ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Vrijdag 5 September 1913. EERSTE BLAD. De Kermis. Ingezonden Mededeelingen. (Z lerikzeesche C o u r a n t ABONNEMENT. De abonnementsprijs van dit bladdat iederen MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG verschijnt, is voor Zierikzee f 1,30, voor alle andere plaatsen in Nederland f 1,60 per 3 maanden. Afzonderlijke nummers 5 cent. Voor het buitenland, verzending ééns per week, f 10 per jaar by vooruitbetaling. 70ste JAARGANG, No. 9436. Directeurs A. J. DE LOOZE Jr. Uitgever-Hoofdredacteur: A. FRANKEL. Redacteur: J. WAALE. ADVERTENTIE N. Van 13 regels 30 ets meerdere regels 10 ets. Bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Het tarief hiervoor is aan het bureau verkrijgbaar. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. De inzending moet geschieden des Maandags-, Woensdags- en Vrijdagsraiddag» uiterlijk 2 uro. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Oproeping verlofganger in werkelijken dienst. De BURGEMEESTER van Zl.MlvM: Gelezen een Bchrijven van den Commissaris der Koningin van 2 September j.l., A no. 4894, 3e aid. M; Gelet op artikel 97 der Militiewet; Roept bfy dezen op: HERMANUS KRAKEEL, verlofganger van de gemeente Zierikzee van de lichting 1905 en behoorende tot het 3e regiment veld artillerie, die zich aan overtreding van artikel 96 der Militiewet heeft schuldig gemaakt, om op 0 October e.k. by zgn korps te Bergen- op-Zoom aanwezig te zjjn, ten einde voor den tyd van vier weken in werkeltjken dienst te worden gesteld. Genoemde verlofganger wordt daarom gelast om, voorzien van de hem bij zjjn vertrek met verlof medegegeven, kleeding en uitrusting stukken, van zijn zakboekje en van zijn voor vertrek afgeteekenden verlofpas, zich op boven- genoemden tijd en plaats bjj zijn korps te be vinden, zullende hij, by niet-voldoening aan deze oproeping voor den werkelyken dienst, als deserteur worden behandeld, zoodra hg als zoo danig op last van den Minister van Oorlog is afgevoerd. Zierikzee, den 4 September 1913. De Burgemeester voornoemd, D. VAN DER VLIET. Onder het traditioneel klokgelui is, na 's avonds te voren op de gebruike lijke luidruchtige wyze door het opkomend geslacht aan de ingezetenen te zijn aangekondigd, de goede, oude kermis hier aangekomen, welkom geheeten door allen, die haar ongaarne zouden willen missen. Vele bekenden zijn met haar mede- gekomen. In de allereerste plaat» merkten wy op de Wed. Schildmeyer met baar Zeeuwsche Stoomcaroussel. Zy heeft haar aloude standplaats op het Havenplein weer ingenomen. Al jaren komt zy hier. 't Is dit jaar zelfs de vyf-en-twintigste maal, dat zy onze kermis bezoekt. Niet onopgemerkt wilde zij dit voor haar belangryk feit laten voorbijgaan. Heel natuurlijk. Te dien einde noodigde zij gisteren- namiddag al de leerlingen der openbare lagere scholen en ook die der katholieke school tot een kosteloos bezoek aan haar stoomcaroussel. Dat van dit vriendelijk aanbod door hen een ruim gebruik werd gemaakt, behoeven wy niet te zeggen. En dat zy dol veel pret hadden, be grijpt men. Hun vreugde steeg ten top, toen zy als souvenir aan dezen dag een mooien waaier raedekregen. Wij hopen, dat mej. de wed. Schild meyer nog vele jaren met haar stoom- carousel hier moge komen, en op die wijze bijdrage tot verhooging van het kermisgenot. Natuurlijk ontbreekt de wijdvermaarde wafelkraam van de wed. Van Bezooyen op het Havenplein niet. Terecht denkt deze juffrouw, dat een kermis zonder wafelkraam op den naam van kermis geen aanspraak raag maken. Daarom is zy elk jaar, als September in het land is, hier op haar post. Zy weet trouwens ook, dat haar wafels van uitnemende kwaliteit zyn en daarom algemeen aftrek vinden. Als men van wafels spreekt, dan denkt men onwillekeurig aan poffertjes. En voor heerlyke poffertjes zorgt de heer J. S m i t s. Hy heeft vrijwillig die zorg op zich genomen, en vaart er