Zierikzeesche Nieuwsbode Woensdag 27 Juli 1921. zierikzeesche courant. Water uit Versche Gracht. Kennisgeving ABONNEMENT: Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor liet buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent Verschijnt Maandag, Woensdag Vrydag. 76ste JAARGANG. - No. 10652. Oir. J. OF LOOZt Jr. Ultg.-Redacl. M, J. KOSTE*. ADVERTENTIËN: van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat met ingang van Donderdag 28 Juli a.s. geen water meer uit de versche gracht mag worden gehaald; dat de langs die gracht geplaatste pom- pen alsdan moeten zijn verwijderd; dat vanaf bovenvermelden datum water beschikbaar is uit de nortonpomp op de hofstede van dhr. J. VAN DER WEKKEN, in den polder Gouweveer tegen den na volgenden prijs: f 0.50 per gewone wagenvracht voor de ingezetenen der gemeente, f 1.per gewone wagenvracht voor anderen. Zikrikzee, 27 Juli 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd: A. TIMMERMAN Cz., loco-Burgemeester. F. NAEREBOUT, loco-Secretaris. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Maandag den 1 Augustus a s., des namiddags te 2 uur, op het Raadhuis, eene openbare vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanbieding rekening „Kunst en Eer" over 1920. 3. Aanbieding gemeente-rekening c.a. over 1920. 4. Onderhandsche verpachting grond aan M. Leijdekker. 5. - Wijziging Algemeene Politieverordening. 6. Adres afd. Schouwen en Duiveland Ned. Maatschappij tot bevordering der Genees kunst tot stichting vereeniging ter be strijding van tuberculose. 7. Voorstel vergrooting 4e rang hegraaf- plaats en het rooien en verkoopen van boomen. 8. Onderhandsche verpachting mosselver- waterplaats aan W. Otte. 9. Wijziging en opnieuw vaststelling be lasting op vermakelijkheden. 10. Voorstel betreffende aanschaffing leer middelen school voor L en M. U. L. O. 11. Voorstel tot verlenging jaarmarkt. 12. Vaststelling kohier schoolgeld school voor L. en M. U. L. O. 13. Voorloopige vaststelling pensioensgrond slagen gem.-ambtenaren. 14. Adres F. A. Hoeffer om afstand ijzeren stormhoeden en klein kanon. 15. Benoeming personeel vervolgonderwijs. 16. Suppletie voorschot aan de vereeniging „V olkswoningen". 17. Adres A. van den Hoek, tot verhooging van salaris. Zierikzee, den 26 Juli 1921. De Burgemeester, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. BU ITENLAND. Politieke diefstal. Te Charlottenbung1 lieeft Zaterdag een vermetele politieke diefstal plaats gehad. Een Ibende van 7 per sonen drong daar de woning van den igiewezen Russisch en kolon el Freiberg binnen en nam' daar alle papieren, documenten en tijdschrif ten weg. Geld, juweelen en andere voorwerpen van waarde weraen niet meegenomen. Men zal zich herinneren, dat do Russische sowjetreg'eering zich door haar Berlijnsfche vertegenwoordi gers ©enige dagen geleden bij de Duitsche regeering beklaagde over liet optreden vajn kolonel Freiburg die ©en agent van Semenoff zou zijn en troepen Voi>r het Wit-Rus- sische leger zou aanwerven. Alge meen verimoedt men, dat commu nisten hied de hand in het spel heb ben. Regen in Engeland. In iden nacht van Vrijdag op Za terdag (en,op Zaterdag zelf heeft het voor het eerst sedert geruimen tijd op verschillende plaatsen van En geland flink geregend. Tegelijk daalde de temperatuur in t Zuiden. Veel regen viel er in den nacht op Zaterdag en verder overdag te Swansea. In Oost-Yorkshire regen de het Zaterdag G uur. Mjen hoopt, dal de wortelgewassen erdoor ge red zijn. In Noord-Wales regende het vrij hevig, en in Lincoln ge stadig. In Devon regende het Vrij dagnacht. De boeren die hun ko ren al binnengehaald hadden, wa ren verheugd, maar de anderen vrieëzen, dal de regen, die aanhoudt den toestand nog ernstiger