Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BUITENLAND. Uit Stad en Provincie. FlnanclBel Nieuws. HK.WHBWTttiiT belioorende by de van Try dag 6 Mei 1921, no. 10618. Een dronken getuige. Voor een der strafkamers van de Berlynsche rechtbank moest Maandag ochtend een beklaagde terecht staan, tegen wien één getuige k charge was gedagvaard een vrouw terwijl van de zijde der verdediging niet minder dan 21 getuigen waren opgeroepen. Toen de behandeling der zaak om negen uur 's morgens een aanvang zou nemen, bleek echter dat de hoofdgetuige niet verschenen was. Met het oog op den gebrekkigen treinenloop besloot de president een oogenblikje te wachten. Weldra werd met hevig lawaai op de deur der rechtszaal geklopt. De vroede heeren schrikten uit hun rust op en groot was hun verbazing, toen de lang verbeide getuige „in kennelyken staat" en aan den arm van een waggelenden cavalier al zingende naar binnen suk kelde. De voorhoofden achter het groene laken fronsten zich en de strenge officier van JuBtitie vroeg haar op barschen toon om opheldering van dit in de rechtszaal misplaatste en ongepaste gedrag. De hoed op één oor en de verwilderde haren op het voorhoofd geplakt, gaf getuige toen stamelend te kennen, dat zij zoo juist terug kwam van een nachtelyke 1 Mei-viering en dat zy „onder den invloed" was. Aangezien haar onverantwoordelijk gedrag ten gevolge had, dat beklaagde langer in preventieve hechtenis moest blijven veroordeelde de rechtbank haar onmid dellijk tot drie dagen hechtenis. De Araerikaansche rekening voor Duitschland. De onderhoudskosten van het Ameri- kaansche leger aan den Ryn, die op Duitschland zullen worden verhaald, be dragen thans 286 millioen dollar. Duitsch land heeft daarvan in geld en goederen ongeveer 17 millioen terugbetaald. Op het Duitsche crediet staat verder de waarde van de door de Unie in beslag genomen schepen. Dq New-York Herald merkt op, dat als Washington het vredes verdrag, of tenminste de flnancieele bepalingen ratificeert, de Amerikaansche vordering zal worden toegevoegd aan de 132 milliard gouden marken, door de commissie van herstel vastgesteld. In het andere geval zal met Duitschland een byzondere rekening worden geopend, lïet Duitsche Kabinet treedt af. Naar aanleiding van de door de ant- woord-nota van de Ver. Staten geschapen politieken toestand heeft het kabinet met algemeene stemmen besloten af te treden. De rijks-kanselier heeft zich naar den rijkspresident begeven om hem het besluit van het kabinet mede te deelen. De r\jks-president verzocht het kabinet de loopende zaken af te wikke len, waarin het kabinet toestemde. Gezondheidscommissie. De Hoofd-Inspeeteur der Volksgezond heid won het advies der commissie in omtrent de door het gemeentebestuur van Ellemeet voorgenomen uitbreiding der be graafplaats; op grond van een ter plaatse ingesteld onderzoek behoefde tegen de uitbreiding, op de wijze zooals deze door B. en W. werd voorgesteld, geen bezwaar te worden gemaakt, terwijl evenmin aan leiding bestond afwijzend te adviseeren ten aanzien van de te vragen ontheffing van art. 16, 3e lid der Begraaf wet. Waar ook overigens het voor de uitbreiding bestemde terrein evenals de bestaande begraafplaats door zijn ligging zeer ge schikt schijnt, meende de commissie gun stig op het denkbeeld van het gemeente bestuur te mogen adviseeren. Het gemeentebestuur van Renesse won het advies der commissie in omtrent het