wel by. Er is geen kermis in Zierikzee, of gy kunt er de wafel- en poffertjes kraam van den heer Smits vinden. Als trouw comparant in de kermis dagen op het Havenplein merken wy al jaren op den heer N. de Leeuw met zyn suikerkraam. Dat hy ieder jaar terugkeert is een sprekend bewys, dat zyn diverse suikerwaren bij 't publiek gezocht zijn, en als een ware lekkernij beschouwd worden, inzonderheid door de jeugd en de dames. De heeren der schepping houden meer van gerookten paling. Een puik adres hiervoor is de heer Warnar van Kampen. Maar men bezoekt een kermis niet uitsluitend om te smullen. Men wil ook eens wat moois zien. Hiervoor verschaft de heer A. Wegkamp met zijn bioscoop- theatre een gepaste gelegenheid. Het. nieuwste en meest afwisselende op dit gebied wordt u hier voor oogen ge- tooverd. Het zal gedurende de kermis aan vermakelijkheden trouwens niet ont breken. Wat de Concertzaal betreft, de ijverige directeur er van is er in ge slaagd voor aanstaanden Zondagavond te engageeren „Het Klein Tooneel", onder leiding van den populairen, steeds volle zalen trekkenden J. H. Speenhof!', terwjjl voor Maandag- en Dinsdagavond zal optreden de Naaral. Venn. Tooneel- vereeniging, onder directie van den heer H. Heyermans. Door deze Tooneel- vereeniging zal Maandagavond „Ghetto" en Dinsdagavond „De Meid" worden opgevoerd, beide bekende stukken van den heer Heyermans. Op de Balie hebben wij de groote schouwburg-loge, waarin door het Eerste Nederlandsche Revue-Gezelschap, onder directie van Henri ter Hall, zal opge voerd worden „'t. Zal wel wennen", een stuk, waarin vyftig artisten zullen optreden. Het oordeel der pers over deze revue is hoogst gunstig. Zoo schreef één der bladen: „Den heelen avond is de lach niet van de lucht, zooals de terra heet. Enkele gedeelten zijn zóó grappig en vol tintelenden humor, dat geen gelaat, hoe ernstig ook, onbe wogen bljjft." NIEUWSTIJDINGEN. NEDERLAND. Rotterdam, 5 Sept. De Koningin en Haar Gemaal hebben gisteren onze gemeente bezocht, en werden door de bevolking geestdriftig toegejuicht. Uit Stad en Provincie. Zlerikzeo, 5 Sept. Wij waren wegens ongesteldheid persoonlijk verhinderd de Algemeene Vergadering van het Water schap Schouwen Maandag bij te wonen. In het ons toegezonden verslag van die vergadering leze men, dat op voor stel van bet dagelijksch bestuur door de Algemeene Vergadering besloten is, aan jlir. De Muralt als Ingenieur van het Waterschap Schouwen eervol ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de door hein in die betrekking bewezeue diensten. Zonnomalre, ij Sept. Heden is het '25 jaar geleden dat de heer J. A. Bolle tot burgemeester dezer gemeente be noemd werd. Op uitdrukkelijk verlangen wordt dit feit niet feestelijk herdacht. Z.E.A. werd door de leden van den gemeenteraad, secretaris en ontvanger een prachtige ets aangeboden. De jubilaris bereidde den armen een heerlyken dag. Ouwerkerk. Gisterenavond brandde onder Viane, zonder bekende oorzaak een hooiklamp af, toebehoorende aan A. A. Visser. De belendende gebouwen konden worden gespaard. Niouwerkerk, 4 Sept. Hedenmiddag had hier op den straatweg naar Kapelle weder een ongeluk plaats door een automobiel. Het paard van den landbouwer A. F., voor een drieling gespannen, schrok by de nadering van de auto zóó, dat de bestuurder het niet meer meester was. Het deinsde achteruit, verbrijzelde een ruit in de auto en geraakte met voertuig en al te water., Zonder persoonlijke ongelukken liep het ongeluk ditmaal af. St.-Flllpsland, 2 Sept. |Bij den alhier gehouden schietwedstrijd was de uitslag: le prijs, een horloge, A. v. Dijke, 52 p. 2e klokje, A. M. Geene, 52 p. 3e tabaksdoos, C. Meijer, 50 p. 4e pyp, Minderhoud, 47 p. 5e pijp, L. Reijngoudt, 47 p. Er werd geschoten op een afstand van 150 M. St.