Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Vrijdag 29 Juli 1921. zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. B. H. IDELER, Manufacturen. Fijne Dames- en Heeren-Zakdoeken. Zwarte Koordsajet met groen draadje, Algemeen Overzicht. binnenland. Pry a per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschynt Maandag, Woensdag g Vrydag. van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. 76ste JAARGANG. - No. 10653. Inzending op den dag van uit- Dlr. A. J. DE LOOZE Jr. Ultg.-Redact. H. J. KOSTE». sBTe v66r 11 Dit nummer bestaat nlt 3 bladen. Z I E R I K Z E E. f 5,25. Mooi) kleuren. Gegarandeerd wasch-echt. Graanzakken. Wederom oniiengen onze alom bekende: 55 cent per knot. Zeer voordoollg In het breien. Wanneer men geloof mag hechten aan de berichten rwelke ons dagelijks berei ken uit het groote Russische rijk, dan staat daar een catastrophe te gebeuren, die zijn wedergade in de geschiedenis van West-Europa wellicht niet vindt, 't Uit-* gestrekte Rijk van Czaar Lenin, die de ware staatsindeeling zou invoeren, wat hem tot heden niet gelukte en misschien wel nooit gelukken zal, is vooral in het zuidelijk deel aan hongersnood ten prooi, terwijl om de ramp nog grooter te ma ken, de cholera dagelijks honderden ten' grave sleept. In de vroegere korenschu ren van Rusland, die heele landstreken van graan voorzagen, wordt honger ge leden, zóó, dat daar een niet te stuiten volksverhuizing plaats heeft, die het be smettingsgevaar (Over nog grooter deel van het land verspreidt. In minstens 18 gouvernementen heerscht hongersnood* waardoor ongeveer 10 miliioen menschen /worden gekweld. Thans zal het meer dan ooit voor het wankele sovjetpaleis te [Moskou er op aan komen, of 't deze vloed tegen zijn peilers zal kunnen door staan. De heeren zullen een groote hoe veelheid water in hun cópimunistischen wijn moeten doen, wil men hulp van het „bourgeois" buitenland verwachten. De bekende Amerikaansche voedselrege- Iaar, Hoover, heeft als voorwaarde tot hulpverleening, d,e vrijlating van de nog in Russische gevangenschap' zuchtende Amerikaansche onderdanen, geëischt. Vóór dat zulks zal zijn geschied gebeurt er van Amerikaansche zijde niets. Iets gebeuren moet er, dat staat vast; want men kan een mil.ioenvolk, hoewel' een prooi van de kortzichtige politiek der sovjetregeerders niet aan haar vreeselijk lot overlaten. De eerste hand1 tot hulp verleening zal uitgestoken moeten wor den door het Roode Kruis. Dit denkbeeld wordt dan ook reeds in Rusland zelf ge koesterd, wat blijkt uit een poging om te Riga een hoofdcomité samen te stellen, bestaande uit vertegenwoordigers van alle godsdiensten en nationalisten, welk co mité een schakel zal kunnen vormen tus- schen het comité te (Moskou en die in het buitenland. In (Moskou bevinden zich thans vele sóvjetbestuurders uit de geteisterde stre ken, welke pogingen aanwenden om naar Duitschland te komen. Deze'houding lijkt veel op die der ratten, welke, wanneer een schip begint te zinken, zoo vlug mo gelijk zien weg te komejn. De Spaansche troepen hebben deze week in Marokko tegen de Kabijlen een echec geleden, dat hun positie daar ter plaatse ernstig schaadt, doch van geen overwegenden invloed is op den algemee- nen politieken toestand. Betreffende den uitslag van de bijeen komst van het Sinn-Fein-ministerie, wordt de grootste geheimhouding be tracht. Men vermoedt evenwel dat deze conferentie van beslissenden aard is ge weest en wijst op eèn voortduren der onderhandelingen. BUITENLAND. Ex-keizer Kar]. In Weensche politieke kringen is men ingelicht, dat de Zwitsersche regeeriDg by ex-keizer Karl reeds na zyn terug keer uit Hongarye aangedrongen heeft om na 31 Aug. ergens anders te gaan wonen. Het heet, dat de ex-keizer zelf binnenkort Zwitserland wil verlaten, omdat