aanleggen eener rioleering voor den af voer van het water der begraafplaats, welke rioleering in verbinding zou wor den gebracht met een aanwezige sloot, waarlangs woningen staan; B. en W. ver zochten meedeeling, of naar het oordeel der Commissie de bewoners dier percee- len nadeeligen invloed van bedoelde rio leering zouden kunnen ondervinden. Vooropstellende de noodzakelijkheid eener goede afwatering der begraafplaats kon na opneming ter plaatse worden ge adviseerd tot het aanleggen der door het gemeentebestuur bedoelde rioleering, waardoor de toestand voor de dóór B. en W. bedoelde woningen niet anders dan verbeterd jzal kunnen worden; immers terwijl de bestaande toestand niet boven bedenking is, daar immers het gevaar niet denkbeeldig is, dat door het van de begraafplaats afkomstige zakwater de welputten dier woningen zal worden ver ontreinigd, terwijl tegen de afwatering langs de ontworpen rioleering geen be zwaar behoeft te bestaan, mits het slootje voor bedoelde woningen, waarop de ont worpen rioleering zal uitmonden, op zijn beurt aansluiting krijgt aan de polder sloot langs den Achterweg, en behoorlijk bedolven wordt; zulks zal naar het oor deel der Commissie het beste worden ver kregen, indien het Gemeentebestuur aan dat van den Polder Oosteren Ban ver zoekt, het toezicht op den geregelden schoonmaak op zich te nemen, door de sloot schouwplichtig te verklaren. Op vorenstaande gronden kon dan ook het advies gunstig luiden. In den loop van het verslagjaar richtte de Commissie zich nogmaals tot alle Ge meentebesturen van haar ressort, met uit zondering van Brouwershaven, Ooster- land en Zierikzee (alwaar een Bouwver- eeniging werkzaam is, of van Gemeente wege gebouwd wordt), waarin geconsta teerd werd, dat ook in de'gemeenten van het ambtsgebied der Commissie in ernsti ge mate woningnood heerscht, waarvan o. a. het ongewenschte gevolg is. dat in vele gevallen de bewoning van daarvoor feitelijk geheel ongeschikte woningen oog luikend moet worden toegelaten, omdat het gevolg van onbewoonbaarverklaring en ontruiming zou zijn, dat de bewoners dakloos zouden worden. In aanmerking nemende, dat aanbouw van woningen van particuliere zijde ten gevolge der hooge kosten zeer wordt be lemmerd, en derhalve van die zijde aan vulling van het tekort vooreerst niet te wachten js, meende de commissie een beroep te moeten doen op de gemeente besturen, door hetzij den woningbouw zelve ter hand te nemen, hetzij de op richting van vereenigingen, uitsluitend in het belang der Volkshuisvesting werk zaam, ter hand te nemen of te bevorde ren. Terwijl de oommissie zich bereid verklaarde daarbij voorlichting en mede werking te verleenen, meende zij er ten slotte nog de aandacht op te moeten ves tigen, dat niet alleen voor den bouw van middenstandswoningen thans Rijks- steun wordt verleend, zoodat de werk zaamheden der gemeenten zich tot beide catagoriën van woningen kunnen, en be- hooren uit te strekken. Het resultaat van deze circulaire was al evenmin bemoedigend als van de bo venbehandelde, betreffende wijziging der Bouwverordeningenimmers ook thans bleek behoudens eene uitzondering Weinig sympathie voor het denkbeeld der com missie te bestaan; van de overige 15 ge meenten toch, deelden er 5 zonder op gave van reden mede, dat ons schrij ven voor kennisgeving was aangenomen, terwijl 3 bericht zonden, dat aldaar geen behoefte aan nieuwe woningen bestond, terwijl in 4 