Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: advertentiên: Vrijdag 17 Juni 1921- zierikzeesche courant 76ste jaargang. - No. 10035. Ending 0P den dag van mt- EERSTE BLAD. KEURLOON. buitenland. Algemeen Overzicht. binnenland. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel Reclames 30 ets. p. regel. Pö contract belangrijke korting. J U wuumw I 0|r Aj J DE L00ZE Jr u|tg.Re(Jact u J gave vó6r nre< Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Zy, die zich vau af hedeu op ons blad abonnepreu, ont vangen de tot 1 Juli a.s. ver schijnende Nos. GRATIS. Postkantoor te Zierlkzee. Lyst van onbestelbare en geweigerde brieven, terug ontvangen in de le helft der maand Juni: 1 L. Meerman, Helder. 2. F. van Loenhout, Rotterdam. 3. Suiker-Maatsch., Amsterdam. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelb&arheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. De GEMEENTE-ONT VANG EU van Zifr^kzkk verzoekt spoedige aanzuivering van de belasting op de honden over 1921. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibkikzee maken bekend, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 4 Februari 19ül zijn vastgesteld, eene Verorde ning op de heffing van Keurloon voor het keuren van Vee en Vleesch in de gemeente Zierikzee, goedgekeurd bij Koninklijk Be sluit van 27 April 1921, No. 27. en eene Verordening op de invordering dier be lasting. Zierikzee, den 13 Juni 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. hand is ontaard, te dempen en geweld met geweld te keer te gaan. De vrees is gewettigd, dat een zeer scherp conflict in Ierland op handen is, welk conflict aan Albion schatten zal kosten. Ierland wapent zich. Te New- York is door de havenautoriteiten een scheepslading machinegeweren in beslag genomen, vermoedelijk bestemd voor Ier land. Dit alles wijst op een onverzoen lijke houding, die vroeg of laat ontaardt in een burgerkrijg, die den naam van „oud-Engeland" afbreuk zal doen. Engeland maakt met dit alles een crisis door, welke sinds den oorlog niet is voorgekomen. De mijnwerkersstaking, die reeds eenige weken heeft geduurd, nadert haar einde, of wordt, indien de uitslag der stemming op heden ongunstig uit valt, onbepaald verlengd. Tot op dit pogenblik heeft de groote meerderheid tegen aanneming der voorstellen van de mijneigenaren gestemd, wat weinig be moedigend is voor een eventueele oplos sing. De toekomstige heerscher in het land der „Rijzende Zon" vertoeft op dit oogen- in ow lend en is de ga>t van onze Koningin. Wij Nederlanders, die reeds eeuwen lang met de bewoners van dat land be trekkingen hebben aangeknoopt, welke reeds uit onze gouden eeuw dateeren, toen de koene hollandsche zeevaarders onbekende zeeën bevoeren en vreemde landen en voikeren bezochten, zien in dit korte bezoek een bevestiging dier aloude vriendschappelijke verhoudingen. Voor Japan was Nederland eenmaal „de Westersche beschaving". (Met geen ander volk mocht in den tijd dat de Hollanders den voet aan wal zetten op Japansch ge- ij>ited, zaken worden gedaan en het was verboden in de tot dit land behooirende wateren te ankeren. |Men heeft elkaar leeren kennen en waardeeren en de eenmaal gelegde band is nimmer geheel verbroken geweest. Thans zijn vele onderdanen van den toe- komstigen \Mikado ingezetenen van tro- pisch-Nederland en ze zijn zeker niet de minste, arbeidzaam en vredelievend als dit Oostersche volk is. Hopen we, dat dit bezoek moge mede werken tot een vriendschappelijk samen gaan, ook voor de toekomst, vooral in de Oost, waar beide landen