hy zich daar slechts geduld voelt. Spanje komt nog het meest als toe komstige woonplaats in aanmerking. Een ander plan is, om het ex-keizer Karl mogelyk te maken een plaats in Italië uit te zoeken. De Italiaansche regeering is hiertoe in principe wel be reid naar het heetmaar een eind beslissing is nog niet genomen. Wordt Spanje gekozen, dan komt een der Balearen in aanmerking, waar de Habs- bnrgers een oude bezitting hebben. De cholera in Astrakan. In de Isvestia van 8 Juli vindt men een beschryving van de cholera te As trakan van dezen inhoud. Bij het binnenvaren van de stad waar schuwt de kapitein van het schip ons, wegens de cholera geen ongekookt water te drinken. Maar de passagiers doen het toch, want de hitte is brandend, en het eenige voedsel is gedroogde visch. In de stad is overal het laatste num mer van de plaatselyke courant aange plakt dat geheel gewyd is aan de epidemie. Wij lezen, dat de cholera alle kringen der bevolking aangetast heeft, niet alleen die van de arbeiders, maar ook de iotellectueele (van art9eu en sowj et-ambten aren). Ook artsen, die geen cholera-patienten behandeld hebben, zyn aan de ziekte gestorven. Van het uit breken tot 12 Juni zyn 570 gevallen officieel aangegeven, waarvan 230 met doodelyken afloop; 88 lyders zyn her steld. Maar hoeveel menschen zyn er in de hoeken en gaten der achterbuurten bezweken De stad is niets meer dan een door vuil verstopt riool. In zeven jaar is zy niet gereinigd. ïn de huizen dringt van onderen het grondwater door en vormt stinkende groene poelen. By de haven ziet men overblijfselen van retirades, die geheel openstaan en de straten ver pesten. Vlak daarby staan stalletjes met visch en ijsbonbons. De lucht is vol vliegen, die beurtelings op vuil en de koopwaar neerstrijkenmaar de uitge hongerde passagiers van het schip koopen alles wat zij kunnen krygeD. Wij wenden ons tot de buitengewone commissie tegen de cholera-epidemie", en vragen „Is het ten minste Diet mogelijk, de straten te reinigen Het antwoord is neen. „Het vuil verbranden dan Antwoord„Wij hebben het beproefd, maar het was te nat." Kunt u niet be graven?" „Misschien wel". De commissie zal dezen maatregel nemen. Maar de cholera blijkt al verder om zich gegrepen en de visschersdis- tricten aangetast te hebben. De Kirgiezen en Kalmuken vluchten in doodsangst, zonder de uitbetaling van hnn loon af te wachten. De toevoer van vitfeh houdt dan ook op; Dieuwe voorraden komen er niet meer. Chmeesclie wraak en heidendom. Generaal Wue Tsing Toen, voormalig regeeringscommissaris te Nan Yang, werd onlangs vermoord door zyn bediende, die in een plotselingen vlaag van waanzin den generaal, diens broeder en diens chauffeur vermoordde. De moordenaar werd doodgeschoten, terwijl hij poogde de rivier over te zwemmen en zoo te ontsnappen. Zyn lijk is aan stukken gesneden, opdat deze fragmenten samen met het stoffelijk overschot van zyn slachtoffers konden worden begraven. Generaal Li-Fang-Tsjen, die opdracht heeft gekregen deze moord te wreken, heeft de gevangenneming en overbren ging naar Tientsin gelast van de geheele familie van den moordenaar, waaronder zijn oude moeder, zijn weduwe en zijn drie kinderen. De bedoeling is, hen allen dood te schieten, om de ziel van den vermoorden generaal te bevredigen. De reis van H. M. do Koningin. Het Ned. Corr.-bureau meldt, dat de Koningin en de Prinses thans het voor nemen hebben 3 Augustus met het stoomschip „Merope" naar de Noorsche fjorden te vertrekken. De Indische leening. In de St. Ct. is een bekendmaking opgenomen van den minister van kolo niën, blijkens welke de totaalsom der inschrijvingen op de 7 pCt. Nederlandsch- Indische leening 1921 A, welke worden aanvaard,' f 150.000.000 bedraagt en de inschrijvingen derhalve worden toe gewezen voor vijftien ten honderd, met dien verstande, dat inschrijvingen, die niet meer bedragen dan f 1Q0 tot het volle bedrag worden toegewezen. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. In hotel „Juliana" verga derde Woensdagavond de vereeniging Z. O. V. (Zierikzeesche Oranje-Vereeniging) onder voorzitterschap van den heer J. A. Biermasz. Mededeeling werd gedaan van de voorloopige besprekingen en gemaakte plannen om den 31sten Augustus niet on opgemerkt te laten voorbijgaan. Des [Middags hoopt men o|p het Havenplein (ouderwetsche volksspelen te houden, ter wijl aan de gymnastiekvereeniging „Rust Roest" verzocht zal worden hare mede werking te verleenen. Aan „Kunst en Eer" zal gevraagd worden des avonds een con cert te geven om 't feest luister bij te zetten. Voor vlaggen en illuminatie zorgt de bevolking natuurlijk zeLf. Uit den boe zem der vergadering werd het voorstel gedaan des morgens, even buiten de stad, als het terrein ter beschikking gesteld wordt, een vliegerwedstrijd te houden, welk voorstel door het bestuur werd overgenomen. j De lichtstoet zal natuurlijk het „glans punt" vormen, doch vooraf zal van de veranda van de sociëteit „Concordia" een openluchtbioscoop worden gegeven, wel ker films betrekking hebben op belang rijke episodes van ons Vorstenhuis, reeds gehouden Oranjefeesten, enz. Voorts zal getracht worden een Pop- penkastvertooning te doen plaats hebben, terwijl pok onderhandelingen zullen wor den gevoerd t<jt het in bruikleen krijgen van 'n groot draaiorgel, dat nu eens geen straatdeunen speelt tot in 't oneindige, maar echt Vaderlandsche wijsjes zal laten hooren. Verschillende huishoudelijke zaken wer den besproken en afgedaan. De insigne kwestie gaf aanleiding tot opgewekte discussies. Dezer dagen zal iemand met een lijst de ingezetenen bezoeken om te trachten zooveel mogelijk leden te wer ven voor de vereeniging. De contributie van f 0,25 stelt haast iedereen in staat lid te worden, hoewel natuurlijk ver wacht wordt, dat velen een zilverbon, de kleur doet er niet toe, zull|en offeren. De insignes (tevens bewijs van lidmaat schap), door enkele bestuursleden in de pót genomen, zullen hun weg wel vinden. De „inteekenlijst" vervalt, waardoor men geen liefdadigheidsidée meer krijgt bij 't koopen en dus lid worden der vereeni ging „Z. O. V." DRE1SCHOR. Vergadering van den Gemeenteraad, gehouden op Woensdag 27 Juli. Aanwezig alle leden. Voorzitter, de Burgemeester. De notulen worden na lezing onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter leest voor de kasopname by den Gemeente-Ontvaüger, welke in orde bevonden is. Ingekomen van Ged. Staten is het bezwaarschrift van den Heer A. P. der Weduwen, tegen zyn aanslag in den H.O., waarna hij is teruggebracht in de 25ste klasse. Goedgekeurd door genoemd college is de verordening op de keuring van waren, benevens de algemeene politieverordeninggoedge keurd het raadsbesluit voor opname f 10000 kasgeld. By K. B. is goedgekeurd en vastgesteld het salaris van den Burge meester op f 2000, den Secretaris op f 2000 en de Wethouders op f 75. De Commissaris der Koningin verleent den Burgemeester een verlof van 30 Juli tot 15 Augustus. De aangeboden reke ning over 1920 luidt als volgt. Ontvangsten f 65712,49s, uitgaven f 63680,61s, goed slot f 2031,88. Deze zal worden nagezien door de heeren J. W. v. d. Linde en M. van Langeraad. Mede wordt aange boden de rekening van het Burg. Arm bestuur over 1920. Ontvangen f 5209,67, uitgaven f 5251,486 Kwaad slot f 41,816. De Voorzitter deelc mee dat B. en W. een bespreking hebben gehad met eenige practici, n.l. de heeren Barendregt, Berrevoets, P. v. Dijke en C. Hoogerhuis over de nieuw te leggen spuisluis, die allen van meening waren, dat deze sluis de havendiepte op peil zou kunnen houden, zoodat