Zierikzeesche Nieuwsbode b ij voegsel b u itYwla n d. binnenland. behoorende by de van Vrijdag 27 Mei 1921, no. 10626. Ex-koning Ferdinand. De Times-correspondent te Sofia maakt melding van eenige interessante bizonder- heden omtrent het leven en de gewoon ten van Ferdinand van Co,burg, den ex- koning van Bulgarije. Sedert zijn troonsafstand in October 1918 woont hij onder den naam „Graaf Manoury" in een villa even buiten de stad Saksen-C,oburg. De ex-koning brengt het grootste deel van zijn dag door met lezen en schrij ven en, evenals tal van andere bekende bannelingen, is hij* thans bezig met het schrijven van zijn memoires. Ferdinand is een man met groote intellectueele ga ven en hij brengt dan ook dikwijls be zoeken aan Duitsche en Oostenrijksche geleerden. Hij volhardt bjj zijn verklaring, dat hij zich vpor goed uit het politieke leven heeft teruggetrokken, doch het is de vraag, of hij, indien er een gunstige ge legenheid kwam, zich niet weer zou be zighouden met de internationale politiek en de intriges, waarin hij zich zoo gaarne bewoog. De voornaamste ontspanning van den ex-Koning is het theater; hij is een ge regeld bezoeker van de plaatselijke opera. Ook! <h>oudt hij zich gaarne bezig met tuinieren en autorijden, en naar men Zegt, ziet hij er thans tien jaar jonger uit dan toen hij afstand deed van den troon. Nu Ferdinand kort geleden uit Enge land het geld ontving, dat hij daar had belegd, is hij Ver, van arm; integendeel, de huidige koning van Bulgarije heeft grooter geldgehrek dan hij. Naar de goudvelden. Naar uit (Montreal aan de Engelsche bladen wordt bericht, begint de „rush" van gouddelvers naar een pas ontdekt goudveld in het Brice Cobalt gebied, 235 mijlen ten Noord-Westen van Ottawa, een „stampede" te worden. Reeds meer dan 200 terreinen zijn verkocht. Het goud veld ligt in de buurt van de goudader, die onlangs op een boerderij van een 94- jarigen armen boer werd ontdekt, en hem zij het dan ook wat laat, tot een schat rijk man maakte. Kikvorschenplaag to Gibraltar. Omtrent den „kikvorschenregen" te Gi braltar wordt nog gemciü, <iat doaö dier tje, «vd„ro seer zelüzoam tijn, thans bij duizenden op de rots rond springen. Zeven jaar geleden heeft zich 't zelfde verschijnsel eveneens voorgedaan; het werd toen gevolgd door een zandregen, die alles met een roodbruine laag be dekte. Een oplichter. Een zekere Jean-Roger Gault heeft in den loop van enkele jaren verschillende bankiers te Parijs en in de proyincie we ten pp te lichten voor het luttele bedrag van 27 millioen. De trucs zijn uitgekomen; hij1 zit in de Santé en de bankiers jam meren steen en been. Ik heb niet het minste medelijden met hen, verzekert Vautel, die het geval pp zijn wijze be kijkt. Daarentegen eenige sympathie voor hem. Wat toch is de kwestie? Gault heeft geld laten verdienen. De automobiel-industrie maakt een malaise door: hij heeft haar trachten te steunen door twaalf luxe-wagens te koopen. Hij heeft het kasteel de la Folie gekocht en hij heeft het geld bij handen vol uit de ramen gesmeten. Zijn paarden kregen marmeren ruiven; hij gaf schitterende soirées in één woo-,rd, de schurk liet de millioenen lustig dansen, welke de bankiers hem leenden. Thans maken dezen een geweldig ka baal. Maar, van twee ën één. Of die ban kiers Zijn uilskuikens geweest, hetgeen men niet mag zijn, iiadien men geldzaken doet. De les kost hun 27 millioen, maar dat is niet te veel. Of wel, Zij hebben geld er in gestoken, in de hoop, als de slimme Gault een goeden slag deed, te kunnen zeggen: Eerlijk deelen. In beide gevallen zijn de heeren bankiers weinig sympathiek en hebben zij hun verdiende loon. I)e mijnwerkersstaking in Engeland. Lloyd George heoft vertegenwoordigers van de mijnwerkers en eigenaars uitge- noodigd heden (Vrijdag) een conferentie met de regeering te: houden De stap van den: eersten minister wjjst er op, dat de informeele besprekingen, die