Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Vrijdag 13 Mei 1921. zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. Bakkersnachtarbeid. Kennisgeving. Algemeen Overzicht. BUITEN LAN D._ Uit Stad en Provincie. Ingezonden mededeelingen Bil RHEUMATIEK, SPIT, VERKOUDHEDEN Hito-Pain-expeller, Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 76ste JAARGANG. - No. 10621. in2er,dinc °p den d»g tan nlt" Dlr. A. J. DE LOOZE Jr. Uitg.-Redact. U. J. KOSTE*. e#ve Tó6r ure- Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Wegens het Pinksterfeest zal do Nieuwsbode a.s. Maandag niet worden nltgegeren. DE DIRECTEUR. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat hjj de aanvraag van WILLEM JAN BOOT, om vergunning tot het ver richten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags, in het perceel Fonteine C 339, op 12 Mei 1921 tot 12 Mei 1922, heeft toegestaan. Zierikzee, den 12 Mei 1921. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENOERSKERKE. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen, dat er ,op Woensdag, den 18 Met a.s., des namiddags te 2 ure, op het Raadhuis, eene openbare vergadering van den Ge meenteraad zal gehouden worden, waar in de navolgende punten zullen worden behandeld: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelin- gen, 1 3. Aanbieding rekening Bewaarschool lover 1920, 4. Aanbieding rekening Levensmidde- lenbedrijf over 1920. 5. Wijziging 'begrooting Burgerweeshuis. 6. Vaste aanstelling keurmeester van vee en vleesch. 7. Voorstel tot het in erfpacht geven van een stukje gemeentegrond aan 'M. C. bij de Vaate. 3. Wijziging der verordening op de heffing van een Hoofdelijken Om slag. 9. Wijziging reglement Burgerl. Arm bestuur. 1 10. Voorstel op het verzoek om subsi die voor bioscoopvoorstellingen aan schoolkinderen (in de vorige verga dering aangehouden). 11. Voorstel aangaande demping Zwem- haven, 12. Adres transportarbeiders tot steun. 13. Verstrekking van de benoodigde gel- I jden uit de gemeentekas aan de Ver- léeniging tot bevordering van Chris telijk onderwijs te Zierikzee, onder ;het motto „Laat de Kinderen tot Mij jkomen", voor de stichting eener ischool voor gewoon en uitgebreid Jager onderwijs. i 14. Wijziging gemeente-begrootin^ 1920. 15. Benoeming onderw. aan School A. Zierikzee, den 11 Mei 1921. De Burgemeester, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De spanning in Europa, gescha pen door het ultimatum der, Enten_ te aan Duitschland, nopens de te betalen schadevergoeding, is gewe. ken en hoewel de zoo hoog noodige rust en vrede in ons werelddeel nog niet geheel en al is hersteld, bo&i mag de aanvaarding v,an de eischen der geallieerden beschouwd worden als een lichtpunt in den tegenwoor- digen tijd van groote verwarring. De aanneming der gestelde eischen beteekent voor Duitschland, „tijd ge wonnen, is alles gewonnen". In ieder geval zullen de bewoners van t Ruhrgebied niet behoeven te wer ken onder den dwang van vreemde bajonetten, die beangstigend dicht dit industriegebied naderden. In de verschillende geallieerde lan den is het bericht van de aanneming van het ultimatum met gemengde gevoelens ontvangen. Frankrijk, met in 't kielzog Bel gië, had misschien gehoopt op een weigering1, om daardoor het kolen- gebied van Duitschland voor lan gen tijd te bez'etten. De jacht naar ,,'t Zwarte Goud' is in Frankrijk een eerste eisch geworden. Het Saar- gebicd staat onder Fransch toezicht; Opper-Silezië is aardig op weg' om er onder te komen; het Ruhrgebied vormde de laatste schakel in den kelen om Duitschland totaal vleu gellam te maken. Door de aanneming der eischen is men te Parijs eenigermate teleur gesteld, terwijl te Londen vreugde heerschte. Hieruit zou men mogen concludeeren dat Frankrijk de groo te gangmaker is geweest Duitschland het mes op de keel le zetten, hoe wel LLoyd George aan dit voorstel ook zijn stem gaf of wel, moest geven. De band der eensgezindheid tus schen de twee gnoole mogendheden Engeland en Frankrijk, schijnt voor ;t oog der wetreld hechter dan ze in werkelijkheid wel is. Indien, zoo schreef dezer dagen een invloedrijk Engelsch journalist, Frankrijk