voor hen zal maken. Ook in het Noor den van Leicestershire is Zaterdag eerst bij buien en daarna gestadig aan hegen gevallen. De petroleuinbranden in Mexico. Brandweermannen, die beschermd zijn door asbe:ten schilden, hebben een po ging aangewend om een van de branden de petroleumbronnen te bereiken, en de kraan af te sluiten, die den olietoevoer regelt Als deze poging faalt, zal men trachten, ze te ondergraven om de vlam men meester te worden. Twee honderd man bestrijden het vuur. (Men hoopt, dat het vuur binnen drie weken zal zijn ge- bluscht. De bronnen in de buurt zijn door aarden wallen tegen het vuur beschermd. Een berooving in een spoo rtrein. Er is een misdaad gepleegd in de buurt van Chagny (Fr.) in den sneltrein die te middernacht uit het station Dyon ver trekt. Drie gemaskerde personen drongen binnen in den eersten waggon, die zij sloten, waarna zij alle reizigers beroof den. Een officier werd gedood. De ban dieten deden den trein stilstaan en ver dwenen. Een vorstelijk huwelijksfeest. Het zilveren huwelijksfeest van het Nooische koningspaar is in het geheele land met groote festiviteiten gevierd. Een aantal deputaties verschenen reeds vroeg op het paleis om den koning en de konin gin geluk te wenschen, waarbij zij een keur van de schitterendste geschenken aanboden. i Het speciale geschenk van de Noorsche natie werd met een fraaie toespraak over handigd. In het adres, dat bij 't geschenk gevoegd was, werd vermejld, dat uit alle deelen van het land giften waren binnen gekomen, tot een gezamenlijk bedrag van 440.000 kronen. Deze som werd door de deputatie aan het vorstelijk echtpaar overhandigd met verzoek, dit bedrag te willen aanvaarden als een persoonlijk ge schenk van het volk, dat wenschte, zoo- als het in het adres heette, dat Noorwe- gen's koning en koningin een zichtbaar bewijs van de gevoelens der natie zouden hebben. Er waren talrijke geschenken van leden van het Britsche en Deensche koninklijk gezin ontvangen. De Spanjaarden in Murokko. Over dè gevechten tusschen de Spaan- sche strijdmacht in (Marokko en de Moor- sche benden wordt door den Madrileen- schen correspondent van Le Journal nog het volgende gemeld: De Spaansche troepen hebben 'n neder laag geleden tegen de opstandige volks stammen in Marokko, gevolgd' door den tragischen zelfmoord van den comman deerenden generaal met zijn geheelen staf. i Géneraal Silvestre had slechts weinig aandacht geschonken aan de berichten omtrent muiterij onder de inlandsche troepen in de verwachting, dat zijn aan wezigheid onder de oproerige soldaten voldoende zou zijn, om de orde te her stellen. De inlandsche troepen, ten getale van verscheidene duizenden, met artillerie, de den een onverwachten krachtigen aan val op de Spaansche strijdmacht op een punt, Idat bekend staat als de stelling van Annal. Generaal Silvestre, die bericht van den aanval had ontvangen en de in het nauw gebrachten troepen te hulp snelde, gaf bevel tot ontruiming van de stelling. Toen begon de terugtocht. De aanvallers achtervolgden de Spanjaarden en brachten hun ernstige verliezen toe. Niettemin waren de uit hun verband ge rukte troepen van generaal Silvestre in staal Annal te bereiken, waar zij in aller ijl verschansingen aanlegden, terwijl er dr aadloos om versterkingen werd geseind naar Ceuta en Tetoean. Inmiddels waren de inboorlingen erin geslaagd, de etappelinies van generaal Silvestre af te snijden. Teneinde een al gemeene slachting te vermijden, besloot deze, nu de vijand van alle zijden druk uitoefende, nog verder te trekken. De Spaansche strijdkrachten waren toen vrij wel geheel omsingeld door de inboorlin gen en de terugtocht naar de nieuwe stelling was een buitengewoon moeilijke taak. De troepen, die