eenigen tijd aan den gang zijn ge weest tusschen de verschillende partijen, hebben geleid tot een overeenkomst op een of andere basis, die waarschijnlijk tot een bevredigende regeling zal leiden, want de eerste-minister heeft met klem gezegd, dat hij geen nieuwe conferentie kon bijeenroepen, tenzij men het voor- Joopig eens was geworden, hetgeen zou verzekeren, dat de conferentie niet zal mislukken. De onlusten In Alexandria. De telefonische verbinding is verbro ken tusschen Alexeindrië en Kaïro. Te Kaïro heerseht een hoogst zenuwachtige stemming. De winkels zijn voor het mee- rendeel gesloten; militaire politie .pa trouilleert voortdurend in de stad. Twee milliard schuld. Dat een privaqft persoon 2 milliard schuld maakt, klinkt een beetje onge rijmd en toch doet zich' zulk een ge val vopr, n.l. aan de overzijde van den Grooten Vijver. Deze reuzenschulden zijn het treurige resultaat eener groote sui kerspeculatie, die een jong plantage-eige naar uit Havana, met name Senor José Ignacio Lezama heeft ondernomen. Het geval van den record-schuldmaker wordt in de Amerikaansche bladen veel bespro ken. Hij was de erfgenaam van 'n groote suikerplantage en kocht in het begin der groote suiker „hausse" groote massa's suiker op, zoodat zijn winst allengs de reuZenhoogte van 25 millioen dollar be reikte, welk bedrag in papieren marken Omgerekend, pi. m. li/o milliard vertegen woordigde. i Toen plotseling de crisis uitbrak en de suikerprijs daalde, groeiden zijn schul den door ongelukkige speculaties bij den dag. i jMen schat deze schulden op 40 milli oen dollars. Lezama is voortvluchtig, doch zijn advocaten verklaren dat hij zich zal aanmelden; men zal evenwél Zijn vrijspraak voorstellen op grond van „geesteskrankheid". Zijn verstand heeft n.l. door de opwinding bij zijn specula ties gedurende de hooge suikerprijzen en door zijn vertwijfeling over de plot selinge daling, zwaar geledén. Aziatische rykaards. In West-Europa heeft men over 't alge meen geen voorstelling van de reuzen- Vermogens, die in Azië in handen van enkele personen vereenigd zijn. En toch fcijn er in Indië en China rijkdommen waaryoor de groote vermogens der West- Europeeërs verbleeken. Tp.t de rijksten in Indië behoort een vrouw, n.l. de vorstin van Bhopal, die haar inkomen uit edelsteengroeven be trekt. De dan volgende is de maharadja Van Baroda met 400 millioen roepyen (1 rpepy is pl. m. f 1,15). Dan volgen de radjah's van Sari, (Maradasa en emir Alai Khan, met 100 tot 300 millioen roepyen. Ook de burgerklasse is in Indië over het algemeen zeer rijk. Als de beste kooplieden gelden de Per- Zen, de vuuraanbidders, die niettegen staande hun mystiek geloof de aardsche goederen zeer hoog schatten, en weten te verkrijgen. Een grpot aantal Perzen beschikt over een vermogen van 100 mil lioen roepyen. De rijkste man van ge heel Azië, wellicht pok Van de geheel© wereld is de emir van Afghanistan, daar hem althans theoretisch alles be hoort wat zijn onderdanen bezitten. Kapitalisten van grooten stijl heeft men vooral in China. JMen hoort van hen niet veel, pmdat zij minder op hun rijkdom pochen dan de bewoners van de „fith Avenue" in New-Yprk. Een der rijkste mannen der aarde was «rins Llhlingtsjsuxg, die, toen. hij in 1912 pverleed, een vermogen van honderd mil lioen pond naliet. De rijkste vrouw der wereld is tegen- wpordig wel mevrouw Tsejeh, de weduwe van den mijneigenaar jMeisang, welke kolen- en zilvermijnen bezit. Daar thans uit China gemeld wordt, dat in haar mij nen groote vondsten zijn gedaan aan wolfram- en radiumhoudende oranje- steenen, is haar vermogen in (Marken waarschijnlijk niet uit te drukken. Als de rijkste man in Japan geldt (Markies Hoki met 2 millioen yen. Hij heeft niet min der dan 30 automobielen, 40 kasteelach tige villa's en twee stoomjachten die ge regeld klaar liggen, hem voor een ple ziertocht naar den Stillen Oceaan te voe ren. Millionnairs