Zierikzeesche Nieuwsbode BIJVOEGSEL bühoorendé bij do van Vrijdag 4 Fobr. 1921, no. 10580. Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare en geweigerde brieven, terug ontvangen in de 2e helft der maand Januari: Brieven: 1. v. d. Hoek, Zierikzee. 2. N. Kott. Courant, Rotterdam. 3. Rhenania Assurantiën, Gent. Briefkaarten: 1. Dume Lowie, Rotterdam. Drukwerken: 1. M. J. Trompert, Haag. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieveu en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. BUITENLAND. Sovjotzegeiiingoii. Vólgens het blad' Nowo Slowo heeft hel hoofd van de Oekraïcn- sche sovjcl-regecring dr. Hakowski een besluit uitgevaardigd, waar!,ij alle enkel kerkelijk gesloten huwe lijken nietig verklaard worden en waiarlvij vo,or de gehcele Oekraine de verplichte lijkverbranding inge voerd wiordl. Alle kloosters worden opgeheven en de kloosterlingen worden verwezen naar "hel volks commissariaat voor wcrkloozen. Brandstoffensohaarschte. In een rondschrijven der Russi sche Sovjet-rcgeering aan alle gou- vernemen tsb'esluren wordt gezegd, dat de republiek door. den op- nVarsch van liet rootle leger toe gang heeft verkregen lot clc kolen- gebieden, doch Ida l lol het definitief lier.stel der geregelde kolenproduk- tie iioul de belangrijkste brandstof moet blijven. In cle eerste helft van den winter is nagenoeg geen brand hout gereedgemaakt, en er is in liet gunstigste geval nog voor twee maanden genoeg. Om een catastrofe in hel verkeerswezen en de indus trie te 'voorkomen, moeten .onver wijld alle mogelijke maatregelen worden getroffen, speciaal ook dooi de invoering van den arbeidsplicht in de gouvernementen. l)e doodstraf voor inbrekers. 'Meer clan eens hebben wij al mei- ding giemaakt van de toenemende onveiligheid in de Ver.-Staten. Men wil nu de inbrekers en rpovers wat krachtiger gaan aanpakken. I)e maximum-straf krijgen zij 'den laal- sien lijd meestal toch reeds, maar Irnen wil juist dat maximum wat 'gaan opvoeren. In verscheidene sta ten zijn reeds wetten in voorberei ding om' in bepaalde gevallen ook levenslange gevangenisstraf of de doodstraf Le kunnen opleggen. Slaapziekte te Londen. De slaapziekte, waarvan zich ;sinds cenigcn tijd te Londen ge vallen hebben voorgedaan en waar vóór de geneesheeren nog geen ver klaring hebben gevonden, neemt in hevigheid toe. Jn den l oop-van de vorige week werden in Londen 55 gevallen" geconstateerd, hetgeen veel is vergeleken bij: (jc daaraan voorafgaande week, waarin slechts 23 ge vallen werden waargenomen, „liet is een geheel nieuwe ziekte in deze streek', verklaarde een dok ter 'aan een verslaggever van de Daily iMail. Het is een raadsel, daar, sommige patiënten een aanval van delirium krijgen cn dan juist dagen lang niet kunnen slapen. Een van de allereerste sympto'men is hoofd pijn in den vroegen morgen. Hel is ook een 'buitengewone noodlot tige ziekte. Dertig lot vijftig per colli van de patiënten sterven er vroe ger of later aan. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Door de vereenig ng Al- #gemeene Ontwikkebng" alhier werd Woensdagavond een bioscoop voorsteli ng gegeven voor leden en niet-leden. Het doel der vereeniging is, eens per maand een zoodanige voorstelling te geven, b.v. 