gemeenten door de hooge bouwkosten of de hooge eischen, dóór het Rijk gesteld, en in 3 door het ont breken van geschikt terrein van bouwen schijnt te moeten worden afgezien. Alleen het gemeentebestuur van Drei- schor bleek voor het denkbeeld der com missie te gevoelen, en deelde mede, dat reeds grond was aangekocht en dat ver moedelijk in 1921 tot den bouw van een aantal woningen zou worden overgegaan. Het resultaat der bemoeiingen ten aanzien van beide bovenbehandelde on derwerpen, bracht de commissie ter ken nis van dep Minister van Arbeid, waarjbij zij zich van elk commentaar meende te moeten onthouden, daar de ontvangen antwoorden voor zich zelve spreken. Na deze algemeene meedeelingen, welke den geheelen ambtskring der commissie raken, volgt thans een en ander ten op zichte van verschillende aangelegenheden, waarbij de afzonderlijke gemeenten van het ressort betrlokken waren. Kerkwerve. Bij een in den Zoop van het verslagjaar in deze gemeente inge steld onderzoek, ten doel hebbend een indruk te krijgen van de woningtoestan den, en ten einde na te gaan in hoeverre gevolg .was gegeven aan destijds overeen komstig het advies der commissie gedane aanschrijving tot woningverbetering trof het de commissie, dat weliswaar ten deele door yerbeterjng de vroegere misstanden waren weggenomen, doch dat tevens een goed deel der eigenaren zich .aan hunne verplichting tot het aanbrengen van ver beteringen hadden onttrokken door het pand niet langer als woning te doen bezigen, doch dit voor pakhuis, berg plaats enz. te bestemmen en te gebruiken. Hoewel strikt genomen volkomen in de lijn der Woningwet, welke den eigenaar de keuze geeft tusschen verbetering en staking der bewoning, meende de com missie .niettemin aan 't gemeentebestuur te moeten meedeelen, dat het deze op lossing zeer ongewenscht achtte, aange zien daardoor de woningnood in de hand wordt gewerkt, terwijl naar aan de com missie bij onderzoek bleek, ook in deze 'gemeente wel degelijk woningnood heerscht, terwijl tevens geadviseerd werd eene verordening in het leven te roepen, als io.ia. in de gemeente Burgh tot stand gekomen, waarbij verboden wordt, een perceel voor bewoning bestemd aan die bestemming te onttrekken, waardoor in meerdere mate dan thans het geval is, het tot stand brengen van noodige ver beteringen kan worden afgedwongen en tegen woningnood kan worden gewaakt. Nieuiuerkerk. Naar aanleiding van het van het bestuur dezer gemeente ontvan gen schrijven, waarin werd te kennen ge geven, dat de bevordering van woning bouw reeds meermalen in den Raad een punt van bespreking had uitgemaakt, doch de gemeente niet in staat was op eenige wijze den bouw van woningen te bevor deren 'wegens het ontbreken van geschikt bouwterrein, meende de commissie de aandacht van B. en W. te moeten vesti gen top de mogelijkheid, zich in het be zit van geschikt terrein te stellen door onteigening in het belang der volkshuis vesting, overeenkomstig de artt. 26 en volgende der Woningwet, terwijl de artt. 32 en 33 dier wet den weg wijzen, op welke wijze de daarvoor benoodigde gel den kunnen worden beschikbaar gesteld, en hoe de gemeente op hare beurt weder van Rijkswege daarbij steun kan erlan gen, terwijl ten slotte de commissie zich wederom beschikbaar stelde voor mede werking en voorlichting, Indien deze mocht worden gewenscht Op dit schrijven werd geen antwoord ontvangen, waaruit de commissie de ge volgtrekking