kleptomanie. De echtgenoote van een millionnair te Chicago, mevrouw Etta Heill, is, naar uit New-York aan de Fransche bladen wordt gemeld, gearresteerd onder verdenking van een aantal diefstallen. Deze dame heeft zich reeds eenige ma len als „kamermeisje" verhuurd bij rijke families, waar men haar niet kende, en, na verloop van korten tijd, maakte zij zich dan uit de voeten met juweelen en kostbaarheden. De politie kwam haar op het spoor, doordat het nummer van haar auto hetzelfde was als dat van de auto, Waarmede uit het huis van haar laat ste slachtoffers voorwerpen ter waarde van 25.000 dollar in veiligheid waren ge bracht. De heer Heill verklaarde, dat hij van plan was, zijn vrouw naar een sana torium te zenden. Haar kleptomanie, waarvan hem niets bekend was, schreef hij toe aan een auto-ongeluk, dat zijn vrouw eenige jaren geleden was overko men. Een nieuw zeemonster. De verhalen over zeemonsters en zee slangen zijn weer met één vermeerderd. Hét geldt ditmaal echter een controleer baar feit, in tegenstelling met vrijwel alle andere zee-monsterverschijningen, waargenomen door zeelieden met een levendige fantasie. Men heeft dan eindelijk een Zeemonster „met een menschelijk gezicht" nog wel, in levenden lijve te pakken! In Engel sche kranten wordt het dier uitvoerig be schreven, zpoals het thans ligt bij Jehu Sands, 10 a 12 mijl van Bombay. Bij kalm weer is het op geheimzinnige wijze op het strand gespoeld, niet dood, doch springlevend, en de laatste tele grammen melden, dat het dier reeds 48 uur leeft op het droge, steeds maar ge luiden uitstootend, die op gekerm van pijn gelijken. Het monster is ruim acht meter lang, heeft een bek van ruim een meter diep, en voorzien van rijen vreeselijke tanden. Drie man tegelijk zou het monster ver moedelijk kunnen verzwelgen. De huid van het dier, waaronder men de ribben ziét liggen, is zwart, de oogen gelijken op die van een olifant en rollen onheil spellend. Het eigenaardigste is echter, dat de kop veel weg heeft van een men- schengpzfch't. 'Aanvankelijk dacht men met een soort walvisch te doen te heb- bén, maar dit is niet het geval gebleken. Het is een wpnderbeest, zooals men er tot nog toe geen enkel aanschouwde, en duizenden stroomen van alle kanten aan Om1 het te bekijken1 Ontzettende gebeurtenissen te Dublin. Het kapitale douanekantoor, van Dublin, oen der fraaiste gebiouwen van Ierland, dat tegen liet einde (der 18e eeuw gebouwd is en ongeveer 1 millioen pond kostte, is door. Ier- s<che rebellen in de ascli gelegd. I Honderden rebellen najnen ,aan 'die verwoesting deel. De in dit gebouw aanwezige bea'm'Mcn en ambtenaren werden door de gewapende indrin gers opgesloten gehouden, terwijl'liet gebouw met bommen en petroleum in brand werd gestoken. De brandstichting ging als volgt in haar. werk: Oni 1 uur verzamel de zich een groot aantal mannen rjondom het 'gebou\V. Spoedig daarna verscheen een vrdc'htauto, geladen met kisten met kannen petroleum. De wagen hield voor den hoofdin gang stil en 'terwijl (de kistten niet pe. troleum naar binnen werden gedra. gen, snelden andere rebellen, gewa pend met revolvers, liet gebouw bin_ nen en hielden talrijke ambtenaren in bedwang. De petroleum werd daarna overal op den (grond gegoten. Terwijl dit geschiedde, hielden buiten het gebouw gebleven rebel len de voorbijgangers staande en dwongen hen, de handen omhoog te houden. Dit trok de 'aandacht van eenige politie-agenben, die snel om versterking telefoneerden. 