's namiddags voor de schoolgaan ie kin deren en 's avonds voor de volwassenen. Door leerzame en ontwikkelende bios coopvoorstellingen te geven wenscht de vereeniging de film hoog te houden. Tel kens zullen andere films vertoond wor den om de belangstelling gaande te hou den. Achtereenvolgens werden dezen avond enkele films afgedraaid, die de aanwezigen menig aangenaam en onder houdend oogenblik bezorgden. Jacht Zeeland. Door Ged. Sinten is hepanlid, dat de jacht op houtsnippen met in gang van 1 Maart„ die op water- wilei met ingang van 1 April en die op houtsnippen met ingang van 15 April a.s. zal gesloten zijn; het welspel' van k war telen alleen van 2 Mei tot en met 15 Juli zal geoor loofd zijn en dat de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten '<oi gehokt van 1 April tot .cn met 30 April' en van 15 .Tulii tol en met 31 Augustus. RENESSE. Dinsdagavond hield de ver eeniging van oud-leerlingen der R. L W. C. ..Vriendschap en Ontwikkeling" in het café van de wed. Kappers, onder leiding van haar voorzitter, dhr. Jac. Capslle te Burgh, haar jaarvergadering, welke druk was bezocht, Na opening werden de notulen gelezen en onveranderd vast gesteld, Da commissie, belast met het nazien der rekening, brengt bij monde van haar rapporteur, dhr. D. W. Koe man, verslag uit over de reken'ng en ad viseert tot goedkeur.ng. De voorzitter brengt als afgevaardigde naar de ver gadering van den B., V. G., gehouden 18 Jan. te Goes, een nauwkeurig verslag uit. De secretaris, de heer M. A Beije, werd met bijna algameene stemmen herkoz;n. De heer P. L. Vis te Haamstede hield hierop een lezing ever bereiding van persvoer", welke aandachtig ward ge volgd. Da voorzitter sloot daarop onder dankzegging voor de groote opkomst de vergadering en riep de aanwezigen een tot. weerziens tce. SCHARENDiJKE. Voor de vereenig ng van geitenhouders trad h'er deze week op, de heer Sietema, om; een lezing te hou den over het geitenras in het algemeen. Op duidelijke wijze heaft spreker het opkweeken, voeden etc. behandeld voor een groot aantal belangstellende!. Met klem werd gewezen op,' het nut der keu ringen Na de p;auze werden door spr. door middel van een projeet'elantaarn verschillende exemplaren op het doek gebracht. Na afloop dankte de voorz. den heer Sietema voor zijn belangrijke lezing. BROUWERSHAVEN. Dinsdagavond acht uur is de gemeenteraad bijeen gekomen onder voorzitterschap van den burge meester. De voorzitter stelt voor de lezing der notulen van de vorige vergadering uit te stellen tot na de installaties van de ✓heeren J. van Donge en J. de Bruijne. Conform wordt besloten De heer Van Donge, het nieuwe soc.-dem "lid, legt de vereischte beloften af. De voorz hoept, dat Van Donge zal medewerken om de belangen van deze gemeente zooveel mo gelijk! te behartigen. Deze antwoordt daar op1, dat hij die belangen met zijn beste 'krachten zal dienen. Vóór overgegaan wordt tot installatie van de.n heer J. de Bruijne als secretaris-ontvanger dezer ge meente, vraagt de heer C. den Boer, of het met de zekerheidsstell ng nu al in orde is. Na hierop van den voorzitter een bevestigend antwoord te hebben ont vangen, legt de heer De Bruijne de ver schillende eeden af. Ook de heer De Bruijne wordt dóór den voorzitter op hartelijke wijze toegesproken. Hij heeft hem vandaag (iDinsdag) reeds in zijn nieuwe betrekking aan het werk gezien en wel bemerkt, dat hij zijn bezigheden met animo verricht. Hij hoopt, dat Brou wershaven in den hesr De Bruijne een plichtsgetrouw ambtenaar zal hebben ge vonden. De secretaris dankt den voorz voor zijn vriendelijke woordei en teve.is den raad voor zijn benoeming; vooral aan die raadsleden, die hun stem op hem hebben uitgebracht, wil hij in 't fcizonder zijn dank betuigen. Wel is hij met een klein stemmental gekozen, maar hij hoopt, dat hij tot tevredenheid van den geheelen raad werkzaam zal mogen zijn. Hij zal niet in strijd handelen met wat hij gezworen heeft. Nu worden de notu len van de vorige vergadering voorge lezen. Voor de secretaris h