zoo onverstandig mocht zijn zich te be geven in een zelfstandige actie tegen Duitschland, dan moet het de ze kerheid in 't oog vatten, om den steun te verliezen van zijn mede strijders in den grooten oorlog, be nevens elke kans op herstel; of wel die om de Duitschers binnen de 15 jaar in Pakijs te zien. Wel een be wijs dat men aan den Noordkant van het Kanaal het al te vooruit strevende Frankrijk in 't oog hield. In hel Britsche Hoogejrhuis verklaar de Lord Cirewe dat het in hooge mate bevredigend was dat Duitsch land een volledige ontwapening aan vaardde. (De Beiersche minister-pre sident heeft zich dezer dagen uitge sproken nopens de ontwapenings kwestie in dit rijk, welke luidde dat de regeering de noodzakelijkheid van de ontwapening"! der burger wachten inziet). Ofschoon, aldus sprak Lloyd C(re- we verder, het nog langen tijd zal duren voor het verleden geheel zal zijn uitgewischt, vertrouwde hij toch, dat de betrekkingen tusschen Duitschland en Engeland in de toe komst op volkomen correctheid van beide kanten zouden berusten en op een niet geheel onvriendelijke sa menwerking. Een nieuw geluid in het sedert een tiental jaren ontstemde archest der Europeesche grootmachten, dat moed geeft voor de thans nog' niet schitterende toekomst. De afb.akeningslijn die de gjealli- eerde commissie in Opper-Silezië zal vaststellen, bevredigt voor een gced deel de door - Frankrijk gesteunde Poolsche eischen. De vrees, dat het Opper-Silezische nijverheidsgebied voor het geplukte Duitschland ver loren ga,at, neemt ieder oogenblik vaster vorm aan. Duitsehlands verplichtingen. De Parijsche frtatin geeft een korte op somming van de data, waarop Duitsch land dit jaar verplichtingen zal hebben na te komen; 1 Juni: Betaling van een milliard gou den marken. v| 30 Juni: Ontwapening. 1 Juli: Overgave aan de commissie van herstel Van obligaties voor 12 milliard gouden marken. 15 Juli: Eerste kwartaal-betaling Van de jaarlijklsche som van 2 milliard gou den marken. 15 Augustus: Eerste kwartaal-betaling Van de 26 pCt. van de waarde van den Duitschen uitvoer. 15 October: Tweede kwartaal-betaling van de jaarlijksche som van 2 milliard gOuden marken. 1 November: Overgave aan de com missie Van herstel van obligaties voor 38 millard gouden marken en ook van obligaties zonder rentecoupons Voor 82 milliard gouden marken. 15 November: Tweede kwartaalbetaling Van de 26 pCt. van de waarde van den Duitschen uitvoer. ZIERIKZEE. Donderdagavond had in de Ambachtsschool de slotvergadering plaats van het comité voor de huisvlijttentoon- stelling. De secretaris, de heer P. van der Have, las de notulen, die, onder dankzegging voor de groote accuratesse, waarmede zij gemaakt waren, werden goedgekeurd. Hierna bracht de penning meester, de heer G. van der Vliet, ver slag uit omtrent zijn geldelijk beheer, dat, gecontroleerd door de heeren J. Da- vidse en H. P. de Wringer, accoord werd bevonden. De heer Van der Vliet oogstte grooten lof voor zijn nauwgezet en zui nig beheer. Dank zij dit zuinig beheer en het buitenverwachting groote bezoek, dat de tentoonstelling op Hemelvaartsdag ten deel viel, kan er een batig saldo in de kas der padvinders vloeien. Het zal bij dragen om de padvindersbeweging al hier op hooger peil te brengen. Omtrent de nog niet afgehaalde prijzen van de tombola werd besloten deze tot 31 Mei a.s. bij den heer J. H. Heimbach op ver toon van het lot, verkrijgbaar te stellen, en de dan nog overblijvende aan :en liefdadige instelling over te dragen. De heer De Wringer nam gaarne op zich om voor allen, die een eervolle ver melding verwierven, een diploma te ma ken, hetgeen hen ter gelegener tijd zal worden toegezonden. Een hartelijk applaus van de bijna voltallige vergade ring bewees, hoezeer men het werk van den heer De W. waardeert. Op voorstel van den secretaris zullen alle stukken, kranten, artikelen, notulen enz., deze ten toonstelling betreffende, in één dossier worden verzameld en bij den voorzitter der padvindersvereeniging, dhr. Heim bach, in bewaring worden gegeven. Voor een volgende huisvlijttentoonstelling kan 4iien dan hierin reeds eenige leiding vin den. Fouten