Zierikzeesche m Nieuwsbode 60/ PANDBRIEVENinni 0 INSULAIRE 1UU2 10 abonnement: Maandag 8 Aug 1921. zierikzeesche courant. advertentiën: buit enland. binnenland. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag g Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. 76ste JAARGANG. - No. 10657. Intending op den dag van uit- Oir. J. DE LOOZE Jr. Ultg.-Redict. II. J. KOSTE». gave vóór 11 ure. Over den Oceaan. Het nieuwe Amerikaansche luchtschip R 32, dat pas in Engeland voltooid is, zal volgens mededeeling van het depar tement van marine den 25sten Augustus z\jn eerste vlucht over den Atlantischen Oceaan aanvangen. Het schip zal eerst op een lage hoogte vliegen, doch zoodra het boven de "zee gekomen is, stijgen, en op een grootere hoogte blijven vliegen, totdat Amerika bereikt is. Een duistere geschiedenis. Even vóór den aanvang van- een grooten bokswedstrijd in New York, gingen plotseling de lichten uit. In het byzy'n van 2000 personen, die voor de loketten stonden, om kaarten te nemen, drongen drie mannen naar het loket no. 13, waar de dure plaatsen verkocht werden, hielden den kassier een revolver voor en verdwenen met het geld, dat zij door het loket heen weghaalden. Hoewel er toezicht was van vijftig politie beambten in uniform en vijftig in civiel, wisten de dieven te ontkomen. In de duisternis sloeg een groot aantal zakkenrollers hun slag. Er ontstonden vechtpartijen, dis met veel bloedneuzen en gescheurde kleeren afliepen. Slechts met moeite kon de politie de orde her stellen. Een vrouwelijke Landru. Enkele dagen geleden werden in een tuin te Bonex, een klein plaatsje nabij Angoulème, de reBten van verkoolde menschelijke beenderen gevonden, èven- als eeDige verkoolde hemdsknoopjes. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld en men kwam tot de conclusie, dat deze beenderen, volgens deskundigen, van handen en hoofd afkomstig, moesten hebben toebehoord aan een rentenier, die sinds enkele maanden verdwenen was, zonder eenig gpoor na te laten. De buren hadden enkele dagen na het verdwijnen van den man een sterke reuk van brandend vleesch rond het huis waargenomen. De vrouw van den rente nier was intusschen ook spoorloos ver dwenen, doch werd aangehouden. Ter confrontatie naar haar huis over gebracht, ontkende zy absoluut iets van deze zaak af te weten. Een politiehond groef echter in een stapel zakken met graan en men vond weldra het lijk van een manspersoon, waaraan handen en hoofd ontbrakeü. Door de feiten in het nauw gedreven, bekende de vrouw haar man vermoord te hebben. De reden tot dezen moord was, volgens haar, dat de man veel rijker was dan zij en daar zy op de voorwaarde „den langst levende al" getrouwd waren, zou haar nu ook het grootere vermogen van haar man ten deel vallen. Nagejouwd door de bewoners van het geheele dorp werd de vrouw gevankelijk weggevoerd. Een cycloon in Zwitserland. Een ongewoon atmosferisch verschijnsel heeft zich dezer dagen in de buurt van Montreux voorgedaan. Na een buiten gewoon heeten dag, werd de hemel plotseling bijna inktzwart, en er verhief zich een geweldige orkaan, waardoor boomen werden ontworteld en daken afgerukt. Verscheidene booten op het meer van Genève slorgen om, terwijl de inzittenden slechts met moeite gered werden. Hongersnood in het Wolgagebied. De Times verneemt uit Helsingfors: Naar mededeelingen van personen uit de Wolga-districten, moet daar een on beschrijfelijke paniek heerschen. De wegen zyn overstroomd met hongerlijdende vluchtelingen, met geestelyken aan het hoofd. In verschillende dorpen van het gouver nement Samara sloten de bewoners zich in hun huizen op en staken die daarop in brand. In de districten, die aan de door den honger geteisterde streken grenzen, trachten de inwoners met ge weld den stroom van vluchtelingen te stuiten. De