meent te moeten maken, dat de belangstelling voor deze aangelegen heid in deze gemeente zeer platonisch is. Wordt vervolgd). RENESSE. Vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op (Maandag 2 Mei. Aanwezig) alle le den. De voorzitter opent de vergade ring en biedt deo. raad een klok ,aan welke tot sieraad strekt der ovejri- gens reeds net gemeubileerde raad kamer. Weth. Steur zegt namens den r.aad den voorzitter dank voor het mooie en nuttige cadeau. De secretaris leest de notulen, die na een kleine wijziging worden goedgekeurd. In gekomen is de goedkeuring van Ged. Staten tot het aanvaarden van een (legaat k f 400,— van wijlen mevr. de wed. De Bruine—v. d Repe en goed keuring tot aankoop van igrond die nende tot een beteren toegangsweg naar het strand.* De voorzitter fleelt mede dat de boeken en kas van den gemeente ontvanger onderzocht zijn en in kas was en moest zijn f 159,53. Een verzoek is ingekomen van C. van Felius om zijn belooning voor bod© bij de brandweer te verhoogen van f 5,— tot f 7,50, waarop afwijzend wordt beschikt. Besloten werd het te brengen op f 6,—. Op verzoek van de Zeevaartschool te Viissingen om subsidie, werd afwijzend be schikt. Aan de orde komt nu het benoemen van een schoolcommissie. (Zie Nieuwsbode van Woensdag.) De eventueele kosten door deze com missie te maken zullen vergoed wor den door de gemeente tot een maxi mum van f 25,—. B. en W. stellen voor de ambtswoning voor het hoofd der schooi op te heffen en heml de woning te huur aan te bieden voor f 250,— 's ja,ars, wat met al gemeene stemmen aangenomen wordt. Hierna komt een voorstel tot wijziging van het reglement van Tiet Burg. Armbestuur, wat na voorle zing met algemeene stemmen wordt aangenomen, waardoor art. 60 der Politieverordening vervalt. Een voor- stel van B. en W, om de honden belasting te verhoogen en te bren gen op, f 3 voor de le, f voor de 2e, f 8 voor de 3e en f 12 voor de 4e honrj van dsfrizrifden eigenaar, wordt na een lange bespreking ge wijzigd en gebracht resp. op f 5, f 8», f 12 en f 18, wat toen met al gemeene stemmen werd aangeno men. Verder bleek noodig de be- grooting 1920 te wijzigen, welke daarna nog sluitend te maken was. B. en W. worden gemachtigd f 2000 kasgeld op le nemen tegen hoog stens 6 o/o 's jaars. Nu komt in behandeling een ver. zoek van het fanfarecorps „Luctor et Emergo" tot het verkrijgen van f 60 subsidie. Na eenige bespreking wordt met 6 stemmen voor en 1 tegen besloten het gevraagde toe te staan onder voorwaarde dat genoemd corps den raad verslag doet van haai- uitgaven en inkomsten. Bij1 de rondvraag stelt de heer Dimbruin de vraag of het niet aan te bevelen zou zijn dat de gemeente zich aansloot bij de huurcommissie- De oveige leden voelen er wei nig voor. De heer v. d. Klooster be spreekt de wenschelijkheid dat een corps1 vaste dragers voor begrafenis sen wordt aangesteld, wat de voor zitter belooft een volgende keer ter tafel te brengen. Hierna sluiting. KERKNIEUWS. N«<L Herv. Kerk. Beroepen: Te Delfshaven W. Lodder te Doorn. Geref. Kerken. BeroepenTe Beilen, Dhr. D. K. Wielenga Gzn., Prop. te Rotterdam. -— Te Pieterbnren, J. Duiven, cand. te Rottum (by Heerenveen). Chr. Geref. Kerk: Bedankt voor Veenendaal H. Hoogen- doorn, te Lisae. Geref. Gem. Bedankt: Voor Meliskerke, J. Fraanje te Barneveld. PREDIKBEURTEN. Zondag 8 Mei. Zierikzee. Geref. Kerk. 10.30 en 6 30 ure, Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Vm., nm. en av., ds. Groen van Zwynlrecht. (Op den gewonen tyd). Evangelisatie Jeruël. 