-Annaland, 5 Sept. De kermis, welke in 't begin dezer week door zeer velen gevierd is, heeft haar gewone verloop gehad. Alleen was de invloed een weinig merkbaar van de vele feesten op het bezoek van buiten de gemeente. Het weer hield zich beide dagen goed en wanklanken zyn er niet vernomen. Velen vragen of er nu nog een onaf- hankelykheidsfeesj zal volgen. 4 Sept. Een vrouw ging naar 't land om aardappels te rooien en nam haar 4-jarig dochtertje mee. Het kind was al spelende Dy een diepen waterput geraakt en viel er in. Gelukkig bemerkte de moeder het, zoodat zy de kleine, hoewel met moeite, van een anders wissen dood kon redden. Oud-Vossemeer. Het blijkt, dat in onze omgeving de grondslag uitmuntend is voor het „slaan" van Norton-wellen dezer dagen werd op circa 18 M. diepte, op het erl van den heer M. J. Ampt, weer uitstekend water verkregen en in zeer voldoende hoeveelheid. Er zouden nog een viertal andere geslagen worden. Scherpenlsse. Alhier doet zich een geval van typhus voor. Middelburg. In de Prov. Staten van Zeeland zal wederom een vacature ontstaan in dit district, daar de heer S. Louwerse ontslag heeft genomen wegens voortdurende ongesteldheid. De heer Louwerse was in 1916 aan de beurt van aftreding en behoort tot de anti-rev. partij. Aanbestedingen, Verknopingen enz. Zierikzee, 4 Sept. Heden werden alhier voor den heer J. Hage te Ouwerkerk, ten overstaan van den deurwaarder J. de Regt, publiek verkocht Kalfvaarzen voor f 281, f 270, f 266, t 263, f 260, f 242 en f 240. Scherpenlsse. Door de landbouw- vereeniging „V. Z. O.-S" werd alhier aanbesteed de levering van de benoodigde kunstmest. Aannemer werd van superphosphaat H. Hendrikse voor f2,17®, en kaïniet f 2,10 per 100 kilo, en van de land- bouwkalk Hanse en v. d. Bout, Eikerzee (Z.) voor f 1,08 met en f 0,91 zonder zakken per 100 kilo. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Een zieke betuigt hare groote tevredenheid. Genezen door de Pink Pillen. Tengevolge van de genezing, die zij met de Pink Pillen verkregen beeft, schreef Mejuff. Marie Gouwens, ten liuize Van der. Muijnck, Botersloot 9, te Rotterdam, ons den volgenden bedankbrief. Wij publiceeren dat schrijven op haar verlangen en hopen dat andere zieken, in navolging van haar voorbeeld hunne gezond heid zullen verbeteren door de behandeling met de Pink Pillen te volgen. „Gedurende vele jaren, schreef mevr. Gouwens, is mijne gezondheid ver van goed geweest. Iederen dag gevoelde ik mij zwakker dan den vorigen, en dit ondanks alle zorgen. Het scheen alsof er in mij iets was dat mgne krachten verslond. Doordat ik altijd vermoeid was, ging ik bijna niet meer uit; ik nam niet veel beweging meer en had dus geen honger meer. Daarbij scheen mgn maag even ontredderd als geheel mgn lichaam, want de spijsvertering van het 'weinige, dat ik opnam, geschiedde zeer moeielijk. Ik leed niet alleen aan die voort durende zwakte, maar had ook schele hoofdpijnen, verblindingen, duizelingen. Dikwijls kwamen daarbij steken in de zijde en piinen in den rug voor, die bijzonder lastig waren. Ik was verplicht mijn huishoudelijk werk te staken. Ik was ten einde raad. De geneesmiddelen, die men mij had doen nemen, hadden mg niet verlicht, daarom wilde ik de Pink Pillen probeeren, waarvan geen dag voorbij ging, dat ik er niet de krachtdadigheid van hoorde prijzen. Ik heb de Pink Pillen genomen en onmiddellijk is mgn gezondheidstoestand verbeterd. Het leek waarlijk of ik met iedere pil bloed en krachten tot mij nam. De behandeling met]de Pink Pillen lieeft mij veel versteekt en zeer goed genezen". Het is zeker waar, dat de Pink Pillen door hare zeer eigenaardige samenstelling rijk bloed geven aan hen, die een te arui bloed hebben. De Pink Pillen versterken bovendien het zenuw stelsel. Zy worden aanbevolen aan alle verzwakten en uitgeputten. De Pink Pillen zyn verkrijgbaar a f 1,75 de doos en a f 9,de 6 doo^p aan het Generaal- Depót der Pink Pillen, Vaè-Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam; voor Zierikzee en Omstreken bg J. W. Gudde, „Het Roode Kruis", Oude Haven en F. P. J. Balfirma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; W. Potter, Apoth., 8toofsfeaat, Tholen en in alle goede apotheken en drogistergen. Landbouw en Veeteelt. Stavonlsse. De varkensziekte eischt alhier zeer veel slachtoffers. Ruim 70 varkens zyn reeds gestorven. Alle ge storven dieren zijn niet ingeënt, en van de ingeente is er nog niet één gestorven. De aardappeloogst is hier verre van bemoedigend. De niet besproeide leveren van 4070 H.L. en de besproeide tot 125 H.L. per geraet op. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Gem. Door een vorstelijke gift daartoe in staat gesteld, is door de kerkvoogdij te Nieuwpoort aan den orgelfabrikant A. Standaart te Rotterdam, opdracht gegeven tot de levering van een rein pneumatisch kerkorgel. Het instrument zal een getrouwe copie worden van het orgel dat met zoo schitterend succes door deze firma is geleverd aan de zustergeraeente Giessen Oudkerk. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 September 1913. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure, ds. Sybesma. Chr.-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Wisse. Donderdagavond zes ure, ds. Geels van Haarlem. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Avonds half zeven ure, ds. Van Essen van Hoedekens- kerke. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, de heer Sevensmn van Amsterdam. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Blankert (Oógstpieek). Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Adriani. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Van Maanen (H. Avondmaal!. ReueBse. Herv. Kerk. Geen dienst. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Brouwer. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen van Haamstede. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kok. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen van Renesse. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Meijer. Zonueuiuire. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. De Leur (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, ds. Hoek. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Leur van Zonnemaire. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend. Onwerkerk. Ilerv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. NIenwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst's nam. twee ure, ds. Gou verneur van Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5.15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst's nam. twee ure, ds. Waar denburg van Bruinisse. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Lees kerk 's nam. twee ure, ds. Sybesma van Zierikzee's avonds half zes ure, Leeskerk. Sirjanslund. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Elenbaas van Borsele (orgelcollecte). Bfbinlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Waardenburg; 's nam. twee ure, Lees kerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure, ds. Taal. Geref'. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Makkenze. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds vjjf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Steenbeek 's nam. twee ure, ds. Lans. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Lanting's nam. twee ure, Leeskerk 's avonds zes ure, ds. Lanting. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. St.-Maarteusdyk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten (Doopsbediening) 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gem. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer De Graaft''s avonds zes ure, Leeskerk. Oad-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Klomp van Meeuwen's nam. twee ure, de heer Rijnberg, Preeklezing. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruijn 's avonds half zes ure, Leeskerk. Scherpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Steenbeek 's nam. twee ure, Geen dienst,. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Klomp van Poortvliet's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Hejjden van Vlaardingen (H. Avond maal) 's nam. twee ure (Dankzegging) en 's avonds zes ure, idem. St.-Aniialaiid. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk 's nam. twee ure, ds. Lans (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Geen dienst's nam. twee ure, ds. Den Oudsten van St.-Maartensdjjk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, de heer Boone. Ingezonden Stukken. Geachte Heer Redacteur U zult mij een genoegen doen met onderstaande regels een plaatsje in uw veel gelezen blad te geven. In uwe courant van Woensdag j.l. las ik het ingezonden stuk van den heer W. C. de Crane en wil hieruit over de volgende zinsnede iets hebben. De heer de Crane wil dan protest indienen tegen de schandelijke onverantwoordelijke wijze waarop de meeste berijders van motoren de straten van de stad Zierikzee onveilig maken. De uidrukking van de meeste berijders in deze zin, M. d. R., vind ik (en dat zullen wel meerdere motorrijders met mij eens zijn) wel wat te krachtig. Het geval toch, dat een zekere nonchalance door de dorpen vliegt, zich niet bekommerende over de borden waarop de maximumsnelheid aangegeven is, kan toch niet in toepassing ge bracht worden op, dat de meeste motorrijders de straten onveilig maken. Over liet geheel kan er zeer wel geconstateerd worden dat er kalm door motorrijders in plaatsen gereden wordt, de overtredingen hiervan zijn zeldzaam, hetgeen wel te bemerken valt a£n de weinige boeten welke uit bekeuringen hierover in uw blad zoo nu en dan te lezen zijn. Wat mjj en andere motorrijders echter ge noegen zou doen is, dat de Zierikzeesche politie, welke toch van een voldoend aantal manschap pen voorzien is om dit te kunnen doen, een zeker jongmensch, welke als een rapende Roland zoo nu en dan uit z'n slof schiet en met een pas nieuwe motor volgons zijn idee veelal hard moot rijden, goed in de gaten houdt. Met nog een paar Hinke bekeuringen op de koop toe, kan het bedoelde beer misschien zijn rijbewijs wel ontnomen worden en hoeven wij andere motorrijders dan niet meer de minder aangename mededeeling te hooren, dat de meesten van ons onverantwoordelijk rijden. Hoewel niet noodzakelijk, wensch ik verder met vertrouwen alle motorrijders den raad te geven, rijdt in bebouwde kommen kalm, en laat zien dat het u niet te doen is om door het woeste gejakker de menschen den indruk te geven dat u een heele piet bent door te „durven". Laat het buiten de poorten wat harder gaan, hier is het geoorloofd in zooverre 't de veiligheid niet overschreidt, maar geeft in dorpen of andere aangegeven plaatsen geen opzetteljjken aanstoot dat de menschen er hinder van hebben, dat U als een halve wilde door de straten rent. Hierin zit geen enkele verdienste dan dat de omstanders U met den minder vleienden naaui van „halven gzullen betitelen! Mjjnheer de Redacteur, ik zeg U beleefd dank voor de plaatsing, en teeken met alle achting; EEN MOTORRIJDER. 403de Staatsloterij. Cullocten uit liet 2e district van Zeeland. Trekkingen der 4e klasse van 1, 2, 3 en 4 September 1913. Prijzen van f 69: 5526 6193 6246 7349 20035 0025 6195 6277 7993 20043 0041 6196 7306 19062 0045 6207 7307 19070 6159 6242 7311 20012 6182 6245 7317 20033 Rurgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 24 Aug. Een dochter van M. Wesdorp en J. Mal- lander. 29 zoon V. C. Maes en C. J. M. Smits. 29 dochter P. W. Marcusse en J. M. Hikke. 2 Sept. zoon J. A. Zevenboom en W. L. de Vrieze. Gehuwd: 3 Sept. J. de Graaf, 21 j., j.m. en M. W. Thgsse, 23 j., j.d. 3 J. van den Houten, 24 j., j.m. en J. C. Hanson, 17 j., j.d. Overleden: 31 Aug. M. A. van Dienst, 16 d., zoon. 3 Sept. M. Haeck, 47 j., echtgenoote van J. J. Smallegange.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1913 | | pagina 1