Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: advertentiën: Maandag 25 April 1921. zierikzeesche courant. H.H. KANTOORHOUDERS Verjaring van Vorderingen. buitenl and. binnenland. Prys per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrydag. van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 76ste JAARGANG. - No. 10613. ldz'indink °p den da& van nit' Dir. 1 J. OE LOOZE Jr. Uitg.-Redicl. U. J. KOSTE». saTe Tóór 11 ure- berichten wij, dat wij niet bij den postc'nèque en girodienst zijn aan gesloten en verzoeken hen derhalve het verschuldigde wegens geplaatste advertentiën op de gewone wijze ons te doen toekomen. De Directeur. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, brengen belanghebbenden in her innering, dat alle vorderingen ten laste van het Ryk, de Provincie en de Gemeente, over het dienstjaar 1920, vóór ol op den laat- sten Juni a-s., bij de besturen en de ambte naren, die het aangaat, moeten zjjn ingediend. Alle op dien termijn niet ingediende vor deringen worden voor verjaard en vernietigd gehouden Voorts worden belanghebbenden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening der bewijsstukken zooveel mogeljjk te bespoedigen. Zierikzeb, den 25 April 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris Hel drankverbod in Noorwegen. De geneesheeren in Noorwegen heb ben volgens de Daily Chronicle sinds de instelling van een drankverbod in Noorwegen goede zaken gemaakt, door recepten te schryven, met behulp waar van hun .patiënten" zich in de apotheken van spiritualiën als medicijn konden voorzien. Deze methode had zulk een omvang aangenomen, dat de regeering eenige maanden geleden een commissie moest benoemen om hieraan paal en perk te stellen. Deze commissie heeft thans bepaald, dat ieder persoon, die den leeftijd van 23 jaar reeds heeft bereikt, de bevoegdheid heeft om iedere maand in de apotheek een halve flesch brandewijn of een flesch witte wyn te koopen. Tevens wordt echter het recht der artsen om spiritualiënrecepten te schrijven beperkt. Na de Duitsche onlusten. De buitengewone rechtbank te Naum- burg aan de Saaie, heeft het commu nistische raadslid vaa Halle,mevrouw Hedwig Krueger, wegens hoogverraad tot 6 jaar tuchthuis en 10 jaar verlies van burgerlijke rechten veroordeeld. Zy had als ziekenverpleegster dienst in het roode leger genomen. Bij haar arrestatie was zij in het bezit van een groote hoeveelheid arsenicum. Men vermoedt, dat zij dit vergif bij zich droeg met het doel gewonde Sipo-agenten te vergiftigen. Mevrouw Krueger verklaart daarentegen dat zy het vergif uitsluitend als schoon heidsmiddel bij zich droeg. Twee arbei ders van 21 jaar oud, die tot de bezetting van het station Eisleben hadden mee gewerkt en een machinegeweer hadden helpen opstellen, kregen reap. 12 en 10 jaar tuchthuis. Nieuwe nota aan Amerika. Minister Simons heeft in den Rijksdag aangekondigd dat een nieuwegnota aan de Ver. Staten inzake het vraagstuk van de schadevergoeding zal worden gezonden. De vergadering is vervolgens tot Maandag verdaagd. Het goud van de Rijksbank. Het Wolffbureau zendt een Duitsche nota aan de Commissie voor de ver goedingen, waarin Duitschland zich be reid verklaart den afloop van den termijn, gedurende welken het uitvoerverbod van goud van kracht is, te verlengen tot 1 October, waardoor voor de entente de reden vervalt van den eisch den goudvoorraad van de Rijksbank naar het bezette gebied te vervoeren. Indien men daartoe toch wordt ge dwongen, zullen de Duitsche wisselkoer sen nog meer dalen, wat een krisis in Duitschland en eveneens een zwaar ver lies voor Duitschland's bnitenlandsche crediteuren ten gevolge moet hebben. Naklanken uit den intemeeringstfjd. Men seint uit Brussel a/d