10.80 en 7.30 ure, Gewone dienst. Kerkwerve. 10.30 ure, ds. Blankert. Serooskerke. 2 ure, ds. Diederika. Burgh. 9.30 ure, ds. Boogaard. Renesse. 3 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 10.30 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 10.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Goedhuis. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 ure, ds. Poort. Geref. Kgrk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kork. 10 en 3 ure, ds. Kerkhof van Oost- Souburg. Zonnemaire. 10.30 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. Van Meer (H. Avondmaal). Drelschor. 3 ure, d*. Blankert. Ouwerkerk. 3 ure, dr. Weeda. Nleuwerkerk. Geen opgaaf ontvangen. Oosterland. 10.30 en 3 ure, dr. Weeda. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Slrlansland. 3 ure, ds. de Roode. Brulnlsse. 9.30, ds. Waardenburg en 2.30 ure, ds. Verhoog van Nieuw-Vosmeer. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. St.-FIIlpsland. 10.80, ds. Los en 3 ure, idem (Doop). Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. Tholen. 10 en 2.30 ure, ds. Datema. Geref» Kerk. 10 en 5.30 ure, ds. Bolwijn. Geref. Gem» 10, 2.30 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdljk. 9.30, ds. Keiler, 2 geen dienst en 6 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Geeu opgaaf ontvangen. Poortvliet. 10.30 en 3 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Van der Valk uit Vlaardingen. Scherpenisse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Luijendyk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenlsse. 10.30, ds. Luyendyk en 3 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, ds. Oosterhuis (Bed. H. A.) en 3 ure, idem (Nabetr.) Geref. Kerk. 10.30, ds. Neerbos (Bed. H. A.), 3 idem (Doopsbed.) en 7 ure, idem. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Leelyke schadepost. In de gemeente Dinteloord was in 1918 een zuiggasmotor aangekocht ten behoeve van de electriflcatie in de gemeente die men wilde tot stand brengen bij het groote gebrek aan petrolenm toen ter tyd. Deze motor kostte f 11.000. De plannen tot electriflcatie konden intusschen in 1918 niet verwezenlijkt worden. De zuiggasmotor is sinds dien tyd nog steeds niet verkocht en staat thans in een magazyn te Dordrecht. Dezer dagen is iemand in dit magazyn gaan kyken. Deze heer gevoelde lust de motor te koopen. Er was f 1000 voor gevraagdWaar echter de motor onder roest en vnil zat en geheel uit elkaar lag, was ze hem geen f 500 meer waard. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Siht-Philipsi-and, 6 Mei 1921. Geachte Redactie! Naar aanleiding van bet ingezonden stuk van Z. in uw blad van 4 dezer verzoek ik U beleefd wat plaatsruimte voor bet volgende. Bij voorbaat m'n dank. In de eerste plaats doet het me genoegen, dat Z trouw de krant leest en belang blijkt te stellen in de gang der gemeentezaken. Daarom ben ik ook bereid de geschiedenis der raadsverslagen mee te delen. Toen ik pas verslaggever was, werden de zittingen van den (iemeenteraad gehouden op een tyd, dat ik ze kon bijwonen, nl. op Zaterdag. Toen was ik dus in staat zelf de verslagen te maken. Later hadden de vergaderingen plaats op een anderen werkdag en wel op een uur, dat ik m'n gewone bezigheden heb. Ik ging toen gegevens vragen op het Ge meentebuis, die my