hiermee een jaarlijksche uitgifte van f 700 voor het schoonhouden zou kunnen bezuinigd worden. Het werk is begroot op f 4000. Men zal er de noodige aandacht aan schenken. De heer J. W. v. d. Linde informeert nog naar den verkoop van een hoop afbraak van de dokterswoning, die zijns inziens niet had moeten geschieden. Daarna sluiting. BRUiNISSE. Ook hier is groot ge brek aan water. Ten einde daarin te voorzien heeft het Gemeentebestuur leidingwater uit Vlaardingen doen aan voeren, dat tegen 10 ct. per dracht verkocht wordt. Vele ingezetenen maak ten van deze gelegenheid gebruik. ST.-PHILIPSLAND. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maan dag 25 Juli. (Niet rechtstreeks van den corresp.) Voorzitter: de burgemeester. Af wezig met kennisgeving de heer De Ruij- ter, Wegens ziekte, en de heer Neele we gens werkzaamheden. Opening en notulen als naar gewoonte. Ingekomen was de goedkeuring van Ged. Staten van de wij ziging in het reglement op het burgerl. armbestuur. Aan de orde komt het ver doek van den heer Roozemond, Waarover in de vorige zitting de stemmen staakten. De voorzitter zegt, dat adressant nog steeds de verlangde stukken niet heeft teruggebracht, terwijl hij blijft beweren, dat ze verscheurd zijn. De heer A. M. van Dijke vraagt, kan het verzoek niet inge willigd worden, indien ze werkelijk ver scheurd zijn? De voorzitter is in vertrou wen meegedeeld, dat de stukken wel de gelijk in het bezit van adressant zijn en dat hij ze aan verschillende personen en aan het schoolpersoneel getoond heeft. De heer. Boudeling vraagt, of de voorz. na de vorige vergadering een persoonlijk onderhoud heeft gehad met Roozemond. Het antwoord luidt ontkennend. De heer Van Nieuwenhuijzen vindt, dat misbruik van vertrouwen is gemaakt, wat alle leden beamen. De heer Joh. v. Dijke vraagt, waarom men er tegen zou zijn, en of er bewijzen zijn, dat R. met ver schillende personen over de stukken ge praat heeft. De voorzitter zegt: Ja, maar ik kan hier niet verder op ingaan. Na nog eenig gepraat, wordt met algemeene stem men besloten het verzoek in te willigen, op voorwaarde van inlevering der stuk ken. Alsnu worden de rekeningen van Gemeente, Levensmlddelenbedrijf en Bur gerlijk Armbestuur, die in de vorige ver gadering waren aangeboden, vastgesteld. Hierop volgt de aanbiedjng van de be grooting over 1922, die een bedrag van ,f 67002,07 bereikt. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat voor School I een oudercommissie is benoemd, die kan ver gaderen in hot lokaai van het hoord. un A.-J.-Polder moet zoo'n commisoie nog ingesteld worden. Wegens ziekte van üijr is benoemd als kademeester Labruyere. Op een vraag van den heer Van btrien, hoe de belooning geregeld is, antwoordt de voorzitter, dat die verdeeld zat wor den. Er wordt goedgevonden het opschrift van het waarscnuwingsbord aan de haven te veranderen en het bord langs den dam aan j. A-, Stols over te doen. In plaats van Hanson is benoemd ais ge meente-bouwkundige: L. J. ALewijn en als taxateur in zake overname christelijke school A. I. Ciarisse. Bij de rondvraag in- ïoimeert de heer Van Nieuwenhuijzen naar de waterleiding. De voorzitter ver telt een e n ander van de aanbesteding. Met 11 tegen lü stemmen was het werk gegund voor 5 a 60U.000 gulden aan een aannemer uit Rotterdam en een uit Don gen. Hoewel een Duitscher belangrijk lager had ingeschreven, durfde men daar op niet ingaan. Er is nu al op 3^ 4 plaat sen tegelijk begonnen. Er zijn nog moei lijkheden met 't aannemen van werkvolk. Verwacht kan worden, dat het werk wel 2 jaar zal duren. De heer A. (M;. v. Dijkle yraagt naar het verloop van de water voorziening. De voorzitter zegt, dat er vpldpende aanvoer is, ook vóór A.-J.