gemeenschap pelijke belangen hebben. JMinder vriendschappelijk zijn de ver houdingen tusschen Turkije en de staten die groote belangen hebben in Klein-Azië, n.l. Frankrijk en Engeland. In een vorig overzicht wezen we reeds op 't feit, dat het niet onmogelijk is, dat de Halve Maan alle pogingen in 't werk stelt om haar verloren macht te herwinnen. Generaal Townshend heeft over de Oostersche kwestie deze week in Enge land gesproken en zijn regeering in zake de politiek1, die zij voert in 't nabije- en midden-Oosten, heftig aangevallen. Hij betoogde, dat Engeland op 't oogen- blik 't gevaar, dat in Klein-Azië dreigt, onderschat. Smyrna en Thracië zijn bij het verdrag van Sèvres aan Griekenland toegewezen, terwijl Townshend bij de re geering op verzachting van dat verdrag had aangedrongen, omdat Turkije zon der die twee provinciën niet kan be staan. De generaal, die zijn sporen in Mesopotamië en elders in Klein-Azië ge durende den wereldkrijg heeft verdiend, gaf als zijn meening te kennen, dat de strijd tusschen Griekenland en Turkije on middellijk moet ophouden, wil Engeland de rust aan zijn Indische glrenzen behou den. Evenmin alls in Klein-Azië heerscht rust in 't groene Erin. De pogingen tot toenadering van James Craig hebben ge faald. Wat zal de toekomst baren in Ierland? Een scherp conflict met het Vereenigd Koninkrijk? Het heeft er allen schijn van nu bijna alle bemiddelings pogingen op niets zijn uitgeloopen. In een deze week gehouden Lagerhuis zitting heeft Greenwood den steun van alle partijen ingeroepen om den opstand in Ierland, waarin het verzet langzamer gelegenheid te geven tot vergaderen. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat de centrale sectie besloot het ontwerp- Bomans Din§dag in de af deelingen te on- j derzoeken. De Kamer is daarna uiteengegaan tot nadere bijeenroeping. Uit Stad en Provincie. Een brandende rivier. Een gfroot gedeelte der rivier de Avion (Eng1.) wias dezer dagen plot seling veranderd in een vlammen zee. Meer dan veertig voet iftooge vlammen verschroeiden de hoornen en het gras 'langs de oevers. Sedert ongeveer drie dagen was de rivier reeds bedekt 'geweest met leen dïfc- ke laag olie. Niemand wist, hoe de olie daar kwam. Een tuinman was nabij het plaatsje Bath bezig, eenig afval te verbranden aan den -oever van de Avon. De wind blies de von ken over het water en in een om mezien schoten huizenhooge vlam men (op, die snel om. zich heen gre pen, met het gevolg, dat weldra een groot gedeelte van 'hel wateropper vlak was bedekt 'met lekkende vlam men, die de vruchlboomen langs de cevers deden verschroeien. Een der boolmen, die ruim dertien mieter hoog was, was van onder tot boven zwart gebrand. De schade is niet onaanzienlijk. Een mijnongeluk in Duitschland. In de mijd „Klorentin Kestneb' in lleindnrf bij Zwiokou is bij het afdalen van de middagploeg esn ern stig 'ongeluk gebeurd. De lift stortte 500 meter in de diepte. Van de 12 mijnwerkers, die er in waren, wer den 10 onmiddellijk gedood en 2 zwaar gewond; ook deze zijn later overleden. DINTELOORD. Dinsdag den 14 Juni j.l^ Ihad de trekking van de 29e verloting plaats. Er was veel pu bliek op de been. De muziekvereieni- g'ing „Exelsior" maakte een muzi kale wandeling door de stralen. De hoofdprijs kwam ten goede aan den arbeider A. Boluijlt. Buitengewone Ministerraad. Donderdagochtend is in liet De- parlement van Binnenlandsdne za ken een buitengewone ministerraad gehouden. Naar \vSj: vernemen heTt de tijdelijk-voorzitter van den mi nisterraad in verband met lie' be raad