/ipriK7PPQphP ISI NsPiiw/QhnriP abonnement: wmjm Bfil I advertentiën fc-HSI ili&iuuuullu I1IGU WuUUUü Ktr^tïr1' rCrg.Maandae- WoenBdag Wognsdag 3 Aug. 1921. z.erikzeesche courant. /S dagtapait- BUITENLAND. binnenland. Uit Stad en Provincie. aizonaeriyKe nummers o cent. By contract belangryke korting. De Ver. Staten en Sowjet-Rusland. Hoover heeft den Europeeschen direc teur van de Amerikaansche steuncommis- sie te Londen opdracht gegeven, onmid dellijk naar Riga te gaan om met de Rus sische sow jet-autoriteiten te onderhan delen, ten einde een begin te maken niet de steunverleening bij de voedselvoor- j ziening in Rusland. Fransclie wreedheden. Steeds wordt door de entente de na druk gelegd op de oorlogsmisdaden der Duitschers, doch thans komen ook eens de wreedheden der Franschen aan het licht. Die wreedheden zijn steeds gepleegd door alle oorlogvoerenden, want de krijg wordt nu eenmaal niet gevoerd op de zachtzinnigste wijze. Wat de schrijver Barbusse open baart, is wel tergend Van wreedheid. Toen het 134e regiment deel nam aan de aanvallen bij Verdun, werd er een ba taljon van dat regiment aangevoerd door kapitein Mathis. Bij Fleury, in 't ravijn van de Poudrière, maakte dat bataljon tweehonderd Duitsche krijgsgevangenen. Kapitein Mathis liet hen hun wapens af leggen en liet er twintig uit het gelid komen. De overigen, d w. z. honderd en tachtig ontwapende mannen, werden op zijn beVel in de loopgraaf geplaatst, die zoo pas Veroverd was. Mathis gaf beVel, deze Duitschers niet met den kogel, maar met het blanke wa pen af te maken. Hoewel de Fransche soldaten aarzelden, de strenge discipline bracht hen tot de daad en 180 Duitsche gevangenen werden eenvoudig geslacht. Redenen tot deze afslachting was er we gens „krijgskundigen aard" hoegenaamd niet. De kolonel bleek niet met deze metho de ingenomen en ried den kapitein aan, niets over deze zaak te spreken, wilde hij het eere-kruis niet pntgaan. Mathis Verkondigde echter zijn „hel dendaad" en kreeg eenige dagen later eendecoratie. De beul werd ook nog majoor en na den oorlog, pochte hij bij een ieder erop, bijfna 200 man met de bajonet te hebben „gemold". Do hongersnood*in Ru-land; Te Petrograd was het Pawlowski-regi- ment wegens de vermindering van het broodrantsoen aan het muiten geslagen. Het gelukte den commandant, de muiten de soldaten te kalmeeren. Den volgenden dag werd het regiment naar een veld ge bracht, -onder Voorwendsel, dat aldaar oefeningen zouden worden gehouden. Daarop werd het Veld door betrouwbare communistische troepen omsingeld en a:le soldaten, die bij de muiterij als belhamels waren opgetreden, doodgeschoten. In de afgeloopen dagen hebben te Mos kou ernstige onlusten plaats gehad. Dien tengevolge moest te Moskou de staat van beleg worden afgekondigd. De raad Van volkscommissarissen heeft een decreet af gekondigd, waarin het aan Vluchtelingen uit de districten, waar hongersnood heerscht, Verboden wordt, zich naar Mos kou te begeVen. Buitengewoon veel vluch telingen hebben hun kinderen in den steek gelaten. Alleen in het gouvernement Samara zijn reeds Veertigduizend kinde ren door hun ouders verlaten. Uit Reval en Riga wordt gemeld, dat de positie der Sovjet-regeering door den hongersnood ernstig is geschokt. Op- de laatste bijeenkomst d|er Volkscommissa rissen zou Lenin Voorgesteld! hebben, een coalitieregeeiïng te Vormen. De eenige taak Van dleze regeering zou de be strijding Van den hongersnood zijn. Op de