vluchtelingen trekken overal plunderend langs en verspreiden typhus en cholera, waar zij komen. Opiumkitten te Hamburg. De vele Chineezen, die in Hamburg wonen, geven zich veel aan opiumge bruik over. Herhaaldelijk heeft de politie invallen gedaan zonder het kwaad te kunnen uitroeien. Dezer dagen is men weer twee lokalen in de z.g. Chineezen- wyk in het nieuwe stadsgedeelte op het spoor gekomen. Op beide plaatsen ont dekte men in den kelder opium-kitten, waar ongeveer 50 bezoekers, voor het meerendeel Chineesche zeelieden, maar ook andere buitenlanders aanwezig waren. Opiumpijpen, lampen en zeer groote hoeveelheden opium werden in beslag genomen en de eigenaren der lokalen aan de Justitie overgeleverd. Lenin. De berichten, dat Lenin werkelyk het plan heeft opgevat om voor ontspanning naar Engeland te gaan, worden steeds talrijker. De reis zou echter ook voor politieke doeleinden worden gebruikt. Het vertrek zou tusschen 15 en 20 Aug. plaats hebben. In sovjet-kringen neemt men aan, dat Engeland de reis geen moeilijkheden in den weg zou leggen. Tegen de sigaretten. Men seint uit New York aan de „Daily Mail" dat onder de anti-sigarettenwet door de politie te Topeka in den staat Kansas invallen zyn gedaan in tal van tabakswinkels en in andere gebouwen, waar sigaretten werden verkocht. Leden van 35 firma's, die vroeger sigaretten maakten, zyn gearresteerd en er werd beslag gelegd op duizenden pakken sigaretten. Geestelijken en man nen, die heftig tegen de sigarette gekant zyn, verzamelen getuigenis tegen de overtreders. In alle steden van Kansas zyn anti-sigaretten-vereenigingen opge richt. De anti-sigarettenwet bestond in Kansas reeds sedert 1907, doch is nooit ernstig toegepast. Men poogt nu ook vervolging mogelyk te maken van hen, die sigaretten in hun bezit hebben of rooken. Het testament van Caruso. Naar de Chicago Tribune uit Napels meldt, heeft de weduwe van Caruao een protest ingediend tegen het testament van haar gestorven echtgenoot, dat in 1919 te New-York was opgemaakt. Haar dochter Gloria is n.l. geboren, nadat het testament gemaakt is. De rechtbank te Napels heeft derhalve besloten, om Caruso's bezittingen aldaar, hangende de behandeling van dit protest, onder sequeBter te plaatsen. De hulp aan Rusland. Men meldt uit Genève, dat de gemengde commissie van de internationale Roode Kruisvereenigingen en van den interna tionalen bond van Roode Kruis-organi- saties, heden een oproep heeft gericht aan alle regeeringen, aangesloten bij den Volkenbond, benevens aan alle hulp organisaties van Europa en Amerika voor een gemeen schappelyke actie ten be hoeve van Rusland. Alleen een krachtige internationale actie zal in staat zyn de hulpverleenipgs- plannen van Hoover tot uitvoer te brengen. De oproep noodigt alle regeeringen en hulporganisaties, die aan de hulp verleening willen deelnemen, uit, tot de conferentie, op 15 Aug. te Genève te houden om de hulpactie voor te bereiden. De droogte in Engeland. De minister voor volksgezondheid heeft in 't Lagerhuis heel uitdrukkelijk gewe zen op de noodzakelijkheid, dat in de Londensche huishoudingen zoo spaarzaam Imogelijk met water wordt omgegaan. An ders zouden heel drastische beperkings maatregelen noodig worden. Hij zökle echter, dat de verzorging van de hoofd stad met water nog niet ernstig in ge vaar was. Organisatie van belastingbetalers. Evenals in Zweden is in Denemarken een vereeniging van belastingbetalers ge sticht. Groothandel, landbouw en nijver heid en organisaties van ambtenaren hebben zich erbij aangesloten. Op het ©ogenblik onderhandelt men met de or ganisatie van het handwerk. Parlements leden van verschillende partijen hebben steun toegezegd. Geen duro grondaankoop. Van de meest bevoegde zyde wordt aan het Nederl. Corr. Bureau medege deeld, dat het in verschillende