de gewonde man schappen medevoeiden moeiten bij klei ne af deelingen tegelijk terugtrekken Deze afdeelingen hadden vaak aanvallen van de inboorlingen te verduren, die charges met gevelde bajonetten uitvoerden, waar door de Spanjaarden zware verliezen leden. Generaal Silvestre was met zijn ge heelen staf te Annal achter gebleven. Toen bijna al zijn troepen vertrokken wa ren, en de toestand kritiek begon te wor den, zeide de chef van den staf tot hem: „Generaal, ik geloof, dat het thans tijd voor ons is om te vertrekken". „Natuurlijk; zorg er voor, dat de troe pen in veiligheid zijn, antwoordde de generaal op scherpen toon. Kort daarop, toen de generaal en zijn staf nog de eenige waren die te Annal waren achtergebleven, riep de generaal zijn officieren bijeen. Silvestre, die doods bleek was, sprak de officieren als volgt toe. „Heeren, voor ieder onzer is thans hét oogenblik gekomen om onzen laat- sten plicht te doen". Daarop trok de generaal zijn revolver: de officieren volg den zijn voorbeeld. Na elkaar de hand geschud en om helsd te hebben, pleegden de officieren zelfmoord. Generaal Silvestre w'as de laatste, die zich een kogel door het hoofd joeg. De toestand in Ruslund. Het is bijkans onmogelijk de gedachten van de tragedie af te wenden, die in Rus land begonnen is, maar, dit begrijpe men, daar nog lang niet ten einde is. Cholera, hongertyfus en een voedselgebrek, waar van men zich in beschaafde landen geen voorstelling kan maken, voltooien het noodlot van het land, schrijft de N. R. Crt. De provincies Saratof eh Samara, die an ders eén korenschuur zijn en in gewone jaren ongeveer 120 millioen poed graan uitvoeren, moeten dit jaar tot voorziening in de noodzakelijkst.1 tehoafte g oote hoe veelheden invoeren. In die provincies, in Archangel en zijn omtrek enz., is boom schors reeds het algemeene voedsel ge worden. Vergiftige zuring, landschild padden en veldmuizen moeten als mep,- schelijk voedsel dienen. De hongersnood zal erger worden dan die onder het tsa ristische regime van 1891. (Maar hoeveel slechter staat de ongelukkige bevolking ervoor dan toen. De hongersnood gee.elt een reeds sedert jaren grootendeels on dervoed volk. Het spoorwegverkeér, op hetwelk men voor een sneile voorziening van de geteisterde streken zou moeten rekenen, verkeert nog steeds in de groot ste desorganisatie door gebrek aan loco motieven, ander rollend materiiel en be hoorlijke werkkrachten. Als W.-Europa hulp wil brengen, is het nog de vraag,, of zij de plaatsen zal bereiken, waar zij noodig is, want de uitgehongerde bevol king heeft hare oude woonsteden verlaten en oen volksverhuizing ondernomen, die de overlevenden steeds verder van honk voert. |Men bestormt de weinige spoortrei nen, om het gebied van den honger zoo snel mogelijk te ontvluchten. Do schoepvaart op Duitsche rivieren. De waterstand van de Elbe is tenge volge van de voortdurende droogte, der mate lager, geworden, dat men kan ver wachten, dat binnenkort de scheepvaart op deze rivier geheel moet worden stop gezet. Reeds thans varen de vrachtkanen met een derfde van de gewone ladihg, enkelen zelfs met een vierde, terwijl de passagiersbooten slechts een beperkt aan tal personen kunjnen meenemen. Op de boven-Weser is het wein:g beter. De wa- teistand is daar nog slechts 83 c.iM. De zijstroompjes zijn reeds geruimen tijd uit gedroogd en de stoomtooten varen n g slechts met halve lading en kunnen el kaar ternauwernood passeeren. Stortregens in Australië. Hevige stormen en regenbuien hebben naar een telegram nit Melbourne aan de Times meldt, Nieuw Zuid-Wales ge teisterd, van Sydney noordwaarts tot Queensland. Ze werden gevolgd door geweldige overstroomingen der kust- rivieren. Over een groote uitgestrekt heid