jongste zitting Van het uitvoerend comité kondigde Trotzki den oorlog tegen Europa, Voornamelijk tegen Polen aan, en betoogde hij, dat de leVens!middelen met geweld moeten worden gehaald. De kapitalisten, aldus Trotzki, zullen Rusland eerder laten Verhongeren dan het brood te leveren. In de eerste plaats moet met Polen Worden afgerekend. Wij moeten het bestraffen, aldus Trotzki, en het brood halen, dat wij noodig hebben. Woiidbrand in de Vogezen. De Straatsburgsche bladen melden uit Mühlhausen, dat er in de Vogezen een geweldige woudbrand is uitgebroken, die zich uitbreidt over den heelen bergrug tot aan den Hartmannsweilerkopf. De heele streek is een groote vlammen zee, die de RijnVlakte des nachts verlicht alsof het dag is. In het tijdens den oorlog met handgranaten bezaaide ter rein hebben onafgebroken ontploffingen plaats. De brandweer is Volkómen mach teloos. Werkloozenbetooging in den raad. Tijdens de Vergadering van den Brus- selschen gemeenteraad hield een stoet Van werkloozen een betooging voor het stadhuis. Een aantal manifestanten trok de raadszaal binnen, en overhandigde een socialistisch gemeenteraadslid een motie, waarin de betoogers meer steun eisc-hen. De burgemeester hief de vergadering op. Twee manifestanten werden aangehou den. Monument voor leger en vloot. De onthulling te Scheveningen van het monument voor leger en vloot zal plaats hebben op Dinsdag 20 September. Het monument is opgericht ter herin nering aan de groote opofferingen, die het Nederlandsche volk in alle lagen ge bracht heeft gedurende den tijd, dat leger en Vloot gemobiliseerd zou zijn geweest. Het kwam tot stand op initiatief van de Vereeniging „Ons Leger" en „Onze Vloot door groote en kleine giften uit geheel het land. De ontwerpers zijn de beeldhouwer Toon Dupuis en de architect Dirk Roosen burg. Deputatiën van leger en vloot zul len worden uitgenoodigd de plechtigheid bij te wonen. V olks verzeker in g In zijn antwoord op de vragen van den heer Wittert van Hoogland, betref fende uitbreiding der wet Van 4 Nov. 1919 in de richting eener volledige volks verzekering, zegt de minister van Arbeid, dat hij Van oordeel is, dat, in het mid den gelaten de vraag of het op den weg Van den Staat ligt om in het algemeen aan het Nederl. volk gelegenheid te ge ven zich bij den Staat uitkeeringen te verzekeren bij leven en overlijden, uit breiding van de bij de Ouderdomswet i919 geboden gelegenheid tot het zich verzekeren van ouderdomsrenten en gel delijke uitkeeringen bij overlijden, ge- j wenscht is. Een daartoe strekkend wetsontwerp was bij het indienen Van de vragen reeds j in een vergevorderd stadium van voor bereiding en zal, naar de Minister hoopt, weldra aan de Staten-Generaal kunnen worden aangeboden. De belasting vuil den ex-keizer. De gemeenteraad van Doorn heeft, naar men weet, den ex-keizer aangeslagen naar een belastbaar inkomen Van f 350.000. De ex-keizer heeft hiertegen echter gerecla meerd, bewerende dat zijn inkomen niet grooter is dan f150.000, maar, hier ge dwongen Verblijf houdende, meent hij op vrijstelling aanspraak te mogen maken. Naar het Hbld. mededeelt, is de meerderheid Van den Raad het hiermede niet eens en verlangt deze overlegging van bewijzen, dat het inkomen inderdaad minder dan het door haar aangenomen bódrag is. In aanmerking genomen, welk personeel de ex-keizer te zijner beschik king heeflt, hoe hij leeft en hoe hij zicjh heeft ingericht, kan men moeilijk aanne men, dat een