2 vracht, auto's met polilieLroepen rukten aan. Onmiddellijk werd er nrét bommen naar de politiemannen geworpen, die ui t de wagens, sprongen en op de rebellen schoten. De in bet gebouw aanwezige rebellen schoten van uit het venster |op de politie. Plotseling •rukte een .auto met gewapende rebel len aan Een 'genagelde -slag voljgde tusschen de rebellen en de politie- troepen, die met machinegeweren •gewapend waren. In tusschen sloegen de vlammen uit hel dak van: het gebouw. Door het hev/ge schieten kon de brand weer het gebouw gedurende eenigen lijd niet bereiken; 'Dckmi eindelijk de waterstralen op het gebouw werden gericht, was dit reeds een groote vuurpoel. Zes personen verloren hun leven in het brandende gebouw, terwijl 6 iof S uit de vensters op straat zijn gesprongen. Tijdens het geveCht tusschen de politie en de rebellen raakten veile voorbijgangers tusschen beide vuren. Het aantal dooden wordt op min stens 12 personen geschal. Veronder steld wordt, dal eenj aantal rebellen in liet brandende gebouw is omge komen. Meer dan 100 personen zijn gearresteerd. Tygers in de dorpsstraten. In Assaham' (Sumatra) leggen de tijgers meer en meer bezoeken af op de wegen enj straten in de dor pen. Zoo werd iemand in een win kel aan den openbaren weg bij' Tandjong Pasir, door eeeii tijger (aan gegrepen en verslonden. Onlangs werd in diezelfde plaats een reus achtige tijger opgemerkt, waarvan het spoor dwars (door ide dorps straat liep. Dc bevolking, zongl er zelf voor dat deze poesjes sleedis hun bloeddorst kunnen botvieren, da,ar ze te lui is, oim' gezamenlijk houten vallen te zetten. Een eclitscheidingsrecord. De ambtenaar Van den burger lijken stand te Gent heeft een eigen aardig record behaald. Hij. sprak 16 echtscheidingen uit en l rouw de slechts 10 paren. In zes gevallen werd echtscheiding uitgesproken wegens het tocbrengjen van zwaar letsel. In de tien andere gevallen is door een der partijen overspel ge pleegd. Tien vpnhissen waren ten gunste van den man, slechts ze}s ten gunste van de vrouw. De stryd tegen de cholera. Vanwege de hitte en de droogte is de cholera dit jaar Zeer vroeg in verschei dene gedeelten van Rusland opgedoken. Met het oog op het gevaar, dat de ziekte naar (Moskou zal overslaan, heeft de voorzitter van den Moskouschen raad zich tot den raad van arbeid en verdedi ging gericht met het verzoek de door cholera besmette streken van (Moskou af te snijden en ook de toevoer van levens middelen uit de streek van Rostow aan den Don te verbieden. Alles wat be treft h et reinigen van waterleidingen en kanalen moet tot verplichten militairen arbeid verklaard worden. Van 5 tot 18 Juni zal te (Moskou en omstreken een algemeene reinigingsarbeid ter bestrij ding van de cholera gehouden worden. Ook te Petersburg worden buitenge wone maatregelen getroffen. Sprekende cyl'ers. Op 1 (Mei 1921 bereikten de krachtens de Invaliditeitswet toegekende Ouder domsrenten, als vrucht van de geplakte zegels het getal 10411 en het totaal be drag van f 1576484 per jaar. Er waren pp dat tijdstip 445 gevallen van Wedu- wenrenten tot een bedrag van f 79568,84 per jaar; 1338 Weezenrenten tot een be drag van f 246082,20 per jaar. Alleen in het gebied van den Raad uan Arbeid te G,oes werden al 180 ouderdoms-, wedu wen- en weezenrenten toegekend, waar aan jaarlijks een bedrag van f 28251,60 wordt uitgekeerd, alles op grond van ge plakte zegels. Bovendien worden krach tens de Invaliditeitswet en de Ouder domswet 1919 nog 4366 kostelooZe ren ten uitgekeerd tot een jaarlijks bedrag van pl. m. f 654900. In het geheel telt men reeds 740 geval len waarin kostelooze geneeskundige be handeling of verpleging werd toegestaan, terwijl in 317 gevallen verzekerde per sonen door geneeskundigen in observatie werden genomen. Eerste Kamerlid voor Gelderland. De Prov. Staten van Gelderland hebben in de vacature-Jurgens to,t lid der Eerste Kamer gekozen de heer J. Arntz (Kath.) te Nijmegen. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag, 25 \M-ei. Voortgegaan wordt met de behandeling der wijziging van de Hooger-onderwijs- wet. Een amendement-Visser van IJzen- doorn om den meesterstitel te blijven ver binden aan het do.ctors-examen, wordt na bestrijding door den heer Troelstra en den (Minister, verwprpen met 48 tegen 17 stemmen. De heer K. ter Laan licht een amende ment toe om aan bezitters van de mid delbare taaiakten B nog gedurende drie jaren gelegenheid te geven tot promotie in de letteren zonder voorafgaand doc toraal examen. De (Minister meent, dat het bezit van bedoelde taaiakten niet voldoende we tenschappelijkheden waarborgt. Het amendement wprdt verworpen met 47 tegen 16 stemmen en het) ontwerp aan genomen z. h. s. Aan de o,rde is het ontwerp tot he(t aangaan eener geldleening ten laste van Nederl.-Indië (ten hoogste 250 millioen, tegen ten hoogste 7 pCt.) De heer Van Ravesteijn betoogt, dat het rentecijfer te hoog is. (Minister De Graaf wijst er op, dat 7 pCt. een maximum is, waar men zoo veel mogelijk beneden zal blijven. De heer Trpelstra verklaart, dat de S. D. A. P. niet zal stemmen voor eenig ontwerp van dezen (Minister, zoolang deze niet de noodige ophelderingen heeft ge geven inzake Djambi. Het ontwerp wordt aangenomen met 48 tegen 15 stemmen. Aan de orde is de interpellatie-Winter- mans pver de Landarbeiderswet. De interpellant vraagt waarom de Re geering de wijziging van de Landarbei derswet niet heeft ingediend; welke an dere categoriën van personen dan waar voor de wet thans geldt, de regeering aanvankelijk ,op het oog had; welke ka pitaalbehoeften door de voorgenomen wijziging veroorzaakt zouden zijn; of 't mogelijk is, dat zonder bizondere wet telijke maatregelen in de behoefte om werk- en woongelegenheid voor land arbeiders in daarmee gelijk te zetten categoriën van personen wordt voor- Zien. De Minister deelt mede, dat de Regee ring voornemens was de Landarbeiders- wet uit te breiden tot andere arbeiders dan landarbeiders, doch dat zij daarvan terugkwam met het pog op den finan- ciëelen toestand van het land. Wat de oorspronkelijke plannen zouden gekost hebben, kan de (Minister niet zeggen. Spr. is bereid tot technische herziening met verhooging van het maximum van f 4000 waarde van een plaatsje. Bij suppletoire begrooting zal de ton meer worden aan gevraagd voor ontginning van woeste gronden om boerenzoons aan land te helpen. De heer Teenstra is teleurgesteld door het antwoord des Ministers. De heer Decker acht het noodig zoons van kleine boeren in de wet; op te nemen. De heer Bakker steunt dit betoog. De heer Smeenk raadt voorzichtigheid aan ten aanzien van bevordering van 't kleinbedrijf. De heer Schaper ziet in uitbreiding! van de Landarbeiderswet meer een boeren- belang dan een arbeidersbelang. Hij dringt niettemin aan op royale uitvoering. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Bij Kon. besluit van 23 dezer is, met ingang van 1 Juni, aan de cpmmies bij den raad van toezicht op de spoorwegdiensten, tevens plaatsverv secretaris van dien raad, mej. mr. A. M. Beumée, op haar verzoek, eervol ont slag als zoodanig verleend. Jhr. mr. E. A. C. de Casembroot, sedert October 1892 lid van de Prov. Sta ten van Zeelajnd en sedert September 1895 lid van Gedep. Staten, heeft om ge zondheidsredenen als lid der Staten be dankt. Als opvolger in de Prov. Staten zal worden aangewezen de heer J. C. van Nieuwenhuijzen, burgemeester van Schore. ZONNEMAIRE. Aan. deze gemeente is toegestaan 't door den raad gevraagde voorschot uit 's Rijks' kas van f 34,848,11 ter verstrekking aan de daar werkzame vereeniging voor verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders. ST.-'MAARTENSDIJK. De verkoop van het bloempje ter bestrijding van de tuberculose, heeft in deze gemeente op gebracht f 71,385. OUD-VOSSEMEER. Alhier is 'n valseh' bankbiljet van f 25 in beslag genomen; de serieletters waren B. X.; het biljet was reeds door vele handen gegaan. ONDERWIJS. ST.