en tekortkomingen, door dit comité gemaakt en staande deze verga dering op aangename wijze besproken en genotuleerd, zou men dan kunnen voorkomen. Het uitvoerend comité kan met groote voldoening op den door haar gepres teerden arbeid terugzien, niet in het minst ook de voorztter, dhr. J. H. Heim bach, die onvermoeid deze tentoonstel ling en de vele vergaderingen met toe- Wijding heeft geleid. Nieuwe Commissaris der Koningin. Donderdagmiddag verleende de nieuw opgetreden commissaris der Koningin in onze provincie, de heer mr. jhr. J. W. Quarles van Ufford, zijn eerste audiënties aan openbare colleges, autorieteiten, cor poraties en particulieren. Van 2 tot half vijf Iwerden 55 groepen van personen Of afzonderlijke personen door den com missaris ontvangen; met elk hunner on derhield de nieuwe functionnaris zich enkele oogenblikken en gaf daarbij blijk belang te stellen in alles wat de provin cie betreft. f. SINT-PHILIPSLAND. Woensdag nacht hooiden verscheiden men- schen een eigenaardig1 bruisend ge luid, waarvan ze de ooraak niet bonden vaststellen. Toen het dicht werd, bleek, dat de .afsluitdam van de spuikom juist naast de sluis was bezweken voor den drang van het water. De hoop, die velen koester den, toen het vorig jaar dit nieuwe werk werd ingewijd, dat men nu de havenkwestie afdoende had op gelost, is alzoo op ruwe wijze be schaamd. Onze gemeente houcle zich ten troost a,an het Zeeuwsche de vies: „Luctor et Emergo". OUD-VOSSEMEER. In de verga dering van ingelanden van het wa terschap we;rd ditmaal niets verhan deld dan de rekeningen en begro tingen; de dijkgeschotten werden vastgesteld op: Slabbekoorn f 48; Oud-Kijkuit f 36; Leguit f 39; Vo gelsang f 47; Hibbe f 30; Kerke f 28,50; Oud-Vossemeer f 28.25 en de Drie groote Polders f 10; Vroo- nen f 13,50. ONDERWIJS. BROUWERSHAVEN. Tot onder wijzeres aan de openbare lagere school alhier is benoemd mej. S. P. Risseeuw te Schiedam. BRUINISSE. Mej. |Math. de Korte, vo lontaire aan de openb. school in deze gemeente, is benoemd tot onderwijzeres aan de openb. school te Brouwershaven. DINTELOORD. De Rijksnormaallessen, die met 1 Mei zouden worden opgehe ven, bestaan thans nog. Voorloopig zal deze inrichting nog een jaar blijven en {wel met 3 klassen. Voor de eerste klasse waren £een leerlingen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Benthuizen, W. L. Mul der te Garderen. Te Jaarsveld, J. J. Timmer te Montfoort- Te Oostkapelle, W. A. Dekker te Nieuw-Beijerland. Te Vriezenveen, Joh. Kijne te Zevenhui zen (Z.-H.) Aangenomen: Naar Hedel, A. Oskam te Rouveen. ST.-PHILIPSLAND. De heer A. A. Rijs- tenbil heeft wegens vertrek uitt de ge meente pntslag genomen als kerkvoogd. Het was 36 jaar geleden, dat' hij als nota bele werd gekozen. Gedurende al dien tijd heeft hij onafgebroken de belangen der gemeente gediend. Zijn heengaan wordt dan ook door velen betreurd. DINTELOORD. Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat Zondag j.l. een gift van f 100 voor de armen en een van f 40 voor de kerk werd gecollecteerd. Geref. Kerk. Beroepen: ,Te iMeeden, J. Duiven, cand. te Rottum (bij Heerenveen). Geref. Gem. Beroepen: Te DirkSland, M. Hofman te Rijssen. predikbeurten. Zondag 15 - en Maandag 16 Mei (le en 2e Pinksterdag). Zierikzee. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30 en 6 30 ure, ds. Wielenga 2e 10.30 ure, idem. Chr. Geref. Kerk. le Pinksterdag. Vravermoedelijk ds. Wisse, nm. en av., Leeskerk. 2e vm. idem (Op den gewonen tijd). Evangelisatie Jeruël. le Pinksterdag. 10.30 en 7.30 ure, Gewone dienst. Kerkwerve. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. Blankert. 2e geen dienst. Serooskerlce. le Pinksterdag. 9.30 ure, ds. Diederiks. 2e geen dienst. Burgh. le Pinksterdag. 9.30 ure, ds. Boo gaard en 6.30 ure, idem. 2e geen dienst. Protestantenbond, le Pinksterdag. 9.30 ure, ds. de Roode in de gemeentekamer. Renesse. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. Leendertz. Noordweile. le Pinksterdag. 3 ure, ds. Leendertz. Haamstede le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. Japchen (Collecte voor de zending) en 3 ure, idem. 2e geen dienst Geref. Kerk. le Pink sterdag. 