en ander Van een kleiner inkomen dan Van het door den Raad! aangenomen bekostigd kan worden. Naar Verluidt wordt de Raad, die hals starrig aan zijn taxatie schijnt Vast te houden, niet gesteund door Gedeputeer den der Provincie Utrecht. Zoo het heet komt dit college Vrij sterk op voor de belangen Van den ex-keizer. Raden van Arbeid. Volgens Het Centrum zal het aantal Raden van Arbeid in den loop van het volgend jaar verminderd worden van 39 tot 25. ZIERIKZEE. In de Maandagmiddag alhier gehouden raadsvergadering waren de heeren Doeleman en Catshoek afwe zig. De rekéning van het muziekgezel schap „Kunst en Eer" werd in handen gesteld van een commissie, 'bestaande uit de heeren de Broekert, Lunenberg en Versteeg. Aangeboden werd de gemeen terekening c.a. over 1920, welke in han den werd gesteld eener commissie, be staande uit de heeren Lunenberg, A. den Bper en Pijleman. Vergunning werd verleend tot onder- handsche verpachting Van grond aan M. Leijdekker. De politie-verordening werd gewijzigd als door B. en W. werd voorgesteld. Op het adres der afdi. Schouwen en Duiveland der Ned. Mij. tot bevordering der geneeskunst tot stichting eener ver eeniging ter bestrijding van tuberculose, werd afwijzend beschikt. Mocht zulk een vereeniging hier worden opgericht, dan zal een eventueel Verzoek om subsidie in overweging worden genomen. Een voorstel tot Vergrooting der 4de rang begraafplaats en het rooien en ver knopen van boomen, werd z. h. s. goed gekeurd. Een onderhandsche verpachting Van een mösselverwaterplaats aan den heer W. Otte, werd goedgevonden. )De belasting op de vermakelijkheden werd gewijzigd en opnieuw vastgesteld. Een voorstel van B. en W. betreffende aanschaffing van leermiddelen Voor de school voor L. en M. U. L. O. werdj aan genomen, na verwerping met 6—4 st. v'an een voorstel-Versteeg om de benoodigde geldien thans te Voteeren. Een voorstel Van B. en W. Om de jaar markt te verlengen tot 17 September, werd verworpen met 8—2 stemmen, zoo dat dus de kermis als naar gewoonte zal worden gehouden. Het kohier betreffende het schoolge'd voor de school Voor L. en M. U. L. O. werd vastgesteld. Voorloopig vastgesteld werden de pen sioensgrondslagen van eenige gemeente ambtenaren. Voor het artiljeriemuseum te Doorwerth werd één ijzeren stormhoed, thans berus tende in de oudheidskamer alhier, in bruikleen afgestaan. Met Ingang van 1 October wordt de heer J. van Ballegooijen benoemd tot hoofd van den cursus voor vervolgonder wijs en tot onderwijzer(es) J. van Balle gooijen, E. Bakker, N. A. Quist en mej. C. F. Wittenberg. In verband met punt 16 der agenda, „suppletie-voorschot aan de Vereeniging „Volkswoningen", vroeg de heer Pijle man comité-generaal. Na heropening werd het voorstel Van B. en W. verwor pen met 9—1 stem en aangenomen een voorstel-Pijleman om 'n commissie van 3 raadsleden te benoemen, welke op dracht heeft, de suppletie-aanvraag Van genoemde vereeniging na te zien en te vergelijken met de benoodigde aan haar te Verstrekken bescheiden en hiervan rap port uit te brengen bij den Raad. Bij 't adres van A. vf. d. Hoek om: ver hooging van salaris, werd het voorstel van B. en W., geen wijziging in de Vast gestelde regeling, aangenomen, nadat een voorstel-Versteeg, om aan adressant f 100 verhiopging toe te kennen, was verwor pen met 8 tegen 2 stemfmen. (Het uitgebreid verslag in 't Oolgend nummer). Bij de Vorige week te Delft gehouden internationale Bakkerijtentoonste.l ng wa ren onder de 20 prijswinners (afd. be schuit) er 17, welke hun beschuit met gelei uit de beschuitgeleifabriek „Zee- landia" alhier hadden gebakken. Uitvoering van „Kunst en Eer" in de Muziektent op het Havenpark, Donderdag 4 Aug. 