van het Kabinet, naar aanlei ding van het Kamervotum inzake den dienstplicht, lot den voorzitter der Tweede Kamer een schrijven ge richt met het verzoek, voorloopig de verdere behandeling te schorsen van aangelegenheden, waarbij één of meer leden van het kabinet tegen woordig moeten zijn. Tweede Kamer. Zittingvan Donderdag 16 Juni. De voorzitter doet mededeeling van een schrijven van den voorzitter van den Ministerraad met verzoek, in verband met het beraad van het kabinet over de ver werping van art. 27 der dienstplichtwet niet verder te behandelen zaken, waarbij de tegenwoordigheid van een of meer Ministers noodzakelijk is en stelt voor, dat de Kamer tot nadere bijeenroeping uiteen zal gaan. De heer Schaper deelt mede, dat een initiatief-ontwerp te wachten is om heft 2dte deel der lichting 1921 toch niet te doen opkomen en wil, dat de Kamer dit zoo spoedig mogelijk zal behandelen. De voorzitter zegt, als dat ontwerp is ingekomen, hij zal zien wat hij kan doen. De heer Bomans dient een ontwerp in, als door den heer Schaper bedoeld (hila riteit). De heer Van de Laar stelt een motie voor om dit ontwerp zoo spoedig moge lijk te behandelen, desnoods met onder breking van het re?es. De voorzitter meent, dat de heele Ka mer spoedige behandeling zal wenschen. De heer Van de Laar trekt zijn motie in. De Kamer wordt voor een kwartier geschorst, ten einde de centrale sectie ZIERIKZEE, 15 Juni. Door den rechter-conimissaris, belast met >ck instructie van strafzaken, is 'heden een bevel van voorloopig'e aanhou ding verleend tegen J. I). van Zij, 23 jaar, bootwerker, wonende te $t.- Maartensdijk, verdacht van mishan deling, welk zwaar lichamelijk lei sel tengevolge heeft. Verdachte werd na verboor naar het Huis van ^Bewaring overge bracht. W 16 Juni. Na verhoor van eenige personen op heden in do gemeen to Bruinisse, werd door den rechter commissaris, belast met ide instruc tie van strafzaken, een bevel van voorloopige aanhouding verleend te lgen J. de R., 19 jaar, arbeider, wo nende te Bruinisse, verdacht van be dreiging mot geweld Itegen een amb tenaar. Verdachte werd in het Huis van Bewaring alhier ingesloten. SEROOSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag lü juni j.l. Aanwezig aJe leden. Voorzitter de burgemeester. Na opening worden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijp de navolgende stuk ken: een dankbetuiging van den haven- opzichter Heijt voor zijn toeslag over 19*0; schrijven van den Raad van Arbeid, waarin wordt bevolen f 26,50 over te ma ken ter voldoening van de weekpremie voor mej. H. Stoel—Nuijens, als schoon- houdster van het gemeentehuis. Daar zij tevens schoonhoudster der Herv. Kerk is, zal de Kerkvoogdij worden verzocht in de kosten te helpen bijdragen; missive van Ged. Staten, waarin wordt aange drongen op subsidie voor de Politieschool te Hilversum, wordt voor kennisgeving aangenomen; Kon. goedkeuring van de salarissen van burgemeester, secretaris en wciiwüttcia, .wP. Titóo, iaas en f 50:. verzoekschrift van C. Oosse, waarin ont heffing wordt verzocht van 7i/2 maand H. O. wegens vertrek uit de gemeente. Besloten wordt 7 maanden ontheffing te verleenen; ook aan P. Linders, tot ont heffing van 6 maanden H. O. Mede in gekomen is een verzoekschrift van J. Stoel, klokkenist, om verhooging van j aarwedde als zoodanig, daar door hem veel tijd moet worden besteed, om de klok, die erg versleten is, gaande te houden. In verband hieiynede wordt be raadslaagd een nieuw uurwerk aan te schaffen. De voorzitter zal hierover in de eerstvolgende