-Poi- djer. De schipper levert af onder toezicht. De heer. Van Strien maakt bezwaren tegen het rijden door de boeren. De voorzitter noemt dit een liefdedienst. De heer Van Strien vraagt, of er voor hoogen prijs meer water te krijgen is. De voorzitter zegt, dat de schipper niet meer kan aan voeren. |M^ssc^ien Zï)n er no8 we* andere schippers te krijgen. De heer Boudeling heeft klachten vernomen over onge regelde verdeeling en vervoer van St.- Philipsland naar A.-J.-Pofder. In het be gin ging het zonder bons. De voorzitter zegt, dat het nu wel in orde komt. Hier na sluiting. i S'1'.sMAARTENSDIJK. Alhier werd Za terdag 23 Juli een druk) bezochte verga dering gehouden van ambtenaren in dienst van Rijk, Provincie en Gemeente, gestationneerd op het eiland Tholen. De heer Huvers, secretaris van den Bond van Administratief Personeel bij 's Rijks Be lastingen ip Nederland, hield een inleiding over het onderwerp „Standplaatsaftrek". |Met algemeene stemmen werd aangeno men de volgende motie: De vergadering van ambtenaren op het eiland Tholen, in dienst van Rijk, Pro vincie en Gemeente, vertegenwoordigen de 179 ambtenaren in vergadering bijeen te St.-(Maartensdijk, den 23 Juli 1921; Gezien de beschikking van den Minister van Binnenl. Zaken, waarbij is ingesteld een Commissie, aan welke wordt opge dragen te onderzoeken p,f en zoo ja, welke wijzigingen in de bestaande rege ling van de classificatie van de gemeen ten noodig zijn te achten; Overwegende, dat wanneer het ontwerp van wet regelende den rechtstoestand van ambtenaren, wet zal zijn gewprden, de standplaatsaflrek ook op alle Prov.- en Gemeente-ambtenaren van toepassing zal zijn; Overwegende, dat paar de meening van de vergadering de classificatie der ge meenten in de bestaande verhoudingen haar beteekenis heeft verloren, en daarom behoort te vervallen; Overwegende, dat in ieder geval de levensstandaard' in de gemeenten op het eiland Tholen van dien aard is, dat die gemeenten in het bestaande stelsel te laag zijn geclasseerd; Besluit deze motie ter kennis te bren gen van de Regeering, de Volksvertegen woordiging, bovengenoemde commissie en de Pers. SCHERPENISSE. In de Mandag gehou den vergadering van den raad dezer ge meente werden de geloofsbrieven van A. A. Rijstenbil onderzocht en in orde be vonden, zoodat tot diens toelating als raadslid werd besloten. De gemeenterekening over 1920 werd voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 42448,83ö en in uitgaaf op f 42382,61, zoodat deze sluit met een batig slot van f 166,225. De ontruimingstermijn uit de onbewoonbaar verklaarde woning van de wed. M. Gunst op het gehucht Westkerke werd nogmaals met zes maanden ver lengd. De rekening van het Burgerl. Arm bestuur over 1920 werd door den Raad goedgekeurd, bedragende aan ontvangsten f479,24 en aan uitgaven f466,12. De be grooting van dit armbestuur over 1922 werd goedgekeurd met een ontvangst en. uitgaaf van f 783,12. Onder voorbehoud van een onderzoek naar de. plannen voor het locaalspoor wordt in beginsel aange nomen om te beginnen met 1 Jan. 1922, besloten een subsidie van f 100 telken jare toe te kennen voor een 3 a 4 jaar. Op een schrijven van B. en W. te St.-Maar tensdijk, inzake oprichting eener school v,oor uitgebreid lager onderwijs aldaar, wordt besloten dit aan te houden. Tot magazijnmeester bij den kolen- bond is benoemd de heer L. de Kwak Koolaard. VLISSINGEN. De Vlissingsche water leiding kan niet meer zooveel geven als voor het verbruik noodig is en de Kon. Maatschappij de Schelde heeft daardoor o.a. gebrek aan water. Om hierin te voorzien, gaat nu at en toe een tank boot, die 160 ton kan. bevatten, naar Middelburg en wordt daar gevuld met water uit de waterleiding. POST EN TELEGRAPHIE. Te Tholen is een vacature te vervullen van Leerling-Telefoniste by den inter- localen dienst. Candidaten, in het bezit