's avonds 8V8 nur. Programma: 1. Carnegie—marsch, H. Sarly. 2, Gloriense Epopée ouverture, L. Boijer. 3, Valse Lorraine, G. Gesse. 4, Robert de Diable, fantaisie, G. Meyer beer. 5, Till we meet Again, R. A. "Whiting. 6, Pierrot Macabre, Sélection sur le ballet pantomine, Rétro Laociani. 7, La Babbillarde Moreeau de salon, R. Eilen- berg. 8, The Washington Post, Marsch, J. P. Sousa. NOORD WELLE. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 29 Juli j.l. Aan wezig alle leden; voorzitter de burge meester. Na opening deelt de voorzitter mede, dat van den secretaris bericht is ingekomen, dat hij wegens ziekte niet ter vergadering kan komen. Hij Verzoekt den heer Boogerd notulen van deze Ver gadering te willen houden, waartoe deze zich bereid verklaart. De notulen der vorige Vergadering worden na lezing goedgekeurd. Ingekomen is een bericht van den opzichter der haven Schelphoek, dat de nieuwe weegbrug gereed en het geheels werk naar zijn meening betrouw baar is. De kosten bedragen voor Noord- ftvelie f 1201,905. Van den heer G. Qeluk eën verzoek om de kosten Voor' ontsmet ting van zijn woning, bewoond geweest floor wijlen den heer Smits, voor reke ning der gemeente te Willen nomen, waar toe met algemeene stemmen Wordt be sloten. Vervolgens wordt aangeboden de rekening dep gemeente over 1920s optV. f 26396,63, uitg. f 23283,24, sluitende alzoo btet een goed slot van f 3113,39.. Tot na zien der rekening wordt door den Raad een commissie gekozen, bestaande uit de heeren Boogerd, Franken en Viergever. Door B. en W. is een voordracht opge maakt voor een lid Van het burgerlijk armbestuur, Vacature C. Moelker, en wel no. 1 M. D. [Moelker, no 2 C. Elenbaas. Met 5 stemmen wordt gekozen de heer M. D. Moelker, terwijl 2 stemmen op den heer Elenbaas waren uitgebracht. De voorzitter deelt medé, dat Maandag as. in de school proefles zal worden gege ven door de heeren Van Vliet uit Vlaar- dingen, Witte uit 's Heer-Arendskerke en van de Velde uit Rotterdam. Met alge meene stemmen wordt besloten ter ver goeding van reis- en verblijfkosten aan elk dier heeren f 15 te geven. Voor de afwatering in het Slop is thans op af doende wijze gezorgd. De gemeente reiniger is belast met het schoonhouden van den gegraven greppel. Voor de te koop aangeboden slijk uit den dorpsput beeft niemand zich aangemeld. De wagon water, aangevoerd door de R. T. M. is slechts voor 1/3 leeggehaald, wat een nadeelige uitkomst geeft van ongeVeer f 15. Er wordt besloten de aanvoer zoo noodig te herhalen. Aan de orde is bet behandelen van de instructie Voor den secretaris. Op een desbetreffende vraag van den Voorzitter stelt de heer Fran ken voor dit in openbare vergadering te behandelen. Bij stemming wordt dit voor stel met 4 tegen 3 stemmen verworpen, Vóór de heeren Franken, Boogerd en Viergever. De Voorzitter sluit de open bare vergadering en bij heropening wordt de instructie Van den secretaris met alge meene stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag brengt de heer Boogerd nog maals ter Sprake het al of niet belasting plichtig zijn Van de elders Wonende bur gemeester en secretaris. Allen blijken Vm gevoelen, dat dit wel het geval is. Een besluit in deze wordt echter niet geno men. Hierna