is schade gedaan aan eigendommen en ook is er een aantal personen ver dronken. De noordwestelijke districten zyn onder water gezet, en een man, die in het overstroomde land aan alie zyden door water was ingesloten, moest met een vliegtuig worden bevrijd. De droogte in Canada. Uit Toronto wordt bericht, dat de graanoogst in Canada ernstig door de hevige droogte wordt bedreigd. In Zuid- Alberta wordt minder dan twee derde van de opbrengst van verleden jaar verwacht. Uit Saskatchewan echter komen gunstiger berichtenmen ver wacht daar, dat de oogst gelijk zal zijn aan die van 1915. In de prairies is het buitengewoon droog en warm en 't veevoedsel wordt by den dag schaar- scher en moeilijker te vinden. In Ontario is sinds menschenheugenis niet zulk een langdurige droogteperiode geweest. Ontploffingsramp te Pola. In de nabijheid van Pola (Istrië) is een kruitmagazijn, waar enorme hoeveel heden munitie waren opgeslagen, in de lucht gevlogen. De huizen in de stad schudden op hun grondvesten en de meeste vensters werden verbrijzeld. Een bosch in de buurt van de stad geraakte in brand. Volgens de jongste berichten zyn er verscheidene dooden en een honderdtal gewonden. BINNENLAND. De gevolgen van de droogte. iWie namen iels over uil de N. R. Crtwaaruit een pessimistische kijk bjlèek ten opzichte van de ge volgen Ider droogle, als prijsverhoo- ging, speculaties enz. enz Ook werd in idial verband gewezen op den droogtetoestand in vrijwel alle lan den in Amerika, Azië en Australië Thans wordt in datzelfde blad be weend, dat te veel gegeneraliseerd wordt. Wat Noortd-Am'erika betreft, al heeft men daar. droger periode ge kend dan andere jaren, toch kwam men lot een opbrengstcijfer van den graanoogst 4 pCt. b^ven 't vorige jiaar. Canada belooft -pelfs een gro.oter oogst dan in 1920, terwijl Argentinië ook oen goede oogst verwacht. Met Australië is 't eveneens zoo. Frank rijk, Duitschland en Italië hebben ook niet te klagen. Van genoemde uitvoerlanden wordt nog voldoen de tarwe in ruime mate aanigeblo- den en dit geheele seizoen zijn tie verechepmgen naar Europa zeer groot geweest en geheel voldoende voor de behoefte. Ook' wat voediergraan betreft zij'n de vooruitzichten in de belangrijk ste uitvoerlanden gunstig. Noord- Amerika heeft nog groote hoeveel heden m'aïs van den ouden oogst beschikbaar, terwijl wook de nieu we oogst zich zeer goed ontwikkelt. Ook Argentinië is nog in staat zeer veel maïs te verschepen, terwijl bovendien Roemenië noig geregeld flinke hoeveelheden van den ouden oogst, levert en de nieuwe -oogst een ruimere opbrengst belooft. V,an ver hooging van maïsprijzen heeft men dan ook in den graanhandel tot nog toe zeer weinig gemerkt. Het ziet er dan ook niet naar uilj dat eien groote speculatie in veevoeder is te verwachten. De Indische leening. Op de Indische leening van 75 miiLoen gulden is in totaal voor meer dan 150 milnoen ingeschreven, zoodat betrokke nen ongeveer de helft van de bedrage. waarvoor zij ingeschreven hebben, zal kunnen worden toegewezen, met dien ver stande nochtanc, dat inschrijvingen van niet meer dan f 100, ten volle zul en wor den toegewezen. In verband met de nog niet afgeloopen verificatie op het de;?ar.ement van kolo niën van de inschrijvingen ka.i de toe- wijzingscoëfiicient nog niet nauwkeurg vastgesteld worden. Verwacht wordt ech ter, dat binnenkort daarvan m de Neder- landsche Staatscourant mededeeling zal kunnen worden gedaan. Het ontwerp-verdrag van Washington. Bij de Tweede Kamer is thans inge diend een zestal wetsontwerpen be treffende voorbehoud der bevoegdheid tot toetreding tot het ontwerp-verdrag van Washington, betreffende le. beperking van den arbeidsduur in nijverheidsondernemingen tot 8 uren per dag en 48 