N.C.R., dat het door de Nederlandsche regeer ing in zynge- heel aan de Belgische regeering afgestane bedrag van den verkoop van de militaire cantines met inhoud, in oorlogstijd in ons land opgericht in de interneerings- kampen, welk bedrag van ongeveer f 187,000 of byna 1 millioen francs in gemeenschappelijk overleg ten goede zou gebracht worden van een liefdadig doel, door de Belgische regeering is ver deeld gelijkelijk tusschen de fondsen voor oorlogswezen en voor oorlogsinva- lieden. De Nederlandsche regeering heeft haar instemmiüg hiermee betuigd. Land- en tuinbouw. Op 't z.g. GroniDger Hoogeland neemt de werkloosheid onder de landarbeiders groote afmetingen aan. De vorige week waren aldaar, aldus bleek uit een onder zoek, ingesteld door den Nederl. Land- arbeidersbond, in 10 dorpen meer dan 600 mannelijke werkkrachten in den landbouw werkloos. De Koningin niet naar Engeland Naar aanleiding van desbetreffende geruchten, wordt ter bevoegder plaatse verzekerd, dat er niets bekend is van een buitenlandsche reis der Koningin. Een vlootfonds? Naar het Vad. meldt, worden er pogingen in het werk gesteld, om een nationaal vlootfonds te vormen. Men wil 200.000.000 bijeenbrengen en deze besteden voor den aanbouw van 2 slag schepen en 6 kruisers voor de verdedi ging van Indië en verder eenig klein materiaal. Naar men het blad verder meedeelde, staat de indertijd met eenige verbazing vernomen zending van kolonel Gooszen naar Indië hoogstwaarschijnlijk mede in verband met dit plan. Het Russen-petitionnement. Het Bestuur van den Bond van Nederlandsche beleggers heeft een zg. Russenpetilionnement georganiseerd. Men betoogt bij onze regeering, dal voor de gedupeerde houders van Russisdie fondsen ook wel iets mag worden gedaan. In een request aan de Koningin wordt de wensch uit gesproken, dat de regeering Russi sche obligatiën tegen afgifte van cer tificaat overneemt, op wélke certi ficaten bij wijize van voorschot door de regeering een rente zal worden betaald. Middelerwijl vertrouwt de Bond, dat de Regeering niet stil zal zitten, maar dat zij in Rusland con; cessies of monopolies zal weten te verwerven, uit welker opbrengst de regeering tot een geregelde rentebe taling aan de certificaathouders in staat zal zijn. Naar wij' vernemen, is dit Rus senpetitionnement reeds door vele duizenden Nederlanders geteekend. Het zal in den loop van Mei aan H.M, de Koningin worden aange beden. Het herstel der verwoeste gebieden. De Duitsche regeering heeft inzake het herstel een nota aan de comL imissie van herslel gericht, waarin Duitschand oa. verklaart, met alle ^krachtenmede te zul Ier? werken U>i het herstel der verwoeste gebieden. Het zal 'het herstel van bepaalde steden zelf op zich nemen of dit laten geschieden door een interna tionale onderneming en is voorts be reid voor den wederopbouw alle hulpmiddelen ter beschikking le stellen. Tweede Kamer. Zitting uan Donderdag 21 April. De heer Rutgers zet zijn rede over het wetsontwerp inzake Plaatselijke Keuze voort. Hij betoogt, dat het ontwerp zich aansluit bij de hoofdbeginselen van de be staande Drankwet, die het plaatselijk ver bod reeds kent. Spr. ontkent dat plaatselijke keuze zou voeren tot een zelfde systeem ten aanzien van andere punten. Dat strijd zal ontbran den juicht spr. toe. Het volk mag niet on verschillig zijn ten aanzien van een zijner ergste vijanden. De Kroon zal volkomen vrij blijven om de adviezen niet op te volgen. De bezwaren tegen het plaatselijk verbod zijn schromelijk overdreven. De heer Gerhard verdedigt nader het voorstel Rutgers c.s. in het belang van maatschappij en individu. Hij betoogt, dat geheel-onthouding noodzakelijk is, voóral in het belang der jeugd. De heer Duys vraagt verlof tot een