10.80 en 3 ure, ds. Goedhuis. 2e 10.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Pink sterdag. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. 2o geen dienst. Eikerzee. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. Straatsma van Meppel (Extra-collecte) en 7.45 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, idem. Brouwershaven, le Pinksterdag. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10 en 3 ure, de heer Punt van Middelburg. Zonnemaire le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. de Leur (Extra-collecte voor do Inw. zending). 2e geen dienst. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. 2e geen dienst. Noordgouwe. Ie en 2e Pinksterdag 10.30 ure, ds. Van Meer. Drelschor. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. v. d. Griend (Collecte voer de zending). 2e geen dienst. Ouwerkerk. le Pinksterdag. 3 ure, ds. Helder. Nleuwerkerk. le Pinksterdag. 10.30, ds. v. d. Linden en 3 ure, idem (Collecte voor de zending). Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Oosterland. le Pinksterdag. 10.30, de heer De Jonge van Breda en 3 ure, dr. Weeda. 2e geen dienst. Goref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6 30 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Geref. Gem. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, de heer Schothorst van Lunteren. 2e geen dienst. Slr]ausland. le Pinksterdag. 3 ure, ds. v. d. Griend (Doopsbed. en Collecte uitw. zending). Bruinisse. le Pinksterdag. 9.30 en 2 ure, ds. Waardenburg. 2e geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10 en 5 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Geref. Gem. le Pinksterdag. 9.30, 2 en 5.30 ure, ds. Neerbos. 2e geen dienst. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk 2e geen dienst. St.-FIHpsland. le Pinksterdag. 10.3Q en 3 ure, ds. Los. 2e 10.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10, ds. Boone, 3 idem (Doop) en 6.30 ure, idem. 2e 10 ure, idem. Tholeo. le Pinksterdag. 10, ds. Datema en 2.30 ure, ds. Van Griethuijzen (Collecte zending). 2e 10 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10 en 5.30 ure, ds. Bolwjjn. 2e 10 ure, idem. Geref. Gem. le Pinksterdag. 10, 2.30 en 6 ure, Leeskerk. 2e 10 ure, idem. St.-Maartensdijk, le Pinksterdag. 10.30, ds. Keiler, 2 geen dienst en 6 ure, ds. Kei ler. 2e 10.30 ure, idem. Oud-Geref. Gem. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Oud-Vosaemeer. le Pinksterdag. 10.30, ds. Van Griethuijzen en 3 ure, Leesdienst. 2e 10.30 ure, ds. Van Griethuijzen. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, ds. Staal; 7 ure, Leesdienst. 2e 10.30 ure, ds. Staal. Poortvliet, le Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor. 2e 10.30 ure, idem. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, idem. Scherpenisse. le Pinksterdag. 10.30 en 3 Ure, ds. Luijendijk. 2e 10.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, idem. Stavenlsse. lo Pinksterdag. 10.30, ds. Oosterhuis en 3 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure idem. St.-Annaland. le Pinksterdag. 10.30, Lees kerk en 3 ure, ds. Oosterhuis. 2e 10.30 ure, idem. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, idem. VAN HEINDE EN TEIL De haven van St.-Petersburg zal van af den 15en Mei voor de koop vaardij worden opengesteld. In de kringen der Grieksche fa brikanten en bankiers heerscht groo te ongerustheid tengevolge van het sterke terugloopen van den buiten- landschen wisselkoers. Volgens de „New York World" zou de Japansche regeering besloten hebben de heele provincie Shan tung aan China terug te geven. Naar de Temps uit Reval ver neemt, ziou de Russische regeering besloten hebben dit voorjaar groote manoeuvers te houden in de gou vernementen Witebsk en Pskof. In verband verzamelden zich op het oogenblik in deze beide Noord-Wes telijke provincies groote troepen machten. Trotsky zou zelf de ma noeuvers leiden. Naar een Havas-bericht uit Ei Ferrol (Spanje) meldt, is daar een autobus in een afgrond gestort. 