bladen voorkomende bericht over aankoop van grond tegen f 23 per M3 te Soest voor het bouwen van een maréchausseekazerne aldaar geheel en al onjuist is en dat het nimmer in de bedoeling heeft gelegen bouwterrein tegen een dergelyken exor- bitanthoogen prijs te koopen. Zuinigheid aan Oorlog? Naar aanleiding van een bericht over grondaankoop voor dpn bouw van een friarechaussee-kazerne te Soest, heeft de minister van oorlog een bezoek aan die gemeente gebracht. De crisis in de mynen. De Lirnb. Koerier verneemt, dat er uitzicht is op een besluit van de ge zamenlijke mijndirecties uitgezonderd die van de Domaniale mijn om de tot 31 dezer geldende loonregeling voor de maand September te handhaven. Er zou dus voor die maand geen loonsver mindering plaats hebben. Landbouwonge vallen wet. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verzekering van personen, werkzaam in de landbouwbe drijven, tegen geldelyke gevolgen van ongevallen, hiln in verband met hun dienstbetrekking overkomen. De Raden van Arbeid. Aan het Centrum hebben we dezer dagen het bericht ontleend, dat het aan tal Raden van Arbeid van 39 zou worden teruggebracht tot 25. Het hoofdbestuur van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond heeft naar de juistheid van dit bericht gein- formeerd en vernomen, dat aan het departement van arbeid van een ver mindering van het aantal Raden van Arbeid niets bekend is. Daling van vleescbpryzen Volgens De Vee- en Vleeschhandel wordt in September een daling van de vleesch - pry zen verwacht. Vooral ten gevolge van den invoer van geslacht vee uit Dene marken gelooft men, dat de prijzen tot 90 h 80 cent per pond voor eerste qualiteit vleesch zullen omlaag gaan. Wyziging Arbeidswet bakkersbedrijf. De vergadering van den bondsraad van den Algem. Nederl. Bond van Arbei derspers) in het Bakkers-, Chocolade en Suikerbewerkingbedrijf vond Zondag 31 Juli te Amsterdam plaats. Deze ver gadering, welke gehouden werd in ver band met de voorgestelde wyzigingen in diverse artikelen van den Arbeidswet, verklaarde zich le. tegen de in art. 35 meer toegestane Zondagsarbeid dan momenteel het geval is; 2e. het op Zondag stoken van heete- lucht- en heetwaterovens 3e. tegen het door den minister voor gestelde, dat in aan te wyzen gemeeDten of gedeelten van gemeenten reeds om vyf uur des morgens met den arbeid moet kunnen worém begonnen; 4e. tegen nachtarbeid van Vrijdag op Zaterdag, of van Donderdag op Vrijdag voor de Joodsche bakkerijen. De vergadering steunde, dat eerst om 10 uur in den morgen de verkoop van brood zal kunnen beginnen. Tegen het artikel, waarin het ver richten van nachtarbeid door alleen werkende patroons wordt toegestaan. De vergadering heeft zich dan ook met de meeste beslistheid uitgesproken, tegen allen nachtarbeid te ageeren. Het is dringend noodig, dat vooralle bakkeryen de rusttijden op de arbeids lijst worden aangegeven, waardoor niet meer dan 45 uren per week gewerkt kan worden. Ten einde de voorstellen, die de Bond zal doen, te ondersteunen, zullen op 11 Sept. in de plaatsen Amsterdam, Den Haag, Arnhem en Leeuwarden geweste lijke betoogingen worden gehouden om den wil der bakkersgezellen te demon- streeren. De kruiser „Java". Van de werf der Kon. Maatschappij De Schelde" werd Zaterdag te water gelaten de kruiser „Java", in aanbouw voor de Kon. Ned. Marine. Mevrouw Zeeman—Blomey, echtgenoote van den Schout-by-nacht Zeeman, chef der afdee- ling materieel by het Departement van Marine, nam de laatste beletselen voor het te water gaan weg. Vele autoriteiten, waaronder de nieuwe minister van marine, woonden de plechtigheid bij. Een avontuurlijk Hollander. Onder bovenstaand opschrift komt in de Haagsche Post een ingezonden artikel voor dat geschreven is door den vroegeren leeraar aan de H. B. S. alhier, den