zoowel door den Burge meester als door den Sekretaris steeds wel willend versobaft werden. Van diskussies kwam ik toen niet veel meer te boren, zedat mjjn verslagen zich nu beperkten tot „een opsomming van ingekomen stukken en be sluiten". Op de duur bevielen mij zulke verslagen allesbehalve. Soms sprak ik een raadslid, dat niet tevreden was met het ver slag, omdat zjjn woorden niet vermeld waren enz. Daar ik in zo'n geval niet beoordeelen kan, wie het goed voor beeft en ik misschien sommige voorvallen frappant vind, die een ander niet vermeldenswaard achtmeende ik beter te doen, geen verslagen meer op te zenden. Ik vind dit eveneens jammer. Ik heb wel eens gevraagd aan enkele Edelacbt- baren, of de vergaderingen niet in de avond uren konden gehouden worden. Mij werd toen overweging toegezegd, maar tot nu toe schynen daartegen onoverkomelijke bezwaren te bestaan. Misschien weet Z. een onpartijdig persoon, die bereid en bekwaam is om de zittingen by te wonen en my daarvan ver slag uit te brengen. Zo iemand zal welkom zyn bij uw korreöpondent M. C. BLANKERT. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand April. RENESSE. Geb.10. Arendje, d. van Myndert van 't Geloof en Neeltje van Dongen. 26. Bert, z. van Andr. de Ruyter en Janna Pieternella van Klooster. Geh.: 29. Willem Gilyamse, j.m., 26 j. en Pieternella Antonetta de Roo, j.d.,26j. Overl.22. Cornelis Hodde, 60 j., echt genoot van Marietje Braber. ELLEMEET. Gehuwd: 6. Andr. Deïst, j.m., 27 j. en Anna Joh. Flohil, j.d., 26 j. 29. Jan Simon Verboom, j.m., 22 j. en Dirkje den Boer, j d., 25 j. Overl.: 8. Corn. Leendert Kostense, 77 j., eohtgenoot van Jannetje Pieter nella Gast. 25. Levenloos aangegeven een kind van het manneiyk geslacht van P. A. Wesdorp en Jacoba Bezuyen. BROUWERSHAVEN. Geb.28. Johan nes, z. van Pieter Kornelis Bokelaar en Teuntje Freeke. Geh.: 21. Marinus Jan Smits, j.m., 34 j. en Tannetje van de Velde j.d., 33 j. Overl.: 16. Elisabeth van der Horst, 78 j„ eohtgen. van Johannes van Burg. NIEUWERKERK. Geboren: 2. Nieske Cornelia, d. van J. van der Have en E. S. Gouwe. 3. Marinus Cornelis, z. van J. Rentier en N. van Dyke. 9. Johannis, z. van K. K. Caland en M. C. Kloote. 16. Marina Davina, d. van K. Kik en H. J. van Klinken. Geh.: 27. J. A. van Dienst, j.m., 22 j. en L. J. Koopman, 22 j., j.d. 29. J. Hejj- boer, j.m., 26 j. en N. Flikweert, 27 j., j.d. 29. P. Boogert, j.m., 27 j., en C. van Klinken, j.d., 23 j. Overl.4. Jacoba Dorst, 80 j., eoht- genoote van Jan Peute. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Antho- nius Adrianus, z. v. L. Verhees en J. M. Hommel. Jacobus, z.v. P. van der Klooster en A. Aarnoudse. Anna Corne lia Maria, d.v, J. W. Schoep en A. v. d. Zande. Maria Catharina, d. v. P. Schoep en D. M. de Min. Anna Cornelia, d. van F] van Dorst en C. C. Clarys. Adriana d. v. H. Aarnoudse en M. E. 't Gilde. Willlemina, d. v. S. M. Breure en T. C. Istha. Johannis Cornelis Wilhelmus, z. v. M. Bettings en A. C. van Schetsen. Gehuwd: Willem van Vessen 30 j.,te Zaamslag en P. J. Bevelander, 24 j. Th. Kik, 21 j., te Lobith en M. C. Stou- tjesdyk, 23 j. L. P. Endhoven, 30 j. en J. Beikhey, 31 j. J. Nuts, 23 j. te Tholen en A. A. Lipmann, 21 j. D. M. van der Zande, 24 j. en C. G. Schoep, 23 j. Overl.Neeltje Rystenbil, 80 j., echt- genoote ran Anthonie J. Engelvaart. Jannetje Jagt, 83 j„ echtgen. van W. Boogerd. Over de maanden Maart en April. ST.