Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL B IN N E: N LAND. Uit Stad en Provincie. FlnanclBpl Nieuws. behoorende by de van Woensdag 6 Juli 1921, no. 10643. De kerkelyke coalitie. Naar de Tel. verneemt, zijn de drie Ker kelijke partijen in de huidige politieke crisis tot overeenstemming gekomen on der beding, dat van Protestantsche zijde op de behandeling der Zondagswet niet meer zal worden aangedrongen, als de Katholieken de opheffing van het pro- cessie-verbod met rust laten. ZIERIKZEE. (Maandag 18 Juli a s. zal te (Middelburg een algemeene vergadering Worden gehouden van den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond. Jhr. R. de Muralt zal in die vergadering een voor dracht houden over „Oevervallen en Oeverafschüi vingen." Maandagmiddag! opende de burgemeester van Middelburg, de heer P. Duinon Talc, dc Nijverheids- tentoonstelling (N.IJ.T.E.M.) in de zalen en den tuin van het Schut tershof, te houden lot en met 14 Juli. Deze tentoonstelling biedt den bezoekers een 70-tal stands van zeer uiteenloopenden aard. In den tuin is een aardige tearoom imet een inwerking zijnde electrische taartjes- bakkerij en een bioscoop, waar o.a. een film wordt vertoond, te Middel burg opgenomen. De bezoekers hebben overdag gra tis toegang tot de zalen van het Kunstmuseum'. i Maandagmiddag tegen twee uur, toen tal van menschen naar de haven liepen, denkend dat een heel laag vliegende hydroplane zou dalen, kwam het zoontje van den heer V. zoodanig te vallen, dat hy een zyner armen brak. Prov. Staten van Zeeland. De Staten stellen voor aan de provinci ale Zeeuwsche vereeniging het Groene Kruis voor bevordering van de wijkver pleging in plaatsen waar deze zich nog baan moet breken f 1000 subsidie te ge ven onder enkele voorwaarden. RENESSE. Het bezoek aan het strand is tegenwoordig bizonder groot. Vooral 's Zondags heerscht er groote levendig heid. Geen wonderEr is ook veel aan trekkelijks prachtige vergezichten van den top der blanke duinenheerlijk, breed strandlommerrijke dreven de wyde, rustelooze zeesierlyke wandel wegen. Als men nu weet, dat a.s. Zondag het muziekgezelschap van Brouwers* haven zich zal laten hooren, hetzij op de fraaie tent in de kom van het dorp, hetzy in de nabijheid van den theetuin aan den voet van het duin, dan zullen zeker weer duizenden opgaan naar het heerlijke, ruime, rustige lustoord Renesse. BRUINISSE. lil de vergadering door de% raad dezer gemeente ge houden, welke door alle leden werd bijgewoond, werd na goedkeuring mededeeling gedaan van de gehou den kasopname. Alles werd in orde bevonden. In kas was 1' '3386,6G. Ingekomen was een brief van Ged. Stalen houdende toezending van hel goedgekeurde kohier van den II.O. een brief van het Waterleiding-Co mité, verzoekende opgave van de namen der personen, die comparee- ren zullen bij liet opmaken van de akte en tevens den datum van het raadsbesluit van toetreding. De voorzitter deelt naar aanleiding daarvan mede, dat de raad indertijd wel een besluit tot toetreding ge nomen heeft, doch B. en W. achten dit niet genoegzaam omschreven in verband, waarmede zij tien raad voorstellen een besluit le nemen, zooals wordt voorgesteld, wat met algemeene stemmen wordt aange nomen. De burg. en de secretaris worden aangewezen om te compa- reeren bij het verlijden van de akte. Ingiekomen is de begrootiug van de Gezondheidscommissie over 1922, waaruit blij lel dat deze kosten be dragen f 135,05; goedkeuring werd verleend aan het voorstel van B. en W. om de Zate in de liaven, welke stond ten name van L. Ju- melet Hz. over te schrijven óp naam Van Iz. de Jonge; aan L. Dorst en Marc, van den Berge wordt op hun verzoek voor een half jaar afschrij ving verleend van de hondenbelas ting. Door den raad wordt eene ver ordening vastgesteld lot heffing van Hoofdelijken Omslag voor het Ujd- yak van 