uren per week2e. de werkeloosheid3e. den arbeid van vrouwen vóór en na hare bevalling 4e. den arbeid van vrouwen gedurende den nacht5e de vaststelling van den leeftijd, waarop kinderen mogen worden toegelaten tot het verrichten van arbeid in nyverheidsondernemingen6e. den nachtarbeid van jeugdige personen, werkzaam in de nijverheid. De heidebrand bij Amersfoort. De Minister van Oorlog heeft een bijzondere tevredenherdsbetuiging ge richt tot de troepen van het garnizoen te Amersfoort en omgevingwelke hebben deelgenomen aan het tegengaan van de bosch- en heidebranden in de omstreken dier stad. De strijd om een nalatenschap. Thans hebben de Ncderlandsche, nog steeds twistende erfgenamen van Peter Teyler van der Hulst in Engeland nog een aantal mededingers gekregen. Negen Schotsehe families, alle Taylor geheeten, hebben zich aangegord om den strijd te beginnen teneinde elkander het vermogen van 5 millioen pond ster ling te betwisten. Ook beweren allen, dat zij regelrecht afstammen in de mannelijke linie van Pieter Teyler Muiravon, nit Stirling- hamshire, die, naar men weet een rijk koopman was nit de achttiende eeuw en eigenaar van een gansche handels vloot. Het verhaal gaat, dat bij in het jaar 1709, na een twist, van zijn ouderlijk huis te Muiravon wegliep en zich naar Amsterdam begaf. Hier voegde hij den naam van der Hulst aan zijn familienam toe. Toen hy 145 jaar geleden stierf, liet hy bezittingen na in Engeland, Amerika, Frankrijk en Nederland. Vol gens zijn laatste wilsbeschikking moest zyn vermogen in tweeën worden ge splitst. Een deel moest worden gebruikt om er 32 armenhuizen mede te onder houden, alsmede een museum, dat by te Haarlem stichte. Het tweede gedeelte van het groote vermogen beval hy, op een som van 10 000 pond na, op rente te zetten gedurende een eeuw lang en wanneer zoo jaar op jaar rente bij het kapitaal was gevoegd, moest het bedrag worden verdeeld onder de naaste erf genamen van zijn vaderszijde. Met de opgezamelde rente bedraagt het kapitaal thans 5 millioen pond sterling, oftewel zestig millioen gulden. Dit i9 dus het bedrag, waarom de vele erfgenamen thans aan het kijven zijn. Zij beweren voorts nog, dat er vier gezegelde enve loppen zy'n, wier inhoud onbekend is en die volgens het testament te Haarlem moesten worden geopend na 1C0 jaar. De Tabakswet. Het St bl. no. 1004 bevat een Kon. besluit van den 21en Juli 1921, houdende vaststelling van den dag waarop artikel 81 der Tabakswet (St.bl 1921, no. 712), in werking treedt. Daarbij is bepaald, dat dat artikel in werking treedt met ingang van den 4en Augustus 1921. Bond voor Staatspensionneering. Te Utrecht is Dinsdag de algemeene vergadering van den Bond voor Staats pensionneering gehouden. De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat overwogen moet worden hoe de bond in de algemeene politiek zyn rol zal hebben te spelen. Ook zal besproken moeten worden op welke wijze het werk van de Raden van Arbeid contact of tegenstelling vindt met den bond. Zien we om ons heen, zeide spr., dan zien we overal lauwheid en pogin gen om zich aan den gemeenschapsplicht te onttrekken en zoo weinig mogelijk belasting te betalen. Men vreest aan hen, die daarop recht hebben, staatspensioen te verleenen, maar verspilt aan den anderen kant het geld aan militaire uit gaven, onderwya en sociale uitgaven. Ds. Spaargaren deelde een en ander mede over de petitionnementsactie. De oommissie is dankbaar, maar niet vol daan. Vooral de groote plaatsen stelden teleur. Thans is het aantal handteeke- ningen 158,000. De ministerieele crisis. Naar het Ned. Corr. Bureau ons meldt, is de kabinetscrisis door minister Ruys de Beerenbrouck opgelost in den zin van reconstructie van 't tegenwoordige kabinet