sluiting. ZONNEMAIRE. Openbare vergadering van den Raad der gemeente, gehouden op Vrijdag 29 Juli. Alle leden tegen woordig. De burgemeester voorzitter. De notulen der vorige Vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is bericht van aanneming der benoeming als lid'der commissie van toe zicht op het lager onderwijs van de h.h. J. de Rijke, L. Bunschoten, J. J. de Kra mer en J. van Nieuwenhuijze. Verder wprdt overgelegd de rekening der ge meente over 1920, Welke sluit bij een ont vangst Van f 35738,225 met een goed slot van f 1798.805. De in de vorige vergade ring benoemde commissie zal ze onder zoeken. Hierna komt aan de orde de verhuring der woning aan den heer Kluit. B. en W. stellen voor de woning voor 3 jaar te verhuren ad f150 per jaar. De heer van Putte zegt over dit voorstel nader te hebben nagedacht, vindt een huurtijd van 3 jaar te kort en stelt vooir levenslang te Verhuren. De heer Beije sluit zich hierbij aan. Dit standpunt wordt echter bestreden door de heeren Verse- put en van den Bout. Hoewel zij"1 aan de diensten van den heer Kluit, jaren lang aan dé gemeente bewezen, niets wil len tekort doen, meenen zij toch, dat de gemeenteraad zijn recht niet uit de han den moet geven, daar deze woning hetzij voor gemeentehuis, hetzij voor een ande ren onderwijzer noodig zou kunnen zijn. Deze heeren stellen dus voor de woning te verhuren per jaar. De heer Van Putte meent, gehoord de discussie, zijn voorstel te moeten wijzigen en stelt daarom voor de woning aan den heer Kluit te verhuren tot wederopzeggens toe, tegen f 150 per jaar, met een opzeggingstermijn van een jaar. Dit voorstel wordt daarop met al gemeene stemmen aangenomen, waardoor het voorstel Van B. en W. vervalt. Beslo ten wordt op voorstel v'an Ged. Staten de kósten van onderhoud van een aan te leggen bestrating bij de haven aan den N.W. onderberm op zich te nemen en deze te vinden door Varhooging van de liggelden der bieten. Op verzoek Van Ged. Staten worden de noodige wijzi gingen gebracht in het reglement van het burgerl. armbestuur. Het dagloon van den gemeente-arbeider Stoel wordt voor het derde kwartaal gebracht op f 3. De voorzitter deelt mede, dat omtrent den toestand van een op kosten der gemeente verpleegden krankzinnige geen inlichtin gen kunnen worden verkregen. Besloten wordt Wegens het nijpend watergebrek water te doen aanvoeren per tram. De heer van Splunter bespreekt den lango ren duur der kermis en vindt dpen onnoo,- dig. De voorzitter zegt overweging toe. Daarna wordt de vergadering gesloten. ST.-MAARTENSDIJK. Openbare vér- gadering van den Raad der gemeente op Vrijdag 29 Jnli. Tegenwoordig alle leden. Medegedeeld wordt proces-verbaal van kas-opneming gemeente-ontvanger, in kas was en moest zijn f 4405,32. Vastgesteld wordt een rooilyn voor de Oostvest, in verband met de te bouwen woning voor Steketee. Ged. Staten hebben in gevolge zyn reclame J. N. Geluk teruggebracht van de 74 naar de 49 klasse. Vastgesteld is de rekening over het dienstjaar 1919 door Ged. Staten met een eindbedrag van f 50 minder dan zy het vorige jaar was aangeboden, de uitgaaf voor de bakkers ad f 148,55 was naar de meening van dit college terecht ten laste der gemeente gebracht. Het batig slot dier rekening is thaDS f 2198,20. Ingevolge schrijven van Ged. Staten wordt thans besloten de geldleening ten behoeve van de kleine kaai en bestrating boschje te breDgen op f 12000, af te lossen in hoogstens 12 jaar, dus f 