in terpellatie over de weigering van den burgemeester van Haarlem van verlof tot het houden van een optocht op 1 |Mei. Op dit verzoek zal Vrijdag worden beslist. De heer Schaper zal voor het ontwerp Plaatselijke keuze stemmen, omdat het gematigd is en strookt met zijn democra tische gevoelens, ofschoon hij er niet veel van verwacht. De heer Stulemeijer is als drankbestrij der tegen het ontwerp. Hij is tegen dwang en verwacht alleen heil van vrij willige drankbestrijding. Artikel 1 vah het ontwerp wordt aan genomen met 39 tegen 29 stemmen. Het amendement-Abr. Staalman om een meerderheid van driekwart der meerder jarige bevolking en niet van stemmenden te vorderen, wordt verworpen met 49 tegen 20 stemmen. Het amendement-Abr. Staalman om ook schadeloosstelling te verleenen voor ver gunningen verleend na 1 (Mei 1904, wordt verworpen met 44 tegen 24 stemmen. Het ontwerp wordt aangenomen met 39 tegen 29 stemmen. Aan de orde is het ontwerp-Marchant c.s. terzake een buitengewone heffing tot sneller aflossing van crisisschuld. De heer De (Monte Ver Loren zal tegen stemmen, omdat het voorstel kapitaals vernietiging beteekent. De heer Van der Tempel beveelt het ontwerp aan, ook al wordt slechts de helft van de crisisschuld gedekt door de te heffen 600 millioen. Zitting uan Vrijdag 22 April. Voortgegaan wordt met de behandeling van het ontwerp-Merchant c.s. in zake een heffing-in-eens. De heer Drion zal tegenstemmen, orft- dat kapitaalvernietiging ernstige econè- mische gevolgen zou hebben. De heer Oud verdedigt het ontwerp; hij betwijfelt of de aflossing uit de bestaande belastingen zal kunnen voortgaan, als <fe stijging der middelen niet aanhoudt. De bezwaren tegen het ontwerp acht hij sterk overdreven. Art. 1 wordt verworpen met 41 tegen 19 stemmen, waarna het ontwerp wordt ingetrokken. Aan de orde is het ontwerp tot het geven van rentedragende voorschotten (252 millioen) voor de levering aan de staten van (Midden- ett Oost-Europa. De heer Troelstra betoogt, dat de grondslag moet zijn de economische nood der volkeren, niet de gevoelens dér regeeringen. Daarom,, wil hij Hongarije niet uitgesloten ziecJ^De vraag is echter of aan Georgië ook hulp moet wórdek verleend. Nu het door Rusland is over weldigd, heeft het feitelijk geen regeer ring. De heer Van Ravensteijn is tegen het ontwerp, omdat wel Hongarije en Roe menië, doch niet Bulgarije, Griekenland en Angora worden geholpen, omdat Ne derland zich laat beïnvloeden door dó overwinnaars in den wereldoorlog en om- dat het eigenlijke doel is hulp aan dert Nederlandschen hanïfél. Minister De Vries ontkent dit laatste1. De rente der voorschotten komt aan dé Nederlandsche schatkist. Minister Van Karnobeek zegt, dat hu manitaire beginselen de grondslag zijrt van het ontwerp. Hij wijst er op, dat be steding van het geld wordt geregeld doof het internationale bureau voor hulpver leening te Parijs. Het ontwerp wordt aangenomen me? aanteekëning, dat de heeren Van Rave- steijn en Kruyt er tegen zijn. Aan de orde is de suppletoire begroo- ting van Buitenlandsche Zaken betreffen de aandeel van Nederland in de kosten van het Secretariaat van den Volkenbond. De heer Van Ravesteijn betoogt, dat dé Volkenbond een totale mislukking is. De (Minister zal het verslag officieel aan de Kamer doen toekomen. Het ontwerp wordt aangenomen met aanteekëning van het tegenstemmen van den heer Van Ravesteijn. Zonder hoofdei, stemming wordt aan genomen het ontwerp inzake terugwer kende Wacht va*1 di^K^tJUftetoeslag voor. Rijksambtenaren. De interpellaties-De Jonge over de in terfering van vreemdelingen en -Duijs over de weigering van den (Mei-optocht te Haarlem, worden toegestaan en zullen Dinsdagavond worden gehouden. De heer Weitkamp vraagt