1 Jan. 1922 -1 Mei 1922; liet betreft 1/i van den aanslag over '21. Vas/gesteld wordt eene verorde ning op het vervolgonderwijs, even- zoo eene voor de schoolcommissie. Inplaats van den lieer Van' den Beiig, afgetreden hoofd der school, wordt benoemd dhr. Minder houd. Ook wordt eene verordening vast gesteld voor den Franschen cursus. In verband met de gewijzigde sala- rieering van B. en W. en secretaris, wordt de begrooting 1920 gewijzigd. De pensioensgrondslag van eenige gemeente-ambtenaren wordt voor_ loopjig! vastgesteld volgens het be drag der tegenwoordige jaarwedden. De voorzitter deelt mede, daL inder tijd is ingekomen eene aanvrage van Stoffel Capeilc, verzoekende te be vorderen, dat hij premie van het Rijk ontvangt voor den bouw van 12 woningen en tevens hypothecair crediet er voor. Van den Minister van Arbeid is dezer dagen bericht ontvangen, dat hem eene premie is toegekend van t S900 en over het verzoek om hypotheek zal nader worden beslisl. In eene volgende vergadering znl over liet borg zijn der gemeente beslist worden. 4 Ingekomen is ook een circulaire der gasfabriek te Zierikzee inzake de levering Van glas aan deze ge meente. Naar aanleiding daarvan heeft de voorzitter een conferentie gehad met den directeur der gas fabriek en de andere besturen van dit eiland, waarbij besloten is deze zaak nader te bespreken in de ver schillende raden. De voorzitter stelt voor om voor de behandeling dezer zaak eene commissie te benoemen, bestaande uit de heeren Bolier, Wem'mers en Van den Berg, wat wordt aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Van den Berg, ol' nog r.iA is begon nen niet liet vernieuwen van het riool op de hofstede van den heer F. Kik. De voorzitter deelt mede, dat hij er nog niets van heeft ge hoord en dat als cr binnenkort geen bericht komt van den eigenaar, nog maals op spoedige behandeling zal worden aangedrongen. De verkoop van den gemeen telijken mesthoop heeft f 300 op gebracht. Kooper was de lieer M. Padmos. ONDERWIJS. BRUINISSE. Het was Vrijdag, 1 dezer, een gewichtige dag voor dep heer F. G. v. d. Berg, hoofd der openb. lagere school alhier, toen hij afscheid nam van zijn leerlingen en het onderwijzend personeel, na een diensttijd'van meer dan een halve eeuw bij het onderwijs, waarvan 42 jaren ongeveer te Bruipisse. Op dienzelfden dag is zijn opvolger, de heer L. Minderhoud geïnstalleerd. Des namiddags te 2 ure waren bijeengekomen in een der versierde schoollokalen de heer v. d. Berg met zijn familie, de heer Minderhoud met zijn ge zin, de leden van den gemeenteraad, de schoolcommissie, de oudereómmissie, de commissie tot wering van schoolverzuim en enkele genoodigden, allen met hunne dames. Toen allen gezeten waren, nam de bur gemeester, de heer S. Hage, het woord. Hij dankte op hartelijke wijze den heer v. d. Berg voor al hetgeen hij had ge daan in dat lange tijdperk in het belang der schooljeugd van Bruinisse, hem toe- wenschelnde, dat hij nog vele jaren mocht genieten van zijn welverdiende rust. Ver volgens nam het woord de heer Okkerse, die hem namens het onderwijzend perso neel zijn warmen dank betuigde voor de vriendschappelijke samenwerking ge durende de vele jaren dat zij hadden ge arbeid aan de opvoedipg der kinderen, die aan hunne Zorgen werden toever trouwd. Hij wenschte, dat het den schei denden patroon gegund mocht worden, nog een reeks van jaren te genieten van Zijn rust met allen, die hem lief en dier baar Zijn. Daarna nam het woord de heer Van Oeveren, gemeente-secretaris, die dhr. v. d. Berg dankte voor zijta hulp, welke hij: steeds van hem kreeg, in zake 't onder wijs. Ten slotte verkreeg ds. Waarden burg het woord en dankte dhr. v. d. Berg vriendelijk voor den steun, dien hij altijd van hem1 genoten had bij het catechetisch onderwijs. De heer v. d. Berg dankte daarna ieder der sprekers afzonderlijk