1000 per jaar. Vanwege het Ministerie van Arbeid is bericht ingekomen dat ook voor de woning in de Boschstraat Rijksvoorschot zal worden verleendde> huur der woning zal echter f 2,47 per week moeten bedragen. De candidaat-huurder wil hiermede genoegen nemen. Waar de vorige maal besloten was geen pen sioensbijdragen meer op de ambtenaren in dienst der gemeente te verhalen wordt thans ingevolge dat besluit de verordening regelende het verhaal dier by dragen enz. overeenkomstig gewyzigd. Eeq adres van den Bond van gemeente ambtenaren betreffende herziening wed den ambtqparen ter secretarie wordt voor kennisgeving aangenomen. Afwyzend wordt beschikt op een verzoek van J. M. Muller een Btuk grond der kléine kaai voor bouwterrein te mogen koopen. Afwyzend wordt beschikt op een adres van het Bestuur der Stoomtramwegm.y Antwerpen Bergen-op-ZoomTholen een subsidie toe te kennen van f 200,voor een tijdperk van hoogstens 3 tot 4 jaren. In bespreking komt weder een ver zoek van den heer opzichter der ge meentewerken een nota ad f 110,te willen betaalbaar stellen. De meerder heid van den raad is van meening dat zulks niet behoort te geschieden, gezien de beloon in g welke de heer Van Oost geniet voor de woningen welke wel ge bouwd zullen worden. Een klacht van een ingézetene betreffende de auto omnibus wordt na korte bespreking voorloopig als afgedaan beschouwd, by de toekenning van subsidie by de aan staande gemeente-begrooting zal met de klachten wel eens rekening worden ge houden. Op verzoek van het Groene Kruis wordt aan deze vereeniging, in verband met de verplegingskosten van 2 kinderen een voorschot verstrekt van f296,20. Aangeboden wordt de gemeente- rekenifig 1920, bedragende in ontvang f70682,17, in uitgaaf f65326,04, alzpo een batig slot van ƒ5.356,13. De rekening van het Armbestuur over 1920, in ontvang bedragende f 15575,496, in uitgaaf f 14509,026, alzoo een batig slot van f 1066,47. Met algemeene stemmen wor den herkozen de leden der commissie tot weripg van schoolverzuim. De raad spreekt zich in beginsel uit voor het stichten eener school voor U. L. O. Van wege den Inspecteur van het Lager Onderwijs in da inspectie Middelburg, is bericht ingekomen, dat de heer School opziener Brandsma de volgende week met B. en W. over deze aangelegenheid zal komen confereeren. Met algemeene stemmen wordt goedgekeurd een voor stel van B. en W. betreffende wyzfging der begrooting 1921. De heer fiage vestigt de aandacht op het in de vorige vergadering gespro kene betreffende den landstorm. De Voorzitter deelt mede dat de bedoeling was de personen naar be kwaamheid van oefening 2 of meer maan den buiten de kazerne te. doen houden. De Heer Vrorgop informeert naar den bouw der gemeente-woningen. Algemeen klaagt men over de zoo late óplevering. Da voorzitter zegt dat de oplevering op 1 Juli had moeten geschieden, hy is voor toepassing der in het bestek gestelde boete. Da Heer Koopman kan zich daar zeer goed mede vereenigen, de gemeente heeft schade wegens huurderving. De heer Quakkelaar is tegen toepassing der boete, er was ook zeer veel ander werk dat door de ambachtslieden moest worden afgedaan, de volgende week zullen de woningen gereed komen. Een voorstel om de boete toe te passen wordt aangenomen met 5 tegen 1 stem, terwyL do Heer Hage zich buiten stemming houdt omdat hij meent dat deze zaak aan B. en W. behoort. Met betrekking tot de bekende schil derijen wordt nog besloten Ged. Staten, machtiging