-ANNALAND. Geboren: Marinus Jacob, z. v. M. den Engelsman en E. P. M. Goedegebuure. Mattheus Cor nelis, z. v. M. Heijboer en J. Leynse. Jacob Leendert, z. v. J. L. Goedegebuure en A. I. Stola. Jacob, z. v. A. Boon en H. A. Elenbaas. Cornelia, d. v. M. Gun- ter en M. den Haan. Niesje, d. v. C. van der Jagt en J. Hoek. Jacob Antho nie, z. v. C. K. Slager en C. J. van Luyk. Elena, d. v. C. M. P. W. Hans- sens en J. B. Slager. Catalina, d. v. P. den Engelsman en A. van Vossen. Leendert, z. v. C. Goedegebuure en D. W. van den Boogaart. Tryntje, d. v. C. Schipper en A. de Jonge. Kaatje, d. v. M. van der Klooster en M. P. Qnist. Stoffelina Marina, d. v. L. J. Goedege buure en H. Neele. Cornelis, z. v. J. van Oudenaarde en A. Burgers. Gehuwd: Johannis Maliteau, 21 j. j.m. en Adriana van Vossen, 20 j., j.d. Johannis Martinns Scherpenisse, 22 j., j.m. en Neeltje Rynberg, 23 j., j.d. Abra ham Verwys, 31 j., wedn. van Laurina Boone, van St.-Philipsland en Hendrika de Witte, 29 j., wed. van Joost van Oudenaarde. Paulus Johannis van de Repe, 22 j., j.m. en Adriana Rynberg, 22 j., j.d. Johannis Llndhout, 23 j., j.m., van Oud-Vossemeer en Dingentje Lena Ridderhof, 22 j j.d. Jacobus Adriaan van Bendegom, 30 j., j.m. en Maatje Pape, 27 j., j.d. Johannes Cornelis Goede- gébuure, 31 j., j.m. en Maatje Fase, 32 j., j.d. Adriaan Gunter, 30 j., j.m. en Tan netje den Engelsman, 31 j., j.d. Willem Heyboer, 24 j., j.m. en Paulina Janna Elenbaas, 20 j., j.d. Overleden: Martina Helena, 8 m., d. v. H. Slager en C. E. Scherpenisse. Jan Goedegebuure, 79 j.man van Maria van der Welle. Pieter, 3 j., z. van F. Burgers en A. Duijzer. Johannis van Prooyen, 76 j., man van Dina de Jonge. Jacob Marinus van Engelen, 29 j., on gehuwd. Martinus, 10 m., z. v. J. J. Hendrikse en M. Fase. Machalina Hey boer, 74 j., wed. van Johannis Quist. Suzanna Adriana, 3 j., d. v. C. van den Boogaart en J. Rynberg. Martha den Haan, 22 j., vrouw van Marinus Gunter. Beurs van Amsterdam. 4 Mei. STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1918 f 100 5 91"/ia 92"/u N.W. S. obl. 1918 - 500 5 88% 88»/. N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 88% 88"/,, N.W. S. obl. 1919 - 100 5 94»/, 947 N.W. S. obl. 1919 - 500 5 947/ia 94% N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 947/ia 94% N.W. S. obl. 1916 - 100 4V, 85%a 85%. N.W. S. obl. 1916 - 500 4% 88% 87% N.W. S. obl. 1916 - 1000 4% 89 89 N.W. S. obl. 1917 - 100 4% 837/,a 83%a N.W. S. obl. 1917 - 50 4% 79% 79% N.W. S. obl. 1917 - 1000 4% 79"/la 80 N.W. S. obl. 1916 - 100 4 81 80% N.W. S. obl. 1916 - 500 4 80"/ia 81"/10 N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 79% 79% N.W. S. obl. - 1000 3 59 59"/,a N.W. S. eert. -1000 3 58% 59%a N.W. S. eert. -1000 2% 50% 50V, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 33% 33% Tabaksleening 1902 5 28% 28 Zegelle8ning 1904 5 28 28 Bel. vr. goud-obl. 1907 4% 20% 20% OOSTENRIJK. Obl. in papier 5 zilver 5 B. vr. Kr. Jan./Juli 4 3%a Bel. vr. Mei/Nov. 4 PETR.-ONDERNEMIN GEN. Kon. Ned. Petr. f1000 A. 578 581% Kon. Ned. Petr. R. v. A. 578 584 Kon. Petr. t 100 O. A. 578 588% Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 580 586% Dollars (bank) 12,80-12,87®; Marken (gr.) f 4,25—f 4,45; id. (rood) f 4,25f 4,45; Kronen (1000) f0,45f 0,85; Eng. bank papier 1 11,25f 11,35; Fransch bank papier f 22,30—f22,60 'y Belg. bankpapier f 22,30-f 22,60.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 6