voor hun harte lijke woorden en hoopte, dat hunne goede wenscheïi in vervulling mogen gaan. Daarna had de installatie plaats van het nieuw benoemde hoofd, dhr. Min derhoud. De burgemeester heette hem hartelijk welkom, wenschte hem toe, dat hij in gezondheid hier zijn arbeid mocht verrichten en het vertrouwen mag ver werven der ouders, die hup kinderen aan Zijn zorgen zullen toevertrouwen. Daarna nam dhr. Okkerse het woord om den nieuwen chef namens zijn col lega's te verwelkomen, er den wensch aan toevoegende, dat zij samenwerken mogen om de school in bloei te doen toenemen en om dat doel te bereiken gaf bij hem de verzekering, dat hij op de me dewerking van het personeel kon reke nen. Vervolgens nam nog het woord ds. Waardenburg, die hem ook hel welkom toeriep en hoopte op vriendelijke samen werking i:n verband met het catechetisch onderwijs. De iheer Minderhoud dankte iederen spr. afzonderlijk; niets is hem liever dan een hartelijke samenwerking voor een ge meenschappelijk doel en het vertrouwen, dat in hem gesteld wordt, hoopt hij zich waardig te maken. Hiermede was het officiëele gedeelte van den dag afgeloopen en begon het schoolfeest. De heer v. d. Berg met zijn familie vergezeld door het gemeentebe stuur ging alle klassen rond en in iedere klas werd hem een afscheidslied toege zongen. In de hoogste klasse werd hem door een der leerlingen een bouquet aan geboden en een andere leerling overhan digde hem het souvenir der schoolkinde ren. Getroffen dankte de heer y. d. Berg voor dit blijk van liefde. Vervolgens ging het nieuwe hoofd alle klassen rond en werd overal met wel komstliederen begroet. Een der school meisjes uit de hoogste klasse bood hem een bouquet aan, waarvoor dhr.VMinder- houd vriendelijk dankte. Den ganschen middag bewoog zich door de prachtig versierde lokalen der school een groote menschenmassa. Men kon het zien, dat de ouders genoten van de vreugde, die de kinderen smaakten en een woord van lof en dank mag niet ont houden worden aan het gemeentebestuur, dat op het initiatief vam het raadslid dhr. v. d. Berg de kinderen rijkelijk onthaald heeft. Een woord van lof komt ook tóe aan het opderwijzend personeel voor de keurige versiering der schoollokalen. Aan het eind der feesteijke bijeenkomst ging de heer; v. d. Berg nog eenmaal alle klassen rond, waarop toen alle leerlingen nog een kleine versnapering werd aange boden en hem een laatste afscheidslied werd toegezongen. Buiten het schoolgebouw tredende werd dhr, v. d. Berg op het schoolplein spon taan een warme ovatie gebracht door scholieren, oud-leerlingen en ouders der schoolgaande jeugd. Des avonds had er nog een gezellige bijeenkomst plaats ten huize van den heer v. d. Berg, waar hem onder een gepaste toespraak van den heer Okkerse namens het onderwijzend perso neel eert prachtig souvenir werd aangebo den. Getroffen door dit onverwachte blijk van vriendschap en hoogachting bedankte dhr. v. d. Berg in welgekozen woorden hen, die hem deze aangename verrassing hadden bereid. Dat h'et dhr. v. d. Berg vergund moge Zijn, nog vele jaren te smaken zijn wel verdiende rust, is ongetwijfeld de wensch' der Bruinissenaren. LANDBOUW EN VEETEELT. Zooals bekend, wordt door den Bond van Paardenfokkers op Schouwen en Duiveland op Dinsdag 19 Juli a.s. voor de eerste maal een fokpaardendag ge houden, gevolgd door een Concours- Hippique en wel op een weiland welwillend afgestaan door den WelEd. Heer A. J. van Schelven te Zierikzee, aan den Oudenweg. Het feit dat er 280 nummers voor deelname zijn ingeschreven, doet ver wachten dat deze eerste fokdag van paarden uit ons eiland, wel kans van slagen heeft. 