heer E. C. Belmonte, kolonel der Russische veldartillerie, leeraar Sobolefska-gym- nasium. Wij laten het hier in zyn geheel volgen. Een viertal weken geleden viel ge lukkiger- en toevalligerwijze my een nummer van de Haagsche Post onder de oogen en in handen. De gelukkige bezitster ervan eene Hollandsche die jaren en jaren van haar 40-jarig leven in Polen sleet stond het mij ter leziDg af, er by voegende, dat zy af en toe een nummer ontving, doch niet regelmatig, dit wijtende aan een lek in de post- toevoerbuizen. Sinds het uitbreken van den volgens mij nog niet geëindigden oorlog, had ik zulk 'een buitenkans niet en volop genoot ik de lectuur, die my het verloren-vaderland herriep. Ver loren heb ik het, daar ik den 24sten Juli 1914 vrijwillig in het Russische leger trad en leed en lijden daarvan deelde en medeleed, totdat den 20sten Mei 1920 generaal Wrangel my met een opdracht naar Polen's krygsminister afvaardigde. Habent sua fata, ook offi cieren, of liever vooral Russische offi cieren. Onder anderen en meer vernam ik alhier officieel, dat ik mijn Nederlander schap voorgoed verbeurd had, dat ik voor immer vaarwel gezegd had aan myn rykspensioen en dat ikeenstatenloos wezen was geworden. Ik was ook geen Rus, slechts keizerlijk artillerieofficier ingevolge het keizerlijk prikaasbevel van 7 Dec. 1914. Ik was in Lodz by het uitbreken van den oorlog. De Neder- landsche consul-generaal te Warschau een aangenaam Oostenrijker had zich bytyds aan eene verbanning naar Ruslands steppen onttrokken, hetkonsu- laat in handen latende van den vice- consul, die my geenerlei bescheid wist te geven op mijne vraag lioe verder te leven zonder pensioen, die my geen troost kon of mocht verschaffen, en ten einde raad, deed ik dien. sprong in het duister. Toen ik, ter herstelling mijner ernstige verwonding te Petersburg was, had ik gelegenheid den Neder landschen gezant te bezoeken, die my myn pensioen tot 1 Jan. 1915 uitbetaalde, doch die, verschrikt door myn Russische officiersmonteering, mij mededeelde, dat hij genoodzaakt was van alles wat hy gezien en gehoord had, Harer Majesteits regeering kondschap te doen. Te Kazan ontving ik het officieele bericht van mijne ont-Nederlandering, met de bijvoeging, dat alles my zou worden teruggegeven, zoo ik mij daartoe officieel wenden zou tot Nederlands vertegenwoordiger. Doch opnieuw naar het front gezonden, had ik daartoe slechts gelegenheid na de immobilisatie van het Russische leger Aan Pandbrieven iu omloop voor 9 millioeii 800 duizend gld. en de daarop gevolgde demoralisatie in 1918. Door de Bolsjewieken opgevangen, j geoordeeld en veroordeeld, door een der vele wonderen aan de terechtstelling ontsnapt, dwangarbeider te Moskou, ge lukte het mij naar Kieff te ontsnappen, waar ik het Duitsche regime trof met een Russo-Oekrainischen Hetmanals anti-Duitscher verdacht van agitatie, werd ik wederom gevangen gezet, door een Duitschen krijgsraad veroordeeld tot vestingstraf, zat drie maanden in een gevangenis, twee maanden in een hel oftewel concentratie-kamp in een diepe kazemat van de vestiDg Brest- Litofsk, en dankte mijne bevrijding aan Duitschlands sociale revolutie, bereikte Kieff op 24 December van het jaar 1918, en had het geluk wederom het roode leger in Kieff te zien binnendringen. Om een verplichte indiensttreding bij het Roode leger te ontgaan, trad ik in dienst bij een machinefabriek, werkte als eenvoudig arbeider tot dat het vry- willigersleger van Bredof naderde; op nieuw trad ik in dienst als battery- commandant, was actief by de ioname van Charkof, Poltawa en Kieff en werd naar Sebastopol gedetacheerd als leeraar aan de theoretische en praktische her halingsschool voor artillerie-officieren. Een korte rust van drie maanden tot Dec. 1919 en opnieuw werd ik gedeta cheerd naar de