordeel van het laatste uitvallen. Imrers, wat gesukkel dikwijls met het aanmaken, te wijten aan wind of kwaliteit kolen; keuken of kamer Vol rook, het eten niet op tijd klaar en bij het gebruik Va;n gas één lucifer aangestoken en de volle warmte maakt uwe spijzen in een minimum tijds gaar, of heet uw strijkijzers. Hierna bespreekt de heer Prakke de kosten Van aanleg en maakt daarbij On derscheid tusschen metergas en munt- gas. De leiding voor het metergas wordt gratis gelegd tot een halVen M. buiten het perceel, indien deze afstand niet meer dan 15 M. Van de hoofdleiding verwijderd is. De verdere leiding binnens huis kost 60 ct. den M. De leiding Voor muntgas daarentegen is geheel koste loos. Tot de verdere insta latie behoó- ren een gaslamp, waarvoor desverlangd de gewone huislamp kan gebezigd wor den, en een 2-pits gascojnfoor of 2 en kele comforen naar verkiezing. De gas levering aan particulieren geschiedt over den meter. Opneming van gebruik ge schiedt eens per maand en bij aanbie ding van de kwitantie, kan men zelf na gaan of deze in overeenstemming is met het Verbruik. Muntgasmeters zijn inge richt tot het vooruitbetalen van een be paalde hoeVeelheid gas, zoodanig, dat Voor elke penning in het muntkastje ge worpen, een kubieke meter gas ter be schikking komt. Muntmeters worden ge plaatst in kleine woningen, waarvan de huurwaarde beneden f 150 blijft. Ver bruikers Van muntgas kunnen binnen leidingen en toesteilen, o. a. gaseorafo- ren en een eenvoudige lamp in kosteloos gebruik worden afgestaan door de gas fabriek te Zierikzee. Op de Vraag hoe lang 1 M3. gas kan branden, deelde de heer P. mede, dat 1 M3. gas bij staand licht 8 u. en bij hangend licht 10 u. brandt, terwijl het norma x\ verbruik in een gezin van 4 5 personen voor het bereiden van het dagelijks benoodigde 1 M3. per dag be draagt. De heer Van den Berg stelde de vraag, hoeveel gas noodig was vóór de werking van een motor van 12 D\£'' waarop de heer P. antW£~lUCie' voor een motor van 1 F-, P©r uur> noodig is 300 L. gas er ^r©kend tegen X* r„ MC .dit 4*/10 ct. Mocht, zegt spre' er, de deelname in de kom der gemeente zóódanig zijn, dat t Ver bruik per hoofd en per jaar minstens 75 M3. bedraagt, dsn zou, bij deelnapie van de gemeenten Óosterland en Bruinisse, na goedkeuring door Ged. Staten, bin nen 3 mnd. het\gas geleverd kunnen worden. Een opwekking tot aansluiting van alle inwoners binnèn de kom der ge meente, zoowel Voor huishoudelijk ge bruik als Voor het bedrijf, is na deze uiteenzetting door den spreker zeker overbodig. De burgemeester was dan ook de tolk der Vergadering, toen hij den geachten spreker dank zegde Voor de wijze, waarop hij zijn gehoor had in gelicht. Staande de Vergadering gaven zich reeds eenigen op Voor deelneming en mogen zeer Velen dit voorbeeld vol gen, opdat, als straks de Raad der ge meente zal hebben te beslissen over al of niet aansluiting, elk lid onbevangen zijn Vóór kan laten hooren, overtuigd, dat, zoo niet de gansche gemeente, dan toch een groote meerderheid er belang bij heeft. Sluit u aan, nu of nooit, Want met al of niet deelneming ^an deze of een der bovengenoemde gemeenten staat of valt de gasvoorziening voor Nieuwerkerk. KERKNIEUWS. Ked Herv. KeiK Beroepen: Te Heinkenszand, J. B. Netelenbos te Middelburg. Te Eist bij Rhenen (toez.), A. Hoogendijk te Stellendam. Te Tholen, C. B. Holland te Kampen. Bedankt: Voor Almkerk, G. A. den Hertog te Kethel. Voor Bergambacht, A. M. J. G. v. Voorthuyzen te Doornspijk. Voor Wageningen, L. D. Poot te Amsterdam. Voor Stavenisse, J. Ronge te Hoog-Blokland. Geref. Kerken. Beroepen: Te Pretoria (Zuid-Afrika), J. Waterink te Zutphen. Te Lexmond, W. A. Willemse te Poortugaal. Te Herwynen, G. van Duinen, cand. te Groningen. Aangenomen: Naar Gramsbergen, A. Ringnalda, cand. te Den Haag. Bedankt: Voor Berkel en Rodenrijs, P. Nomes te Schildwolde. Voor Mole naarsgraaf-Brandwijk, M. M. Hossers te Hendrik-Ido-Ambacht. Chr. Geref. Kerlc. =1 IBeroepenTe Papendrecht, S. van der Molen, cand. te Broek op Langendyk. Te Veenendaal en te 's-Gravendeel, W Bijleveld, cand. te Leeuwarden. Te Anna Jacoba-Polder B. Meyer te lerseke. POST KX TE1.K0K.IPH1R. DREISCHOR. Geslaagd voor het ont-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1