ten aanzien van twee portefeuil les. Minister de Vries zal als minister van financiën worden vervangen door jhr. mr. D. J. de Geer, lid van de Tweede Kamer en thans burgemeester van Arnhem, terwijl de plaats van luitenant- generaal Pop als minister van oorlog zal worden ingenomen door den heer J. J. C. van Dijk, thans directeur van de Topografische Inrichting, die tevens zal optreden als minister van marine ad interim. De heer De Geer is, naar men weet, christelyk-historisch, terwyl de heer Van Dijk behoort tot de aDti-revolutionaire party. De benoemingen van de beide nieuwe ministers, die zullen ingaan Donderdag 28 dezer, zyn binnenkort te verwachten. De droogte en de oogst. Uit een overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 20 Juli j.l., samengesteld naar gegevens verstrekt door de correspondenten van de directie van den landbouw en door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut, blijkt o. a. Hoewel de droogte voor het gras zeer nadeelig wordt genoemd en de stand van sommige andere gewassen, als boek weit, vlas, klaverzaad en tabak onvol doende is, kan niet worden gezegd, dat de oogstvooruitzichten over het algemeen byzonder ongunstig zyn. Granen ver- toonen in het algemeen een goeden stand. Rogge en tarwe zijn boven het normale. Wintergerst gaf een bevredigend gewas. Erwten laten in de streken, waar zy het meest worden verbouwd, een goeden stand zien. De stand der suiker bieten beloofc een bevredigenden oogst en ook de stand der consumptie-aard appelen is in de voornaamste cultuur centra vry goed. Uit Stad en Provincie. Bij Kon. besluit van 19 dezer is aan den heer A. van der Weijde te Ellemeet, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als heemraad van het waterschap Schou wen. Bij de Zaterdag te Goes gehouden wedstrijden der K. N. G. V. behaalde in de afd. „Driekamp Dames", „Olympia" te Tholen de 3e prysin de driekamp meisjes' Ver. wedstrijd le prijs Olympia Tholen; „driekamp jongens 14-15"; Ver. wedstryd. 3e pr „Olympia" Tholen NIEÜWERKERK. In hotel „De Mee- baal" is Dinsdagavond voor een goed bezette zaal door den heer Laernoes nit Vlissingen een bespreking gehouden over de vooroefeningen by den Vrywilligen Landstorm. De welbekende spreker mocht ook nn weer zyn werk bekroond zien, door toetreding van een meer dan voldoend aantal jongelui, om op Nieuwer- kerk een afdeeling Vrywilligè Landstorm te krygen. A.-J.-POLDER. Terwyl Dinsdagmiddag een tiental personen uit Oud-Vossemeer, die alhier werkzaam zijn, buitendyks voor den Willempolder in de Mosselkreek een bad namen, had Pieter Verkerk, 18 jaar, de onvoorzichtigheid te ver nit den wal te gaan, waardoor hy in de zoogenaamde vaargeul voor de oogen zyner makkers in de diepte verdween. Een zekere van den Bosch uit Bruinisse, de eenige zwemmer van het tiental, welke reeds half aangekleed was, trok direct zyn kleeding weer uit. Alle pogingen om den drenkeling te redden bleven vruchteloos. Tot Dinsdagavond is met behulp van een motorboot naar het lyk gedregd, echter zonder resultaat, STAVENISSE. In de Maandag alhier gehouden gemeenteraadsvergadering we d vastgesteld de rekening en verantwoor ding der gemeente over 1920. De inkom sten hadden bedragen f 45240,781/2: uit" gaven f 4; 620,46, zoodat en een goed slot was van f611,32!/2. Die van het plaatse lijk armbestuur wees aan: inkomsten f 2081,671/2: uitgaven f 2005,501/2, 'dus een goed slot van 176,17. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten geen pensioensstoriing >meer te verhalen op de gemeente-ambtenaren. YERKOOPINGEN, ENZ. KERKWERVE. Ten overstaan van no taris F. J. H. Jespers te Renesse, werd publiek verkocht het hofsteedje van den

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1