verdedigingslinie van het schiereiland Krim, als lid dér per manente commissie voor de verdediging tegen de aandringende Bolsjewieken. Ons lijden daar was grootslecht gevoed, slecht gekleed, onder den blooten hemel onder voortdurende plasregens, sneeuw buien, motregen, dan weder dagen van mist en strenge vorst, streden wy tot ha'f Februari 1920. Teruggekeerd naar Sebastopol, werd ik door het Russische opperkrygsbestuur benoemd tot bemiddelingsofficier by het Anglo-Fransche opperkrygsbestuur in de Krim. En nu ben ik hier werk zaam aan een Poolsch gymnasium hunkerend naar een actief leven een Nederlander zonder vaderland, een ryksgepensioneerde zonder een pensioen, op myzelven aangewezen. In Holland heb ik noch verwanten, noch vrienden achtergelatende tyd veegt die weg. J'avais des amis que le ventemporte Et il vente devant ma porte. Hier is het ook niet rustig, in den politieken brouwketel ziedt en kookt het, alles schuimt, drijft op tot aan de oppervlakte; het heeft weinig opwek kends. Sinds gisteren heeft alle arbeid aan spinneryen en weveryen opgehouden, is er een reuzenstrike uitgebroken, die zich heeft medegedeeld aan de andere groote textiele centra. Alles is hier peper duur, belachelijk duur en gruwzaam voor hem, die geen fabrieksbezitter of dito arbeider is, want intelligentie, zoo als ik, telt niet mede. Waarom ik u dit alles schrijf? Wellicht kunt u my helpen, een raad verleenen, een regeerings- persoon voor myn geval interresseeren want zoo gaat het toch niet. Ik was by onzen gezant te Warschau; de Minister van Buitenl. Z. jhr. mr. Van Karnebeek kent persoonlijk mijn geval, doch „dis tance maketh the heart unfeeling" en „les absents ont toujours tort" vooral ik. Lodz (Polen), 14 Juli 1921. Ulica nawrot 30. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE Wy vestigen de aandacht van het reizend publiek op 't feit dat velen in de meening verkeeren dat iederen Zondag en Donderdag goed- koope tochten per Provinciale boot kunnen gedaan worden. Dit is evenwel niet zoo. Het oorspronkelijk plan voor goedkoope reizen was als volgt: Zondag 24 Juli, Donderdag 28 Juli, Zondag 21 Aug., Donderdag 25 Aug. en Woensdag 4 Sept. Door den minister van Arbeid zyn bijdragen verleend in de bouwkosten aan Zierikzee f 1395 voor een woning van S. J. Priemes. Voorts is aan de ge meente Zierikzee ten behoeve van een woning van C. van Dyke een hypotheek van f 2700 verleend, waarvan f 2300 kan worden gegeven als bouwcrediet. De tydens den oorlog opgerichte Belgische Herdenkingsbond zal Zondag 28 Augustus te Vlissingen een gedenk- teeken onthullen op dat gedeelte van het kerkhof, waar verschillende voor de zaak der geallieerden gevallen krijgers hun laatste rustplaats vonden. 't Monument is door den Antwerpschen beeldhouwer Arthur Pierre vervaardigd. De onthulling zal worden bijgewoond door militaire en burgerlijke autoriteiten uit België, Engeland en Frankrijk en door duizenden Belgen. Alleen uit Antwerpen worden er 2000 verwacht. Ook wordt reeds een getal van 18 muziekkorpsen genoemd die mede zullen komen. Vrijwillige Landstormafd. Zierik zee. Vóór-oefeningen (gewone vrijwilli gers) klasse A: Donderdagavond van 8— 10 uur, Vrijdagavond van 8—10 uur. Klasse B: Zaterdagmiddag van 3—7 uur. Kader Landstorm Kamp bij Larenafd. Haamstede: Vóóroefeningen (gewone vrij willigers): Dinsdagavond van 8—10 uur ,(n. t.), Vrijdagavond van 8—10 uur (n. t.) - Te Vlissingen reed gisterenmiddag de 21-jarige motorwielrijder V. uit Hulst met een zyspanwagen, waarin zekere R. uit St.