verlof tot een interpellatie over vervoer van vleesch naar Engeland. De Rijksmiddelen. (Maart heeft alweer vrij wat goed ge maakt, wat het totaalcijfer der opge brachte rijksmiddelen betreft. Januari had voor het eerst sinds jaren een teruggang vertoond, terwijl Februari iets meer op leverde dan het vorige jaar. De opbrengst over de afgeloopen maand bedroeg f 37.4 millioen tegen 28,5 millioen over Maart 1920. Dit resultaat is vooral te danken aan de meerdere opbrengst der inkomsten-, de dividend- en tanlièmebelasting, bene vens den accijns op 't gedistilleerd. De invoerrechten brachten f3.28 mil lioen in de schatkist; ook de loodsgelden vertoonden een aanzienlijke vooruitgang van 84 op 214 duizend gulden. De gewone heffingen, als zegelrechten, registratierechten, belasting op gouden en zilveren werken, bleven in opbrengst bij 't vorig jaar ten achter. Een achteruitgang valt voorts te cons- tateeren bij verschillende andere bron nen van inkomsten, o. a. bij de grondbe lasting, welke slechts f 159 duizend op bracht, als gevolg van trage aanzuivering dezer belasting. De directe belastingen hebben ruim ge vloeid. Zoo leverde de inkomstenbelasting in hoofdsom f 8.74 millioen op, tegen f 6.93 millioen; de vermogensbelasting f 60 duizend meer. De belasting in verband met de bui tengewone omstandigheden, o.w. sinds Januari alleen de O. W. belasting is on dergebracht, leverde f 10,66 millioen op. De O.-W.-belasting heeft in de eerste drie maanden van dit jaar f36,83 milli oen in de schatkist gebracht. Over het eerste kwartaal hebben de rijksmiddelen ruim f 97 millioen opge- bracht, tegen bijna 89 in 't zelfde tijdperk! van 1920. Het 1/4 der raming loopt echter dit jaar over de 100 millioen, zoodat niettegenstaande de baten ruim vloeiden, de verwachtingen niet geheel bevredigend zijn. Commissaris der Koningin in Zeeland. De Koningin ontving Vrijdag ten Ko ninklijke Paleize jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, ter beëediging als Commis saris der Koningin van de provincie Zee land. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Ter aanvulling van liet verslag van de vergadering van Ingelanden van den polder Drei l schor diene nog vermeld le worden, dat de (heer J. J. Rlompe. eene ex positie hield van oude en belang rijke stukken die door hem waren verzameld uit liet archief van de gemeente Dreischor en meer in het bijzonder behoorende tot het archief van den polder. Voor deze belang rijke werkzaamheden werd genoem den heer namens Bestuur en Inge landen zeer grooten dank gebracht. Een mooie bepaling. Men schrijft onsEén mooie bepaling der Ouderdomswet 1919 is, 'dat wanneer men een Vrijwillige Ouderdomsverzekerinig sluit en in valide is of wordt, men geen premif meer behoeft te betalen, als de. ver zekering drie jaar heeft geduurd ep dat de rechten geheel onverminderd blijven. Men zie de in dit nummer voor komende advertentie. SEROOSKERKE. De onlangs op gerichte afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering hield Vrij dag j.'l. hare eerste ledenvergadering, onder leiding van den heer A. P. v. d. Weijde, voorzitter der afdeeling Ellemeet. Een bestuur werd gevormd bestaande uit de heeren J. C. Hanse, voorzitter; J. C. Goemians, secreta ris; M. C. H. v. d. Berg, penning meester; J. J. Pieterse en P. Goe- mans. Een nieuw reglement werd vastgesteld. Tot aansluiting' bij de federatie Schouwen en Duiveland werd besloten. 