's Morgens om 9 uur begint de ten toonstelling van Hengsten, Fokmerriën enz. enz. van het Ned. Trekpaardenras op Schouwen-Duiveland. Om half 3 worden de bekroonde dieren in den ring gebracht, terwijl dan tevens de uitreiking der medailles plaats heeft. Tydens dit défilé geeft het muziek gezelschap „Cresendo" van Dreischor, dir. dhr. J. F. A. Thcewis op het terrein een uitvoering. Na afloop van de eigenlyke fokdag zal de gymnastiek vereniging „Rust Roest" op 't Havenplein een uitvoering geven, tenvyl om half 9 in den tuin van de sociëteit „Concordia", voor de leden van den B. v. P. F. met hun huisgezin, benevens de leden der sociëteit, een muziekuitvoering gegeven zal worden. Het tere-comité bestaat uit de heeren Mr. A. J. F. Fokker van Crayestein van Rengerskerke, voorzitter, J. C. v. d. Have te Oosterland, A. v. d. Weyde te Ellemeet, J. W. v. Oeveren te Kapelle bij Zierikzee en F. Koopman Cz. te Rijswyk. In het bestuur hebben zitting de heeren J. Doeleman Jz., voorzitter, S. J. Gast, vice-voorzitter, M. J. Klompe, secr.-penniugm., V. M. Krepel, F. C. v. d. Bout Lz J. J. Geluk en C. Padmos. De juryleden zijn in drie groepen verdeeld. In de eerste groep hebben zitting de heeren P. Vogelaar te Anna- Jacoba-Polder, B. C. Puijlaert te Sas van Gent en P. Zuydweg te Kats. In de tweede commissie de heeren L. van Dixhooru te Axel, G. Luijk te Vlake en C. A. do Bruyckere te Breskens. In de derde commissie de heeren A. H. Aer- noudts te Sluis, A. Wisse, Anna-Jacoba- Polder cnG. J. de Wilde, St.-Maartensdijk. Een aantal fraaie medailles zijn uit geloofd in de verschillende categoriën. Wanneer mooi zomerweer deze eerste fokdag begunstigen zal, belooft het voor de liefhebbers van het paardenras een schoone dag te worden. Door het dag. bestuur der Mij. tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland is aim de Prov. Staten Van dit gewest een adres ge richt, waarin wordt verzocht om, in tegenstelling met hel advies van Ged. Stalen, te willen bevorderen, dat aan de Z. L M. wederom een prov. subsidie wordt verleend van f 40Ó, voor ide jaren 1921 en 1922. De aandacht wordt er op geves tigd, dat het besluit der Staten be slissend zal zijn met betrekking lot het al of niet blijven voortbestaan der merrie-premie-keu ringen van wege de Z.L M. THOLEN. Vrijdag j 1. werd alhier een provinciale geitenkeuring gehou den. Keurmeesters waren de heeren Zwagerman, Sietema en Versluijs. Aangevoerd werden -10 geiten, waar van voor liet plaatselijk stamboek werden goedgekeurd (5 stuks en voor 't Provinciaal Stamboek 1. Thans zijn voor de provincie ingeschreven totaal 9 en in. het plaatselijk stam boek 18. Door de keurmeesters werden aan de houders der geiten zeer nuttige wenken gegeven op het gebied van fokken, voeding, stalling enz. Ook werden een 8-tal houders ten zeer ste aangeraden, hunne geiten naar dc tentoonstelling te zenden. Van de zijde van het publiek was da belangstelling groot, evenzoo van da houders. Wegens den toestand der kas werden geen prijzen beschik baar gesteld. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Vliegerongeluk. Luit.-vlieger Backer is Maandagmiddag by Veere bij oefening met een hersteld vliegtoestel vermoede lijk door het weigeren van den motor met den dikken mast van een beton- ning8vaartuig in aanraking gekomen. Het vliegtoestel werd vernield, en de mast is gebroken. Luitenant Backer is aan hoofd, arm en been gewond en naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. Motorongeluk. Te Eist (Betuwe) is de 35-jarige heer Hilckmann van Nijmegen met zyn motorrijwiel tegen een boom gereden en gedood. Een achter hem zittende jongedame bleef ongedeerd, Een „jong" paar. Te Zierikzee is een paartje in ondertrouw opgenomen waar van de bruidegom 83 en de bruid 60 „lentes" telt. De rol van Zuurbier. De rol, die de heer Zuurbier, de partijgenoot van Had- je-me-maar, in den Amsterdamschen Raad gaat spelen, wordt nu eenigszins duide lijker. Toen de voorzitter zijn naam afriep, antwoordde hij„Vandaag niet noodig". De voorzitter zeide daarop