-Jansteen, in woeste vaart door Vlissingen heen. Op de Houtkade kwam de motor in aanraking met een meer paal, waardoor ze omsloeg. V. was bijna onmiddellijk dood, terwijl R. verwond naar 't gasthuis moest worden gebracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Gisterenmiddag is nabij de „Oranje zon" (Oostkapelle) een jong verloofd paartje, een jonge dame uit Middelburg en een jonge man uit Vlissingen bj het zwemmen in zee verdronken. Hun lyken zyn nog niet aangespoeld. De kleeren werden op 't strand gevonden. Hedenvoormiddag 10 uur had op 's Landskamer een spoedeisehende alge- meene vergadering plaats van het water schapsbestuur van Schouwen. Na opening las de ontvanger-griffier een missive van Ged. Staten voor, waarin aan den heer A. v. d. Weijde eervol ont slag werd verleend als heemraad van het Waterschap. De voorzitter meende uit naam der heele algemeene vergadering te spreken, dat dit ontjslag een groot verlies vóór Schouwen beteekent. Meer dan 25 jaar de heer v. d. Weijde heemraad ge weest en wel in een district waarvoor hij als 't ware geknipt was. De voorzitter schetste den heengaan- den heemraad als iemand die met groote bekwaamheden, een ruimen blik en ge wapend met kennis van tegenwoordige en vroegere historische toestanden, in deze vergadering volkomen op zijn plaats was. Zijn plaats zal met zeer groote moeite worden ingenomen. Niet alleen het dagel. bestuur,. maar ook de algemeene vergadering heeft een groot verlies geleden van een lid, dat waard is, met eere in de annalen van Schouwen genoemd te worden. (Applaus). Deze algemeene vergadering is bijeen geroepen tot 't behandelen van een brief van den heer S. J. Gast o.s. over de wen- schelijkheid zeewater in te laten. Hoofdingeland S. J. Gast licht zijn verzoek uitvoerig toe. Hij wijst er voór- al op, dat zijn brief beoogt „de wensche- lijkheid" van de waterinlating te bespre ken. Hij wenscht van 't dagelijksch be stuur te vernemen, hoe zij over 't voor stel denkt. Door den ontv.-griffier wordt daarop het rapport van den ingenieur voorgele zen, wat o. a. bevat, dat inlating hel best kan plaats hebben door de Wever- sluis en vervolgens via het Stoomgemaal in den polder. Zijn conclusie is, dat eerst na 4 dagen merkbaar water in den pol der komt, terwijl de te maken onkosten ongeveer f 150 zullen bedragen. Niet denkbeeldig is, dat schade door inlatiUg ontstaat aan de schuiven van de sluis, daar deze niet op dergelijke krachtproe ven berekend zijn. Hoofdingeland S. J. Gast wijst op de polders Zonnemaire, Dreischor en Brui- nisse met betrekking tot het inlaten van zeewater. Hoewel bang voor 't inlaten van veel zeewater, meent spr., dat een proefneming bij afloop end water geen nadeelige gevolgen zal hebben. Ook met het oog op brandgevaar lijkt het spreker zeer gewenscht een hoeveelheid water voorhanden te hebben. De voorzitter deelt namens 't dagel. be stuur mede, dat de door den heer Gast genoemde polders veel kleiner zijn dan Schouwen, terwijl hij voorts bezwaren ontvouwt, die men zal ontmoeten, wan neer men water in gaat laten. Spr. acht Hipt een gevaarlijk experiment, dat geen succes zal hjebben, terwijl bovendien de mogelijke verzouting van den bodem niet uit het oog mag worden verloren. D« kosten behoeven geen beletsel te zijn. Het dagel. bestuur is unaniem van oordeel, dat men op het verzoek niet moet in gaan. Heemraad J. W. Gast wijst in ver band met de besprekingen op hetgeen de heer Stevens, landbouwconsulent meent nopens de bodemverzouting bij 't inlaten van zeewater. De verzouting van den bo dem zal ongunstig op de vruchten wer ken. De ingenieur licht de zaak technisch toe. Wanneer men, zegt spr., water in Schouwen wil laten, waarmede ook de hooger gelegen gronden gebaat zullen zijn, dan komt het gedeelte rond het Stoomgemaal onder water te liggen, ter wijl men bovendien de kans loopt, dat men een volgend jaar alle draineerbui- zen kan opgraven. De heer Smallegange acht het een on mogelijkheid Schouwen van water te voorzien. De heer Klompe zou met het inlaten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1