te vragen de schilderyen te mogen verkoopen. Wordt deze machti ging verleend dan zal de raad over de restauratie nader beslissen. Hierra sluiting. RECHTZAKEN* ZIERIKZEE, 1 Aug. Door den kanton-, rechter; zijn óp 27 Juli 1.1. Veroordeeld wegens: Overtreding Van de Invaliditeits wet: G. van der S., 27 j., arbeider te Duivendijke, bij Verst., tot f 2 b., s. 1 d. h. Overtreding Van de Arbeidswet: D. van D:, 36 j., scheepstimmerman te Brui- nisse, tot 3 geldboeten vajn $12, s. 1 d. h, voor elke b.;*W'. M., 32 j., korenmolenaar, te Br.'haven tot fi 5 -b, s. 5 d'. h. Straat schenderij: J. J. P., 16 j., landbouwer en L. A. V., 16 j., arbeider, beiden te Renesse, no. 1 tot f 5, no,. 2 tot f 3 bi, s. 1 w. t.s. Het zich in kenlijken. staat van dronkenschap bevinden op den open baren weg: J. K., 35 j„ loswerkman te Z.'zee, bij verst, tot f! 10 b„ s. 3 d. h.; A, J- P., 67 j., smid te Z.'zee, bij verst., tot f 3 U, s. 2 d!. biy P. D., 38 jt koop man te Z.zee, bij verst., tot eene princi pale hechtenis van 3d.; L* V., 29 j., los werkman te Z.'zee, bij verst.,tot eene principale hechtenis van 2 d. Overtreding van de Motor- en Rijwielwet(M. Van D., 17 j„ arbeider; te Kerktwerve, tot f 1 b, s. 1 W. ts.; A. L<, 38 j., boomkweeker te Z.'zee, tot f10 b„ s. 10 d. h.; M. D. de G., 21 j., handelsreiziger te Goes, bij verst, tot f 1 b., s. 2 d;. h.M. Van Pv 23 j., zonder beroep te A.-J.-Polder, bij verst., tot f 2 b, s. 2 d. ty; A. R^ 18 j., arbeider te Nieuwerkerk, bij verst., tot f 3 b., s. 3 d. h.; M. van der E., 21 jy arbeider te Zonnemaire, bij verst., tot f 2 b„ s. 2 d. b. Het vopn|is o{p' 6 Juli 1.1 bij verst, gewezen tegen E. H. P. vam N., 43 j., burgemeester van Dreischor en Noordgouwe, wonende te Dreischor, waar bij deze Werd veroordeeld tot f 30 b., s. 10 d h.» met ontzegging van, de be voegdheid een motorrijtuig te besturen voor den tijd Van twee maanden, werd na gedaan verzet door den veroordeelde tegen gemeld vonnis, bekraphtigd. Zon der daartoe gerechtigd te zijp loopen over grond, dip bezaaid, is: P. Van F., 17 j., arbeider te Zonnemaire, tot f2 b-, s. 2 d. h.; S. var* A„ 17 j.5 arbeider te Zonnemaire, tot f 2 b„ si 1 wl ts.U. Hy 16 j., arbeiden te Zonnemaire, tot f 2 b., s. 1 W. t.s.; P. N., 16 arbeider te Zon nemaire, tot f2 b, s. 1 w. ts. Qvertre- ding van de Paardepwet: J. J- Van den B. Johz., 46 j., landbouwer te Zonne maire, tot f5 b, s. 5 d. h. Overtreding van het BaggerreglementL. S., 43 j., schipper te Yerseke, bij verst., tot f3 b., s. 3 d. h. Burengerucht verwekkep, waardoor de nachtrust der omwonenden kan worden verstoord: J. K., 35 j. en C. J. K., 31 j., arbeiders te Z.'zee, bij Verst., ieder tót f 10 b, s. 5 d. h. Overtreding der Visscherijwet: J. van S„ 55 j., Vis- scher te Z.'zee, bij verst., tot f 10 b., s. 3 d. h„ met verbeurdverklaring van het in beslag genomen kruisnet; J. V., 39 j., loswerkman te Z.'zee, bij verstek, tót f 5 b, s. 10 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen kruisnet. Jachtwet- en Visscherijwetovertreding: J. O., 36 j„ landb. te Dreischor, bij Verst., tot if io bi, s. 3 4 |h! A. J. F4/35 j., visscher te Z.'zee, bij Verst., tot f 3 b„ a 3 d. h.; W. F. P. van Z., 23 ahbeider te Haamstede, bij verst., tot f 10 b„ s. 10 d. h.; J. O., 32 j„ artiteider te Z.'zee, bij verst., tot if 3 b., s. 3 dj h.; J- 0.> 36 j„ landbouwer te Drei?phor, bij verst., tot f 5 b, s. 2 h.; P. R-, 32 j„ vfb-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1