van een diploma, hetwelk vrijstelling van examen geeft, genieten de voorkeur. Aangifte kan geschieden bij den Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Zierikzee, voor 4 Augustus. KERKNIEUWS. KeÖ. Herv. Keric. Beroepen Te Nienwe-Tonge, P. Kruyt te Staphorst. Te Polsbroek, W. J. van Lokhorst te Bennekom. Te Nieuw en St. Joosland, B. J. van Garderen te Sleeuwyk. Te Noordwykerhout, D. Louwerse, cand. te Arnhem. Te Anke veen (toez.), K. Eekhof te Acqouy. Te Oostkapelle P. Gijsman te Wate ringen. Bedankt voor Ommeren K. W. J. C. Hanselaar te Heerjansdam. Geref. Kerken. Beroepen: Te Ouderkerk a. d. IJssel, R. Brouwer te Baarland. Te Apel doorn, IJ. van der Zee te Nieuw-Vennep. Te Hasselt, J. Wijminga te Dronryp. Te Oudega (W.), H. Th. van Munster, cand. te Amsterdam. Te Berkel c.a., P. Nomes te Schildwolde. AangenomenNaar Soest, J. Hoek te Noord-Scharwoude. BedanktVoor Broek onder Akker- woude, H. K. van Dyk te Nes en Wierum (Fr.). Chr. Geref. Kerk. BeroepenTe Noordeloos, W. Bijle- veld, cand. te Leeuwarden. Te Aalten, S. van der Molen, cand. te Broek op Langendijk. Geref. Gem. BedanktVoor Opheusden, H. Kie viet Jzn. te Veenendaal. TAN HEINDE EN VER. Naar de Associated Prees uit Tokio verDeemt, heeft het Japansche kabinet besloten tot deelneming aan de confe rentie te Washington, ook wat betreft de quaesties, die op den Stillen Oceaan betrekking hebben. DeDaily Express meldt, dat Turkije de tusschenkomst van de geallieerden ingeroepen heeft om een einde te maken aan den Grieksch-Turkschen oorlog. Het geheele stationspersoneel te Oberlaa in Oostenrijk, de stationschef inbegrepen, is in hechtenis genomen. Zy vormden een gevaarlijke dievenbende, die de goederenwagens leeg plunderde. Te Londen is het eerste wereld congres ter bestrijding van de tuberculose geopend. Bij een ontploffing in een granaat- fabriek by Portsmouth zyn 4 menschen gedood en 4 gewond. Uit Reval wordt aan de Engelsche bladen gemeld, dat het Pan-Russische Centrale Uitvoerende Comité, Trotski heeft benoemd tot dictator met onbeperkte bevoegdheden ter bestrijding van den hongersnood, die iederen dag vreeselyker afmetingen aanneemt. In Schotland heeft een aardbeving plaats gevonden. De huizen trildenhet aardewerk viel van de kasten en van de planken en de menschen op straat hadden de sensatie, dat de bodem onder hunne voeten wankelde. De streek is van oudsher voor aardbevingen bekend geweest. Ditmaal ging de beving gepaard met onderaardsch gerommel. In de omgeving van Mannheim zijn groote boschbranden uitgebroken. De schade wordt op zes k zeven miliioen mark geschat. De Fransche bezettings troepen helpen by 't blusschingswerk. Volgens berichten uit Peking zijn de roode troepen Mongalië binnengerukt. Het groothertogdom Luxemburg beeft besloten, nu het verdrag met België gesloten is, zyn weermacht te reorgani- soeren en de vrijwilligerscorpsen te vervangen door een leger van 6000 man. By een treinbotsing by Opwyck aan de lijn Brussel—Dendermonde zyn 27 lieden gewond, van wie 5 ernstig. Het ministerie van staat der Ver. Staten heeft tot de sowjetregeering het formeel verzoek gericht om de Aineri- kaansche gevangenen in Rusland in vrijheid te stellen. Het Oosten en Zuiden van Noor wegen hebben van de droogte erg te lijden. Een gedeelte van den oogst is verbrand. Daarentegen is in West en Noord Noorwegen in de laatste dagen zooveel regen gevallen, dat het koren niet kon rijpen. Te Palermo en Triest hebben weer botsingen tusschen fascisten en commu nisten plaats gevonden. Te Palermo vielen twee, te Triest drie dooden. De Berlijnsche timmerlieden hebben besloten wegens loongeschillen tot sta king over te gaan. Hierdoor ligt het bouwbedrijf in Berlijn stil. Het geregelde binnenscheepvaart'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1