vergadering mededee- lingen doen. De heer v. d. Berge stelt voor, het meerdere te verrichten werk aan dit uurwerk door den klokkenist, in rekening te laten brengen. Dit voorstel vond geen instemming. De voorz. stelt voor het verzoek aan te houden, tot een definitief besluit is genomen inzake een torenuurwerk. Aldus wordt besloten. Een verzoekschrift van de wed. Zandijk, om de f 10 toeslag op 't pensioen te mogen behouden, wordt goedgevonden. De voor zitter deelt nopens de eind rekening der Centr. Brandstoflencommissie mede, dat de gemeente een saldo van f 33,34 is uitgekeerd. Waarschijnlijk zal dit onder de ingezetenen worden verdeeld. Beslo ten wordt een geldieening aan te gaan van f 1250, tegen 53/4 pCt., voor de nieu we fairbank aan de haven Schelphoek. Weth. De Roo stelt vopr deze leening £n 5 jaar af te lossen. Aldus wordt be sloten. B. en w. sncetieu j- j wedde van den ambtenaar van den burg. stand van f70 op f100 te brengen. Hier over ontstaat eenige discussie. In stem ming gebracht wordt het voorstel ver worpen met 4 tegen 3 stemmen. De heer v. d. Berge komt met een desbetreffend voorstel om de jaarwedde op f80 te brengen. Dit wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Nog komt ter sprake het behandelde op de vergadering van het waterschap Schouwen, betreffende 't neder leggen der bieten bij de haven Schelphoek in de afgeloopen campagne. Algemeen was men van gevoelen, dat hel waterschap Schouwen hier niet cor rect handelde. De voorzitter deelt nog mede, dat hij er nog niet in geslaagd is, een nieuw lijkkleed aan te schaffen. De heer Goemans vraagt, of de kelder in de onderwijzerswoning al gemaakt is. De voorzitter deelt mede, dat van den aannemer Le Comte bericht is ingeko men, hem beslist in orde te zullen ma ken. '|De heer Oosse vraagt, of er niet voor voldoende kasgeld gezorgd kan worden om de havenwerkjes te betalen. De voor zitter kan hierop bevestigend antwoor den, daar er reeds voor is gezorgd. De heer Klompe vraagt, om de maximum' snelheid, aangegeven op de borden, te verhoogen tot 15 of 20 K.M. Na eenige bespreking wordt besloten de maximum snelheid van 10 K.M. te handhayen. De heer v. d. Befrge vraagt, of de leden minstens 2 dagen voor de vergadering inzage voor de te behandelen stukken zou kunnen krijgen. De voorzitter zegt zulks toe. Daarna sluiting, ZONNEMAIRE. Gedurende de laatste dagen zwerft hier een hond rond, die on der het pluimvee giroote verwoesting aan richt. Reeds zijn een paar kalkoenen, een kip met kuikens enz. als prooi gevallen. Pogingen om hem te vangen mislukken. OUD-VOSSE/MEER- Tot rentmeester der ambachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw- Vossemeer en Vrijberghe is benoemd de heer G. W. J. de Graaff alhier, in de plaats van den heer J. <M. de Graaff, die eervol ontslag werd verleend op verzoek. Naar wordt medegedeeld, is tot lid van het bestuur der Landarbeidersstich ting alhier benoemd de heer Adr. de Weijze, in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer F. W. O. Wis- kerke. Er bestaan plannen alhier weder een muziekvereeniging op te richten; van het voormalige gezelschap zijn nog eeni ge bezittingen aanwezig, o. m. instrumen ten, vaandel en eenige financiën, welke bij eventueele tot stand koming aan de nieuwe vereeniging zulien overgedragen worden. RECHTZAKEN. De dubbele moord te Spaarndam. De rechtbank te Haarlem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 35-jarigcn los-werkman Dirk Roza, die beschuldigd werd in den avond van Zaterdag 5 November 1910 te Spaarndam, den 67-jarigen gemeente-ontvanger aldaar, Willem Melchior, alsmede diens 65-jarige zuster Keetje Melc'hior, met behulp van een slagershakmes van het le ven te hebben beroofd. De sutostf.