ermede be gint, merkt hij op, dat die notulen nie: door hem zijn geschreven en dat de voor lezing er van misschien niet zoo vlot zal gaan; hij zal evenwel zijn best doen. Naar aanleiding van de notulen merkt de heer N. van Sluis op, dat hij in de vorige vergader.ng voorgesteld heeft den heer C. Botbijl, den vinder van 't wapen stempel, van gemeentewege een beloo- n'ng te geven, als dit tenminste niet van particuliere zijde geschiedt. Dit is niet in de notulen opgenomen. Het zal er nu alsnog worden ingelascht. Ingekomen zijn: een schrijven: van de.v heer J. de Bruijne, dat hij zijn benoeming als secre taris-ontvanger van Brouwershaven aan neemt;; b. een schrijven van den heer S. Dekker, waarin hij den raad verzoekt, zijn jaarwedde te. willen verhoogen. De voor- zittter deelt meJe, dat de heer Dekker in 1920 een duurtetoeslag heeft gevraagd, maar dat daarop afwijzend is beschikt, omdat de geldmiddelen dit niet toelieten. Maar ook1 voor de nu gevraagde salaris- verhooging zijn de middelen niet aan te wijzen. De voorzitter stelt dus voor op dit verzoek niet ini te gaan. Aldus wordl besloten, Aan de orde komt nu de be noeming van een wethouder. Reeds bij de eerste stemming verkrijgt de heer C. den Boer de volstrekte meerderheid, n 1 4 van de 7 st. De heeren C. Gast, C. W. den Boer en N. varr Sluis verkrijgen ieder 1 stem. De heer C. den Boer neemt de be noeming aan, De burgemeester felici teert den nieuwen wethouder met zijn benoem'ng en spreekt den wensch uit, dat hij (yoorz.) met ham even prett g hoopt samen te werken als met zijn voorganger. Voorts hoopt hij, dat er een goede verstandhouding m>ge h-.ers:hen tussehen de leJen van het dagel. bestuurj; dit zal zeker in het belang der gemeente zijn. De voorzitter verzoekt den heer C. den Boer den v.othouderszetel in te nemen. Deze neemt nu zijn stoel bij de zijleuningen en in eenigszins zittende hou ding zeult onze wethouder met den stoel steeds achter, "zich aan naar de aange wezen plaats. Groote hilariteit op de publieke tribune! Gevolg: een uitbrander van den voorzitter en een oogenblik doodsche stilte. Thans komt het laatste p.unt der agenda aan de orde, n.l. de rondvraag. De heer C. Gast wil gaarne van den voorzitter weten, hoe het thans staat met de combinatie van gemeenten. De voorzitter verstrekt de gewenschte inlichtingen. De heer Dekker wil de vuil nisbelt bij den zoogenaamden Beer eens wat in orde laten brengen. Dit schijnt beslist noodzakelijk te zijn, doordat het vuil niet in maar naast (den put wordt geworpen. Zal wel in orde komen. Hierna sluiting. POORTVLIET. Openbare vergadering van den Raad, op. Maandag 31 Jan. j 1., des nam. 3 ure. Tegenwoordig 5 leden. Afwezig 2 leden wegens ziekte. De notu len van de vorige vergadering worden nu voorlezing onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn de navolgende sjtukken:, le een mis sive van Gedep. Staten, waarbij wordt toegezonden hun besluit tot toekenning van presentiegeld aan de raadsleden; 2e een missive van Gedep. Staten, houdende mededeeling, dat 't raadsbesl., waarbij de heer J. Tazelaar, anders dan op eigen verzoek, eervol ontslag is verleend uit zijn betrekking van gemeente-geneesheer, door hen aan de Kroon ter vemiet'ging is voorgedragen; 3e een m'ssive van het zelfde college, mededeelenle de wijz'ging welke dient gebracht te worden in het raadsbesluit tot intrekking van de ver- ordemng tot regeling der pensioenbijdra gen van de gemeente-ambtenaren. Over eenkomstig dat schrijven wordt dat raadsbesluit gewijzigd; 4e een verzoek van den heer J. van Alten, om eervol ontSlag als lid der commissie tot wering van schoolverzuim wegens vertrek naar elders. Wordt eervol ontslag verleend; 5e een adres van den heer L. M. de Graaf, houdende het verzoek om eervol ontslag als onderwijzer aan de o. 1. school wegens zijn benoeming in gelijke betrekking te Amsterdam, zulks met ingang van 1 April a.s. Besloten wordt aan adressant op dien datum eervol ontslag te verleenen en een oproeping te doen van sollicitan ten ter voorziiening in die vacature; Ce een verzoekschrift van de auto-omnibus onderneming „Tholen—Stavenisse" te St.