dat dit geen deelnemen aan de stemming was. „Dan stem ik blanco", antwoordde de heer Zuurbier. Toen de voorzitter hem erop wees, dat dit niet ging, dat hij, als hij niet stemmen wilde, vóór de stemming moest weggaan, verliet de heer Zuurbier de zaal. Dalende vleeschprijzen. In Groningen is het gebruik van Deenseh en Argen- tijnsch vleesoh in die mate toegenomen, dat de prijzen van het slachtvee per kop zyn gedaald in één week met pl.m. f 100, terwijl de pryzen der varkens mede zeer dalende zyn. „Lieve" Landgenoote. Onder de bolsje wistische agenten, die te Constantinopel door de Engelsche politie zijn gearres teerd wegens een samenzwering, bevond zich een Hollandsche vrouw, die even eens propaganda voor de bolsjewiki had gemaakt. Vrij en blij. Een bekend 78-jarig venter J. K. in Schoterland (Fr.), die vaak overnachtte in schuur of hooiberg, was voor eenigen tijd in het gemeente lijk armhuis opgenomen. Hij heeft nu ontslag 'gevraagd en deed dat met de woorden: „Heeren, ik heb het hier best, maar dat stilzitten is voor my niet uit te houden, ik moet de wereld weer in". En hij is weer gaan venten. Dugs, de kapitalist Door den heer Duyslid der Tweede Kamer, is te Gorssel een terrein aangekocht', waarop een landhuisje zal worden gebouwd. Da heer Days schynt dus het voor beeld te volgen van mevr Roland-Holst. Het schijnt in deze „rotte maatsehappy" toch niet zoo slecht te zyn INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden, fdijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U dit stukje in uw geëerd blad op te nemen, waar voor ik U bij voorbaat dank zeg. Het gemeentebestuur laat, ter bestrijding van de ook in onze gemeente voorkomende werkeloosheid, de zoogenaamde Kleine Kaai vol met zand rijden. Elke arbeider, die zonder werk is, behoeft zich maar a^n te melden en hij kan dadelijk aan het verdienen gaan. Een prachtige uitkomst voor de vele werkeloozen dus, doch naar het schijnt een even prachtige gelegen heid voor wat al te schraperig aange legde niet-werkeloozen om tusschen de bedrijven om door ook wat uit de ge meentekas te trekken. Is 't geen schande, dat menschen, die altijd voor zich zelf werken, thans, nu het wieden gedaan is, door mede te arbeiden aan bovenge noemd werk, oorzaak zijn, dat er door het groote aantal werkkrachten geen volle dagen gearbeid kan worden; en wordt het niet meer dan tijd, dat 't ge meentebestuur bovenbedoelde schraap- halzen eervol ontslag geeft met dankbe tuiging voor de vele en gewichtige dien sten den lande bewezen?" St.-Maartensdijk, 30-6-'21. X. Mijnheer de Redacteur! In de Niemvsbode van 27 Juni jJ. kwam voor een ingezonden stukje van den heer F. D. van Vesseiu te Bruinisse, waarin deze meende critiek te moeten uitoefenen op het feit, dat ter gelegenheid van het aftreden van het Hoofd der openbare school en in stallatie van het nieuwe hoofd, de gemeente raad voor het geven van een feestje voor de schoolkinderen, een zeker bedrag heeft ge voteerd. In Uw blad van 29 Juni j.l. kwam onder het nieuws een berichtje voor van Bruinisse, hetwelk ons meldde, dat dit raads besluit werd aangenomen op voorstel van één der anti-revolutionnaire leden, welke is een erkend voorstander der bijzondere school en wel met algemeene stemmen. Tk bezocht de school waar werd feest gevierd en legde mijn ooren te luisteren en gaf mijn oogen de kost; in plaats van critiek van het aanwezige publiek te hooren, ver nam ik slechts grooten lof en onverdeelde waardeering voor de ontzaglijke moeite, waarmede allen hadden bijgedragen om dit prachtige feest zoo te doen slagen. Ik geloof, dat de wijze waarop dit feest is gearrangeerd engevierd, den heer Van Vessem afdoende heeft bewezen, dat zijn schrjjven in deze absoluut is misplaatst. Bovendien heeft de bijzondere school, welke verleden jaar feest vierde bij de installatie van zijn nieuw Hoofd, zijne eigene fondsen, doch de openbare school niet, daar de in komsten vloeien in de gemeentekas. Bruinisse, Juli '21. EEN LEZER. Beurs van Amsterdam, 5 Juli. 8TAATSLEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. 