- officier bij de rechtbank had tegen Roza vijftien jaar gevangenisstraf ge- eischl. Bij vonnis van Donderdag verklaarde de rechtbank Roza schul dig) laan moord en veroordeelde hem tot twintig jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve heelde nis. AANBESTEDINGEN. ainniHEET:." r>6o>- -rtce stuur van 't Watersdhap Schouwen is Donderdag aanbesteed het ma ken van een trap in gewapend be ton volgens Bestek' no. 515. In schrijvers waren: J. Verboom, Se- roos'kerke, voor f 3997; N. v. dl. Linde, Schareüdij'ke, vooltf f 2763M. de Mpor, Brouwershaven, voor f 2553; L. A. Vink, Brouwershaven, voor f |2500; C. D. Ornee, Scharcn- dijke, voor f 2^9. Het werk is niet gegund. VERKOOPINGEN, ENZ. DREISCHOR, 15 Juni. Heden wer den alhier ten verzoeke van den heer M.s Koopman, ten overstaan van notaris Biermasz, publiek ver kocht paard met veulen, voor f 1315; id(. f 1155; id» f 1630; paar den Voor f 780, f 1100, f 1KB en f 1300; jaarlingen voor f 500 en f 515; koe Vootr f 560; vaarzen voor f 333 en' f 506; stierkalveren voor f 140 en>f 143; varken voc^r f 106. NIEUWERKERK, 17 Juni. Ten overstaan van notaris Korleweg we al heden alhier publiek verkocht: een woonhuis en erf in de Brouwers straat op Klooiendij'ké, voor f 1451. ONDERWIJS. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de O. L,. school tc Borssele komt voor dhr. Js. Fluijt te Sirjansland. KERKNIEUWS. jaren met lust, ijver en opgewektheid zitting te blijven houden in het college. DINTELOORD. Zondag j.l. werd een gift van f 25 gecollecteerd voor de kerk Een woord van dank aan de(n) milde(n) gever of geefster. Tegen de processies. De kerkeraad der Hervormde gemeente te Utrecht had Dinsdagavond de protes tanten opgeroepen voor een gemeenschap pelijk protest tegen de grondwetswijzi ging, waarbij processies toelaatbaar w'or- den gesteld. Het publiek stroomde zoo talrijk naa/r den Dom en Buurkerk, dat duizenden moesten worden afgewezen. Gerei'. Kerk. Beroepen: Te Opeinde-Nijega, J. van der 1Meulen te Schoonoord. Te Fer- werd, A. J. de Boer te Garrelsweer. Te Niezijl, K. Prins te Wijckel en Balk. Te Westbroek, A. Scheele te Kapelle- Biezelinge. Te IJlst en te Oost-Ka: pelle, E. D. Kraan, cand. te Den Haag. Te Zuilichem, J. Versteegt te Ouddorp. Te Gaast en Ferwoude, J. Y. Tiemers- ma te Tzummarum. Aangenomen: Naar Amsterdam, S. Doornbos te 's-Hertogenbosch. Bedankt: Voor Zuilen (Utrecht-Noord), J. H. Donner te Breda Voor Domburg en Westkapelle, A. Scheele te Kapelle- Biezelinge. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Helder, W. Vos te Drach ten. Geref. Gem. Bedankt: Voor Nieuw-Beijerland (2de maal) R. Kok te Aagtekerke. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Oosterwijk, H. J. Hon ders, cand. te Nigtevecht. Te Stave- nisse (toez.), P. J. Steenbeek te Wad- dinxveen. Te Elburg, B. Batelaan te Amersfoort. Te Vriezenveen, J. Booy te Leimuiden. Te Oostzaan (toez.) M W. J. van Linschooten te Rhenoij. Aangenomen: Naar Helium, Joh. W. Hoekstra te Wirdum. Bedankt Voor Nuenen c.J. P. Snoep te Ten Boer. Voor Oudelande (toez.) W. A. Dekker te Nieuw-Beijerland - Voor Wageningen, G. B. Westenburg te te Beverwijk. Voor Vlissingen, P. J. de Jong te Bennebroek. Voor IJmui- den H. A. C. Snethlage te 's-Gravejnhage. NOORDWELLE. In een- gehouden ver gadering van Kerkvoogden en Notabelen herdacht de heer G. Geluk, dat hij 25 jaar notabele was. Hij werd hartelijk toe gesproken door den president-kerkvoogd, die den wensch uitte, dat het den jubi laris gegeven moge worden nog tal van PREDIKBEURTEN. Zondag 19 Juni. Zierikzee. Geref. Kerk. 10.30 en 6 30 ore, de heer M. den Boer, Tkeol. cand. aan de Vrije Universiteit. Chr. Geref. Kerk. Vm., nm. en av., ds. v. d. Heijden, Docent aan de Theol. school te 'Apeldoorn (Op den ge wonen tijd). Evangelisatie Jerirël. 