-MAARTENSDIJK. Met ingang van 1 Juni e.k. is benoemd tot tijdel. onder wijzeres aan de openb. lagere school al hier mej. J. H. Abrahamse uit Vlissin- gen. OUD-VOSSEMEER. Benoemd tot on derwijzer aan de School met den Bijbel te dezer plaatse de hee4 Blom van Breda. DINTELOORD. De heer J. Commissaris, onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Goes. LANDBOUW EN VEETEELT. De bekende Prinslandsche Paarden markt te Dinteloord Wordt dit jaar ge houden op 6 Juni; er is een afdeeling ge reserveerd voor stamboekpaarden. De verloting geschiedt acht dagen later op 14 Juni. In den regel wordt van deze markt ook veel geprofiteerd door land bouwers uit het eiland Tholen. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Mei. Zlerlkzee. Geref. Kerk. 10.30, ds. Wielen ga en 6 30 ure, ds. Merkelijn, zendeling-leeraar te Magelang op Java. Chr. Geref. Kerk. Vm. ds. Wisse, nra. en av. Leeskerk (Op den ge wonen tijd). Evangelisatie Jeruël. 10.30 en 7.30 ure, de heer Verboom van Goes. Luth. Kerk. 10 ure, ds. De Jongh van Amersfoort. Kerkwerve. 3 ure, ds. Van Meer. Serooskerke. 9.30 ure, ds. Diederiks. Burgb. 9.30 ure, ds. Boogaard. Renesse. 10.30 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 3 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 10.30, ds. Japchen en 3 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goedhuis. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kork. 10 en 3 ure, Leesdienst. Zonnemalre 10.30 ure, ds. de Leur (Doops- bediening). Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. Van Meer. Dreischor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Öuwerkerk. 3 ure, ds. v. d. Griend. Nleuwerkerk. 10.30, geen dienst en 3 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Oosterland. 10.30 en 3 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 10.30, Leeskerk; 3 en 6 30 ure, ds. Wielenga. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Slrjansland. 3 ure, ds. Waardenburg. Bruinisse. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10, ds. Merkelijn uit Indië (Zendingsrede) en 5 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oud- Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. St.-Flllpslaad. 10.30 en 3 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6.30 ure, ds. Boon®. Tholen* 10 en 2.30 ure, ds. Datema (Coll. kerk en Doopsbed.) Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwijn. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdijk. 10.30, ds. Keiler, 3 geen dienst en 7 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Oud-Vossetneer. 10.30 en 3 ure, ds. Van Griethuyzen. Geref. Kerk. 10.30 en 3, ds. Staal; 7 ure, Leesdienst. Poortvliet. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Scherpenlsse. 10.30 en 3 ure, ds. Luijen- dijk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenlsse. 10.30, ds. Verschoor en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30 en 3 ure, ds. Oostei- huis (Coll. ziekenfonds). Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerlc. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een dreigende rechter. John Kochendorfer, de politierechter van Long Island, meent dat er te veel gevallen van echtelijke ontrouw, door den man begaan, voor hem gebracht worden. Hy heeft daarom aan de ontrouwe mannen laten weten, dat hij ze in het vervolg tot gevangenisstraf zal veroordeelen, tenzij zy hem beloven: Eiken ochtend het ontbijt klaar te maken, 's avonds borden te wasschen, één uur per dag op de kinderen te passen, genoegen te nemen met één uitgangsavond per week, eiken Zondag met hun gezin 's ochtends naar de kerk te gaan en 's middags te gaan wandelen, ten minste eens per week lekkers en vruchten voor vrouw en kiD deren mee te brengen, de vrouw het beheer van de financiën te laten, een spaarboekje aan te schaften, niet meer hun vrouw te vragen om op hem te wachten, maar te wachten op haar, en ten slotte eens per dag de belofte afgelegd aan de vrouw bij het huwelijk te herhalen, n.l. dat hij haar zal beminnen, eeren en lief- koozen. De rechter hoopt, dat de mannen zoodoende in een paar weken zullen leeren inzien hoe eentonig en aan slaverny gelijk het leven der vrouw is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5