6 nieuwe leden tra den toe, zoodat de afdeeling thans 68 leden telt. HAAMSTEDE. Vrijdag j.l. hield de Liberale Kiesvereeniging „Haamstede en Burgh" eene openbare vergadering in „Hotel Bom" alhier. De zaal was uitste kend bezet; zelfs uit de omliggende ge meenten waren belangstellenden opgeko men. De voorz. opende de vergadering, heette den aanwezigen hartelijk welkom, in 't bizonder de dames en den spreker voor dezen avond, jhr. De Muralt, lid van de Tweede Kamer en gaf daarna het woord aan den heer De Muralt, ter be handeling van het onderwerp „De Vrij heidsbond". Spr. begon met een geschied kundig overzicht der Liberale partij en haeV werk sederl 1848. Hij besprak voor namelijk de vrijheid van spreken, denken en schrijven, in de grondwet van 1848 vastgelegd, de Leerplichtwet, Ouderdoms pensioen en Algemeen kiesrecht. Daarna behandelde hij de fusie der vrijzinnige partijen; spr. zegt, dat het hem spijt, dat de Vrijz.-Democraten niet meedoen, want „eendracht maakt macht", verdeeldheid verzwakt". Hij hoopt, dat vooral de vrou wen, die nog niet zoo verward zitten in de partijpolitiek, zich zullen aansluiten bij die vrijzinnige partij, die eenheid wil in de groote lijnen, maar vrijheid van onderling afwijkende stemmingen in de Kamer toelaat, waar het geen principiëele zaken betreft. Vervolgens behandelde spr. uitvoerig het algemeene program der nieuwe partij. Dit program daalt niet in bijzonderheden af. Zoo is er niets in om schreven omtrent 't onderwijs, de Staats pensionneering enz., terwijl het natuur lijk vaststaat, dat die zaken in 't partij program nader breedvoerig zullen wor den omschreven. De Vrijheidsbond zal een groep vrijzinnigen vormen, die zal heb ben te zoeken naar wat vereenigt en niet naar, wat verdeelt. iMet een krachtige op wekking tot aansluiting besloot de emi nente spreker zijne keurige, herhaaldelijk door applaus onderbroken rede. RENESSE. Konden we eertijds melding maken v,an de stiChtinigi v,an een nieuw aan de eisdhen des tijds beantwoordend post- en telefoonkan toor, thans kunnen wij mededeelen dat onze gemeente een uitstekend ingericht, eenvoudig doch degelijk gemeubileerd raadhuis heeft gekre gen. Dezer dagen gaf onze geachte burgemeester, W. H. Scholder, de gemeente een fraaie klok ten ge- sdhenke, welke thans op den schoor steenmantel in het gemeentehuis een plaats 'heeft gekregen. NOORDGOUWE. Benoemd tot buitengewoon opzichter bij de wer ken aan 't Maas-Waal Kanaal, de heer K. M. Vink, geboortig' van hied, thans te Amsterdam. BRUINISSE. Vrijdagmiddag is in het Keeteii het 31/2-jarig! zoontje v,an sdhipper Oosterwaal van Oosterhout over boord gevallen en verdronken. Op het vinden van het lijkje staat f 25. Het schip heet de „Catharina". POORTVLIET. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Voorzitter, de oudste wethouder, de heer N. Bruinzeel. De notulen worden onveranderd goedge keurd. Voorgelezen wordt een schrijven van den heer L. Blaas, thans onderwijzer te Schiermonnikoog, dat hij de benoeming tot onderwijzer aan de openb. lagere schooi aanneemt; idem van de heeren H. Spek en W. van Nieuwenhuijzeo, dat zij hunne benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aannemen. Voorts wordt gelezen de voordracht, in gezonden namens het algemeen armbe stuur De secretaris zegt, dat de voor dracht hier luidt: 1. Chr. P. van der Slik- ke en 2. Gabriël (Mosselman. Hij deelt mede, dat dit slechts een aanbeveling is en de Raad hierin vrij blijft buiten deze voordracht een benoeming te doen. De heer Krijger zegt met deze voordracht geen genoegen te kunnen nemen. Wan neer deze benoeming doorgaat volgens voordracht, wordt zoo langzamerhand het Weezen-Armbestuur een familiegroep. Dit vindt spreker niet goed. De afgetre- dene is een man geweest uit den burger stand en spr. zou het zeer op prijs stel len, dat deze vacature door een zelfde- persoon weer werd verricht. Tot stem ming overgaande, blijkt, dat 4 stemmen uitgebracht zijn op M. Krijger en 3 op den heer Van der Slikke, zoodat de heer M. Krijger gekozen is. Deze zegt