- Maartensdijk, om voor den dienst 1921 een subsidie van f 300 uit de gemeente kas te mogen ontvangen. Na eenige be spreking wordt besloten een zelfde be drag te verleenen als over het jaar 1920 is toegekend, n.l f 200, en onder eenige voorwaarden. Nadat nog eenige besluiten zijn genomen tot wijziging der begrooting voor 1920 en 1921, brengt de voorzitter ter tafel een schrijven» van den Commis saris der Kon ngin in Zeeland, mededee- lende dat in verband, met zijn benoeming tot burgemeester van Tholen, aan den heer J. G. Diepenhorst bij Kon. besluit van 15 Januari 1921, met ingang van 1 Febr. 1921, eervol ontslag is verleend als burgemeester dezer gemeente. De voorz. zegt bij deze gelegenheid afscheid te nemen van den raad en spreekt aldus: Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Bij besl. van H. M. onze geëerb. Ko ningin, werd ik benoemd tot burgen, van deze gemeente. Den 8en April 1919 werd ik alhier geïnstalleerd en heb toen om (medewerking van heeren Raadsleden, secretaris en andere ambtenaren ge vraagd. Thans zal dit de laatste verga dering zijn, welke ik voor zal zitten, daar het H. M. de Kon'ngin heeft behaagd mij te benoemen tot burgemeester van Tho len. Welnu, Mijne Heeren Raadsleden, de steun, die ik' gevraagd heb is mij in ruime mate verleend. Wel was er soms verschil van meening, doch waar men- schen bij elkander zitten om j.e beraad slagen over onderwerpen, daar zal wel altijd verschil van meening zijn. Ik dank de heeren dan ook voor al de medewer king welke ik heb ondervonden. Ook U geachte secretaris, hartelijk dank voor de aangename wijze, waarop wij gedu rende deze twee jaren hebben samenge werkt. We waren elkander vreemd, doch onze verstandhouding en omgang is ge lukkig zeer goed geweest Ook de andere ambtenaren, als gemeente-ontvanger, on derwijzend personeelgemeente-veld wachter enz., mijn dankj voor de bereid willigheid aan mij betoond. Ik1 spreek hierbij den wensch uit,, dat God U en de uwen allen nog langt mag sparen en dat Uw aller werk moge zijn tot zegen en voorspoed voor deze gemeente. Daarop werd door den wethouder, den heer M. J. de Graaff het volgende ge zegd: Burgemeester! Nog geen 2 jaren zijn voorbij gegaan, dat ik U als bur gemeester van Poortvliet heb' mogen in- stalleeren. Het doet ons} leed, dat U zoo spoedig onze gemeente gaat verlaten, maar toch gevoel ik mij verplicht, mede namens den Raad, U geluk te wenschen met uwe benoeming tot burgemeester van Tholen, aangezien uw maatschappe lijke positie hierdoor aanmerkelijk wordt verbeterd. Ik zeg U, ook namens den Raad, dank voor de vriendschappelijke verhouding, die er steeds heeft bestaan en voor al hetgeen door, U in het belang dezer gemeente is gedaan. Wij hopen, dat het U eh uW gezin in uwe nieuwe ge meente in alle opzichten' \vel moge gaan. Ten slotte werd door den secretaris het volgende gesproken: Geachte voorzitter en burgemeester: Nu geen der raads leden meer het woord verlangt, wil mij dan vergunnen bij dit afscheid ook een Wioord tot U te mogen spreken, daar ik mij daartoe verplicht gevoel Hartelijk dank ik U dai* voor de vriendschap, die ik gedurende uw