20 personen werden gewond, o.w. en kele zwaar. Op de Parijsche messe heeft een brand gewoed, waardoor 4 hallen werden verwoest, twee moesten om- Ver gehaald worden, teneinde uit breiding te voorkomen. "verschillende" berichten. Brik te water. Te Zevenho ven is de landbouwer N. doo;rdnt het paard voor een fietsrijder schrik te, met zijn brik, waarin een aantal kinderen gezeten waren, in het wa ter gereden. Allen werden gered met en Pijnen van allerlei aard helpt de alleen eohte Richter's direct en meest afdeend. Prijs f 0,95 en f 1,40. Bij alle Apothekers en Drogisten. Brochure gratis en franco op aanvraag verkrijgbaar» F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. uitzondering van zijn oudste zoontje, die levenloos werd opgehaald. De doodsdraadDinsdag is de 17-jarige monteur M, B., wonen de te Rijs oord, werkzaam hij 't ge meentelijk electriseh bedrijf le Rid derkerk, door den elec. stroom ge dood. Hij was in een lichtpaal ge klommen om een zoogenaamde stop uit te draaien en kwam op onver klaarbare wijze in aanraking met den dooclelijken stroom. Brevet van onvermogen. In de jongste Raadsvergadering van Bergh heeft 'het raadslid Dijkman., nadat de heer Locfs als raadslid h!ad bedankt, het voorstel aan zijn me deleden gedaan om gezamenlijk ont slag te nemen als raadslid, olm kans te bieden menschen met meer ont wikkeling in den raad te krijgen, welk voorstel instemming heeft ge vonden. Slee klust. Te Den Haag be proefde een onbekende kerel voor bijgangers op straat met een mies te bewerken. Het gevaarlijk heer schap werd door de politie gearres teerd, die bovendien een schot in Ide lucht moest lossen, om het pu bliek van zich .af te houden, dat den steeklustige te lijf wilde. Spelling. In de Inspectie Arn hem is een leerplan afgekeurd, om dat het geschreven was in de nieu we spelling. Het hoofd werd gelast voortaan te schrijven in de oude spelling, daar anders van zijn schrij ven geen nota meer genomen zou worden. Tevens werd een ander leerplan teruggezonden, omdat va- cantie in plaats van c met k ge schreven was. Opheffing gev r a,agd. De gemeenteraad van B.aljgjoy en Keent in de Betuwe heeft, naar de Tijd meldt, aan Ged. Stalen van Gelder land verzocht, de gemeente te doen verdwijnen. De belastingen zijn van dien aard, dat de bevolking (500 zielen) die niet meer dragen kan. Een vijf ling. (Men hoort dikwijls spreken van de vruchtbaarheid van het Italiaansche ras; maar wat er in Reggio gebeurd is, is zelfs iets buitengewoons voor Italië. De 32-jarige Maria Incerti is daar namelijk bevallen van een vijf- ling: één jongen en vier meisjes. Een van de kinderen is reeds gestorven. De an dere echter, hoewel tamelijk zwak, schij nen wel levensvatbaarheid te bezitten. Een zeldzaamheid. De burge meester van Baarn heeft medegedeeld, dat de kans bestaat, dat de belasting over het volgend jaar nog lager zal zijn dan over het thans loopende jaar. Rattenplaag. In de tuinbouw streek rond Langendijk (N.-H.) wordt groote schade aangericht door de ratten. De tuinbouwvereeniging te Zuid-Schar- woude besloot, alles in het werk te stel len, om deze dieren te verdelgen; en daar toe een beproefd serum te gebruiken. An dere tuinbouwvereenigingen zullen even eens worden uitgenoodigd een speci- alen verdelgingsdienst in te stellen. Te vens zal aan den Ned. Tuinbouwraad worden verzocht om aan de regeering steun te verzoeken. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 12 Mei. Aardappelen: Bra- Vo's f 9—f 10 per 70 K.G. Hooi f 40. Coöperatieve Veiling Zierikzee. Veiling van 12 Mei. GROOTE VEILING. KIPEIEREN f7,50. KLEINE VEILING. KIPEIEREN f7,30 k f8,10; EENDETF.REN f8,— k f8,50. GANZENEIEREN a f 16,10 k f 21,— MEET WEN EIEREN f 5,20 k t 6,30. alles per 100 stuks. Aanvoer 4700 stuks. BOTER f 1, k f 1,16. Dito afwijkende f 0,54 k f 0,75. TEI*EGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut to De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Mei. Verwacht tot don avond van 14 Mei: zwakke tot matige veranderlijke, later zuidelijke tot zuidwestelijke wind, ver anderlijke bewolking, weinig of geen regen in het zuidwesten, in het noord oosten nog kans op regen <?f onweer, aanvankelijk koeler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1