10.30 en 7.30 ure, Gewone dienst. Luth. Kerk Evan gelisatie. 6.30 ure, ds. Beernink van Charloi9. Kerkwerve. 10.30 ure, ds. Blankert. Serooskerke. 10.30 ure, da. Diederibs. Burgti. 9.30 ure, ds. Boogaard. Renesse. 3 ure, ds. Lehndertz. Noordwelle. 10.30 ure, ds. Leèndertz. Haamstede. 10.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 10.30 en 8 ure, ds. Goedhuis (Voorber. H. Avondmaal). Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 -ii. i Eikerzee. 10.30, ds. Beernink en 7.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10 en 3 ure, mr. Punt van Middelburg. Zonnemaire 10.30 ure, ds. de Leur (Coll. voor den bouw eener Ned. Herv. kerk te Curat^o). Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noórdgouwe. 3 ure, ds. de Leur. Dreischor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 3, dr. Weeda en 7 ure, de heer Kortenhoeve van Heemstede (Extra collecte voor de lijders aan vallende ziekte). Nieuwerkerk. 10.30, de heer Kortenhoeve, diacoon van het gesticht voor epileptici te Heemstede (Coll. voor dit gesticht) en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Oosterland. 10.30, dr. Weeda en 3 ure, de heer Kortenhoeve (Collecte Heemstede). Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Sirjansland. 3 ure, ds. v. d. Griend. Bruinisse. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg- Geref. Kerk. 10 en 5 ure, Leeskerk. Geref- Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. Neerbos. Oud- Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk St.-PUipsIand. 10.30 en 3 ure, ds. Los- Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Tholen. 10, ds. Luijendijk en 2.30 ure, ds. Van Griethuijzen. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwijn. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Maartensdljk. 10.30 en 7 ure, ds. Keiler. Oud Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 10.30, ds.^Van 1Ö30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Poortvliet. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Staal, ScherpenUse 10.30, Leeskerk en 3 ure» ds. Luijendijk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenisse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Keiler. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30 en 3 ure, ds.Oosterhuis. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure. Leeskerk. lyOI'ZONDËN STOKKEN. Buiten verantu-oordelfikheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Tuberculosebestrijding. 31 Maart 1921 is de Koninklijke goed keuring verkregen op de statuten van de vereeniging „Sanatorium Zeeland', ge vestigd te Middelburg, waarmede de ver eeniging definitief is opgericht. Uit de statuten blijkt, dat de vereeniging zicU ten dosl ste.t de verpleging van tuber culoselijders in een sanatorium, onafhan kelijk van geloofsbelijdenis. De vereeni ging tracht dit doel te bereiken door het oprichten en e.rploiteeren van.een sana torium, Leden der vereenig,ng kunnen zijn natuurlijke personen en rechtsper soonlijkheid bezittende verenigingen. De leden verbinden zich tc* een jaarlijksch»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1