burgemeestersambt van U heb genoten. Gedurende 2 jaar hebben wij altijd prettig samengewerkt; oneenig- heden of onaangenaamheden zijn er tus- sehen ons nimmer voorgevallen. Wij zijn voor elkander goed geweest. Ik blijf U daarvoor ten allen tijde erkentelijk. Van harte hoop ik, dat» het U en uw gez'n in uwe nieuwe gemeente wel gaat. De vergadering wordt daarop gesloten. THOLEN. Installatie van burgemeester J. G. Diepenhorst te Tholen op Dinsdag 1 Februari j.l. Reeds vroeg in den morgen kon men aan ons stadje zien, dat er iets buiten gewoons op handen was. Vele menschen die den ganschen nacht niet te bed waren geweest door nog de laatste toebereidse len te maken met de opstelling van eere poorten en versiering der straten, wreven zich de oogen uit om den slaap te ver drijven, en riepen ons toe, dat 't weder het feest bizonder zou begunstigen. In derdaad kverd deze feestdag door goed weer begunstigd. Tegen 8 uur kwamen reeds de gardes aandraven, de meeste in witte broek en fluweelen of w'tte pet. Het rijtuig met de beide wethouders, de loco-burgemeester en de heen J. M Wa- gemaker reed te ruim 8 ure den weg naar Poortvliet op om Z.E.A. aan zijn woning te Poortvliet af te halen. De hooge doppen waren voor den dag ge haald en menig raadslid deed voor den ander niet onder. Te ruim 9.25 stonden de rijtuigen der feestcommissie geschaard aan de grenslijn der gemeente, terwijl de optocht zich organiseerde even voorbij het oude Tolhuis in de richting van het gehucht Oudelande. Een vliegende heraut, wiens kleed ng ons terug voerde naaf de dagen van Napoleon, kondigde aan, dat de burgemeester van zijn woning was afgereden. Weinige oogenblikken daarna zagen wij de koets aanrollen, en aan de grens der gemeente halt houden. Hier had de eerste ontmoeting plaats. Da heer G. Amsing, voorzitter der feestcommissie, nam het woord: Geachte burgemeester Diepenhors^ Toen de tijding tot ons kwam, dat onze geachte burgemeester Wagtho zijn ont slag als hoofd onzer gemeente bij H. M. de Koningin had verzocht en verkregen, rees bij ons de vraag, die aller belang stelling had, wie zijn opvolger zou zijn. Toen kwam 19 Januari de telegrafische tijding, die aan de heerschende onzeker heid een e nde maakte, de tijding, dat het de Koningin behaagd heeft U met ingang van heden tot burgemeester van Tholen, onze gemeente, te benoemen. Zoo breekt dan heden den dag| aan, waarop Ge onze gemeente betreedt om als hoofd hiervan óp te treden. Het is mij een genoegen om U namens de gansche burgerij van Tholen een hartelijk welkom toe te roe pen, te kunnen zeggen „een hartelijk welkom" namens de gansche burgerij van Tholen, want toen de tijding van Uwe benoeming bekend geworden was, vorm de zich terstond .uit alle Thoolsche ver eenig.ngen een comité, die den dag van uwe installatie niet onopgemerkt wenschte voorbij te laten gaan. Gij zult dan ook onze stad in feesttooi vinden om haren nieuwen burgemeester te ont vangen. Wij meenen, dat onze burgerij hierm geheel is geslaagd, dank zij de algeheele medewerking van rijk en arm, van jong en oud. Burgemeester Diepen horst, wij hopen, dat het U moge ge geven zijn een goed burgemeester voor ons te zijn. Ge komt uit een naburige gemeente en kunt dus een'gszins met de toestanden in onze stad op de hoogte zijn. Wees een rechtvaardig bestuurder, laat U nimmer ontmoedigen indie! Ge soms tegenheden, die niet uit zullen blij ven, moet ondervinden, houdt steeds in gedachten, dat er een weldenkende bur gerij achter U staat/die overtuigd is, dat Ge het werkelijke belang van onze Ge meente wilt voorstaan. Wij hopen, dat onder Uw bestuur de wachtende plannen van overbrugging