8. obl. 1918 f 100 5 9115/lfl 94% N.W. 8. obl. 1918 - 500 5 91% 927/ia N.W. 8. obl. 1918 - 1000 5 91 91%,, N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 94%8 94*/lfl N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 94%a 94% N.W. 8. obl. 1919 - 1000 5 94'*/ia 94%a N.W. 8. obl. 1916 - 100 4V, 87 89% N.W. 8. obl. 1916 - 500 4V, 88V, 88 N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4% 891»/ie 897/a N.W. S. obl. 1917 - 100 4»/« 84»%a 83%a N.W. 8. obl. 1917 - 500 4% 85 84V« N.W. S. obl. 1917 - 1000 4% 83%a 83Vi«> N.W. S. obl. 1916 - 100 4 847*/ia N.W. S. obl. 1916 - 500 4 82V* 84% N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 8215/i« N.W. 8. obl. - 1000 3 61% 61% N.W. S. oert. - 1000 3 61% 61% N.W. 8. eert. - 1000 251% 51% BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 27% 28% Tabaksleening 1902 5 26% Zegelleening 1904 5 26% 25% Bel. vr. goud-obl. 1907 4% 28 27% OOSTENRIJK. Obl. In papier 5 zilver 5 -— B. vr. Kr. Jan./Juli 4 r Bel. vr. Mei/Nov. 4 PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 488 507 Kon. Ned. Petr. R. v. A. 480 510 Kon. Petr. f 100 O. A. 500 515 Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 496 513 Dollars (bank) 13,13,05; Marken (gr.) 14,10—f 4,25; id. (rood) f 4,15—1 4,30 Kronen (1000) f 0,325—1 0,45Eng. bank papier 1 11,32*1 11,40; Fransoh bank papier f 24,25f 24,50; Belg. bankpapier f 24,10—f 24,30. De R. V. S. in 1920. De jaarlijkschë algemeene verga dering van aandeelhouders der „Rotterd amsche Verzekerings-Socie_ teilen, heeft de winstrekening over 1920 en de balans op 1 Januari '21 goedgekeurd. Overeenkomstig 'het voorstel v,an commissarissen werd van het winst- baMö ad f 312,654, f 213,059 op de extra-reserve gebracht. Het dividend bedraagt f 16,286; echter werd besloten t 10,022 hier van te reserveeren tot bijslorting op de aandeelen. Het uil l? keereii di vidend bedraagt daardoor 5 pCt. over het gestorte maatschappelijk kapitaal a 1" 125)280. De extra-réser ve is nu gestelgen tol I 663,059. Het verslag over 1920 vermeldt, volgens een door de directie toegezonden communiqué o.in. liet volgendl: Het totaal der bezittingen be draagt f 12,009,846. De waarde van de effecten is berekend naar den l>eurskoers op 30 December 1920. De wiskundige reserve bedraagt f 6,437,303, daarnevens werd door de wiskundig berekende zekerheids- reserve f 3.401 83-1 gevonden, totaal t 9,839,137. Tijd van Hoogwater en van Laagwater Over de maand Juli. Hoogwater: Laagwater: D. 7 v.m. 3,55 n.m, 4,12 V.m. 9,08n.m. 9,43 V. 8 4,40 4,56 9,52 10,28 Z. 9 5,27 5,40 10,44 11.14 Z. 10 6,14 6,28 11,36 M. 11 7,03 7.18 0,08 0,33 D. 12 7,51 8,07 1,03 1,32 W. 13 8,45 9,04 2,04 2,34 Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 5 Juli. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 165 paarden: 1 veulen, 3 ezels, 595 magere runderen, 743 vette runderen, 311 vette en gras kalveren, 423 nuchtere kalveren, 103 schapen of lammeren, 291 biggen, 7 bokken of geiten, 48 overloopers. Prijzen per half kilogram: koeien 50—80—90 ct.ossen 65—75—87% ct., stieren 62% 67 y375 ct., kalveren 70—85—1C0 c. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 350—720, kalfkoeien f 400700, stieren f 300—675, pinken f 175—300, vaarzen f 225—400, paarden f 400—600, biggen f 14—25, slachtpaarden f 150— 225, biggen f 2—2,75 per weekhitten f 200—400, fok nuchtere kalveren f 30 45, slacht nuchtere kalveren f20—80. N.V. Rotterd. Cons.-veiling, Weena- plein. Aanvoer 215,000 eieren. Kip. f 10,75 —13, dito kleine f 9,5010, eend- f 11- 12,50, kalkoen- f 18.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5