de be noeming te aanvaarden, en verzekert, dat hij zijn beste krachten zal geven tot het vervullen naar behooren van deze taak. Het concept-reglement op de keuring van waren, zooals dit door Ged. Staten is in gezonden, wordt na voorlezing met alge meene stemmen goedgekeurd. Een ver zoek van mej. H. J. Kerpestein, waarin deze eervol ontslag vraagt als onderwij zeres tegen 1 Mei', wordt ingewilligd, ter wijl een oproep zal worden gedaan. De heer Van Zorge vraagt of het weer een oproep zal wezen voor een onderwijzeres. De voorzitter zegt, dat het advies van 't hoofd dér school voorstelt opnieuw de betrekking door een onderwijzeres te doen vervullen. Hierop wordt de verga dering gesloten. Kort daarop treedt de nieuwbenoemde burgemeester de Raad zaal binnen. In zijn gezelschap bevinden zich o. a. het lid der Tweede Kamer, de heer Duymaer van Twist en oud-minis ter A. Colijn, burgemeester van Nieuwer- Amstel, benevens de heer Laernoes van Vlissingen en eenige dames. Nadat allen gezeten zijn en het publiek de zaal ge heel gevult heeft, heropent de heer N. Bruinzeel de vergadering en leest het Ko ninklijk besluit voor, waarbij de heer P. van Rees benoemd is tot burgemeester van Poortvliet en zegt daarop ongeveer als volgt: Edelachtb. Heer Van Rees, waar het H. |M. de Koningin behaagd heeft, U als burgemeester van deze ge meente te benoemen, wil ik U allereerst namens den Raad geluk wenschen met uwe benoeming. Gij zijt voor ons een vreemdeling. Moge onder uwe leiding de gemeente Poortvliet in bloei en groei toe nemen Ik wensch U te omhangen met de waardigheid uwer betrekking en ver zoek U den voorzitterszetel wel te willen innemen. De heer Van Rees dankte hierop allereerst H. M. de Koningin voor zijne benoeming, evenals den Minister van Bin- nenl. Zaken, waarna hij den wethouder dank zeide voor de hem toegesproken woorden. Gaarne wil hij er voorts opi rekenen, dat de ongeveinsde onderlinge achting, blijmoedige waardeering van ieders verdiensten, volkomen eerbiediging- van elks overtuiging bij eenstemmigheid in den wensch, dat degelijk samenleven bevorderd, zedelijke kracht gekweekt en aan de edelste verlangens van de besten onder ons voldaan worde, hem op deze plaats zullen handhaven. Daartoe doet hij een beroep op de volle medewerking van de beide wethouders, den Raad en niet minder op den gemeente-secretar' wiens zaakkennis buiten deze gem^>*jte vermeld wordt en dat waar 't ue_ zwaarlijk wordt geheel „bij" te^P mede op het verdere personen, -'J J- der gemeente. m e Na hem voerden de hei^„ van Twist en Colijn hetjf dm nieuwen burgervader t* toewensch. ten. post en ilegraphie. Naar de meldt, is in den post- gekomen611 ^iatte^an(^e eenige wijziging Werd vrc/,0- j dat de bestellersdienst, die te voet moest worden uitgevoerd, per rijwiel werd gedaan, thans is dit verboden. Wil men den dienst, die te voet moet worden gedaan, per rijwiel uitvoeren, dan moet men ook langer dan 8 uren arbeiden. Vroeger werd een 8-urigen werkdag voor de bestellers soms tot 5 uren terug gebracht, doordat een fiets werd gebruikt. Onder dit besluit zijn niet gerekend de wijken der gemeente, die volgens dienstorder steeds per rijwiel moeten worden besteld. marine en leger* By Kon. besluit van 20 dezer is met ingang van 7 Mei 1921 aan eerste- luitenant W. O. de Graaf, van het 3de regiment infanterie, op het daartoe door hem gedaan verzoek een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst en is hij benoemd tot reserve-eerste-luitenant bij het 3de regiment infanterie. aanbestedingen. BURGH. Bij de Vrijdag j.l. gehou den laaiibestedinig der >onder h oud s„ werken aan den Calamiteuzen polder Burgh en WestTand voor het dienst-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 1