en stichting van een waterleiding, waaraan anderen reeds zoo veel arbeidden, verwezenlijkt zullen wor den. Dat Ge U geheel als een ingezetene onzer gemeente zult gevoelen. Geachte burgemeester, wij roepen U en Uwe eéht- genoote een hartelijk welkom toe in) Tho len, dat onze stad onder Uw bestuur; in bloei moge toenemen. Leve de burge- 1 meester! De burgemeester antwoordde met een kort woord, verzekerende, dat hem deze eerste ontmoeting, weldadig aandoet aan de grens der gemeente. Daarna vergezelde de eerewacht het rijtuig en sloot zich onmiddellijk bij den opgestelden optocht aan. Deze arriveerde te ongeveer 10 ure in ons stadje. Aan dó poort der gemeente werd even halt gdhouden, waar aan mevr. Diepenhorst door mej. Kaatje Laban een bouquet bloemen wordt overhandigd. De optocht door de gemeente had een schitterend verloop; er was geen wanorde, geen wanklank; alles verliep tot in de kleinste bizonderheden goed. Te ongeveer half 12 ure kwam de raad in openbare zitting bijeen, De burgemeester verscheen vooraf nog even op het. bordes van 't raadhuis, en werd aldaar door cTe kinderen cler openbare en bizondere scholen het wel kom toegezongen. Daarna richtte de voor zitter van het comité, de heer G. Amsing, van af het bordes zijn dankrede. Dames en Heeren! Het eerste gedeelte van dezen" feest dag is voorbij. Wij allen kunnen ge lukkig constateeren, dat het dank zij Uw aller medewerking uitstekend is geslaagd. Veel arbeid is er van U gevergd, UW beste krachten hebt Gij allen gegeven om ons ai Ier feest tot) een welgeslaagd feest te maken Ik maa!|' mij tol-k van de gan sche burgerij om U, mede commissieleden in de eerste plaats, onzen besten dank te brengen voor al Wat Gij in het belang van het welslagen van ons feest hebt verricht en in 't bizonder U, geachte heer Van Rijsset, die als algemeen secre taris veel arbeid verrichtte. In bizonder heden kan ik niet treden, de lijst van hen, die hun daadwerkelijke medewer king verleenden, is hiervoor veel té lang. In de eerste plaats een woord van dank aan U, gardes d'honneur, die den optocht hebben gemaakt voor wat deze moest zijn en een woord van dank aan de land bouwers, die de paarden afgestaan heb ben, voorts dank aan' de dames, die hun beste krachten hebben gegeven bij de verzorging van het geldelijke gedeelte en aan de milde gevers, d e door hun gaven niet het minste bijdroegen tot het tot stand komen van het feest. Dames en heeren onderwijzers en on derwijzeressen van beide scholen, onzen besten dank. Met waardeering is uw wel willende houding, waardoor de' kinderen aan dit feest hebben kunnen meedoen, begroet. Ook aan hen die in de verschil lende commissies hun krachten en tijd beschikbaar hebben gesteld, een woord van oprechten dank. Gij kunt allen met een gevoel van voldaanheid terugzien op dezen feestmorgen, die het voornaamste gedeelte van den dag vormt. En dan kom ik vanzelf tot dén algemeenen leider van den optocht, den heer Groenewege, die onvermoeid steeds in de weer is geweest en door zijn arbeid, den optocht zoo tot zijn recht deed kómen. Het fanfarege zelschap Concordia" met zijn tijdelijken directeur, de heer Van Zwijveren, in bi zonder een woord van; dank, dit maakte, dat bij ons feest de tonen uit de koperen keelen hebben kunnen schallen eb tot de feestvreugde hebben bijgëdragen. Dan rest mij nog een woord van dank te brengen aan allen, die aan den- optocht hebben deélgenomen, aan de buurtcom- missies, die met de bewoners der ver schillende straten hebben zorggedragen voor het in feestelijk kleed steken van onze stad. Wij wenschen U als slot een recht gezellig feest en nogmaals aan U allen hartelijk dank namens de com missie en namens de burgerij. In 't vergaderde gemeente-college wa ren 9 leden aanwez g. Afwez'g de heer D. Klompe; 1 vacature. Voorzitter de loco-burgemeester, de heer H. Goossen Na open'ng leest de secretaris het Kon. beslu.t voor van 15 Januari, waarin de heer J. G. Diepenhorst benoemd is tot burgemeester der gemeente Tholen. Dit voorstel wordt voor kennisgev ng aange nomen De heer Goossen, thans overgaan de tot de installatie, zegt: Dames en Heeren en allen die; hier vergaderd zijt: Allereerst een woord van weemoed in deze plechtige vergadering. Ons jongste lid, de heer Klompe, is nog steeds door ongesteldheid afwezig. Slechts een enkele maal mocht hij één der vergaderingen hier bijwonen. Laat ons met elkander hopen, dat de Heere hem voorspoedig moge herstellen, opdat hij ook zijn gaven en krachten in dienst der gemeente moge besteden. E.A. Heer Diepenhorst: Wij, de beide weth. en deiy Raad, heeten U har telijk welkom van deze plaats. Wij wen schen U geluk en voorspoed met uwe promotie als burgemeester dezer ge meente. Het heeft H M. onze geëerbie digde Kon'ngin behaagd U te benoemen. Ook spreker, hij erkent het gaarne, was onder de mededingers naar deze betrek king, doch nu het besluit gevallen is, mag dit voor hem geen voorwendsel we zen U, E.A. Heer D epenhorst mijn steun te onthouden. Neen, ik1 zeg U mijn steun in alle gemeentezeken volled'g toe. hoe wel wij elkander nog maar bij name kennen, hopen wij hier met en vooi; el kander de belangen dezer gemeente te behartigen. En dit, ik weet het zeker, is ook de klank, die weerklank zal vinden in het hart van mijn collega Wagemaker. Er zijn hier in deze gemeente geheel andere belangen dan te Poortvliet. Hier hebben wij allereerst het M. U. L. On derwijs, dat op het program staat om verwezenlijkt te worden, daarna de zorg voor het Veerbedrijf, 't Gasbedrijf, wo- mngbouw, grondbedrijf, waterleiding overbrugging en locaalspoor. Zie, dit zijn grootdeels zaken, die in uwe oude ge meente n'.el tot de vragen van den dag behooren. Eu toch zal 't wèl zijn, dan zul len al deze zaken onder uw bestuur tot oplossing d'enen te worden gebracht. Vanzelf, wij zijn onvolmaakte menschen. Gij zelf zijt niet zonder gebreken, en wij verwachten dit ook niet. Doch wees ver zekerd', dat achter U staan menschen, die weten te waardeeren, doch dat ook meer malen critiek op onze plannen en beslui ten gehoord worden. Wat wij bovenal van U hopen is, dat gij moogt zijn een burgervader voor groot en kle;n, voor arm eti rijk. Reeds de burgerij toonde het U door hare velerlei bemoeiingen, hoe zij uwe komst op prijs stelde. Moge dit zoo blijven, en moge het U gegeven zijn, de zaken van de gemeente Tholen in de juiste banen te leiden. Zij uw komst voor allen tot een zegen. Houdt bovenal uw beginbsel hoog, want daar door verwerft ge achting onder de bur gerij. En God de Heere zal het U doen gelukken. Na 't omhangen van 't insigne neemt de heer Diepenhorst den voorz.tterstoel in, en spreekt als volgt: Dames en Hee ren, en allen die hier aanwezig zijt: Dank aan U, wethouder Goossen, voor uwe rede, waar'.n U mij veel goeds hebt toe- gewenscht. Dank aan H. M. de Koningin en aan Z.Ex. den Minister van Binnenl. Zaken en den Commissaris der Koningin in dit gewést, die mij ter benoeming heb ben voorgedragen, Ik gevoel het en ik erken het, dat de taak, die op mijn schou ders door U is gelegd, zwaar is. Ik dank U, Heeren Wethouders, voor den steun, dien gij mij hebt aangeboden. Ik aan vaard dien dankbaar. Ik heb dien steun zeer noodig, en zal ze weten te waardes-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2